Raf-lid Folkerts vraagt politiek asiel in Nederland Benoeming kardinaal Tomasek tekent betere verhouding tussen Praag en Vaticaan Eerst medische keuring voor Wim des Celles METAAL-CAO NOG LANG NIET ROND Cultureel akkoord met Zuid Afrika niet opzeggen VAKBOND WIL ONDERZOEK BEELDSCHERMEN Chauffeur al drie maanden in Turkije vast zonder aanklacht Delegatie van gereformeerde kerken naar Zuid-Afrika Proefbundel met Nederlandse gezangen in voorbereiding KORTE METTEN PIIMINfcNLANU LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 JANUARI 1978 PAGINA lUI'l Maastricht ANP Vooruit lopend op een beslissing of hij al of niet aan West- Duitsland uitgeleverd cal worden heeft het lid van de Rote Armee Fraktion, Knut Folkerts politiek asiel in Nederland gevraagd. Dit deelde rijn raadsman mr. A. W. M. Willems gister middag voor de rechtbank in Maastricht mede tijdens de behandeling van het ver zoek van de Westduitse re gering Folkerts uit te leve ren aan West-Duitsland. In de ochtenduren had de offi cier van Justitie mr. J. Booster als conclusie getrokken, dat het uitleveringsverzoek van dé Westduitse regering rechtsgeldig was ook al op grond van het door deze regering overgelegd arrestatiebevel. Mr. Willems, de raadsman van Folkerts, be- streed dit op verschillende gronden. Hij was van mening, dat de Rote Armee Fraktion inderdaad een politieke bewe ging is en dat de delicten, die de leden ervan bedrijven, van politieke aard zijn. De rechter zal op 25 januari hierover uit spraak doen. Zoals bekend zit Folkerts in de gevangenis van Maastricht een straf van twintig jaar uit we gens moord op een Utrechtse politieman, poging daartoe op een andere politieman en verbo den wapenbezit. De belangrijk ste zaken op grond waarvan zijn uitlevering door West-Duitsland is gevraagd, zijn onder meer de aanslag op de Westduitse procu reur-generaal Buback, de dood van enkele Westduitsers, die werkgeversvoorzitter Schleyer bescheimden en de ontvoering van Schleyer. Dat leden van de Rote Armee Fraktion slechts uit wraak en haat handelden, zoals de officier van justitie omschreef, bestreed de raadsman. Hij zei dat deze beweging een strijd voert, die veel verder gaat, dan subjectie ve haatgevoleens. De delicten aan, dat wanneer toch tot uitle vering besloten zou worden, Folkerts' eerst zijn straf in Ne derland zou moeten uitzitten. Folkerts heeft intussen hoger beroep aangetekend tegen zijn Nederlands vonnis. Bovendien is bij de EuropeseCommissie waaraan Folkerts zich schuldig een klacht ingediend in verband zou hebben gemaakt, hebben wel degelijk driekt met politiek temaken, aldus de raadsman mr. Willems. Hij voerde verder met de dood van enige Raf-le- den. Deze behandeling moet eerst afgewacht worden aldus mr. Willems. GPV-KAMERLID VERBRUGH: SCHIPHOL (ANP) - Het Tweede-Ka merlid voor het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV), dr. A. J. Verbrugh, is van mening dat het cultureel akkoord met Zuid-Afrika niet mag worden beëindigd. Hij is tot deze conclusie geko men na een reis van bijna een maand door een aantal Afrikaanse landen, waaronder Zuid-Afrika. Hij is gisteren van deze reis op Schiphol teruggekeerd. Het Tweede-Kamerlid verklaarde op de luchthaven het Nederlands-Zuidafri kaans cultureel akkoord van groot be lang te achten voor de kleurlingen. In het Verbrugh de banden met de Nederlandse cultuur, waar die van de kleurlingen zeer nauw aan verwant is, kunnen handhaven en uitbreiden. Het Kamerlid stelt dat Zuid Afrika de zogenaamde thuislanden zo veel mogelijk om langs deze weg de thuislanden econo misch aantrekkelijk te maken. Verbrugh ziet daarbij een taak weggelegd voor Nederlandse technici. De GPV-voorman blijft een voorstander van afzonderlijke ontwikkeling van de bevolkingsgroepen in Zuidelijk Afrika, Namibië en Zuid-Afrika. 4000 boete geëist tegen pseudo-arts TIEL (ANP) - Vierduizend gul den boete en een voorwaardelij ke gevangenisstraf van zes we ken heeft de officier van justi tie, mr. G. Korsten van het Tielse kantongerecht geëist te gen een man uit Waardenburg, die zich in 1976 had beziggehou den met het illegaal uitoefenen van de geneeskunst. Zijn echtgenote, die als zijn as sistente dienst deed, hoorde 200 gulden boete en een voorwaar delijke straf van achttien dagen tegen zich eisen. De man had in de periode van maart tot november '76 twee kamers van zijn woning in Waardenburg ingericht als be- handelvertrekken. Hier ontving de man, van beroep electrotech- nicus, dagelijks verschillende patiënten. Hij stelde dan diagno ses en schreef injecties voor die bleken te bestaan uit enzymen preparaten, toegediend door zijn vrouw, die enige medische ervaring heeft opgedaan als doktersassistente. De zaak kwam aan het licht toen een patiënt uit Noord-Holland aan gifte deed bij de politie. De pseudo-arts zou bij hem en bij zijn vrouw kanker hebben ont dekt. De patiënt moest voorxie injecties 3400 gulden betalen. Uit een later onderzoek bhek dat ook andere patiënten flinke bedragen moesten neertellen voor injecties. VOORLOPIG GEEN UITWIJZING DEN HAAG (ANP) De 29-jarige Indonesiër Wim des Celles zal voorlopig nog met uitgewezen worden. Hij zal eerst gekeurd wonien, voordat een besluit over al of niet uitwijzing genomen wordt. Deze maatregel is getroffen, nadat het Limburgs Statenlid J. Hoen de autoriteiten telegrafisch had laten weten, dat de man - thans wonend in Maastricht - te ziek was om te kunnen reizen. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie heeft daarop laten weten, dat de man niet uitgewezen zal worden wanneer hij inderdaad te ziek is om te reizen. Maar mocht het onderzoek uitwijzen, dat hij .redelijk in staat is om te reizen" hij Nederland zal moeten verlaten. Daarbij zal een .redelijke" termijn in acht genomen worden, zodat Des Celles zich kan voorbereiden op zijn vertrek. De man stelt al geruime tijd pogingen in het werk om in Nederland te kunnen blijven, omdat hij in Indonesië als nakomeling van een Nederlandse militair geen burgerrechten kan verkrijgen. Post voor gedetineerden wordt geopend DEN HAAG (ANP) - PSP-Kamerlid Van der Lek heeft de minister van Justitie er schrifte lijk op gewezen dat het voorkomt dat aan gedeti neerden geadresseerde post, afkomstig van de Tweede Kamer, aan con trole wordt onderwor pen. Poststukken namens Van der Lek, gestuurd aan gedetineer den in het Huis van Bewaring in Leeuwarden en in de gevan genis van Scheveningen, zijn geopend aan geadresseerden verstrekt Van der Lek wil onderzocht zien wat daarvan de reden is omdat naar zijn mening het controle ren van correspondentie, af komstig van leden van de Sta- ten-Generaal, in strijd is met artikel 91 lid 2 van de gevange nis maatregel. Minister De Ruiter dient volgens Van der Lek maatregelen te ne men opdat in de toekomst dit artikel door de directies van de inrichtingen zal worden nage leefd. UTRECHT (ANP) De vakbond BVA (banken, verzekeringen en administratieve kantoren) heeft in een brief aan de minister van Sociale Zaken erop aangedrongen op korte termijn de negatieve effecten bij het gebruik van beeldschermen van computers weten schappelijk te laten onderzoeken. Aan de hand van de onderzoeks resultaten wil de BVA richtlijnen uitvaardigen voor het gebruik van beeldschermen, in het bedrijfsleven. De arbeidsinspectie sou dan de naleving ervan moeten controleren. De BVA (10.000 leden) maakt zich zorgen nu er „duidelijke signalen zijn dat door het gebruik van beeldschermen alle mogelijke oog kwalen kunnen optreden of verergeren". De ongerustheid bij de bond nam toe toen een internationaal gezelschap van oogartsen onlangs op een congres in Genève waarschuwde tegen het gebruik van beeldschermen van computerterminals. Als uitvloeisel van de Geneefse conferentie zal er een permanente groep van internationale deskundigen in het leven worden geroepen voor onderzoek op het gebied van beeldschermen. De zorg van de BVA betreft niet alleen de gezondheid van het oog. Ook zaken als de lichaamshouding tijdens langdurige bedie ning, de intensiteit van het licht, de warmte die het apparaat afgeeft en de ruimten waarin ermee gewerkt moet worden, wil de vakbond graag onderzocht zien. Veel kantoren zouden volgens de woordvoer der niet geschikt zijn om er computers met beeldschermterminals te plaatsen. De bond wil haast maken met het onderzoek omdat het ernaar uitziet dat de bond wil haast maken met het onderzoek omdat het er naar uitziet dat de terminals op grote schaal zullen worden aangeschaft. Op basis van de nu beschikbare informatie meent de BVA dat het niet verantwoord is terminals zonder nader onderzoek in gebruik te nemen. De afdeling visueel onderzoek van het instituut voor zintuigfysiolo gie TNO te Soesterberg vindt de berichten over de schadelijkheid van beeldschermen „overdreven en onbewezen". Daar wijst men erop, dat het bedrijfsleven nog niet goed gewend is aan de schermen; de toestellen worden verkeerd geplaatst, op verlichting en houding wordt nog te weinig gelet. Zijn er dan klachten bij de werknemers, dan krijgen de beeldschermen de schuld, aldus het instituut. Bisdom Roermond houdt eigen vastenactie ROERMOND - Het bisdom Roermond houdt dit jaar een eigen vastenactie, los van de landelijke bisschoppelijke vas tenactie. Dit omdat de landelij ke actie in een werkschrift de adressen heeft opgenomen van de missiesecretariaten van de zes andere bisdommen plus bet adres van het „Buro voor Inter nationale Solidariteit" (BIS) in Roermond. Dat bureau hebben kardinaal Rossi van de Romeinse congre gatie voor de verbreding van het geloof en bisschop J. Gijsen van Roermond „onwettig" ver klaard. Tegen de vastenactie op zich bestaan in het bisdom Roermond overigens grote be zwaren: met het beschikbare geld worden bevrijdingsbewe gingen en organisaties gesteund, die communistisch zijn, aldus perschef J. Spanjaard van het bisdom. Schaefer niet in Amsterdamse gemeenteraad AMSTERDAM (ANP) Oud staatssecretaris Jan Schaefer is niet bereid zich kandidaat te stellen voor de Amsterdamse gemeenteraad. Achtergrond van zijn weigering is zijn lid maatschap van de Tweede Ka mer voor de PvdA, dat niet te combineren zou zijn met een raadslidmaatschap. Volgens een woordvoerder van het gewest verlangt de PvdA in Amsterdam van Schaefer een volledige inzet voor de hoofd stad, inclusief een eventueel wethouderschap of het voorzit terschap van de fractie. DNN itsee n ka' trd" r |-o)i sl gtrekl DEN HAAG De metaalwerk- gevers hebben gisteren, tijdens de eerste echte onderhande lingsdag over een nieuwe cao voor de groot-metaal (300.000 werknemers) voorlopig wat zui nig gereageerd op de voorstel len van de vakbonden met be trekking tot het werkgelegen heidsbeleid in de bedrijfstak. Werkgeversonderhandelaar A. Prins heeft de hoofdelementen ervan niet afgewezen. Maar zijn tegenpool W. Wamsteeker zei: „We zullen nog een stevig rob bertje moeten vechten". Dat zou dan volgende week maan dag en dinsdag gebeuren. De metaalwerkgevers zien in feite niets in de eis, dat er tij dens de contractsduur niemand mag worden ontslagen en dat in vacatures, die in die tijd ont staan, weer mensen moeten worden aangesteld. Evenmin voelen ze er veel voor dat de vakbeweging naast de algemene cao ook nog eens afzonderlijke overeenkomsten afsluit met de 1400 ondernemingen in deze be drijfstak afzonderlijk. De vak beweging vindt namelijk dat in eep algemene cao geen specifie ke zaken geregeld kunnen wor den. Niettemin spra"k Wamsteeker over deze eerste onderhande lingsdag in termen van „een goed begin", een „goede sfeer" en „geen vastgenagelde stand punten". Er werd een formule voor het verdere gesprek gevon den, erop neerkomende dat de werkgevers over het werkgele genheidsbeleid niet alleen eco nomisch zullen denken en dat de vakbeweging niet uitsluitend in ontslagverbodsfeer zal den ken, maar dat men gezamenlijk de vraagstukken sociaal-econo misch zal benaderen. Aan het bespreken van de materiële ei sen voornamelijk neerkomen de op handhaving van de koop kracht, handhaving van de vol ledige automatische prijscom pensatie, enige uitbreiding van vakantie is men nog niet toe gekomen. Van belang is daarbij ook, wat de regeringsverklaring van aanstaande maandag in dit opzicht te bieden heeft. Verwacht wordt voorts dat de komende cao nog niet zal gelden zoals de grote vakbonden wil len voor alle werknemers in de groot-metaal, maar dat er voor het nu nog contractlozë hogere personeel een aparte cao zal komen maar dan wel als overgangsregeling op weg naar een geïntegreerde cao. Wamstee ker liet gisteren al blijken daar mee wel vrede te zullen hebben. ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse vrachtwagenchauffeur V. A. Plinck, die al bijna drie maanden in Turkije wordt vastgehouden, verkeert nog steeds in onzekerheid over zijn lot Hij wordt verdacht van sigarettensmokkel, maar er is nog geen officiële aanklacht tegen hem uitgebracht De rechter heeft de zaak nog steeds in onderzoek. Volgens de laatste berichten zou hij deze maand in de grensplaats Edime moeten voorkomen. Op 25 okto ber arriveerde de heer Plinck bij de Turkse grens. Hij voerde dit transport uit in opdracht van de Rotterdamse tran sportonderneming Fumess. De sigaretten waren bestemd voor het Turkse staats monopolie. Deze verklaarde de partij niet te hebben besteld. De douane bestempel de de lading daarop als smokkelwaar. De chauffeur moest zijn paspoort inleveren. Fumess voert in opdracht van een Engel se sigarettenfabrikant al twee jaar lang vrijwel elke maand transporten uit naar Turkije. Er waren tot nu toe nimmer moeilijkheden. Na deze affaire heeft Fumess geen op dracht voor Istanbul meer gekregen. De sigarettentransporten naar Turkije vorm den slechts een klein onderdeel van het totale vervoer van sigaretten door Fur- De onderneming vervoert per kije betrof niet meer dan twee laadkisten per maand. Voor het Rotterdamse tran sportbedrijf is het een onbegrijpelijke zaak. De autoriteiten hebben in de afgelo pen maanden herhaaldelijk laten blijken, dat er sprake was van een misverstand. Er werd telkens gezegd, dat de heer Plinck naar huis kon gaan. maar de chauffeur heeft zijp uitreispapieren nog steeds niet terug. Hij verblijft in een hotel en heeft beperkte bewegingsvrijheid. Minister Van der Klaauw van Buitenlandse Zaken begroette gisteren op zijn eerste ministeriële receptie vele diplomaten en andere in Den Haag geplaatste buitenlandse vertegenwoordigers. Tasje gevonden bij vermoorde prostituee HOOFDDORP (ANP) —De re cherche van de gemeentepolitie van Haarlemmermeer heeft gis teren in de omgeving van de plaats waar maandagochtend het stoffelijk overschot werd gevonden van de 20-jarige ge wurgde Amsterdamse prosti- tuée Thea Hulsman, een dames tasje gevonden. Volgens de po litie was het tasje vermoedelijk niet het eigendom van het slachtoffer. Het is een blauw-zwart kunstle ren tasje van ongeveer dertig centimeter lang, met een zoge naamde snap-sluiiing, die onder de kap wegvalt. De sluiting is defect. De inhoud van de tas bestond uit: helrode lippenstift in blau we koker (merk Estee Lauder), een rode lippenstift in blauw paarse koker, merk Revlon (nr. 192), een metalen pincet, een scheermes (merk Schick), een wit potje rouge met transparant deksel (Miss Helen) en een boek je lucifers. Verder zat er een armband in met de inscriptie Met de benoeming door paus Paul us van kardinaal Franti- sek Tomasek (78) tot aartsbis schop van Praag (zie ons blad van gisteren) is een eind geko men aan een vacature die ruim twintig jaar beeft ge duurd. De laatste aartsbis schop was mgr. Beran, die onder huisarrest werd ge plaatst in I In 1965 door de paus tot kardi naal benoemd, kreeg hij in het vliegtuig naar Rome te horen dat hij niet meer terug mocht naar zijn land. Hij stierf in 1969 in het Vatikaan. Sinds 1965 heeft Tomasek het aartsbisdom bestuurd als apostolisch administrator, om dat de regering de benoeming van bisschoppen tegenhield. Dat de verhoudingen tussen kerk en staat aanzienlijk zijn verbeterd, blijkt ook uit het feit, dat de paus nu de aposto lische adminis tra tuur Tmava heeft verheven tot aartsbis dom en tot centrum van de Slowaakse kerkprovincie, die tegelijkertijd is opgericht. De ze omvat zes bisdommen, die tot nu toe noodgedwongen rechtstreeks door Rome wer den bestuurd. De nieuwe aartsbisschop heeft tot aan de sluiting van de theo logische faculteit van Olomouc in 1950 katechese gedoceerd. In 1949 in het geheim tot bis schop gewijd, heeft hij var. 1951 tot 1954 opgesloten geze ten in een werkkamp. Daarna is hij pastoor geweest tot hij in 1965 in Praag werd be noemd. Een belangrijke toenadering betekende de receptie die de Tsjechoslowaakse ambassade in Rome vorig jaar gaf ter ere van de benoeming van mgr. Tomasek tot kardinaal. In juli 1977 ontving de nieuwe kardi naal in Praag een grote rege ringsdelegatie, hetgeen sinds de tweede wereldoorlog niet meer was gebeurd. In september voerde hêt Vati kaan geslaagde onderhande lingen met Tsjechoslowakije. Hiervan worden nu de eerste resultaten zichtbaar. Vermoed wordt dat de paus binnenkort nog meer bisschoppen mag be noemen. Van de dertien bis dommen in het land zijn er nu nog acht zonder bisschop, vier hebben een bisschop en één wordt bestuurd door een zoge heten apostolische administra tor Tsjechoslowakije was het laat ste Warschau-pakt-land met een overwegend katholieke be volking, waar de fundamente le vraagstukken in de betrek kingen tussen kerk en staat nog niet waren geregeld. Een delegatie van de gerefor meerde kerken in Nederland is vandaag naar Zuid-Afrika vertrokken voor een bezoek van twee weken. Dit op uitno diging van de „Bree modera tuur van de Ned er-Duitse ge reformeerde kerk in Suid- Afrika (NGK, Blank)". Men zal praten over de rassen kwestie en over de onderlinge relaties. De relaties tussen beide ker ken zijn de laatste jaren wat vertroebeld, niet alleen de ras senkwestie was daarvan de oorzaak. Er waren ook me ningsverschillen over de leer, die bij de Nederlanders te „verlicht" zou zijn. Om deze redenen heeft de „gerefor meerde kerk in Suid-Afrika", de zogenaamde Dopperkerk (de tweede van de drie blanke Afrikaner-kerken) twee jaar geleden al met de Nederlandse gereformeerden gebroken. De delegatie, die nu in Zuid- Afrika gaat praten bestaat uit zes man: ds. C. Mak, (praeses synode), ds. A. C. Hofland (as sessor synode), prof. dr. J. Plomp (pre-adviseur synode), dr. A Kniyswijk en prof. dr. H. N. Ridderbos (beide depu- taat oecumene Buitenland) en dr H B. Weyland (actuaris). Dr Weyland is in de plaats gekomen van de heer M. H. L. Weststrate, die door ziekte niet naar Zuid-Afrika kan. De delegatie zal niet alleen met de Nederduitse gerefor meerde kerk kontakt hebben, maar ook met de dochterker ken van deze kerk, respectie velijk de zwarte, de kleurlin gen en de India-kerk. Verder zal de delegatie ge sprekken hebben met de Dop perkerk, de raad van Kerken in Zuid-Afrika en dr. C. F. Beyers Naudé. De delegatie keert op zaterdag 28 januari in Nederland terug. Het is sinds 1973 de vierde maal dat een officiële afvaar diging van de gereformeerde kerken naar Zuid-Afrika gaat Ook hebben Zuidafrikaanse Nederduitse gereformeerden Nederland geregeld bezocht. In november besloot de Raad van Kerken in Nederland de gereformeerde kerken het mandaat te geven om met de Nederduitse gereformeerde kerk in gesprek te treden, om dat men in de Raad van Ker ken meent, dat de gerefor meerden in feite de enige zijn, die in Zuid-Afrika nog als ge sprekspartners kunnen optre den. Volgend jaar najaar krijgt de r.k. kerk van Nederland een proefbundel met Nederlandse gezangep. Hiertoe is een com missie samengesteld, bestaan de uit J. Hettinga (Gregorius- vereniging), A. de Keyzer en dr. A. Vemooy, voorzitter (beiden docent aan het Insti tuut voor Kerkmuziek te Ut recht), J. Wilderbeek en F. Wolf kamp (beiden van Winek, de Werkgroep Integratie Ne derlandstalige Kerkmuziek), De Nederlandse bisschoppen hebben bun instemming met dit initiatief betuigd. Bij de samenstelling van de bundel zal de commissie kon- takt houden met de beleidsbe palende instanties op het ge bied van kerkmuziek en litur gie Ook wordt samenwerking nagestreefd met diverse uitge vers en liturgische muziek. In de meeste parochies wor den thans regionale bundels gebruikt, meestal samenge steld na een peiling naar de behoeften van het „grond vlak" Enkele bundels, zoals de zogeheten Amsterdamse bundel, de vanuit Den Haag ontstane Randstadbundel en de Noordlimburgse bundel „Breken en delen", worden vaak ook buiten deze gebieden gebruikt. Het drukken en het begeleiden van de bundels is meestal toevertrouwd aan uit gever Gooi en Sticht te Hilver sum. Volgens de nu opgerichte com missie moet de nieuwe bundel materiaal bevatten dat een plaats verdient in de liturgi sche praktijk. De commissie spreekt van een proefbundel, omdat deze uitgave niet be doeld is als het einde van een ontwikkeling, maar om de creativiteit te bevorderen Het is nog niet bepaald welke omvang het katholiek liedboek krijgt. Evenmin is vastgesteld of de r.k. kerkprovincie de uitgave al dan niet in eigen beheer neemt. Het missaal, dat de Nationale Raad voor Litur gie van de r.k. kerkprovincie eind 1973 op de markt bracht, werd technisch verzorgd door Gooi en Sticht. Het secreta riaat van de commissie is ge vestigd te Utrecht. Biltstraat 51 bis Drs. H. S. M. Groenen hoopt op 26 januari aan de universi teit van Nijmegen te promo veren tot doctor in de godge leerdheid op het proefschrift „Schisma tussen kerk en volk". Het tracht aan de hand van een concreet geval te ver helderen hoe problematisch binnen de katholieke kerk het „volkskatholicisme" wordt er varen. Het concrete geval is gesitueerd in Noordoost-Bra- zilië, waar het volkskatholi cisme zich op sprekende wijze manifesteert in de volks vroomheid rond de figuur van de veertig jaar geleden gestor ven padre Cicero. De kerken in Moskou, zover zij open zijn. hebben met het kerstfeest, dat in de russisch- orthodoxe kerk, volgens de Ju liaanse kalender met Drieko ningen wordt gevierd, een on gewoon groot aantal bezoekers getrokken. In enkele kerken werden voor het eerst sinds lange tijd weer exemplaren van het Nieuwe Testament in het russisch verkocht, die gro te aftrek vonden, ondanks de hoge prijs van 25 roebel (hon derd gulden). Een volledige uitgave van de werken van Lenin in vijfenvijftig delen kost slechts 35.75 roebel. De protestantse zending te Hamburg meldt, dat de vrijla ting is bekend geworden van elf politieke gevangenen in Zuid-Korea. Zij behoren tot de groep van achttien christe nen, die op 1 maart 1976 in de kathedraal van Seoel een verklaring lieten voorlezen, waarin zij het herstel van de democratie in Zuid-Korea eis ten. Bij de vrijgelatenen be vinden zich de voormalige Zuldkoreaanse president Yoen Po Soenen, de „Koreaan se Ghandi" Ham Soek Hon en de vroegere oppositieleider in het parlement Kim Dae Yoeng. De laatste ligt nu in het ziekenhuis. De aartsbisschop van Lyon, kardinaal Alexandre Charles Renard, zal aan het hoofd van een oecumenische delegatie van 27 tot 30 januari de Duitse partnerstad van Lyon, Frank furt. bezoeken. Dit gebeurt op uitnodiging van de katholieke en evangelische kerken van Frankfurt. Kardinaal Renard zal onder meer op de sterfdag van keizer Karei de Grote 28 januari, in de dom van Frank furt een pontificale heilige mis opdragen.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 6