£eidóe6ot4tci/nt Ontruiming Sinaï geschilpunt tussen Israël en Egypte Massale zoekactie naar 3-jarig jongetje Ontvoering bleek grap Actie tegen Britse rechter na toestaan woord n Haagse agente mishandeld GEEN ROL VOOR „HAVIK" SJARON Dodelijk ongeval in Hoogmade Ernstig ongeluk op Oosteinde GESTIKT IN STUK WORST Verpozing bij Sparta- Feyenoord Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,48 per mm. Telefoontjes 4,37 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (10.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 41,75; jaar 155,50; losse nummers: 55 cent. Maandag 9 januari 1978,68e jaargang no. 20936 DAGBLAD VOGR ZUID-HOLLAND Van beroep. Van beroep: cabaretière met Jasperina de Jong op Ned. I om 21.50 uur. Om 19.30 uur Amuse mentsprogramma met Nico Haak en om 19.55 uur Tatort. Ned II om 19.25 uur De Kris Pusaka om 20.25 uur de Mup- pet-show en om 22.10 uur Brandpunt over het ijzeren gor dijn. Meer wind Aanvankelijk nog hier en daar mist. Mogelijk wat regen en een tot matig of vrij krachtig toene mende wind uit het zuiden. Ma- ximumtemp. ongeveer 5 graden. Morgen zon: 8.45—1.50. Maan: 9.10—19.06. Scheveningen hoog water: 3.41—15.57. Laagwater 11.46. (Van een onzer verslaggevers) Den Haag - Een 19-jarige agente van de Haagse politie is zaterdag avond door een onbekende man in het gezicht geslagen en geschopt. Na behandeling in het ziekenhuis Leyenburg kon zij naar huis, maar moest zich vervolgens ziek melden. Op de fiets reed zij zaterdagavond tijdens haar diensttijd alleen over het industrieterrein van de Zinkwerf. Toen zij op een geluid afging en van haar fiets stapte werd zij van achteren bij de keel. gegrepen, op de grond gegooid en mishandeld. Drie piannen, waaronder haar belager, namen daarop de benen. De agente waarschuwde haar collega's, die haar naar het ziekenhuis brachten. (Van een onzer verslaggevers) RAALTE Ondanks een grootscheepse zoekactie, waar bij ook een vliegtuig is inge schakeld, heeft men nog geen spoor gevonden van de sinds zaterdagmiddag vermiste 3-ja- rige Gerben ten Dam uit Raal- te. Onmiddellijk nadat de ouders zaterdag middag om half zes aangifte van de vermissing deden, kwam de speuractie op gang. Vrijwilligers assisteerden de plaatselijke politie, die werd aangevuld Gerben Ten Dam met leden van korpsen uit de omgeving. Gisteren werd met een vliegtuig de omgeving afgezocht In het dorp werd bijna elke vierkante meter grondig doorzocht: winkels, kantoren en fabrie ken werden geopend en nagekeken. Ook werd gedregd in het kanaal, waar bij de waterpolitie uit Kampen en dui kers uit Deventer medewerking verleen-, den. Tips van enkele paragnosten leid den evenmin tot resultaat Vanmorgen is de zoekactie voorgezet. De 3-jarige Gerben ten Dam wordt om schreven als erg bijdehand voor zijn leeftijd, maar wat praten betreft uit hij zich moeilijk. Vader vermoordt zijn zes kinderen ROCKFORD, (ap) Een 46-jarige man is zaterdag in Rockford, in de Amerikaanse staat Illinois, beschuldigd van het „geruisloos en methodisch" doodsteken en doodslaan van zijn zes slapende kinderen met een jachtmes en een grote hamer met een rubberen kop. De politie van Rockford drong het huis van de moordenaar, Simon Nelson, binnen nadat de politie van Milwaukee had laten weten dat Nelson in die stad was aangehouden en dat hij was beschuldigd van het afranselen van zijn 38-jarige vrouw Ann, van wie hij gescheiden leefde. Mevrouw Nelson meldde de politie van Milwaukee dat haar man haar had gezegd dat hij hun kinderen, in leeftijd variërend tussen de 3 en 12 jaar, had omgebracht Ook de hond bleek op gruwelijke wijze gedood te zijn. TEL AVIV/CAIRO (Rtr/UPI) Het Israëlische kabinet heeft gisteren be sloten geen nieuwe joodse nederzettin gen te stichten in de Sinaï, maar de bestaande vestigingen uit te breiden. Deze uitbreiding kan zonder onteige ning van gronden tot stand komen. Deze uitbreiding past in bet Kraeli- sche vredesplan dat ervan uitgaat dat de nederzettingen bij Rafia (bij Gaza) en Sjarm El Sjeik (in het zuiden van de Sinaï) ook na een vredesregeling in Israëlische handen blijven. Na het debat verklaarde premier Be gin dat Israël niet van plan is toe te geven aan de eis van president Sadat dat Israël bij de teruggave van de Sinaï het hele gebied ontruimt en geen nederzettingen achterlaat Als Sadat bij zijn eis blijft en zich niet flexibeler opstelt zal Israël mogelijk zijn vredes voorstellen intrekken, aldus Begin. Begin kreeg overigens in het kabinets beraad van zondag zijn eerste neder laag sinds de verkiezingen te slikken. Begin had voorgesteld minister van landbouw Ariel Sjaron, een van de helden uit de laatste oorlogen en thans gerekend tot het kamp van de haviken, te benoemen in de politieke commissie als plaatsvervanger van minister van buitenlandse zaken Mosje Dajan. Sja ron was groot voorstander van uitbrei ding van het aantal nederzettingen in de Sinaï. Zijn kandidatuur werd echter met grote meerderheid verworpen. De militaire commissie, die woensdag in Cairo haar werkzaamheden zal begin nen, staat onder leiding van minister van defensie Weizman. President Sadat heeft zondag nog maals verklaard dat na een vredesre geling met Israël geen Israëlische sol daten of burgers in de Sinaï kunnen worden geduld. Als Israël zijn stand punt niet zal herzien, zal er „van onze kant een reactie komen". Vandaag ont vangt Sadat de sjah van Iran. Later in deze week verwacht hij de Britse premier Callaghan en koning Hassan van Marokko. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer' 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. advertentie (Va n een onzer verslaggevers) EPE De politie van Epe heeft gisteren de drie jongelui opgespoord, die vrijdag de politiekorpsen op de Veluwe urenlang in actie hadden gebracht met een, zo bleek later, in scène gezette ontvoering. De jongelui hadden de reactie van het publiek en de politie willen testen. De twee jongens. 19 en 17 jaar oud en afkomstig uit Den Bosch en Ammerzoden, kwamen omstreeks drie uur het centrum van Epe binnen rijden in een gele auto. Bij een bushalte gooide een van de twee een jas over het hoofd van een meisje dat op straat liep. Zij werd in de auto geduwd, die daarop snel wegreed. Later zou blijken dat het meisje het 15-jarige zusje van een van de jongens was. Hoewel er in de loop van het onderzoek aanwijzingen boven water kwamen dat het hier een kwalijke grap zou kunnen betekenen, bleef de politie de zaak toch serieus behandelen. De intensieve zoekactie werd aanzienlijk teruggedraaid, toen een boswachter de ontvoerde breeduit lachend op de achterbank van de gezochte auto op een landgoed aantrof, een sigaret rokend, terwijl ook de ontvoerders de indruk maakten een geweldige schik te hebben. De beperkte speuractie richtte zich toen op het achterhalen van de „grappenmakers". Gisteren slaagde de politie daarin. Het drietal bleek bij familie in Epe de vakantie door te brengen. Het is door de politie ernstig onderhouden. HOOGMADE De 68-jarige veehouder A. C. van Schie is zaterdagavond bij een onge luk om het leven gekomen. De man wilde rond half acht de Klaverweijdeweg, waar aan de boerderij van zijn zoon ligt, met de fiets oversteken. Op datzelfde moment wilde hem een perso nenauto, bestuurd door de 31-jarige Leide- naar J.B., passeren. Door de duisternis heeft de heer Van Schie zich waarschijnlijk vergist in de snelheid waarmee de auto reed. Hij werd geschept door de personenauto, die de plotseling overstekende man niet meer kon ontwijken. De Hoogmadenaar is een uur nadat hij in het Academisch Ziekenhuis werd opgenomen aan zijn verwondingen overleden. WARMOND De bestuurder Oosteinde. De auto sloeg over rugklachten overgebracht wor- van een personenauto verloor de kop en werd totaal vernield, den naar het Academisch Zie- «ondagnacht de macht over het Een van de vijf jeugdige inzit- kenhüis in Leiden, stuur nabij het Warmondse tenden moest met hoofd- en In Parijs hebben honderden daar wonende Cambodjanen betoogd tegen, wat zij noe men „de inval van Zuid-Viet- namese troepen" in hun land. Cambodjaans leger goeddeels verslagen Bangkok, (UPI - Het ooste lijk legerkorps van Cam bodja, ter sterkte van ze ker een derde deel van zijn 80.000 man tellende strijd macht, is bij de Vietname se invasie verslagen, aldus berichten van de Thailand- se inlichtingendienst. In deze berichten wordt verder gezegd dat ongeken de aantallen Cambodjaanse soldaten zich aan de Viet namese strijdkrachten heb ben overgegeven. Cambod ja heeft nieuwe troepen' naar het grensgebied ge stuurd. Vietnams plaatsvervangen de minister van buitenland se zaken Vo Dong Giang heeft de Cambodjaanse strijdkrachten maandag be schuldigd van barbaarse misdaden. Rotterdam De 25-jarige D. Hoendersloot uit Schiedam is zondagmiddag gestikt in een stuk worst. De man kocht na afloop van de voetbalwedstrijd Sparta-Feyenoord een stuk worst dat hij op straat wilde opeten. Hij verslikte zich en kreeg het zo benauwd dat hij naar het Dijkzigt-ziekenhuis moest worden gebracht, waar hij na aankomst overleed. Van onze correspondent Roger Simons LONDEN Rechter Neil McKinnon (68), die afgelopen week in een vonnis tot de conclusie gekomen is dat de Engelsman volko men het recht heeft om grapjes te maken over nikkers, over de „wogs" en „coons" (twee scheldnamen voor kleurlingen), krijgt het aan de stok met Britse Lagerhuisleden en zwarte advocaten. Ongeveer 150 afgevaardigden spannen samen om rechter McKin non te laten ontslaan. Zwarte advocaten weigeren in de toekomst nog met hem samen te werken. De uitspraak van deze rechter kwam na het proces in de Londense Old Baïley van John Kingsley Read, die beschuldigd werd van schending van de wet van 1965 op goede betrekkingen tussen de rassen. Kingsley Read, lid van het racistische nationale front, had in een toespraak allerlei scheldnamen gebruikt aan het adres van de kleurlingen. Volgens rechter McKinnon was hij daarom nog geen racist. Of schoon de jury er anders over oordeelde, wend Kingsley Read vrijgesproken. De zaak wordt nu onderzocht door procureur-gene raal Sam Silkin, die er vandaag over zou praten met David Lane, voorzitter van de rassencommissie. Griep velt miljoen Israëliërs TEL AVTV (AFP) Zeker een miljoen Israëliërs, rond een derde van de totale bevolking van Israël, heeft op het ogenblik griep. zde epidemie die een goedaardig karakter heeft, bevindt zich nu op haar hoogtepunt Voor de bestrijding van de griep schrijven de artsen drie tot vijf dagen bedrust en aspirine voor. AMSTERDAM De Ajax, die kandidaat zijn voor Argenti nië, zullen zich pas na het competitie- seizoen laten Inen- Dat zei Jaap van Praag, die na dit seizoen aftreedt als voorzitter van Ajax. in zijn nieuwjaar stoespraak. „De KNVB houdt onvol doende rekening met de clubs. Het belang voor onze spelers ligt op dit moment bij de club en niet bij het Nederlands elftal. Voorts vindt onze medische staf de geneeskundige begeleiding, zoals die in Argentinië zal zijn, onvoldoende. Van Praag zette zijn aanval op de KNVB voort met: „De KNVB geeft ook geen compensatie aan de clubs die spelers beschikbaar stellen voor het Nederlands elftal. Vorig jaar hebben we na de competitie een aantal vriendschappelijke wedstrijden kunnen spelen, wat ons vier ton heeft opge bracht. Deze inkomsten zullen we dit seizoen door het wereldkampioenschap missen. PAGINA'S ROTTERDAM - Sparta had de derby aangegrepen om iets nieuws te proberen: spektakel van één tot vier uur. Een uur voor de wed strijd werd het publiek ver poosd met allerlei attracties, waaronder een demonstra tie van de politie met hon den. en in de rust van Spar ta-Feyenoord werd een nummer strafschop schieten opgevoerd door Rini van Woerden (oud-Feyenoord). Tinus Bosseiaar (oud-Spar- ta). burgemeester Andró van der Louw en in het doel clown Van der Linden, uit het t.v.-spel Ti-Ta-Tovenaar, die geen bal hield. Het werd aiiemaal door het publiek (18.000) op prijs gesteld en Sparta gaat er mee door „al is het alleen maar omdat iedereen nu om vijf voor twee op zijn plaats zit na het voorprogramma. Andrè van der Louw. burge meester van de grootste ha venstad ter wereld, legt aart voor de strafschop. Hij nam er drie en schoot drie keer raak bij de kleine clown Van der Linden die in het doel stond. In het midden de conferencier bij Spartas .voor- en pauzeprogramma. Tweehonderd Turken in de slag AMSTELVEEN Oe Westdultse volleybalscheidsrechters Mühle en Kluge hebben zaterdagavond In de sporthal Bankras te Amstelveen voor hun leven moeten rennen tegen een menigte van tweehonderd woedende Turken. Beide heren leidden de wedstri|d tussen Deltalloyd/AMVJ en Eczacibasi Istanboel in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup volleybal voor bekerwinnaars. Dat deden de Westduitsers matig, maar toch niet zo slecht dat zij met een ijzeren staaf geslagen dienden te worden. •Toch stond een oververhitte Turkse supporter er dreigend mee te zwaaien, terwijl enkele makkers bezig waren letter lijk de poten onder de stoel van de hoofdscheidsrechter weg te zagen. Deltalloyd/AMVJ ziet na dit gebeuren de return over twee weken met angst en beven tegemoet. In Istanboel schijnt een dergelijke gang van zaken met tienmaal zoveel Turken op de tribune, normaal te zijn. Connors wint Masterstoemooi NEW YORK - Jimmy Connors heeft zichzelf gisteravond in Madison Square Garden te New York gekroond tot tenniskoning. De 25-jarige Amerikaanse miljonair voegde 100.000 dollar aan zijn vermogen toe door de eveneens niet onbemiddelde. 21 jarige ZweedBjorn Borg in twee uur en 35 minuten met 6-4 1-6 6-4 te verslaan. Voor Borg die tegenwoordig in Monte Carlo woont, bleef de troostprijs van 64.000 dollar over. De Amerikaan Brian Gottfried kreeg de derde prijs van 40.000 dollar. Zijn tegenstander, de Argentijn Guillermo Villas, kon wegens een enkelblessure niet spelen. In de finale van het dubbelspel wonnen de Zuidafrikanen Bob Hewitt en Frew McMilland met 7-5, 7-6 van de Amerikanen Stan Smith en Bob Lutz. Toeloop naar graf van Elvis Presley Dit zijn slechts en kele van de vele duizenden fans, die afgelopen week- 4 einde het graf van Elvis Presley heb ben bezocht. Elvis zou op 7 januari 43 jaar zijn geworden. Hij overleed vorig jaar op 16 augustus en ligt begraven op zijn landgoed in Memphis (Tennes see). Vechtpartij in dansschool ALPHEN AAN DEN RIJN - Tien jeugdige Alphenaren, al len scholieren zijn gisteravond door de politie aangehouden. De tien jongeren hadden deel genomen aan een vechtpartij in dansschool „Van der Moezel" en vervolgens pleegden zij ver nielingen in bet winkelcentrum „De Aarhof De politie haalden de vechten den in de dansschool uit elkaar. Waarop de vechtpartij werd voortgezet in het winkelcen trum, waarbij voorbijgangers werden lastiggevallen. Omwo nenden waarschuwden de poli tie en uiteindelijk werd tegen vier jongeren proces verbaal op gemaakt

Leidse Courant | 1978 | | pagina 1