Onrustige jaarwisseling AUTO'S RIJDEN SLOOT IN Nieuwjaarsloop UDO-traditie VUURWERK KRAAKT ETALAGE NOTENBAR Molen te koop M Meer speelinogelij kheden voor Alphens Groene Dorp" Fioretti-college wint schooltoernooi VOLLEYBALTOERNOOI IN WASSENAAR Kabel-t.v. viel uit ARRESTATIES IN LISSE, ALPHEN EN LEIDSCHENDAM MlHiiWIlll »De 1 Plantenboek" STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 2 JANUARI 1978 PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense wethouder voor de Openbare Werken, D. van Leeuwen, zal binnenkort overleg gaan voeren met de bewoners van het Oosthoekcomplex, ook wel „Groene Dorp" genaamd. De wethouder komt hiermee tegemoet aan de wensen van de bewoners die, via hun aktiegroep „Spelen en Leven", op zo'n gesprek hadden aangedrongen. De aktiegroep trok bij het gemeentebestuur aan de bel, nadat de wijk reeds een jaar geleden was voltooid, en de speelmogeüjkheden voor hun kroost naar hun inzicht ver beneden de maat waren. Het verzoek om een gesprek ging gepaard met een aantal suggesties van de bewoners. Wethouder Van Leeuwen heeft op voorhand al laten weten, dat het „erg moeilijk" zal zijn om aan alle verzoeken van de bewoners tegemoet te kunnen komen. Volgens de wethouder heeft hij wel meer financiële armslag gekregen. „Ons staat voor ogen", aldus de wethouder, „om met de bewoners van gedachten te gaan wisselen over hun plannen en de gemeentelijke plannen". De vertraging van de aanleg van speelvoorzieningen is volgens Van Leeuwen te wijten aan onderhandelingen die nodig waren om „enige stukjes grond" aan te kopen. Als de besprekingen met de bewoners van het „Groene Dorp" zullen zijn afgerond, zal aan de gemeenteraad een voorstel worden gedaan. ALPHEN AAN DEN RIJN In Alphen zijn afgelopen weekend twee auto's de sloot ingereden. Zaterdagavond omstreeks half zeven, reed de 23-jarige Alphenaar W. R. in de buurt van de Sterrenlaan de sloot in. Doordat hij tegen de trottoirband reed verloor hij de macht over het stuur en raakte daarbij ook nog een geparkeerde auto. Zijn twee kinderen van 3 en 5 jaar konden door de man zelf uit de auto worden gehaald. De auto van de Alphenaar, die onder invloed van sterke drank was, werd zwaar beschadigd. De 27-jarige Alphenaar A. G. reed vrijdag omstreeks zes uur 's avonds in de sloot langs de-West Kanaalweg. De man kon, nadat I de voorruit van zijn auto was stukgeslagen, door een passerende automobilist uit zijn benarde positie worden bevrijd. Doordat de Alphenaar nogal wat modder naar binnen had gekregen, moest I hij worden opgenomen in het Rijnoordziekenhuis. De auto werd door de duik in'de sloot, die ongeveer twee meter lager ligt dan het wegdek, flink beschadigd. De toedracht van het ongeluk was bij de politie gisteravond nog niet bekend. Wel is het volgens de politie zeker, dat er geen ander voertuig bij betrokken is geweest. OEGSTGEEST - De ronde oude™, onder wie wethouder van De Voscuyl" was gistermid- Thorn' flink aangemoedigd, dag een uitstekend, door UDO Laurens Mouter kwam als eer- georganiseerd. evenement. Het s,e blnpen Hij liep de vier kilo- ietwat waterkoude weer had het nieter in een kwartier. Het ac- aantal deelnemers gedrukt De rent lae echler op de Prestatie- senioren lieten het afweten Het Tweede was Jacques Thorn en was vooral de jeugd die geluk- derde Henk Heemskerk. jaren- kïg veel belangstelling toonde. la"« een suksesvol UDO-keeper. Gerard Den Hollander en Wil- De starter maakte rond drie uur bert Vink waren als 4 en 5 de gebruik van een „rotje", dat hij .eerste junioren die binnen kwa- wel aanstak maar in alle drukte men. Alle deelnemers/sters wer vergat weg te gooien. Hij kwam den in de kantine beloond met er met een lichtelijk geschroeide een mooi vaantje en kregen bo- handpalm vanaf. vendien erwtensoep en .olie- De deelnemers werden door de bollen aangeboden. LISSE De in de sporthal van Lisse gehouden schoolbasket- balkampioenschappen voor de bollenstreek is weer een echte Fioretti-aangelegenheid gewor- den. De start van het twee-lus- i trum tournooi was vrij rustig. I De voorronden konden nog niet zoveel belangstellenden naar de sporthal van Lisse trekken, maar dat veranderde naar mate het tournooi vorderde. Voor het I eerst in 10 jaar kreeg men tij dens het toernooi te maken met een ongeval: een der deelnemers viel wat ongelukkig en brak een sleutelbeen. Zo'n 1300 deelnemers telde het toernooi afgevaardigd door 16 scholen uit de bollenstreek. Er waren maar liefst 306 wedstrij den nodig aleer de scheidsrech ters voor de laatste maal floten en hiermee eindigde een gran dioos toernooi. De organisatie kan weer dik tevreden zijn. Reeds 10 jaren zet men alles op alles om de zaken voortreffelijk te laten verlopen en tot op he den is men daar bijzonder goed FINALES. Onder grote belangstelling wer den vrijdag de finales gespeeld en zoals steeds vond men steeds wel weer een Fioretti-team in een finale, soms zelfs twee. De jongens C werd gespeeld tussen de plóeg van St. Paulus uit Hil- legom en het Fioretti C2. De Hillegommers gingen hier met de hoogste eer strijken. Bij de meisjes C was de eerste plaats voor het Cl team van Fioretti en tweede plaats werd bezet door het C2 team van de Mavon Uitermeer. Het BI team en B2 team van Fioretti moesten het tegen eikaar opnemen in de B-poule. De eerste plaats werd hier behaald door het BI team. Ook bij de B-meisjes was het een Fioretti-aangelegenheid, waarbij de eerste plaats werd veroverd door het Bl team en 2e werd het B3 team, met 1 punt verschil. Genoten heeft men van de wed strijd tussen de Al meisjes van het Rijnlands Lyceum en de Al meisjes van Fioretti. De strijd was zeer duidelijk in het voor deel van de Fioretti-girls. De jongens Al van Fioretti moesten het opnemen tegen het Al team van de RMTS. Aanvankelijk leek het erop dat Fioretti het wel even zou klaren, maar al- naargelang de strijd vorderde, boden de Tuinbouwscholieren meer tegenstand. Tevergeefs echter; de overwinning was voor het Al team van Fioretti, daarmee opnieuw een beker in de enorme prijzenkast van het college slepend. WASSENAAR De actieve Wassenaarse schoolsportcommissie heeft in de kerstvakantie weer voor een sportief evenement gezorgd, ditmaal voor de scholen voor voortgezet onderwijs: een volleybaltoernooi in de sporthal. De penningmeester van de commissie, H. van der Eijk reikte de prijzen uit. De resultaten waren: jongens senioren 1. Rijnlands Lyceum A; 2. S. Adelbertcollege A; 3. Beresteyn uit Voorschoten, dat als gast- ploeg deelnam. Meisjes senioren: 1. Adelbert A; 2. Rijnl. Lyc. A: 3. Rijnl. Lyc. B. Jongens junioren: 1. Doorman-Mavo A; 2. Rijnl Lyc. A; 3. Adelbert A. Meisjes senioren: 1. Doorman-Mavo A; 2 Adelbert A; 3. Rijnlands Lyceum A. Aan het einde van het toernooi werd voor het eerst een aantal wedstrijden gespeeld tussen diverse lerarenteams. waarbij de jeugd kon zien hoe het spel niet gespeeld moet worden. De uitslag was: 1. Spinbaanschool; 2. Doorman-Mavo (met hulp van Leski); 3. Rijnlands Lyceum; 4. Adelbertcollege. OEGSTGEEST De televisie ontvangst via het kabelnet van Multivisie viel gisteravond door nog onbekende oorzaak uit Vanaf half tien konden de aan geslotenen geen signaal meer op de beeldbuis krijgen. Ook de verlichting van de ontvangst- mast in Oegstgeest was na dit tijdstip gedoofd. Wellicht is een stroomstoring oorzaak geweest van deje televisie-loze avond. LEIDEN De jaarwisseling heeft in de regio over het algemeen een tamelijk onrustig verloop gehad. Moeilijkheden ontstonden in Lisse, Leidschendam en Alphen aan den Rijn. Hierbij werden na enkele charges arrestaties verricht. In Lisse werden drie vandalen in de kraag gevat nadat een groep jongeren ruiten had ingeworpen van een mavoschool aan de Oranjelaan. Ook werden hier enkele lantarenpalen vernield. De Lissese brand weer greep in bij verhitte pogingen om het oude pand aan de Heereweg in brand te steken. In Lisserbroek werden bomen vernield, ruiten ingeslagen en wat cara vans vernield. De politie Bollenstreek heeft het onderzoek nog niet afgesloten. In Alkemade explodeerde op oudejaars avond rond half elf een plastic zak met een onbekende vloeistof. De zak was langs de Kerkstraat in Oude Wetering ter hoogte van de bar El Barco uit een autok geworpen. Enkele ruiten van nabijgele gen panden moesten het hierbij ontgel den. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Naar het motief van het gebeuren tast de politie nog in het duister. Alkemade beleefde verder een van de rustigste jaarwisselingen van de afgelo pen jaren. Een deel van de Alkemadena- ren ging noodgedwongen het nieuwe jaar zonder oliebollen in. De twee muziekver enigingen Door Gunst Verkregen en No- méro uit Nieuwe Wetering en Rijpwete- ring, die hadden aangekondigd oliebollen in de gemeente te zullen gaan verkopen sloegen een deel van de gemeente over, zodat degenen, die op de verenigingen hadden gerekend, bedrogen uitkwamen. Alphi ten In jongerencentrum Midas in Alphen aan den Rijn kwam het tot twee vecht partijen tussen bezoekers aan het cen trum. De eerste werd door de leiding van Midas gesust Bij de tweede moest de politie er aan te pas komen. Een 17-jarige Alphenaar, die onder invloed van alcohol met een mes stond te zwaaien, werd door de politie meegeno men naar het bureau ter afkoeling. Voorts werden in Alphen brievenbussen van de PTT en lampen in winkelcentrum „De Ridderhof" vernield. Rond half twee verjaagde de politie een groepje van vijf tien jongeren, die zich verdacht ophield rond het politiebureau. De Alphense Her mandad vreesde dat de jongeren, evenals vorig jaar, de muren van het bureau wilden bekladden. Ook in Sassenheim maakte de jeugd zich schuldig aan baldadigheid. De schade bleef hier evenwel beperkt tot de vernie ling van een verkeersbord. Toen de bal dadige jeugd het verkeer trachtte te hin deren, werd zij door de politie uiteen gedreven. Hazerswoude gaat het nieuwe jaar in met een kapotte telefooncel en een gemoles teerde sigarettenautomaat in Hazerswou- de-dorp. Ook in Hoogmade viel een tele fooncel ten prooi aan de baldadige jeugd. In Leiderdorp vierde de jeugd zijn ag- gressie bod op een weerstation dat aan een van de muren van het winkelcentrum Santhorst hing. Leidschendam Dertien gebroken spiegelruiten op Dam plein en Damlaan, twee beschadigde po- litiebusjes en een vernielde telefooncel zijn het resultaat van een rumoerige oudejaarsnacht zoals Leidschendam de laatste jaren niet heeft gekend. Het traditionele vuurtje stoken op de sluisbrug maakte om kwart over een de eerste charges van de politie noodzake lijk. Enkele honderden jongelui, waaron der zich waarschijnlijk ook groepen uit de wijken de Heuvel en Prinsenhof be vonden, maakten het daarna op het Dam plein en omgeving de politie lastig. Toen rond twee uur de eerste ruiten braken werden opnieuw charges uitgevoerd. Hierbij kreeg de ongeveer 20 man politie, onder leiding van inspecteur J. P. de Vroedt, hulp van 8 manschappen van de Voorburgse politie wier assistentie intus sen was ingeroepen. Wegens vernielingen werden hierbij een 20-jarige bewoner van Leidschendam-zuid en een 21-jarige jon geman uit Prinsenhof aangehouden. De politiebusjes werden door het gooien met stenen en het bewerken met knuppels flink beschadigd. Om half 5 brak door onbekende oorzaak brand uit in de vroegere LOM-school aan de Heuvelweg, sinds enkele jaren in ge bruik als opleidingsschool voor verpleeg kundigen van de Stichting Vronesteijn. Het praktijklokaal met de aangrenzende hal en twee leraarskamers brandden ge heel uit. De brand breidde zich via de plafonds uit naar een aangrenzend leslo kaal dat gedeeltelijk kon worden behou den maar evenals naastgelegen lokalen waterschade opliep. De Leidschendamse brandweer, de hele nacht al in touw voor kleine vuurwerkbrandjes bestreed het vuur met 3 hoge- en 3 lagedrukstralen. De schade bedraagt zeker minstens 100.000 gulden. De politie vermoedt brandstichting als oorzaak. In Stompwijk, de laatste jaren uiterst rustig omdat een groot aantal jongeren oudejaar vieren in het Dorpshuis moest de brandweer precies om 12 uur aantre den voor een brand juist tegenover het Dorpshuis in een autowrak gevuld met oude autobanden. De Leidschendamse brandweer maakte korte metten met de brand door wrak en al in de Stompwijk- sevaart te deponeren. Een kraanwagen zou het restant vandaag uit het water vissen. WOUBRUGGE - Zoals de laat ste jaren gebruikelijk is wil het Woubrugse gemeentebestuur ook nu weer de inwoners van de gemeente de gelegenheid bie den de onderlinge uitwisseling van heilwensen te doen plaats vinden in het centrale punt van de gemeente, het gemeentehuis. Het gemeentebestuur wil de ge meentenaren graag ontmoeten vanavond tussen 20.00 en 22.00 uur in het gemeentehuis aan de Van Hemessenkpde. HOOGMADE/WOUBRUGGE Jraditiegetrouw .wordt ook dit jaar de inwoners van de ge meente Woubrugge de gelegen heid gegeven om hun kerstbo men te verbranden. Op dinsdag 3 januari wordt daarvoor in Woubrugge de gelegenheid ge geven, 's avonds om half acht op het terrein in het verlengde van de H. de Boerstraat. De andere dag, 4 januari, kunnen er in Hoogmade oude kerstbo men verbrand worden en wel op het terrein ten westen van het Hendrik Meijerplantsoen, te be reiken via de Van Alcmaerlaan. Aanvang eveneens om half acht. AARLANDERVEEN - De heer J. J. Vis, herdacht gisteren nieuwjaarsdag het ffeit, dat hij 25 jaar organist is van de GAr. Geref. Kerk te Aarlander- veen. Donderdag 5 januari wordt hij tijdens een korte her denkingsdienst in die kerk, die begint om 19.30 uur, door een jubileumcommissie gehuldigd, ook ontvangt hij dan een ca deau van de gemeenteleden van de chr. geref. kerk. OEGSTGEEST Het gemeen tebestuur van Oegstgeest reci- pieert hedenavond van 20.30 uur tot 21.30 uur in het raadhuis aan het Wilhelminapark. Morgen avond te 19.00 uur vindt de jaar lijkse kerstboomverbranding plaats op het terrein aan de Irislaan te Oegstgeest. SASSENHEIM De jaarlijkse kerstboomverbranding heeft woönsdag, 4 januari om vier uur plaats op het terrein in plan Wasbeek, aan het eind van de Narcissenlaan. Tussen drie en vier uur kunnen de kerstbomen hier worden ingeleverd. Voor elke boom krijgt de jeugd een gratis lot. Hiermee kan men meedingen naar twee prijzen en wel een jongens- of meisjesfiets en een voetbal. WARMOND - De jaarüjkse kerstboomverbranding zal dit jaar plaatsvinden op woensdag avond om 19.00 uur. De jeugd van Warmond kan alle kerstbo men naar de gemeentehaven brengen. Ieder kind dat een boom inlevert ontvangt een at tractie. Onder leiding van de brandweer wordt er dan een grocw vuur van gemaakt. Brand in de school aan de Leidschendamse Heuvelweg. NOORDWIJK Het nieuwe jaar begon slecht voor de Noordwijkse winkelier F. G. M. Zwet sloot De twaalf vierkante meter grote etalage ruit van zijn in de Hoofdstraat gelegen delica tessenzaak sneuvelde volledig in het gecombi neerde geweld van vuurwerk en ontoereke ningsvatbare gebruikers. De heer Zwetsloot, die de jaarwisseling rustig bij zijn schoonouders in Voorhout zat te vieren, kon die feestelijkheden gelijk onderbreken ,yoor een nachtje timmerwerk om zijn delicate waar voor verdere excessen te behoeden. Ondanks deze nare ervaring meende de heer Zwetsloot de Noordwijkers toch iets te moeten toewensen en hij deed dit door middel van een Nieuw jaarswens op de voor zijn in de plaats van de ruit gekomen schutting. „Over de kosten maak ik me verder geen zorgen, want dat is verzekeringswerk. Maar de ellende die je hebt. Mijn notenbar zit onder de glasscherven en verder had ik nog een heleboel andere dingen in de etalage die zijn beschadigd. Daar komt bij dat ik waarschijnlijk weken op een nieuwe ruit moet wachten, dus voorlopig blijf ik met een „blinde etalage" zitten", aldus de heer Zwetsloot, die verwacht zijn verfijnde verkoopwerkzaamheden woensdag weer te kunnen opvatten. Noordwijker F. G. M. Zwetsloot; „Met de allerbeste wensen op een vernielde etalage een koopsom van 150.000 gul den en daar komen dan na tuurlijk de kosten voor het opknappen nog bij. Maar dan beschikt de nieuwe bewoner wel over een prachtige molen met grond, een monument Met de kans als Monumenten zorg of de Molenstichting weer wat ruimer bij kas zitten, dat er nog een gedeelte met wie ken bovenop gebouwd wordt. De achtkantige molen aan de Zuidbuurtseweg in Zoeterwou- de die nu al bijna drie jaar leeg staat,-zal wellicht binnen kort weer bewoond worden. De molen is eigendom van veehouder Van Teylingen, die zegt geen gebrek aan potentie- Ie kopers te hebben. „Er ko men hier zo'n drie tot vier belangstellenden per week. Meestal zie ik ze echter niet terug. De kosten om de molen op te knappen is vaak het bezwaar. Want op een ton kan wel gerekend worden, wil je het goed doen. De mensen kunnen subsidie van monu mentenzorg of van de Molen stichting voorlopig wel verge ten, want die hebben geen geld meer zeggen ze, en dat is na tuurlijk voor veel geïnteres seerden erg vervelend. De heer Van Teylingen denkt aan TUINCENTRUM Loosterweg 39A Voorhout ,02522-11048

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5