wie rijdt er vanavond? Dagelijks een pakket nieuws voor vijf miljoen kijkers NOS geeft overzicht van de journaal van 1977 TERUGBLIK TELEVISIE VANAVON TELEVISIE VRIJDAG 1 E RADIO VANAVOND RADIO VRIJDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 DECEMBER 1977 pagina I( In de „rode vergadering" van zes uur worden het draaiboek en de definitieve tekst van het journaal van acht uur vastgelegd. Alleen voor hot news is er dan nog een plaatsje. In het midden Ed van Westerloo. .Journaal 17781, Nederland II, 20 uur", staat er boven bet draaiboek van Joop van Zijl. Hij is een van de serie nette heren die bijna elke dag onze huiskamer binnen knmwi om een „portie" nieuws te bezorgen. Goed of slecht nieuws, over rampen en honger, bet kabinet en Zuid-Afrika, ingepakt tussen de gong en de weersverwachting. Journaal 17781, rind* 22 jaar en 365 dagen per jaar. Het meest bekeken programma van de televisie, nooit leuk, altijd interessant Een „produkt" van de Nederlandse Omroep Stichting uit een heel aparte „keuken" van het NOS-complex in Hilversum. Bij de vervaardiging van .journaal 17781" was een onzer redacteuren een dag lang te gast in die journaal keuken, Onze gastheren waren niemand minder dan journaalbaas Ed van Westerloo en plaatsvervan gend hoofd Wim Stokla. Een kijkje achter bet so vertrouwde scherm bij Joop, Rien, Harm en, Fred en al die meer dan 100 medewerkers van het NOS-journaal. Harmen Siezen heeft eerst de beurt om het nieuws te lezen. Terwijl hij zich coiffeert, steekt Marieke Poelgeest in 't halfduis ter de tekstrol in het apparaat dat de nieuwslezer in staat stelt om het nieuws te lezen terwijl hij schijnbaar gewoon de huis kamer in kijkt: de autocue. De tekstkaarten en de dia's die even later op het schermpje achter de nieuwslezer in beeld moeten komen, worden voor één van de vier camera's ge plaatst. op een soort aanrecht, compleet met tegeltjesboard en latjes. Het zwarte doosje met de twee klokjes voor de juiste tij den van de late journaals is nauwelijks meer dan een fors sigarenkistje vol plakbank. Boven de „set" is de regieka mer. alle zetels bezet en een serie schermen presenteren de beelden die „klaar staan". Van enige spanning is nauwelijks iets merkbaar. Een routinezaak, NOS-journaal 17780, kort bulle tin, 300 seconden. Aan de ande re kant van de gang, in de lange redactiekamer, wordt op dat moment al weer hard gewerkt, aan de volgende aflevering, het grote journaal van 20 uur, waar voor regisseur Loet Hentzen de voorbereidingen treft en verde rop in het gebouw de mannen in de halfdonkere ampexkamer knoppen indrukKen er. aan gro te filmspoelen zwengelen. Eindredacteur voor het 8-uur- journaal is deze avond Joop van Zijl. de nieuwslezer die het meest .menselijk" bij de kijker binnenkomt Tegenover hem de regisseur, naast hem de tekst schrijvers, wat verderop de meisjes die het draaiboek tikken of op een andere machine de leestest met grotere letters op een rol ratelen. Plotseling wordt de beslissing genomen dat de aangeboden beelden uit Athene te laat zijn om „mee te nemen" en maar moeten blijven staan voor het journaal van half tien. Verande ringen in het draaiboek, de films, de teksten, iedereen is ermee bezig. Het draaiboek voor de grote journaal-uitzending van 8 uur is in principe al in de loop van de dag gemaakt en herschreven. maar uiteindelijk vastgesteld in de „rode vergadering" van de redactie, kort voor 6 uur. Er hoeft wat de beelden betreft niet veel veranderd te worden, maar nauwlettend volgt men de telexberichten en de telefoontjes van de correspondenten. Het al lerlaatste nieuws zal toch in elk geval in de teksten vervat die nen te worden. In de ampexkamer wordt er nu snel gewerkt, draaien de banden en flitsen de beelden. Weer even terugdraaien, op hoge snelheid, waardoor het geluid steeds sner- pender wordt. En als de stem van president Sadat van Egypte tenslotte kermt zegt de techni cus laconiek: „Stil maar Sada- tje, nou mag je weer gewoon doen". 't Is druk in de journaalkeuken. Een drukte zonder opwinding, want al is het nieuws dan kleur rijk, de routine is er ook. Zeker na 22 jaar. Plaatsvervangend hoofd van de journaaldienst Wim Stokla (53) zegt: „Er wordt gewoon verwacht dat het als een trein loopt, 365 dagen per jaar. Slechts één keer per jaar vervalt het journaal: oudejaars avond. Wij brengen wel nieuws maar bij ons is er niks aan de hand". Het NOS-journaal heeft 75 men sen in vaste dienst, van wie 40 redacteuren. Maar dan zijn de mensen van de techniek nog niet meegeteld, 22 per uitzen ding. Daarnaast komen dan nog de vele free-lance medewerkers, filmbureaus en corresponden ten. Stokla neemt ons mee naar de grote redactiekamer met de bu reau-eilanden, de central desk, het productiebureau, de groep buitenland met de Eurovisie- verbindingen. Driemaal per dag is er vooraf contact of uitwisse ling via het Europese net om nog maar niet te praten over de mogelijkheid om beelden per sa telliet binnen te krijgen„Het nieuws staat voorop", zegt Sto kla. „Daarna komen pas de mid delen om dat nieuws te vertol ken en het gaat dus niet zozeer om de „plaatjes". Het bewijs: we lezen nieuws ook als er geen beelden beschikbaar zijn". Ongeveer twee jaar geleden zijn er nieuwe richtlijnen gekomen voor het journaal. De opdracht: het meest relevante nieuws voor een zo groot mogelijk publiek in een kontekst waarin dat nieuws ook toegankelijk wordt voor een groot publiek. Wim Stokla vertaalt vrij: „Een pakket nieuws bezorgen, het pakket doorzichtig maken, ver tolken, eventueel toelichten door deskundigen. Gewoon een puur journalistieke taak, maar toch niet te vergelijken met radio of krant, omdat de middelen an ders zijn". Al dat nieuws, de foto's, films en tekst, moet geperst worden in ten hoogste 1200 seconden als het om het grote journaal van 8 uur gaat. Een secondenslag in de journaalkeuken, maar Ed van Westerloo zegt: „Het blijkt altijd weer mogelijk om met weinig woorden veel te zeggen". Studio 5 is de joumaalstudio. In feite wordt maar een heel klein deel van de enorme hal ge bruikt, afgeschermd door een donkerblauw décordoek, gordij nen van het plafond tot aan de vloer. Daarachter is de duister nis en in het midden van de „zaal" staat nog een stuk toneel- decor, met enkele levensgrote poppen er omheen. Eén daarvan is een „natuurge trouwe" nabootsing van het monster van Frankenstein. Als we er langs lopen vertelt Rien Huizing hoe de journaalploeg een paar dagen geleden de grap uithaalde door de Frankenstein- pop van de rubriek „Cinevisie" naar de kamer van grote baas Ed van Westerloo te slepen en in diens stoel te plaatsen. Rien en Harmen grinniken nog wat na om die „stunt". Het tekent echter de gemoedelij ke sfeer van de mensen die het journaal zo onaandoenlijk in de huiskamer brengen van miljoe nen mensen. Men is zich een grote verantwoordelijkheid be wust. Het brengen van de juiste informatie, het grote en kleine nieuws, de schokkende en gru welijke zaken, de keiharde uit spraken of zorgwekkende ont wikkelingen. De hongerende mensen in de Sahel evengoed als de knappende croissantjes in Frankrijk. Eindredacteur Joop van de Berg zegt: „Dat is nou het ver schil met de krant hè, je kan nog zo'n goed verhaal schrijven als je wilt, het lukt je nooit om het verhaal over een kind dat met een verbrande rug over een weg in Vietnam strompelt, zo bij het publiek te brengen als ik het de mensen op het plaatje kan laten zien". De laatste officiële uitwisseling via het Eurovisienet is al afge sloten als er onverwacht vanuit Griekenland gemeld wordt dat er beelden kunnen komen van een bezetting van de Egyptische ambassade. Direct reageren de journaalredacteuren en Rien Huizing beslist: pakken die han del. Er wordt geschakeld en dreinerig klinkt de eindeloze herhaling van een Griekse dame in zwak Engels: „This is the Greek television sound. De eerste beelden tonen weinig en worden onderbroken door veel storing. Maar als even later de schijnwerpers over een ge bouw stralen en een pantserwa gen aanzet om met fors geweld binnen te dringen, roept Rien Huizing: „Die beelden zie ik graag, dat moeten we hebben". De „pingel" van de telex gaat: extra aandacht mensen! Ook in Wenen is er beroering bij de Egyptische ambassade. Andere berichten volgen: er is een dode. er zijn gewonden. Maar ook die voetbalwedstrijd om het perio dekampioenschap moet mee, de hogere premies autoverzekering en het overlijden van een oud staatsman. Er is even tijd om een kop koffie of iets anders te gaan drinken. Rien Huizing, de „eeu wig keurige heer", neemt een sherry, Harmen Siezen voelt meer voor een pilsje, en beiden willen niet klagen over de be kendheid die zij, „genieten" bij het grote publiek. Het doet hun weinig, soms is het lastig. „Voor m'n vrouw nog meer dan voor mij", zegt Harmen wat geïrriteerd. Rien: „Voor de kin deren is het vaak vervelend. Toen m'n dochter naar een an dere school ging moest ze drie weken lang „boiingg" horen als zij de klas binnenkwam. Dat is dan iets wat je op z'n minst vervelend kunt noemen". Het „onaandoenlijke" bij het nieuwslezen behoort al evenzeer bij het werk. Afstand nemen van het inhoudelijke betekent echter allerminst onverschillig heid. En die .menselijke Joop van Zijl" (42) dan? „Och, het ligt vaak aan je stem ming", zegt Joop. „Ik doe het al zoveel jaren. Je blijft zoeken naar de goede intonatie en of het nu journalistiek lekker zit of niet, dat voel je wel. Maar per soonlijk doet het je vaak niets". Hij kan zich ook niet herinneren wat hij aan bijzondere berichten ooit moest „presenteren". Rien Huizing voelt zich naar zijn zeggen altijd sterk bij het nieuws betrokken. Hij is al 20 jaar bij de omroep,-vroeger als nieuwslezer bij het ANP. Maar ook hij heeft „afstand geno men" en herinnert zich dan: „Ik heb geloof ik de dood van prin ses Wilhelm ina gelezen". Het wordt later. Harmen Siezen gaat aan zijn bureau de nieuwe teksten voor het volgende Gate) journaal lezen. Hij streept, zet tekentjes voor de intonatie op de tekst en herleest nog eens. Regisseur Ton Majoor, de oud ste journaal-regisseur, gaat al naar de „set" om te zorgen voor de dia's. De journaalkeuken draait op volle toeren. NEDERLAND 1 Teleac 18.15 Biologie 18.30 Geschiedenis 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal TROS 19.04 De man van zes miljoen, 19.50 Simonskoop (Star Ware) 20.10 O moeder, wat is het heet, TV-serie 20.40 TV-Privé (Pierre Kartner) NOS 21.35 Journaal 21.50 1977: geen commentaar 23.20 Journaal NEDERLAND 2 ven 18.55 Journaal NCRV 19.04 Paddington, poppenserie 19.10 Mlkula, de kleine kapitein. Jeugdserie, afl. 6 19.35 Dik Voormekaar Show NOS 20.00 Journaal NCRV 20.25 Stella, Israélisch TV-spel 21.15 Tientsin, Chinees variété 21.30 De familie Bellamy, TV-se- rie 22.20 Hier en Nu 23.00 Standpunt NOS 23.10 Journaal DUITSLAND 1 WDR: 18 Nieuws uit Noordrijn- land-Westfalen. 18.05 Edward VII, TV-serie. 19.15 Hier und Heute. 19.45 Spiel um 4tel vor 8 (Detektiv Harvey). 20.00 Journaal 20.15 BikJer aus der Wissen schaft 21.00 Mlt Rose und Revolver. TV- 21.55 Zeitung per Mattschelbe? Documentaire over de toe komst van de nieuwsme dia. DUITSLAND 2 18.20 Aus dem Logbuch der Peter Petersen, TV-serie. 19 Journaal. 19.30 Es grüsst das Land der tausend Seen, muzikale reis door Finland. 20.30 Notizen aus der Provinz 21.00 Journaal 21.15 Schlaglichter *77 (terugblik) 22.30 Kinder des Olymp Tweede deel van Marcel Een team van NOS-journaalme dewerkers heeft een jaarover zicht samengesteld. In dit pro gramma, dat anderhalf uur duurt, worden de belangrijkste gebeurtenissen van 1977 nog eens-getoond. Het aantal onder werpen dat aan de orde komt is beperkt, maar er zal wel dieper op worden ingegaan. Dit geschiedt onder meer in de stu dio in gesprekken met een aan tal gasten. Er werd veel plaats ingeruimd voor binnenlandse onderwerpen als de gijzelingen, de stakingen en het politieke nieuws. De buitenlandse onder werpen zijn de acties van de Rote Armee Fraktion, het Mid den-Oosten, de protesten tegen kerncentrales en neutronen bom, de Oost-Europese dissi denten en de „onzichtbare" oor logen in Afrika. Er wordt ook nu weer een onderzoek gedaan naar het nieuws dat het afgelo pen jaar op de Nederlanders de meeste indruk heeft gemaakt. Ook wordt er gevraagd welke man of vrouw in 1977 de meeste invloed heeft gehad op het bin nenlandse nieuws. Ned. I. 21.50 uur. Hudson (Gordon Jackson) gaat mee als begeleider van James Bellamy naar de jacht, georganiseerd door de jonge markies Bunny Newbury. Simonskoop Simonskoop besteedt aandacht aan de science-fiction film „Star Wars", die ook in Nederland een succes lijkt te gaan worden. Si mon van Collem toont fragmen ten en praat met de hoofdrol spelers Mark Hamill en Carrie Fisher. Ned. 1,19.50 uur. Tv Privé Henk van der Meyden praat met Pierre Kartner in diens woon plaats Breda Pierre Kartner verwierf als Vader Abraham grote bekendheid Hij is lever ancier van veel Nederlandse liedjes en stond de afgelopen weken weer in de top veertig met zijn Smurfenlied. Ned. 1,20.40 uur. Mikula Mikula en zijn vrienden strand den op een eiland, waar hun boot beschadigd werd. Ze von den er een gewonde Duitse sol daat, die hun hielp de boot te repareren. Ze gaan nu op weg om hem uit te wisselen tegen de grootvader van Mikula, die door de Duitsers gevangen is geno men. Ned. H, 19.10 uur. Stella Stella is de hoofdpersoon van het Israëlische televisiespel dat de NCRV uitzendt. Ze is zangle rares in Tel-Aviv en kan de herinneringen aan een vroegere vriend van wie ze ooit een groot zanger wilde maken, niet verge ten. Als ze kennis maakt met Eli, die popzanger wil worden, geeft ze hem les en hoopt dat de eerdere mislukking door Eli's carrière kan worden goedge maakt. Ned. H, 20.25 uur. Bellamy James Bellamy wordt uitgeno digd om te komen jagen op het landgoed van de jonge markies Bunny Newbury. Hudson gaat mee als begeleider. Als hij maar net gearriveerd is ontdekt Ja mes een dame. Lady Diana Rus sell, die hij nog van vroeger kent. Hoewel ze eigenlijk geko men is op verzoek van de jonge Newburry, heeft ze meer oog "voor haar vroegere vriend Maar ook Hudson is er niet voor niets. Tijdens een eet-schietpar- tij redt hij de situatie, als de butler van Newbury beschon ken ten tonele komt Lord New bury's moeder ziet in Hudson de nieuwe butler. Ned. II, 21.30 uur. llllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllIlllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Een avond gevuld met gespeel de tonelen. Niet helemaal afge wend van onze dagelijkse wer kelijkheid, al ontbraken dan ac tuele rubrieken, alsof vlak voor net eind van het jaar niet een en anaer te herdenken, te over zien en te bezinnen valt. Een niet onbekende realiteit was bij de NOS te vinden in het Zweed se televisiespel met de in slaap wiegende titel „Het komt alle maal wel in orde". Ironische titel kennelijk, want zo roos kleurig zag het el* in dit met de Prix Italia gelauwerde stuk nu ook weer niet uit Het had uit ons dagelijkse krantenieuws ge grepen kunnen zijn. Een groot bedrijf stoot een verliesgfevende fabriek af. Elders zijn de lonen lager en de werknemers wellicht minder veeleisend. De plotseling werkloze arbeiders staan onver wacht voor een totale omme keer in hun 'bestaan. Niet alleen wat materiële veiligheid betreft, ook psychisch gaan ze er onder door. Die kant wordt te weinig getoond. Men denkt die werklo zen rooien het wel, die krijgen hun uitkeringen en voor de rest maken ze zich geen zorgen. Goed dat een stuk als dit Zweedse liet zien dat het buiten spel gezet worden slopend is voor de kwaliteit van het mens zijn. Vroeger kende men het kwaad van de stille armoede. Tegenwoordig heerst het kwaad van de stille werkloosheid. Hier weliswaar spel, maar even zo goed gedramatiseerde actuali teit. De televisie kan haar taak slechter opvatten. Wel lijkt men bij zulke betrokkenheid minder te letten op hoe het gebracht wordt Dat was van niet zulk geweldig gehalte, maar dat valt dan minder op. De NCRV zocht het in heel an dere regionen. Weer eens, hoe veel keer is die geschiedenis al niet op het scherm geweest, de wereldomwentelende voordagen van de Russische revolutie, de val van de naieve tsaar Nicoiaas en zijn vrouw Alexandra. Dit keer in de opvatting die regis seur Schaffner in een drie uur lang durend spektakel heeft ver deeld. Met dit soort bewogen episodes is het zo dat je er ook los van de al of niet waarheids getrouwe weergave tot het eind geboeid naar blijft kijken. Niet in de laatste plaats om het zin derende spel van Janet Suzan als de tsarina. Han Jonkers wvEnieiin c Daarover maak je met elkaar een goeie afspraak, als de avond nog voor je ligt. Dan kunnen er op de avond zelf geen problemen meer over ontstaan. Want als je „ik" hebt gezegd, gaat er af en toe automatisch een rood lampje bij je branden. Je verantwoordelijkheidsgevoel tegenover de anderen waarschuwt je dan even. Een volgende avond gaat dat lampje vanzelf bij een ander branden. Zo vang je stilzwijgend dat gedoe over wel of niet drinken voor elkaar op. Dat is het beste recept voor een gezellig avondje uit. JflMEk Veilig Verkeer Nederland - Postbus 287- Hilversum Camé's speelfilm fants du Paradis" uit fl 1945. 23.55 Journaal DUITSLAND 3 18 Sesamstrasse. 18.30 RiiJ last-Festival (Tom Petty's IJ breakers). 19 Ihre Heimat, uq Heimat (Turkije). 19.10 Sam, serie. afl. 11. 20.00 Journaal 20.15 Der Fall Mattel Italiaanse speelfilm 0 van Francesco Rosl| Glan Maria Volonte alt laagde groot-Industrie* 22.05 Zeugen der Zelt Interview met ex-tf spresident Eugen Gert maier (deel 2). 22.50 Die Kunst zu bauen, dj mentaire 23.35 Jazz zur Nacht 24.00 Journaal BELGIË NEDERLANDS 1 18 Bereboot. 18.05 Rondomi 18.30 De vergeten eilanden,! serie. 18.55 Dorothea en de I ger, tekenfilm. 19.05 Filmpred res. 19.35 Kijk uit! 19.45 Journj 20.15 Muppet Show (met Phj Diller) 20.40 Panorama, actualiteiten 21.30 Standpunten 21.50 Filmpremière» 22.20 Journaal BELGIË NEDERLANDS 2 20.15 l'Opéra sauvage Start van natuurwet schappelijke serie BELGIE FRANS 1 18 Roquefort, voor kleuters. 1f 1. 2, 3..atelier, voor de jeu 18.30 Zig-Zag, spelprogrami 18.45 Savoir-vivre, recepten. 1J! Antenne-Soir 19.30 Journ 19.55 Contacts. 20.00 Terreur sur Ie Brittannlc ..Juggernaut", Enge rampenfilm van Richt Lester (1974) met Rlchi Harris en Omar Sha over bomaanslag oceaanschip. 21.50 Journaal 22.05 Le carrousel aux ima< filmpremières 22.55 Journaal BELGIË FRANS 2 18.45 Sans faute. taalles. 19.15 Filière, TV-serie. 20.45 Glenn ler-muziek. NEDERLAND 1 VARA: 14.- In het spoor van de wolf. documentaire. 14.45 Addams Family. TV-serie. 15.10 Een wereld vol trucs, goochelserie. 15.30 Mustang, een vergeten koninkrijk, natuurfilm. DUITSLAND 1 10 Journaal. 10.05 Die Drehschei- be. 10.20 Rückblick auf 1977. 11.20 Tatort. TV-serie. 12.50 Pres- seschau. 13 Journaal. 15 Jour naal. 15.10 Scotts letzté Fahrt (Scott of the Antarctic. Engelse speelfilm uit 1948 van Charles Frend met John Mills als de Zuid- pool-onderzoeker). 17 Journaal. 17 05 Szene 77 in 2007. 17.55 Journaal. DUITSLAND 2 13 Neues aus Uhlenbusch. voor kleuters. 13.30 Sport (skispn gen). 15.30 Der Seewolf, TV-fiL afl. 4. 17 Journaal. 17.10 SchuM Express. 17.50 Die Drehscheibe.i| DUITSLAND 3 16 Yao. TV-serie. afl. 12.16.30 q wunderschönes Land und Menschen sind rot (Indiai der George Catlin). 17.15 I Giselle, pas de deux. 17.30 TiL nier des Grossmeisters, schakeia BELGIË t NEDERLANDS 1 16.30 De magische jas, jeugdfi BELGIË FRANS 16.30 Toumai. TV-serie. afl. 16.55 Sindbad. de zeeman. t< filmserie. 17.05 Les secrets de mer, documentaire serie. 17. Roquefort, voor kleuters. eugdfiltjj HILVERSUM I 18.00 (S) De kerk vandaag. P.P. 18.19 Uitzending van D'66. 10.30 Nws. NCRV 18.41 |S) De wereld zingt Gods lof. 1935 (S) Leger des Heils kwartier. 19.50 NCRV-Leerhuis. 20.00 (S) Draaischijf, orgelmuz. 21.20 (S) Een. twee. uit de maat. programma over onderwijs en opvoeding. 21.40 Kunst met een grote K. kunst met een kleine K. kunst met een C. een bij de tijd programma. 22.00 De eerste dag. religieus programma. 22.25 Zojuist versehenene, verschenen, boeken. 22.30 Nws. 22.40 Politiek werk- overzicht. 22.50 Van onze correspon denten. 23.00 (S) Klanksnoer. 23.55 Nws HILVERSUM II 18.00 Nws 18.11Radiojournaal. IKC 18.30 Kleur: inforrinatie en commenta over zaken van kerk en samenlevin AVRO 19.00 Aspecten. 20.00 Nws. 20.I (S) Klassieke kamermuz. 21.50 Het ko fie-concerteffect. 22.30 (S) Radio Kam orkest. NOS 23.00 (S) Met het oog morgen. 23.55 Nws. HILVERSUM III leder heel uur nws. NOS 18.03 D vacaturebank. 18.10 (S) NOS-maa TROS 19.02 (S) Poster. 20.02 (S) Soi Show. 22.02 (S) Sesjun. 23.02 (S) Clos up. 0.02 (S) De Hugo van Gelder» show. V02 IS) De Nachtwacht. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Gevarieerd programma (7.30 Nws en aktualiteiten). 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 8.45 (S) Gevarieerd programma (10.30 Nws.) 11.00 Gesprek. 12.00 (S) Gevarieerd programma (12.26 Mededelingen. 12.30 Nws. 12.41 Aktualiteiten). NCRV: 14.00 (S) Gevarieerd programma. (15.30 Nws.) 16.00 (S) GastengaJa 1977 17.00 (S) Souvenirs. 17.30 Nws. 17.32 Echo. jaar overzicht van het niet-alledaagse ge- HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 Te Deum Laudamus. 7.54 Op de man af: evangelisch cdmmentaar. 8.00 Nws. 8.11 Hier en nu. 8.25 Van daag... vrijdag: gevarieerd programma 9.00 Politiek en samenleving: gesprek. NOS: 9.10 Spiegel van België. 9.35 Waterstanden. 9.40 't School con eert. 10.00 Voordracht. 10.30 NOS-Jazzpor- tret. 11.00 Nws. 11.03 Meer over min der: de stem van de sprekende minder heid. 12.30 Rechtop recht. OVERHEIDS VOORLICHTING. 12.49 Uitzending voor de landbouw. NCRV: 13 00 Nws. 13.11 Hier en nu NOS: 13.30 Vonken onde de as: Nederlandse volksverhalen volks gebruiken. 13.45 Onder de groene lin de: oude liedjes en balladen. 14.01 Promenade orkest met solist semi-klas sieke muz. 15.00 Voordracht. 15.30 In gesloten.. Uitgesloten. 15.45 Zoeklich op Nederland met om 16.00 Nws VPRO 17.00 Welingelichte kringen 17.45 Uitzending van SYMBIOSE. 17.5S Mededelingen. HILVERSUM III leder heel uur nws. EO: 7.02 (S) Tijd sein. 9.03 (S) De muzikale fruitmand 10.03 (S) Te elfder ure TROS: 11.03 (S Gerard de Vries draait op verzoek. 12.0 (S) Nederlandstalige top-10 en kwiswij' NCRV: 13.30 (S) Pop^ontact. 15.03 Elpee-pop. NOS: 16.03 (S) National* Hitparade. HILVERSUM IV NOS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg klassiek 9.00 Nws. 9.02 (S) Stof van eeuwen 10.00 Vrijdagmorgenconcert. 12.00 (S) Van het Nederlands Concertpodium' EO: 13.00 (S) Zingend geloven. 14.00 Nws. 14.02 (S) De laatste nootjes klit» ken het mooist. 14.20 (S) Nederlandse orgelcomponisten en hun orgels. 14.4! (S) Woord der Waarheid. VPRO: 15.0t Muziek-oo-vier

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2