Daan Vreeken heeft di combinatie gevonden. MEERBURG START MET VERBOUWING CLUBHUIS r j *.''f 1P' r urn \:,y< 4 §1 'd TROOSTPRIJS VOOR VTL 1 C leidse courant-bal „We rijden echt niet alleen met mooi weer" I SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 DECEMBER (Van onze sportredactie) KATWIJK - HIJ lijkt de Juiste combinatie te hebben gevon den. Het mag 's woensdags dan wel eens haastwerk zijn - het kwartier tussen zaalvoetbal wedstrijd in de Groenoordhal en korfbaltraining in de Vijf Meihal is Juist voldoende om die afstand te kunnen over bruggen. Daan Vreeken. Eigen lijk voetbalt de 26-jarige, nu in Katwijk wonende Oegstgeeste- naar het liefst Nog altijd al besloot hij al op twaalfjarige leeftijd zijn geluk (en vrouw Ellen) onder de korf te zoeken. En lijkt korfbal nog immer de meeste van zijn (sportieve) uren op te slokken. „Vreemd eigenlijk," stelt hij zelf. „In feite ben ik indertijd door mijn familie overgehaald om bij Pernix te gaan korfbal len. Echt overgehaald, want ik had het toen met voetballen bij Oegstgeest erg naar mijn zin. Dat kwam er toen op de trainin gen ook nog wel uit Als het maar even kon werd er tegen die bal aangetrapt gebruikten we meer de voetbaldoelen in de Leidse Hout dan onze eigen kor ven. Tegenwoordig ligt dat allemaal anders bij Daan Vreeken. Zowel de korf als het doel zijn afwisse lend het mikpunt van zijn spor tieve belangstelling. Al moet worden gesteld dat er een dui delijke verandering heeft plaats gegrepen: het bekende doel van 7.32 meter is verruild voor de wat kleinere uitgave die in de zaal wordt gebruikt. „Op mijn 22ste ben ik tijdelijk gestopt bij Pernix," verklaart Vreeken. „Ik wilde toen gewoon weer eens wat anders doen en als vanzelf sprekend kwam ik bij Oegst geest terecht" Drie weken speelde Daan Vreeken toen in het vierde team van die Oegst- geestse zaterdagvoetbalvereni ging - daarna werd hij in de selectie ingepast en bracht de rest van dat seizoen in Oegst geest één door. „Geen gelukkig seizoen. We degradeerden uit de vierde klasse van de KNVB en kwamen in de afdeling terecht" Het betekende het begin van het einde voor prestatieveldvoetbal- ler Daan Vreeken. Het spel in de afdelings eerste klasse was hem wat te hard en via het tweede zakte Daan terug naar het vierde. Om vervolgens defi nitief te stoppen op het veld. „Maar in de zaal gingen we wel door. Op het moment dat ik terugkwam bij Oegstgeest kon ik dïrèct in de zaal gaan mee- draaiea En dat liep wel voor treffelijk. We promoveerden tweemaal zonder kampioen te worden en vorig seizoen waren we al een goede middenmoter in de hoofdklasse." Eenmaal gestopt op het veld kwam er weer tijd en zin vrij voor de korfbalsport. Ook bij Pernix veroverde Vreeken weer een vaste plek in het eerste. De combinatie was gevonden. „En die bevalt me best," wil Daan Vreeken wel kwijt. „Al vallen de prestaties van Pemix gewoon tegen. De club was, di rect nadat ik weer was gaan voetballen - en jongens als Flip van der Kooy, Fred Breedveld en Jacob Bakker ook uit het eerste verdwenen - uit de over gangsklasse geduikeld. Met jon gere spelers is vervolgens gepro beerd weer op het oude peil terug te komen, maar daar is het team toch niet in geslaagd. En ook nu staan we er slecht voor. Zowel op het veld als in de zaal. Niet vreemd overigens, om op ons niveau mee te kun nen doen moet er minstens tweemaal worden getraind. Dat gebeurt niet, waardoor we in elke wedstrijd weer problemen hebben met de conditie en, door het mindere trainen, ook met een slecht schot" Een schot dat bij Vreeken op korfbalgebied toch al nooit echt sterk is geweest („Maar wat ik er nu van bak slaat alles. terwijl dat bij het zaalvoetbal nu toch wel redelijk verzorgd is. Daan Vreeken, laatste man in de zaal na lange tijd in de spits te hebben gelopen, belast met de Oegstgeester strafs pen: „Daar ben ik tegenwq erg zeker mee. Links vd doelman, laag en hard. Did ben ze nooit" Zelfvertrouwen bij Vra maar ook bij het huidige 0 geest. En niet geheel ten oii te. Na de goede middenmo| sitie van vorig seizoen, n Oegstgeest nu een tweede p in op de ranglijst, met sli een punt achterstand op he ser Godyla. „Wat beter dai wacht," erkent Daan Vre „maar het zat er wel een b in. Aan de ene kant Oegst dat nu al vier jaar samens en nog altijd groeit Het 1 van het team is ook dat al vier spelers niet meer oj veld bij Oegstgeest spelen, i dat ze wel allemaal in de zijn gebleven. Een Gé Pei Ton Werner en Ron van Kolk - allemaal voorbeelder de sfeer die er in de zaal bi heerst." Een minder succesvol Pe een goed draaiend Oegstge het doet aan de combinatie Daan Vreeken niets aan o Want: „Het gaat op dit moi gewoon leuk. En zolang ii dens zaalvoetbalwedstri nog niet onbewust hands ra zal die combinatie er nog even inblijven. GERT-, ONV (Van onze sportredaktie) ZOETERWOUDE - Voor de Zoeterwoudse voetbalvereni ging Meerburg is bet op 2 ja nuari dan zover. Op die datum begint men, na vier jaar voor bereiding, met de verbouwing van het clubhuis. Het huidige gebouw, dat een oppervlakte heeft van honderd vierkante meter, aal worden vergroot tot een oppervlakte van tweehon derdvijftig vierkante meter. Met de bouw, die men voor de viering van het 56-Jarig Jubi leum in mei van bet volgend Jaar hoopt af te ronden, is een bedrag van 200.000 gulden ge moeid. De gemeente beeft een garantie van 120.000 gulden in bet vooruitzicht gesteld zodat het resterende bedrag van 80.000 gulden uit de portemon- naie van Meerburg zelf zal moe ten komen. Toch schijnt Meerburg er in te slagen dit niet onaanzienlijke bedrag op tafel te brengen. Gijs de Groot, secretaris van Meer burg en tevens voorzitter van de bouwcommissie, hierover: over: "Aangezien ons eigen vermogen en de subsidie van het N.S.F. (7000 gulden) lang niet voldoen de waren, hebben wij besloten om obligaties uit te geven. De obligaties, die voor bedragen va riërend van vijf tot honderd gul den gekocht kunnen worden, hebben de grootste duit in het zakje gedaan, al moeten ook de schenkingen die we binnen heb ben gekregen niet worden on derschat", aldus de heer De Groot Een knappe prestatie van de leden van Meerburg, die in het verleden ook al van hun clu bliefde blijk gaven. Zo werd de voormalige landbouwschool voor een bedrag van 40.000 gul den van de gemeente aange kocht en omgebouwd tot kleed gebouw en jeugdhonk. De lich tinstallatie op het trainingsveld werd door een grote groep vrij willigers aangelegd en ook het tweede veld werd door middel van obligaties en schenkingen financieel realiseerbaar ge maakt Een noodkeet, die voor onderdak moet zorgen tijdens de verbouwing van de kantine, werd zonder dralen door een groepje leden neergezet "We zijn gewoon een bloeiende ver eniging", gaat Gijs de Groot ver der. "Als je ziet wat wij zonder gemeentesteun voor elkaar moe ten boksen, en dat andere ver enigingen dit op een presenteer blaadje krijgen aangeboden, dan word je soms wel eens een beetje jaloers". Ook de bekende bierbrouwerij, die zich in het Zoeterwoudse heeft gevestigd, heeft de v.v. Meerburg teleurge steld. De Groot: "Toen de Hei- neken-sportvereniging met het verzoek kwam om gedurende één jaar te mogen trainen en spelen op ons terrein, hebben we direkt onze toestemming ver leend. Toen wij bij Heineken aankopten voor financiële steun bij de bouw van de kantine, werden we echter behandeld als elke andere vereniging waar vandaan dan ook". Onze relatie met Heineken is hierdoor wel wat bekoeld maar we hopen dat Heineken toch nog iets voor ons in petto heeft", aldus De Groot. Ondanks alle financiële perikelen kan Meer burg bij de start van de nieuwe competitie dan toch maar be schikken over een 'volwassen' complex, zeker nu de gemeente besloten heeft om de. parkeer- chaos op te lossen door het aan leggen van een parkeerterrein op het terrein van de oude kleu terschool. Meerburg, in de per soon van secretaris De Groot, verwacht dan ook een fijn jubi leum in een mooie kantine en een toekomst waarin de nadruk wat minder op het bouw-ele- ment en wat meer op het spor- tieve-element komt te liggen. ROB VAN KERSBERGEN Zesde cros ZOETERWOUDE O het Meerburgterrein gus op tweede kerstdag zesde kerst-cross v start. Jong en oud kui nen om twee uur begii nen aan een cross-prest* tie en wandeltocht doe het natuurschoon van d Zoeterwoudse poldert De afstand die dient 1 worden gelopen is onge veer vijf kilometer; om ii aanmerking te kornet voor de traditionele tege! moet die afstand in cross verband binnen honden minuten worden afge legd. Op het Meerburg terrein, gelegen aan d< Laan van de Goede Her der te Zoeterwoude, douche, kleed- en par keergelegenheid. schrijfgeld Jeugd tot 1( jaar 2,50, ouderen 3.- Zwemwedstrij den om Gregorio-trofee (Van onze zwemmedewerker) LEIDEN Traditiegetrouw or ganiseert De Zijl/LGB op twee de kerstdag de revanchewed strijden van de nationale zwem- kampioenschappen voor de leef tijdsgroepen onder tien jaar. Dit jaar zal dat voor de elfde maal gebeuren en gebleken is dat de belangstelling voor deze sportieve happening nog steeds toeneemt. De aanmeldingen voor deelname overtreffen verre de mogelijkheid voor plaatsing. Slechts de twaalf snelsten per programma-onderdeel zullen aan de start verschijnen, deze werden geselecteerd aan de hand van de beste geleverde seizoen tij den. Ter nagedachtenis aan de in 1966 bij een vliegramp omgeko men Italiaanse zwemploeg wordt ook dit jaar weer een extra programmanummer aan de wedstrijden toegevoegd, dit maal de 100 meter vlinderslag voor dames. Nederlands groot ste zwemtalenten en zullen hier voor aan de start verschijnen, Annelies Maas, Ineke Ran, Ju dith Verkerk en Diane Edelijn zullen zeker een spannende strijd leveren om voor een jaar in het bezit te komen van de Sergio di Gregorio-trofee. Aanvang der wedstrijden 13.00 uur. Kerstinstuif v.v. Leiden LEIDEN De jeugdcommissie van de v.v. Leiden organiseert op woensdag 28 en donderdag 29 december een voor iedereen toegankelijke kerstinstuif in het eigen clubhuis op Pomona. De toegang tot dit tweedaagse even ement dat van twee uur 's mid dags tot tien uur wordt georga niseerd, is geheel gratis. Wel dient er een kwartje tevoor schijn te komen bij attracties •als rad van avontuur eir het flipperspel. u- Iru*.. (Van onze sportredactie) LEIDEN Een wat ongewone Leidse Courant Bal deze week. De Leidse voetbalvereniging Vlug Trouw en Lening (VTL) besloot de door Sporthuis Wout Bergers beschikbaar gestelde Leidse Courant Bal toe te kennen aan het eerste elftal. „Als troostprijs", liet het VTL-bestuur ons weten. „Als er een elftal is geweest dat goed heeft gepresteerd en toch de verdiende beloning niet heeft gekregen, is het ons eerste wel. Natuurlijk voelt VTL met die opmerking op het feit dat VTL, ondanks een eerste plaats in de competitie geen promotie kon bewerkstelligen naar de KNVB, vanwege de promotie-degradatie regeling in de geïntegreerde Gouds/Leidse competitie. Een jammer lijke zaak inderdaad —Vandaar dat deze LC-Bal van Wout Bergers zonder meer als „goed bestemd" mag worden betiteld. SWIFT-TOER-SECRETARIS WOUT BEKELAAR: Van onze sportredactie) WARMOND „Natuurlijk is toerfietsen sport", zegt Swift- toer-secretaris Wout Bekelaar enthousiast „Veel mensen den ken dat wij maar een beetje rondfietsen en dan nog alleen als het zonnetje schijnt. Maar als Je ziet wat voor een presta ties er worden geleverd dan is toerfietsen toch echt iets meer dan alleen maar trimmen. Neem nu zo'n Jaap Klok die fietst in één jaar meer dan 10.000 kilometer bij elkaar. Of de heer Solleveld die met zijn achtenzestig Jaar toch maar drieënzeventig ritten heeft we ten af te leggen. Zeker voor de lange afstandsritten", gaat Wout Bekelaar verder, „is een goede lichaamsconditie noodza kelijk. Een toerfietser moet dan ook goed letten op de voeding; veel fruit en melkprodukten ho ren in de dagelijkse voeding en voor een lange rit moet Je zor gen voor een goede voedingsbo dem. Ik eet voordat ik wegga ook altijd een groot bord brinta en veel suiker voor de broodno dige energie. Mensen die den ken „dat doe ik wel even zo'n ritje van honderde kilometer" komen van een koude kermis thuis. En het fabeltje dat we alleen met mooi weer rijden kan ook best de wereld uit. Ook bij de zwaarste stortregens zijn er mensen die, gehuld in regen pakken, op de fiets stappen om zodoende toch maar hoog te eindigen in de kompetitie". Swift-Toer, een aparte en zelf standig draaiende afdeling van Renvereniging Swift, is een groeiende vereniging. Na de op richting in 1975 groeide het le denbestand van twintig n^ar honderdvijfentwintig, variërend Wout Bekelaar: „Eigenlijk zouden er meer mensen lid moeten wor den van Swift-Toer". van 8 tot 68 jaar. De naam Swift-Toer wordt in 1976 offi cieel ingevoerd. „Dit was", aldus Bekelaar, zelf een zeer enthou siast toer-fietser, „om maar goed duidelijk te laten zien dat wij iets anders zijn dan de Ren vereniging Swift. Wij zijn geen hardrijders, wij houden ons al leen bezig met trim- en presta tietochten. 's Zondags worden trimtochten trimptochten ge houden, men kan dan kiezen uit twee afstanden; dertig en zestig kilometer. Eén keer in de maand wordt de prestatietocht verreden". De trimtochten zijn ook voor niet-leden bedoeld, tegen beta ling van twee gulden kan iede reen, individueel of in groepjes, deze tochten meerijden. Het staat vrij om je eigen tempo te bepalen. De prestatietochten zijn alleen voor leden. Dei standen van deze ritten lig tussen de honderd en de honderdzestig kilometer. In ritten ligt de gemiddelde heid tussen de drieentwintij zevenentwintig kilometer, wordt strak de hand aan gel den. Degene die te hard wordt zonder meer gediskwa ceerd. Swift-Toer kent twee comj tie-vormen, waarin de le strijden om het club-kampic schap in de kilometercompel of in de Rittencompetitie. die de meeste kilometers in seizoen, in officiële tochten, elkaar fietst, mag zich de k pioen in deze competitie i men. De Rittenkampioen is gene die, eveneens verzara uit officiële tochten, de mei ritten heeft gefietst „Eigenlijk zouden er nog meer mensen lid moeten w den", zegt Wout Bekelaar, bent heerlijk in de natuur bovendien is deze sport g< voor de conditie, wat wil je i meer? Bovendien zouden dan de zaak professioneel k nen gaan aanpakken. Nu J we, wat de organisatie en begeleiding van grote dagto ten betreft zoals die rond IJsselmeer bijvoorbeeld, nog veel afhankelijk van de stt van een sponsor. De steun Civielco is voor ons nu i onontbeerlijk. We hopen c ook dat veel mensen de pro gandaritten, op Koninginne< een vijftig kilometerrit, van 6 en met 9 juni een fiets-avoi vierdaagse en rond de kon van de Tour de France een ai tal tochten, als aanleiding zuil zien om met deze fijne trimsp kennis te maken".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 10