Felle kritiek raad Leiderdorp op „regenten-college" van Leiden Vuurwerk in Noordwijkse raad over woningbouw inVinkenveld VERTRAGING IN BOUWPROGRAMMA IN HET VERSCHIET VRIJ PARKEREN OP ASTRID BOULEVARD Kerststukje in brand Leiderdorpse ruitervereniging door brand zwaar gedupeerd Nieuwe school in i Voorschoten wordt in juni opgeleverd; STEUN VOOR BEROEP TEGEN AFSLUITING SUMATRASTRAAT ZOETERWOUDE WIL GELDERSWOUDSEWEG GEHEEL HERSTRATEN REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 HAGINAD bouw eindelijk begon, k< voort uit veranderde inzichl LISSE In de kerstvakantie wordt in Lisse een school bas- ketballtoernooi gehouden. Van dinsdag 27 december tot vrij dag 30 december spelen 1300 leerlingen van regionale scho len om de wisselbeker. Vrijdag 30 december warden de fina les van 300 wedstrijden tusen 180 teams gespeeld. Vrijdag avond wordt het geheel feeste lijk besloten met medewerking van Avro's Toppop disco show. Aanvang 20.00 uur. LISSE In de Hervormde Kerk aan het Vierkant wordt zaterdag 24 december een Kerstnachtdienst gehouden. Voorgangers B.C. de Gelder en H. D. De Wit spreken over het onderwerp „Nacht". Muzi- KORTWEG kale medewerking wordt ver leend door de zangeres/gitaris te Rika van Vuuren. De dienst wordt georganiseerd door de Jeugddienstcommissie van de Gereformeerde en Hervormde kerk. Aanvang 22.30 uur. SASSENHEIM In sociëteit „De Stormbal" wordt vrijdag 23 december een Koffiebarbij eenkomst gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door de groep „Manna" uit Maarn. Deze groep van 4 mu zikanten speelt evangelische folkmuziek, veelal met Neder landse tekst. Aanvang 21.00 uur. SASSENHEIM In de Sas- senheimse Hervormde Kerk wordt zaterdag 24 december een kerstfeest voor de jeugd van de zondagsschool gevierd. Aanvang 19.00 uur. Om 20.00 uur is er in de St. Pancratius- kerk een jongerenviering. Mu zikale medewerking wordt verleend door het eigen com bo. In dezelfde kerk wordt om 24.00 uur een kerstnachtdienst gehouden. Met medewerking van het koor. In de Gerefor meerde Kerk begint de oeco- menische kerstnachtdienst om 10.30 uur. Voorgangers zijn ds. Van Santen en ds. Rebel. Me dewerking wordt verleend doo het koor van de Ned. Chr. Vrouwenbond. NOORDWIJK - De kwestie-Vinkenveld le verde gisteravond weer stof op tot een pittig debat in de Noordwijkse raad. Het vuurwerk werd daarbij niet voor oudejaars dag bewaard. In de oktobervergadering hadden de verschillende fracties, overigens om uiteenlopende redenen, hun beslissing op een voorstel tot vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan Vinken veld naar de toekomst verschoven. Men wilde eerst nog eens bekijken, welke alternatieve bouwmogelijkheden er in de gemeente te vinden waren, terwijl PvdA en PPR boven dien nog geïnteresseerd waren in de condi ties van de bouwbedrijven, die in het Vin- kenveld grond hadden gekocht. Voor dit onderzoek kregen B. en W. twee maanden de tijd en gisteravond kregen de raadsleden een mededeling omtrent de stand van zaken voorgelegd. Deze was bepaald niet floris sant. want tussen de regels door viel te lezen, dat rekening diende te worden gehou den met een min of meer aanzienlijke ver traging in het woningbouwprogramma. Het college bleek op verkenning uit te zijn geweest en had de verkregen gegevens om trent de alternatieve bouwplaatsen in een rapport vastgelegd. In de commissie voor ruimtelijke ordening was over een en ander van gedachten gewisseld, maar daar was men er nog niet uitgekomen. Integendeel, er was nog een bouwplaats aangedragen, die een verlegging van de Beeklaan en de toe komstige verlenging van de Beeklaan nood zakelijk maakte, terwijl andere fracties meenden geen beslissing te kunnen nemen zonder bekend te zijn met de condities waaronder de bouwbedrijven, die gronden ste agrariër in het gebied, die hen met de verkoop van z'n grond had verraden. Op de alternatieven m het rapport had de leider van het PvdA-team scherpe kritiek. Volgens hem was er onder meer voorgedra gen het creëren van een wooneiland in zee met als voorbeeld een dergelijk project tus sen Scheveningen en Kijkduin, dat plaats zou bieden aan zo'n vierduizend woningzoe kenden. „Welke Noordwijker zou daar ooit gaan wonen? Het is nu al moeilijk hen naar Voorhout te krijgen en nog niet lang geleden wilde er geen Zeeër naar Noordwijk-Binnen. Dergelijke onzin hoort in een serieus rap port niet thuis", fulmineerde de woordvoer der van de PvdA-PPR-combmatie. Aan de orde kwam de vraag of de condities, als door de linkse fracties gesteld, diende te worden ontkoppeld van de beoordeling van de alternatieve bouwplaatsen. Burge meester mr. Bonnike wilde ook dit tot een punt van bespreking in de commissie ma ken, maar Voorham (PvdA) maakte daarte gen bezwaar Volgens hem zou de wethou der reeds in de januari-vergadering ant woord kunnen geven op de vraag naar de condities. Voorham was ten aanzien van dit punt wel erg optimistisch.want aannemer De Raad. een van de grondeigenaars, bevindt zich in Amerika en komt eerst in januari terug, vernamen wij op de tribune. Nadat ook De Witt en Alkemade (beiden CDA) hadden aangedrongen op een zo spoe dig mogelijk antwoord, kwam men overeen dat B. en W. de bouwers-grondeigenaars zullen vragen hun voorwaarden bekend te maken. Daarna zullen de alternatieve bouw plaatsen onder de loep worden genomen. in het Vinkenveld hadden gekocht, bereid waren de gronden aan de gemeente over te dragen. De socialisten en radicalen kwamen gister avond nadrukkelijk op dit punt terug en zij wilden om tijd te besparen de wetenschap aangaande de voorwaarden loskoppelen van de onderzoekingen naar andere bouwplaat sen. Voordat men zicht op dit laatste zou hebben, kon het wel begin voorjaar worden, stelden B. en W. in hun mededeling en dit vonden de linkse fracties te lang duren. „Laat de bouwers snel hun condities noe men Zo naïef zijn ze toch niet." merkte Bedijn (PvdA) wat pinnig op. „Maar wij slikken ook niet alles wat ze op tafel leggen. Zo naïef zijn wij niet", repliceerde een voor zijn doen heftige wethouder Van Duyn (CDA). Hij bedoelde dat het geen zaak was van een eenvoudige informatie, maar van onderhandelen. Men kon overigens met de klompen aanvoelen, wat de condities van de bouwers-grondaankopers zouden zijn. Al eerder was namelijk door wethouder Van Duyn in de raad medegedeeld, dat zij geen grondspeculatie beoogden, maar dat zij de continuïteit van hun bedrijven wilden verze keren. anders gezegd dat zij in de toekomst wilden blijven bouwen. Duidelijk werd in ieder geval dat de PvdA en de PPR wel geporteerd waren voor wo ningbouw in het Vinkenveld, maar niet tot elke prijs. Het zou afhangen van het ant woord van de bouwers. Bedijn verklaarde dat zijn fractie begaan was mèt het lot van de kleine agrariërs, die hun grond zouden kwijtraken, maar dat hadden zij volgens de PvdA-woordvoerder te danken aan de.groot- NOORDWIJK Het parkeren In de badplaats vormde gisteravond een punt van uitvoerige discussie in de gemeen teraad van Noordwijk. Met algemene stemmen ging men tenslotte accoord met het voorstel de parkeerterreinen aan de Koningin Astrid Boulevard niet meer te verpachten. Voortaan zal men daar dus vrij kunnen parkeren. Wat de verpachting van het parkeerterrein aan het Palace- plein betreft, presenteerde de raad een scala van meningen. De Geus deelde mede, dat de CDA-fractie voor 1978 nog een keer wilde verpachten, maar dan tot uiterlijk 16 septem ber. Men kon dan tijdig beginnen met de reconstructie van het terrein. Uit het betoog van De Witt (CDA) bleek dat hij uit de boot viel. Hij wilde namelijk het parkeerterrein weer voor een jaar verpachten, aangezien hij de bewaking in de weekeinden wel functioneel achtte. Men zou dan na 15 september toch wel aan de reconstructie kunnen beginnen. De WD verklaarde bij monde van Rubingh, dat de verpach ting op 1 september zou moeten eindigen, terwijl de combina tie PvdA-PPR het voorstel van het college steunde tot verpachting van het gehele jaar 1978. Uiteindelijk besloot men het terrein aan het Palaceplein te verpachten tot 16 september en dan nog eens te bekijken wat er de rest van het jaar dient te gebeuren. Bij de behandeling van een voorstel tot het vaststellen van de procedure met betrekking tot het verkeerscirculatieplan, deelde burgemeester mr. Bonnike mede, dat de NZHVM had medegedeeld, dat het achteraf niet mogelijk is gebleken om per 1 mei '78 de gewijzigde busroute in te voeren. Het zal op z'n vroegst 1 mei 1979 worden. Alkemade (CDA) vestigde in dit verband nog de aandacht op door hem vernomen bezwaren, dat de buslijn naar Haarlem geheel uit het dorp verdwijnt. SASSENHEIM - De Sassen- heimse brandweer werd gister avond tegen acht uur gealar meerd over een brand in een flat in de Kooi-wijk. Toen de spuitgasten met groot materieel ter plekke arriveerden, was het vuur al bedwongen. Het vuur had gewoed in een kerststukje. Bewoners en buren hadden de vlam tijdig weten te bedwingen. i den Rijn. Klaas Jan Mulil der zal het orgel en de pianol bespelen, terwijl als solist om treedt de Amerikaanse baritonLi KATWIJK Op donderdag Henri Blackmon. AanvangJJ 22 december worden er twee 20.00 uur; entree 5,- (kinde kerstconcerten in Katwijk ge- ren en 65-plussers halve prijs) geven. De Noordzeezangers treden op in Tripodia en krij- KATWIJK Tweede kerst-I gen medewerking van Dini dag wordt in 't Trefpunt aan Knetsch (sopraan), Pieter van e Louise de Colignylaan in den Bos (declamatie), Machiel Katwijk een Kerst-in gehou-Se van der Schoot (piano), het den, die om 11.30 uur begint.|e Katwijks Evangelisatiekoor en Iedereen die deze bijeenkomst|v de Harmonie St. Hubertus uit wil bijwonen kan zich opgeven^ Amsterdam. Aanvang 20.00 bij Jan Pieter Noteboom.j uur; toegangsprijs/ 6,-. Meeuwenlaan 87, tel 15068.) Jubilate concerteert in de her- Wie moeilijk ter been is kanet vormde dorpskerk in Katwijk gehaald en gebracht worden.ji •'I Muziekvereniging Liefde voor Harmonie te Roelefarendsveen dankt de kopers van uniformen Comtu-Westland, tuinbenodigdheden - G. Wesselman en Zonen, |e Aannemingsbedrijf.- Café Heemskerk - Jan van der Meer, tuin- I bouw- en hobbyartikelen - Drogisterij van Berkef en kapsalon Mon ,e Réve - De Dagmarkt - De Houthal Thijs Mooren - Bloemenhandel t< Gerard de Konino - Bovotours touringcartoedrijf v.d. Voet - |e Restaurant de Woelige Baren - Mode- en Interieurverzorging Van der Geest - Sjaak van Rijn. planten- en bloemenhandel - Jan Verhaar, pompstation en automobielbedrijf - een partikulier - De Rabobank met een gift van 4000,- - Wamero b.v. Handelskweke rij - Borsumij Wehry Nederland b.v. 5 uniformen - Twee leden van de vereniging elk één uniform - Drukkerij J. W. van Harteveld en C. Rodewijk Exotica - Heembouw B.V. - J. F. van Berkel. bouwbedrijf - Iemand uit het bedrijfsleven die niet vermeld wil worden - Fa E van Ruiten jaarrondchrysantenstekken - Fa. P van der Kamp. chrysantenstekken voor normaalcultuur - Een partikulier voor een half uniform - Pieter van Ruiten met een gift van .1000.- - Fa. H. Bakker en Nic. Bakker elektr. installatiebu reau - Th. Wesselman, schilder- en glasbedrijf - Nic. de Koning, bloemenhandel - Red Star aectronics; b.v. - Bloemenveiling M M 2 uniformen - Café Fransche Brug 1/2 uniform - v.d. Poel. zuivelhandel - Ruiten Troef Conserven b.v. - Bakkerij Wesselman - Kees Volwater. autoreparatie en hulpdienst - Café De Drie Eenen Piet Rodewijk - Th. Ludlage, houthandel - B.V. Nemamerk. No-Break- en Turbinevoedingssystemen - Assurantiebemiddeling J. Th. Wesselman Interpolis - Anthony b.v. kunststoffenverwerken- de industrie - Een bedrijf dat anoniem wenst te blijven - Fa. Bakker, 1/2 uniform - S. v.d. Meer Diepvries Distributie en Opslagbedrijf - Twee anonieme partikulieren met elk een half uniform - Café petit-restaurant De Schelp - Bakkerij Meyer, 1/2 uniform - Hem Schoo. schilder en glaszettersbedrijf, 1/2 uniform - N W. van Ruiten b.v Groenten export en augurkeninleggerij - Gebr Hoogenboom. Expeditie - Foto Film Fono Fianen - Gebr. Bouwmeester Loonbednjf - v Hameren levensmiddelen. 1/2 uni form - Fa. N Koek. bloemenhandel 1/2 uniform - Een bedrijf dat anoniem wenst te blijven. - Café De Vier Heemskinderen, 1/2 uniform - een bedrijf dat anoniem wenst te blijven 1/2 uniform - een partikulier die anoniem wenst te blijven, 1/2 uniform - L'Ami Handelsonderneming. 1/2 uniform - Gerard de Koning bloemen handel. met het laatste uhiform! - V?" Rijn's Bakkerij met een gift van 2000 broodjes voor het ar. <^**»-ival 28 en 29 januari 1978. allen gevestigd te Roelofarendsveen En tevens: Hilverda, anjerstekbedrijf. Aalsmeer - G. Hilgerson, potgrond- en mesthandel, Stompwijk - Hogeboom Containers b.v. Rijpwetering - Bloemenveiling V.B.A. Aalsmeer - Gebr. Markman. anjerstekbe drijf. Aalsmeer - van Lent scheepsbouw met een gift van 1000,- (2 uniformen) - Café Restaurant de Hanepoel. Abbenes - E. A. M. Stockmann, textiel en woninginrichting, Oude Wetering - Jac. v.d Bosch, textiel en woninginrichting. Oude Wetering, 1/ï uni form - Kolijn Juwelier, Oude Wetering. 1/2 uniform - Interpolis verzekeringen T. Rijkelijkhuizen, Hoogmade - Snackbar De Wig wam, Veerstraat 29, Oude Wetering, 1/2 uniform. Alle 80 uniformen zijn verkocht, al degenen die hiertoe hebben bijgedragen willen wij op deze plaats hartelijk danken. In Voorschoten sloegen twee leerlingen van de EmmdP basisschool en de Titus Brandsmaschool de eerste pfn voor een nieuw gebouw. Geholpen door twee heiers i) 1 de kinderen hier bezig met hun vererende taak. 11 rei GISTEREN EERSTE PAAL e" LEIDERDORP Door een brand is gisteravond het onder komen van de ruitervereniging „Liethorp" aan de Vronkenlaan volkomen onbruikbaar gewor den. De brand, die vermoede lijk is ontstaan door een defec te oliekachel, werd rond kwart over acht ontdekt door enkele nog op de manege aanwezige kinderen De Leiderdorpse brandweer, door de kinderen gealarmeerd, was spoedig ter plaatse en wist het vuur spoedig te bedwingen Even tevoren had het bestuur slid J. A. van Haaren de kantine nog in ongerepte staat'verlaten. Door de snelle ontdekking van de brand konden de zadels en een deel van de kantinevoorra- den worden gered. De inventa ris ging echter geheel verloren. Door de brand is de ruiterver eniging „Liethorp" ten zeerste gedupeerd. O ver een half jaar hoopt men de nieuwe overdekte manege in „De Bloemerd" te betrekken. De eerste paal gaat hiervoor, zoals bekend, binnen kort de grond in. Intussen drei gen de acties die zijn voorbereid om het ledental op te voeren in het water te vallen. Het bestuur van de ruitervereniging bezint zich thans op de mogelijkheden om in de tussenliggende periode toch een tijdelijk onderkomen te realiseren. Men denkt daarbij aan een bouwkeet en hoopt dat de een of andere aannemer de helpende hand zal bieden. Voor inlichtingen kan men terecht bij de heer Van Haaren, Peppel schans 23.tel 894829 LEIDERDORP - „De huidige opstel ling van het Leidse gemeentebestuur maakt het voor ons dubieus of Leiden nog wel het maatschappelijke en zake lijke centrum in de regio wil zijn". Dit zei het raadslid Verdier vanmiddag namens de CDA-fractie tijdens de al gemene beschouwingen die in het ka der van de begrotingsbehandeling 1978 werden gehouden. Ook de andere fracties bleven niet achter met hun kritiek op het Leidse gemeentebestuur en stelden zich achter de beslissing van het Leiderdorpse college in be roep te gaan bij de Kroon tegen het afsluiten van de Suxnatrastraat voor het vrachtverkeer. WD-fractievoorzitter I. Gehner—El lenberger die sprak over een Leids- college, dat bol staat van kreten als openheid en solidariteit maar handelt als een college van regenten, stelde vast dat duidelijk is gebleken dat Lei den zich niets van Leiderdorp aan trekt De slechte verhouding met Lei den was voor de fractieleider van de FVdA Bezemer aanleiding een beroep te doen op de politieke partijen in de regio om hun partijgenoten te overtui gen van de noodzaak tot samenwerk ing. Smaakmaker De algemene beschouwingen stonden duideijk in het teken van de komende gemeenteraadsverkiezingen. Het Lei derdorpse CDA presenteerde zich als de „herkenbare smaakmaker". De drie grootste politieke fracties in de raad, de WD, het CDA en de PvdA spraken zich uit voor de vorming van een college waarin de gehele raad zich vertegenwoordigd weet, een zoge naamd afspiegelingscollege. Zowel het CDA als de WD vinden dat er een vierde wethouder moet komen, omdat de huidige wethouders die hun taak parttime moeten vervul len te zwaar worden belast. De raad toonde zich bezorgd over het begrotingstekort van 1,3 miljoen, dat is ontstaan door achterblijvende prog noses omtrent inwonertallen als ge volg van stagnatie in de woningbouw. Per 1 januari 1978 heeft Leiderdorp geen 20.000 inwoners zoals werd ver wacht maar ongeveer 19.000. Het CDA wilde van het college weten waarom juist de grote bouwers zo traag hun woningen opleveren. JM. Bezemer verbond aan het begro tingstekort en de precaire financiële situatie waarin de gemeente onder andere door de nieuwbouw van het gemeentehuis terecht was gekomen de conclusie, dat er niet één ton maar drie ton moet worden bezuinigd op de begroting. Ook moeten volgens de Pv dA de gebruikstarieven en belastingen omhoog. Oude dorp Volop aandacht van alle fracties was er voor de herstructurering van het zogenaamde oude dorp. PvdA en CDA pleitten voor een spoedige aanleg van de verlengde Mauritssingel en de bouw van een brug over de Does, teneinde het verkeer in de Hoofdstraat te ontlasten. Verdier drong er bij het college op aan de gronden over de Does zo spoedig mogelijk in eigendom te verwerven. WD en CDA benadrukten de belang rijke functie die de weekmarkt ver vult Wanneer wordt nu eindelijk het kerkplein rond de Dorpskerk, dat de markt nog aantrekkelijker moet ma ken eens gerealiseerd, vroegen zowel Gehner als Verdier aan het college. Met betrekking tot de plannen rond het oude raadhuis an de Hoofdstraat stelde de WD-fractie zich zeer gere serveerd op, met name ten aanzien van de activiteiten van projectontwik kelaar Noorlander Zoals bekend ont werpt architect Franso in samenwerk ing met deze bouwer op vrijblijvende basis een plan voor een nieuwe be stemming van het raadhuis. Sport De Leiderdorpse raad draagt de sport een warm hart toe. De VVD vraagt zoch echter af of er niet een teveel aan plannen bestaat. Gehner vroeg aan het college of er plannen zijn voor een basketbalhal en een badminton- hal. „Nog even en Leiderdorp staat vol sporthallen, maar een gemeentelijke sporthal schijnt nog steeds niet tot de mogelijkheden te behoren. Hoe dit allemaal kan is ons volstrekt onduide lijk", zo stelde zij vast Het CDA kwam met het initiatief de bestemmingsreserves aan te wenden voor de bouw van een multifunctio neel centrum, waarin behalve de bi bliotheek ook een sporthal onderge bracht zou worden. Volgens de PvdA is ondanks de financiële problemen de bouw van een nieuwe bibliotheek die in het Winkelhof moet komen moge lijk. Fractieleider Bezemer bood aan het college een dekkingsplan aan, dat volgend jaar tot uitvoering kan ko men. Naast waardering voor het college was er ook van de zijde van het CDA kritiek, met name ten aanzien van het onbeantwoord laten van de vragen omtrent het door wethouder Drenth ontworpen plan voor de overbouwing van de Engelendaal. „Wij nemen dan ook aan dat dit thans ook door uw college naar het land der fabelen is verwezen", concludeerde Verdier na mens zijn fractie. De begrotingsbehandeling wordt van avond om 19.30 uur voortgezet Het college van B en W zal dan tijdens de algemene beschouwingen gestelde vragen beantwoorden. VOORSCHOTEN - Het slaan van de eerste paal voor de nieuwbouw van de Emmausba- sisschool en de Titus Brands- makleuterschool werd gister middag een vrolijk feest met leerlingen, ouders en gemeente bestuur in de sfeer van „lang gewacht en toch gekregen". Aan de Elstlaan op de plaats van de vroegere zogenaamde Finse school komt de eerste school die gebouwd wordt als kbo-gebouw, de integratie kleu- ter-basisonderwijs. De voorzit ter van de Stichting Katholiek onderwijs Voorschoten, ir. F. van Oorgouw, bracht iedereen in herinnering dat al in 1965 de gemeenteraad medewerking verleende aan deze bouw. Dat het toch nog 12 1/2 jaar geduurd heeft voordat de werkelijke terugloop van het leerlingen! i en terughoudendheid bij het iex meentebestuur. Wethoud Marselis was blij thans - te zijn van een mooi politf klusje. Hij prees de werkzaa heid van het schoolbestil waardoor thans een gebof neergezet kan worden voorl prijs van 2,2 miljoen. Gezir het huidige prijspeil een goe kope bouw. De leerlingen zo?a gen een paallied, een kleuter dF een leerling sloegen daarna M, officiële eerste paal, welke k1 laatste paal is. de grond in. Ef°' lonnen werden opgelaten en"~~ verband met de dubbele ov^, gang van oud naar nieuw war er oliebollen voor iedereen. Hi juni volgend jaar kan het i/ bouw opgeleverd worden. Kosten: 840.000 gulden ZOETERWOUDE In verband met de verzakking van de Gelders- woudseweg, die tot uitdrukking komt in spoorvorming, moet deze jaarlijks over de volle lengte worden herstraat. Om aan dit jaarlijks groot onderhoud te ontkomen staat het gemeentebestuur een gewijzigde wegconstructie voor ogen. Deze constructie bestaat uit een sudospun-glasvezeldeken waarop een laag van 15 cm. vlugzand en 10 cm lavalith wordt aangebracht Als toplaag dient te fungeren een dikke asfaltlaag van 12 cm in twee lagen. Tevens zal direct naast deze constructie een drainageleiding worden aangelegd. De totale kosten zijn begroot op 840.000,-. De Gelders- woudseweg, die geheel buiten de bebouwde kom is gelegen, maakt deel van het tertiair wegenplan. Hierdoor kan de gemeente recht doen gelden op een uitkering van de provincie Zuid-Holland. Deze bijdrage zal 75 procent van de 25-jarige annuïteit van de investe ringskosten zijn ofwel 64.100 gulden, zodat een bedrag van 21.400 gulden als jaarlijkse nettolasten voor de gemeente zal blijven. In de begroting voor 1978 is hierin reeds voorzien. Aan de raad wordt voorgesteld ten behoeve van de reconstructie een krediet van 840.000,- beschikbaar te stellen. Kleuter kerstspel Ruim 70 kleuters van de ..Kleu terhaven" in Voorschoten voerden gistermiddag een kerstspel op voor de bejaarden van het „Hofflantshuys" In de wijk Noord Hofland. Onder lei ding van kleuterleidster Hen- riëtte Kooloos waren de voor afgaande 3 weken benut om het kerstspel en 9-zelfgeschre- ven liedjes in te studeren. Voor 150 bejaarden waren door de kinderen uitnodigingen en pro gramma's gemaakt. Na een consumptie werd tot slot een kaarsenspelletje opgevoerd. De kleuters werden op blokfluit begeleid door vier meisjes van de basisschool „Kompas" Eervolle vermelding verdient het Voorschotense politiekorps dat de „kerstengeltjes" hielp met oversteken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4