Woningbouwvereniging van fraude beschuldigd DOSR wil dat het bestuur opstapt Leiderdorp wil doorgaan met ontwikkeling Buitenhof Kerstmarkt voor herstel Dorpskerk Kerst-hobbyclub' in galerie De Pomp DRONKEN AUTOMOBILIST KOELT WOEDE OP HULPVAARDIGE VOORBIJGANGER Minder auto's in Kerkstraat Woubrugge KATWIJK Het pas geopen de clubhuis 't Trefpunt aan de Louise de Colignylaan draait al goed. Alleen voor de meis jesclub van 10 tot 12 jaar die men op donderdagmiddag wil houden wordt nog leiding ge zocht Wie daar voor voelt kan contact opnemen met de so ciaal culturele medewerkster Anneke Jegen bij 't Trefpunt, tel. 15984. Intussen vermeldt het programma voor deze week: morgen van 10 tot 11.30 uur koffie-in voor huismoe ders, van 13.30 tot 15 uur meis jesclubs en van 15.30 tot 17 uur jongensclubs, beide voor 6-10 jarigen; donderdag 15 de cember van 9.30 tot 11.30 wor den peuters van 2-4 jaar opge vangen en vanaf 19.30 is er een tienervergadering; vrijdag 16 december van 14.45 tot 17 uur jongensclub voor 10-12 ja rigen. Ten slotte is er zaterdag 17 december van 20 tot 22.30 uur disco voor 12-16 jarigen. KATWIJK De "Lenteklok jes" verzorgen vanavond van af 20 uur een kerstuitvoering in Tripodia. Het koor "Jubila te Deo" uit Alphen aan den Rijn en de hoboïst Han Ka- paan verlenen medewerking aan dit optreden, dat onder leiding staat van Dirk van Vliet De toegangsprijs is 3,50. KATWIJK - In de Oude Kerk aan de Boulevard van Katwijk wordt morgen een sa menzang gehouden, die in het teken van Adevent staat. De samenzang begint om acht uur en wordt georganiseerd door de evangelisatiecommissie van de hervormde gemeente en ge reformeerde kerk van Katwijk aan Zee. De commissie ver zorgt op zaterdag 24 december ook weer de kerstzang in de Nieuwe Kerk aan de Voor straat. KATWIJK - In 't Mallegat treedt vrijdag 16 december de magische kunstenaar John El ferink op. Hij brengt met zijn assistente enkele suggestieve acts, waarbij ook het publiek betrokken wordt. "De zenu wen gieren door de zaal" ver meldt het programma. Het op treden begint om half negen. De toegangsprijs is 2,-. Zaterdag 17 december is er vanaf 20.15 uur disco in het jongerencentrum. Entree 1,-. Tijdens de theemiddag op zon dag 18 december, die om 15 uur begint komt Henk van Ul- sen praten over de vraag "Hoe kiest een toneelspeler zijn stukken". Hij licht zijn onder werp toe aan de hand van fragmenten uit "Dode zielen" van Gogol. De toegangsprijs is 2,-. IJSSE De Pluimvee en Ko nijnensportvereniging Lisse e.o. houdt vanavond een ver gadering in het clubgebouw van de "Luchtklievers" aan de Gasstraat. Behalve de gebrui kelijke punten vermeldt de agenda de bespreking van de Jongerendag 1978. De verga dering begint om acht uur. LISSE In het Dienstencen trum aan de Eikenlaan wordt op 26 december een "Kerst- Inn" voor 65-plussers gehou den van 13.30 tot 17.30 uur. Muzikale medewerking verle nen Toos Scholten en Frans van der Vaart Bejaardenkoor "Zanglust" verzorgt ook een optreden. Toegang vrij. LISSE De recreatiecommis sie van het gemeenschapscen trum "De Poel" houdt vrijdag 16 december een discoavond voor de jeugd tot en met 12 jaar. In het Poelhuys kan van 19.00 tot 21.00 uur gedanst worden op muziek die ver zorgd wordt door de disco theek "Big Apple". NOORDWIJKERHOUT - De Vereniging voor Gezondheids zorg Noordwijkerhout houdt morgen een jaarvergadering. De vergadering wordt gehou den in het wijkgebouw aan de Maandagse Wetering 55 en be gint om acht uur. NOORDWLJK "The Seaside Singers" geven vanavond een concert in de Noordwijkse Hervormde Kerk. Medewerk ing wordt verleend door het Leidse Jeugdorkest en de so listen Coby Dijk en Rita Dams. Een deel van het pro gramma bestaat uit samen zang van bekende kerstliede ren met orkestbegeleiding. De toegangsprijs bedraagt 5 gul den. CJP-houders en 65-plus sers betalen 2,50 gulden. Aan vang 20.00 uur. NOORDWIJKERHOUT - De Noordwijkerhoutse IJsclub houdt morgen de jaarlijkse le denvergadering in hotel Van der Geest aan de Zeestraat. Na de vergadering wordt een verloting gehouden en kan er worden gekiend. De vergade ring begint om acht uur. ZOETERWOUDE - De EH BO-vereniging "Meerburg" be gint vanavond met de nieuwe opleiding, bestaande uit zes tien wekelijkse lessen van twee uur. De cursus wordt ge geven in de Bernardusschool, Oranjelaan 32 in Zoeterwoude. Inlichtingen over de cursus zijn te krijgen bij mevrouw R. de Vetto, Bemhard straat 6, Zoeterwoude, tel. 146506 en mejuffrouw R. Borst, Hub- rechtsstraat 10, Leidendorp, tel. 894251. NOORDWIJK - De afdeling Noordwijk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur houdt morgenavond in het "Hof van Holland" een ledenvergade ring. Deze begint om acht uur. Aan de orde komen onder meer de beschrijvingsbrief voor de 264ste algemene leden vergadering op 19 december en de bestuursverkiezing. Ook vermeldt de agenda de bespre king van het corso 1977 en 1978. REGIO leidse Courant dinsdag 13 december 1977 pagina -ü ZOETERWOUDE - De Con missie Herstel Dorpskerk houd weer een kerstmarkt in Zoetei woude en wel op zaterdag december van 13.00 tot 18.0 uur in „Ons Huis" aan het Kos terspad. De werkzaamheden aan dak muren van dit prachtige monu ment in de kern van het dorp moeten binnenkort beginnen De oorspronkelijk geraamde ei gen bijdrage van 10% van d< kosten 300.000,-) is than ruimschoots bij elkaar. Ten ge volge van de hoge rentelasten die ontstaan doordat de subsi dies van gemeente, provincie ei rijk pas 1 resp. 2 jaar na aan vang van de werkzaamheden worden uitbetaald, is er echtei nog een groot gat in de begro ting te overbruggen. Op de kerstmarkt zullen daar toe tegen normale prijzen wor den verkocht: Kerststukjes, kaarsen, cyclamen, hyacinthen, groene planten enz. Ook valt er te genieten van onvervalste Hol landse erwtensoep of goudgele pannekoek. De commissie hoopt met deze actie het financiering stekort, dat helaas nog steeds bestaat, verder te kunnen ver kleinen. Biljartclub in Leiderdorp LEIDERDORP In Leider dorp is een biljartvereniging opgericht. Tijdens de oprich tingsvergadering in de kantine van de sportzaal „Op Dreef" werd Jan Beugelsdijk tot eerste voorzitter gekozen. Secretaris wordt Hans Oudendorp, Wolle gras 7 Leiden. Als penningmeester zal optre den de kantine-beheerder van de sportzaal Hans Hooymans. De vereniging die min of meer spontaan is ontstaan, telt reeds het voor een biljartclub vrij gro te aantal leden van 28 en heeft daarom al een ledenstop moeten afkondigen. Als speelavonden heeft men voor de woensdag en vrijdag gekozen. Voordat het zover is, zal de gemeenteraad moeten besluiten voor de plaat sing van een biljart in ,,Op Dreef" een krediet van 5500 gul den beschikbaar te stellen. Het college van b. en w. heeft becij ferd, dat dit de gemeente jaar lijks een voordeel van 320 gul den oplevert aan inkomsten uit de exploitatie van het biljatV Met het voorstel aan de raad heeft het college willen inspelen op de behoefte aan biljarten in het nieuwe gedeelte van Leider dorp, waar behalve de leden van de biljartclub ook de re creatieve biljarters aan hun trekken kunnen komen. De raad zal zich op 19 december over het voorstel uitspreken. CDA-verband in Noordwijk NOORDWIJK - De plaatselij ke afdelingen van KVP, CHU en ARP hebben gisteravond in het dorpshuis De Kuip unaniem besloten over te gaan tot op richting van een gemeentelijk CDA-verband. De oprichtings vergadering zal in januari wor den gehouden. Het ligt in de bedoeling een der kopstukken van het CDA voor deze bijeen komst uit te nodigen. Voorafgaande aan de gemeen schappelijke vergadering, be raadslaagde elke afdeling afzon derlijk over de concept-oprich tingsakte en een modelregle ment voor het nieuwe CDA-ver band. Men ging accoord met deze stukken en tevens gaven de afdelingen hun fiat aan de ver deelsleutel voor de kanidaten- lijst van het CDA voor de ge meenteraadsverkiezingen in 1978 met de aantekening dat de volgorde van de lijst bij een daarna te houden gemeente raadsverkiezing wederom be spreekbaar zal zijn. De thans gekozen bezetting van 1. KVP 2. CHU 3. ARP 4. KVP 5. CHU 6. KVP 7. ARP 8. KVP 9. KWP 10. CHU 11. KWP en 12 ARP is dus in de toekomst geen wet van Meden en Perzen. Het bestuur van het CDA-Ver- band in Noordwijk bestaat uit mevrouw Warnink, en de heren Schoneveld, P. C. Bal, J. de Raad, J. Wülems, mr. P. J. L. van Hoeken van 's-Gravenpol- der, G. J. Klein Gunnewiek, en Jac. Hoogeveen. De KVP heeft in het bestuur nog een vacature Meegedeeld werd dat namen voor de groslijsten ten behoeve van de kandidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing kunnen worden ingediend, voor wat de KVP betreft bij voorzit ter Klein Gunnewiek en voor de CHU bij secretaris J. de Raad. De ARP presenteerde haar kan didaten staande de vergadering. Het zijn: W. G. van Duyn, 2. J. Passchier, 3. T. van Hoek, 4. H. van Stam, 5. G. van der Niet en 6. mevrouw Warnink. OEGSTGEEST - Het Kath oliek Vrouwengilde houdt morgenavond een kerstviering in de grote zaal van 't Camp- huys" aan de Rhijngeester- straatweg. Voor de pauze is er onder meer samenzang. Daar na wordt door de leden van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen het spel "Mijn kleindochter heet „Maria" op gevoerd. De viering begint om acht uur. LEIDSCHENDAM - De heer J. A. W. Pohl- kamp van Groep Nieuw Leidschendam heeft gisteravond met een aantal beschuldi gingen aan het adres van de besturen van Leidschendamse woningbouwverenigingen voor de nodige opschudding in de gemeen teraad gezorgd. Aan het slot van zijn beschouwingen bij het hoofdstuk volkshuisvesting van de begroting voor 1978 waarin hij het beleid van de bouwverenigingen had bekritiseerd zei de heer Pohlkamp letterlijk „Ik ben in mijn bijdrage een confrontatie aangegaan met de woningbouwverenigingen. Dat is en dat zal mij niet in dank worden afgenomen. Ik ben toch tot de overtuiging gekomen dat ik het moest doen. Als Üd van de raad heb ik sterke aanwijzingen gekregen, dat de zake lijke verhoudingen tussen MUWI (de Rotter damse bouwfirma die in Leidschendam hon derden flatwoningen heeft gebouwd en in Duivenvoorde 304 eengezinswoningen gaat bouwen. (Red.) en de plaatselijke woning bouwverenigingen zijn vertroebeld. Het aan vaarden van gunsten die de normale zakelij ke verhoudingen overschrijden, behoort niet voor te komen. Ik zou het college willen vragen hiernaar een onderzoek in te stellen". Voorzitter burgemeester E. J. M. Kolfscho ten reageerde hierop onmiddellijk dat het college zich op deze beschuldiging, „meer dan een insinuatie, een aanklacht" niet op pad zou laten sturen. Hij vroeg de heer Pohlkamp bewijzen te leveren. CDA-fractie- voorzitter C. H. de Ruijter daagde als com missaris van een woningbouwvereniging de heer Pohlkamp uit zijn woorden hard te maken en te zeggen wat hij precies bedoel de. Op deze ook door de WD-er G. M. v.d. Ruit, tevens voorzitter van de huisvestings commissie, gestelde vraag antwoordde de heer Pohlkamp in eerste instantie „ik ben geen officier van justitie". Het raadslid was van mening voldoende aanwijzingen te heb ben gegeven om aan de bouwverenigingen voor te leggen. „Als een ontkennend ant woord wordt gegeven zal ik mijn beschuldi ging via een interpellatie openbaar maken, verder ga ik niet. Als blijkt dat ik ongelijk heb zal ik niet alleen mijn excuses aanbie den maar ook mijn ontslag uit de raad nemen". Op de hernieuwde eis van de heer De Ruijter zijn beschuldiging waar te ma ken, „ik snap niet dat je het lef hebt zo iets zo maar te zeggen", zei de heer Pohlkamp tenslotte, dat de aannemingsmaatschappij de aanbieding had gedaan een weekje in Parijs door te brengen, „als daarvan dan gebruik wordt gemaakt worden grenzen overschreden". Een sterk geëmotioneerde wethouder P. C. Boone zei 32 jaar lid van de raad te zijn maar een zaak als de heer Pohlkamp sugge reerde niet te hebben meegemaakt Hij stel de eerst vast dat wat MUWI voor bouwen krijgt toegewezen berust op vrije keuze van de bevolking. Volgens de wethouder organi seert MUWI „nu en dan sight-see'ing-tours naar projecten in het buitenland waaraan de firma heeft meegewerkt". Waarschijnlijk hebben de besturen van de woningbouwver enigingen ook van deze gelegenheid gebruik gemaakt aldus de heer Boone die de „sugge stie van omkoping" van de hand wees. Burgemeester en wethouders van Leid schendam hebben indertijd van het bestuur van Leidsenhage een dergelijke uitnodiging voor Engeland gehad die toevallig niet was doorgegaan, zo besloot de wethouder die hieraan nog toevoegde ontzag te hebben voor „de enorme verantwoording die bestu ren van woningbouwverenigingen hebben voor de besteding van overheidsgelden". Optreden Nel Kars in Tripodia KATWIJK Op uitnodiging van K en O Katwijk treedt zaterdag 17 december Nel Kars op in Tripodia. In haar pro gramma „Vrouwen in het spel" brengt ze onderhoudend soloto neel, waarbij ze optreedt in door haar zelf ontworpen en gemaakte kostuums. Op het programma staan stuk ken van Shakespeare, Ibsen, Tennesee Williams, Molière, Os car Wilde en Claude des Presles. Aanvang 20.15 uur. Kaarten 6,50 zijn verkrijgbaar bij de WV, Tripodia (na 14 uur), Hui ze Callao in Katwijk en bij het gebouw van K en O, Oude Vest 45 te Leiden, te Leidem. K en O-leden en houders van een 65+-pas en een CJP betalen 5. WARMOND Het kerstgebeu ren staat de komende weken centraal in galerie „De Pomp". Van 15 december tot 2 januari zijn er werkstukken te bezichti gen die betrekking hebben op Kerstmis. Het is niet de bedoe ling dat bezoekers alleen ko men kijken. Ook zelfwerkzaam heid wordt op prijsgesteld. Op verschillende dagen is mate riaal aanwezig om kerstboom versieringen, kaarsen en brood deegfiguren te maken. Deze da gen zijn: zaterdag 17, zondag 18, maandag 19 dinsdag 20 en woensdag 21 december. Er zal een kleine bijdrage wor den gevraagd voor het gebruik te materiaal. Deskundige leiding is zaterdag van drie tot vijf uur en van half acht tot half tien, zondag van drie tot vijf uur, maandag van half acht tot half tien en dinsdag en woensdag van half tien tot half twaalf en van half acht tot half tien aan wezig. Deelnemers aan deze „kerst-hobbyclub" kunnen zich melden via telefoon 01711-11109. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 21-jarige inwoner van Koudekerk aan den Rijn is zondagavond opgesloten in het politiebureau van Alphen, omdat hij onder invloed van sterke drank verkeerde. De Koudekerker verloor door te hoge snelheid op 's Molenaars- weg de macht over het stuur van zijn auto en botste tegen de vangrail. De vangrail boor de zich echter ter hoogte van de achterzitting in de auto. De daarop zittende passagiers, twee meisjes eveneens afkom stig uit Koudekerk moesten met buikklachten vervoerd worden naar het Rijnoordzie- kenhuis. Een passerende automobilist die stopte om te kijken of hij enige hulp kon bieden kwam eveneens van een koude ker- mis thuis. De aangeboden hulp schoot namelijk bij de Koude kerker in het verkeerde keel gat. Dat demonstreerde hij door luidkeels op het koffer deksel van de auto van de verbouwereerde hulpvaardige automobilist te gaan staan dansen. Een paar fikse deuken waren het tastbare bewijs. De inmiddels gearriveerde politie overmeesterde de oververhitte man en sloot hem voor een nachtelijke afkoeling op in het politiebureau. De volgende ochtend mocht hij het bureau weer verlaten met een forse bekeuring rijker en een auto armer, die na het ongeval to taal vernield was. Na beslissing over jeugdige voetballer ROELOFARENDSVEEN - De paleisrevolu tie is gelukt, maar de vroegere machthebbers mogén nog tot mei 1978 op hun troon blijven zitten. Zo ligt de stand van zaken binnen de Roelof arendsveen voetbalvereniging DOSR wel ongeveer na een hoog opgelaaide vete. Binnen de top van de bijna 1000 leden tellen de vereniging is een wapenstilstand bereikt om de rust na alle emoties van de laatste maanden een beetje te laten terug keren. In mei 1978 zal het grootste deel van het bestuur echter moeten opstappen tijdens een ver vroegde jaarvergadering. Wekenlang stond Roelofarendsveen bol van de geruchten over wat er nu eigenlijk gaande was binnen de top van de voetbalvereniging. Het fijne was echter moeilijk te achterhalen. Vorige week gaf het bestuur van de vereni ging opening van zaken en gaf bij monde van rijn voorzitter Van Duykeren aan hoe het nu cferder moet. Inzet van het conflict was jeugdspeler Ri chard v.d. Meer, die als een talentvolle speler wordt beschouwd. Voor het begin van de competitie werd de jeugdspeler voor de keus gesteld of hij in het eerste seniorenelftal wilde spelen of in de A-junioren. Richard van der Meer koos voor het laatste. Enkele weken geleden wilde hij daar echter op terug komen, maar het jeugd bes tuur kon daar niet meer mee akkoord gaan. Het bestuur van DOSR stemde verdeeld over de zaak. De stemmen staakten en de stem van voorzitter Henk van Duykeren gaf de doorslag, Richard van der Meer mocht alsnog bij de senioren gaan voet ballen. Het jeugdbestuur voelde zich in zijn hemd gezet en dreigde op te stappen en ook van de kant van de elftalleiders kregen de be stuursleden van DOSR, die Richard v.d. Meer wel bij de senioren wilde laten spelen, geen steun. Er dreigde een diepe scheuring te ontstaan en om het getij te keren riep het DOSR bestuur de hulp in van drie adviseurs, Pieter van Ruiten, Aad Verdel en Arie Dobbe. Vijf gesprekken met bestuur, met de rebelle rende groeperingen en met voorzitter Van Duykeren waren nodig om de vereniging weer op één lijn te brengen. Het drietal kwam tot de conclusie, dat de organisatie van DOSR niet deugt. Richard van der Meer was dan ook niet meer dan een aanleiding tot het conflict. DOSR wordt te hiërarchisch bestuurd en de invloed van som mige bestuursleden is te groot Volgens som mige leden is het bestuur verder te groot van samenstelling en is de inbreng van een aantal bestuursleden te gering om ze op een be stuurszetel te handhaven. Een nieuwe opzet zou een beter contact met alle onderdelen van de vereniging kunnen waarborgen: een klei ner bestuur met commissies, met pjimere bevoegdheden. De conclusies van de dne „wijze" mannen werden uiteindelijk door allen geaccepteerd. Tot het eind van het voetbalseizoen moet de rust bewaard blijven, zo werd men het eens. Alle functionarissen mogen daarom op hun post blijven, behalve Piet van Rijn, die uit het bestuur moet, omdat hij aan anderen verteld heeft hoe de stemmingen binnen het bestuur zijn verlopen. Ook het bestuursbesluit dat Richard van der Meer bij de senioren mag gaan spelen blijft van kracht, hoewel daar aan is toegevoegd, dat uiteindelijk trainer Hijnen bepaalt of hij een beroep op het jeugdtalent zal doen. De opposanten hebben echter weten bereiken, dat mei 1978 een ver vroegde jaarvergadering zal worden uitge schreven, waarin het bestuur in zijn geheel zal aftreden en een nieuw tot vijf man terug gebracht bestuur zal worden gekozen. Voor een tussentijdse ledenvergadering is niet ge kozen omdat dat de onderlinge tegenstellingen alleen maar zou versterken Voorzitter \/an Duijken: doorslaggevend Nel Kars in „Minnebriefjes" van Claude des Presles Ondanks streekplan Zuid-Holland-W est Het college wil het parkeren voor een deel van de Kerkstraat gaan verbieden. WOUBRUGGE De raad van Woubrugge zal zich in de raads vergadering van aanstaande donderdag buigen over een aan tal voorstellen van het college, dat het parkeren in de omge ving van de hervormde kerk aan banden moet gaan leggen. Aanleiding hiervoor is het nieu we parkeerterrein achter de hervormde kerk, dat nagenoeg gereed is. Burgemeester en wet houders zijn van mening dat in het vervolg de auto's beter hier dan elders geparkeerd kunnen worden. De voorstellen van het college behelzen ondermeer een par- keerverbod voor de noord- en zuidzijde van de Kerkstraat tus sen de Dr. Lothlaan en de Com- riekade en een parkeerverbod voor de oost-westzij de van de Comriekade tussen de Kerk straat en het pand Comriekade nummer 3. Als laatste maatregel willen burgemeester en wethou ders de parkeertijd in de vak ken aan de Comriekade terug brengen tot maximaal een uur. Ook zal de raad zich buigen over een voorstel om een bedrag van anderhalf miljoen gulden beschikbaar te stellen van be jaardenwoningen op de Thuis- weide. Voor dit bedrag zullen in de loop van het volgend jaar 2 bejaarden woningen moeten worden gebouwd. Daarbij inbe grepen is dan wel het bedrag dat moet worden uitgegeven voor de verkoop van de beno digde grond. LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp zal met de ontwikke ling van het uitbreidingsplan Buitenhof doorgaan, ondanks de dreiging die voortvloeit uit het ontwerp-streekplan Zuid-Holland West, waarin de woningbouw in Leiderdorp aan banden wordt gelegd. De begeleidingscommissie Buitenhof was het met de voorzitter van de commissie, wethouder E. Drenth (PvdA), eens, dat het volstrekt onaanvaardbaar is een woonwijk te ontwerpen met een bouwtempo zoals de provincie verlangt van zestig woningen per jaar. „Realiseert men zich bij de pro vincie niet, dat we bezig zijn een wijk van 600 woningen te ont werpen met de nodige variatie in woningtype", zo vroeg de heer Drenth zich af. Hij voegde eraan toe, bevreesd te zijn dat inspraak bij de ontwikkeling van de wijk wordt doorkruist. Wethouder Drenth schaarde zich ook achter een uitspraak van het lid van de raadscommis sie T. de Water (PvdA) dat het streekplan in verband met zijn gedetailleerdheid meer het pre dikaat bestemmingsplan ver diende. „De provincie verlaagt zich tot een gemeentelijk ni veau". Dit is meer een zaak van overleg tussen de gemeenten on derling", aldus de heer Drenth. Het gemeentebestuur is dan ook van plan een bezwaarschrift in te dienen tegen het ontwerp- streekplan. Het voornaamste be zwaar is, dat Leiderdorp blijft zitten met een onvoltooide ruim telijke structuur, met alle nade lige financiële consequenties van dien. Dit bezwaarschrift komt in behandeling in de raadsvergadering van 19 decem ber.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4