NOORDWIJK EN SPIJKENISSE TEVREDEN: 1-1 Knikkers voo(j Quick Boys belangrijker dan het spel i Katwijk mist aansluiting RCL „ongelukkig" geklopt bij Rijnsburgse Boys mede aan kop na overwinning op ZCFC: 2-1 ^ikÈÊÊm II Hl ÉS S|b 1** m m SPORTTRIBUNE Van Plas BMW ontvangt LDWS umpm Lwi/'-pNjiip LEIDSE COURANT PAGINA 1 (Van onze sportredactie) NOORDWIJK De opsteller van het programmablad had het luist voorspeld. Spl|kenlsse zou met lood In de schoenen van angst naar NoordwIJk komen. Angst, omdat Spijkenlsse zelfs In het |aar waarin ze alles won wat er maar te winnen viel (19751) de belde wedstrijden tegen NoordwIJk had verloren. Ondanks dat dit alweer twee seizoenen geleden Is, zat ook volgens de huidige Spljkenlsse-tralner van Baaren de vrees bij zijn jongens er nog steeds In. Vandaar dat (ondanks het lood In de schoenen) opmerkelijk snel na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter de Looper, de verdedigende stellingen werden betrok ken. Een 4-4-2 stelling, die eventueel In een 4-5-1 stelling veranderde. De Eelman-equipe kon dus naar hartelust aanvallen, deed dat dan ook en toen Jan Willem Bogers reeds na zeven minuten een effectvolle voorzet rechtstreeks in het doel zag belanden (1-0), dacht de gehele Noordwijk-aanhang, dat dit het begin van een succes volle stormloop zou zijn. Het pakte echter anders uit. Want hoewel het spel zich vrijwel uitsluitend op de Spijkenisse speelhelft voltrok, kreeg Spijkenisse doel man Hans Leijen een minimumaantal schoten te ver werken. Noordwijk zocht het langs de vleugels en met hoge ballen voor het doel. De talloze Spijkenisse-ver- dedigers lieten zich niet nog eens verrassen en verwerkten deze voorzetten moeiteloos. Pas toen voor stopper Cor van der Meer vlak voor rust met een enkelblessure het veld verliet, kon Noordwijk het over de grond door het midden proberen. Albert Spaander man manoeuvreerde John van Dijk naar een uitsteken de schietpositie, maar deze, él te enthousiast, bevond zich even over de rand van buitenspel en de kans op 2-0 was verkeken. De angst van Spijkenisse werd in de rust afgeworpen, of misschien in de ijskast gezet voor de volgende wedstrijd. In ieder geval bleek er tijdens de tweede speelhelft weinig meer van over te zijn. Cees Jansen betrok een permanente spitspositie en Noordwijk werd duidelijk in het defensief gedrukt. Reeds na drie Zaterdag EERSTE KLASSE minuten moest Cees Spaanderman een bal van de doellijn koppen en nog geen minuut later stuitte een schot van Ron van Baaren af op de (heroptredende) doelman Albert van der Niet. Frans van der Veen moest links en rechts corrigerend optreden, deed dat ook bij een schot van Cees Jansen, maar kon toch niet verhinderen dat in de twintigste minuut Harry Koopman na een scrimmage wel doel trof: 1-1. Vanaf dat moment leek het erop, dat er eerder nog een doelpunt aan Noordwijk-zijde zou vallen, dan andersom. Maar ondanks het feit dat Spijkenisse-spel- maker Joep Goedendorp alle vrijheid gegeven werd om met goede passes zijn voorwaartsen aan het werk te zetten, bleek Spijkenisse na die goal nauwelijks nog gevaarlijk te kunnen worden. Slechts één keer moest goalie van der Niet nog ingrijpen bij een inzet van Daan van der Meer. Hij deed dat uitstekend. Een overwinning voor Spijkenisse was ook niet ver diend geweest. Want wie zich 45 minuten lang zo laat beheersen door angst voor (een zeker niet groots spelend) Noordwijk, mag niet klagen te kort te zijn gedaan met een gelijkspel. Trainer van Baaren deed dat dan ook niet. Collega Eelman klaagde evenmin. "De eerste helft was duidelijk voor ons. de tweede voor Spijkenisse. We hebben allebei gescoord in de ons respectievelijk toekomende helften, dus eerlijk gedeeld". GIJS ZANDBERGEN Jan Willem Bogers, zaterdag wel goed voor Noordwijks enige treffer, deelde na rust in de mindere prestatie van de thuisclub. Hier vindt hij Sjors Jardez op zijn weg. (Van onze sportredactie) OUD-BEIJERLAND De angst om te verliezen overheerste. Zo wel thuisclub SHO, dat zich door een nederlaag op vijf punten ge zet wist, als Quick Boys, een wankele toppositie en een zekere faam verdedigend, weigerde ook maar enig risico te lopen. Het gevolg van de negatieve houding van de tweeëntwintig spelers (of de twee trainers) was een negen tig minuten durende vertoning zonder veel noemenswaardige hoogtepunten. De 0-0 eindstand was de enig luiste "beloning", gewoonweg omdat er geen straf bestaat in de voetbalwereld voor een laffe houding, zoals de twee teams (eerste en vierde op de ranglijst) zich zaterdag meenden te mogen aanmeten. Ook in de top van het amateurvoetbal blij ken de knikkers maar al te vaak belangrijker te zijn dan het spel. Dat de verdedigingen zouden gaan overheersen had de speaker in Oud-Beijerland al kunnen profete ren, maar dat de aanvallende spe lers het de verdedigers zo gemak kelijk zouden maken, kon ook hij niet vermoeden. Geen van beide ploegen wist zich een uitgespeelde kans te scheppen en het was voor iemand als Joep den Hollander (laatste man bij de Katwijkers) dan ook een koud kunstje om een zaterdag Eerste klasse foutloze partij te spelen. De enig Oud-Beijerlander, die nog vo« enige gevaar kon zorgen was Han Bres. maar ook hij liet het bij ee schot in de tweede helft, dat doq Floor Schaap in de korte hoek ka worden gestopt. Ook Quick Boys speelde aanva lend een erbarnelijke partij. D Katwijkers meenden het na dE pauze (na een doodvervelende eetli ste helft) toch wel aan hun standi verplicht te zijn om iets meer tpr presteren. Maar hoewel Teun vaat der Plas en Lourens Mouter o|- rechts wel enkele malen de zwaktn, van verdediger Adrie van Dartn bloot wisten te leggen, leverde dajn geen rendement op. En de enigfi kans voor de koploper kwam oofci nog voort uit een fout van voorn stopper Arie Hitzert. Deze kopte nto een vrije trap van Sis Thu Pan dg bal voor de voeten van Lourerfi Mouter. Diens schot was goedged richt, maar doelman Jan Barenti dregt bewees zijn klasse door die inzet onder de lat tot comer t(E verwerken. ju ROEN VAN DER GEEST LEIDEN Katwijk heeft een ideale kans laten liggen om definitief aansluiting met de koplopers te verkrijgen. Mede door de zege van Rijnsburgse Boys op ZCFC zou het verschil in punten zeer gering zijn geworden. Het pakte echter geheel anders uit. Tegen de verwachting in werd met 3-2 verloren van 's- Gravenzande SV. Het veel sterkere Katwijk speelde een uiterst onge lukkige wedstrijd. Twee ongelukki ge momenten deden de elf van Frans v.d. Zeeuw de das om. Na zes minuten speelde Amerik van Duivenvoorde volledig foutief af, waarna de 's-Gravenzande spits eenvoudig kon scoren. Katwijk bleef domineren, dat resulteerde dan ook snel in de gelijkmaker. Wim Guyt bediende Freek Rienks op maat: 1-1. Doordat Wim Haas noot zijn eigen doelman passeerde ging de rust met 1-2 in. Gelijk na rust kreeg Katwijk opnieuw een tegenslag te verwerken. Geheel onverwachts draaide een bal ach ter Kees Koelewijn: 1-3. Katwijk heeft toen alles op alles gezet. Twintig minuten voor tijd was het wederom Freek Rienks die scoor de. In de slotfase wisten de gasten met veel kunst en vliegwerk de geflatteerde voorsprong vast te houden. Ter Leede heeft tegen Volendam geen schijn van kans gehad. De 3-0 nederlaag was maar een mage re afspiegeling van het vertoonde spel. Tot aan tien minuten voor rust hield Ter Leede Volendam op 0-0. Door treffers van Siem Koning en Jan Jonk (de kip) werd het toch nog 2-0. Na de hervatting liet Vo lendam veel kansen onbenut. Me de door het uitstekend werk van doelman Wim van Harskamp. Vlak voor tijd scoorde Jan Jonk nog eenmaal voor het vissersdorp. Hekkesluiter Maasdijk heeft het Lisser Boys zeer lastig gemaakt. Met het 1-1 gelijkspel mochten de Lissenaren niet eens ontevreden zijn. Door een blunder in de Lisser defensie kon Andries Sonneveld al snel voor Maasdijk de score ope nen. Pas in de tweede periode ging Lisser Boys enige pressie uitoefenen op het Maasdijk-doel. Toen een hoekschop van Ben Bar- ten er in één keer indraaide leek Maasdijk stormrijp. Maar naar ma te het einde naderde ebde het offensief weg. Koudekerk hield aan het duel met Capelle een punt over: 1-1. Wan neer Koudekerk vooral in de twee de helft schotvaardiger was ge weest dan had er zeker een over winning ingezeten. Capelle nam na tien minuten de leiding. Doordat Albert Hakkebrak zich op een bal verkeek kon Capelle scoren. Pas ver in de tweede helft kwam Kou dekerk langszij. Het was dezelfde Hakkebrak die met een doeltreffen de kopbal zijn fout goed maakte. Kees Deemoed had daarvoor nog een strafschop gemist. Aan het einde van de eerste rond gang zag het er helemaal niet naar uit dat ARC tot de volle winst zou komen. 's-Gravenzande had op dat moment een volledig verdiende 1-0 voorsprong. Na rust speelden de Alphenaren echter duidelijk be ter. Uit een scrimmage scoorde ARC via Hugo Schlette al snel 1-1. Dezelfde Schlette nam ook de overige twee Alphense treffers voor zijn rekening: 1-3. De 2-1 overwinning van SIZO op Blauw Wit was maar een magere afspiegeling van het vertoonde spel. De Hillegommers misten ver schrikkelijk veel kansen. Van die vele mogelijkheden wist Hennie Camphorst er twee te verzilveren. Een hardwerkend SVOW klopte JAC met 2-0. Door de zege lijkt SVOW in tegenstelling tot voor gaande jaren de onderste regionen al snel te verlaten. Vijf minuten voor rust opende Kees van Borste len na een fraaie solo de score. In de tweede periode oefende JAC veel druk uit. Door deze offensieve houding kreeg de ploeg uit Oude Wetering meer ruimte. Rinie v.d. Wetering maakte met een omhaal daar handig gebruik van. Doelman Koen de Jager was zater dag de grote man bij Randstad Sport Hij behoedde zijn ploeg voor een nederlaag. Vooral in de tweede helft moest hij vaak red ding brengen. Wim van Luijk scoorde het enige doelpunt voor de Voorschotenaren. De situatie begint er voor Zeven hoven zorgelijk uit te zien. Tegen het toch ook niet sterk geachte DSVP werd op eigen veld met maar liefst met 4-0 verloren. Bij een 2-0 achterstand had Zevenho ven een andere wending aan de wedstrijd kunnen geven. Rob Uyte- waal miste toen een strafschop. Door deze desillusie kon DSVP toen naar 4-0 uitlopen. Lange tijd heeft Hazerswoudse Boys op een goed resultaat mogen hopen. Tot aan de zeventigste mi nuut hielden de Boys lijstaanvoer der SVPTT op 0-0. Doordat Kees van Tol een schot niet klemvast kon houden kwamen de postbodes op 1-0. Even later werd de strijd definitief beslist. Aanvankelijk zag het er voor de Sleutels niet zo slecht uit. In de eerste helft hadden de Leidenaren een 1-0 voorsprong genomen door Bert Montagne. Toen Wil Mot na rust een onnodige overtreding maakte kwam SEV via een straf schop op 1-1. Kort daarop werd het zelfs 2-1 voor de gasten. De Sleutels ging toen te geforceerd spelen waardoor SEV naar 4-1 kon uitlopen. Jan v.d. Berg verkleinde nog wel de achterstand voor de Sleutels. Van onze sportredactie LEIDEN Vanavond slechts een hoofdklassewedstrijd zaalvoetbal. In de Katwijkse Cleyn Duinhal ont vangt BMW Van der Plas het dit seizoen zo zwak acterende LDWS om acht uur. Woensdagavond wordt in de Lisser THB-hal de absolute topper verspeeld. Godyla Vrijetijdskleding ontmoet Glasber gen de Best, aanvang 20.25 uur. In de Groenoordhal twee wedstrij den op woensdagavond. Om acht uur treden Oegstgeest en Van Ger- ven de Jong tegen elkaar in het strijdperk; om negen uur Swift Winkeltje en Cleyn Duin. Van onze sportredactie RIDDERKERK De beslissing paste wonderwel In het wedstrijdbeeld waaraan RWH en RCL al vierent achtig minuten hadden gewerkt Scheidsrechter Brand uit Schiedam moest Immers wel naar de stip wijzen? De reflex van Lelderdorpse voorstopper Daaf Brandt mocht dan erg onopzettelijk ogen de omhoog geheven handen van Brandt voorkwamen wel een tweede treffer van de Ridderkerkers. Een tweede goal die vanaf elf meter toch zou worden gerealiseerd. Spits Cor Barendregt schoot „gewoon" raak, het toch al ongelukkig spelende RCL definitief uit het duel schietend: 2-0. „Moet ik het die scheidsrechter nou kwalijk nemen?", vroeg RCL-oefenmeester John Huguenin zich na afloop dan ook af. „Nee toch, daarvoor leek het teveel op een strafschop". Terecht zocht Huguenin vervol gens naar eigen falen. In die eerste helft vooral. „Want toen speelden we wel erg slecht. Zat er geen tempo in het spel, was de opbouw niet alleen te traag, maar ook nog eens onzorgvuldig", lichtte Huguenin toe. De in die eerste periode opgelopen 1-0 achterstand bena drukte ook nog eens de verdedigende zwakte van RCL in die beginfase tegen „mede-achtervolger" RWH. Met name gevaarlijke spits Cor Barendregt genoot van eerste bewaker Hans Braat (Daaf Brandt zou de dekking later beter overnemen) nogal wat vrijheid. Toch was het niet Barendregt die in de achttiende minuut zou scoren. Spelverdeler én schutter Ton van de Padt knalde van twintig meter bijzonder fraai raak. Nadat Van de Padt nog een verre lob door Ab Braat had zien gestopt, begon het herstel van RCL zich af te tekenen. Via middenvelder Dick en razendsnelle spits Wilbert Witteman zorgde RCL al voor rust van dit boeiende duel voor het nodige gevaar. Gevaar dat na de hervatting nog nadrukkelijker aanwezig was voor de veste van RWH-goalie Cees van Vliet. Wilbert Witteman makkelijk passerend, ook nog eens voor zetten op maat afleverend groeide uit tot een ware plaag voor bewaker Wim Kooiman en ook de vervol gens bij de linkerspits geposteerde Vlasblom kende grote problemen met de startsnelheid van Witteman. Kansen zijn er echter om te benutten; Leo HoN (tweemaal) en Benny Heemskerk dachten daar anders over en faalden alleen voor Van Vliet. De echte opening werd dan ook niet gevonden, de 2-0 zes minuten voor tijd nog vrij eenvoudig geïncass~-~J „Maar wel zonde", wist Huguening nog. „Nu zijn we voor de zoveelste keer onnodig op achterstand gezet in deze competitie". Een waarheid als een koe, de troostende woorden van collega Ad van Dongen „Ook wij wachtten op 1-1" ten spijt.... GERT-JAN ONVLEE "*4. i i - - - Gé Perfors mist de eerste reële mogelijkheid voor Rijns burgse Boys in het toptreffen met ZCFC. Er zouden er nog vele volqen RIJNSBURG Het zag er In het eerste half uur niet naar uit dat Rijnsburgse Boys via een over winning op het bovenaanstaande ZCFC, zich naast deze Zaandam- se formatie aan de kop van de ranglijst zou nestelen. ZCFC speelde in deze periode het spel zeer bekwaam. Het ving de aan vallen van de Rijnsburgers rustig op en met snelle tegenstoten over de vleugels bracht ZCFC de Rijnsburgse Boys-verdediging voortdurend in moeilijkheden. De Bouma-brigade herstelde zich vooral in de tweede helft echter knap en veroverde door de dik verdiende 2—1 overwinning een goede uitgangspositie voor de rest van de competitie. De eerste minuten van dit duel waren duidelijk voor de Zaandam mers. Via snelle counters, waarin spits Ed Muller de hoofdrol ver tolkte. waren zij enkele malen dicht bij een goal. Pas na twintig minuten spelen kreeg ZCFC-doel- man Stronks het eerste werk op te knappen. Typerend was het voor dit eerste half uur dat laatste man Wil Groenendijk voor het gevaar moest zorgen. Zijn vrije trap vanaf 40 meter kon door Stronks net over worden getikt. Gé Perfors brak na 35 minuten de ban; na een fraaie combinatie met Ger Ouwer- sloot kon hij vrij voor het doel net niet tot scoren komen. Het sein sprong toen op groen voor de Rijnsburg-voorwaartsen, achter eenvolgens waren het Henk van der Zwan en Gé Perfors die door pech en uitstekend keeperswerk van Stronks. de nul net niet wisten weg te werken. Ook na rust lieten de Boys er geen twijfel over bestaan dat zij de tweede klas bijzonder graag willen verlaten. Met veel inzet strijdend drukten de Rijnsburgers ZCFC ver terug in de verdediging. Na tien minuten werd het dan eindelijk 1—0. Een voorzet van De Klerk werd door ZCFC-verdediger Meyer voor de voeten van Perfors gekopt. Perfors bedacht zich geen moment en knalde, staande op de penalty stip, hard en droog raak. Rijns burgse Boys bleef doorgaan en de 2—0 leek een kwestie van tijd te zijn. Maar zoals zo vaak in dit soort situaties viel ook op sport park „Middelmors" de goal aan de andere kant. Ed Muller kon dankzij een ongelukkig moment van Wil Groenendijk, die verder een uitste kende partij speelde, de 1—1 laten aantekenen. Het pleitte voor Rijns burgse Boys dat het zich niet liet ontmoedigen. Direkt na deze te- gengoal was de sensatie compleet Een voorzet van de op rechts vrij gelaten Ouwersloot bereikte via het hoofd van Gé Perfors spits Van der Zwan. Van der Zwan liet zich deze kans niet ontgaan en scoorde 2-1. De Rijnsburgers weigerden in de resterende 20 minuten hardnekkig de voorsprong uit te bouwen. De vele kansen die ontstonden wer den op nonchalante wijze om zeep geholpen. Gè Perfors was nog het dichtst bij het derde doelpunt maar zijn inzet werd door de paal gekeerd. Vijf minuten voor tijd werd het bijna nog 2—2, doelman Cees Star hield echter met een goede redding, op een schot van Baljet. de overwinning vast. Rob van Kersbergen

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14