LFC GLIJDT NIET UIT: 3-2 LDWS KRIJGT TEVEEL TEGEN STERK LUGDUNUM UVS toch nog in problemen tegen hekkesluiter Unitas Lisse snel kansloos SPQRTTRIBUNE Verdienstelijke 1-1 van Blauw Zwart en,*jü»l m i m .mt LEIDSE COURANT PAGINA 13 Hoofdklasse (Van onze sportredactie) LEIDEN LFC heeft gisteren be wezen ook Onder moeilijke om standigheden tot aanvaardbaar voetbal te kunnen komen. Op een ipekglad Boshuizerkade-veid verd Velo met weliswaar be- sauwd lijkende cijfers (3—2) te- mggewezen, maar het vooral lechnische overwicht van het team van Melbi Raboen was dui- <te//jker dan die cijfers doen ver- Tweede klasse moeden. De Leidenaren verzuim den alleen hun betere combina ties af te ronden en hadden het aan eigen nonchalance te wijten, dat Velo tweemaal dreigend na derbij kon komen. De zege kwam echter niet in gevaar. Binnen een kwartier stond LFC al op 1—0. Blessing Zuma kopte een voorzet van Hans de Kruijff op de lat. waarop John Verschoor de terugspringende bal in het Wate- ringse doel schoot. Pas vlak voor rust kon de bevrijdende 2—0 wor den begroet. Weer Hans de Kruijff zette de bal uit een corner hoog in de doelmond, waar de Velo-de- fensie niet efficiënt kon wegwer ken en John Verschoor mocht in schieten. Doelman Jan van de Zan den reageerde in een reflex maar kreeg de bal niet onder controle, zodat Cock van Weerlee simpel 2—0 kon 'inlopen'. Velo had intussen van alles gepro beerd om. zelf ook van de nul af te komen. Dat lukte in de eerste periode nog niet (hoewel kopsto ten van Sjaak Nederpelt en Piet Zwinkels, en een inzet van Nol Blom op de vuisten van Wim Vis ser LFC al hadden gewaarschuwd), maar kort na de hervatting zorgde Sjaak Nederpelt met een diagonaal schot toch voor 2—1. LFC liet zich daardoor niet uit zijn spel halen en kon zich door het betere werk van Piet Gubler en Koos Bekooy steeds de betere ploeg achten. Een lob van de laat ste kon met moeite door keeper Van de Zanden tegen de lat wor den getikt, waarna Cock van Weel- ee een unieke kans kreeg, maar deze zocht het doel te hoog. Scheidsrechter Achterberg keurde even later een treffer (voorzet Chris Gubler door de doelman in eigen doel geslagen) af, omdat de bal de achterlijn gepasseerd was. 3—1 werd het pas toen Koos Be kooy een penalty mocht benutten. Blessing Zuma had de buitenspel- val ongedaan gemaakt, ging doel man Van de Zanden voorbij maar werd door Wim van Dijk toen neer gelegd. Nadat een soloactie van Koos Be kooy niet door Bessing Zuma op de juiste waarde was geschat (de linkerspits schoot via de lat over), kon Velo zowaar nog op 3—2 komen, toen doelman Wim Visser een schot van Aad Winkels achte loos voor de voeten van Peet Zwin kels stompte, die toen geen moeite had om voor 3—2 te zorgen; een stand die voor Velo de wedstrijd wat al te gunstig afschilderde. (Van onze sportredactie) LEIDEN Henk de Cler van Lugdunum kreeg tenslotte de Zwarte Piet toegescho ven. Men begreep maar erg slecht dat De Cler met nog tien minuten te gaan zoveel risico nam. Wat gebeurde er? Tijdens een van de talrijke pogingen van de Kikkers om het veldoverwicht in een doelpunt uit te drukken stormt Wim Oppelaar met de bal aan de voet via de rechterkant van het veld naar voren en de gehele voorhoede, het middenveld en De Cler verzamelen zich voor het heiligdom van LDWS-doelman Frans Stouten om de welverdiende treffer tegen de touwen te drukken. Maar hoe bitter werd de werkelijkheid voor Lugdu num. De voorzet van Oppelaar was onzuiver en werd eenvoudig weggewerkt door de LDWS- defensie. Op het middenveld werd de bal een prooi voor Ger de Roode die toen ongeveer de' helft van het veld tot zijn Tweede klasse beschikking had. Zijn dieptepass op invaller Ton Boehmer was op maat en de lage voorzet werd door Wally Gallaart langs Wim Eradus geschoven en daarmee werd De Cler aangewezen als zondebok want het centrum van de Lugdunum-verdediging was door het oprukken van De Cler onvoldoende bezet. De Cler zelf daarover: „Onzin natuurlijk. Als het achterin goed wordt overgenomen, is er niets aan de hand". Met deze treffer kreeg LDWS overigens wel teveel van het goede. Gedurende het groot ste gedeelte van de wedstrijd had Lugdunum een technisch en taktisch overwicht. De aanvallen werden met meer overleg opgezet en het opkomen van middenvelders en ver dedigers was redelijk verzorgd en dat was toch een dimensie die bij de Vlietbewoners ontbrak, want voorin bleek men met name voor de rust machteloos. Toch kwam het gevaar van Lugdunum-zijde Tneestal voort uit stilstaande situaties: Ben de Roo knalde van dertig meter snoeihard op de lat en Wim de Roo dwong doelman Frans Stouten tot een uitstekende redding door de bal precies in de kruising te dvhie- ten Vlak voor het rustsignaal kreeg Jeroen van Egmond nog een ideale mogelijkheid om Lugdunum een voorsprong te bezorgen maar hij kon het misverstand tussen Bram de Roode en Frans Stouten (pas acht maan den onder de lat) niet uitbuiten. Het zou Lugdunum in de tweede helft opbreken. Met een uitblinkende Frans Sjardijn werd weer de aanval gezocht maar door een hoeveel heid pech slaagde men er weer niet in te scoren. En dat was bij LDWS beter verzorgd: de eerste goede aanval vond zijn einde op de lat en de tweede aanval werd in een doel- Jeroen van Egmond en Henk Brands komen te laat. Bram de Roode (LDWS) ruimt gedeci deerd op en bezorgt zijn verdediging weer wat rust. punt omgezet. De teleurstelling in het groen witte kamp was dan ook begrijpelijk. Trainer Ruud de Groot: „Het is gewoon pech dat je zo n wedstrijd verliest. We zijn in alle opzichten de betere ploeg, controleren de wedstrijd en nog ga je met nul punten naar huis. Maar het spelpeil stijgt nog steeds en als Rinus van Es en Jaap Schilthuysen er weer bij zijn moeten we uit de onderste regionen weg kunnen komen". Zo groot als de teleurstelling bij Lugdunum was, zo groot was de vreugde bij LDWS. Trainer Leo de Jong: „Natuurlijk zijn wij blij met deze winst en je kan misschien nog zeggen dat het verdiend was, maar als je twee kansen krijgt en je maakt er één, dan is dat toch knap". Dat laatste mag dan waar zijn, het feit, dat LDWS een wel zeer povere partij voetbal op de grasmat legde kan door de uitspraak van De Jong niet verdoezeld worden. Henk Braat Jan Twickler komt te laat Theo Seggelen de poneert de bal, na eerst paal te heb ben gescho ten. voor de tweede maal in het Unitas- doel. uwe* v ÈjgtfÊ .r-> Gouda Gouda—Blauw Zwart werd onder zeer moeilijke om standigheden gespeeld (de voort durend neerstromende regen had het veld bijna onbespeelbaar ge maakt) en gaf voor rust een ster ker Blauw Zwart te zien. Echter, na de hervatting moest Blauw Zwart het initiatief aan Gouda laten, dat via zijn uitblinker Wim Berckenkamp (ex-FC Den Haag) het spelbeeld naar zijn hand zet te. Blauw Zwart opende sterk en Gou- da-doelman Jan van den Heuvel moest al snel handelend optreden bij schoten van Pieter Donath en Martin Hoogenboom. Toch was het Gouda dat de leiding nam; na een vrije trap van Wim Berckenkamp was het Dek Slobbe, die na een fout in de defensie kon scoren: 1—0. Blauw Zwart kwam echter nog voor rust op gelijke hoogte toen Ben Conradi een pass van Pieter Donath afrondde: 1—1. Be paald pechvol was Ger Smit van Blauw Zwart toen hij op slag van rust de lat trof. Na de hervatting moest Blauw Zwart zwaar leunen op de kwaliteiten van doelman Peet Pieterse. die echter later ook de hulp nodig had van Gerard van der Spek en Hans Grundiken. die op de doellijn redding moesten brengen. Ook weerstond Blauw Zwart daarna het slotofferisief van Gouda en zodoende haalde de 1—1 stand het eindsignaal van de uitstekend leidende arbiter Booy. KNVB ZATERDAG. 1 Ruud Bro- ring (Noordwijk) 10; 2. Ben Heems kerk (RCL) 9; Henk van der Zwan (Rijnsburgse Boys) (+1) 9; 3. Cor Vreugdenhil (Rijnsburgse Boys 7; Gerard Nijkamp (Lisser Boys) 7. KNVB ZONDAG: 1. Nick Verwoerd (Alphense Boys) (+1) 10; 2. Ton Arroyo (Foreholte) 8; Cock van Weerlee (LFC) (+1) 8; 3. Kees Baader (Altior); Hans Bollen (DOSR); Henk van Maris (WSB); Ton van Dinten (DOCOS); Ruud t der Vaart (Sc. Lisse); Stan van der Meel (Alphense Boys (+1) al len 7. Afdeling zaterdag; 1. Ton Bey (Unitas L.) 8; 2. Herman Brouwer (Kagia); Ron Helder (SVLV); Bart Charitè (Oegstgeest) (+1); Frans i der Laan (Sc. Lisse) (+1); Gert Ooms (Kickers '69) (+2); Floris van der Hagen (LSW '70) (+1) allen 7 Afdeling zondag: 1. Paul van der Heiden (Meerburg) 11; 2. Wim Bos (SJZ) 9; 3. John Eshof (KRV); Gó van der Star (WOA) (+2) beiden 8. Regionale Jeugd: 1. Mario Faber (UVS) (+1) 9; 2. Rik Falan (Katwijk) Van onze sportredactie LEIDEN Eén uur heeft UVS gistermiddag in de natte Kikkerpolder goed gevoetbald. Zestig minuten waarin de Lekjenaars hekkesluiter Unitas uit Gorinchem ook terecht en verdiend op een 2—0 achterstand zetten. Op het moment echter dat UVS de 3—0 liet liggen Piet van Putten kopte de bal na een half mislukt schot van Jan Verver tegen de ondeikant van de lat was het echter gedaan met de blauwwitten van Désar. Unitas, toch al in het offensief gegaan, drong nog meer aan, had het geluk aan de zijde toen Wout van Gelder een kwartier voor tijd vanaf 35 meter ontzettend hard raak schoot en trachtte vervolgens ook de gelijkmaker nog te produceren. Pogin gen die evenwel mislukten. Het chaotische slotoffenslef van de Gorinchemmers leverde wel de nodige sensationele momenten op, maar Wijnand Sloos zou niet meer worden gepasseerd De uiteindelijk behouden winnende marge van 2—1 zou later verdiend worden genoemd. Het feit dat UVS tegen Unitas toch nog in de problemen kon komen moet echter minder positief worden beschouwd Wim van Duuren, bezig aan zijn eerste seizoen als trainer bij Unitas, zorgde in de Kikkerpolder voor een hoofdklasseprimeur. Niet als oefenmeester. maar als laatste man betrad Van Duuren het speelveld. Een oefenwedstrijd, twee weken geleden, had oud-speler (van Unitas) Van Duuren al de overtuiging gebracht dat hij de rust kon brengen die zijn team dit seizoen zo ontbeert. De opzet van Wim van Duuren lukte aardig. Unitas speelde al beduidend beter dan in het eerste treffen met UVS waarin zo duidelijk werd aangetoond dat er een echte degradatiekandidaat aan het werk was. Het was evenwel UVS dat in die eerste helft domineerde. Jan Klein en Leo Golverdingen mochten dan voor Unitas in kansrijke positie komen de Leidenaren beheersten de strijd. Halverwege de tweede helft werd die superioriteit ook met twee treffers in de score verwerkt. Twee wonderschone doelpunten, dat wel. In de 25ste minuut draaide Piet van Putten op rechts achtereenvol gens Van Gelder en Twickler dol. De voorzet op maat vond het hoofd van Jan Verver: 1—0. Twee minuten later een „tekenende" UVS-goal. Van Seggelen, aangespeeld door Verver, maakte zich op snelheid vrij van bewaker Lol Smid. Een tweede versnelling bracht hem ook langs Van Duuren. De eerste inzet van Theo van Seggelen vond langs doelman Viveen de staander, de rebound bracht alsnog de 2—0. De wedstrijd leek volledig gespeeld Unitas mocht via Gerard Prinssen nog wei een uitgespeelde kans krijgen, scheidsrechter Stekelenburg mocht consequent te lankmoedig blijven fluiten UVS speelde een gewonnen treffen. Totdat Van Putten de lat vond, Wout van Gelder van ver het net (2—1) en Bert Kort even daarvoor linksachter Twickler op de doellijn. Toen kreeg UVS het toch nog even moeilijk GERT-JAN ONVLEE De wedstrijd tussen Laakkwartier en Teylingen eindigde op een zeer moeilijk bespeelbaar veld zoals hij begonnen was: 0—0. Beide ploe gen waren bereid om zeer hard te werken, maar slaagden er niet in om de roos te treffen. Voor rust kwam Teylingen. dat in doelman Chiel Oostdam en Gerard Dols zijn uitblinkers had. eigenlijk maar een maal in moeilijkheden. Vlak voor het rustsignaal van de zeer goed leidende arbiter Makcinovic schoot Laakkwartier-linksbuiten Jaap Col- ta hard tegen de onderkant van de lat, waarna de bal vervolgens in de handen van doelman Leo Dols belandde. Na de hervatting kon Teylingen gevaarlijk worden via de ingevallen Jan Zandvloet (voor Piet Hooger- vorst) die zijn schoten echter op de paal en in het zijnet zag belan den. Omdat ook Kees van den Hoorn en Johan Schoenaker voor Laakkwartier de juiste richting niet konden vinden eindigde de spor tieve strijd tenslotte in een doel puntloos gelijkspel: 0—0. In Leidschendam streden RKAW en Postduiven een gelijkopgaande strijd, die overigens wel wat lang duurde. Door de vele blessures zag arbiter Verstraaten zich ge noodzaakt zoveel tijd bij te trekken dat de eerste helft 55 en de tweede 50 minuten duurde. Dit, gevoegd bij de zware gesteldheid van het terrein, betekende een geduchte aanslag op de fysieke krachten van de beide ploegen. Postduiven had wat meer kracht in de ploeg en kon na afloop dan ook terugkijken op de meeste kansen. Voor rust vond het echter een formidabel keepende RKAW-doelman Ron van der Meer op haar weg. In die periode speelde RKAW zonder overleg, maar na de hervatting kon RKAW er. dank zij de aanwijzin gen van oefenmeester Wim An- driessen, meer lijn in brengen. Dit resulteerde al vlot in een doelpunt van Rob Verhagen, die een hoek schop van Bert Vogelaar in een treffer kon ombuigen: 1—0. Toch zou Postduiven nog op gelijke hoogte komen; na 49 minuten voetbal kende de arbiter een straf schop toe wegens hands van Leo Witvliet. Doordat deze penalty be nut werd verspeelde RKAW nog zeer laat in de wedstrijd een kost baar punt: 11. Ook Hillegom kwam in de derby tegen Van Nispen niet verder dan een gelijkspel: 2—2. Van een echte derbysfeer was echter in het ge heel geen sprake en de eerste 15 minuten leverden dan ook een slappe vertoning op. Na dat eerste kwartier werd Van Nispen wat ster ker en kon dat in de 20e minuut uitdrukken in een doelpunt. Aad Jonker was de maker van deze fraaie goal: 0—1. Ook na rust bleef de strijd vrij rommelig en werd gekenmerkt door veel overtredin gen. Van Nispen kwam in de 10e minuut op 0—2 toen Martin van Eeden na een doorloopbal erg hard raak schoot. Hillegom kon via een door Rinie Schrier benutte strafschop wat terugdoen (1—2) en zag zelfs vlak voor tijd nog kans om Van Nispen de volle winst te ontfutselen. Hillegom-speler Van der Veld bekroonde een uitval met een doelpunt: 2—2. Koploper SC Lisse staat na een lange reeks overwinningen weer met beide benen op de grond .na een 0—3 nederlaag in de thuis wedstrijd tegen HW. Het keek na 25 minuten al tegen een 0—3 ach terstand aan en was toen in feite al kansloos. Het kon wel de hand in eigen boezem steken; eerst ging Alex Dobbe in de fout met een verkeerde terugspeelbal die onder schept werd en even later schoot Jack van Ruiten een voorzet in eigen doel: 0—2. Pas toen HW op 0—3 was gekomen kon SC Lisse het initiatief wat naar zich toe trekken, maar kon toch niet tot scoren komen. Ruud van der Voort en Henny van Eeuwijk onderna men daartoe wel pogingen, maar slaagden niet zodat HW de ver diende winst kon opstrijken. De goede voorbereiding van Do- cos voor het belangrijke treffen tegen TOGB heeft zijn vruchten afgeworpen. Zeer gemotiveerd kwam Docos aan de start maar ondanks het feit dat men zich vele kansen wist te scheppen werd de score de eerste vijfenveertig minu ten blank gehouden. In de tweede helft zou dat vlug veranderen: een weer fel aanvallend Docos had toen in de tiende minuut succes toen de TOGB-doelman een kop bal van Jan van Polanen liet glip pen (1—0). Wat gelukkig kwam de ploeg van trainer Linkerhof daarna aan het tweede doelpunt. Na een wat vreemde beweging van Jan Hein Carrèe zeilde de bal in de bovenhoek (2—0). Met nog 25 mi nuten te gaan besliste Docos de strijd op het erg zware veld: weer Carrée deponeerde de bal met een lob in de kruising van paal en lat en weer was de TOGB-deferisie kansloos. De strijd was toen ge streden en het doelpunt, dat de achterste man van TOGB nog maakte kon Docos. met Kees Ver- burgh in de ploeg voor de gebles seerde Ton van Dinten. niet meer verontrusten. Jan Verver kopt raak. Wout van Gelder en Lol Smid van Unitas kunnen de eerste Leidse treffer niet meer verhinde ren.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13