Terugkomst Saraber geen obstakel voor Tilburg Leiden Lions buigt hoofd na boeiende Sundquest gemotiveerd partij ijshockey DAVISBEKER BIJNA VOOR AUSTRALIË Jeugdkampioen nog steeds niet bekend HYS Noteer bij de radio Tennis jeugd SPORT/GEWEST LEIDSE COURANT' ZATERDAG 3 DECEMBER 1977'PAGINA 11 De verklaring, dat hij niet wist dat er in Duitsland scheidsrechters rondliepen, die spelers knock out slaan, kost Paul Breitner een boete van 5000 mark. Hoge boete voor Breitner FRANKFORT Paul Breitner is door de tuchtcommissie van de Westduitse voetbalbond ver oordeeld om 5000 mark te beta len. Na afloop van de bundesli- gawedstrijd FC Kaiserslautern- Eintracht Braunschweig, die op 6 augustus werd gespeeld, ver klaarde Breitner dat hij niet wist dat er in Duitsland scheidsrechters rondliepen, die spelers knock out slaan. Deze uitspraak herhaalde hij 's - avonds voor de tv. De desbetreffende „boksende" scheidsrechter was Werner Bur gers, want die had tijdens deze competitiewedstrijd aan Kaiser- slautern een strafschop gege ven. Toen Werner Hollmann van Eintracht op Burgers afliep om verhaal te halen, stootte de arbi ter per ongeluk met zijn elle boog op de keel van de Ein- tracht-speler. Hollmann ging knock out en het schandaal was geboren. Meer publiek bij Sparta ROTTERDAM Eredivisie club Sparta heeft in de bijna verstreken eerste competitie helft dertig procent meer bezoe kers bij de thuiswedstrijden ge kregen dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Deze meevaller, een gevolg van de goede prestaties, heeft van zelfsprekend een positieve in vloed gehad op de wankele fi nanciële situatie van de club. Vlet Feyenoord ging het daaren- .•gen slechter. In de Kuip kwa men aanzienlijk minder toe schouwers dan begroot. Italië gewijzigd ROME Het Italiaanse elftal, dat vandaag in Rome tegen Lu xemburg speelt, wijkt op twee plaatsen af van het team, dat op 16 november op Wembley met 2—0 verloor van Engeland. De geblesseerde Facchetti wordt vervangen door de jonge Manfredonia, verdediger van Lazio Roma. Cuccureddu, die in Londen inviel, heeft nu een vas te plaats in de basisopstelling. Door een overwinning tegen Lu xemburg wordt Italië winnaar van groep 2 en plaatst het land zich voor de eindronden van de WK in Argentinië. Daar zal het waarschijnlijk in een poule met Nederland spelen. Coach Enzo Bearzot formeerde het volgende elftal: Zoff (Juventus), Cuccureddu (Juventus), Manfredonia (Lazio), Tardelli (Juventus), Gentile (Ju ventus), Benetti (Juventus), Zac- carelli (Torino), Antognoni (Fio- rentina), Causio (Juventus), Gra- ziani (Torino) en Bettega (Ju ventus). Kastermans herkozen ZEIST De Groninger M.WJ. Kastermans is bij enkele kandi-* daatstelling herkozen als lid van het bondsbestuur van de KNVB. Kastermans, die deel uitmaakt van het bestuur amateurvoetbal, was reglementair aftredend. SYDNEY In een zinderende hitte van 38 graden celsius en een verraderlijke noordoostelijke wind heeft het Italiaanse tennisteam op de eerste dag van de finalewedstrijd om de Davisbeker in Sydney tegen Australië geen enkele kans gekregen. Zowel Adriano Panatta als Corrado Barazzutti moest zich gewonnen geven tegen respectievelijk Tony Roche en John Alexander. Vooral de nederlaag van Panatta kwam in het Italiaanse kamp hard aan. Tijdens de voorbereiding had aanvoerder Nicola Pietran- geli vol zelfvertrouwen gezegd, dat Panatta op gras voor geen enkele Australiër meer behoefde onder te doen. De ervaren Tony Roche had niet meer dan anderhalf uur nodig om aan te tonen dat Panatta nog veel moet leren. Met 6—3 64 64 was het lesje geklaard. Corrado Barazzutti verging het tegen John Alexander niet veel beter. Wel slaagde de Italiaan er in tenminste een set te veroveren: 6—2 8—6 4—6 6—2. In het begin van de partij speelde Alexander vrijwel foutloos. Met het dubbelspel van vandaag in het vooruitzicht zijn de kansen van Italië op behoud van de davisbeker miniem. Bij winst is er weer van alles mogelijk. Overigens bleek er bij de loting een onderdeel van de trofee, die een waarde heeft van 250.000 dollar (ongeveer 625.000 gulden), ontvreemd te zijn. Het betorf een zwaar verzilverd blad, dat op de basis van de beker behoort te zitten. Het kleinood was nog aanwezig toen de lotingsceremonie begon. HAVERMANS VALT TERUG IN NK 47/2 DEN HAAG Het zag er allemaal zo mooi uit gisteravond voor HYS Inter- vam na de eerste periode tegen de Til burg Trappers. De stand van 00 im mers was iets dat niemand van de» onge veer duizend toeschouwers na de eerste twintig minuten had kunnen en durven voorspellen gezien de gebeurtenissen van de afgelopen dagen. Zonder coach Brian Randall maar met de teruggekeer de Robin Sarabèr trachtte HYS door middel van een grote dosis inzet Tilburg te verrassen. Uiteindelijk bleek dat ook kwaliteit in het team zelf nodig is om de (broodnodige) punten te pakken. De Hagenaars verloren gisteravond dan ook met 6—2 van Tilburg. Met voorzitter Hopman als benchcoach startte HYS zeer verrassend tegen Til burg. Zo verrassend zelfs dat de Tilbur- gers (schijnbaar) van de kook raakten. Maar ook dat duurde niet al te lang. De Trappers herstelden zich al snel en HYS moest wel inzien dat een verrassing als in de Coupe Nationale Nederlanden (winst van 7—2) geen haalbare zaak was. Duidelijk was ook wel dat een doelpunt de ondergang van de Hagenaars zou betekenen. Een ploeg, die zich immers voor honderd procent inzet om tot scoren te komen en dan een tegendoelpunt krijgt te verwerken, zal uiteindelijk een soort black out krijgen. Dat was de tweede periode goed te mer ken. Nadat Klaas van den Broek voor 01 had gezorgd en Dave Bell voor HYS nog dicht bij de gelijkmaker was na een schot op de paal, nam Tilburg het initia tief en besliste de wedstrijd. Guy Hilde- brand (na een fout van Ierschot), Hans Christiaans en George Peternousek be zorgden HYS de genadeslag door de stand tot 04 op te voeren. Opmerkelijk bij drie van de vier doelpunten was dat ze vanaf de linkerkant werden gemaakt. Toch moet de Haagse ploeg nagegeven worden dat ze bleven „vechten" voor een treffer. Vooral Tjakko de Vos, Frank de Marco, Harry Turk en Robin Sarabèr onderscheidden zich vaak met felle ac ties. Wilcox mocht evenwel het eerste doelpunt voor zijn rekening nemen. Op een vreemde manier overigens Wilcox toucheerde de puck zodanig dat doelman Göbel van Tilburg zich verkeek. De puck vloog over Göbel heen en hoewel Robson nog in het doel dook, viel de puck toch in het net. Even een opleving onder de Haagse toe schouwers, maar hun vreugde zou niet lang duren. Binnen twintig seconden zorgden Steve Robson en Frank van Roemburg voor het totaal aantal treffers van Tilburg gisteravond, 6—1. Toch viel er nog een persoonlijke triomf voor Ro bin Sarabèr te behalen. Hij schoot in de twaalfde minuut de puck achter Göbel en bracht daarmee de eindstand op 62. Met deze nederlaag staat HYS zonder punten uit drie wedstrijden op de vijfde plaats en gaat vanavond, zonder illusies overigens, op bezoek bij Feenstra. KAREL JANSEN Nationale Nederlanden werd gisteravond verslagen door De Bisschop uit Amster dam met 51 (02, 1—2, 0—1). De stand: 1. Tilburg Trappers 4—8, 2. De Bisschop 3—5, 3. Bondsspaarbank 34, 4. Feenstra 3—3, 5. HYS Intervam 3—0, 6. Nationale Nederlanden 40. Marry iuk onoer- scheidde zich in het team van HIJS door zijn grote inzet. nog steeds zonder punten Wim van Deventer moest toezien hoe hij ook in de derde en vierde ronde van de nationale titelstrijd 47/2 zijn partijen verloor. JULIANADORP De unieke nationale titel in een simpele zege op Velthuis met Sundquest aan het bandstoten schijnt Hans Sundquest extra de leiding genesteld. Tegen Piet Vet maakte hij gemotiveerd te hebben. Nauwelijks twee weken echter in negen beurten slechts 136 caramboles. na zijn opvallende succes in Wijchen, staat de En toen was de Berkhouter al aan de finish. Papendrechter alweer bovenaan in de strijd om De Hagenaar Wim van Deventer bleef zonder het Nederlands kampioenschap ankerkader 47/2. punten. Hij verloor achtereenvolgens eerloos van In Julianadorp ontbreken weliswaar topkadristen Bongers (55-400 in 3 beurten) en in een redelijke als Hans Vultink en Christ van der Smissen partij van Velthuis. (griep), dat Sundquest geen kampioen hoeft te worden door gebrek aan beter, heeft hij al bewe- De uitslagen zijn: zen. Als enig kwam hij gisteren ongeschonden de Derde ronde: derde en vierde ronde door. Eerst met enorm veel Bessems 400-Vet 156 (11 beurten). Van Deventer moeite tegen Van de Kruisweg en later op de dag 55-Bongers 400 (3), Sundquest 400-Van de Kruis- iets gemakkelijker tegen Bessems. weg 373 (13), Velthuis 258-Havermans 400 (6). Na twaalf beurten tegen invaller Van de Kruisweg Vierde ronder: Van de Kruisweg 400-Bongers 305 stond Sundquest achter met 181-373. De in de (14), Van Deventer 248-Velthuis 400 (8), Sundquest ereklasse debuterende Van de Kruisweg dankte 400-Bessems 335 (8), Havermans 136-Vet 400 (9). zijn voorsprong vooral aan een serie van 222. Het De stand na vier ronden is: 47/2 wordt echter net als het libre meer en meer 1. Sundquest 8 222 40.00 een roulette-en de aanvankelijk volledig verkramp- 2. Havermans 6 223 44.53 te Sundquest kon alsnog profiteren in de slotfase 3. Vet 5 273 38.77 (400-373) in 13 beurten). Tegen Bessems maakte 4. Bessems 4 252 48.77 Sundquest een reeks van 222. Hij had er wel 5. Bongers 4 286 40.78 genoeg aan voor de zege (400-335 in 8 beurten). 6. Velthuis 3 210 32.81 Louis Havermans, de jeugdige belofte, viel in de 7. Van de Kruisweg 2 220 28.46 vierde ronde terug. Aanvankelijk had hij zich door 8. Van Deventer 0 146 30.55 (Van onze sportredactie) LEIDEN Omgekeerd evenredig met de vreugde van de Havana Club Eagles spelers was de teleurstelling van de Leiden Lions spelers. Oorzaak van dit alles was de 3-4 eindstand op het scorebord van de Ton Menken ijshal. Een uitslag die weliswaar teleurstellend voor de Leidenaars kan wor den genoemd, maar die in ieder geval een product was van een uiterst boeiend avond je ijshockey. Tot driemaal toe wist Leiden Lions een achterstand recht te trekken, maar moest uiteindelijk het hoofd buigen, nadat Ger Verhallen na tien minuten spe len in derde periode de score op 3-4 vóór de Bosschenaren bepaalde. Het duurde lang voordat Leiden Lions in zijn spel kwam. Eigenlijk de gehele eerste periode. Want na een snelle treffer van Mare Saris (0-1), worstelden de Leidenaars vooral met zichzelf. Havana Club Eagles was ge woon de betere ploeg en slechts het feit dat doelman Rob de Jong een uitstekende vorm liet zien, betekende dat de schade beperkt bleef tot 1-2 (1-1: Frank Dobbelaar 1-2: John Clifford). De tweede periode liet een geheel ander Leiden Lions zien. Een dreigender Leiden. Er diende een achterstand te worden wegge werkt en dat deden de Leiden Lions dan ook. Zelfs toen kort na de gelijkmaker van Harry Wielheesen Mare Saris Havana Club Eagles weer op een voorsprong zette, leek het moreel niet gebroken. Leiden Lions bleef pressie uitoefenen en geraakte via Theo Dietz wéér op gelijke hoogte. Toen had Leiden Lions door kunnen stoten. Havana Club Eagles geraakte in paniek en zag enige spelers naar de strafbank verhuizen. On danks dat Leiden Lions enkele malen bijzon der gevaarlijk voor Den Bossche goalie ver scheen, hadden deze pogingen geen concrete resultaten. Het breekpunt viel in de laatste periode. De Bosschenaren kwamen, zoals vermeld, we derom op vogrsprong en lieten zich deze niet meer uit handen nemen. Vooral door de vrij onverwachte nederlaag van Adriano Panatta (te gen Tony Roche) zijn de vooruit zichten van Italië op het behoud van de Davisbeker miniem. Eredivisie HaarlemFC Twente Ajax-PSV FC UtrechtSparta VitesseFC Den Haag NAC—NEC Feyenoord—FC VW Roda JC—FC Amsterdam Go Ahead Eagles—Volendam AZ'67—Telstar Eerste divisie FC Groningen—Excelsior Willem II—Wageningen FC Den BoschSC Cambuur Heracles—MW FC Vlaardingen—PEC/Zwolle Fortuna SCFC Dordrecht Heerenveen—SC Amersfoort Helmond SportVeendam EindhovenDe Graafschap De wedstrijden aangeduid met een komen voor op het toto-formulier. China te sterk voor Nederlandse tafeltennissers RENNES Anne Vlieg en Han Gootzen hebben gisteravond in de koude en slecht verlichte sporthal van de Bretonse plaats Rennes alvast kennis kunnen maken met de nieuwe generatie van Chinese tafeltennissers. Bij de open Franse kampioenschap pen, waaraan 121 spelers en speelsters uit 21 landen deelna men, stuitte het Nederlandse duo in de kwartfinales van het landentoernooi op de sterkste afvaardiging van China, te we ten Loe Tsji-Wei en Loe-Joeng- Sjen. Beide enkelspelen (Vlieg tegen Loe Tsji-Wei en Gootzen tegen Loe Joeng-Sjen) gingen met 2-0 verloren, in het dubbelspel bo den de Nederlanders opvallend goed weerstand. Maar de supre matie van de Chinese spelers, die vorige week bij de open Zweedse kampioenschappen in de finale van het enkelspel nog tegenover elkaar stonden (Loe Tsji-Wei won toen met 3-0) was overduidelijk. Na een bye in de eerste ronde had Nederland in de tweede ronde met 3-0 gewonnen van Spanje. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De Leidse jeugd kampioen is nog steeds niet be kend. John van der Wiel en Wim Heemskerk eindigden bei den op zes punten. In tegenstel ling tot de voorlaatste ronde hadden deze spelers nu weinig moeite met hun opponenten. John van der Wiel rekende snel af met Jan Bakker en Wim Heemskerk kwam nauwelijks in gevaar tegen Arie van der Bos. De bezetting van de overi ge posities is wel al bekend. Derde werd Jan Willem Duijzer met vijf punten. John van der Wiel was na ruim twee uur spelen zeker van ten minste een gedeelde eerste plaats. Toen namelijk had een pionnenmars op de koningsvleu gel Jan Bakker tot overgave gedwongen. De mars had Van der Wiel twee pionnen en een goede stelling opgeleverd. Wim Heemskerk zocht het tegen Van der Bos ook grotendeels op de koningsvleugel. Hij pakte hier een kwaliteit mee. Toen er ook nog een loper af ging staakte Derde kandidaat bestuur KNWU DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Wielerunie (KNWU) heeft een derde kandidaat voor het hoofdbestuur. Naast de eerder naar voren geschoven heren Brouwer en Van der. Groen is M.J.J.M. Smits van Waesberghe uit Breda bereid gevonden zitting te nemen in het bestuur van de unie, waarin de laatste weken verschillende vacatures ontstonden. De heer Smits van Waesberghe trad als publiciteits-medewerker van een bierbrouwerij meermalen in contact met de wielersport Van der Bos de strijd. Zeer weinig moeite had Jan Willem Duijzer met Gert Jan Goedhart. Een openingsfout zorgde voor een snel slot. Jeroen Selier opende een alles of niets aanval tegen Hans Kuijf. Helaas werd het niets. Gert Koelewijn en Wim Haas noot besloten na veel afruilen tot een vredig slot. Het zelfde deden Martin Vlasveld en Ernst de Hoop en Roel Piket en Mare Overeem. Wijnand Heykoop boekte een zege ten koste van Arno Luinenburg. De eindstand is: 1. John van der Wiel (Phili- dor) en Wim Heemskerk (LSG) 6 punten; 3. Jan Willem Duijzer (Katwijk) 5; 4 Hans Kuijf (- koop) 4 1/2; 5. Gert Koelewijn (Valkenburg) 4, 6. Jan Bakker (Noordwijk) 3 1/2 (28 wp); 7 Arie van der Bos (Noordwijk) 3 1/2 (25 1/2); 8. Gert Jan Goed hart (Leiderdorp) 3 1/2 (25); 9. Wijnand Heykoop (Bodegraven) 3 1/2 (22); 10. Wim Haasnoot (Katwijk) 3 1/2(20). Harderwijk Met de opzienbarende prestatie van jeugd speler Marc Albert, die afgelopen week einde in Hoorn het eerste toernooi van het wintercircuit van de KNLTB won, lijkt de impuls gege ven voor een verdere doorstroming van jeugdig tennistalent. Gisteravond, in de voorkwalificatie van het tweede toernooi van het wintercir cuit, in Harderwijk, versloeg Mickey Al- bers (17) verrassend de geroutineerde, maar conditioneel 6-1. Vooral in de tweede en derde set maakte het jeugdige Lim burgse talent indruk. De eveneens jeugdige Amsterdamse Karin Moos (18) maakte het Anneloes Schothorst zeer moeilijk. Na twee gelijkopgaande sets (6-4 voor Scho thorst, 7-5 voor Moos) bleek de kracht van de jeugdspeelster weg "te zijn. Ze ver loor de derde set kansloos met 1-6. Bij de heren ont moetten routine en aanstormende jeugd elkaar in de personen van Niek Fleury en Frank Lapré. De Er- meloër Lapré, die eerst Peter Ranty uit schakelde, dwong Fleury tot een beslis sing in de derde set. Fleury bleek uiteind elijk over net iets te veel ervaring te be schikken: 6-2, 4-6, 7-5. Zarate behoudt wereldtitel MADRID De Mexicaan Carlos Zarate, wereldkampioen boksen in het Bantamgewicht (WBC-versie) heeft gisteravond in Madrid zijn titel behouden. In de vijfde ronde van zijn gevecht tegen de Spaanse uitdager Juan Francisco Rodriquez stopte de scheidsrechter het gevecht, omdat de Spanjaard nauwelijks meer in staat was verder te boksen. SPASSKI ZIEK BELGRADO De zesde partij voor de finale-tweekamp van het kandidatenschaaktoemooi tussen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoj, die gisteren in Bel grado zou worden gespeeld, is uitgesteld tot maandag 5 de cember. Spasski heeft zich ziek gemeld. Elke speler heeft het recht drie keer uitstel te vragen. Kortsjnoj heeft in de tweekamp de leiduig met 3,5—1,5.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11