Artiestenfeest na sportevenement 1 Gemeente moet niet met ons blijven sollen' i der uvet TONNY ALBERTI KON HET NIET LATEN EN WERD WEER SUPERSTAR RENOVATIE-COMPLEX SOPHIASTRAAT-NOORD: WD moet niet met CDA regeren Door politie in kerstnacht geslagen JAN VAN DUYN ERNSTIG GEBLESSEERD Pyrrusoverwiiining van Zwaanvogels Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tubsen tien en elf uur kunt u mij telefonisQli_ygrtel- len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi-, ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. STAD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 29 NOVEMBER 1977 PAGINA t Andre van Duin, zelf geen deelnemer, overhandigd de trofee aan winnaar Tonnv Alberti De strijd om de titel „Superstar '77" en alles wat daaromheen hing is gestreden. De deelnemende Nederlandse artiesten waren gisteren de hele dag in touw (Harry Touw niet in het minst) om met een redelijk resultaat naar huis te kunnen. Gister avond was het bal na, in Holhday Inn, waar een van de zwaartepunten had gelegen. Het slotfeest werd gevierd met een aantal collega-artiesten die voor deze gebeurtenis waren uitgenodigd, onder wie de familie Alberti met vader Willy aan het hoofd en onafscheidelijk van moeder Alberti (Ver- brugge), dochter Willeke en zoon Tonny. Daar waren ook Eddy Christiani, Oscar Harris en André van Duin, die beide „Superstars '77 Tonny Alberti (die een vracht aan prijzen in de wacht had gesleept) en Joke Lubbers, de vrouw van boksende Rudy - introniseerde. Er waren ook zielepoten, die met de minste punten uit de strijd waren gekomen: Henk Bollebakker (nota bene de trainer van het hele team, die volgens Touw had laten zien, hoe je „het snelst je poten kunt breken"), en Harry Ber- luson, die beiden een super- kruk en een kruk trui ontvin gen. Inmiddels had Willy Al berti roependerwijs gevraagd of er geen prijs voor de „zui perstar" was. Ben Cramer praatte en zong de zaak aan elkaar, in het vooruitzicht van zijn „Amerikaanse opening", de reis naar Las Vegas, waar hij zijn horizon wil uitbreiden. „Mindere" Superstars, maar heel hee hoge ogen in de ran sel, werden Saskia, Caroline Cramer en Rudy Lubbers. Uit gebreide huldiging en dansen dat het een lust was tot mid den in de nacht. Om 9 uur gistermorgen begon het spektakel, dat het gilde der lichte vaderlandse artiesten telkenjare samenbindt Het jaar door liggen hun betrek kingen niet zelden in het con- currentievlak, maar één keer voelen de heren elkaar nader aan de tand aangaande het „fysiek". Dan wordt strijd ge leverd op wedijvemiveau en na een inspannende dag, die tussentijds gesmeerd en ge olied wordt - want ook sport moet ontspanning blijven, wordt de Superstar, man of vrouw, gekroond en voorzien van staf en scepter. De staf is dan alleen voor de man, im mers het moet een natuurge trouwe nabootsing blijven. De onhandigste, de schlemiel, de mislukeling op alle onderdelen wordt benoemd tot „Super- kruk" voor beide categorieën zijn shirts beschikbaar. Dit jaar had Ben Carmer, die dit' soort zaken kundig runt, Holiday Inn Leiden met het naastgelegen DOCOS-terrein als plaats van ontmoeting uit gekozen. Ben was slimpiet Martin Spaargaren van KI. tegengekomen en Ben had het langs de neus weg over de Groenoordhal met z'n bar slechte akoestiek. „Nou", zei Spaargaren, „Ben, neem nog een bakkie - voor jullie doel kun je hier best bij ons te recht". Zo is het gegaan en middelerwijl werden De Hut De deelnemende artiesten met in hun midden de „super stars '77" spotten in de planning betrok ken; het goede doel dat recla medienend is. Dus stonden de artiesten gis termogen in het gulle winter zonnetje op het DOCOS-veld een programma af te werken. Er werd gesprint, vergespron- gen en hoog, daar was een duurloop van 8 minuten, op fantastische AC-keeper Her man Redoe werd penalty ges geschoten, de skippybal werd erbij betrokken, alleen koek- happen was er niet bij. Tij dens polsstok hoog werd alardm gegeven: Ben Elmon- do, de accordeonist, maakte een lelijke schuiver op de har de bevroren grond en brak bijna z'n nek (zo heb ik me tenminste laten vertellen). Dit onderdeel werd stopgezet Commentaar van waarne- merszijde: „De meesten waren zo lenig als een ijzeren bint Dat polsstok hoog was levens gevaarlijk. Natuurlijk werd er gestopt, want wat moet je, met zo'n risicogevoelig inkomen als een kunstenaar heeft? Als je uitgeschakeld wordt, ben je meteen je brood kwijt". Zo was dat dan. Maar er bleef genoeg te meten over voor die 36 artiestenmannen en -vrou wen. In H.I. Leiden werd een aangepaste „sportlunch" ge bruikt: bouillon en een be schuitje met citroen. En en ander bespied door calculeren de Martin Spaargaren, die me enige koelbloedige informatie over de Superstarvrouwen gaf: „die vrouwen? De factor verleiding speelde geen rol; het was geen zuiver bureau werk, hoor". Men stelle zich dynamische Martin niet al te extreem voor in dit soort za ken, maar hij is nu eenmaal beter gewend, naar zijn uitla ting te oordelen. Voorts ging het weer met de superstar- sportdag '77: 1000 meter fiet sen op home-trainers, kussen gevechten op een gladde den- nestam boven het zwembassin, bowlen en daartussen onge zouten Harry Touw: „Je zou het niet aan me zien, maar ik ben tóch de ceremoniemeester. Voor de artistieke schonen was er nog een gedreven bin nenbandenrace over een ge ring pancours. In de feestzaal stonden op een tafel alle verdiende trofeën al klaar, enkele tientallen, voor elke tak van sport. Daarbij ook de Superstar-trofee '77-78. In afwachting van het intieme galabal, dat de Superstars hun invite's zouden aanbieden. Uit alle hoeken en gaten van het land zouden de collega's ko men toestromen, op de tonen van Ben Cramers eigen orkest Maar eerst gingen de moege streden sterren zich opfrissen om aan tafel te kunnen gaan. Het diner kreeg alle kans, maar er moest toch worden opgeschoten, want de eerste collega-gasten moesten niet de indruk krijgen, dat de sterren hier alleen maar gekomen wa ren om te zitten schransen. Daar zaten ze dan, de artiesten met hun aanhang: het acroba- tenduo Henny en Hank Bolle bakker, Thea en Frans Berlu- son, die in hun onderhoud voorzien met een rolschaat- sact, Joke en boksende man Rudy Lubbers (van terzijde: Joke loopt met een blauw lin keroog rond en ze zegt steeds maar dat ze tegen de deur is opgelopen), Ab Hofstee (Boer Voorthuizen, Saskia en Serge, Carolien en Ben Cramer (die voor de burgerlijke stand een K heeft staan), Corliss en Ton ny Alberti die zingt - de ware Superstar 77, Janny en Uf Blokker. En nog velen meer. Wat aten Letty en Harry Touw?: garnalen cocktail, to matensoep, een toumedootje en omelette Superstar, die Harry het liefst geserveerd had zien in een gymschoen. Serge en z'n Sas aten hetzelfde en Ben Cramer nam een uien soep erbij, want hij hoefde toch niet meer op te treden, een tong filet zonder zwem vliezen (alweer volgens inside information) en een afronden de omelette. De helden waren al vermoeid toen het slotfeest nog moest beginnen. LEIDEN Bewonerscommis sie „Platte daken" uit Plan Noord maakt de gemeenteafde ling volkshuisvesting en de Leidse Woningstichting enkele ernstige verwijten ten aanzien van de twee meest urgente pro blemen, welke het renovatie- complex Sophiastraat-Noord de afgelopen maanden heeft opge- rinkhorst (D'06) bij Leidse leverd: de sloop van de oude woningen die maar niet op gang lijkt te komen en de schrijnende situatie waarin de bewoners van de wisselwonin gen aan de Vart Huisweg te recht zijn gekomen. De commis sie spreekt van mensonterende toestanden inzake de leefbaar heid en bereikbaarheid van de wisselwoningen. Als belang rijkste grief uit een waslijst van veertien zien de bewoners aan de Van Huisweg de tot nu toe uitgeble.ven maatregelen te gen de wateroverlast, die door toedoen van regen en het slech te grondpeil ontstaan is. Wat de sloop van de huizen aan de Lusthoflaan, de Dillenburg straat en de Prinsenstraat be treft, gaan de klachten van de bewonerscommissie uit naar wethouder A. Verboom van volkshuisvesting. „De sloop had in november al klaar moe ten zijn, maar nu mogen we in onze handen wrijven, als het karwei in februari achter de rug is", aldus Jan van der Vloet namens de bewoners. De sloop zou, zoals gisteravond duidelijk werd tijdens de com missievergadering in clubhuis De Zevensprong, in november een feit zijn geworden, ware het niet, dat een zakelijk onenigheid tussen de aannemer van het project, het bedrijf Heemskerk, en de gemeente over de hoogte van de sloopkosten hier tussen is gekomen. Een wijziging in het contract met genoemde firma heeft ertoe geleid, dat de aanne mer slechts twintig van de rond de honderd te slopen huizen op zich zou nemen, terwijl de ge meente de rest met de grond gelijk zou maken. Tot nu toe zijn er van de twintig huisjes pas vijf gesloopt. Hierbij zijn niet meer dat twee sloophamers in de weer geweest, wat wil zeggen, dat het met de werk zaamheden belaste bedrijf ook maar twee slopers voor deze grote klus gecharterd heeft. De bewonerscommissie verwijt het stadhuis weinig gevoel voor effi ciency en vraagt zich derhalve af, of dit komt doordat de bewo ners als een vergeten groep of als paria's door de ambtenaren worden beschouwd. Met d? stagnatie, welke in de sloopactiviteiten opgetreden zijn, zal de eerste paal voor de hernieuwbouw even lang op zich laten wachten. Er kan niet eerder gebouwd worden, voor dat de totale sloop is uitgevoerd en de gemeente de riolering van de huizen heeft aangelegd. In totaal zullen, zoals gepland, uit de hernieuwbouw 92 drie-, vier- en vijfkamerwoningen voor augustus opgeleverd moe ten worden. Het grootste gedeel te van deze zogenaamde eerste bouwfase komt tot stand op de Lange Gracht, waar 72 flats worden neergezet Gegadigden uit de tweede bouwfase zouden dan tijdelijk niet meer naar het voor een levensduur van tien jaar berekende wisselwoning- park hoeven te verhuizen, maar naar deze nieuwe flats. In het belang van de bewoners zal de commissie, nog vóór de eerste vergadering van volks huisvesting plaatsvindt er bij wethouder Verboom op aan dringen, dat genoemde situaties tot zeer ernstige vormen zijn uitgegroeid. Niet alleen het pro bleem van wateroverlast, maar ook het ontbreken van groen voorzieningen, speelruimte voor de kinderen, een goede bestra ting en het ongemak van te krappe behuizingen baart de commissie „Platte daken" grote zorgen. In een schrijven aan de gemeenteraad besluit de com missie aldus: „Er is nu lang genoeg gesold met de belangen van de bewoners, er moet nu actie worden ondernomen". LEIDEN - De WD doet er ver keerd aan om nu met het CDA te gaan regeren. Door de minder-1 heidspositie van de WD in zo'n kabinet zullen de hervormingsge zinde krachten binnen deze par-1 tij tot onmacht gedoemd blijven. Vooral op sociaal-cultureel ge-1 bied zal de WD regelmatig in het stof bijten. Dit betoogde bet D'66-Tweede Kamerlid, oud staatssecretaris Brinkhorst giste ren op een bijeenkomstvan de JO-VD in Leiden. Als voorbeeld noemde hij de abortusparagraaf uit het regeerakkoord. De afspra ken zijn weliswaar dezelfde als welke het CDA met PvdA en D'66 maakte, maar de uitwerking zal geheel anders zijn. Niet te verwachten valt, aldus Brinkhor st, dat het CDA vanuit zijn meer derheidspositie bereid zal zijn dezelfde verruimingen aan te brengen. „Voor bet liberalisme was het beter geweest, als de WD minder op korte baan had gedacht en niet zoveel punten uit liaar programma had laten val len om maar te kunnen meerego- ren", aldus de D'66-er. LEIDEN Het niet ongezonde motto „De politie is je beste vriend" stond niet erg hoog in het vaandel van enige bezoe kers van het kantongerecht ge schreven, dat bleek gisteren. Een Leidse scholier was op het lumineuze idee gekomen om het kerstfeest vorig jaar s'nachts te vieren met een rondrit in een ondeugdelijke auto. Daar kwam nog bij dat hij geen rijbewijs had, maar daar kwam de politie pas achter toen ze hem aanhiel den om hem op de wat chaoti sche wijze van lichtvoering te wijzen. Volgens het politierap port zou er bijna in het geheel niets van enig licht te zien zijn geweest maar de scholier was van mening dat er uit de voor lichten wel degelijk wat stad slicht was gekomen, en dat één achterlicht het deed. „Dat is een kwalijke zaak, één achterlicht Heel gevaarlijk", vond kanton rechter Spreij. „Ja, maar een motorfiets heeft ook maar één achterlicht", bracht de scholier daar tegenin. Rechter Spreij zag daar de logica niet zo direct van in en vonniste 60 gulden boete, 50 gulden voor het achterlicht en 10 gulden voor het kenteken bewijs, want dat was ook niet in orde. Daarmee was het echter niet afgelopen want verdachte was VERDACHTE TEGEN KANTONRECHTER: niet erg blij geweest met de corrigerende tikken die de ver balisanten aan hem hadden ver strekt. „En ze hebben gelijk met die klappen mijn jasje ge scheurd. Wie gaat dat betalen?", vroeg hij rechter Spreij vervol gens. Op dat moment kwam ook de vader van de scholier in ac tie, die vanuit de zaal mededeel de dat ook hij had geleden on der de terechtwijzigingen van de politionele macht. „Ik ben zeker door negen agenten op mijn eigen terrein verrot gesla gen," deelde hij het kantonge recht mee. „De handen van de heren zaten ontzaglijk los, en dat nog wel op kerstnacht", voegde hij hier aan toe. Boven dien zouden de agenten de moe der van verdachte, dus vrouw van de spreker voor alles heb ben uitgemaakt dat mooi en le lijk is, kortom met uitdrukkin gen die niet passen bij de „Vre de op Aarde" - gedachten die de kerstvierder horen te bezielen. politiecommissaris van Leiden met de mededeling dat dat een hele aardige man is wiens han den waarschijnlijk minder los zitten dan die van zijn onderge schikten. Vader en zoon zagen dat eigenlijk niet zo zitten en verlieten toen toch maar mok kend de zaal. Gas Een hypotheekadviseur voelde zich enige tijd geleden op de snelweg zo bedreigd door een achteropkomende auto dat hij besloot zich la Nikki Lauda niet te laten passeren. Dat deed hij tenslotte maar wel toen de achtervolgende auto het bordje „Politie Goedenmiddag" op draaide. „Ik dacht dat het een wegpiraat was die een beetje uit zijn humeur was omdat ik hem had gepasseerd en dat hij wraak wilde nemen. Hij zat zo dicht achter me dat het wel leek dat hij zich had aangehaakt aan mijn trekhaak", verklaarde ver dachte. „Ik geef wel toe dat ik wat te hard reed, maar ik had mijn vrouw beloofd om 10 uur thuis te zijn", aldus de ge schrokken automobieler. „Bang voor de mattenklopper zeker", veronderstelde rechter Sprey die de eis van officier mevrouw mr. Klopper, 120 gulden boete en een voorwaardelijke ontzeg ging, omzette in 125 gulden boe te. „Maar ik heb een schikking gekregen van 120 gulden," wierp verdachte nog tegen. „Ja, dat zijn zo de wisselvalligheden des levens", vergoeilijkte Spreij de wat hoger uitgevallen boete. KATWIJK Zwaanvogels heeft zich ten koste van Cleyn Duin omhoog gewerkt in de hoofdklasse van het Leidse zaalvoetbal. De 5-1 zege, die gisteravond in de Katwijkse sporthal werd bevochten was wel een Pyrrusoverwinning. Zwaanvogels verloor name lijk spelmaker Jan van Duyn. In de tweede helft kwam de RCL-speler in botsing met Arnold Boers, waardoor hij ongelukkig ten val kwam en ernstig aan zijn knie geblesseerd raakte. Van Duyn werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Godyla Vrije tijdskleding had in de andere wedstrijd geen enkele moeite mat BMW Van der Plas. De koploper wees de Katwijkse formatie met 7-0 terug. Zwaan vogels leek het moeilijk te gaan krijgen, toen Jan van Duyn in de tweede helft uitviel bij de stand 0-1 in het voordeel van de Leidenaars (Pim van der Meer had voor rust beheerst gescoord na een pass van Jan van Duyn). Cleyn Duin, met een gestrafte Arnold Boers op de bank, had het eerst aan doel man Kees Kuyt te danken dat Zwaanvogels niet profiteerde van de numerieke meerderheid, maar toen d-; Katwijkers weer compleet waren kon de gelijk maker begroet worden. Een on gevaarlijke voorzet van Arnold Boers verdween via invaller doelman Jan van Dijk en Wil Oudshoom in het doel: 1-1. In plaats van in te storten veerde Zwaanvogels op. Wil Oudshoom maakte zijn foutje goed door keihard en van ver in te schie ten na een korte vrije trap van Pim van der Meer. De laatste stelde nieuweling Rob Visser in staat om 1-3 te scoren. Dezelfde Visser maakte er even later zelfs 1-4 van. Een misser van de uitgelopen doelman Kees Kuyt gaf Johan van Duin de gelegen heid om Pim van der Meer naar het verlaten Cleyn Duindoel te zenden: 1-5. Daarvoor had een weer goed spelend Godyla Vrijetijd&kle ding korte metten gemaakt met BMW Van der Plas (0-7). De Katwijkers konden voor rust nog de schijn ophouden redelijk tegen de Lissenaren te zijn op gewassen. De ruststand werd 0-2 door doelpunten van Jos Faas en een in eigen doel var Ger Zwaan, die door Johan El- fering op de huis werd gezeten. Ook doelman Floor Schaap ging niet vrijuit bij deze treffer. Van der Plas, dat vrij fantasieloos aanviel, werd eenmaal gevaar lijk toen Sis-thu Pan de lat trof na een corner van Joep Den Hollander. Na rust werd Van der Plas, dat naarmate de nederlaag groter werd irritanter ging voetballen, bij vlagen weggespeeld door een vlot combinerend Godyla. Jo han Elfering bediende Frans van der Laan op maat: 0-3. Een overtreding van Schaap tegen over Frans van der Laan vorm de de inleiding tot 0-4. Met Sis- thu Pan onder de lat (Schaap kreeg twee minuten straf) had Harrie van der Zwet geen moei te om de penalty te benutten. Ruud van der Voort maakte er 0-5 van alvorens Harrie van der Zwet weer van de bank mocht komen om een penalty te benut ten na hands van Floor Schaap. Aan de andere zijde schoot Jan van der Plas uit dezelfde positie naast Johan Elfering bepaalde de eindstand: 0-7.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5