Jack de Heer uitblinker in Nederlands ijshockeyteam [ANS VULTINK VERNEDERT CONNESSON «'imUA Spasski maatje te klein voor Noteer bij de radio v Opstellingen bij FC Den Haag-Utrecht VERDIENDE OVERWINNING TEGEN DENEMARKEN Winst voor Duijvestein 'SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 NOVEMBER 1977 PAGINA 11 FC Twente-AZ'67 PSV-Haarlem Sparta-Ajax FC Den Haag-FC Utrecht NEC-Vitesse FC VW-NAC FC Amsterdam-Feyenoord Volendam-Roda JC Telstar-Go Ahead Eagles Excelsior-Fortuna SC Wageningen-Heerenveen SC Cambuur-Willem II MW-Eindhoven FC Dordrecht-FC Vlaardingen SC Amersfoort-FC Groningen Veendam-FC Den Bosch De wedstrijden aangeduid met een komen voor op het toto-formulier. BELGRADO Wereldkam pioen Anatoli Karpov kan zich op gaan-maken voor een tweekamp met Viktor Kortsj- noj. Na de derde partij tegen Boris Spasski, die Kortsjnoj opnieuw voor zich opeiste, is er geen insider die nog twij felt aan de naam van de uit dager van Karpov. De leeuw (Kortsjnoj) velde de beer (Spasski) en leidt nu met 2,5 tegen 0,5 punten. laat doorbellen, kunnen con stateren dat Kortsjnoj de aan val niet schuwt. In een tele foongesprek met het Zwitserse schaakpersbureau Caissa ver telde de winnaar zelfverze kerd: „Spasski is zeker beter dan Poloegajevski. Toch is hij nog een maatje te klein voor mij". Het zettenverloop was als volgt: Wit: Viktor Kortsjnoj Zwart: Boris Spasski 1. c2—c4, c7—c5. 2. Pgl-f3. Pg8f6 3. Pblc3, Pb8c6 4. d2—d4. c5xd4 5. Pf3xd4, e7-e€ 6. g2—«3. Dd8—b6 7. Pd4—b3, Pc6e5 8. e2—e4, Lf8—b4 9. Ddl—e2, 0-0 10. f2—f4. Pe5—c6 11. Lel—«3, Db6c7 12. Lfl-g2, d7—d5 13. e4e5, Pf6—e4 14. 0-0, Lb4xc3 15. c4xd5, e6xd5 16. b2xc3, b7—b6 17. Tal—cl, f7-f5 18. e5xf5, Pe4xf6 19. Pb3d4, Tf8-e8 20. De2-d3. Pc6a5 21. Pd4-b5, Dc7c6 22. Le3d4, Pf6—e4 23 Ld 4e5, Lc8a6 24. a2—a4, Pa5e4 25. Dd3-d4. Pc4xe5 26. f4xe5, La6xb5 27. a4xb5, Dc6xb5 28. c3c4, Db5c5 29. Dd4xc5, Pe4xc5 30. Lg2xd5 schaak, Pc5—e6 31. Tel—al, a7—a5 32. Ld5xa8, Te8xa8 33. Tal—bl, a5-a4 34. Tblxb6, Pe6d4 35. Tb6-d6, Spasski geeft op. Hoewel Dolo Perazlc goed Ie hersteld van zf]n blessure zal hl| vanavond nog niet zijn rentree maken In de hoofdmacht van FC Oen Haag In de ontmoeting met FC Utrecht Naar alle waarschijnlijk heid speelt de Joegoslaaf In het C-elftal. Joop Korevaar heeft nog altijd last van zijn kwetsuur en zal eveneens ontbreken In het Zuiderpark. De opstellingen zijn: FC Den Haag: jJack de Heer (8) brengt Nederland op 4-2. WEST-HERLIJN Francis Connesson bezit de banden van een virtuoos pia nist. In de biljartsport werken zijn knokkige handen met die lange, dunne, maar uiterst soepele vingers vaak even verbazingwekkend. Als biljarter is de broodmagere Connesson met zijn spook achtige verschijning een topatleet, in vorm een genot om te zien spelen. Gistermiddag, in de derde ronde van het achttien de toernooi om het wereldkampioenschap anker kader 71/2 in West-Berlijn, trilden de handen van Connesson als die van een vierjarig kind, dat voor het eerst op de knie van Sinterklaas getild wordt. De oorzaak? Hans Vultink was zijn tegenstander. De Nederlander, die hij, de vegetariër, „haat" als een malse biefstuk. Drie seizoenen geleden waren er enkele incidenten tussen Vultink en Connesson. De wat kinderachtig aandoende ruzie kreeg nog voeding doordat Con nesson vaker overhoop kwam te liggen met Neder landse arbiters bij internationale wedstrijden in ons land. Connesson begon te walgen van alles wat Nederlands was. De spanning werd ditmaal nog eens verhoogd doordat de spelers elkaar weer eens geen hand wilden geven. Ondanks een aanvankelijke achter stand bleek Vultink de spanning toch het best te kunnen verdragen. Met subtiel gespeelde series van 124 en 77 won de Nederlander tenslotte met 300 tegen 99 in tien beurten. Weer had hij zijn aartsvijand vernederd. In de vierde ronde had Vultink het tegen de onderaan gerangschikte Westduitser Wirtz moeilij ker. Vultink kon zich maar niet goed concentreren en stootte erg onzuiver. Wirtz kon daarom in elf beurten een grote voorsprong opbouwen: 270 tegen 133. Vultink kwam echter op het juiste moment terug en greep uiteindelijk met 300 tegen 270 toch de overwinning. Met zijn zes punten uit de eerste vier ronden staat Hans Vultink als vierde geklasseerd. Een plaats op het podium zondag blijft binnen bereik. Al bleven zijn titelkansen gering gezien de goede vorm van zowel Müller als Berardi. Uitslagen derde ronde: Connesson (Fra) Vultink (Ned) Berardi (Arg) Wirtz (Wdl) Müller (Wdl) Stenzei (Oos) Urabe (Jap) Corin (Bel) Vierde ronde: Urabe Berardi Wirtz Vultink Müller Connesson Conn Stenzei Stand na de tweede dag: Muller 2. Berardi 3. Corin 4. Vultink 5. Connesson 6. Stenzei 7. Wirtz 8. Urabe BRUSSEL Het bestuur van de Belgische eerste divisieclub Racing White Daring Molenbeek heeft besloten het tweejarig contract met trainer Piet de Visser vroegtijdig te verbreken. DUSSELDORF In de Westduitse Bundesliga werden gisteravond twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen: MSV Duisburg—FC Saar- brilcken 5—0, FC Kaiserslautern—Werder Bremen 2—1. BOEDAPEST De Nederlandse tafeltenniskampioen bij de da mes, Tempo Team, is in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker uitgeschakeld door het Hongaarse Statistiki. EINDHOVEN De besturen van PSV en Wageningen zijn overeen gekomen de aanvankelijk voor Tweede Kerstdag vastgestelde bekerwedstrijd te verschuiven naar woensdagavond 21 december. Van Leeuwen Schoenmaker Scheidsrechter: A R. Thomas (A'dam) WESTBERG De Kruyk Wickel Istatov Fp UTRECHT Iran plaatst zich voor Argentinië. Ghaffur Jahani scoort het enige doelpunt in Teheran tegen Australië. Iran naar eindtoernooi TEHERAN Iran heeft zich gisteren in de finalegroep van de zone Azië-Oceanië als twaalfde land geplaatst voor het eindtoer nooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in juni 1978 in Argentinië wordt gehouden. In Teheran werd Australië voor negentigduizend toeschouwers met 1-0 verslagen door een doel punt van Ghaffur Jahani, kort voor de rust. De Egyptische voetbalploeg heeft gisteren in Cairo voor honderd- twintigduizend toeschouwers een wedstrijd in de finalegroep van de Afrikaanse zone tegen Tunesië met 3-2 gewonnen. Door dit resultaat moet Tunesië de laatste groepswedstrijd - op 11 december thuis tegen Egypte - winnen om naar Argentinië te kunnen gaan. Egypte heeft al voldoende aan een gelijkspel. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zowel Duijvestein als Argus kwamen gisteravond in actie voor de basketbalcompetitie. Duijvestein won ruim met 9261 van DED. Argus verloor met klein verschil (88—83) van Germaan. Duijvestein, dat de laatste tijd wat beter op dreef is, had bij de rust al een riante voorsprong van 43—30. De Haagse formatie toonde zich duidelijk te sterk voor DED. De voorsprong werd dan ook niet meer afgestaan. Vooral in het laatste gedeelte van de wedstrijd scoorde Duijvestein aan de lopende band, waardoor de stand kon worden opgevoerd tot 92—61. Argus had bij de pauze ook nog volop kansen. Het verschil met thuisclub Germaan bedroeg toen slechts acht punten. Zelfs kwamen de Hagenaars in de tweede helft nog voor te staan, maar het slot van deze wedstrijd was toch weer voor Germaan 88—83. De situatie voor Argus, dat nog steeds op de Amerikaan Ron Clen wacht, wordt door deze nederlaag opnieuw zorgelijker. 137 100.00 157 75.33 92 32.33 166 33.33 I 191 60.00 5 258 41.74 5 182 28.35 5 124 25.23 1 166 25.00 l 168 20,94 128 17.77 Francis Connesson: virtuoos aan het biljart, maar wel 63 10.19 verliezend tegen Hans Vultink. Hans Westberg een tevre den coach van de Neder- landse ploeg. Daarentegen stelde een andere voorspeler die ook geen onbekende is in Den Haag, teleur. Leo Koop- H mans (Heerenveen) kon zijn draai niet vinden en v dat kwam omdat hij ook niet veel steun had aan de Amsterdamse spelers Jerry Schaffer en Ron Berteling. In de defensie kwamen alleen Frank van Soldt en Henk Krikke tot een voldoende en speelde de jonge Amsterdammer Alfred De Cloe niet sterk. Blessure Harry Wielheesen kwam niet op het ijs. De speler van Menken IJshockey heeft last van een blessure opgelopen tijdens de laatste competitiewedstrijd. Hoewel hij licht getraind had, wilde Westberg hem toch niet het ijs opsturen. JEN HAAG De Nederlandse ijshoc- teyploeg heeft de eerste van de twee vriendschappelijke interlandwedstrij den tegen Denemarken op De Uithof, tnder het oog van hun nieuwe Zweedse :oach Hans Westberg, met 8-4 gewon- ;en. goed ijshockey tegen het Deense team. In de Nederlandse defensie draaide het allesbehalve goed. Er vielen zichbare gaten en er zal, voordat de ploeg naar de wereldkampioenschappen gaat, nog heel wat gesleuteld moeten worden aan dit sterk verjongde team. Slechts één speler van Tilburg Trappers stond in de )e nationale ploeg speelde bij vlagen selectie. Dat is in jaren niet het geval I TEVREDEN I (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Met een kleine bandrecorder in de hand, waarop hij steeds de fouten en de pluspunten van zijn spelers insprak, beleefde de nieuwe coach van Oranje Hans Westberg, de wedstrijd. Nadien: „Ik ben tevreden over de jongens. Ze hebben met een goede inzet ge speeld en zich niet laten intimideren door enkele Deense spelers. Vooral Jack de Heer heeft zich goed kalm gehouden, on danks zijn matchpenalty. Dat is gewoon het tempe rament van die jongen. Omdat scheidsrechter Toe- men niet reageerde op een tackel van de Deense spe ler ten opzichte van De Heer, gaf Jack, Toemen het opstaan een duw. let op, zoiets zal steeds minder voorkomen. Ik wil geen vechten op het ijs". Hans Westberg is niet van plan om in de zwakke jonge verdediging de ko mende tijd verandering aan te brengen. „Ze moe ten nog wat op elkaar in draaien", aldus zijn com mentaar. geweest. De oudere Tilburgse spelers, zoals Petemousek en Christiaans, kon men gisteravond nog niet vergeten. De enige speler van de Trappers, Klaas van der Broek was uitstekend op dreef. Hij speelde in de derde lijn samen met de teleurstellende Harrie van Heumen uit Nijmegen en de Groninger Robert van Onlangs. Het gevaar bij Oranje moest komen van de uitstekende eerste lijn uit Heerenveen. Larry van Wieren, Jan Jansen en Jack de Heer waren levens gevaarlijk voor de Deense doelman. De ongeveer 2000 toeschouwers, die de laatste maanden niets meer gewend waren op De Uithof door het zeer povere spel van HYS/Intervam, konden nu met volle teugen genieten van deze drie begaafde spelers. In de laatste periode moest de Nederlandse ploeg wat gas terugnemen, ook omdat Jack de Heer met een matchpenalty naar de kant moest. De onbe twiste uitblinker, die pas laat bij de selectie van Hans Westberg is gekomen, had het even aan de stok met de scheidsrechter. Scoreverloop: Eerste periode: 1.14: Soren Gjerding 0-1, 3.12: Rob Onlangs 1-1, 3.49: Jack de Heer 2-1, 6.11 Jack de Heer 3-1, 15.21 Jens Jensen 3-2. Tweede periode: 3.00 Jack de Heer 4-2, 13.16 Klaas van der Broek 5-2 en 18.24 Jan Jansen 6-2. Derde periode 6.15 Corm Christiansen 7-3, 10.48 Klaas van der Broek 8-3 en 12.56 Carsten Nielsen 8-4.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11