Snelle biljarts grote handicap voor Vultink Hulshoffzitvol met verrassingen foord-Korea te sterk oor tafeltennisteams WERELDKAMPIOENSCHAP ANKER KADER adio Musette uitgeschakeld ;es geschorst Vijf renners in eerste catagorie Ledenraad Feyenoord blijft aan Lotto en toto Parkercoach zet „spion" uit Vijf Meihal Alleraardigst aardewerk. In zwart of wit. 2ASO Glansrijk glas 32,50 Snuisterijen, maar dan heel bijzonder 11.25 'Kompakt'telefoon 270r LEIDSE COURANT 'VRIJDAG 25 NOVEMBER 1977 PAGINA 13 Vultink moest wennen aan de snelle biljarttafels. WEST-BERLIJN-Met een miraculeuze over winning op de Oostenrij ker Franz Stenzei en een nederlaag tegen de Ar gentijn Oswaldo Berardi is Hans Vultink het acht tiende toernooi om het wereldkampioenschap anker kader 71/2 in West- Berlijn slecht begonnen. De supersnelle tafels wa ren de eerste dag een te grote handicap. Vultink kon zich ook moeilijk concentreren. Daarbij ge voegd dat het kader 71/2 niet zijn beste spelsoort is, mag geconcludeerd worden dat de kans dat Vultink in Berlijn een vierde wereldtitel pakt erg gering is. Vultink leek aanvankelijk het geluk aan zijn zijde te hebben. Hij won de partij tegen Stenzei op het nippertje, nadat hij tien beurten hopeloos overhoop had laatste 12 caramboles niet meer gelegen met de snelheid van de maken om nog een remise te tafel. Hij is normaal een lang- redden. zaam biljart gewend. Stenzei liep in vijf beurten in letterlijke sneltreinvaart weg van de Grol lenaar: 87—255. In de zevende beurt ontstond een cruciaal mo ment in de partij. Stenzei kreeg door een fortuinlijke klos een carambole in de schoot gewor pen. Met een gezicht van „zo wil ik niet winnen" miste hij vervol gens opzettelijk. De ballen lagen op dat moment gunstig. De kans dat Stenzei vanuit die positie de partij had uitgemaakt was zeker niet klein. Vultink greep het uitstel van executie aan om te vechten. Hij legde het accent zwaar op de verdediging. Daardoor kwam Stenzei net zo vast te zitten als Vultink in de eerste tien beur ten. Met een serie van 92 in de twaalfde beurt herstelde Vul tink de opgelopen schade een beetje en haalde hij in de vijf tiende beurt met een reeks van 72 zowaar als eerste het einde. De Oostenrijker had het nog steeds te kwaad en kon zelfs de {LANGE Het Nederlandse da- -tafeltennisteam, dat door uitste le prestaties de halve finale van open Scandinavische kampioen- ippen haalde is er niet in geslaagd finale te bereiken. Noord Korea, le tijdens de strijd om de wereldti- in Birmingham in maart dit jaar, iperde de Nederlandse ploeg de naar de eindstrijd door een over- ning van 3—0. ie Vriesekoop stelde opnieuw lichtelijk te- In het duel tegen Li Song Suk, zeventiende de wereldranglijst, kreeg de speelster van geen voet aan de grond (16—21, 621). r had Bettine gewonnen van de Joegoslavi- Dubravka Fabri en met moeite van de idse Marie Lindblad (19-21, 24-22, 23-21). I Williams zorgde voor een daverende verras- door na een zege op Dubravka Fabri de Ann Christin Hollman van de tafel te (21—7). Vervolgens verloor zij in de halve |es van de Noordkoreaanse Pak Yong Ok [21, 18—21). Het herenteam werd in de eerste reeds uitgeschakeld door Noord Korea De twee Nederlandse punten kwamen van Ivan der Slobben. Bettine Vriesekoop stelde lichtelijk teleur. IK Zoals verwacht it worden na de eerste itrijd, waarin Radio Muset te geringe marge van vijf n (73—68) opbouwde, zijn itterdamse dames na de wedstrijd uitgeschakeld de kwartfinales van het i de Europese beker tetbal) voor 1 andskamp ioe- Pernik verloren de Rotter- se dames, gisteren met ■oaatOI liefst 9346 van de Bulgaarse landskampioen Mineur Pernik. Voor ruim 2000 toeschouwers heeft Radio Musette zich in de eerste helft vrij goed staande weten te houden. Onder leiding van Irene Maarschaalkerweerd, topscorer met 12 punten, namen de Rotterdammers zelfs in de beginfase een voorsprong van maximaal vijf punten. Na zeven minuten had Mineur het defini tieve tegenspel gevonden, alhoe wel de score in eerste instantie vrij langzaam zou oplopen. Rust: 35—24. Na de hervatting werd Radio Musette finaal weg gespeeld. Onder oorverdovende toejuichingen zette Mineur de Rotterdamse dames een zeer agressief aanvalsspelletje voor, waarop de Nederlanders geen moment een pasklaar antwoord hadden. Op de stand 9346 kwam een einde aan deze „mar telgang". Topscorers: Mineur Pernik: Ki- rilova 22, Metodieva 14, Slavche- va en Cholakova 12, Getova 10. Radio Mussette: Irne Maarschal- kerweerd 12, Ellis Bosch 10 tiny Rogge b linkster in ndbalteam Irecht— Ook in de tweede Strijd tegen Hongarije .heeft Nederlands dames-zaal- Hbal een uitstekende presta- 950 IT Terry Lees, de Engel- rso.jiddenvelder van Roda JC Kerkrade, zal zondag niet 950.-»men in de uitwedstrijd te- ^•^olendam. 500.-/olgende straffen werden 250.meer uitgedeeld: 250 oskma (Heerenveen) één 95o!-r"jd onvoorwaardelijk en 250,-ulden boete. 250 3- Voshaar (Heracles) één S50.—°rwaardebjk en 75 gulden Krauthausen (Volendam) onvoorwaardelijk en 125 ;n boete. 750.— Vlag (SC Cambuur) een 150.—Waardelij k omgezet in een prwaardelijk. 150.—— tie geleverd. In sporthal Wiel- wijk in Dordrecht hielden de Nederlandse dames voor 850 toeschouwers de Hongaarse te genstanders geruime tijd in be dwang en moesten eerst in de slotfase capituleren: 9-12. Opnieuw was doelvrouwe Jenny Rogge de uitblinkster in het Ne derlandse team. Vooral -dank zij haar hield Nederland lange tijd gelijke tred met de Hongaren. Na een achterstand van 1-3 kwam Nederland terug tot 3-3, waarna tot 6—6 de stand gelijk opging. Vlak voor de rust liepen de Hongaarse dames uit naar 8-6. Na de hervatting kwam Ne derland terug tot 8-9, maar moest toen buigen voor het con ditionele overwicht van de Hon garen. Soepel combinerend lie pen zij uit tot 8-12, waarna Miep van Beek voor de eindstand van 9-12 zorgde. Topscorer werd de Hongaarse Amalia 'Sterbinsky, die zeven maal scoorde. Voor Nederland werden de doelpunten gemaakt door: Miep van Beek (AMC/Ni- loc) 3, Marijke Barth (Gewa/An- cora) 2, Peggy Brouwers (Mo- ra/Swift) 2, Hanny de Kok (Ide- m/Hellas) 1 en Els Boesten (Mo- ra/Swift) 1. 150.- GENEVÊ De internationale wielerfederatie voor professio nals heeft tijdens een bijeen komst in Genevè besloten vijf Nederlandse renners voor het seizoen 1978 in te delen in de eerste catergorie. Dat zijn: Fedor den Hertog, Henny Kuiper, Bert Pronk, Jan Raas en Joop Zoetemelk. Voor de andere landen zijn tot de eerste categorie toegelaten: pBelgie:- Roger de Vlaeminck, Maertens, Walter Planckaert en Pollentier. Spanje: Esparza, Galdos, Oca- na. Frankrijk: Hinault, Thevenet, Tinazzi. Italië: Baronchelli, Moser, Paoli- ni. Luxemburg: Didier. Engeland: Edwards. Duitsland: Kraft en Thurau. Zwitserland: Salm. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De le denraad van Feyenoord blijft aan, hoewel dit ad viescollege enkele weken geleden zijn zetels ter be schikking stelde. De le denraad was toen van mening dat er een te ge ringe communicatie met de achterban bestond en dat de leden van de Rot terdamse club ook te weinig vertrouwen had den in het werk van de ledenraad. In de buitengewone algemene ledenvergadering die gister avond werd gehouden over dit onderwerp, stelde voorzitter Van Zandvliet voor de leden raad te laten functioneren tot eind januari, als de totale her- strukturering van de Rotter damse club zal worden behan deld, en ieder, die nu een func tie vervult daardoor aftreedbaar is. Volgens Van Zandvliet had het weinig zin om voor zo'n korte tijd nog zoveel overhoop te ha len, en eventueel een nieuwe ledenraad te kiezen, terwijl het niet eens zeker is of er binnen de nieuwe struktuur nog wel plaats zal zjn voor een dergelijk adviescollege. DEN HAAG Lotto 47, van zondag 20 november, heeft geen winnaars van de eerste prijs opgeleverd. De zes mensen, die de tweede prijs moeten delen, ontvangen elk (bruto) 49.213,20 gulden. Lotto Inleg: 3.656.710,—. Prijzenbe- drag: 1.736.937,25 Eerste prijs: geen winnaar. Van het bedrag gaat 1/5 deel naar de jackpot van lotto 48. Het overige deel wordt gelijkelijk verdeeld over de tweede tot en met de vijfde prijs. Tweede prijs: zes winnaars, die elk (bruto) 49.213,20 ontvan gen. Derde prijs: 264 winnaars, die elk 1.447,40 ontvangen. Vierde prijs: 8510 winnaars, die elk 55,10 ontvangen. Vijfde prijs: 9036 winnaars, die elk 51,90 ontvangen. Toto Inleg: 765.477,Prijzenbe- drag: 363.601,58. Eerste prijs: 56 winnaars, die elk (bruto) 2.597,10 ontvangen. Tweede prijs: 1361 winnaars, die elk 66,70 ontvangen. Derde prijs: 13913 winnaars, die elk 9,10 ontvangen. GRONINGEN De spitsspeler Johan Fühler (22) is voor de rest van het seizoen uitgeleend aan FC Amersfoort De kans is groot dat Fühler reeds zondag zijn debuut maakt in de wed strijd tegen FC Groningen. ran onze basketbalme- II dewerker) iEIDEN Met enige repen, die een judo- ,p cóampioen niet zouden bruiraisstaan heeft de trai- "jer-coaeh van de Leidse Eredivisieclub Farker 'isteravond een „spion" iaat fan waarschijnlijk het inerJaarlem.se Buitoni uit so- 1e Vijf-Meihal gezet. {laandagavond viel het al op V/ille bjat een onbekend figuur druk jn, 8loende was de spelsystemen aircdan coach Henny Blom te no- 0, I 2.fi teren. Nadat was geïnfor meerd met welk doel de aante keningen werden gemaakt ver liet de „spion" ijlings de Vijf- Meihal. Gisteravond was hij echter weer aanwezig bij de training van Parker. Toen coach Blom op zijn aanwezigheid werd geattendeerd, vloog hij naar boven. De man weigerde zijn identiteit bekend te maken. Nadat hij eveneens na beleefd aandringen weigerde de hal te verlaten werd hij uit de Leidse hal gezet. Hennie Blom was woedend. „Ik was er op geat tendeerd dat er een scout van Buitoni mijn tactiek stond af te kijken. Ik werd toen goed kwaad. Dat scouts naar je wedstrijden komen kijkén is hun goedrecht. Dan mogen ze de scoutingsrapporten ook nog hebben wat mij betreft, maar op een training je tactiek af kijken, dat gaat me een beetje te ver. We laten hier het pu bliek van Parker bij de trai ningen toe, maar ik pas voor dergelijke geintjes." Opvallend is trouwens dat het juist Buitoni is, dat geweigerd heeft om aan een plan mee te werken dat er in voorziet om na elke competitieweek de di verse scoutingsrapporten tus sen de eredivisieteams uit te wisselen. Morgenavond speelt Parker in Haarlem tegen Buit oni. Van deze wedstrijd zal de VARA later op de avond beel den uitzenden. Hij vergat zelfs de verdediging niet, zodat hij na een misser van Berardi opnieuw aan een grote serie kon gaan bouwen. Zijn twintigste carambole van de tweede beurt werd gefotogra feerd en weg was Vultinks con- Zelfverzekerd De overwinning op Stenzei schonk Vultink veel moraal. Dat bleek in de tweede ronde, centratie. Hij vond die De Argentijn Berardi - in de terug, zeker niet omdat Berardi eerste ronde wat onfortuinlijk van Vultinks iets te korte trek- verliezer tegen de Belg Leo Co- stoot profiteerde en een serie rin - ging furieus van acquit van 103 produceerde. Vultink met een serie van 53. Vultink stond ineens achter, begon zich - voortdurend rustig en zelfver- te storen aan losliggende kleden zekerd - stapte naar de tafel en van de parketvloer en een klap- antwoordde met 97. Uitstekend, perend raam. Vultink bleef op de tussenstanden 176—152, en 234—205 redelijk bij, maar kon de achterstand nooit wegwer ken. Berardi ging in de negende beurt uit met een serie van 66, waarna Vultink de nederlaag al leen nog binnen de perken kon houden door een slotserie van 56. Al met al maakte hij geen groot se indruk op de eerste dag. Ze ker niet zoals zijn aartsvijand Francis Connesson, de Franse titelverdediger. De broodmagere vegetariër had ook moeite met de snelle tafel. In de eerste ron de had hij 15 beurten nodig om de zwakke Japanner Urabe te verslaan, maar in de tweede ronde had hij zich reeds aange past en gaven zijn series vein 166 en 116 blijk van grote klasse en vorm. Uitstekend was ook de Berlijnse thuisspeler Dieter Müller op dreef. In de eerste ronde had hij totaal geen moeite met zijn - al 15 jaar in Hoorn wonende en ook uitstekend Nederlands spre kende landgenoot Dieter Wirtz. Müller, wel ingespeeld op de snelle tafel, gebruikte slechts vijf beurten. Datzelfde gold voor de eveneens goed in vorm zijnde Waal Leo Corin, die in België ook gewend is te spelen op tafels waarop het kunstivoor bij de minste aanraking ver weg rolt De uitslagen van de eerste ronde zijn: Oswaldo Berardi (Arg) 227 7 158 32.42 Leon Corin (Bel) 300 7 128 42.85 Franz Stenzei (Oos) 294 15 163 19.60 Coichi Urabe (Jap) 185 15 47 12.33 Francis Connesson (Fra) 300 15 56 20.00 Dieter Wirtz (Wdl) 71 5 28 14.20 Dieter Müller (Wdl) 300 5 107 60.00 Tweede ronde: Berardi 300 9 103 33.33 Vultink 261 9 97 29.00 Connesson 300 9 166 33.33 Stenzei 113 9 50 12.55 Corin 300 12 182 25.00 Wirtz 231 12 60 19.25 Müller 300 7 83 42.85 Urabe 90 7 51 12.85 Stand na de eerste dag: 1. Müller 4 107 50.00 2. Corin 4 182 31 57 3. Connesson 4 166 25.00 4. Berardi 2 158 32.93 5. Vultink ..-2 97 23.37 6. Wirtz 0 60 17.76 7. Stenzei O 163 16.95 8. Urabe O 51 12.50 December-ideeën te kust en te keur bij Hulshoff. Voor elk wat wils, voor elke beurs. En wat u hier ziet is slechts een bescheiden greep uit ons kado-assortiment. In ieder geval verrassend genoeg om gauw even langs te komen. Slak in een opmerkelijke vormgeving. Ter verfraaiing van vensterbank of wandmeubel Vierkante sierpot voor uw flora Wattenpot klein Groot model Karaf met kristaleffekt en aparte stop Stopfles op slanke voet Het zeepbakje van toen is terug. Mooi aardewerk, zwart of wit Fraai gevormde bol Nostalgische pennen- of tandenborstelhouder van aardewerk. In wit of zwart Wel even iets anders. Keuze uit welgeteld Futuristisch en 6 kleuren: rood, handzaam model groen, blauw, wit, met kiesschijf in bruin of geel de hoorn dus uiterst praktisch. Te gebruiken als tafel of wandtoestel. Aardewerk vink in zwart of wit zo u wilt Waai u Hulshoff kunt vinden: Den Haag: Spui-Rijswijk: In de Bogaard Leidschendam: Leidsenhage - Leiden: Nieuwe Rijn Rotterdam: Lijnbaan- Eindhoven: Winkelcentrum Woensel Zwolle: Winkelcentrum naast C&A

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13