J NS wil schade aan Schiphollijn op Warmond verhalen Vieuw overleg ^an Agt-Wiegel 179.- mode wil akkoord wijzigen ■■RSHHi 3A' LAMAN - ZIJLSINGEL 2 ZAKKENROLLERS PROFITEREN VAN SINTERKLAASTIJD Speelgoed veel te duur „Bont voor s'n cadeau-s prijs. Fraude met gasolie in Lelystad -teidóe (Sowxmt >urg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) ten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Donderdag 24 november 1977, 68e jaargang no. 20898 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Mikula ..Mikula, de kleine kapitein", nieuwe jeugdserie op Ned. II om 19.10 uur. „Showroom" om 20.25 uur en om 22.20 uur Hier en Nu met reportage over ontwen ningskuur. Ned. I om 21.00 uur „Wat heet beter" over inspannen en ont spannen en om 22.05 uur „Fron taal" over de jacht. Storm Wisselend bewolkt met buien, harde wind tot storm uit west tot noordwest. Maximum temp. omstreeks 6 graden. Morgen zon: 8.16 - 16.37. Maan: 16.48 - 7.34. Scheveningen: hoog water 2.47; 15.00. Laag water: 10,44, 23.01. sterterp wil optreden en schaatsplank AAG (ANP) Minister Westerterp vindt dat de politie ptreden tegen het gebruik van de schaatsplank als de. iid van het kind of van het verkeer ernstig in gevaar ft hij geantwoord op kamervragen van mevrouw Smit- VVD). Mevrouw Smit had vragen gesteld naar aanleiding waren die de Vereniging Bescherming Voetgangers tegen eltuig hadden geuit. beetje handigheid kunnen kinderen met het apparaat e snelheid ontwikkelen en rare capriolen uithalen. In is de schaatsplank een ware rage die inmiddels vele ongevallen tot gevolg heeft gehad. Daar wordt dan ook eerd beschermende kleding en valhelmen te dragen. WÊÊÊmm ker in onze parlementaire redac tie) IN HAAG CDA-fractielei- f Van Agt moet met VVD- ,ctie voorzitter Wiegel een ital wijzigingsvoorstellen ipreken, die de CDA-fractie fediend heeft op het ontwerp [eerakkoord tussen CDA en fD. Deze wijzigingen hebben er een groot deel betrekking het voorgenomen sociaal- onomisch en financieel be id van een mogelijk DA—VVD-kabinet. Van dit ileid hangen onder meer af de ate van de loonontwikkeling, 1 handhaving van de koop- acht, het al of niet bezuini- gen in de sociale sector en het algemeen bezuinigingsbedrag, dat op de overheidsuitgaven noodzakelijk geacht wordt. Met de wijzigingsvoorstellen op zak zou mr. Van Agt in de loop van de dag op bezoek gaan bij kabinetsinformateur Van der Grinten, vermoedelijk in gezel schap van WD-fractieleider Wiegel. De CDA-fractie heeft haar beraad op het ontwerp-regeerakkoord vanmorgen om half zes pas kunnen afsluiten. Zoals bekend hadden de meeste AR-leden van de fractie met daarbij enkele KVP-ers en leden van de CHU veel moeite met het ontwerp. In politiek Den Haag houdt mep er rekening mee, dat ook de liberale Tweede Kamerfractie met en kele wijzigingen zal komen. De CDA-wijzigingen hebben vooral be trekking op de sociaal-economische pa ragraaf in het ontwerpakkoord. In ieder geval is voorgesteld, dat over de hand having van de koopkracht voor de mid dengroepen een andere tekst moet wor den vastgesteld. Het gaat hierbij niet meer om inkomens tot ongeveer 57.000 gulden. De nieuwe tekst zou volgens het CDA-voorstel moeten worden: handha ving van de koopkracht voor mensen met een inkomen van ongeveer 28.000 gulden en zoveel mogelijk handhaving van de koopkracht voor inkomens tot rond 50.000 gulden. Bij de Vermogensaanwasdeling moet volgens het CDA-voorstel worden vast gesteld, dat deze een collectieve bestem ming moet hebben. De fractie heeft tevens aangedrongen op een duidelijker tekst over de bezuinigingen op de col lectieve uitgaven. Ook over andere ont werpvoorstellen wordt meer duidelijk heid gewenst. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - De Nederlandse Spoorwegen hebben de gemeen te Warmond aansprakelijk ge steld voor alle schade die er kan voortvloeien uit het besluit van Warmond geen medewerk ing te verlenen aan de aanleg van de Schiphollijn op de wijze zoals door de NS gewenst. De schadeclaim is door een Haags advocatenkantoor bij Warmond ingediend omdat de gemeente zich zou hebben schuldig ge maakt aan wanprestatie of aan een onrechtmatige daad. De bezwaren van Warmond richten zich tegen een zeven me ter hoog spoorviaduct dat de NS in de Klinkenbergpolder wil bouwen om de Schiphollijn op de oude spoorlijn Haarlem—Lei den aan te sluiten. Bij de behan deling van een nieuw bestem mingsplan dat de bouw van dit viaduct mogelijk maakt, beslo ten zes van de elf leden van de Warmondse raad op 27 oktober jongstleden een bezwaarschrift van een actiegroep goed te keu ren dat vanwege het viaduct tegen het bestemmingsplan was ingediend. Daardoor werd een bestemmingsplan van kracht dat geen ruimte laat voor het viaduct. De schade voor de NS bestaat uit de kosten die moeten worden gemaakt om bestaande plannen te wijzigen en die wijzi gingen uit te voeren alsmede uit achteraf gezien nodeloos gedane investeringen. Overigens heeft minister Westerterp al laten doorschemeren dat hij over weegt met gebruikmaking van artikel 65 van de wet op de ruimtelijke ordening Warmond te dwingen zich alsnog naar de wensen van de NS te voegen. Als dat gebeurt zullen de NS vergoeding eisen van de schade die voortvloeit uit het opgelopen tijdsverlies. Lichtboei aangespoeld Op het Scheven- ingse strand ter hoogte van de Dui- velandsestraat is gistermiddag een ruim drie meter ho ge lichtboei aange spoeld. Gezien de nummering van het gevaarte, dat een doorsnee heeft van anderhalve meter, vermoedt het dis trict Rijnmond van het Loodswezen, dat de boei afkom stig is uit Engeland. De lichtboei blijft .op het strand lig gen in afwachting van beter weer. Dat is volgens het Loodswezen nood zakelijk, omdat het huidige weertype met toelaat, dat de boei op de gebrui kelijke wijze wordt verwijderd, namelijk döor een beton- ningsvaartuig dat de boei over zee wegsleept. Hoogleraren Tilburg in geleende toga's TILBURG Meer dan de helft van de Tilburgse hoogleraren moest vanmid dag in geleende toga's de plechtige zitting ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van de Katholieke Hogeschool Tilburg bijwo nen. Gisteren kwam men er na melijk achter dat 39 van de 60 toga's uit de togakamer verdwenen waren. Men denkt aan een studenten grap. De inbrekers moeten de beschikking hebben ge had over een valse sleutel. In allerijl is er iemand naar de Technische Hogeschool in Eindhoven gereden om daar een aantal toga's te lenen. De plechtige zitting werd o.a. bijgewoond door koningin Juliana en drs. J. de Pous, voorzitter van de Sociaal Economische Raad. Massale aanval van Rhodesfè op Mozambique LONDEN (RTR) Rhodesi- sche troepen hebben, ge bruik makend van Mirages en helikopters, gisteren hun „grootste aanval tot nu toe" op Mozambique uitgevoerd. Dit heeft Radio-Maputo vanmorgen in Mozambique bekendgemaakt. Volgens de radio vielenfde Rhodesiërs een gebied op ca. 20 km. van Chimoio, de hoofdstad van de centrale provincie Manica, aan. De aanval werd afgeslagen, al dus Mozambique. In een communiqué werd meegedeeld dat de aanval volgde nadat e Rhoedsiërs „grote militaire contingen ten" langs de hele grens tus sen beide landen hadden ge concentreerd. Cijfers van antallen slachtoffers zijn niet bekend. icht 50.000 n in igebied India LIPATNAM (Reuter) - iO.OOO zou het aantal fers kunnen zijn van de die zaterdag de Indiase indhra Pradesj in het (en getroffen heeft. Dit is volgens niet officiële Een. I houdt men in het bied nog vast aan 20.000 üdiase president Neelam Reddy zei bij een be- in het gebied te hopen er niet meer dan 10.000 hn. irpen zijn door de storm 'loedgolven weggevaagd, tal daklozen zou rond de liljoen bedragen en de >p niet minder dan 1,7 hectare land zou zijn ijftigjarig bestaan van de ■ieke Hogeschool Tilburg zal Ble aangelegenheid worde- ongeveer twee-derde van de gestolen zijn. [Ëm WE ElHLEN^) de hoogleraren ze bij colle- tullen moeten lenen. Britse luchtmacht militairen, die de stakende brand weerlieden vervan gen. houden op de brandweerwagens de score bij van het aantal branden die zij hebben bestre den. Op de oude motorspuiten, die „groene godinnen" worden genoemd, prijken nu vlamme tjes. in de stijl waar mee de Britse pilo ten hun vliegtuigen opsieren om tref fers aan te geven. Overigens moeten de brandweermili tairen hun werk doen in barre om standigheden (zie pag. 9). LEIDEN 071-143741 Voor vakkundige voorlichting en concurrerende prij zen van alle electrische hand- en machinegereed- schappen. LEIDEN Een 37-jarige Leidse huisvrouw is gistermiddag in het gebouw van V&D beroofd van een portemonnee met inhoud. De vrouw liep op de speelgoedafdeling van het warenhuis om met het oog op 5 december Sinterklaasinkopen te doen. Op een gegeven moment bemerkte zij, dat haar beurs met een bedrag van 200 gulden uit een van haar diepe jaszakken werd gerold. De dader kon niet meer achterhaald worden. De politie waarschuwt het „koperspubliek ervoor de komende feestdagen alert te zijn op zakkenrollers en geld of waardepapieren op een veilige plaats te verstoppen. WK 1979 op de weg in augustus GENÈVE De strijd om de wereldkampioenschappen wiel rennen 1979 op de weg, die in Nederland zal worden gehou den, is vastgesteld voor 25 au gustus (amateurs) en 26 augus tus (profs). Dit is gisteren in Genève officieel bekend ge maakt door de internationale bond van organisatoren van wielerwedstrijden. KOOPKRACHT: DEN HAAG (ANP) „Door gebrek aan controle rijzen de prijzen van speel goed ongestraft de pan uit", aldus Konsumenten Kontakt in de jongste edi tie van zijn maandblad Koopkracht. Volgens het blad ontduiken de speelgoedfabrikanten de prijscontrole van de Econo mische Controledienst door steeds marginale vernieu wingen op hun produkten aan te brengen. Een onder zoek van Koopkracht naar de prijsvorming van speel goed heeft geleerd, dat ver nieuwingen soms zelfs tot een verdubbeling van de oude prijs leiden. Ook de te hoge introduktieprijzen van nieuwe produkten maken volgens Koopkracht het speelgoed onbetaalbaar. Nieuw speelgoed wordt me teen voor een zeer hoge prijs op de markt gebracht, ondanks het feit dat mate riaal en produktiekosten heel laag zijn. Gezelschaps spellen kosten de fabrikant hoogstens enige guldens, maar worden voor tiental len guldens aan de consu ment verkocht. Door bij de introduktie een hoge prijs te berekenen, kunnen de speelgoedfabrikanten hun jaarlijkse prijsstijgingen beperkt houden en toch op hun produkten veel geld verdienen, aldus Koop kracht. Israëlische onderscheidingen NIEUWKOOP/HAZERSWOUDE/AMSTERDAM - Twee Nieuwko- pers en twee Hazerswoudenaren zijn gisteren onderscheiden door het Israëlische Rijksinstituut Jad Vashem. Jan en Jacoba Raven- bergen uit de Ieplaan in Nieuwkoop en Comelis en Magcheltje van Veen uit Hazerswoude kregen de onderscheiding posthuum. Het ereteken werd uitgereikt voor de opofferingsgezindheid en de moed die zij tijdens de Tweede Wereldoorlog toonden en waardoor het leven van de joodse medeburgers kon worden behouden. Familieleden van de verzetshelden ontvingen de waarderingstekens gisteren uit handen van ambassadeur Shlomo Argov van Israël. Echte bontjasjes als tip voor SLNicolaas. Maten 36 t/m 44 v.a. Leiden: Haarlemmerstraat 163a (donderdag-koopavond). Leidsenhage: /asmijnhof 8 (donderdag-koopavond). Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummei 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. LELYSTAD - De Rijkspolitie te water in Lelystad is bij een routine-controle van een tank schip en een werkboot in Lelys tad-haven een omvangrijke fraude met gasolie op het spoor gekomen. De schepen en hun lading van een half miljoen li ter, samen een waarde verte genwoordigend van ruim een miljoen gulden, zijn in beslag genomen. Beide schepen zijn ei gendom van een bedrijf in Den Haag, dat is gespecialiseerd in het schoonmaken van tanksche pen. Twee mannen die bij de zaak betrokken waren, zijn aange houden, maar na verhoor weer vrijgelaten. Het zijn de 25-jarige P. J. uit Zandvoort en de 32-jari- ge J. S. uit Amsterdam. De poli tie vermoedt dat het tweetal al geruime tijd fraude heeft ge pleegd met gasolie Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje, nietwaarl NOTEER m.i.v als nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: adres: woonplaats Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar. antwoordnr 349, Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1