Van Agt en Wiegel bereiken regeerakkoord Vrouw geeft man fatale medicijnen uit medelijden VN-debat over reis van Vliegtuigwrak Glenn Miller gevonden? mode Rode kus voor koud kunstwerk Jopper s mee met B MS Mode Weer gas in Gemert NA WEEK VAN GEHEIM OVERLEG AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse recherche heeft de 60-jarige mevrouw A. N. aangehouden omdat zij ervan wordt verdacht haar 62-jarige echtgenoot ide laatste weken voor zijn overlijden medicijnen te hebben toegediend waaraan hij mogelijk is overle den. De man was opgenomen in het hoofdstedelijke ziekenhuis. Uit een laboratoriumonderzoek is gebleken dat hem valium is gegeven, die niet door het ziekenhuis was verstrekt. Mevrouw A. N. zou volgens haar zeggen tot het toedienen van medicijnen tijdens de bezoekuren zijn gekomen om haar man uit zijn lijden te verlossen. In haar woning in Ouderkerk aan de Amstel zijn zestig soorten geneesmid delen in beslag genomen. Een nader onderzoek moet aantonen of de verstrekte medicijnen rechtstreeks de dood van de man hebben veroorzaakt (hij overleed aan een hersenbloeding) of dat zij hem ernstig lichamelijk letsel hebben toegebracht. Volgens een woordvoerder van de recherche was het toedienen van medicijnen niet gebeurd op verzoek van de man. Geen krant ontvangen? Bel tusjsen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog ge bracht. Brandstichter waart weers taking in -ï t j Engeland haar QOOr IjOIIuCII tweede week in is gegaan, maakte de Londense politie gisteren jacht op een brand stichter, die tot drie maal toe probeerde brand te stichten in het Middlesex-ziekenhuis. De branden konden geblust worden. De eerste brand in het 740 bedden tellende ziekenhuis werd zondagochtend ontdekt in de vleugel voor particuliere patiënten. Enkele uren later brak brand uit in de linnenkamer, en maandag in een kelderruimte. Bij een brand in een Londens woonhuis kwamen gisteren een jongen van tien en een meisje van zes jaar om het leven, hoewel de stakende brandweerlieden hier de militairen en cfcM?olitiet<^Tul^warenjjeschoten^^^^^^^^^^^^^^^^ Dinsdag 22 november 1977, 68e jaargang no. 20896 Theo Olof „Theo Olof presenteert een programma over de wereld van de klassieke muziek op Ned. II om 21.15 uur. Om 22.10 uur Aktua-tv waarin aandacht voor Sadat's bezoek aan Israël. Ned. I om 21.00 uur extra Nader bekeken over Israël inplaats van „Supertanker" en om 22.05 uur Beeldspraak over bouwheer en bouwmeester. buien, Wisselend bewolkt met enkele regen- of hagelbuien. Matige tot krachtige, aan de kust mogelijk enige tijd harde noordwestelijke wind. Maxima omstreeks 6 gra den. Morgen zon: 8.13-16.39. maan: 15.44-5.29. Scheveningen hoog water: 1.24, 13.42. laag water: 9.29, 21.38. Grond op Molukken gereserveerd AMBON (ANP) - Het regio naal bestuur van de Molukken heeft 49.000 ha landbouwgrond gereserveerd voor transmigran ten (Indonesiërs uit andere de len van het land), aldus bericht het Indonesische persbureau Antara. Uit het bericht blijkt niet, of ook in Nederland wonende Moluk- kers van de Indonesische natio naliteit die willen repatriëren van deze faciliteiten gebruik kunnen maken. De gouverneur van de Molukken, Hasan Sla- met, verklaarde tegenover Anta ra, dat het reserveren van land in overeenstemming was met de instructie van het ministerie van binnenlandse zaken in Djakarta, dat de Molukken bovenaan de lijst staan van gebieden die transmigranten moeten opvan gen. OXFORD, (AP) Een vrouw die een waardevol modern schilderwerk op een tentoon stelling een kus had gegeven „om het op te vrolijken" moest gisteren in het Britse Oxford voor een rechtbank verschijnen op beschuldiging van vandalisme. De afdrukken van de met rode lippenstift aangezette mond van de 43-jarige vrouw Ruth van Herpen kunnen worden weggewerkt, maar dat restau ratiewerk zal mogelijk meer dan 3.000 gulden gaan kosten, aldus een museum functiona ris. Het volgens de vrouw zo koude werk is van de hand van de Amerikaanse kunst schilder Jo Bear. Philips blijft in Eindhoven EINDHOVEN (ANP) Er mag geen twijfel aan bestaan dat de hoofdzetel van Philips in Eind hoven blijft. Dit heeft een woordvoerder van Philips gis teren gezegd om speculatie de kop in te drukken als zou die hoofdzetel worden verplaatst. Eerder die dag had ir. de ir. F. Philips tegen journalisten ver klaard dat „de centrale organi satie van Philips ondenkbaar is zonder faciliteiten van een luchthaven op dezelfde plaats". Omdat er twijfels bestaan over de toekomst van het Eindhoven- se vliegveld Welschap begonnen speculaties de ronde te doen. Maar, aldus de Philipswoord- voerder „de heer Philips be kleedt geen enkele officiële functie meer in het bedrijf. De president-directeur van het be drijf heeft gezegd dat de hoofd zetel in Eindhoven blijft en daaraan is niets veranderd". k Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. trtenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) jnnementen: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam adres: woonplaats. Stuur als dank voor de moeite het Dart-spel naar: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr 349, Leiden. GEMERT (ANP) Gemert en het kerkdorp De Mortel hebben weer gas, nadat zondagavond een onbekende de hoofdgaskraan van de Brabantse gemeenten had dichtgedraaid. Alvorens het zover was, hebben vertegenwoordigers van het gasbe drijf samen met de politie eerst huis voor huis gecontroleerd of alle 17.000 inwoners de hoofdkraan in hun woning hadden dichtge draaid. Men wilde geen risico lopen dat er gas zou wegstromen. De gasloze periode in Gemert heeft niet alleen gezorgd voor een aantal koude uren, maar heeft er bijvoorbeeld ook voor gezorgd dat de bakkers niet konden bakken, dat horecabedrijven niet behoorlijk konden draaien en dat plaatselijke tuinders hun kassen niet konden stoken. 6otifta/rtf jÉlllil een breed gebaar neemt Sadat afscheid van zijn Israëlische gastheren bij zijn ^ek naar Egypte. YORK/JERUZALEM (AFP/UPI) In de ■gadering Veragedering van de Verenigde Na- s kunnen de Arabische landen vandaag reage- op het bezoek van president Sadat aan Israël, rië opent vandaag het debat over het Midden- iten dat al voor het bezoek van Sadat was beschreven. Israël had donderdag om uitstel e raagd „gezien de belangrijke ontwikkelingen 3 in het Midden-Oosten voor de deur staan". »ië en de PLO zijn overeengekomen een ge- enschappelijk actieplan tegen Sadat op te stel- iazo heeft het Palestijnse persbureau Wafa e eend gemaakt. De Libische majoor Djalloed is verscheidene guerillaorganisaties overeenge- nen een nationalistisch front' tegen Sadat te men. Overigens beschuldigen verscheidene Pa- ijtijnse organisaties elkaar van steun aan Sadat. ïsident Carter staat voor het dilemma wat nu doen: de leiding te nemen of te volgen. Tot B-ver heeft Carter het initiatief genomen om de tijen voor de onderhandelingstafel in Genève ien te krijgen. Hij heeft Israël voorgehouden op twee punten concessies moesten worden laan: de vertegenwoordiging van de Palestijnen Genève en het regelen van een thuisland. Door toenemende kritiek van de Joodse gemeen- ,iap in de Verenigde Staten werd de invloed van 'Jrter minder. „Sadat kwam in actie, daar de ït lerikaanse diplomatie machteloos was gewor- ïl zo werd vanuit Egyptische hoek gisteren in d shington opgemerkt. 'i dat en Begin hebben voordat zij hun besprekin- gisteren beëindigden met een persconferentie, lar verzekerd dat „er geen oorlog meer zal zijn, geen bloedvergieten, geen militaire aanval" en elke gebeurtenis die tot zo'n tragische ontwikke ling aanleiding zou kunnen geven, door samen werking onschadelijk gemaakt zal worden. Begin verklaarde dat de belangrijkste uitkomst van Sa- dats bezoek ligt in het begin van "een waarachtige, directe dialoog niet alleen tussen Israël en Egypte, maar ook met alle andere landen: het sleutelwoord is doorgaan", aldus Begin. Sadat verklaarde dat de emotionele ontvangst die hem in Israël ten deel was gevallen, hem „diep geraakt" had. Hij verklaarde dat „moeilijke en ingrijpende beslissingen" door Israël nu geboden zijn. „Ik heb mijn last al op mij genomen door hierheen te komen", aldus Sadat. Hij verklaarde begrip te hebben voor de noodzaak van veilige grenzen voor Israël, „maar daaraan moet niet tegemoet gekomen worden door een compromis over grondgebied. Ons land is heilig". Het Egyptische dagblad Al Ahram heeft in zijn editie van vanmorgen geschreven dat Israël presi dent Sadat heeft aangeboden het gehele schierei land Sinai te ontruimen als hij zou toestemmen in een afzonderlijk vredesverdrag. Maar president Sadat wees dit van de hand, aldus het blad. Hij heeft bij herhaling verklaard dat hij Israël niet bezocht om een afzonderlijk vredesverdrag te sluiten. Zelfs vlak voor Sadats vertrek zou de Israëlische minister van justitie hem hebben ge zegd: „Ik ben jurist en kan snel een Egyptisch-Is- raélisch vredesverdrag opstellen". Sadat zou la chend geantwoord hebben: „Wij hebben geen geld om een jurist te betalen die een afzonderlijk vredesverdrag wil". Huwelijksreis eindigt in vliegramp: 79 doden BARILOCHE (AP) Een tweemotorig vlieg tuig vol met paartjes op huwelijksreis, is tijdens noodweer neergestort bij Bariloche, een vakan tieoord aan de voet van de Andes in Zuid-Argen- tinië. Alle 79 inzittenden zijn waarschijnlijk om het leven gekomen. Het vliegtuig, een BAC 111 van een particuliere maatschappij, is neergestort tijdens het aan vliegen. Vanuit de lucht heeft men waargenomen, dat de om geving van de ramp bezaaid is met wrakstukken. Tekenen van leven werden niet waargeno men. Grote kollektiejoppersin ju duffel. Kleuren: camel.zwart, marine, rood. Maten 34 t/m 46. v.a. ^5 Leiden: Haarlemmerstraat -jj *5 163a (donderdag - koop- *5 2 avond); 2 Leidsenhage: Jasmijnhof 8 (donderdag - koop- fi avond). NOOTDORP De Nootdorpse KVP en de partij Protestants Christelijke Groepering zullen bij de komende gemeenteraads verkiezingen met één CDA-lijst meedoen. Beide fracties hebben dit voornemen gisteravond be kend gemaakt tijdens de alge mene beschouwingen over de gemeentebegroting voor vol gend jaar. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het Engelse Dart-spel. Een leuk kadootje, nietwaar! NEWHAVEN (AP) - Vis sers uit de Engelse plaats Newhaven hebben vlieg tuigwrakstukken gevonden die mogelijk afkomstig kunnen zijn van het toestel waarmee de vermaarde Amerikaanse bandleider Glenn Miller in 1944 op geheimzinnige wijze ver dween. Millers vliegtuig verdween in de tweede wereldoorlog spoorloos op een vlucht over het Kanaal van Enge land naar Frankrijk. Het radiocontact werd destijds plotseling verbroken toen het toestel in de omgeving van deze zuidelijke vissers plaats over de zee vloog. Het vliegtuig kwam niet op zijn bestemming aan. Er werden geen wrakstukken gevonden, net zo min als het lichaam van Miller. Glenn Miller had de rang van kapitein in de Ameri kaanse strijdkrachten. De concerten die hij met zijn „big band" verzorgde bete kenden voor de geallieerde soldaten een grote morele steun. De gezagvoerder van een treiler uit New haven, Brian Hills, verklaarde maandag dat de wrakstuk ken op ongeveer twee mijl voor de kust van Newha ven omhoog werden ge haald. Op een van de delen bevond zich een koperen plaat met het serienummer van een der motoren en de naam van de Bendix Avia tion Corporation. De gevonden voorwerpen zijn naar de Amerikaanse ambassade te Londen opge stuurd voor identificatie. Volgens het gesloten ak koord moet een pakket extra bezuinigingen op de collectie ve uitgaven worden opge steld, boven de vier miljard gulden aan bezuinigingen, volgens de éénprocentsnota van het demissionaire kabi net-Den Uyl. In het akkoord, dat tussen PvdA, CDA en D'66 bereikt was, stond even eens de overheidsbezuinigin gen voorop, met desnoods extra bezuinigingen, zoals onder meer dr. W. Duisen- berg had verdedigd. De extra bezuinigingen han gen af, aldus het regeerak koord tussen Van Agt en Wiegel, van de inkomensma tigingen. Verder moet beke ken worden in hoeverre be zuinigingen in de sociale voorzieningen mogelijk zijn, zonder de inkomenspositie aan te tasten van hen, die deze voorzieningen werkelijk nodig hebben. Handhaving van de koop kracht moet volgens het thans overeengekomen ak koord in beginsel worden be zien exclusief de zogenaam de incidentele looncompo nent. Onder dit laatste vallen onder meer promoties, perio dieke verhogingen en derge lijke. Deze mogen derhalve volgens het akkoord niet meegerekend worden bij het bepalen van de koopkracht. Want anders zouden de meeste mensen in inkomen erop achteruitgaan. In ieder geval moet zij gelden voor de lagere inkomens en voor de middengroepen tot ongeveer tweemaal het modale loon, aldus Van Agt - Wiegel. OÖO Gelukwensen wederzijds: zo kon men de begroeting noemen van VVD-fractieleider Wiegel en CDA-fractie- voorzitter Van Agt. Het ontwerp-akkoord is er. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamerfracties van het CDA en de WD zijn tegen de middag bijeengekomen, om het gisteravond door hun voorzitters Van Agt en Wiegel bereikte ontwerp- regeerakkoord te beoordelen. Dit akkoord, dat gisteravond laat tot ieders verrassing bekendge maakt were: zou de basis moeten vormen van een centrum-rechts kabinet, dat in beginsel over een krappe meerderheid van 77 zetels (49 CDA en 28 WD) in de Tweede Kamer beschikt.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1