CeidóeSouia/nt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden, Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg lenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) tementen: kwartaal f 40.45: jaar 150,30: losse nummers: 55 cent. KGoed Heilig Man heeft dopen zaterdag weer Nt op vaderlandse bodem Met de nadering van verjaardag worden in I het land de eerste men van nerveuze span- k; merkbaar en iedereen 9t bij zichzelf te rade of gedrag van het afgelo- jaar de witgéhaarde anse bisschop aanleiding Jrunnen geven tot hetzij B'e goedkeuring, hetzij Jstige reprimandes. Leiden P keert in dezelfde zenuw- pende situatie. Om de ekerheid, waaraan de denaars zich in deze eilijke dagen zien blootge- d enigszins weg te ne- n, reisde een team van de dse Courant in de afgelo- i dagen naar het zonnige ra aan de Spaanse zuid- it alwaar Sint Nikolaas tticilieert. Daar werd de ed Heilig Man gevraagd I hij over Leiden en de denaars denkt. i, Leiden ken ik erg id", zegt Sint-Nicolaas als na het nuttigen van een inig marsepein, verschil de gekruide pepemoten het nippen aan een goed 6 bisschopswijn onze stad sprake brengen. „Een ioie stad, ongetwijfeld, ar ook een moeilijke d", aldus Sinterklaas die I >r deze gelegenheid niet is tleed in het waardige schoppengewaad maar in een rood-wit vrijetijdshan- sopje met gemakkekjke flexibele ingekorte mijter. „Het afdalen is er in Leiden met de jaren niet gemakke lijker op geworden. Met al die renovatie die te pas en te onpas in Leiden om zich heen grijpt moet je niet vreemd opkijken als je de cadeaus in een schoorsteen werpt die later volledig dichtgemetseld blijkt te zijn. En hoe vaak gebeurt het niet dat een Pietersbaas bij het afdalen in een schoor steen zich een breuk valt in allerhande bouwmaterialen zoals bakken cement en zo. Je verstijft dan toch wel eens even van de schrik", mijmert de sympathieke bisschop verder, ons een schaaltje taai-poppen aanrei kend. „Het is trouwens ook bijna niet meer bij te houden met al die nieuwbouw in Leiden. Mijn pietermannen en ik verdwalen voortdurend in de Merenwijk en al die vreemd soortige variërende dakbe dekkingen maken het galop peren er ook niet makkelij ker op. Ik moet wel zeggen dat die kabeltelevisie een hele verbetering is. Het zigzaggen door een woud van antennes wordt er met het klimmen der jaren niet gemakkelijker op", aldus de Sint, die bedachtzaam met de vinger wat pepemootres- ten uit zijn volle baard schiet „Dat parkeren bij jullie is overigens ook maar behel pen. Mijn trouwe ros ziet helemaal schimmelig van de parkeerbonnen die jullie parkeerwachters er in de loop van de jaren hebben opgeplakt als ik mijn paard even in een dwarsstraat achterliet. Die bonnen hoef ik natuurlijk nooit te beta len. Even dreigen met de zak op het politiebureau en die kwestie is ook weer uit de wereld", gniffelt de Goed Heilig Man. Over de Leidenaars is Sint-Nicolaas over het algemeen niet ontevreden. „De Leidenaars zijn altijd bijzonder gul met het klaar zetten van voedsel bij de schoen voor het paard. Het lijkt me overigens niet zo fris om in plaats van winter penen, hutspot in het schoei sel te smeren maar het paard vindt het erg lekker en daar gaat het toch maar om." Over het bestuurlijke aspect van de gemeente Leiden is de Spaanse bisschop minder tevreden. „Ik heb begrepen dat ze elkaar bij het college en de gemeenteraad steeds de Zwarte Piet toespelen. En dat terwijl ze weten dat ik daartoe het alleenvertonings recht heb. En verder vind ik het verlanglijstje van het college wel wat erg lang dit jaar. Men verwacht zeker, dat ik het begrotingstekort op S december in de schoen aanvul. Ik voel er veel voor om het college geheel in de zak te stoppen op 5 decem ber, ja, natuurlijk maar even om de leden schrik aan te jagen. Dan weten ze ook eens wat het is om in het duister rond te tasten", aldus Sint-Nicolaas. En ter geruststelling voegt de bebaarde weldoener er wel aan toe, dat volgens zijn bronnen dit vrijwel de enige Leidse ingezetenen zijn, die de zak hebben verdiend. „In jullie stad wonen vooral aardige mensen die zal ik ook dit keer weer belonen". Als het onderhoud wordt beëndigd en we hoffelijk achteruitstappend naar de deur schuifelen, roept de Sint nog iets achterna. „Ik overweeg op mijn verjaar dag een andere kleur tab berd aan te trekken. Want dat rood detoneert toch wel een beetje.... vinden jullie ook niet?". DE LEIDSE COURANT HEEFT VOOR N IEDER DIE DEZE KRANT NOG MET LEEST EEN FRETTIGE SINTERKLAAS-VERRAS SING IN PETTO. Ja, zonder enige verplichting 14 dagen lang de Leidse Courant in de bus. Alleen even de bon invullen, en zonder postzegel sturen naar: antwoordnummer 349, Leiden. Prettige kennismaking. te\et°°n'

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15