Alphenaren slaags met popgroep Voorschotense kunstmarkt voor elfde maal geopend Warm onthaal Sint in storm, kou, weer en wind Gebrek aan visserijbeleid is fnuikend" Mogelijk rust voor Persant Snoepweg Eerste prijs voor Noordwijkerhout se dansmariekes Aardappelen' leuk damestoneel OEGSTGEEST - De leden van het dameskontakt Oegstgeest hebben zaterdagavond met ple zier gekeken en geluisterd naar de opvoering van „Aardappe len". Dit alles gebeurde in „'t Camphuys" te Oegstgeest waar de afdeling toneel van het Da meskontakt haar beste beentje voorzette. „Haar beste beentje", omdat de bezetting louter uit dames bestond. Regisseur H. van Leyden: „Het is ontzettend moeilijk om aardige toneelstuk ken te vinden alléén voor da mes, het zijn meestal vrij korte één of twee-acteurs en een spel in drie bedrijven waar je een hele avond mee kan vullen., ho maar". Het gegeven dat in „Aardappe len" verwerkt is, was aardig ge noeg om de belangstellenden be zig te houden. Een niet-finan- cieel begaafd huishouden wordt verrast met een erfenis van een rijke oom die echter heeft be paald dat men de aardappelen op het menu maar moet verge ten. Anders geen uitbetaling! Dat heeft de nodige verwikke lingen tot gevolg en op den duur houdt niemand dit vol. Het beste op dreef was onget wijfeld mevrouw T. Hoek-Van der Meer, maar evenmin te ver waarlozen waren de dames R. van Egmond, W. Ravensbergen, T. Hogewoning, R. Appelo, R. v.d. Steen en M. Langeveld. De grime werd verzorgd door Toos van der Meer. De voorzitster van het Dsmes- kontakt overhandigde de speel sters na afloop een bloemetje. KORTWEG ZOETERWOUDE - De Zoeter- woudse winkeliersvereniging WIZO is gestart met een Sint Nicolaas zegelactie. Bij elke aankoop van 10 gulden ontvangt de koper een spaarzegel voor een spaarkaart die voor 9 de cember moet worden ingeleverd (voorzien van naam en adres) bij de winkel van Berg aan de Zoeterwoudse Dorpsstraat Uit de strookjes worden een aantal gelukkigen getrokken die een vliegreis boven Zoeterwoude "m geboden krijgen. ^ensdag is er gele- STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 21 NOVEMBER 1977 ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een massale vechtpartij af gelopen zaterdagnacht in het Alphense jongerencentrum Ma donna zijn twee leden van een optredende popgroep en enige bezoekers gewond geraakt Bo vendien werd voor tienduizen den guldens schade aangericht aan de muziekinstallatie van de popgroep en het interieur van het jongerencentrum. Wat de eigenlijke oorzaak van de vechtpartij was, is tot nog toe onbekend. Voor zover de politie de zaak heeft kunnen recon strueren begon de vechtpartij, nadat één van de toeschouwers de zanger van de negen leden tellende popgroep „Sticky Fin gers" uit Schipluiden een glas bier in het gezicht smeet Dat was rond de klok van half twaalf zaterdagavond. Als mo gelijke oorzaak wordt voorals nog de matige vertoning van artiestenzijde aangevoerd. In ieder geval was duidelijk dat de overige popgroepleden be paald geen genoegen wensten te nemen met de bevochtiging van hun zanger. Ook zij grepen een aantal flesjes en glazen en beko gelden op hun beurt daarmee het aanwezige publiek, dat ter stond ook naar soortgelijke wa penen greep. In de massale vechtpartij, waarbij van het in terieur van Madonna niet veel meer heel bleef, dolven de ne gen muzikanten uiteindelijk het onderspit tegen het fanatieke Alphense publiek, waarop het negental zich genoodzaakt zag de wijk te nemen naar hoger gelegen verdiepingen. Toen zij zich middels het sluiten van een luik op de zolder van het jonge- rengebouw hadden verschanst richtte de woede van de jeugdi ge Alphenaren zich op het in- strumetentarium van de Schi- pluidense popgroep, dat totaal werd vernield. De inmiddels gewaarschuwde politie arriveerde korte tijd later en kon de bedreigde popgroep uiteindelijk uit haar benarde si tuatie bevrijden. Na een vrije aftocht per politiebus konden de geschrokken leden op het bu reau weer op verhaal komen. Twee leden van de groep wer den direct ziekenhuis moesten voor respectievelijk aan de mond en Met het bestuur van zal nog overleg pleegd over het de schade aan het strumentarium. avond was nog niet veel de totale schade rieur en instrumenten Wel werd ken van vele dens. VOORSCHOTEN - Met een sabel sneed wethou der L. Marselis zaterdagmiddag een grote taart aan. Uit de taart kwam een boerenkapel te voor schijn en dat betekende het begin van de 10e kunstmarkt, georganiseerd door de Voorschotense kunstkring. Voorzitter Willem Vis herinnerde aan de start van de Voorschotense kunstkring, welke thans 50 leden telt uit Voorschoten en omgeving. De gemeente Voorschoten was bereid om de kunstenaars, die toen al een onderkomen vonden in het atelier van Willem Schrofer de kans te geven hun produkten dichter bij de burgerij te brengen door het belangeloos beschikbaar stellen van het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voor straat tijdens een zg. kunstmarkt, die een week duurde. De tiende kunstmarkt heeft veel overeenkomsten met de eerste, maar ook enige verschillen. De overeenkomst is dat ook nu weer kunst te koop is voor iedereen, die een paar centen of guldens daarvoor opzij wil leggen. Werken van Paul Ci troen, Hanny Bal zijn, zo blijkt op de markt, niet altijd onbetaalbaar. Het verschil is <iat thans de huisvesting in het Ambachtshuis een hachelijke zaak wordt. In tien jaar tijd is dit historische pand meer ten onder gegaan aan gepraat, dan opge knapt door een noodzakelijke restauratie. Wethou der Marselis deed op iedere Voorschotenaar het beroep nu eindelijk eendrachtig te gaan staan achter een doeltreffende restauratie. De laatste plannen zijn afgekeurd door de Monumentenraad, Voorschoten wil het allemaal te precies doen en daar bestaat bij de hogere overheid geen interesse voor. Tijdens het weekeinde wisten vele bezoekers de kunstmarkt te vinden en gingen vele werken van uit de Kunstkring over naar de particuliere verza melaar. De gehele week is Ambachtshuis Am bachthuis geopend. Het aantrekkelijke van deze kunstmarkt is de mogelijkheid in gesprek te ko men met de kunstenaar zelf, die vrijwel steeds aanwezig is. Noord wijl koorzangers onderscheid! NOORDWIJK - Tijden vrijdagavond gehouden 1 van Caecilia, de patronel de koorzang, heeft pastool den Bosch in hotelresta De Beurs aan drie zangen het kerkkoor van de paf van Sint Jeroen de eremel van Sint Gregorius uitgerf Het betrof de heren Hen] Rossum, Arie Westgeest 7 roen van der Weijden, did 25 jaar in het koor hadderl gezongen. Pastoor VanH Bosch sprak zijn vreug<| over de langdurige trou\| de jubilarissen en over hoofden heen dankte hiL.g zangers en zangeressen, <r parochieel koor de dienst* luisteren en altijd klaar V om hun medewerking te nen. De dames van de c scheidenen speldden het 1 lijk eremetaal op. Zelf w J zij met bloemen in de betrokken. LEIDERDORP De raadscommissie voor verkeer en vervoer die morgenavond in de raadzaal van het gemeentehuis bijeenkomt heeft een aantal interessante onderwerpen op de agenda staan. De commissie zal zich buigen over het standpunt van de werkgroep verkeer om als route voor het vervoer en gevaarlijke stoffen aan te wijzen de Persant Snoepweg, de Engelendaal, de Rietschans en de Zijldijk. De commissie zal ook advies uitbrengen over de vraag of de Persant Snoepweg tussen Alberts Corner en de Engelendaal als bebouwde kom moet worden aangemerkt Dit in verband met de geluidshinder voor de bewoners van de woningen in Voorhof- Noord. De werkgroep verkeer is overigens van mening dat de maximumsnelheid niet tot 50 km. moet worden teruggebracht omdat ter plaatse niet te hard wordt gereden. Naar de mening van de werkgroep wordt de geluidsoverlast veroorzaakt door de nabijgelegen rijksweg A4. Besproken worden ook het standpunt van.de gemeente Voorschoten dat rijksweg 11 tussen Voorschoten en Bodegraven niet moet worden aangelegd en de gevolgen voor Leiderdorp van de openstelling van de Sumatrabrug. Tennisclub '4 ;rk lat wil uitbreidt HAZERSWOUDE - He stuur van de Hazersv/P Tennis Club acht uitbn van de accommodatie ai Ten Katestraat noodzalG Tijdens de op 24 novemH houden ledenvergaderini dan ook worden voorgeste^ akkoord te gaan met de ule] ding van het thans in g^e zijnde clubhuis. Een bete,a, vang van competitietegel ders, een ruimte voor he^ den van kleine vergadei en een gunstig bar-toezic'" horen dan, volgens er (j,0 mogelijkheden. -j De leden wordt tevens ge seerd om een jeugdbestce, het leven te roepen. De beU, ring van de onderlinge cosp nicatie van de leden is g 0 met het weer verschijneie een clubblad. In het vei kende men bij HTC het— „Surf", dat binnen en buil vereniging zeer veel lof vej||| de. Milieuproject o' Hazerswoudse A scholen HAZERSWOUDE - De s> in Hazerswoude gaan eé(' lieuproject uitvoeren. werp ervan is de bodem,"! bij het aan de scholei een samenspraak met ledjll! de commissie milieuhygi afgesproken dat iedere p zelf bepaalt welke klassPI het project zullen meedoei In maart zal een terzakeki ten aanhoren van commM den en leerkrachten een ding betreffende het uit t ren project houden. Op i wii men hiermee op de s»rj starten, terwijl wereldmittb als finish zal fungeren. Cdei sieleden en leerkrachten isl zich nog beraden over de op welke wijze die afsluitle geschieden. I®1 De ijzige binnenkomst van de goedgeluimde Sint in Leiden LEIDEN EN REGIO Tussen Madrid en Leidse regio lagen zaterdagmiddag fikse temperatuurverschillen. Aan een bebaar de heer met een rode mijter op en een lange tabberd aan was dit wel een beetje te merken. De wind woei stevig door de bomen en bracht onder meer Leiden Sint Nicolaas, men zag hem al staanaan de Havenkade, waar talloze kinderen op hem stonden te wachten. Op de voor plecht van een klein motorschip wuifde de Sint met zijn goed ingepakte hand naar de vrolijke menigte, terwijl een wat stijve Piet zich hoog in de lucht vastklampte aan de mast en alle risico's vermeed om naar beneden te vallen. Ondanks de koude was er weinig sprake van een koele ontvangst; hoewel gezegd moet worden, blijkens commentaren uit hst publiek, dat de mist aan de wallekant ook weer niet van dien aard was, dat de Sint daarom zijn bril maar op moest hou den. 'Er viel overigens weinig te zeggen, zo bleek, en nog minder voor te lezen; en voor de kinderen was er niet zo veel te ontdek-' ken, maar voor de Sint misschien wel want hij had zijn bril op. Buitelingen werden er niet gemaakt, en Zwarte Piet riep ook geen boeh of bah; wel iets later, maar toen was de stoet waar zij zijn móest: aan het Stadhuisplein. Wie er in de loop der jaren weinig verandering heeft ondergaan, dat was Sints trouwe schimmel. Het paardje toonde in tegenstel ling tot zijn gezelschap weinig sporen van ongeduld. Maar misschien wist het beestje ook niet, dat er nog een heel programma afgewerkt moest worden. Zoals een feeste lijke optocht door de Leidse binnenstad en de ontvangst aan het stadhuis door burge meester Vis. Op het bordes van het ge meentehuis ontpopte de berijder van het sneeuwwitte paardje zich toch nog als een echte kindervriend, zodat de stemming er achteraf gesproken best wel in had geze ten. Ook in veel gemeenten in de Leidse regio wipte de Sint met zijn knechten nog even langs. Met name in Alphen had de goedhei ligman een overvol programma af te wer ken. Maar die zware last stond het Spaanse bezoek geenszins het goede humeur in de weg. Ook in de komende dagen staat er nog een aantal bezoekjes op Sints Leidse regio-pro gramma. Met name zaterdag zal hard moe ten worden gewerkt wanneer de goedhei ligman zijn schreden ondermeer richting Roelofarendsveen zet In alle gemeenten waar Sintnicolaas inmiddels reeds geweest is behoeft nog niet te worden getreurd om de voorbije pret: Hij komt, hij komtop 5 december zeker wéér langs. Succesvol concer St. Jans Fanfare Het eerste winterconcert van de St. Jans Fanfare uit Zoeterwou de beantwoordde weer geheel aan de verwachtingen. Een af geladen „Centrum" genoot van. een swingend, modern program ma van in totaal 13 nummers. Voor de pauze werden 5 num mers ten gehore gebracht, waar onder de nieuwe mars „Aan mijn volk" van Johan Wichers. Na de pauze werden enkele wer ken van Koos Mark gebracht te weten „I am a brass band" en „People". Het gemêleerde pu bliek genoot zichtbaar van de alleszins goede muziek. In zijn toespraak tot het publiek zette voorzitter Rijn Groenendijk zijn voorganger Jan Straathof in het zonnetje. Straathof, die zijn ver eniging nog steeds niet los kan laten, had namelijk het toneel in orde gemaakt en het fraaie de cor vervaardigd. Katwijkers: Geen belangstelling voor verre viswateren. KATWUKSE REDER KATWIJK - Het WD-kamerlid B. P. a Waal- kens heeft afgelopen weekeind in Katwijk de visserijproblemen die zijn ontstaan door quotering, de verdeling van visserijzones en het haringvangstverbod belicht. In de discussie na zijn lezing noemde de Katwijkse reder N. Parlevliet het gebrek aan visserij beleid fnuikender dan de economische moeilijkheden. De heer Waalkens zette uiteen dat de visserij; tot voor kort zelf haar problemen kon oplossen, maar als gevolg van de beperkende maatregelen van de Europese Gemeenschap overheidssteun nodig heeft. Hij achtte de Nederlandse visserij wereld niet hecht genoeg georganiseerd om de overheid onder voldoende druk te zetten. De heer Parlevliet meende echter dat de visserij-organisatie goed is, „maar als wij in Den Haag gaan praten, blijkt dat er geen visserijbeleid is. Dus voer ik mijn eigen beleid, met alle kwade kanten vandien", aldus de Katwijkse reder. Zijns inziens is het „grote zeer" dat de langdurige onzekerheid funest zal zijn voor die bereidheid. De heer Waalkens achtte het voor 1978 dreigende totale haring vangstverbod, evenals zijn toehoorders, veel te rigoureus: „Als de schepen lang werkloos liggen, hebben we straks geen mensen meer en dus geen visserijvloot". De heer Parlevliet voegde hieraan toe dat er van al de haring die in de Noordzee wordt gevangen normaal 20% voor de consumptie is bestemd. De rest gaat naar de vismeelin- dustrie. „Het is onbillijk dat Nederland, dat geen enkele vismeelfa- briek heeft, gestraft wordt voor het kwaad dat de industrievisserij aanricht", stelde hij. Over de verre-visserij als alternatief zei de heer Parlevliet dat Katwijkers geen weken achtereen van huis willen, een standpunt waarvoor hij alle begrip heeft Dichterbij huis zijn er echter geen mogelijkheden doordat andere landen van de EG daar hun rechten doen geldea „Onze zwakte is onze korte kust waardoor we zo weinig viswater overhouden, nu ai die beperkingen in het leven worden geroepen", aldus de Katwijkse reders. genheid om bloed te geven voor het Rode Kruis in de Cristina kleuterschool aan de Lissese. Kanaalstraat Donors zijn van harte welkom tussen 18.30 en 21.00 uur. Inlichtingen bij me vrouw Van Nieuwkoop, Veld horststraat 30, Lisse, tel 02521- 13358. LISSE Het Vormingscentrum Jonge Volwassenen „Qbus" houdt vrijdag een Informatie avond over Jeugdwerkloosheid. Een groot deel van de avond wordt gevuld met cabaret Ver der wordt gesproken over de rechten en plichten van werken de jongeren. Aanvang 20.00 uur. KATWIJK - De Katwijkse VW doet nu al een dringend beroep op iedereen die voor het komende zomerseizoen bedden voor badgasten beschikbaar heeft, dit door te geven aan haar kantoor: Boulevard, tel. 13045/13650. Ook voor, het bol- lenseizoen wil men graag een overzicht van het beschikbare aantal bedden bij de burgerij hebben. KATWIJK In het kader van de Sinterklaasviering hebben de winkeliers van het Hoornesplein een wedstrijd uitgeschreven in „stafhangen", een spel dat de rest van het jaar bekend is als „parapluhangen". Op zaterdag 26 november van 11.00 tot 16.00 uur, op dinsdag 29 november en op donderdag 1 december van 19.00 tot 21.00 uur kan iedereen zijn krachten beproeven in het winkelcentrum. Tijdens de fina le op zaterdag 3 december (van 14.00 tot 16.00 uur) komen tien winnaars van de vorige dagen uit Behalve de eerste prijs - anderhalve minuut gratis win kelen in een supermarkt - zijn er vele andere beloningen te winnen. KATWIJK - De VW in Kat wijk houdt vrijdag een feest avond ter afsluiting van het sei zoen 1977. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom in Hotel Noordzee aan de Boelevard. In de loop van de avond zullen de prijzen worden uitgereikt die in augustus zijn toegekend aan deelnemers van het bloemencor so „Flora's kleurenpracht aan zee". KATWIJK Van donderdag 1 tot en met zaterdag 3 december organiseert de vereniging Ko- Plu-Ko een tentoonstelling van konijnen en pluimvee in sport hal Cleyn Duin. De openingstij den zijn op donderdag van 20.00 tot 23.00 uur, op vrijdag van 10.00 tot 23.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis De dansmariekes van de Noordwijkerhoutse carnavalsvereni ging „De Kaninefaaten" hebben afgelopen zaterdag op de „Intrada" te Gouda een eerste prijs behaald, de „Intrada" is een jaarlijks terugkerend evenement onder auspiciën van de Federatie Midden-Nederland voor carnavalsverenigingen. De Noordwij- kerhouters gingen met twee groepen en onder leiding van voorzitter Jaap Aartman naar ouda. De dansmariekes worden getraind door Gem ma de Boer met assistentie van José van Duin en Mien van Veen. Niet alleen de eer ste prijs, maar ook de wissel- prijs viel aan de Noordwij- kerhouters ten deel. Het ju ryrapport vermeldde als al gemeen oordeel: uitstekend, mooie gelijke afwerking, zeer goed getimed.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4