>adat en Begin: Wij >egrijpen elkaar nu Vrouw zwager steekt dood KJIO, mi werven Drie dicht in 1979 ONTSPANNEN GESPREKKEN November nat- weerrecord van Hague City De Roon vóór Piet Kleine Espagnoi - FC Barcelona: 2 x rood, 10 x geel Ook volgend jaar Challenge Cup Van Ballegooijen blijft Zcidóc0owta/nt jbenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Ities (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) jienten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Maandag 21 november 1977, 68e jaargang no. 20895 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Paraquay „Een verloren paradijs", BBC- dokumentaire over Paraquay op Ned. II om 22.45 uur. Om 19.25 uur De kris Pusaka en om 20.25 uur de Wrekers. Ned. I om 19.50 uur Amerikaans tv-spel „Dit is mijn zoon" en om 20.40 uur Gééf om de natuur. Guur Zwaar bewolkt en perioden met regen of natte sneeuw, maar ook opklaringen. Krachtige tot harde wind, aan de kust tijde lijk storm uit het noorden. Temp. tussen 0 en 6 graden. Morgen zon: 8.12-16.41. Maan: 15.17-4.23. Scheveningen hoog water 0.33-12.58. Laagwater 8-43-20.53. IALEM (Rtr/UPI/AP) Het be an de Egyptische president Sadat raël is vanmiddag afgesloten met zamenlijk communiqué dat door lëlische premier Begin bij voor- Keer positief" is genoemd. In een ew dat Sadat en Begin gister- gezamenlijk hadden met verslag- VValter Conkrite van de Ameri- omroepmaatschappij CBS, zei met nadruk dat „vooruitgang" nu utelwoord is. Hij acht het moge- it hij het met president Sadat jou kunnen worden over het tuk van de Palestijnse vertegen- ging naar een mogelijke vredes- intie in Genève. „We hebben gang geboekt in onze gesprek- begrijpen elkaar nu. We moeten |oog voortzetten met het doel om conferentie in Genève een vre- Irag te ondertekenen". Sadat be- hier direct zijn instemming mee. i niets over de feitelijke inhoud van het Lijk communiqué, maar volgens de Israeli- lio zou daarin de voortzetting van de vorden verzekerd, „waar president Sadat 1". Gisteren was er al sprake van een jan premier Begin aan Egypte, dat moge- ende week al zou kunnen plaats hebben, ïr Walter Conkrite liet Begin doorscheme- president Carter in de volgende fase van ekingen kan worden betrokken, „via con- Over de Palestijnen zei hij: „we kunnen zond een gelukwens naar het Egyptische blad Al de luchthaven Ben Goerion bij Tel Aviv, waar de en citeerde de Koran „Twist niet, want zo zal uw Ahram, waarop als antwoord binnenkwam: „Dag leden van de regering en ondermeer de oud-pre- kracht verloren gaan". Vervolgens bezocht Sadat JERUZALEM (UPI) - Twee dialoogjes tus sen Israël en Egypte die tekenend zijn voor de ontspanning die het bezoek van presi dent Sadat tussen beide landen teweeg heeft gebracht. Twee verslaggevers, een Egyptische en een Israëlische, tot elkaar: „Mag ik vragen wat uw verwachtingen zijn?" „Wat zijn de uwe?" „Nou ik hoop dat er vrede komt." „En wij ook." „Daar drinken we later een biertje op." Tijdens de verwelkoming ontmoette presi dent Sadat generaal Sjaron, die in 1973 een bruggehoofd veroverde over het Suez-ka- naal, waardoor de oorlog tussen beide lan den kon worden beëindigd. Sadat: „Ik had u daar graag in handen willen krijgen." Sjaron: „Ik heet u hier graag welkom." President Sadat luistert naar de vertaling van de toespraak van premier Begin in het parlement. problemen in 24 uur oplossen", nuniqué heeft betrekking op de resultaten vrienden, bedankt. We zullen uw gelukwensen it en Begin in hun directe besprekingen doorgeven. Hartelijke groeten." lereikt. De toespraken die beide staatslie- Sadat die vanmiddag in zijn met triomfbogen ?rmiddag voor het Israëlische parlement vesierde hoofdstad Cairo zou terugkeren om miers Golda Meir en Jitzak Rabin aan Sadat de kerk van het Heilig Graf en het Yad Vasjem- werden voorgesteld. Velen hadden tranen in de monument ter nagedachtenis aan de joodse slach- ogen. Volgens verslaggevers kuste Sadat mevrouw toffers van het nazi-bewind. Gistermiddag hield hij zijn toespraak in de Knesset, die over de hele Meir op de wang. gaven immers geen aanleiding tot enthou- te worden verwelkomd als „een held en kampioen Zondagochtend vroeg bad Sadat in de Al Aqsa- wereld rechtstreeks werd uitgezonden. Vanmorgen mmentaren. Sadat beperkte zich tot een van de vrede" heeft ook in Israël een ontvangst moskee, waaraan binnenkort met hulp van Egypti-~*had Sadat een nieuw onderhoud met de'Israeli- ing van Arabische standpunten, al toonde gekregen die in schril contrast stond tot de goed- sche technici herstelwerkzaamheden zullen wor- sche leiders en afgevaardigden van de voornaam- jkkelijk zijn bereidheid om Israël te aan- deels vijandige reacties in de Arabische wereld, den Verricht. Tijdens het gebed riep de Mohamme- ste politieke partijen in Israël, waaronder me als vaststa .-A ft it, Ken vermoeid uitzien- Het bezoek bz^jh met de plechtige univangst op daanse priester p tot Arabische eensgezindheid vrouw Meir. n >prak in algemene bewoordingen over ingen naar vrede en complete verzoening loden en Arabieren, en over onderhande- Dnder voorwaarden vooraf. Wij zullen on- èlen als gelijken. Er zijn geen overwin- geen overwonnenen". niet onderhandeld vanaf het spreekge- n de Knesset. Dat gebeurde tijdens een werkdiner waaraan de belangrijkste de- jders van beide partijen deelnamen. Het n discussie die vier uur duurde. Korte ikingen voor televisieflitsen gaven o.a. te zien van Sadat in intensief gesprek met lische minister van buitenlandse zaken ajan, De besprekingen zijn volgens Begin in vriendschappelijke en ontspannen Hij lachten veel". Ze boden hem ook de eid tot een heildronk van mineraalwater ^tensap op het bezoek van Sadat, „een van I gebeurtenissen van onze tijd". Hij noemde |>ok het kleindochtertje van Sadat, dat 'iens bezoek aan Israël was geboren. Die a was ook aanleiding tot het eerste telex- President Sadat in de Al Aquamoskee, in het oude deel van Jeruzalem, waar hij met de religieuze leiders van de mohamme- ^ussen beide landen. De Israëlische radio daanse gemeenschap bad voor de vrede. ADVERTENTIE du- lat 41 m (Van een onzer verslagge vers) DE BILT Met een ver kouden stem meldt een weerkundige van het KNMI uit De Bilt ons dat novem ber waarschijnlijk een nat- weerrecord gaat opleveren. Niet. minder dan 90 mm neerslag viel er al deze maand. Terwijl 142 mm in 1940 het hoogste landgemid- delde van de eeuw was. „Als men zo naar buiten kijkt, zit het er dik in dat we ditmaal in november daarboven ko men", zegt het KNMI. Vandaag is de eerste sneeuw gevallen, met name in Zuid- Holland. De verwachtingen zijn, dat het de komende dagen nog natter zal wor den. Arron wil half december regering PARAMARIBO (ANP) De Surinaamse kabinetsformateur Henck Arron wil omstreeks 10 december zijn werkzaamheden hebben afgerond. Hij heeft dit meegedeeld aan journalisten. De informateur, die var presi dent Ferrier de opdracht kreeg een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot de samen stelling van een kabinet dat het vertrouwen van het parlement zal genieten, is donderdag be gonnen met zijn gesprekken met de leiders van verschillende Su rinaamse politieke partijen. VOORSTEL (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De scheepswerf IHC-Gusto in Schiedam moet op 1 januari 1979 definitief gesloten zijn. Bovendien moeten de werven Piet Smit en RDM in Rotterdam per diezelfde datum hun nieuwbouwaktiviteiten staken. Aldus de voorstellen die ir. A. Stikker van het Rijn Schelde Verolme-concern heeft voorgelegd aan de Beleidscommissie Scheepsbouw die tot taak heeft deze tak van industrie weer gezond te maken. In de commissie zijn de overheid, de werkgevers en werknemers vertegenwoordigd. De vakbonden zijn boos op ir. Stikker omdat er, tegen de voor schriften in, geen overleg gepleegd is over dit voorstel waarin een definitieve datum voor sluiting wordt genoemd. Bij de Beleidscommissie, die onder leiding staat van oud-minister Bakker, liggen plannen klaar om inderdaad tot sluiting van de werven over te gaan, maar daarin wordt slechts gesteld dat dit zo snel mogelijk moet gebeuren. De sluiting van IHC-Gusto en het afstoten van nieuwbouwactiviteiten bij de beide andere werven betekent ontslag voor 548 werknemers. Vrouw (54) zeilt om wereld SYDNEY (AP) Zonder enig opzien is de 54-jarige mevrouw Anne Gash afgelopen week einde in de Noordaustralische haven Ballina aangekomen na het voltooien van een solo-zeil tocht rond de wereld. Zij is naar wordt aangenomen de eerste vrouw die een dergelijke reis heeft gemaakt. Toen zij na anderhalf jaar haar 8,3 meter lange jacht „Ilimo" in zware regen binnenstuurde werd haar geen groots welkom toebereid. „Ik denk niet dat ik iets belangrijks volbracht heb." Mevrouw Gash zei, dat het al leen haarzelf aanging, dat zij rond de wereld heeft gezeild. (Upi) President Idi \wrj Oesanda heeft giste- W aarSChUWUlff s de Oegandese radio O van Amin aan Amerika NAIROBI (Upi) President Idi Amin van ren volgens opnieuw gedreigd maatregelen te nemen tegen de kleine groep van ongeveer 200 Amerikaanse burgers in zijn land. Hij beschuldigde de Amerikaan se regering een „grote sabotage- poging" tegen Oeganda voor te bereiden met inbegrip van bom bardementen op Oegandese Amin de toen 400 Amerikaanse missies in het buitenland. burgers in het land door hen te In februari van dit jaar gijzelde verbieden Oeganda te verlaten. Eerste baby zesling thuis (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Priscilla is de eerste van de Nijssen-babies, die uit het Leidse academisch ziekenhuis naar huis in Heemskerk mocht vertrekken. Zoals bekend is van de zesling een jongetje onlangs overleden. Vader en moeder Nijssen hopen, dat de vier andere babies, die nog in Leiden behandeld worden, met de kerstdagen thuis zullen zijn. Kamervragen over veiligheid speelwerktuigen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Tweede Ka merleden Gualthérie van Wee zei en Van Leijenhorst (beiden CDA) hebben in schriftelijke vragen bij minister Van Doorn (CRM) aangedrongen thans spoedig maatregelen te treffen ter beveiliging van speelwerk- tuigen. De Kamerleden willen weten, waarom er nu - ruim twee jaar na de verschijning van het rap port „Veiligheid op speelplaat sen" - nog niets anders is ge beurd dan het instellen van een studie-werkgroep. Zij vinden dat het hoog tijd wordt dat er wettelijke voorschriften en nor men komen waaraan speelwerk- tuigen moeten voldoen, zeker in het licht van de ongevallen die reeds hebben plaatsgehad. ARNHEM/Den Haag De suppor tersclub van FC Den Haag, Hague City, heeft gisteren een brief geschre ven aan het be stuur van Vitesse, de Arnhemse poli tie en de Neder landse Spoorwe gen. De aanhangers be klagen zich over de behandeling die zij gisteren hebben ge kregen voor tijdens en na hun bezoek aan het stadion van Vitesse, waarbij na aankomst op het Arnhemse station een vijftal supporters werd aangehouden wegens het ge bruiken van opruiende taal. De resterende groep supporters werd vervolgens gedwon gen de tocht van station naar stadion te voet af te leggen en mocht vervolgens geen overdekte staanplaatsen kopen, ondanks de slechte weersomstandigheden. Na afloop werd het Haagse gezelschap in groepjes op willekeurige treinen gezet, waardoor sommigen bij controle op de terugreis geen kaartje konden overleggen, omdat zij op groepsabon nementen reisden. Hague City tekent tegen deze gang van zaken bij genoemde instantie bezwaar aan, temeer omdat de supportersclub over veertien dagen opnieuw naar Arn hem moet als FC Haag voor de competitie tegen Vitesse speelt. De schaatstrainers, opgeleid door hun eigen bond, waren woedend toen de niet in het bezit van zulk KNSB-dipioma zijnde Tjaart Kloosterboer tot opvolger van Leen Pfrommer werd benoemd. „Dan zullen we het toernooi om de IJsselcup boycotten en onze rijders en rijdsters niet coa chen", riepen zij uit en herhaalden die bedreiging nog enige malen. En wat deden de coaches in Deventer? Ze besloten toch te coachen maar een rouwband te dragen, een attribuut dat niet geëigend is om als „protest" te dienen voor zulk een feit dat niet in verhouding staat met het teken van rouw. Spandoeken (foto) waren er ook, er vloog een vliegtuigje rond en er werden pamfletten uitge deeld aan de bezoekers. DEN HAAG Op De Uithof zijn gisteren selectiewedstrijden schaatsen gehouden. Oud-wereldkampioen Piet Kleine werd op de 5000 meter verslagen door Rien de Roon die 7.42.33 min. noteerde terwijl Kleine als tweede tien seconden meer nodig had, 7.53.28. Barcelona De Spaanse voetbalderby Espagnoi Barcelona is afgelopen weekeinde ontaard in een keihard treffen, waarin scheisrechter Perez zich genoodzaakt zag maar liefst 12 kaarten uit te delen.Juanjo (Barcelona) en Amado (Espagnoi) kregen rood en moesten voortijdig het strijdtoneel verlaten. Negen andere spelers, onder wie Cruijff en Neeskens, kregen geel. Ook de verzorger van Barcelona kreeg een gele kaart toen hij het veld opliep om Cruijff een nieuw broekje te brengen, nadat deze in een fel duel zijn broekje had gescheurd. De wedstrijd eindigde overigens in een gelijkspel: 1-1. DEN HAAG Wim Comello van de KNSB: „Het toernooi om de Ennia Challenge Cup is geweldig aangeslagen bij de rijdsters en rijders. Ze willen allemaal terugkomen. Ik ben er van overtuigd dat volgend jaar ook Oost-Duitsland Duitsland en rijdsters TsjechoSlowakije Slawakije zullen komen. Nu reden ze in Karl Marxstadt, maar volgend jaar zijn ze hier. We gaan door met de Challenge Cup, ondanks het feit dat de publieke belangstelling tegenviel." DEN HAAG Mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong, die afgelopen donderdag aftrad als voorzitter van de wielerunie, blijft lid van het hoofdbestuur van de KNWU. Zijn medebe stuurders verzochten hem als bestuurslid aan te blijven. Hij zal ook zijn functie in de profsectie van de internationale wielerfederatie blijven vervullen. ROTTERDAM (ANP) De 24-jarige J. van Winger den uit Rotterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een steekpartij in de Maasstad om het leven gekomen. De schoonzuster van het slachtoffer, de 22-jarige D. M., is aange houden. Zij heeft bekend tussenbeide te zijn gekomen toen haar zus en zwager na een bezoek aan een sociëteit ruzie kregen. Zij maakte daarbij gebruik van een stiletto. De man is overleden aan de gevolgen van twee messteken in de hartstreek. In een bar in Scheveningen is zaterdagavond de 28-jarige Haagse timmerman Humbert Fredison neergestoken. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis gebracht waar hij enkele uren later overleed. Van de dader ontbreekt elk spoor. Van de 500 bezoekers in de bar schijnt niemand iets van de steekpartij te hebben gezien. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht. Dochter voor hertogin van Gloucester LONDEN (DPA) In hetzelfde ziekenhuis in Londen waarin prinses Anne de afgelopen week het leven heeft geschonken aan een zoon, heeft zaterdag de her togin van Gloucester een doch ter gekregen. De zoon van prinses Anne zal het maatschappelijk niet verder brengen dan 'Master Phillips'; de dochter van de hertoging - reeds moeder van een zoon wordt 'lady'.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1