Foreholte toont klasse bii sterk Walcheren. D0C0S en Verdiende zege LMHC Avanti pakken de titel SPORTTRIBUIME Katwijk verslaat UVI: 2-1 HI Tigers bedwingt GreyhouË Handbal Van onze hockeymedewerker LEIDEN Afgelopen inhaal- zondag kwam alleen LMHC in het veld. Alle andere inhaal wedstrijden werden afgelast. Wageningen—LMHC: 1—2 Leiden zag erg op tegen de wedstrijd in Wageningen, daar de thuiswedstrijd zeer nipt in een zege was omgezet. Op het zachte, maar wel redelijk be speelbare veld was Leiden het eerste kwartier nergens. De Wageningers overheersten op alle fronten. Dit Wageningse overwicht werd in de twintigste minuut dan ook in een doel punt vertaald. Roel Visman maakte goed gebruik van een foutief overnemen in de Leidse achterhoede en kon onge stoord oprukken tot doelman Hockey Martijn Drijver. Ook deze ver schalkte hij: 1-0. LMHC werd door dit doelpunt duidelijk geïnspireerd. Lang zaam begon h'et het midden veld terug te winnen en kon zodoende de achterhoede ont lasten. Er ontstonden kansen. Tien minuten voor rust werd uit een van deze kansen een strafcorner geforceerd. Hen drik Quirijns toonde ook nu weer weinig moeite te hebben met dit soort weggevertjes: 1-1. Na de thee kwam er een duide lijk opgeladen Leiden veld. Vooral het midi was nu voor de Leii Hierdoor kon het de wl verder dicteren. Een alt| ve, wat betekent een Quirijns geplaatste, stra' werd door Robbie Feeni een handjestop van Fri hey, in een doelpunt of LMHC kreeg het na dl punt wel wat moeilijkej de achterhoede met hoofd keeper Drijver losf problemen vakkundig <j doende bleef Leiden c elfde wedstrijd als het volgende weel laatste wedstrijd ook weet om te zetten dan de winterstop met geri tegemoet zien. LEIDEN Koploper Holiday Inn Greyhound werd in de donderdagleague bedwongen door HI Tigers. De tijgers hiel den Greyhound op 2-2, waar door achtervolgers Lions, Reisbureau Middelhoek en De Uiver weer iets dichterbij kon den komen. Formule 1 bleef ook dinsdag weer volledig op de been. Dit keer werd het als derde genoteerd staande IT- M/Boston LPG met de maxi male cijfers geklopt. Alley Cats verraste in deze klasse nummer twee Netsuke Dra gons: 3-1. Tettero liet een punt liggen tegen ITM De Wit 2, terwijl de Zlrkzee Boys ver rasten met een 3-1 zege op Union Jacks. Uitslagen/standen: Donder dagleague: Reisbureau Mid- delhoek-Formule 2 3-1, Hl Lions-AZL 4-0, De Uiver 1-Bak kerij Raaphorst 3-1, Hl Grey- hound-HI Tigers 2-2, Uiver 2-Univac 0-4. Stand: 1. Hl Greyhound 38-14, 2. HI Lions 35-17, 3. Reisbureau Middel- hoek 34-18, 4. De Uiver 1 34- 18, 5. Bakkerij Raaphorst 31- 21, 6. HI Tigers 27-25, 7. For mula 2 24-28, 8. De Uiver 2 14-38, 9. Univac 13-39, 10. AZL 10-42. Dinsdagleague: Alley Cats- Netsuke Dragons 3-1, Tettero 1-ITM 2 De Wit 3-1, Union Tc Jacks-Zirkzee Boys 1-3, fe 3-Tettero 2 3-1, ITM R' LPG 1—Formule 1 0-4. T 1. Formule 1 49-3, 2. N*,. Dragons 36-16, 3. ITM Cj 1 34-18, Tettero 1 33 Alley Cats 31-21, 6. L Jacks 27-25. 7. Zirkzeffi 22-30, 8. ITM 2 De WitF' 9. Tettero 2 9-43, 10. ka- 3 9-43. lx Gé Kei Zul Trioleague: stand: 1. Hke 39 1/2-12 1/2, 2. Drift! D 36-16, 3. HI Tigers 35-1/R Lions 33-19, 5. Pizz. H Smeralda 31 1/2-20 1f Tettero 4 25-27, 7. Blad Iers 23-29, 8. Formule 3H 9. Bakkerij Raaphorst 1 42 1/2, 10. BV Par' 6 1/2-45 1/2. td LEIDSE COURANT LEIDEN Zoals trainer Wim Geerllngs van Plan- tenhoek/Foreholte vorige week al „toezegde" heeft de Voorhoutse formatie het hooggeklasseerde Walche ren in eigen huls een rui me (1014) nederlaag toe gebracht. Uiteraard heeft het feit, dat Wlm Geerllngs de Vlisslngse dames door en door kent (per slot van rekening was hij vorig sei zoen nog trainer van de Zeeuwsen) het nodige bij- gedragen tot genoemd po sitief resultaat Toch mag ook de geweldige inzet van de Voorhoutse formatie niet onvermeld blijven. Tot het laatste fluitsignaal draalde Foreholte op volle toeren, Iets, dat de Voor houtse aanhang de afgelo pen wedstrijden steeds heeft moeten missen. De Vlissingse ploeg, natuurlijk op gepept door de aanwezigheid van hun ex-trainer, startte in een hoog tempo. Foreholte daarentegen kwam maar vrij moeizaam op gang. Verdiend nam Walcheren dan ook een 42 voorsprong. Maar naarmate de wedstrijd vor derde, kreeg Foreholte steeds meer greep op het spel. Walcheren moest terug en kon niet verhinde ren, dat Hannie Boskamp c.s. juist voor rust op gelijke hoogte kwa men, 6—6. In de tweede rondgang is Walcheren er in feite niet meer aan te pas gekomen tegen een voortreffelijk draaiend Foreholte. Vooral Marian Mens, die in de voorgaande duels „vast" zat, mani festeerde zich hierbij. Bekwaam werden de zwakke plekken van Walcheren blootgelegd, met als re sultaat dat Foreholte eigenlijk nog vrij eenvoudig kon doordrukken naar een 10—14 eindstand. Voor Plantenhoek/Foreholte scoorden: Hannie Boskamp 4x, Marian Mens 3x, Nel Geerlings 2x, Jet Verdegaal 2x. Karin van Zonneveld, Mariëtte Siera en Elly Hoek. Voor het Stompwijkse HVS ver loopt de competitie tot nu toe naar wens. Voor de vijfde achtereenvol gende keer boekten de Stompwijk se dames de volle winst. Slachtof fer was ditmaal het voor HVS altijd moeilijk bespeelbare Westlandia. Na een gelijkopgaande en uiterst spannende wedstrijd bleef HVS met 12—13 in de meerderheid. De Naaldwijkse dames „tracteerden" Ank van de Bosch op een straf (en vaak iets te straf) doorgevoerde persoonlijke dekking, waardoor zij moeilijk uit de voeten kon. Cobia Goemans kreeg daardoor de nodi ge vrijheid waarvan zij dan ook dankbaar (lees doeltreffend) profi teerde. Liefst zes maal kwam zij tot scoren. De 5—5 ruststand, overigens een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding, liet bei de ploegen nog de illusie op een positief eindresultaat. In de tweede helft echter ging HVS het spel steeds duidelijk dicteren waardoor Westlandia in grote moeilijkheden kwam. Met meer geluk (houtwerk) dan wijsheid kon Westlandia toch nog aardig bijblijven, maar meer dan 12—13 zat er voor de Naald wijkse ploeg niet in. Volgende week krijgt HVS de kans voorlopig af te rekenen met de naaste bela gers. In de sporthal De Fluit te Leidschendam (12.15 uur, red.) moet dan wel Hollandiaan op ver lies worden gezet. In dezelfde klasse (landelijke derde divisie) behaalde Jong Ade een uitstekend resultaat door in de Margriethal te Schiedam het ge vaarlijke DWS met 4—9 terug te wijzen. In het begin van de wed strijd had Jong Ade nog moeite het juiste ritme te vinden. Pas geconfronteerd met een 2—0 voor sprong voor DWS ging Jong Ade „draaien". Via Lydia van de Poel, Helma van der Geest, Plony Olyer- hoek en Loes van der Geest, deze laatste met een fraai sprongschot, werden de bordjes verhangen in het voordeel van Jong Ade, 2—4. In de tweede helft werd DWS zó in beslag genomen, door haar ei gen falen, dat Jong Ade onge stoord kon doorstoten naar het bovenvermelde eindresultaat. De treffers van Jong Ade kwamen op naam van: Helma van der Geest 4x, Lydia van de Poel 2x, Plony Olyerhoek, Loes van der Geest en Riet van de Poel. Ook de derde vertegenwoordigster uit de Leidse regio in de derde divisie Northa kwam tot winst. De reserves van Gewa/Ancora moes ten na een 3—6 ruststand met een ruime 715 nederlaag genoegen nemen. Eindelijk speelde Northa weer als vanouds met goed uitge speelde aanvallen die door de op tijd ingestarte hoekspeelsters be kwaam werden afgerond. Van de vijftien doelpunten werden twaalf uit een dergelijke spelsituatie ges coord. Vanaf het beginsignaal had Nonha het heft stevig in handen, de Rotterdamse dames konden daaraan, ondanks fors tegenspel, niets veranderen. Met de regel maat van de klok werd de score opgevoerd, waarbij vooral Moni que Heemskerk een opvallende rol vertolkte. Voor de Rotterdamsen kwam het verlossende einde bij 7—15. Doelpuntenmaaksters aan Northa-zijde: Monique Heemskerk LEIDEN - DOCOS 1, Avan- ti 1 en 2 en Mlzu 2 zijn met nog een wedstrijd te spe len al kampioen. DOCOS 1 had het niet zo moeilijk tegen Polec. Alleen Ed van der Berg maakte een fout je, het tweede pas van de ze competitie, tegen Pro- rok. Hier bleef het bij. Door de 9-1 uitslag is men de concurrentie te ver voor zodat DOCOS de volgende helft promotie ereklasse speelt. Een van de tegen standers zal dan Avantl 1 zijn, dat In de hoofdklasse A kampioen geworden is. Dit gebeurde in de wed strijd tegen De Veluwe 2. Bettine Vriesekoop en Ro nald Rijsdorp zorgden voor zeven punten, Peter Groot voor drie tegenpunten. Voor dit heugelijke feit tekende ook Mizu 2. Door De Korenbeurs 2 met 6-4 te verslaan promoveerde dit team in anderhalf jaar uit de afdeling naar de promotie-hoofd klasse. De spannende wedstrijd, met de titel als inzet, werd beslist in het voordeel der Oegstgeestena- ren vooral door het goede spel van Friso Reitsma, die niets verloor. Ook Thomas van Nes was met twee partijen produktief en Bill van Alphen met eenmaal winst zorgde dat de zes vol was. Avantl 2 deel de de kampioensvreugde met het eerste team. Door een simpele 9-1 overwinning op R en 2. waarbij John van Strien zich een keer vergiste, komen laatstgenoemde, Jan van Wetten, en Peter de Groot volgend seizoen, evenals Mizu 2, uit in de promotiehoofdklasse. Een spelmoment uit de regionale jeugd-derby tussen UVS en Katwijk Katwijk won met 2—1 Van onze sportredactie KATWIJK De regionale jeugd van UVS heeft opnieuw een nederlaag te Incasseren gekregen. Bij Katwijk kwamen de blauwwitten niet verder dan een 2—1 nederlaag. In de eerste helft kende UVS nog wel een ovenwicht. Schoten van Mario Faber en Marcel van der Blom misten echter de juiste richting. De goede richting werd door Faber, kort na rust wel gevonden: 0—1. Het "antwoord van Katwijk mocht er vervolgens zijn. Onder aan voering van jeugd-international Rik Talan werd UVS onder druk gezet. Het resultaat was er naar: dezelfde Talan scoorde tweemaal. Toch zou UVS nog een enorme kans op de gelijkma ker krijgen. Een strafschop nadat Marcel van der Blom was gevloerd werd door Mario Faber evenwel niet benut 5x. Thea ter Heide 4x, Rienie Heemskerk 3x, Leidy Vink. Anneke Baader en Marian van de Berg. Het Hoogmadese MMO leed, zon der Gerda van de Berg, een teleur stellende 913 nederlaag tegen concurrente EHC. Vooral teleur stellend omdat de Hoogmadese dames in de eerste helft bijzonder goed voor de dag kwamen en met een positieve score (7—5) rustten. In de tweede helft liet MMO zich uit het spel brengen door de zeer zwakke leiding. EHC had daar geen moeite mee en kon verras send op 9—13 komen. Margré Vol- water 3x, Corrie Borst 2x. Helma Volwater 2x, Adrie van der Meer en José Elstgeest namen de MMO- treffers voor hun rekening. De heren van MMO kwamen juist in de eerste rondgang maar matig uit de verf (ruststand 9—7). Na rust echter werd het vierde team van AHC'28 volkomen overspeeld, 21—10. Doelpuntenmakers Gerard Elstgeest 8x, Hans Elstgeest 8x. Piet Bank 3x. Willem Oplaat en Gerard Goeman. In de afdelings tweede klasse bij de heren behaalde Sanocel/Satur- nus de vierde overwinning in suc cessie. Tot de rust konden de reserves van Wings het nog rede lijk bolwerken (9—13), daarna had de Leidse ploeg geen enkele moei te meer om de Hagenaars op grote afstand te spelen. 13—24. Vooral de nieuwe aanwinst van Saturnus, de van Rijnstreek afkomstige Wolf Weber, was in de eerste lijn on grijpbaar. Het Noordwijkse MSV moest in deze klasse na een sportieve wed strijd met 12—17 de eer laten aan de reserves van Hercules. De Noordwijkers waren niet erg op schot en dat speelde uitermate in de kaart van de gedegen spelende Rijswijkers. De dames van MSV moesten na een spannende wedstrijd HW'70 uit Voorschoten juist voor laten gaan, S—10. In de tweede helft werd de stemming sters iets te lankmoedig optri scheidsrechter. De dames van Olymp gemakkelijk tegen h( van Westlandia ma/ teindelijk toch met positieve kant van i Wassenaarse heren zeilden een lastige current DIOS met blijven. Door dit Olympia ongeslagen de in de afdelings derde e 14 on Scylla 1 kan ook nog promoveren naar de hoogste klasse. Dan moet echter wel de wedstrijd volgende week en een promotiewedstrijd ge wonnen worden. Deze week was Ravesteijn te sterk voor de Leide- naren. Enigszins onnodig verloren Gerard Bakker, die overigens een maal niet tot winst kwam, Anton Wil van Zoelen, die een erg slechte wedstrijd speelde en slechts een maal als de sterkste naar voren kwam en Rob v.d. Zeeuw (Ox) met 7-3. Omdat er twee teams kunnen promoveren naar de ereklasse maakt Scylla nog een kans. Vol gende week moet dan wel van JCV, wat 1 punt voorstaat, gewon nen worden. De reserves deden het niet beter. Voor Hein Chrispijn. Theo Bakker en Frits Kantebeen (allen 1x) bleek AMVJ te sterk. De Amsterdammers gingen dan ook met een 7-3 zege naar huis. Wel is men al veilig voor degradatie uit de hoofdklasse. Scylla 3verspeelde zijn kans op promotie door een gelijkspel tegen TTCV Rath. Fred van der Zeeuw (2x), Johan Wessets (lx) en Joost Mentink (1x) kunnen de concur rentie niet meer inhalen. Wel wordt men tweede. Deze plaats is ook nog bereikbaar voor Mlzu 1, doch hoger niet. Ons Vermaak was deze week het slachtoffer van het sterk spelende Trio Jaap Polak (2x), Fer dinand Thung (2x) en Chiel Kuyper (3x) en werd in eigen huis met 8-2 geveegd. Het reeds gedegradeerde Treffers won van NMB/VDO 2 met 6-4. Jacques van Ruiten en Hans van der Zwet lieten zich ieder twee maal de hand drukken, Koos van Beek éénmaal. Het dubbel bracht de beslissing. Het een klasse lager spelende, en eveneens gedegra deerde DOCOS 2 kon weer niet tot een positief resultaat komen. Te gen Radio Molenaar scoorden Ton l'Amie (2x), Jan van der Zalm (1x) en Gerard van der Klaauw (1x) 6-4. Met dezelfde cijfers bleef Scylla 4) Diveko de baas, vooral door goe de inbreng van een ongeslagen Erik Noest. Bert van Schie (1x), Rini Hansen (1x) en het dubbel zorgden voor de eindstand. De Treffers 2 verspeelde een kost baar punt. Tegen De Burcht kwa men Piet Warmerdam (2x), Jos van der Veer (2x) en Kees Vesseur (lx) niet verder dan een remise, zodat nu weer de eerste plaats gedeeld moet worden. Met winst in de volgende wedstrijd is men echte/ toch kampioen. DOCOS 3 strijd om degradatie. Doordat deze week St. Aloysius 2 zich met 7-3 de betere toonde tegen Joep Groenendijk (2x), Fred Bakké (1x) en Theo Owel heeft DOCOS 3 de kans op behoud niet meer in eigen hand. Dames Scylla 1 stelde zich door 5-5 op St. Aloysius veilig. Stephien van Gennip en Marjan Zoetemelk kon den twee maal gefeliciteerd wor den, Sandra de Kruiff een keer. Avanti kon tegen Delta Lloyd niel voor een verrassing zorgen. Anne- miek Smits, die Connie van der Moorst en Ellen Klat achter zich hield, kreeg te weinig steun van zus Liesbeth en Brigitte Kooter die alleen Ellen Klat bedwong. Wel is Avanti al veilig zodat dit 7-3 verlies geen nadelige gevolgen had. Het ook reeds veilige 2e damesteam van Avanti kwam tot een punten- deling tegen Be Quick. Vooral Wil- ma Kooter was sterk door ongesla gen te blijven. Het dubbel en Ineke Streng behaalden de 5 punten. Meer zat er niet in omdat Irene Schmidt niet haar beste vorm had. DOCOS 1 werd door Play Fair met 6-4 bedwongen. Lian Brouwer (2x), Marjan van Prehn (1x) en Ria van Kassei (1x) waren hiervoor verant woordelijk. Het kamDioensteam van DOCOS in beeld: v.l.n.r.: coach Hans van Driel, Ed Fallaux. Ed van de Berg, Wibo van Genst -

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18