vcidóe6omo/ni Jeruzalem Post: Zou je zo iets ooit gedroomd hebben? Verzekering voertuigen weer omhoog oede vorderingen overleg CDA-VVD Federatie industriebonden- FNV op dood spoor ïrland it wraak apeerder t worden Ihermd Geweld rond Sadats bezoek bleef niet uit Fietsendief leefde van de opbrengst ooo s KLM Indonesië-show LAMAN Raketten te koop op zwarte markt enburg 2, Leiden, postbus 11, teJ. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ;ies (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) enten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent D, AGBLAD V OOR Zl UID-HOL LAND Zaterdag 19 november 1977, 68e jaargang no. 20894 Sadat Door aankomst Sadat in Israël vindt een wijziging plaats. Ned. I tussen 18.30 uur en 19.30 uur aankomst Sadat Om 20.00 uur „Spion aan de muur". Ned. II om 21.30 uur Mieke Tel- kamp. Zondag Ned. I om 21.00 uur' Peter Wimsey en om 21.50 uur Extra Vara-Visie met reportage Sadat Ned. II om 21.15 uur „Van tsaar totLenin. vrij koud Vrij veel bewolking met plaatse lijk buien maxima omstreeks 7 graden. Matige tot krachtige, aan de kust tot hard toenemende wind uit westelijke richtingen. Zondag: zon 08.08—16.43. Maan: 14.29-02.07. Hoogwater Scheveningen: 10.5423.31. Laagwater: 6.27-18.54. (Van een onzer verslaggevers) Haag/Leeuwarden Het overleg over een trprogramma voor een coalitie CDA-WD ert goed, zo heeft informateur Van der ten gisteravond bekend laten maken. Het eg zal maandagmiddag worden voortgezet, bij de informateur met suggesties zal ko ter oplossing van de totnutoe door de fractievoorzitters Van Agt en Wiegel opgewor pen kwesties. PvdA-voorzitster Ien van den Heuvel heeft gis teravond op een bijeenkomst in Leeuwarden gezegd, dat de PvdA bereid blijft tot verder overleg met het CDA, maar dat het heropenen van onderhandelingen onzin is. „Verder praten over concessies is uitgesloten. Het is welletjes geweest. Gepraat kan er worden, maar nu moet het CDA redelijk zijn". Mevr. Van den Heuvel zei, dat als het kabinet CDA-PvdA er niet komt, de PvdA niet direct voor de oppositie kiest „Wij lopen niet weg voor onze verantwoordelijkheid. Wij staan er niet om te trappelen, maar dan moet er maar een links minderheidskabinet komen". Tijdens de bijeenkomst werd ook de jongste Nipo-enquête bekend gemaakt van 31 oktober. Daaruit blijkt dat de PvdA vermoedelijk kan rekenen op enkele zetels meer dan de huidige 53. Voor het CDA wordt een verlies van vier zetels aangegeven en voor de WD vier zetels winst. Ook D'66 zou er twee zetels op vooruit gaan. Hooiberg als speldeknop LOS ANGELES (AP) De Amerikaanse stuntman Evel Knievel heeft weer iets nieuws bedacht. Voor maar liefst 20 miljoen dollar wil hij van een hoogte van 12 kilometer uit een vliegtuig in een hooiberg springen, zonder parachute natuurlijk. Het geld krijgt hij deels van een nog onbekende sponsor, het andere gedeelte van de televisierechten. Knievel moet maandag echter eerst een gevangenisstraf van een half jaar uitzitten voor het mishandelen van de auteur van een boek over hem. 1TWUZING ItGHER IRA I (AP) De Neder- ïgering heeft om ex- ilitiebewaking ge- -oor haar ambassade (in en Nederlandse Jen en bedrijven in republiek. oek volgt op de uit- deze week van de ck Gallagher, die in terecht moet staan ing tot beroving, pderlandse ambassa- ra politie geposteerd litie voert ook extra ices uit bij de wo- an Nederlandse za- 1 en bedrijven, er 1975 werd de di- ;an de Nederlandse errenka, dr. Tiede in Limerick ont- gegijzeld door twee het verboden Ierse iceinse leger (IRA), r, die in Nederland ■erstaking begon om gerechtshof ertoe te zijn uitwijzing te i, heeft zijn actie in militair ziekenhuis et. LAG De Consu- «rad hee2t in zijn ijkse consumenten gepleit voor een te regeling voor het van standplaatsen impeerders, bijvoor- ïaloog aan de huur- ning, die voor de i huizen geldt, situatie voor de kam- is in ons land name- ig rooskleurig en dat ïamelijk het gevolg rote schaarste, waar- recreatie-onderne- machtspositie heeft en. Uit een enquête e Consumentenbond 1, dat de huur van te standplaats soms ondeling wordt gere de gevallen, waar "ïhriftelijk contract )gemaakt, is dat con- lduit slecht, vindt de [aar liefst een-derde lampeerders met een andplaats heeft al- nar een tomst. TEL AVIV/ATHENE/CAIRO (Reute- r/UPI/AFP) Geweld rond de histo rische reis van de Egyptische presi dent Anwar Sadat aan Israël is niet uitgebleven. De Griekse oproerpolitie moest er gisteravond met tanks en traangasgranaten aan te pas komen om enkele tientallen gewapende Ara bische studenten te verwijderen die zich al schietend toegang hadden ver schaft tot de Egyptische ambassade in Athene. In de Libanese hoofdstad Beiroet werden bomaanslagen ge pleegd op de Egyptische ambassade en op het kantoor van de Egyptische luchtvaartmaatschappij. Vreedzamer ging het er aan toe in Londen, waar dertig Arabische en Palestijnse stu denten de kantoren van de Arabische Liga bezetten uit protest tegen het bezoek van Sadat aan Israël. Bij de aanslag op de ambassade in Beiroet werd een Egyptenaar gedood, die voor het gebouw op wacht stond. In Athene liep een twaalftal personen verwondingen op. De schietpartij in Athene had plaats terwijl de Griekse premier Caramanlis op het om de hoek gelegen plein een verkiezingsre de hield tot enkele duizenden landge noten, dit met het oog op de verkiezin gen morgen in Griekenland. Onder de toehoorders brak paniek uit Sadat bleef ook gisteren lof en hoon oogsten. In de rij van Arabische staten die de reis van Sadat veroordelen heeft zich ook de Arabische geldschie ter Saoedi-Arabië geschaard, alge meen beschouwd als één van de gema tigde krachten in de Arabische we reld. Syrië heeft voor vandaag natio nale rouw afgekondigd. De officiële media in Egypte blijven een niet aflatende stroom steunbetui gingen aan Sadats opzienbarende ini tiatief publiceren. Egypte's religieuze J$g.t, Ip^^ljpifp* President Sadat van Egypte gisteren gefotografeerd in een moskee. Gods zegen afsmekend over zijn historische vredesmissie naar Israël. Links vice-president Hosny Mubarak. schappen naar Saoedi-Arabië en Jor danië om de missie van Sadat naar Jeruzalem te steunen. Om te voorko men dat Sadat binnen de Arabische wereld alleen komt te staan heeft pre sident Carter de Israëlische premier Begin gevraagd ook koning Hoessein van Jordanië uit te nodigen. In Israël heerst een sfeer van opgeto genheid, gespannen, afwachting maar Griekse oproerpolitie, samengedromd voor het hek van de Egyptische ambassade in Athene, gereed voor de bestorming van het gebouw dat door gewapende Arabische studenten was bezet uit protest tegen de reis van Sadat naar Israël. leiders hebben Sadat steun 1 en alle vredelievende mensen opgeroe pen te bidden voor het succes van Sadats reis. Gelukwensen ontving Sa-' dat ook van koning Hassan van Ma rokko. van de sjah van Iran, en van president Carter van Amerika, die gisteren telefonisch contact zocht met zijn Egyptische ambtgenoot. De Ame rikaanse regering zond spoedbood- vooral van ongeloof. Gevoelens die worden weergegeven in de kop van de Jeruzalem Post „Zou je zoiets ooit gedroomd hebben?" Naar schatting 10.000 man van leger, politie en grensbewaking zullen over Sadats veiligehid waken als hij van avond 18.30 uur Nederlandse tijd op de luchthaven Ben Goerion landt Tientallen Israëlische len als een paraplu het toestel van Sadat bewakend omzwermen. Sadat zal morgen in zijn met spanning tegemoetgeziene rede voor het Israëli sche parlement pleiten voor algehele temgtrekking van Israël uit de bezette gebieden en de vorming van een Ara- bische-Palestijnse staat op de Westelij ke Jordaanoever en in de Gazastrook. Zie ook pagina 7. EINDHOVEN (ANP) - Een 53-jarige alleenwonende uit Eindhoven heeft zichzelf bij de politie gemeld met de mededeling dat hij de afge lopen vier jaren ongeveer duizend fietsen heeft gesto len. De man leefde van de opbrengst. Hij belde de politie vanuit een café en vroeg te worden opgehaald. De man was naar het café gekomen op een ge stolen dameesfiets, die hij tij dens het drinken van een borreltje al weer had ver kocht. Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. lur als danl< voor de moeite het sterrenbeeld (onplaats:. (Van een onzer verslaggevers) Utrecht De besprekingen tussen de indus triebonden NW en NKV om te komen tot een samenwerking in federatieverband, met op de langere duur de mogelijkheid van een algehele fusie, zijn vastgelopen. De indus triebond NW heeft uit de huidige gang van zaken geconcludeerd, dat de NKV-bond kennelijk nog niet rijp is voor het nemen van zo'n belangrijk besluit. Knelpunt is onder andere de vraag, of het aangaan van de federatie onherroepelijk moet uitmonden in een fusie. De NKV-bond voelt meer voor een zware federatie, waarbij een fusie in het verschiet ligt, maar accep teert niet dat het fuseren als een voorwaarde' vooraf wordt gesteld. Een ander geschilpunt is de vestigingsplaats van het nieuwe bonds- kantoor. Het NKV kiest voor Amersfoort en voelt niets voor de idee van het NW om in Amsterdam te blijven, omdat dat door Arte Groenevelt. de achterban als „inwoning" bij de indus triebond NW zal worden uitgelegd. Ook kon men het niet eens worden over een verdeelsleutel voor de bestuursfuncties. N W-industriebondsvoorzitter A. Groenevelt heeft gezegd niets te voelen voor het sluiten van een huwelijk waarbij frustraties tot in lengte van jaren het geluk van beide part ners zal verzieken. Hij wil voorlopig op de oude voet verder gaan. Demonstratie in Parijs voor Croissant PARUS/STUTTGART - Ruim 8000 linkse jongeren zijn gister avond in Parijs slaags geraakt met de politie tijdens een pro testdemonstratie tegen de uit wijzing door Frankrijk aan West-Duits land van de RAF-ad- vocaat Klaus Croissant De advocaten van Croissant hebben gisteren bij de Westduit- se autoriteiten een verzoek om vrijlating van hun cliënt inge diend. Zij wijzen erop, dat de beschuldigingen die tegen Crois sant zijn ingebracht louter be trekking hebben op de werk zaamheden als verdediger van hun cliënt „in een buitengewone situatie", en dat het Franse uit- leveringsbesluit niet rept over de beschuldigingen die nu door West-Duitsland worden geuit Boeng Tomo in vrijheid DJAKARTA (AP) De vroegere revolutionaire Indonesische leider Soetomo, beter bekend onder zijn oude strijdnaam van Boeng (broeder) Tomo, is gisteren door de Indonesische autoritei ten onvoorwaardelijk vrijgelaten. Dit was geschied nadat hiertoe druk was uitgeoefend door Islamiti sche activisten en studentengroepen. Soetomo was woensdag gear resteerd nadat hij ervan was beschuldigd de volksmassa op te stoken tegen de regering, in toespraken tot studenten en op straat. Geen krant ontvangen? Bel tusben 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog ge bracht. ADVERTENTIE Zie pagina 10 [ADVERTENTIES Zijlsingel 2 Lelden 071-143741 AEG-Slagboormachines Bij test S.V.W.O. als beste uit de bus. Zie consumentengids. Music Meeting House PLEYN '68 Groenendijk Dansen m.m.v dansorkeet de BOUQUETS Zaterdag 19 november Zaal open vanaf 8.30 uur. Muggen hebben lak aan verdrijvers UTRECHT (ANP) - Elektro nische apparaatjes die een geluid produceren dat mug gen moet verdrijven zijn niet schadelijk voor het ge hoor, maar voor zover be kend trekken de muggen zich er ook niet veel van aan. Hierop komt, kortgezegd, het antwoord neer van het Ne derlands tijdschrift voor ge neeskunde aan een arts die informeerde naar apparaat jes - werkend op een batterij tje en iets groter dan een lucifersdoosje - die een zach te hoge- toon produceren waarmee insecten op een af stand zouden worden gehou den. NEW YORK (AFP) - Het Amerikaanse dagblad New York Post meldt dat het voor potentiële terroristen vrij eenvoudig is om raket ten op de zwarte markt te kopen waarmee vanaf de grond vliegtuigen kunnen worden beschoten. Uit een onderzoek van de krant is gebleken dat derge lijke raketten in New York worden aangeboden voor be dragen die variëren van on geveer 12.500 tot 37.500 gul den. Bij de prijs is een hand leiding inbegrepen. DEN HAAG Minister Lubbers van Economische Zaken heeft de verzekeringmaatschappijen toestemming gegeven de premies voor alle verzekeringen op voertuigen per 30 november te verho gen. Eerder dit jaar was de minister al akkoord gegaan met een tussentijdse verhoging na 30 juni. De maximale verhogingen van de WA-premies voor personenauto's variëren van 47 gulden voor wagens met een cataloguswaarde tot en met tien mille; tot 155 gulden voor wagens met een waarde van meer dan dertig mille. De premieverhogingen voor de zoge naamde all risksverzekeringen lopen uiteen van maximaal 78 gulden voor auto's met een cataloguswaarde tot en met tien mille, tot maximaal 371 gulden voor auto's met een waarde boven de dertig mille. De premies van de verzekeringsvorm WA plus beperkte cascodek king mogen voor wat de cascodekking betreft verhoogd worden met maximaal 0,1 procent van de dagwaarde van het verzekerd object, terwijl voor verhoging van de WA-dekking dezelfde bedra gen als voor de simpele WA-verzekering van toepassing zijn. Voor vracht- en bestelauto's variëren de toegestane verhogingen van de WA-premie van 160 gulden (cataloguswaarde tot vijftien mille) tot 395 gulden (waarde boven 85 mille), en voor de cascodek king van 163 gulden tot 830 gulden (waarde boven tachtig mille). Voor motorfietsen en scooters gaan de WA-premies omhoog met 26 gulden maximaal in de klasse tot en met 249 cc cilinderinhoud; met 29 gulden van 250 t/m 349 cc; met 31 gulden van 350 t/m 499 cc en met 34 vanaf 500 cc. De cascopremies voor de twee wieiers gaan al naar gelang de cataloguswaarde omhoog van honderd gulden (waarde tot en met twee mille) tot 450 gulden (7501 gulden en hoger). De WA-premies voor (landbouw)tractoren, gebruikt in eigen bedrijf, worden afhankelijk van het huidige premieniveau verhoogd met bedragen variërend van twintig tot 35 gulden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1