gehoordgezien Brothers Johnson: werken aan onze erkenning fjj| rnf ËIIBHV TERUGBLIK „De generatorenfabriek" in China-cyclus K oeker hopjesvla v TELEVISIE VANAVON TELEVISIE DONDERDAG RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG halve liter van 104 voor 85* WOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 FACIEI NEDERLAND I NOS 18.25 Sesamstraat 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest 19.50 Politieke partijen PvdA 20.00 Hoe Yoekong bergen ver zette 21.35 Journaal 21.50 Oen Haag Vandaag 22.05 Hoe Yoekong bergen ver zette II 22.35 Panoramiek 23.05 Studio Sport 23.30 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Duits (24) NOS 18.45 Toeristische tips 18.55 Journaal IKON 19.04 Iemand zoals jij 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Socutera VOO 20.30 Overzicht keuze top 5 20.33 Robin's nest 20.57 Popjournaal 21.05 Informatiespecial 21.25 Oe wonderbaarlijke wereld van Wil 21.50 Rod Stewart-special 22.10 Starsky Hutch 23.00 Aan de grenzen - culturele informatie 23.25 Agenda NOS 23.20 Journaal DUITSLAND I 18.00 Regionaal nieuws 18.05 Bedreigde krokodillen 18.40 Wat u aanstond 19.15 Regionaal magazine a 20.00 Journaal 20.15 WereldgeschiedenisiiTy Duits-Franse betrekkingen Ml 21.00 New York Talk I 22.00 De woestijn, de t grens documentaire 22.45 Journaal ON 17.40 Draaischijf 18.20 Koninklijk Beiers Kaw^^É recht - serie 19.00 Journaal 19.30 Sportspiegel 20.15 ZDF-magazine k 21.00 Journaal 21.15 De laatste waarheid - de RK-kerk in Polen 21.45 Het was de leeuweril spel 23.15 Journaal iai5 Pierrot 18.20 Jonger dan je denkt 18.50 Space 1999 - serie ^IDE 19.45 Journaal tü^ 20.15 Nationale loterij _~fH 20.20 Beschuldigde sta op J rechtbank "jjï, 22.05 De vijfde windstreek rair programma h 22.55 Journaal agehfl 20.15 Secret Army - deel III 21.05 De mens in wording. ,ouwi NEDERLAND I NOS 10.30 Schooltelevisie - Jouw le ven, jouw keuze, of niet? Hoste 11.00 Bedreigde dieren m. Hi 11.30 Jouw beurt ners 14.00 Schooltelevisie - Muzifcend. overal missie 14.30 Journaal voor de schofoouw Duyv' in hoi toetst centr; ten ii progr 19.30 (S) Vrije tijd. blijere zi' portret van een muziekvereniging. L_0PJ Nws. 20.05 (S) VARA-Klassiek: SalT*r ger Festspiele. 21.40 (S) Een jpiem' alleen, hoorspel. NOS: 22.15 jen W School. 23.00 (S) Met het oog opDe 5 gen. met om 23.05 Akt.overz. Rad» 23.10. De krant van morgen. 23.20^^^ Haag Vandaag. 23.52 Even op T komen. yoga. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III HILVERSUM I HILVERSUM II HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nw». 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7.30 Nwe. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Vandaag-donderdag, gever, progr. 8.25 Werkwoord. 8.30 Nwe. 8.38 Gym voor de huisvrouw. 8.45 (S) Wie weet waar Willem Wever woont? 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nwe 10.33 (S) In 1 zilver, progr. voor ouderen. 12.00 (S) De KJIime Hewellene Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. tb.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nwe. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Mlddag- pauzedleneL 13.15 (S) NCRV-Globaal (15.30 Nw») 17.30 Nwe. 17.32 (S) Hier HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 AVRO-klok. gramm.pl. (8.00 Nws. 811 Radiojoum.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Jolanda loopt weg. docum. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 School radio. 10.00 Radio-Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojoum.) 11.30 Rondom twaalf, gevar. progr. 12.15 Sportpai ma. 13.00 Nws 13.11 Radiojoum. Beursplein 5. beursber. 13.30 'n dagje AVRO. muziek, inform, e (16.00 Nws. 16.03 Radiojoum.) 17.0 Speciaal progr. voor de jeugd. OVi VOORL.: De politie nu. 17.55 f HILVERSUM III TROS: 7.02 (S) Met Peter gaat! Ii beter. 9.03 (S) De Hugo van Geld! d Show. 11.03 (S) Gerard de Vries di| op verzoek. 12.03 (S) Boter. Klaas prijzen. 14.03 (S) Polderpoppari n 16.03 (S) Europarade. I V lillïHiH'li'IMw KRO. 7.00 Nws. 7.02-(S) Badinerie. S Nws. 9.02 (S) Aan woorden voorbij (S) Nieuwe grammofoonplaten. 1(| (S) Bregenzer Festspiele 1977 12.00 Rondom .Mrs Amy Beach 14 00 N 14.02 Spektakel. 14.30 (S) Kollage t alledaags en zeldzaam. 15.30 (S) Vi God en Goden 16.00 (S) Bij voorkt De TROS entameerde gister avond een nieuw quizspelletje: 21-gen. Het is dan ook geba seerd op de spelregels van het kaart spelletje, dat zo heet Wat valt daar eigenlijk nog aan toe te voegen. Nou, dat Chiel Mon- tange er de quizmaster van is. En dat hij zich dus ook uit in termen die er voor staan: ,,U was een bijzonder plezierige kandidaat en dat betekent dat wij afscheid van u moeten ne men, daar valt nu eenmaal niets aan te doen." Waar hadden wij dat allemaal toch meer ge hoord? De kabinetsformatie ik blijf het volgen is weer een nieuwe fase ingegaan met de aanwij zing van prof. Van der Grinten tot informateur. Dat was uite raard te merken in „Den Haag vandaag", waarin Ton Planken diens politieke doopceel min of meer lichtte, voorzoverre er alt hans iets te lichten viel. En Henk van Hoorn ontlokte aan Jan Ter louw de categorische uitspraak dat D'66 niet zal mee doen aan een eventueel op sta pel te zetten met CDA en WD, noch aan een andere forma' met CDA alleen. Dat wisten dus weer, of nog. tw Ook in TROS-Aktua kon mem I natuurlijk niet omheen, om i politieke verwikkelingen. Mi cel Bruyns wist te melden d de heer Van der Grinten gepoLE teerd zou zijn voor een nieuivai lijmpoging en ook maakte hij ll°>: uitslag bekend van een „repid* sentatief onderzoek" waan bleek dat „wij" het voor 41 pr,w« cent eens waren met een te fo vo meren nationaal kabinet voor 38 procent oneens. De re vo van ons had geen mening daa De omtrent. Bruyns was trouwel0* toch zeer in de weer, want b tf1 voorzag een groot aantal gepf *e jecteerde foto's van Joop dl V; Uyl op de achtergrond van ei f3 politiek commentaar, dat voor kennisneming kon aann men. En van Lous Haasdi) mochten wij nog vernemen di Cruyff wel naar Argentinië w! maar dat Danny, zijn vroir dus, er tegen is. Enfin, de n briek was begonnen met (ee n overigens goede) reportage ovl de stichting „Blijf van mijn lijfL- HERMAN HOFHUIZE) PIEN Dik Voormekaar op de tv schijnt het nu ook zakelijk dik voor elkaar te hebben. Fabrikanten van allerhande snuisterijen en ook wel nutti ger gebruiksvoorwerpen to nen belangstelling voor de beeltenissen van Dik, Ome Joop en al die andere oenen teneinde hun produkten op aantrekkelijke wijze in de handel te brengen. Het ziet er naar uit, dat Dik binnen kort een goed deel van onze samenleving gaat beheersen in de uitdossing van de Am sterdamse „Fantasy Facto ry", die al van meer tv-pro- dukties de poppen heeft ge maakt en de animatie er in heeft gebracht. RADIO/TELEVISIE We moeten nog even terugkomen op het verleden week gehouden Delftse cabaretconcours Cameretten vanwege de rol die Jasperien de Jong, in de wandeling Pien genoemd, daarbij heeft gespeeld. Zij was uitgenodigd om in de tijd, waarin de jury vergaderde over de uitslag, een stukje personality-show weg te geven. Zij liet bij voorbaat weten in de aula van de th te zullen verschijnen met een bij dit gebeuren passend programma.Dat maakte nieuwsgierig, want Jasperien weet evenals elke andere artiest(e) in Neder land, dat die aula als een „leeuwenkuil" wordt omschreven sinds het op de Cameretten sedert tien jaar traditie gewor den is om een willekeurige kleinkunstenaar aan een afgang te helpen. Een kleine groep studenten nestelt zich daartoe in een bepaald deel van de zaal en op het sein van een paar druktemakers, intelligentia-in-wording behept met de neiging: wereld wij komen er aan, begint men eindeloos te klappen, te joelen en te stampen. We hebben (jonge) cabaretiers geschokt het podium af zien hollen en later huilend achter het toneel aangetroffen. Dit soort grappen moet je met Pien natuurlijk niet uithalen. Toch begon zij zaterdagavond heel gewoon met haar programma, niets bijzonders, nummers uit haar tour de chant, nou niets bijzonders, wat zij aanraakt met haar talent, gaat schitteren: de tekst, de zang, de totale expressie van lijf en lied. De zaal werd er stil van, zo stil als die „leeuwenkuil" met 1500 man en vrouw nog nooit geweest is. Toen achtte Pien de tijd gekomen om haar spel met deze zaal te spelen, blijk te geven van wat er speciaal voor deze gelegenheid aan het programma was aangepast Op zeker moment zong zij het lied „De wind". Zij vertelde erbij, dat de tekst kwam van de jonge Jan Boerstoel en de muziek van de ook nog jonge Peter Niewint van het cabaret van Ivo de Wijs. Tijdens dit lied bleef zij nadrukkelijk met de rug naar de vier haar begeleidende musici staan. Een van hen, bespeler van de tamboerijn, haalde met dit instrument allerlei malle fratsen uit, terwijl Jasperien quasi onbewogen bleef door zingen. De muzikant kreeg de lachers op zijn hand, ja zelfs zette hij met zijn humoristische hilariteit de groep drukte makers in beweging, die zich allengs meer liet horen. Pien let hen begaan en zong door. Tot twee regels voor het einde van de laatste strofe. Toen hield zij plotseling met zingen op en voegde zij de zaal snierend toe met de armen gekruist voor haar borst: „Ik kan wachten, hoor, en als het moet stuur ik er één de zaal uit". Pas in de diepe stilte die daarna ontstond zong Pien de laatste twee regels weg. Toen zij het podium verliet, ging de horde geluidloos af. Sint Nicolaas komt dit jaar op 19 november in ons land aan. Dat geldt althans voor de „televisiesint", die dan in Muiden voet aan wal zal zet ten en in het Muiderslot zal worden ontvangen. In tegen stelling tot voorgaande jaren is de aankomst van de goed heiligman nu bepaald op half twaalf in de ochtend, ander half uur vroeger dus. De NOS heeft hiertoe besloten om de Sint in de gelegenheid te stellen elders in het land in de middaguren zijn op wachting te maken. Gast- vrouwe bij de directe televi sie-uitzending op Ned. II van de aankomst in Muiden is Wieteke van Dort. LEIDSE COURANT Advies aan V Joop en Dries: V 4f> ohzmme lekkere zoutjes „The Brothers Johnson", die voor een groot deel disco- theekmuziek maken, de swin gende muziek waarop goed gedanst kan worden, zijn in Nederland nog niet zo bekend als bij voorbeeld in Amerika, waar hun eerste elpee „Look out for I" in drie maanden tijd platina en de singles goud werden. Of ze in Nederland tot een van de belangrijkste groepen zullen gaan behoren is nog maar de vraag, want hun veelbelovende single „Strawberry letter 23" kwam zonder stip, na weken, binnen op nummer 38 in de Neder landse top veertig. Enige tijd geleden waren ze in Nederland om te laten zien wat ze „live" waard waren. Ze gaven drie concerten en kre gen goede kritieken. Ook hun nieuwe elpee „Right on time" werd veelbelovend begroet. „Wij zijn eigenlijk al in de muziekbusiness sinds we ze ven en acht jaar oud zijn", zegt George Johnson, de 24-ja- rige gitarist, die samen met zijn 23-jarige broer Louis „The Brothers Johnson" vormt. „We begonnen met een band in Los Angeles die we „The Brothers Johnson I" noemden. In die band zat ook onze broer Tom my, die nu roadmanager van de „Brothers Johnson" is en neef Alex Weir. In die tijd speelden wij eigenlijk alleen maar op schoolfeesten in de buurt van Los Angeles, maar wij wisten wel een reputatie op te bouwen." Op een dag kwam George zijn collega Billy Preston tegen, die vroeg of hij zin had om in zijn band te komen spelen. George was net afgestudeerd en nam de baan aan. Zijn broer Louis, die basgitaar speelt, kwam in dezelfde band terecht toen Bil ly Preston's basgitarist mid den in een Canadese tournee wegliep. Zij schreven drie nummers voor Billy's elpee, „I wonder why", „Heart full of sorrow" en „Struttin". Nadat ze Preston's band verlaten hadden, gingen ze thuis liedjes schrijven en speelden veel sa men. Door de speciale manier van spelen, hij slaat met zijn duim op de snaren waardoor je een melodieus schokkend geluid krijgt, kreeg Louis veel werk en was bijna iedere dag in de studio te vinden als ses siemuzikant. „In 1975 kwamen wij in con tact met Quincy Jones, die The Brothers Johnson: „Qi onze producer, hi] is ook vriend". toen zijn elpee „Mellow Mad ness" aan het opnemen was", vertelt Louis. „De tourmana ger van Billy Preston had over ons verteld en zo werden we door Quincy Jones gebeld met de vraag of we zin hadden om met hem te spelen. Dat aan bod namen we aan. Hij was nogal onder de indruk van hetgeen we voor hem speel den." Hij was zo onder de indruk van hun spel, dat hij besloot een elpee met ze op te nemen. Dit gebeurde in 1976. Nu is alweer hun tweede elpee uit „Right on time", die net als de eerste geproduceerd werd door Quincy Jones. „Hij is niet alleen onze producer, hij is onze mentor, broer en vriend. ncy Jones is niet alleen onze mentor, broer en Wij hebben ontzettend veel van hem geleerd over muziek. Tijdens een Japanse tournee vertelde hij ons hoe je noten moet lezen en schrijven." „The Brothers Johnson" wer den in Amerika gekozen tot het beste nieuwe duo, het be ste nieuwe single-duo, het be ste nieuwe elpee-duo van de pop-, rhythm and blues- en jazz-categorie en hun „Mid night Soul Patrol" werd geko zen als beste instrumentale hit „Het betekent een erkenning voor ons. De mensen vinden ons blijkbaar goede musici. Wanneer er in Amerika een nieuwe band wordt gevormd, wordt er veel over gepubli ceerd, waardoor je steeds op valt. Het publiek houdt je in de gaten en kijkt of je goed bent en dat blijken we te zijn", zegt George. „We proberen nu ook de rest van de wereld te overtuigen, vandaar deze tour nee die we door Spanje, Duits land, Engeland, Schotland en Wales en natuurlijk Nederland gemaakt hebben. De tournee is niet erg winstgevend. We verliezen alleen maar geld om dat wij natuurlijk niet veel kunnen vragen voor een optre den. Gelukkig betaalt de pla tenmaatschappij een deel van de kosten. De zalen waar we optreden zijn ook niet zo groot, maar het is elke keer weer een belevenis om voor mensen muziek te maken. AI waren we in het begin wel zenuwachtig. Het is heel an ders werken dan in de studio, waar je een bepaald stuk mu ziek honderd keer kan spelen als dat nodig mocht zijn. Op het podium gaat dat niet, daar moet het in een keer goed gaan." In Amerika werkt Louis, de basgitarist nog veel als sessie muzikant. „Er is een soort ket tingeffect ontstaan. Quincy kent iemand, die vraagt of ik mee wil spelen, als dat ge beurt, hoort een ander ervan en nodigt me uit om weer op zijn elpee te komen meespe len." Wanneer gaan jullie aan een nieuwe elpee werken? „Als we straks naar de Verenigde Sta ten terugkeren gaan we direct met onze nieuwe elpee begin nen. We hebben vijf maanden de tijd voordat we weer op tournee gaan, maar de elpee willen we in maart klaarheb- ben. Voor onze elpee's gebrui ken we het liefst studio's in de buurt van Los Angeles zoals de Robert Plant Hoe de studio er uit ziet, maakt niet uit zo lang we er maar kunnen doen wat we willen. De nummers zijn klaar voordat we de stu dio ingaan. Daar leggen we de muziek op band vast, vragen dan wat vrienden/muzikanten om de resterende muziek in te vullen en ten slotte wordt de zang toegevoegd. Wat zijn jullie toekomstplan nen? „We willen dat onze mu ziek over de hele wereld ge waardeerd wordt en we succes hebben. Ook gaan we in de toekomst filmmuziek maken en we geloven dat als Quincy ons blijft helpen deze dromen werkelijkheid zullen worden. Hans Piët namen voor „Top-Pop" zou gaan maken, raakte hij betrok ken bij een auto-ongeluk. Gelukkig wist hij vrijwel onge deerd uit zijn wagen te komen, waarvan nog maar weinig over was.Inmiddels is hij alweer uil het ziekenhuis ontsla gen, men een beschadiging aan de schouder constateerde. On danks deze tegenslag hoopt Joe Dolan toch binnenkort op ons scherm te komen met zijn ge weldige nieuwe hit ,1 need you'. „De generatorenfabriek" heet vanavond de aflevering in de China-cyclus van Joris Ivens. Een camera team verbleef drie maanden in een van de onge veer vijftien grote machinefa brieken van Shanghai waar on geveer 8000 arbeiders werken, zowel mannen als vrouwen. De produktie in die fabriek wordt af en toe stopgezet voor een spel badminton of een toneel uitvoering of om enige zaken te bepraten over de organisatie van het werk. In die fabriek werken studenten en mensen die aan militaire oefeningen mee doen. Ieder jaar vertrekt een groep arbeiders te voet naar het platteland om een tijd met de boeren op te trekken en deze te helpen. Tijdens het filmen ontstond er een arbei dersconflict dat vrij hoog op laaide. Er werd niet gevochten, alleen maar hevig gedebatteerd via muurkranten. Ned. I, 20.00 uur Wonderbaarlijke Wereld In de eerste aflevering van „De wonderbaarlijke wereld van Wil" raakt WÜ Luikinga verzeild in alle mogelijke en onmogelijke situaties. Vaste onderdelen zijn: Mona beantwoordt brieven van kijkers en „sensatiezoekers". Voorts een kijkje in het leven van een stuntman of stunt vrouw. Ned. II, 21.15 uur. Rod Stewart In plaats van Mish Mash dat op een latere datum wordt uitge zonden, heeft de VOO een spe ciaal programma rond Rod Ste wart. Hij zingt daarin vier num mers van zijn onlangs versche nen elpee „Foot lose and Fancy free". De nummers zijn „Hot legs", „You're insane", „You must be crazy" en „You're in my heart". Ned. II, 21.50 uur. Starsky Hutch De aan alcohol verslaafde vrouw Ella is de enige die een aanslag van een moordenaar overleeft. Daardoor weet ze wie het is. Hoewel ze er van over tuigd is dat hij terugkomt gaat ze niet naar de politie. Ned. H, 22.10 uur. Aan de grenzen De eerste uit een reeks culturele programma's waarin dit keer aandacht wordt besteed aan Sylvia Kristel, Thijs van Leer en de 30-jarige graficus Philip Wiesman. Ned. II, 23.00 uur. Rod Stewart zingt nummers van zijn nieuwste elpee bij de VOO. advertentie Geldig t/fri zaterdag \2 november Joe Dolan kreeg ongeluk op weg naar Toppop Filmactrice Sylvia Kristel in „Aan de grenzen" naar aanleiding van haar laatste film „Emanuelle 3". (Van onze popredactie) Joe Dolan, bekend in Neder land door zijn grandioze hit .Lady in Blue' en nu, na twee jaar, opnieuw onze hiptparades bestormend met de single 4 need you', belandde onver wachts in bet ziekenhuis. Op we naar Holland, waar hij op-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2