toswell vormt geen partij voor oppermachtig Starlift Wereldbeker tennis goed alternatief Davis Cup Actie Cruyff spreekt aan Resultaten Hilversum Organisatoren hebben lesje geleerd Vierde nederlaag voor De Zijl/LGB OEFENDUEL BOLIVIA LOOPT UIT DE HAND OLLEYBALDERBY BINNEN HET UUR BESLIST Rompelberg Venix proberen het nog eens Selectie voor ijshockeyploeg Nieuwtjes in volgende Ronde van Frankrijk Basketbalbond bezwaar tegen sponsoring van Amstelveen Damesteam Peru verslaat Rusland SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 NOVEMBER 1977 PAGINA 13 RIJSWIJK In het ver leden - en dan hoeft men nog niet eens zo heel erg litvoerig in de sportge- schiedenisboeken terug ie zoeken - stonden de wedstrijden tussen het mafscheidelijke tweetal aartsrivalen" Starlift en Roswell altijd hoe dan K)k garant voor een aan- jekkelijke demonstratie /olleybal. Spanning en sensatie kwamen stee- rast ruimschoots aan de >rde. Kortom, erg leuk roor het publiek. Of het ïu in de Marimbahal of n de Vliegermolen was, iet maakte amper ver schil. Starlift-Roswell rormde een delicatesse. Sisteravond stonden beide op- jonenten voor de zoveelste maal egenover elkaar in de arena. >1331$ van handeling ditmaal de Harimbahal te Rijswijk, het do nein van landskampioen Star- ift Maar wat een verschil van lu met vroeger. De vaste sup- ïorters - die plichtsgetrouw zo reel mogelijk wedstrijden van ïun favorieten bezoeken - kon- len de ogen vermoedelijk moei- ijk geloven. m Dm te beginnen was de belang- Stelling trouwens al opvallend m jiagertjes. Maar nog veel tries- Ier was de wedstrijd zelf, die I lenslotte in welgeteld'eenenvijf- I tig minuten beslist was. Offer je laar nu een vrije dinsdagavond - roor op? Zonder enige twijfel 1 ïadden de meeste bezoekers V met een opwindender gang van jaken rekening gehouden. De weegschaal sloeg in het v voordeel van de thuisclub door. '^Uiteraard eigenlijk, want nie mand had normaal gesproken anders verwacht Ook de spe lers van Roswell zelf diep in hun hart niet Starlift is dit sei zoen gewoon overduidelijk de meerdere. Kijk maar eens even naar de huidige ranglijst: Star lift fier op kop, Roswell aller laatste. ROTTERDAM - Fred Rompel berg en Martin Venix gaan op nieuw het indoor-werelduurre cord achter handelsmotoren aanvallen. Beide stayers zagen hun pogingen op respectievelijk 23 en 30 oktober mislukken. Rompelberg kwam achter gang maker Koch in Ahoy* in adem nood, Venix kwam een week later ten val. Het werelduurrecord op over dekte banen staat sinds septem ber vorig jaar op naam van de Italiaan Pietro Algeri met 69,741 kilometer. Fred Rompelberg be- reidt op dit ogenblik in Zwitserland zijn nieuwe ten. Rompelberg hoopt daardoor meer zuurstof op poging voor. De aanval vindt op 11 december te kunnen nemen. plaats, opnieuw in het Sportpaleis Ahoy* te Rotter- Martin Venix heeft het ook nog niet opgegeven, dam. De baan is eigenlijk te klein voor de lange Hij verklaarde een half uur nadat hij zijn sleutel- Maastrichtenaar, maar hij meent toch te kunnen been brak al, dat hij het nog eens zou proberen, slagen. Het verschil met zijn eerste poging is alleen Op 22 januari, na de normale Ahoy'-op-zondag- dat er op 11 december geen publiek wordt toegela- wedstrijden, meent hij opnieuw in topvorm te zijn. spel gespeeld. De eerste twee ploegen uit iedere DÜSSELDORF 8/11 De eerste trijd om de groep plaatsen zich vervolgens voor de halve wereldbeker voor tennis „landenploegen" zal in einddstrijd en de winnaars daarvan bestrijden 1978 van 8 tot 15 mei in Düsseldorf worden elkaar in de finale om de eerste wereldbeker, gehouden. De organisator, Horst Klosterkemper, Zover is het echter nog niet. Problemen van, behoeft slechts te wachten op de financiële toe- politieke aard lijken zich echter niet voor te zeggingen van de deelstaat Noordrijn-Westfalen kunnen doen. „Je kunt dit toernooi niet officieel en de stad Düsseldorf, die in totaal rond de als 1 andenkampioenschap van de ATP kenschet- 700.000 gulden moeten bedragen, om de eerste sen", aldus Klosterkemper. „De nationale bonden uitnodiging te versturen. Met dit geld kan het worden hier buiten gelaten. De spelers stellen^ complex van de Düsseldorfse Rochusclub vol- zichzelf op. Er worden geen nationale ploegen* doende vernieuwd worden, om deze wedstrijden, samengesteld en ook geen volksliederen gespeeld", waaraan spelers uit acht landen zullen dee Ine- Door deze, schijnbaar eenvoudige methode hoopt men, te kunnen houden. de organisator moeilijkheden rond de deelneming De opzet van dit evenement, dat door verschillen- van Zuid-Afrika of Chili, hetgeen niet onwaar de spelers al enthousiast is ontvangen (Nastase: schijnlijk is, te vermijden. „Dit is het beste alternatief voor de verouderde Naast toezeggingen van sponsors heeft ook het Davis Cup"), is als volgt: de beste twee spelers „Zweite Deutsche Fernsehen" (ZDF) interesse ge- van een land, gerekend naar de ATP-ranglijst van toond voor uitzendingen. Ondans de concurrentie zes acht weken voor het toernooi, vormen samen van bijvoorbeeld de wereldkampioenschappen ijs- een team. De acht deelnemende landen worden hockey en boksen, alsmede de finale in het Euro- vervolgens over twee groepen verdeeld, waarin de pese voetbalbekertoernooi van de landskampioe- ploegen elkaar ontmoeten in een halve competitie, nen, heeft het ZDF de strijd om de wereldbeker Daarbij worden twee enkelspelen en een dubbel- reeds vastgelegd in zijn opzet voor 1978. De chaos bij Roswell (achter het net) duidelijk in beeld I lemstein van Starlift zal dan ook weinig moeite hebben gebracht. Wim Bannink en Jurriaan Kooien hinderen het punt naar Rijswijkse kant te laten uitvallen, elkaar bij een Voorburgse aanval. Blokkeerder Loek Wil- I Moeiteloos Zoals reeds gememoreerd, het was gisteravond in de akelig sfeerloze sporthal snel bekeken. Met de cijfers 3-0 trok Starlift Ben vrijwel moeiteloze zege naar och toe. De setstanden (15-4, 15-11, 15-11) spreken in dit ver band voor zichzelf. Nooit en te nimmer slaagde Roswell er daadwerkelijk in de regerend titelhouder van Neder land redelijk partij te bieden. Of het moest toevallig aan een manco aan concentratie bij Starlift liggen. Het klasse-onder scheid was schrijnend. Een bij zonder eenzijdig duel werd het gevolg, waarmee het publiek een kwalijke dienst werd bewe- Want ook Starlift speelde verre van groots. Doch af en toe had men net dat kleine portie geluk, dat een goede ploeg soms nodig heeft. Alleen de in topvorm ver kerende Wim Thewissen liet een constant bevredigende indruk achter. De rest van de formatie van trainer/coach Pierre Ma- thieu oogde ook slechts middel matig. Roswell vermocht er niet van over het blok maar helemaal te te profiteren. De Voorburgse zwijgen. Met 15-4 was het eerste ploeg steekt momenteel in een bedrijf een kwestie van twaalf diepe impasse. Verschillende hele minuten, ziekte-gevallen, waardoor som- Daarna pakte Roswell de zaken mige spelers een trainingsach- toch iets energieker aan. Of was terstand opliepen, worden als het Starlift dat zich na de een- excuus aangevoerd. Maar toch voudige openingsset nu zelf op mag dit het in feite niet zijn. een spaarbrander zette? In elk Want Roswell bezit ondanks al- geval werd de confrontatie nu les genoeg kwaliteit om ook toch enigszins boeiender. Ros- deze tegenslagen het hoofd te well - waarbij Leon Jungschla- kunnen bieden. ger aantoonde wel degelijk een In de eerste set was het bedroe- groot talent voor de toekomst te vend gesteld met de volgelingen betekenen - nam zelfs enkele van coach Henk Heemskerk. De malen een voorsprong. Al was ene verkeerde serve volgde de het alleen bij 6-9 even voor Star- andere op. Het stoppen was lift oppassen geblazen, slecht verzorgd, de aanval toon- Met 15-11 moesten de gasten de te weinig kracht om inder- ook de tweede set duidelijk inle- daad echt beslissende openin- veren. De derde set gaf een gen te kunnen forceren. Om vrijwel identiek beeld te zien. Weer gelijkopgaand tot 11-11 en weer Starlift met de langste adem En alweer 15-11. De saaie ontmoeting was gelukkig zo snel mogelijk beslist Ook de over winnaars zullen vermoedelijk weinig vreugde aan een dergelij ke vertoning hebben kunnen spenderen. Coach Henk Heemskerk van Roswell direct na afloop: „De opgaande lijn, die we in deze wedstrijd hadden willen zien, is uitgebleven. We zitten zo moge lijk zelfs nog dieper in de put Roswell speelde ditmaal veelal te overgeconcentreerd. Er wer den veel onnodige fouten ge maakt. En dat moet je tegen een ervaren ploeg air, Starlift nu eenmaal niet doen". DICK KIERS HILVERSUM De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehouden draverijen zijn: Keurmees terp rijs, 2000 meter 1. Pa- la (P. Heynen) 2.53,1, 2. Podo du Bois, 3. Petri Buitenzorg. Toto: win nend 4,00, plaats 1,70 2,40 8,00, kop- g;l 16,10, trio 79,60. Niet gestart: Pop lorie Expo hal prijs, 2440 meter. 1. Orson Hanover (H. Vrugt jr.) 3.28,1, 2. Nan cy Volann, 3. Nebit Hanover. Toto: en Noble Victory. Ringmeesterprijs, 2000 meter 1. Pa tricia Lamour (A. de Wrede) 2.46,8, 2. Olinda, 3. Olaf Moore. Toto: win nend 6,10, plaats 1,90, 2,40, 2,40, kop pel 53,70. Niet gestart: Oliav Volo. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlan der I, 2000 meter: 1. Nicky Norton (K Woudstra) 2.44,3, 2. Nar Buiten zorg, 3. Oermana G. Toto: winnend 12,80, plaats 1,90, 1,10, 1,90, koppel 6,30. Jjnrlingenshowprijs, 1600 meter 1. Oda Helvetia (A. jTMollema) 2.12,2, 2. Perino S, 3. Nelson Kitty. Toto. winnend 7,50, plaats 3,30, 5,10, 2,70, koppel 34,50, tno 415,40. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlan- der II, 2020 meter 1. Lea Bond (C. A. van Leeuwen) 2.45,9, 2. Lissy, 3. Lantoni H. Toto: winnend 15,10, plaats 3,40, 2,10, 4,40, koppel 131,00, trio 932,80. Grote Prijs van de Gooi- en Eemlan,- der III, 2020 meter. 1. Jojo Buiten zorg (J. van Dooyeweerd) 2.46,2, 2. Allegro. 3. Henn van Wendy. Toto: winnend 1,40, plaats 1,30, 1,50, kop pel 2,40. Jengdprijs, 1540 meter 1. Ronco Spencer (S. van Dooyeweerd) 2.05,1, 2. Remarquable, 3. Reine Janet To to: winnend 2,60, plaats 2,10, 6,00, 4,90, koppel 45.90. oku w- vj. n- ue juiig; ï.iOjU, i.. Mary-Ann, 3. Menno Victoria Toto: winnend 9,30, plaats 2,20, 2,20, 1,80, koppel 27,50, tno 213,90. Stam boekprijs, 2020 meter 1. Pretty Boy (J. I L Geluk) 3.00,5, 2. Pesach Schans, 3. Petra MendeL Toto: win nend 2,60, plaats 1,10, 1,10, 1,60, kop pel 2,60. Totalisator: 493.340,00. HILVERSUM - De actie „Trek Cruijff over de streep" spreekt Ban. Al meer dan 26.000 Neder landers hebben briefkaarten Daar de TROS gestuurd in een poging Johan Cruijff er toe te brengen toch met bet Neder lands elftal naar het wereld kampioenschap voetbal in Ar-' gentinië te gaan. De TROS was aanvankelijk van plan eind deze week met de actie te stoppen, maar de stroom van reacties is zo groot, dat men heeft besloten door te gaan. Gistermorgen bijvoor beeld kwamen er 4.000 brief kaarten binnen. Daarbij waren ook veel sympathiebetuigingen van sportverenigingen. DEN HAAG Bondscoach Hans Westberg heeft zeventien spelers aangewezen voor het nationale ijshockeyteam, dat op 25 en 26 november in respectie velijk Den Haag en Groningen tegen Denemarken uitkomt. De selectie bestaat uit de vol gende spelers: Doelverdedigers: De Bruyn (Amsterdam), Van Bilsen (Heer enveen). Verdedigers: Van Soldt (Heerenveen), Nota (Heeren veen), Hille (Amsterdam), De- cloe (Amsterdam), Krikke (Gro ningen). Aanvallers: Koopmans, Van Wieren, Jansen (allen Heer enveen), Schaeffer, Klooster, Berteling (Amsterdam), Van Gog, Van Onlangs, Toren (Gro ningen), Van de Broek (Tilburg). mioertu O fUCOMS mm nu (itff Q otrur ittrmiu O ctmcrun car»/umt Q (oarttu-Momii PARIJS De vijfenzestigste Ronde van Fran krijk, die zoals reeds bekend was Leiden als startplaats krijgt, wordt volgend jaar gereden van donderdag 29 juni tot en met zondag 23 juli. Het parkoers tussen Leiden- en Parijs is 3950 kilometer lang. Er zijn 22 etappes en twee rustda gen. In vijf gevallen zal de finishplaats van de ene dag niet dezelfde plaats zijn waar daags daarop wordt gestart Tweemaal zullen de ren ners met bussen naar de volgende startplaats worden vervoerd, drie keer per trein. Het parkoers voert de Tour-karavaan door Neder land, België, Frankrijk en Zwitserland. Twee novi teiten kent de monsterrit Voor het eerst sedert 1928 is in het etappeschema een ploegentijdrit over 153 kilometer opgenomen en wel op de vierde dag. De resultaten daarvan tellen niet voor de indivi duele rangschikking. De snelste vijf equipes krij gen in het ploegenklassement een tijdvergoeding van respectievelijk zestig, vijfenveertig, dertig twintig en tien seconden. Voorts krijgen de winnaars van ie vlakke ritten een tijdvergoeding van twintig seconden. Voor waarde is dan wel dat ze in de betrokken etappe tenminste viervijfde van de renners op tenminste twintig seconden achterstand hebben gereden. In een rit waarin het peloton in gesloten gelederen binnenkomt, wordt derhalve geen bonificatie gege ven. Geleerd De organisatoren verklaarden gisteren tijdens de presentatie van de formule van de Tour de Fran ce in Parijs dat zij de lessen van de Ronde van 1977 hadden geleerd en dat „de moeilijkheden die de renners zullen ondervinden harmonisch over het af te leggen traject zijn verdeeld." De puntenwaardering voor het bergklassement is voorts gewijzigd en er is ook een verandering doorgevoerd ten aanzien van het dagploegenklas- sement De prestaties van de vijf hoogst geklas seerde renners van elke ploeg in de etappe tellen voor de berekening. Tot nu toe werden de tijden van de drie hoogst geklasseerde coureurs van elke equipe opgeteld. Naast de ploegentijdrit van 153 kilometer rijden de renners nog 175,2 km tegen het uurwerk. Daar maakt een rit van vijftig kilometer, met veertien stijgingen, tussen Besse-en-Chandesse en de Puy de Dóme, alsmede éen varf 67 km tussen Metz en Nancy deel uit In het parkoers komen 19 cols voor. Viermaal is de aankomst op een berg, te weten in Pla d'Adet, Super Besse, op de Puy de Dóme en in Alpe d'Huez. Jacques Goddet en Felix Lévitan verklaarden verder tijdens de persconferentie dat de „open formule" voor de Ronde van Frankrijk zal worden gehandhaafd. Tenmiste, als de internationale wie- Ierunie (UCI) daarmee akkoord gaat en minder dan twaalf fabrieksploegen hun kandidatuur voor de tour hebben gesteld. In dat geval zou ook een amateurploeg tot de ronde kunnen worden toege laten. «emmm^TPARIS f NA AVI fW lh- irajrartrai De routekaart van de vijfenzestigste ronde van Frankrijk, die op donderdag 29 juni in Leiden van start gaat en die op zondag 23 juli in Parijs zal eindigen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Van onze waterpolomedewer- ker) HILVERSUM De Leidse wa- terpolohoofdklasser De Zij l/LGB beeft gisteravond de vierde nederlaag binnen tien dagen moeten incasseren. Te gen een geïnspireerd HZC-De Robben, dat bet komende week einde in Dubrovnik in Joegosla vië, de volgende ronde van het Europacuptoernooi gaat afwer ken, werd een forse nederlaag geleden. Aan het eind van de eerste spel- periode werd reeds tegen een 0—5 achterstand aangekeken. Tegen de razendsnelle uitbra ken waardoor regelmatig een of meer Robbenspelers vrij kon den doorkomen, wist De Zij l/LGB geen antwoord te vinden. Gemaakte verdedigingsfouten werden onverbiddelijk afge straft waardoor aan het eind van het tweede speldeel de sco re was opgelopen tot 11—1. In de derde en vierde periode namen de Hilversummers wat gas terug en werden van Zij l/LGB zijde minder fouten ge maakt Via Martin Vreeburg, Frits Welling en Albert Spijker werd de stand, nadat Hans Blankenstein nogmaals een tref fer op zijn naam bracht 12—4. In de slotfase bepaalden Eylan- der, Keetelaar en Landeweerd de stand op 15—4. AMSTERDAM - Het bestuur van de topsportliga van de Ne derlandse basketbalbond heeft bezwaar tegen een overeen komst tussen de vereniging Amstelveen en een sponsor. Het bestuur heeft in overleg met het dagelijks bestuur van de NBB, besloten de overeen komst niet toe te keuren als niet aan de volgende voorwaarden wordt voldaan: Ten eerste, een soortgelijke overeenkomst tussen in wezen dezelfde sponsor en een andere bij de NBB aangesloten vereni ging, moet met goedvinden van beide partijen en in overeen stemming met de reglementen van de NBB zijn afgewikkeld. Ten tweede: in de sponsornaam van de vereniging Amstelveen mag niet de naam voorkomen die in hetzelfde seizoen ook in de naam van een andere bij de NBB aangesloten vereniging voorkomt FUKUOKA Het toernooi om de wereldbeker volleybal is gis teren in Fukuoka (Jap) begon nen met een grote verrassing bij de dames. Het team van Peru speelde in de eerste wed strijd van groep B de Russische dames volledig van het veld, 3—0. De setstanden waren 15-4,15-1 en 15—6. Acht landen nemen deel aan het toernooi om de wereldbeker bij de dames. In groep A spelen Japan, de Verenigde Staten, China en Hongarije. In groep B bestrijden Rusland, Cuba, Zuid- Korea en Peru elkaar. De eerste twee van beide groepen gaan over naar de finaleronde die zondag in Osaka begint Tumdames achter PECS De Nederlandse dames keurturnploeg heeft na de eer ste dag van de wedstrijd tegen Hongarije in Pees een achter stand van ruim zes punten. Na de verplichte oefeningen bezit ten de Hongaarse dames 182,60 punten. Nederland heeft 176,50 punten. In het individuele klassement leidt de Hongaarse Kanyo met 37,45 punten, voor haar landge- notes Ujszigeti (36,50) en Horac- sek (36,40). Monique Bolleboom is als vierde met 36,05 punten de beste Nederlandse. Conny Zwarthoed is zesde met 35,75 punten. LA PAZ Een oefenwedstrijd van het Boliviaan se nationale voetbalelftal, die gehouden werd met het oog op de beslissende wedstrijd voor plaat sing in de eindronden van het WK-toeroooi tegen Hongarije op 30 november in La Pax, is een schertsvertoning geworden omdat de tegenstan der, Bangu Club uit Brazilië, maar zes spelers overhield. Van de Brazilianen werden drie spelers naar de kleedkamer gestuurd en twee anderen verlieten nationale Boliviaanse sportsecretanaat verklaarde, dat de Bangu Club uit Rio de Janeiro de overeen gekomen som voor de wedstrijd niet zal krijgen, omdat het stadsbestuur van La Paz een schadever goeding heeft geëist voor de beschamende verte ning. Boliviaanse kranten publiceerden foto svc rokende Braziliaanse reserves op de oanx ajae. de wedstrijd. De krant „El Diaro" senreef d enkele Braziliaanse spelers dronicen waren e. weigerden zich aan een alcoholtest te onderwe

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13