"Motel De Ruigenhoek koor jaar '79 gereed Aankoop gronden langs Sluiskant Succesvolle zegelheursin Noordwijk Zelfbestuur voor Zoeterwoudse volkstuinders Feest bij Veense Rabobank KORTWEG "Al AU/IHbülU MAANDAG 7 NOVEMBER 1977 PAGINA 5 ^OORDWIJKERHOUT Op zeer korte irmijn wordt begonnen met de bouw van motel langs de Noordwijkerhoutse ighoekerweg. Het motel is ontworpen ir architect G. F. Stroek uit Oude Wete- ,.g, in opdracht van de beleggingsmaat- 7mappij „FNS Properties" uit Amsterdam, 'j^jen bouwer voor het ruim 12 miljoen kos- Inde project is nog niet gevonden. Ver- acht wordt dat het motelcomplex in het Tporjaar van 1979 kan worden opgeleverd. ^e totale oppervlakte van het motelcomplex 4 hectare. Zoveel mogelijk wordt getracht terrein in de natuurlijke staat te laten. Hm het landschappelijke karakter van de efeuigenhoek" te handhaven, worden de ver- ueeielde gewassen na de bouw weer aange- Het hoofdgebouw bevat een horeca-gedeelte en verschillende vergader- en conferentieza len. Een bar/bistro is los geprojecteerd. Naast het hoofdgebouw komen administra tieve gebouwen en enkele dagwinkels. Om het hoofdgebouw zijn 122 losstaande motel- appartementen gegroepeerd die via een rondweg bereikbaar zijn. Bij de apparte menten is een bescheiden parkeergelegen heid. Een groter parkeerterrein is bij het hoofdgebouw geprojecteerd. Gekozenis Gekozen is de bouwmaterialen hout en baksteen. Deze bouwmaterialen moeten de 2 onder 1 kap-huisjes een pas send karakter geven. De wooneenheden zijn afgestemd op twee personen. Onder de punt daken van de appartementen is een galerij met een hekje waar eventueel nog een derde persoon kan slapen. In het centrum van het appartementenpark komt een zwembad met een recreatieweide en een speeltuin. Het 2 km. van het strand gelegen motel biedt accommodatie voor 350 500 personen. Vorige week ging de gemeenteraad van Noordwijkerhout akkoord met het voorstel om een krediet beschikbaar te snellen voor de uitvoering van een rioleringsplan voor „Ruigenhoek". De plannen voor het bouwen van een motel aan de Ruigenhoek bestaan al 5 jaar. Het is dan ook 5 jaar geleden dat een inrit hiervoor aangelegd werd. Mede door het feit, dat de grond vele malen in andere handen overging heeft het lange tijd geduurd voordat de plannen uiteindelijk concreet werden. Het centrale deel van het te bouwen motelcomplex Geslaagde O gakntiekbeurs in tij' Leivifauna zijl najaars antiekbeurs die af- an°ïlopen zaterdag in Avifauna in aan den Rijn werd ge- is volgens organisator S°elfred Noppeneij geslaagd te J^bemen. Hoewel het aantal be- ;ker)ekers (1500) 20% lager lag dan b^t bezoek van de voorjaars- can^urs bleken de bezoekers dit- t ^laal „echte" antiekliefhebbers. eipmdat de standhouders der hal- goede zaken deden en de m®felangstellenden verrast waren de hoge kwaliteit van het antiek was na afloop dik tevreden. Organi- ator Noppeneij is inmiddels al reer begonnen met de voorbe- eidingen van een kerstantiek- eurs die op 17 december even- ens in Avifauna, wordt gehou- len. [ongens steken Voormalig bejaardentehuis in brand ALPHEN AAN DEN RIJN Vier jongens hebben zaterdag middag vermoedelijk brand ge sticht in het voormalige bejaar dencentrum „Ons Thuis" in de Julianastraat. Hoewel een grote rookontwikkeling aanvankelijk het ergste deed vrezen consta- j teerde de gealarmeerde brand- iweer bij aankomst dat het alle maal nogal meeviel. Op vier plaatsen werden brandhaarden ontdekt doch meer dan wat af- al ging niet verloren. De jonge irandstichters die na hef uit- ireken van de brand, volgens imwonenden het hazepad ko- n, waren gisterenavond Iaat log niet aangehouden, n de nacht van zaterdag op ontzag hebben vier andere jon- ;ens van 18 jaar de etalageruit •an de schoenenhandel Vankee- ken in de Van Mandersloostraat stuk getrapt. De politie die de vier kon aanhouden constateer de dat het viertal onder invloed verkeerde. Na een proces-ver baal mochten ze hun roes gaan uitslapen. Tijdens het afgelopen weekend werd in een sloot langs het iGoudserijpad een onbemande auto gevonden. Omdat de papie ren in de auto lagen kon de politie de eigenaar vlug opspo ren. Dat bleek een Marokkaan te zijn uit Boskoop die in Gouda in het ziekenhuis lag. Na de kennissenkring van de Marok kaan te hebben nagetrokken stuitte de politie op een landge noot die bekende een ritje met de auto te hebben gemaakt. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs. Geld voor Leidse Spurs LEIDERDORP - „De Leidse Spurs", de gehandicapten-voet balvereniging in Leiderdorp, kreeg het afgekopen weekeinde 187,70 aangeboden. Dit be drag is de opbrengst van een vorige week zaterdag gehouden rommelmarkt op het Burge meester Brugplein. De initia tiefnemers tot deze rommel-, markt, René Vijlbrief (11) en Arjan Bosman (12) overhandig den het bedrag aan de penning meester van de „Leidse Spurs". Het bedrag zal worden gesto ken in de opknapbeurt van de kantine van de vereniging aan het F.ssenlaantje. Vandalen ta kelden onlangs de kantine be hoort ijk toe. Dat leidde al tot een spontane inzamelingsactie van de supportersvereniging van RCL. Expositie in Anker HAZERSWOUDE Joop van Egmond exposeert van 8 tot en met 30 november in het Hazers- woudse ontmoetingscentrum Het Anker met schilderijen, aquarellen en tekeningen. Bur gemeester J. ten Heuvelhof ver richt morgen om 20.20 uur, de opening van deze tentoonstel ling. Van maandag tot en met vrijdag is de expositie geopend van 19.00 tot 23.30 uur. Op zater dag kan men er Van Egmonds werk bezichtigen van 16.00 tot 18.00 en van 20.00 tot 23.30 uur. Op zondag zijn de openingstij den: 12.00-17.00 uur en 19.00- 23.30 uur. LEIDSCHENDAM WIL OMWONENDEN TEGEN INDUSTRIE BESCHERMEN LEIDSCHENDAM Een aantal bewoners van de Plaspoelkade en omgeving heeft in een open brief aan het gemeentebestuur van Leidschendam aan gedrongen op de koop van 1,2 hectare grond langs de Sluiskant en de Plaspoelkade. Volgens de- briefschrijvers kan de gemeente de oude wijk leefbaar maken door de aankoop van de grond die de mogelijkheid biedt voor groenvoorziening en speelruimte. In de oude wijk is nooit rekening gehouden met de noodzakelijke groenvoorziening en speelruimte. In de open brief aan het college wordt de vrees uitgesproken dat een verkoop aan andere gegadig den, de weg zou effenen voor industrievorming met de daaraan verbonden geluids- en stankover last. Het CDA-raadslid Van Erp stelde in de onlangs gehouden commissievergadering voor Ruimtelijke Ordening dat de CDA-fractie zich tegen het voor stel verzet. De hoge kosten verbonden aan de aankoop, de lage positie op de prioriteitenlijst en het ontbreken van een plan voor de grond, zijn voor de CDA-fractie argumenten om tegen de aankoop te stemmen. In het vandaag verschenen raadsvoorstel verzoekt het college „deze kans niet te laten liggen". „De eigenaresse zal de grond in ieder geval afstoten en volgens het bestemmingsplan is de grond be stemd voor industrie", aldus b. en w. „Met gebruik van de Hinderwet kunnen nog wel beperkingen worden gesteld maar het gebruik van de grond is toch nadelig voor de woonomgeving", aldus het Leidschendamse college. NOORDWIJK Voor de 7e grote veiling van de Internationale Vereniging Philatelica, afde ling Noordwijk bestond het afgelopén week end grote belangstelling. Voor het evenement had men echter de beschikking over De Rank en dit was in alle opzichten een ideale accom modatie. In de omgeving van het centrum is meer dan voldoende parkeergelegenheid, de ruime zaal kon de schare kooplustigen gemak kelijk bergen, het podium bood royaal plaats voor de veilingcommissie en de opslag van de handel, terwijl aan de rijen tafels in de zaal de kopers hun notities konden maken. Aan comfort dus geen gebrek. Vlot en schier onver moeibaar bracht veilingmeester S. A. van den Oeverde dan ook de ruim achthonderd kavels onder de hamer. Met een korte pauze halver wege de avond, was hij tot bijna middernacht aan het woord. De kooplust liet weinig te wensen over, al bestond er voor kavels boven de honderd gul den over het algemeen minder animo, dan voor de aanbiedingen in een wat lagere prijsklasse. De opbrengsten lagen op een redelijk niveau. Hier en daar waren er uitschieters. Nederland se zegels lagen het best in de markt en speciaal de uitgiften vanaf 1970 haalden niet zelden de cataloguswaarde en soms nog meer. Een top stuk vormden de langzamerhand onder de ver zamelaars befaamde „koetjes" van 1974. Hier van waren een tweetal „paartjes" aanwezig, die elk 32.- opbrachten. Daarbij kwamen dan nog wel de veilingkosten. Automaatboekjes waren ook goed vertegenwoordigd. Nu en dan was er echt gelegenheid om voor een koopje een aantal lege vakjes in het albus te vullen. De buitenlandse zegels bleken wat minder in trek en verder viel het op dat Suriname bij de meeste filatelisten lijkt te zijn afgeschreven. Het klap- en tevens slotstuk van de veiling, een collectie Duitse munten van hoge catalogus- waarde (inzet 2000.-) kreeg geen bod en ging naar de inzender terug. Gezien de omzet, kan worden verwacht dat deze veilingavond ook voor de afdelingskas nog wel het nodige zal hebben opgeleverd. ZOETERWOUDE De organisatie en het beheer van de volk stuintjes achter de woning van dokter Wibo Kortmann is met ingang van vorige week officieel in handen van de volkstuinver eniging Oud Raadwijk. De raad besloot hiertoe in zijn vergadering van afgelopen donderdag. De huur van de stukjes grond werd tot nog toe geïnd door de gemeente fcoeterwoude. De huurders gaan echter nu met ingang van 1 januari huur betalen aan de vereniging. Het toezicht op en het onderhoud van het volkstuinen complex is door de gemeente volledig overgedragen aan de bestuurders van Oud Raadwijk. „Op het ogenblik zijn we met z'n vieren", aldus voorzitter Wim Boheemen." Binnenkort als de statuten klaar zijn schrijven we een algemene ledenvergadering uit. Een vijfde man moet het bestuur dan nog completeren." „Nu de gemeente ons de vrije hand gegeven heeft, moeten wij onze zaakjes ook voor-elkaar maken. We zijn gelukkig al een aardig eindje op weg/ De inkoop van de zaden en plantjes voor alle tuinders wordt al centraal tegen een fikse korting gedaan. We kunnen ook nu wat gemotiveerder toezicht houden op het onder houd van de kavels. Want het is natuurlijk niet de bedoeling dat de huurders er een halve meter gras op laten groeien. Dan zouden we net zo goed een ander aan bod kunnen laten komen", aldus voorzitter Boheemen. Volgens Boheemen bestaat er voldoende animo voor de volkstuin derij.". Nadat we begin dit jaar zijn uitgebreid naar 51 kavels, staan er nu al weer 20 liefhebbers op de wachtlijst. Die 20 zullen wel niet zo snel aan bod komen. Ik denk niet dat de heer van der Valk nog een stukje grond wil verkopen, zoals hij bij de laatste uitbreiding deed. En mocht dit wel het geval 'zijn, dan is het maar de vraag of de gemeente bereid is weer in de beurs te tasten. Het is zo, dat we iemand pas een tuintje kunnen aanbieden, als er een ander mee ophoudt. Voorlopig zal dit ook wel zo blijven", aldus de voorzitter. ROELOFARENDSVEEN De Rabobank in Roelofarendsveen gaat morgen feestelijk stilstaan bij het 75-jarig jubileum van de bank. 's Middags worden de ge nodigden in dorpshuis De Alke burcht ontvangen en 's avonds is er in het dorpshuis een alge mene receptie, waar iedereen het bestuur van 19.00 tot 21.00 uur geluk kan wensen met het jubileum. Het bestuur van de Rabobank, die in de tuinbouwgemeenschap in Roelofarendsveen een belang rijke plaats inneemt, heeft ook voor de rest van de maand een feestprogramma opgesteld, waarbij zoveel mogelijk leef tijdscategorieën worden betrok ken. Van 4 tot en met 30 novem ber geboren baby's zullen een spaarbankboekje ontvangen met een eerste inleg van 75 gul den. Alle inwoners van Roelofa rendsveen, die geboren zijn in november 1902 zullen een ver rassing ontvangen ter waarde van 75 gulden. Bij de jubileumfestiviteiten zul len ook de kleuters en de kinde ren van de lagere school worden betrokken door het uitdelen van kleurpakketten, door een kleur- wedstrijd en een feestmiddag (12 november). De volwassenen kunnen deelnemen aan een jubi leumrally. De bejaarde Roelofa- rendsveners kunnen deelnemen aan twee kaartwedstrijden, die door de jubilerende Rabobank worden georganiseerd. Lisse wil meer scholen LISSE De gemeente Lisse wil op zeer korte termijn begin nen met de bouw van een open bare school en een openbare kleuterschool op de trimweide aan de Sportlaan. In de raadsvergadering van mei 1977 nam de Lissese raad het principebesluit. Het provincie bestuur ging in juni van dit jaar akkoord met de nieuwbouw. Vooruitlopend op de komende integratie tussen kleuter- en ba sisonderwijs, wordt de nieuw bouw gerealiseerd in de vorm van een gecombineerde school. De kleuterschol „Pluizebol" krijgt 3 lokalen, 6 lokalen zijn bestemd voor de openbare lage re school „De Wildeling". In de raadsvergadering van 9 novem ber stelt het college de raad voor, om een krediet van 2,25 miljoen beschikbaar te stellen voor de bouw van de beide scholen. Nieuwveense postduivenvereni ging vierde 30-jarig bestaan Drie van de vier leden van het bestuur van de volkstuinvereniging Oud Raadwijk KATWIJK De besturenbond van het CNV houdt 10 novem ber een regionale CNV-kader- vergadering in het Katwijkse „Hervormd Jeugdhuis" aan de Voorstraat. Op de bijeenkomst spreekt de heer W. P. van Leeu wen, districtsbestuurder van het CNV over het Arbeidsvoorwaar denbeleid en de CNV politiek voor de jaren '77 tot '81. Aan vang 20.00 uur. NOORDWIJK - Naar aanlei ding van het 80-jarig bestaan geeft de harmoniekapel „Cres cendo" op vrijdag 18 november een jubileumconcert in het Noordwijkse Lido-theater. Na een optreden van majorettes en drumband. sDeelt de harmonie kapel onder leiding van kapel meester Mey uit het veelzijdige 'repertoire. De toegangsprijs be draagt 2,50 gulden. Aanvang 20.00 uur. KATWIJK De Rotterdamse kunstenaar Ronald D. Beumer exposeert op het ogenblik in de showroom van de firma Baai- bergen aan de Ambachtsweg in 'tHeen te Katwijk. Er hangen etsen, aquarellen en tekeningen die alle het landschap tot onder werp hebben. De tentoonstelling duurt tot en met 25 november. KATWIJK - Het „Pniel-dames- koor" uit Katwijk geeft op vrij dag 11 november een concert in Tripodia aan het Hoornesplein. Behalve het dameskoor treden ook de Katwijkse muziekvereni ging UNI en de sopraan Lize Schoo op. Toegangskaarten 2,50 zijn verkrijgbaar aan de KATWIJK Op woensdag 9 november van 19.30 tot 22.00 uur is er een tentoonstelling van werk dat door de geestelijk ge handicapte leerlingen van de Andreasschool is vervaardigd. Ouders en belangstellenden worden uitgenodigd deze expo sitie in de school aan de Com mandeurslaan te Katwijk aan den Rijn te bezichtigen, te neinde een indruk te krijgen van wat de kinderen gepres teerd hebben in de afgelopen tijd. KATWIJK De najaarsverga dering van de leden der Kat wijkse VW zal niet, zoals het plan was, worden gehouden op 8 november, maar op dinsdag 29 november. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur in hotel „Noordzee" aan de Boulevard in Katwijk. Welfare van" het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Katwijk/- Valkenburg, houdt op dinsdag 8 november van 14.00 tot 17.00 uur een verkooptentoonstelling in Huize „De Duinrand", No- lensstraat 2 te Katwijk aan Zee. De te koop aangeboden artike len zijn vervaardigd door pa tiënten en bejaarden onder lei ding van de Welfare-dames. KATWIJK - Het „Elfde van de elfde-bal" van de stichting „Kat wijkse carnavalsviering" wordt, hoe kan het anders, gehouden op vrijdag 11 november. De avond, die om 20.11 uur begint in de grote zaal van sporthal Cleyn Duin wordt opgevrolijkt door de Katwijkse Boerenkapel en het majorettenpeloton „De Caravella's". Om 23.11 uur zul len de nieuwe Prins- en Prinses- Carnaval worden gekozen. KATWIJK KATWIJK Onder auspiciën De vrijwillige van K en O wordt morgen een lezing gehouden over de aspec ten van het medische werk dat de stichting Simavi nu al 50 jaar in de tropen verricht. De lezing onder het motto „Anderen hel pen" begint om 20.15 uur in het Dorpshuis te Katwijk-binnen. Entree 5,—; K en O-inschrij vers, 65+ pas- en CJP-houders betalen 3,50. LISSE De Numismatische Kring Bloembollenstreek houdt morgenavond, 8 november, een ruilbeurs in een zaal van de Pauluskerk aan de Ruishoorn- laan. Er is een verzameling oude Nederlandse munten, bijeenge bracht door de leden van de kring, te bezichtigen. Belangstel lenden hebben gratis toegang. De beurs begint om zeven uur. LISSE Carnavalsvereniging De Rampestampers uit Lisser- broek installeren Saterdag 19 november hun nieuwe prins. Aangezien de vereniging dit jaar haar vijfjarig bestaan viert, zal deze bijeenkomst een extra feestelijk tintje krijgen. LISSE Wandelsportvereni ging DJO houdt vrijdag 18 no vember haar jaarvergadering in gebouw Marienburch. Er zal een bestuursverkiezing plaatsheb ben. Voorzitter Van der Zwet is aftredend, maar stelt zich her kiesbaar. De heer Vansvald stelt zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur heeft de heer Wijnhold als kandidaat voor de vacature voorgedragen. De vergadering begint om acht uur.. STOMP WIJK De Dorpsraad Stompwijk komt donderdag 17 november weer bijeen in café J. W. P. van Geijlswijk aan de Dr. van Noortstraat 74. Aan de orde komen onder meer de nota van aanbieding bij de begroting en het ontwerp Streekplan Zuid- Holland-West. De vergadering begint om acht uur. Nieuwveen De Nieuw veense postduivenvereni ging „De Witpen'' heeft afgelopen zaterdag haar 30-jarig bestaan gevierd. Voor penningmeester C. van Leeuwen droeg de jubileumviering een ex tra feestelijk tintje. Met de vereniging vierde hij zijn 30-jarig jubileum als bestuurslid, waarvan 17 jaar als penningmeester. Uit handen van wethou der H. Soede ontving de heer Van Leeuwen na mens het college een wis selbeker als blijk van waardering voor zijn vluchtprestaties met vooral jonge duiven. De Nieuwveense postduiven vereniging, die op 1 okto ber 1947 werd opgericht, telt thans 27 leden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5