Concentratieverlies kost Hoordwiik overwinnint LMHC loopt verder uit Eerste verlies Leiden Lions late zege „Engels" voetbal brengt Quick Boys Katwijk pakt Volendam GELIJKSPEL BIJ RWH: 2-2 Koudekerk pechvol tegen ARC SPORTTRIBUNE KLASSE LEIDSE COURANT pagina* Zwaluwen zelfs uitzicht gat op meer dan een punt. Voorstopper Arie Haasnoot bevond zich bij de zijlijn in balbezit. Belangstellend keken de, op de plaats rust staan de medespelers naar wat hij daar nou wel mee zou gaan doen. Nie mand bewoog en Arie besloot ten einde raad de bal maar richting Ausputzer Joep den Hollander te plaatsen. Het resultaat was be schamend. Kegel intervenieerde en knalde hard raak. 0—1. Het leek slecht te gaan aflopen. Machteloos probeerde Quick Boys bij het Zwaluwen-doel te komen, maar in feite bleven de Vlaardinger aanvallen gevaarlijker. Pas in de rust kon trainer Lagen dijk ingrijpen. Z n opdracht: Speel straf op de man, geef ze geen gelegenheid tot balbezit, gooi de bal hoog voor de pot en probeer paniek te zaaien. Het lukte wonderbaarlijk. De Vlaar- dingers wisten geen raad met de situatie en passeerden nog maar (Van onze hockeymedewerker) LEIDEN Alleen de heren van LMHC kwamen afgelopen week einde in de wei. In het verre Venlo moest worden aangetreden tegen nummer twee, de VHC Ven lo. Op een zeer goed bespeelbaar veld begon Leiden In tegenstel ling tot anders wat afwachtend Paul de Regt was in de mandek king op international Geert v. Eyck geplaatst en deed dit zoda nig dat deze geeen meter ruimte in de gehele wedstrijd kreeg. Na een zenuwachtig eerste kwartier tje leverde de eerste echte Leidse aanval meteen een straf- corner op. Henk v. Veen sloeg aan, Chris Fonteijn stopte en Hen drik Quirijns joeg de bal langs Venlo-doelman Ger Hermans: 0-1. Met dit doelpunt als ruggesteun legde LMHC Venlo haar wil op. Het middenveld met Henk v. Veen. Ton Gardeniers en Chris Fonteijn over heerste en stichtte vele malen ge vaar door zelf ver op te rukken. Echter haar overwicht kon Leiden voor de thee niet meer in doelpun ten uitdrukken. Venlo kon hier wei- Hockey nig tegenover stellen. En de paar uitvallen die de Leidse cirkel be reikten, waren een gemakkelijke prooi voor Rob Feenstra, Quirijns of invaller-keeper Jaap Bonjer. Leiden kreeg na rust twee tegen slagen vlak achter elkaar te ver werken. Eerst moest ausputzer Quirijns met een handblessure uit vallen en even later volgde spits Ernst v.d. Berg, die moest opgeven met darmkklachten. Frank Ver- weyen en Bas Ie Poole vielen voor hen in. Geert-Jan Goekoop werd nu laatste man, terwijl Verweyen Goekoop's plaats innam. Door de ze wisselingen bleef Leiden de tweede helft meer op eigen helft hangen, maar hield desondanks de wedstrijd in handen. Venlo kon geen vuist maken tegen dit Leiden. Acht minuten voor tijd besliste Leiden de strijd. Linkerspits Frits Verhey ving de bal vlak over de middellijn op en soleerde dwars door de gehele Venlo verdediging tot, voor keeper Hermans. Ook de ze liet hij zijn hielen zien en rond de zijn solo met een magnifiek "puntje" hoog in de touwen af: 0-2. Op precies de helft van de compe titie heeft Leiden nu na deze over winning vier punten voorsprong op Venlo en Kieviten en kan, als het speelt zoals gisteren, de tweede helft met een gerust hart tegemoet zien. IJshockey Van onze sportredactie UTRECHT Het Utrechtse SYC heeft Leiden Uons zaterdag do eerste nederlaag in de strijd om de Coupe der Lage Landen bezorgd. Het Ton Menken IJshockeyteam leidde tot het eind van de tweede periode nog met 7-6, vergrootte die voorsprong In het derde part tot 8-6, maar werd in de srotfase van de strijd toch nog overtroefd door de felle Utrechters: 10-8. De in die derde periode ten toon gespreide nonchalance aan Leidse zijde, was ook in het eerste gedeelte zichtbaar geweest. Pas bij een 2-0 achterstand werd Leiden wakker. Halveerde via Jiri Anton de nadelige score, maar werd toch weer op twee doelpunten achterstand gezet. Ivan Kocanda, John van Sloun en Harry Wielheesen zorgden nog voor het einde van die periode voor de 4-3 voorsprong. De tweede periode ging volledig gelijk op. Zowel Utrecht als Leiden scoorde driemaal. Theo Dietz, Frank Dobbelaar en Kocanda oud-Utrecht-speler doelpuntten voor Lions. Na het achtste doelpunt van Ton Menken (Ruud Bakker) was het echter gebeurd met de Leidenaars. Vrijdag zal Lions in België tegen Olympia Heist aan eerherstel moeten gaan werken. Zondag zal vervolgens de thuiswedstrijd tegen diezelfde Belgische tegenstander worden afgewerkt. Aanvang zeven uur. Ivan Kocanda scoorde tweemaal voor Leiden Uons. Het bleek in Utrecht niet voldoende. Uitslagen Coupe der Lage Landen: Leiden Lions-Kemphanen 16-4; Olympia-Herentals 6-4; DISC Phantoms-Houtrust 8-7; Havanna Club Eagles-Zuid Limburg 8-3; Géform-Rotlerdam 9-5; Kemphanen-Olympia 1-8; S.IJ.C.-Leiden Lions 10-8; Brussel-S.IJ.C 8-3; Herentals Kemphanen 1-7; Houtrust-Géform 5-14; Zuid Limburg-DISC Phantoms 9-0. Stand: 1. Olympia 2. Leiden Lions 3. Brussel 4. Havanna Club Eagles 5. S.IJ.C. 6. Kemphanen 7. Géform 8. DISC Phantoms 9. Zuid Limburg 10. Rotterdam 11. Herentals 12. Houtrust 11 9 0 2 18 107—52 9 8 0 1 16 84-31 9 7 1 1 15 70-34 10 7 1 2 15 70-36 11 6 0 5 12 67-56 9 5 1 3 11 44-56 8 4 1 3 9 5442 10 3 0 7 6 45—76 8 2 0 6 4 38-56 9 2 0 7 4 39-74 9 1 0 8 2 27-62 9 0 0 9 0 36-113 (Van onze sportredactie) KATWIJK - Uiteindelijk viel de winst van Quick Boys op Zwaluwen VI. toch nog dik verdiend te noe men. Immers, waren de Vlaardingers niet volkomen weggespeeld in de tweede helft? Toch zag het er aan vankelijk heel anders uit. Het laag geplaatste Zwalu wen was naar Katwijk ge komen om tenminste één punt weg te halen. Een verdedigende taktiek dus. De tegenstander laten ko men, ervoor zorgen dat ze geen diepte in hun spel kunnen leggen en daarna kijken hoever je zelf komt. Hoogmoedig (rapte Quick Boys in de val. Achteloos, verzuimden de Katwijkers de, technisch minder be gaafde, tegenstander af te dekken, voetballen was al leen nodig bij balbezit. Het was in die periode dat Ernest Kegel de hoogmoed afstrafte en Van onze sportredactie LEIDEN Rljnsburgse Boys heeft opnieuw een punt laten liggen. De equipe van Atte Bouma kwam met SV'35 een 0—0 gelijkspel overeen. Het gebrek aan specifieke buitenspelers Is de Rijns burgers opgebroken. Al les werd door het cen trum gespeeld waar Henk v.d. Zwan nog een schor sing moest uitzitten, waarmee het gebrek aan schotvaardigheid Is ver klaard. Positief lichtpuntje was het goede spel van Invaller Henk Marbls. Na rust bracht hij meer lijn In het spel van de Boys. Hennle de Klerk en Plet Haasnoot wisten uit zijn voorzetten echter niet te scoren. Katwijk begint de laatste weken steeds beter te draaien. Volen- dam ondervond dat op eigen terrein: 1—2. Om het technisch sterke middenrif van de Volen- dammers te ontregelen had trai- 'ner v.d. Zeeuw vier man in de aanvoerlijn geposteerd. Dat le verde al na zeven minuten suc ces op. Toen de Volendam-goalie een schot van Ammerik van Dui venvoorde niet onder controle had was Freek Rienks er als de kippen bij om het karwei af te ronden: 0—1.Even was er hoop voor de bewoners van het vis sersdorp toen Volendam langszij kwam. Wim Haasnoot maakte voor rust nog een eind aan alle illusies: 1—2. Na de hervatting hield Katwijk de kostbare punten vast. Vooral dank zij goed werk van doelman Kees Koelewijn. Ter Leede-doelman Wlm van Harskamp heeft voor de Sassen- heimers een punt uit het vuur gesleept: 1—1. Nadat Van Hars kamp al vele schoten van Lyra onschadelijk had gemaaktbe kroonde hij zijn briljante spel door twee minuten voor tijd, bij een 1—1 stand, een strafschop te stoppen. In de tweede rond gang kwam Lyra op 1—0 na een fout van Jan van Harskamp. Van Harskamp maakte zijn blunder volledig goed door in dezelfde minuut de stand op 1—1 te bren gen. Doordat Wim van Harskamp zijn doel op de reeds gememo reerde wijze schoon hield, bleef de score ongewijzigd. Llsser Boy» blijft door de 1—0 zege op het sterke DSO in de top van de derde klasse goed meedraaien. In de beginfase ont stonden er hachelijke momenten Boot vanaf de linkerflank een vrije schop nemen. Niet voorstopper Frans van der Veen, maar Hans Westgeest nam op dat moment spits Cor Barendregt - vorig seizoen nog werkzaam voor Spijkenisse - onder zijn hoede. Via het hoofd van Barendregt belandde de bal bij Cees van Loon: doelman Henk van Buyten was kansloos op zijn inzet. Van der Veen na afloop: „Eigenlijk wel een organi- satiefout. Tegen mij was Barendregt waarschijnlijk niet eens van de grond gekomen Een opmerking, passend in het spelbeeld. Beide teams mochten dan niet tot echt grove daden zijn gekomen, hard en erg pittig was het allemaal wel. De wijze waarop Van der Veen zelf Barendregt eenmaal van een doelkans had afgehouden, was een strafschop waardig. De manier waarop RWH-middenvelder Maasdam diverse malen op doelman Van Buyten inliep, minstens een waarschuwing. Scheidsrechter Van Ginneke zag het echter anders. Zag ook niets toen John van Dijk door Ridderkerker Nugteren binnen de lijnen werd gevloerd. RWH en Noordwijk kenden zaterdag echter wel een forse dosis zelfdiscipline waardoor de zwakke leiding van Van Ginneke in combinatie met het zware, gladde veld niet resulteerde in een volledig uit de hand gelopen duel. Zelfs was de wedstrijd, na een minder enerverende eerste periode, na rust het aanzien meer dan waard. Ook in die tweede helft kwam Noordwijk door het vele balverlies, Van onze sportredactie RIDDERKERK Het enig juiste antwoord kwam snel. Tot tweemaal toe zelfs. In die, zo sensationeel verlopen tweede helft bij RWH nam Noordwijk tot tweemaal toe een voorsprong. Een winnende marge die in bei de gevallen slechts een kort leven was beschoren. Concentratieverlies deed de tref fers van John van Dijk en Jaap van Kesteren I met de helft devalueren: 2—2 werd het uiteindelijk, daar in Ridderkerk. „Een combi natie van factoren", stelde John Eelman later. Voorbijgaand aan het concentratiever lies dat een doelpunt nu eenmaal altijd met zich meebrengt, verklaarde de Noordwijk-oe- fenmeester: „Als je een doelpunt tegen krijgt zet elke ploeg even alles op alles. RWH ook. Vandaag had die ploeg daarbij het geluk dat die ballen er ook nog eens direct ingin gen. Er waren zaterdag nog meer factoren die een duidelijke rol meespeelden. Bij die tweede gelijkmaker bijvoorbeeld RWH mocht, na een onnodige overtreding van Sjoerd zelden de middenlijn. Keer op keer daalde de bal vanuit de lucht neer in hun strafschopgebied. Kees van Rooyen kopte, kaatste en schoot; kortom groeide uit tot een erg gevaarlijke aanvaller in dit pressie voetbal. De eerste vrucht kon na 10 minuten worden geplukt. Nico Kuyt kopte doeltreffend in: 1—1. Een kwartier later was het Kees van Rooyen die èén van zijn vele inzetten zag bekroond met een puntgave goal: 2—1. Het was slechts aan de bijna spreekwoor delijke scoringsmoeite van de Kat wijkers te wijten dat de stand niet hoger uitviel. Via spectaculair voet bal had de sterkste toch nog geze gevierd. niet tot talrijke vloeiende combinaties; een van die sc se flitsende acties was wel de inleiding voor nummer Westgeest en Boot vonden John van Dijk :0—1 Nadat RWH via Cees Steketee even doeltreffend geantwoord, leek Noordwijk twaalf minuten voor alsnog de volle winst te grijpen. De bal werd na lobje van Van Dijk door Nugteren uit het doel Van Kesteren maakte van elf meter snelle Ridderkerkse reactie bracht puntendeling. Op de Loon. Een treffer met arbitrale trio zag ook gat ai.uc.a-... Bl GetWanOp r 5L wl "Trainer Lagendijk toonde zich na afloop uiteraard tevreden. „Liever speel ik dit soort voetbal niet. Het is leuk voor het publiek, maar het kan net zo goed verkeerd aflopen. In dit geval was het echter nodig. Per slot van rekening hadden we nog maar 45 minuten over om een achterstand weg te werken". Blijft echter de vraag wat er zou zijn gebeurd wanneer Quick Boys in plaats van 45 minuten geduren de 90 minuten dit soort voetbal had laten zien. GIJS ZANDBERGEN oe jn de tweede helft goed spelende Kees ttan Rooyen levert een voorzet af. Ben van Hofwegen wendt zich at. mwsmvm voor het Lissese doel door het onzeker ingrijpen van doelman Nico Groeneweg. DSO wist uit deze gelegenheden evenwel niet te scoren. Halverwege scoorde Gerard Nijkamp 1—0 na een goe de combinatie met Hans Aanholt. Ferry van Haver verzuimde voor rust DSO op gelijke hoogte te zetten. Na de hervatting was DSO wel sterker maar de Lisse- naren hielden het hoofd koel. Na een reeks ongelukkige neder lagen had ARC zaterdag eens Vrouwe Fortuna aan haar zijde. Koudekerk, dat de wedstrijd con troleerde, moest toezien hoe Jan van Soest met een fraaie vrije trap het hoofd van Gerard Ges man bereikte: 1—0. De Alphena- ren hadden vrijwel geen kans gekregen van de goed sluitende Koudekerk-defensie/ In aanval lend opzicht was het bij de gas ten echter minder verzorgd. Ver scheidene fraaie mogelijkheden werden om zeep geholpen. Randstad Sport heeft voor rust de zege laten liggen. In die pe riode waren de Voorschotenaren oppermachtig. Hans Toor en Arie Mol lieten doelrijpe kansen onbe nut. Na de hervatting was er geen schim over van het goede spel van de eerste helft. Aange zien Scheveningen ook te weinig stootkracht in de voorhoede had bleef de stand dubbelblank. De Sloutels had zaterdag een volledige off-day. JAC klopte de Leidenaren met maar liefst 5—2. JAC was vooral in fysiek opzicht veel sterker. In de eerste rond gang zag het er voor De Sleutels nog niet zo slecht uit Jan v.d. Berg bracht het team zelfs op 1—0. In de tweede helft wist alleen Peter Boot de feestvreug de van JAC te onderbreken. Zevenhoven heeft na weken van kommer en kwel eindelijk eens het genoegen gehad om zegevierend het veld te verlaten. Tegen SVOW werd een verdien de $—1 ovenwinning behaald. In het eerste half uur had SVOW q een overwicht. Jaap Riedijk faal de van dichtbij en Sjaak Ooster mans beroerde het houtwerk. Binnen tien minuten waren de rollen echter omgedraaid. Zeven hoven-spits Koos Verlaan sloeg i twee keer genadeloos toe. Na rust ging SVOW massaal in de I aanval. Vlak voor tijd leverde dat succes op. Rinie v.d. Wetering scoorde beheerst. De ploeg uit Oude Wetering legde nog meer de nadruk op de aanval. Het was evenwel wederom Koos Verlaan die uit een counter de stand op 3—1 bracht. De situatie begint er voor Ha- zer»woud8e Boys bepaald niet rooskleurig uit te zien. Het vier- puntenduel met SEV werd met Vl 1—0 verloren. Door dit negatieve resultaat zijn de debutanten nu in de onderste regionen van de vierde klasse beland. De boys speelden zonder een greintje in- v zet. Vooral de jonge garde had v geen lust in werken. In de eerste periode was alleen Kees de Gel- der vlak bij een goal. Zijn schot ging maar net naast. In de twee- de rondgang had SEV het Initia- tlef. Door het onsamenhangende aanvallen van de Leidschendam- mers bleef de schade tot een doelpunt beperkt. Doordat doel man Kees van Tol te ver voor zijn doel stond kon een SEV-aanval- Ier de bal over de goalie heen lepelen: 0—1.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16