Kees Rijvers tevreden met Eintracht Braunschweig BON Publiek vergaapt zich aan Russische turntop Ski-wandelen in Seefeld Leiden Lions overklast verzwakt Kemphanen Sloting uefa cup NAAR DE WINTERSPORT ƒ875,-; 875,-, en ƒ983,- p.p. ""SPORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 NOVEMBER 1977 i PAGINA 11 PSV voor het eerst tegen Duitse ploeg ligpreitner, de gevaarlijkeman bij Eintracht i, firaunschweig. tidj ;nt, eleZÜRICH De loving voor de derde ronde (acht- it.ste finales), van het toernooi om de UEFA Cup, in die gistermiddag in Zürich werd verricht had het navolgende resultaat: Eintracht Frankfort (Wdl) - Bayern München (Wdl) 3EFC Magdeburg (Odl) - Lens (Fr) Dinamo Tiflis (Rus) - Grasshoppers Zürich (Zwi) —PSV - Eintracht Braunschweig (Wdl) Carl Zeiss Jenaa (Odl) - Standard Luik (Bel) Bastia (Fr) - Torino (It) Aston Villa (Eng) - Athletic Bilbao (Sp) Ipswich Town (Eng) - FC Barcelona (Sp) De wedstrijden worden op woensdag 23 november en woensdag 7 december gespeeld. EINDHOVEN In het spelershome van PSV waar gistermiddag rond twaalf uur de selectie- groep van trainer Kees Rijvers bijeen was om te luisteren naar de loting van de derde ronde van het toernooi om de UEFA-Cup, heerst bij het bekend worden van de nieuwe tegenstander, de Westduitse Bundesligaclub Eintracht Braunsch weig een optimistische stemming. Willy van der Kuijlen zei met een zucht van verlichting: „Gelukkig is het geen Barcelona ge worden. Denk je eens in dat we dezelfde spanning moeten doormaken als AZ'67. Ik heb ooit eens tegen Eintracht Braunschweig gespeeld. Dat was toen ik nog in het Nederlands militair elftal speel de. Deze spelers zijn, net als ik, allang „afge zwaaid", dus ik weet er eigenlijk niets meer van." Voordat trainer Rijvers commentaar gaf, keek hij eerst in zijn agenda om te zien hoe het programma voor PSV eruit ziet. Daarna kwam er een glimlach op zijn gezicht. PSV heeft het in de week van de derde UEFA-ronde (op papier) niet zo zwaar om dat Haarlem op bezoek komt. De zondag voor de UEFA-Cupronde speelt PSV voor de KNVB-beker. Rijvers: „Wat ben ik blij dat het geen Dynamo Tiflis, Barcelona of Juventus is geworden. Mijn voorkeur ging uit naar een Westduitse of Engelse club. Bij dergelijke wedstrijden moet je altijd de omstandigheden bekijken. Tegen Eintracht Braunschweig behoeven we in ieder geval geen grote reis te maken en bovendien is het Westduitse voetbal genoeg bekend om zich er een beeld van te kunnen vormen." AFWISSELING Kees Rijvers, die vlak voor de bijeenkomst de spelers nog een lichte training had gegeven als voorbereiding op de wedstrijd tegen AZ'67 was tevreden met de loting. „We hebben nog nooit tegen een Westduitse club gespeeld. Het is een aardige afwisseling voor de Noordierse en Oosteu- ropese ploegen waartegen PSV altijd loot. Ik ben ervan overtuigd dat het geen gemakkelijke tegen- m .v Willy van der Kuijlen: „Een zucht van ver lichting". stander zal zijn. In denk dat we tegen Bayern München, een topclub in moeilijkheden, iets meer kans zoudden hebben gehad. Eintracht Braunschweig verloor zijn laatste wed strijd voor de Bundesliga, afgelopen zaterdag, met 6—0. Tegenstander in het Stadion in Brunswijk, dat 38.500 toeschouwers kan herbergen, was toen Borussia Mönchengladbach, dat met vijftien pun ten uit dertien wedstrijden vijfde op de ranglijst staat. Eintracht, staat op de achtste plaats en vergaarde in hetzelfde aantal ontmoetingen veer tien punten. In de eerste ronde van het toernooi om de UEF A-beker schakelden de Duitsers Dinamo Kiev uit. De ontmoeting in Rusland eindigde in 1—1. In Brunswijk werd niet gescoord, zodat het doel punt in de uitwedstrijd Eintracht een ronde verder bracht. Tegenstander in de tweede ronde was Start Kristiansand. In Noorwegen verloren de Duitsers met 1—0. Twee weken later werd de ploeg uit Kristiansand echter met 40 verslagen. Eenmaal werd Eintracht Westduits kampioen, in 1967. In 1908 en 1913 werd de ploeg kampioen van Noord- Duitsland. Eintracht was in 1967, 1969 en 1977 de hoogstgeklasseerde ploeg uit Noord-Duits- land in de Bundesliga. De 48-jarige Branco Zebec is sedert 1974 trainer van Eintracht Braunschweig. ATTRACTIEF Zebec, die vijfenzestig maal voor het elftal van Joegoslavië uitkwam en speelde bij Lokomotive Zagreb, Partizan Belgrado, Rode Ster Belgrado Alemannia Aken, was gelukkig met de loting. „Een zware tegenstander", luidde zijn commentaar, „maar wel een attractieve. Net zols dat het geval was met Dinamo Kiev." Het was een mening die president Ernst Fricke deelde. „Persoonlijk had ik liever een Spaanse club geloot, of FC Magde burg. Dat neemt echter niet weg dat „Eindhoven' een aantrekkelijke tegenstander voor ons is." De bekendste spelers van de tegenstander van PSV zijn Paul Breitner, die deel uitmaakte het Duitse elftal dat wereldkampioen werd, de 29-jarige doelman Bernd Franke en de 30-jarige Joegoslavische international Danilo Popivoda. Breitner, die vroeger voor Bayern München speel de, werd voor 1,6 miljoen gulden overgenomen van Real Madrid waarvoor hij drie jaar uitkwam. Een tweede nieuwe aankoop is de Zweedse internatio nal Hasse Börg. Eintracht leed ook verliezen. De ploeg raakte schutter Wolfgang Frank kwijt, die voor 800.000 mark naar Borussia Dortmund ging. De selectie van Eintracht: Doel: Bernd Franke (29) en Uwe Ham (22); verdedigers: Hasse Börg (24), Rainer Hollmann (28), Franz Merkhoffer (30), Dieter Zembski (30); middenvelders: Paul Breitner (26), Wolfgang Grobe (21), Diermar Erler (30), Karlheinz Handschuh (29); aanvallers: Matthias Bruns (20), Wolf gang Dremmler (23), Frank Holzer (24), Danilo Popivoda (30), Friedhal Habermann (31). Geen protest AZ' 67 EINDHOVEN, AZ, ,67, dat zich op de wedstrijd van vanmor- gend tegen PSV voorbereidt in Eindhoven heeft het protest te gen de strafschoppen van Bar celona defenitief niet doorge zet De Alkmaarders die tot gister avond de gelegenheid hadden hun protest in te dienen tegen i het niet reglementair nemen van de strafschoppen van Barcelona woensdagavond, die leidden tot uitschakeling in de tweede ron- de van het toernooi om de UE- FA-beker, hebben de termijn la- El ten verstrijken. Deen *voor PEC ;t ZWOLLE PEC heeft gisteren c de Deense jeugdinternational U Jesper Rasmussen gecontrac- i teerd. De 21-jarige Deen kreeg ii een contract aangeboden voor a 2 1/2 jaar. I Rasmussen die UEFA-intema- J tional was en vier keer voor het q Deense jeugdelftal onder 21 jaar speelde, kwam uit voor Bold- Wubben uit Kopenhagen. T urninterland «in Tiel v TIEL De damesinterland tur- 1(j nen Nederland-Noorwegen zal 1 op 26 en 27 november in sport- j hal Westroyen in Tiel worden gehouden. Het bestuur van het Koninklijk j, Nederlands Gymnastiek Ver- j bond heeft een succesvol beroep gedaan op de vereniging Tonido v om als gastheer te fungeren. 1 Oorspronkelijk was de wed- e strijd in januari in Helmond gepland. ROTTERDAM Drie turven hoog was het trio turnsters dat behoorde tot de selecte groep die door Rusland was afgevaar digd om gisteravond in het ma tig bezette „Ahoy" - nog niet half gevuld een demonstratie te verzorgen. Het cliché luidt dat de wegblijvers ongelijk hadden want al gold het slechts een demonstratie, met korte oe feningen, turnliefhebbers kon den smullen van de perfectie, de beheersing, de moeilijk heidsgraad en de elegance die ten toon werd gespreid. Behalve dat drietal waren er ook nog eens de Olympische kampioen Adrianov, de Russi sche titelhouder Markelov, de derde Rus Tichonov en de num mer twee van dat land, Tkat- chov. De absolute favoriete was al snel door het publiek in de armen gesloten, de zestienjarige Maria Filatova wie na haar vrije oefening een ovatie ten deel viel, die met een toegift werd be loond. Een „jazzy" oefening was het, humorvol maar tevens zo gracieus en. zo knap uitgevoerd dat het vrijwel onmogelijk leek dat te overtreffen. Maria Filato va kwam nogmaals op het plat form, als enige van het drietal, om een nog betere vrije oefe ning te demonstreren. Er ging ook wel eens wat mis bij deze toplieden. Vladimir Ti chonov kwam in zijn eerste de beste oefening, de vrije, plat op zijn buik terecht na een sprong. Hij was danig geblesseerd maar piekerde er niet over te stoppen. Hij werkte zijn gehele program ma af, ondanks zijn onwillige linkerbeen. Klasse, want menig honderd procent is. Neem ech ter aan dat die in Rusland op zeer hoog peil staat. Natascha Schaposchnikova, iet meer dan dertien jaar is wel een kind met een harmonisch ontwikkeld li chaam. Hoog peil Maria Filatova, de „ster" in Ahoy. turner - om van voetballers of spreken, gezegd Worden dat de anderen niet te spreken - zou Russen hun oefeningen begin- zich hebben teruggetrokken, nen waar velen mee eindigen als „stunt". Vergelijkingen gaan al- Andrianov excelleerde vooral leen al mank omdat de oplei- met zijn paardsprong, afgeslo- ding in dat land vele malen ten met een salto plus halve schroef. Markelov draaide een fenomenale vrije oefening, Ti chonov voltigeerde prachtig. Sa menvattend kan, bij wijze van beter is dan bijv. in Nederland. Dat is geen verwijt maar slechts een constatering. Tegenstanders van jeugdturnen kunnen gelijk hebben als de begeleiding niet Dit was de ploeg die in het onlangs gehouden toernooi om de World Cup - alleen op uitno diging - de hoogste ogen gooide. Bij het zien van dergelijke top pers vervagen de grenzen, om dat alles op zo hoog peil staat dat ook een misser de klasse nauwelijks schaadt. Het mag wel eens gezegd wor den dat het turnpubliek in staat wordt gesteld deze toppers te aanschouwen dankzij financiële steun van Nationale Nederlan den, het concern dat ook al het Wereld Turntop Toernooi spon sorde waar de Japanse gewelde naar Kato te bewonderen was. Daardoor kan Nederland zich vergapen aan het beste dat op turngebied in de wereld te zien is. Zoals gisteravond weer. De moderne ritmische groep van Nederland voldeed als „en- tre acte" voortreffelijk. En dan te weten dat in Amersfoort (16 nov.), Doetinchem (17), Bever wijk (19), Helmond (21) en Lelys tad (22 nov.) de Russen ook nog met hün ritmische groep komen - eerste in de wereld - plus de demonstranten van acrobatisch turnen, dat gisteravond node moest worden gemist omdat nu eenmaal „slechts" de ploeg voor de World Cup kon aantreden. HERMAN VAN BERGEN Nederlaag HYS Intervam (Van onze sportredactie) DEN HAAG Vanavond staat de onderste plaats op het spel voor de bekercompetitie ijshoc key. Op De Uithof treedt HYS Intervam aan tegen Nationale Nederlanden uit Nijmegen, dat evenals de Hagenaars pas twee punten rijk is. HYS behaalde deze punten door een overwin ning op Tilburg Trappers en Nationale Nederlanden door een zege op HYS. Gisteravond verloor HYS Inter vam van de lijstaanvoerder in deze competitie, De Bisschop uit Amsterdam, met 7—3. De tus senstanden waren 1—1, 41, 2—1. Tilburg Trappers versloeg Nationale Nederlanden met 7—2 (5—0, 1—1, 1—1). Verrassend was de nederlaag van lands kampioen Feenstra in Gronin gen tegen Bondsspaarbank. Met 54 werd verloren en de tussen standen waren 3—1, 1—1, 1—2. Zevende nederlaag Duijvestein DORDRECHT Geheel vol gens de verwachting verloor Duijvestein Wintersport gister avond in Dordrecht de basket balwedstrijd tegen Frisol Rowic. Frisol bereikte de monsteruit slag van 12658. Bij de rust stond de lijstaan voerder in de eerste divisie reeds met 55—22 voor. Voor Duijvestein was dit de zevende nederlaag. Nog geen enkele wedstrijd werd gewonnen. Fri sol gaat met het Utrechtse Can- geroes aan de leiding. Van onze sportredactie LEIDEN— Ook het Eindhoven- se Kemphanen is er gister avond in de Ton Menken-hal niet in geslaagd het Leidse ijs- hockeyteam van die naam het eerste verliespunt toe te bren gen Via de periodestanden 5-1, 4-2 en 7-1 schaatsten de Lions naar een even eenvoudige als ruime overwinning: 16-4. Een winnende marge die de ware krachtsverhoudingen tussen beide teams overgens niet juist weergeeft. Kemphanen mocht dan gisteravond geen partij zijn voor de steeds beter draaiende Menken-equipe; op volle kracht zijn de Eindhovenaren wel de gelijk een gevaarlijke tegen stander. Zonder acceptabele tweede lijn (maar liefst vijf vaste spielers ontbraken bij de Kemphanen) was er voor de Eindhovense ploeg tegen Leiden Lions echter geen beginnen aan. Leiden, nog altijd zonder de ernstig aan zijn dijbeen geblesseerde Rob Ver boom, maar dit keer weer wel met Theo Dietz, overklaste de Kemphanen op alle fronten. Combineerde zich eenvoudig een weg door de zuidelijke de fensie en scoorde ook al erg gemakkelijk. Een gegeven dat met name in het eerste part van de derde periode bijzonder dui delijk tot uiting kwam. Binnen tien minuten doelpuntte Lions zesmaal. De geringe tegenstand was voor coaches Jean Martin (op het ijs minder opvallend dan gewoon lijk) en Verboom aanleiding om in de tweede en derde periode twee „echte" Leidenaars op de baan te brengen. Raymond Han- kart en Victor van Oosterzee mochten in deze gewonnen strijd de sfeer even proeven. Harry Wielheesen was in dit achtste treffen om de Coupe der Lage Landen vooral in de eerste periode de grote man bij het Ton Menken-team. Drie goals liet Wielheesen aantekenen, Jiri Anton en Theo Dietz maakten in dit eerste part de vijf vol. De 5-1 score (doelpunt Ward Lau rie) werd door de Kemphanen eerst naar 5-2 geschoten - Cor Neggers - voordat Leiden via opnieuw Wielheesen, Ruud Bak ker, Frank Dobbelaar en Ivan Kocanda het Leidse totaal op negen brachten. In de beginfase van het derde part barstte het Leidse geweld op volle toeren los. Kemphanen, dat eerder in deze Coupe der Lage Landen- strijd het sterke Brussel nog op 4-4 hield, moest lijdzaam toezien hoe Leiden onder aanvoering van sterke Jiri Anton naar 16-13 liep via doelpunten van Anton (3x), Kocanda, Dietz, Wielheesen en Dobbelaar. Dat Bert Adriaans, in de tweede periode ook de maker van nummer drie, nog een vierde goal zou laten noteren, was niet eens meer van statistisch belang. Vanavond treedt het Ton Men ken IJshockeyteam - gisteren gesteund door ruim achterhon derd toeschouwers - in Utrecht aan tegen SYC. Harry Wielheesen tikt de puck voor de derde maal tegen het Eindhovense net. Doelman Alex van der Burg zou in totaal zestien maal worden gepasseerd. Topper voor Parker Leiden In de vijf-Meihal de ploeg met Ron Kruidhof en heeft vanavond de confrontatie* Bill Malory als beste spelers, plaats tussen de huidige koplo- heeft zeker kansen tegen het pers in de eredivisie: Parker en thuisspelende Parker, het uit Oud-Beyerland afkom stige Vastgoed Strijen De uit De basis van de Leidse ploeg de eerste divisie gepromoveer- heeft er sinds dinsdag drie zwa re wedstrijden opzitten en dat kon de Leidse ploeg in hét duel, dat om half negen vanavond begint wel eens zwaar gaan op breken. In de eerste divisie gaat Vak Stars naar Tilburg om te gen het lastige BC Paulus te spelen. Met enige zekerheid mag worden verwacht dat Vak hier zijn zevende zege gaat behalen. Opnieuw biedt deze krant U de gelegenheid er voor een korte vakantie tussenuit te breken. Dit seizoen organiseren wij weer een aantal speciale wintersportreizen naar Oostenrijk. Wederom is het vrolijke plaatsje Seefeld in Tirol tot eindbestemming gekozen. Vele ge trouwe skiërs en wandelaars, maar ook alle nieuwkomers, die nog nooit naar de winter sport zijn geweest en thans aarzelend op de drempel staan, zijn van harte welkom. Als vanouds hebben wij een aantal arrangementen samengesteld tegen gereduceerde tarieven, waarin alle extra's zijn opgenomen. In samenwerking met het reisbureau Wagons- Lits Reizen en het Fremdenverkehrsverband Seefeld in Tirol hebben wij drie reizen, elk van één week, in het programma opgenomen. Rustig tempo De wintervakanties van Uw krant staan in het teken van de ski-langlauf, een soort glijdend wandelen over de sneeuw. Het is een vrij ongevaarlijke sport omdat men gebruik maakt van lichte toerski's. Zelden moeten grote hoog ten of steile hellingen overwonnen worden. De tochten, die men onder leiding van ervaren skileraren maakt, voeren de deelnemers in rustig tempo door het sneeuwlandschap. Voor onze reizen moet men wel een redelijk sportie ve instelling hebben, want ze zijn speciaal bedoeld voor de velen, die gezonde lichaamsbe weging zoeken maar anderzijds vanwege hun leeftijd of hun beroep de gevaren van het meer acrobatische afdalingsskien willen vermijden. De uitrusting voor het skiwandelen is veder licht: soepele schoenen, smalle ski's en lichte stokken. Bovendien heeft iedereen de beginse len in enkele uren al „onder de knie". Zonnig gebied Onze reizen naar het op 1000 meter hoogte gelegen plaatsje Seefeld in Tirol, waar de langlauf bijzonder populair is. Op het zonnige plateau liggen de beroemde Olympische loipes (skisporen) waarop zich twee winters geleden het Olympisch festijn afspeelde. Daarnaast biedt Seefeld schitterende wandelpaden, een sfeervolle schaatsbaan, eischiessbanen, een tiental overdekte zwembaden en sauna's en tenslotte ook een enorm sportcentrum waarin zich een verwarmd binnen- en buitenzwembad bevindt. Dankzij onze kontakten met Seefeld en Wa- gons-Lits Reizen hebben wij een aantrekkelijk arrangement kunnen samenstellen, waarin alle extra's zoals: verzekering, ski's e.d. én het onderricht inbegrepen zijn. Reisnr. Vertrek uit Aank. Vertr. Aankomst Nederland hotel hotel Nederland WV-777120 13 jan.'78 14 jan. 21 jan. 22 jan. WV-777121 2» jan.'78 21 jan. 28 jan. 29 jan. WV-777119 3 febr. '78 4 feb. 11 feb. 12 feb. De prijzen van deze drie reizen zijn respectievelijk: Toeslag éénpersoonskamer 60,- per persoon per week. Min. aantal deelnemers per reis: 15; max. 50 Welke extra's? Reis per Bergland Expres van ieder station in Nederland naar Seefeld v.v., ligplaats, baga- gevervoer vanaf station Seefeld naar Hotel Hohe Munde in het centrum v.v. Koffie en gebak bij aankomst, extra lunch op de dag van aankomst; 7 nachten verblijf in Hotel Hohe Munde* op basis van een 2-per- soonskamer met bad en wc en volpension; toegang tot de Tiroleravond in Hotel Hohe Munde, incl. het eerste drankje. of de nabijge legen appartementen Columbia. Huur ski-uitrusting voor 1 week; skischool 6 dagen; bagage- en ongevallenverzekering; combinatie A, inklusief wintersportrisico (uit sluitend langlauf); 1 of 2 reisleiders. U kunt inschrijven voor deze reizen door onder staande bon in te vullen en te sturen naar: Redactie Algemene Zaken Sijthoff Pers B.V. Wagenstraat 37 DEN HAAG Gelijktijdig met Uw inschrijving dient per deel nemer 100,- te worden gestort op giro 130088 ten name van Wagons-Lits Reizen te'Amster dam onder vermelding van het nummer van de reis. ATTENTIE: alle inlichtingen over deze reis geeft het reisbureau Wagons-Lits Reizen, tel.: 070-656850 en 010-116200 Ondergetekende Naam: Voornaam: Adres: Telefoon: wenst met personen in te schrijven voor wintersportreis nummer naar Seefeld. Gelijktijdig met deze bon stort ik 100,- p.p. op giro 130088 van Wagons-Lits/Cook te Am sterdam. Handtekening

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11