CARANSA, Van der Molen en Beugels uit bestuur wielrenunie Knobel en Snoeck kandidaat sectiebestuur betaald voetbal de man die tien miljoen betaalde voor zijn meest gekoesterde bezit: het leven Adriaan „Mantel Ditvoorsts film der Liefde99 kwam zonder overheidssteun tot stand £eidocSomcutt Dubbele opluchting Vijf gegadigden voor winterspelen in 1984 BINNENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 NOVEMBER 1977 PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM "Ik wil voor nog geen honderd knaken dood", heeft Maurits Caransa zich eens laten ont vallen. Sinds vannacht is duidelijk dat hij daarbij een volstrekt wille keurig bedrag heeft gekozen. Hij wil nog voor geen tien miljoen gulden dood. Het bod is aanvaard, de trans actie gesloten en daarmee is een voorlopig eind gekomen aan de ver bijsterende gebeurtenissen rond deze beminnelijke rondborstige, slechts mild snobistische, altijd gewiekste, maar graag behulpzame rijkaard: de aanslag op zijn meest gekoesterde bezit, het leven, is afgeslagen. Het woord is nu aan de recherche. Maurits Caransa bonkig, in smetteloos blauw gehuld, rossig gecoiffeerd, goedlachs toonbeeld van de omgekeerde waarheid dat je voor een dubbeltje wel degelijk op de eerste rang kunt zitten. Dat je niet alleen een kwartje kunt worden als je voor een dubbeltje geboren bent, maar zelfs een knaak of een joetje of een meier. Zijn oliekarretje veranderde in een Rolls Roy- ce. In de plaats van zijn eerste pandje op Kattenburg kwam een villa aan de Vinkeveense plassen. De hertjes van Van Meegeren boven de schoorsteenmantel werden een Rembrandt en een Jan Steen („om het mooie plaatje; niet uit belegging") Zijn beginkapitaal van 369 gul den, verdiend aan een handeltje in auto-onder delen, groeide tot meer miljoenen dan zijn lievelingsclub Ajax in een competitie aan doel punten bij elkaar schopt („de belasting heeft in een jaar eens 1.3 miljoen van me opgeëist, dus reken maar uit"). Zijn lievelingsbezit bij dit alles: dochter Chelly en de kleinzonen Maurits en Salo. En echtgeno te Rika natuurlijk het katholieke meisje waarmee hij, berooid jodenjochie, trouwde en dat hij later op een verjaardag wist te verras sen met het beroemde renpaard Manza Buiten zorg. Om haar, verwoede kettingrookster, later toe te voegen: „De koersen werken maar op je zenuwen. Jij moet eens een andere afleiding hebben. Zoek een werkhuis of ga scholen schoonmaken." Uitspraken Maurits Caransa, de keizer van het Amster damse onroerend goed. Het mooist in zijn Wallstreet-achtige loopbaan zijn eigenlijk altijd zijn uitspraken geweest Ze stempelen hem tot iemand die het imago van de gevatte Amster damse tramconducteur glanzend hoog zou heb ben kunnen houden, wanneer Vrouwe Fortuna minder lonkend naar hem had geknipoogd. Een kleine bloemlezing. „Ze hebben me wel de tweede Zwolsman genoemd. Dat is onzin. Natuurlijk zal ik wel een „streber" zijn. Dat moet wel in dit vak. Maar ik heb toch niet die hoge aspiraties van een Zwolsman. Hij is een ontwikkelaar, een cultuurmens. Ik niet Ik ben maar een gewone handelaar in onroerend goed." „Om te slagen moet je altijd in jezelf gelo ven. En je moet de waarde van het geld kennen. Onder bepaalde omstandigheden kan een gul den een enorme waarde hebben. Ik zeur soms heel lang over een bedrag van een paar piek, maar het gebeurt ook dat er bijna geen woord valt over een transaktie van een half miljoen. Ik heb mensen gekend die meer hadden kun nen bereiken dan ik, maar die niet met geld konden omgaan. Je geeft het namelijk gemak kelijker uit dan je het verdient Je moet nee kunnen verkopen. Ik zeg tientallen keren per dag nee." „Wat de toekomst zal brehgen, weet ik niet. Wie zal zeggen of ik over tien jaar misschien in de scheepsbouw zit? Zoiets is niet te voor spellen. Het zaken doen moet een hobby blij ven. Ik wil plezier hebben in mijn werk en ik heb maar één vrees: dat ik tenslotte zo hoog zal komen te zitten dat de mensen zich van me afkeren. Daar zijn voorbeelden genoeg van. Dan word je een eenzaam mens en dat is verschrikkelijk. Ik wil niet hoog zitten. Ik wil mijn vrienden niet kwijt die net als ik vroeger met hard werken net hun hoofd boven water kunnen houden." „Als ik in Amerika had geleefd, zou ik misschien wel een groot imperium hebben op gebouwd. Er kan véél daar. Of ik zou een paar keer failliet zijn gegaan, want dat kan daar net zo makkelijk. Eigenlijk wel een voordeel: hier in Nederland ben je verplicht je verstand te gebruiken. Je moet met beide benen op de grond blijven en dat doe ik, wees daarvan overtuigd". „Je moet overal meer uithalen, je moet steeds verder gaan. Een geleerde zegt toch ook niet: nou heb ik de penicilline uitgevonden, nou stop ik maar. Die man gaat ook verder. Je kunt het overal bij betrekken. Als je fietsen maakt, moet je steeds betere fietsen maken. Want er komt gegarandeerd een vent die jouw fiets gaat verbeteren. Die moet je vóór zijn. Dat is toch een gewone, normale gedachtegang?". „Ik ben Caransa. Ik ben kwetsbaar. Ik kan me niet veroorloven een slechte zaak te doen, laat staan een slechte daad". „Handel gaat als volgt. Je steekt ergens vier gulden in, je haalt er zes gulden uit en je zorgt dat je er van de twee piek die je overhoudt, geen drie uitgeeft. Dat principe werkt altijd, of het nu om vier gulden of om veertig miljoen gaat. Geld is mijn materiaal zoals een hamer dat is voor de timmerman." „Dat Engelse bod van 100 miljoen op mijn hotelbezit? Ach, wat moet je nou met 100 miljoen." „Ik hoef geen particulier vliegtuig. De KLM is net zo goed. Als ik naar Amerika moet om daar eens te gaan kijken, reis ik alleen. Wan neer het helemaal niet anders kan, neem ik iemand van mijn personeel mee. En als er drie mensen mee moeten, zeg ik: stop, die trip gaat niet door. Je moet je beperkingen blijven zien". „Geld mag dan niet gelukkig maken, makke lijk is het wel. Ik huil liever in een Rolls Royce dan in een tweedehands Volkswagen." 6 .Al die verhalen over dat ik vroeger zo arm zou zijn geweest, daar kan ik alleen maar om lachen. Ik ben gewoon nooit arm geweest. Op 15-jarige leeftijd ben ik weggelopen van huis en ik wist al meteen geld te verdienen. Zo is het altijd gegaan." „Toen ik het Amstelhotel kocht, liep daar een directeur rond die maar wat trots was op zijn zeven onderscheidingen. Ik heb hem snel voorgerekend dat al die lintjes het hotel 225.000 gulden hadden gekost omdat die man veel te lage prijzen had gevraagd voor koninklijke party's. Dat noem ik de kleine oorzaken met de grote gevolgen." „Als een bank je het crediet opzegt, moet je altijd kunnen antwoorden: kom het maar halen, het geld ligt klaar. Als je dat kimt, wordt je crediet nooit opgezegd. Ik begin elke dag met persoonlijk te controleren of ik voldoende geld kan vrijmaken om aan alle opeisbare verplich tingen te voldoen." Geld maken Zomaar wat recepten uit het kookboek dat Caransa hielp zijn succes te brouwen. Ze schil deren hem beter dan welke biografie dan ook zou kunnen doen. Volledigheidshalve echter toch wat feiten. Zijn voorzaten waren Portuge se joden, heetten voluit Deca de Carranza en r.amen 300 jaar geleden de wijk naar Neder land. Zijn vader was brandstoffenhandelaartje, maar won in 1936 de honderdduizend in de Staatsloterij. Zoon Maup kreeg geld om naar Parijs te gaan en keerde na zes weken platzak terug. „Ik wist toen in ieder geval dat ik geld kon opmaken". De geestelijke bagage bestond uit lagere school en een jaar mulo. Loopjongen bij een kruidenier. Fietsjongen bij het persbu reau Vaz Dias. Sorteerder voor anderhalve gülden in de week. Nachtkelner. Monteur bij de Ford-fabrieken. Autosloperij. De dumphan- del. „De mensen zien alleen maar wat er nu is. Ze weten niet dat ik 80 tot 100.000 kilometer per jaar in mijn auto heb gereden. Duizenden kilometers van de ene dag op de andere. Het is gebeurd dat ik de hele nacht ben doorgegaan. Mijn vrouw lag bewusteloos naast me." Ondertussen was de oorlog over hem heenge- walst Hij zelf kwam er dankzij zij een Arisch uiterlijk en een gemengd huwelijk (op dertien weken in het kamp Westerbork na) vrij onge schonden uit tevoorschijn, maar van zijn fami lie overleefde alleen een zus de slachting. Hij begon een augurkeninleggerij, en verkocht het hem toegewezen zout pijlsnel voor 20.000 gul den. Kocht in Duitsland een halve Amerikaanse legerdump op voor drie ton zonder een cent te bezitten, maar had het spul met honderd percent winst of meer verkocht voordat de rekening kwam. Een vriend: „Koper werd bij hem goud. De mazzel liep hem achterna." Caransa zelf: „Die handel in legergoederen zou eens aflopen. Dat besefte ik heel goed. Als ze eenmaal weer voor 120.000 gulden een nieuwe hijskraan kondei? kopen, zouden ze bij mij geen 80.000 meer voor een tweedehandsje neertellen. Daarom ben ik langzamerhand gaan overscha kelen. Met het geld dat ik in dumpzaken ver diende, kocht ik huizen. Ik heb me voorname lijk tot Amsterdam beperkt $mdat de waarde van het onroerend goed daar nu eenmaal 70 percent ligt boven die in de rest van het land." Genadeloos Hij koopt en verkoopt op duizelingwekkende schaal, halve straten en hele pleinen desnoods (onder meer het Rembrandtsplein). Hij speelt monopolie, stratego en mens-erger-je-niet tege lijk en leert ondertussen bridgen teneinde toe gang te kunnen krijgen tot de zeer besloten Continental Club. Het paleis op de Dam valt buiten het bereik van zijn grijpgrage vingers, dus neemt hij genoegen met het bijna even koninklijke Amstelhotel, maar hij doet het zon der sentiment weer van de hand als hij er een miljoen of wat aan kan verdienen. „Ik weet niet eens hoe je een gehaktbal maakt, wat zal ik dan?" De Prijsbreker, Doelen, Euromast, Ru- tecks, Americain, Badhotel, Schiller, Lido en de hele EMS van Zwolsman (bod van 24 mil joen) overal klinkt, terecht of ten onrechte, de naam van Caransa. Ondertussen zegt hij: „Weet je wanneer ik me het gelukkigst voel? Als ik even binnenwip in een kroeg waar ik vroeger, met een geleende knaak op zak, ook kwam. Of als ik zondags naar het voetballen ga en met de jongens op de tribune een wedje maak voor twee piek." Wanneer hij 800 voor oorlogse huizen tegen afbraakprijzen op de markt brengt omdat ze onrendabel zijn, wordt hij gedoodverfd als een genadeloze zakenman. In één adem echter spreekt hij zich uit voor belasting op speculatiewinst, mits die wordt gestoken in sociale woningbouw. Over Den Uyl heeft hij gezegd: „Er is geen beter kabinet voor mij." En over ons sociale paradijs: „Het is een vorm van zelfbehoud. Als we nu de tijd nog zouden hebben van achttien gulden steun per week, zouden we in dezelfde diepe crisis zitten als in de jaren dertig. „Maar tevens heeft hij er alles aan gedaan om zijn kolossale bezit buiten de handen van de overheid te krijgen vandaar de oprichting van de „Stichting tot Behoud van het Caransa Concern". Zijn belangrijkste devies echter: „Er wordt me wel eens gevraagd of ik rijk ben en dan zeg ik: ik ben vanmorgen bij de dokter geweest en die heeft me verzekerd dat ik kerngezond gezond ben. Mag ik me dan rijk noemen?" Piet Snoeren OVER terugkeer van Caransa, ongedeerd en als vrij man, is de opluchting in het land uiteraard groot. In de afgelopen vijf spannende dagen heeft men de Amsterdamse zakenman 1 leren kennen als een even uitzonderlijk als sympathiek i mens. Caransa, die van zich zelf heeft gezegd „nog voor geen honderd knaken" dood te willen, heeft ook deze beproeving in zijn leven doorstaan. Over het losgeld zal hij zich niet opwinden, wel ongetwijfeld over de smerige manier waarop men hem heeft bestolen. De gevoelens van opluchting worden ongetwijfeld ook ingegeven door de wetenschap, dat de ontvoering niet meer dan een ordinaire misdaad is geweest en geen politieke I terreurdaad. Al hebben de ontvoerders wel degelijk die indruk willen wekken en gebruik gemaakt van het schrikef- fect van de moord op de Westduitse werkgeversvoorzitter Schleyer. Opluchting dus, maar de zaak Caransa zal voor ieders 1 gevoel slechts bevredigend zijn afgesloten wanneer de i politie de ontvoerders zal hebben opgespoord en gearres teerd. Recente resultaten na de ontvoeringen van een jongetje in Duitsland en een meisje in België, waarbij de daders achtereenvolgens in Brazilië, Duitsland en Engeland zijn gearresteerd, zijn in dit verband hoopgevend. De justitie heeft een lange arm en dankzij moderne opsporing stechnieken loont de misdaad in dit soort zaken gelukkig zelden. Meuleman blijft voorzitter KNVB ZEIST Wim Meuleman blijft aan als voorzitter van de KNVB. Hij voldoet hiermee aan een verzoek dat zowel de amateurafgevaardigden als die van het betaalde voetbal in het bondsbestuor tot hem hebben gericht. Wim Meuleman werd in oktober I 1966 tot bondsvoorzitter geko zen als opvolger van wijlen I Toon Schröder. In 1976 had hij te kennen gegeven zich niet Half februari 1978 gaat met rond 12 copieën maal zitten en heb in de laatste negen en het scenario niet zonder enig commen- I meer herkiesbaar te zullen stel de nieuwe Nederlandse speelfilm „De man- maanden erg veel geleerd. Ik zou als ik de taar in de prullemand is beland. len voor een nieuwe termijn van tel der liefde" van Adriaan Ditvoorst in kans kreeg zo weer een nieuwe film produ- Met een rolbezetting van Hans Boskamp als drie jaar, die ingaat daags na première. Het project, dat tot drie maal toe ceren." Moses, Joost Prinsen als Christus, Willeke de bondsvergadering van 10 de- werd geweigerd door het produktiefonds Adriaan Ditvoorst, bescheiden als altijd, wil van Ammelrooy als Maria en verder nog cember a.s. Toen zowel de ama- werd tenslotte overgenomen door de in veel minder loslaten. „De opnamen zijn ach- Rijk de Gooyer, Ronnie Bierman, Jules Croi- 1 teurs als de profs druk op hem filmkringen tot nog toe onbekende Luc ter de rug en jullie moeten straks maar zelf set, Henk Molenberg, Sylvia de Leur en uitoefenden om aan te blijven is Bijkers, die de film - „Met hulp van derden" zien wat je er van vindt. Waarom het pro- Julien Schoenaerts - om maar een paar j hij op zijn beslissing teruggeko- zegt hij bescheiden - wist te financieren. ductiefonds er niet aan wilde, weet ik niet. namen te noemen - Werd de film opgenomen j men. Wim Meuleman (66) heeft Ze gaven geen enkele argumentatie. De film op 16 mm. om later op het 35-formaat te i wel bedongen dat hij het recht „Ik zat in onroerend goed", zegt Bijkers, is bepaald niet kwetsend voor bepaalde worden opgeblazen. De produktiekosten lig- heeft om tussentijds af te tre- „maar sinds februari vorig jaar ben ik bevolkingsgroepen, alleen nogal surrealisti- gen daardoor op ongeveen ééntiende van die j helemaal filmgek." Reden om nogal onver- sch. Maar daarvoor moet je een scenario van „Soldaat van Oranje", altijd nog een j wacht het filmvak zo intensief binnen te kunnen lézen," zegt Ditvoorst, die blij is dat respectabel bedrag om uit eigen beurs te j stappen was het scenario. „Ik zag het hele- het publiek nu een oordeel kan uitspreken financieren. DEN HAAG Op bestuurlijk grond. Piet van der Molen uit voorgevallen gebeurtenissen te geval zeker een kwestie van snel en organisatorisch niveau zijn Zoetermeer en Eddy Beugels uit verstrekken - hebben zowel Piet en doortastend optreden. voor de Koninklijke Nederland- Sittard. Beiden bekleedden tot van der Molen als Eddy Beugels se Wielren Unie (KNWU) mo- voor kort enkele belangrijke met onmiddellijke ingang alle menteel opnieuw ingrijpende functies. Zoals bijvoorbeeld functies neergelegd. De vermoe- moeilijkheden gerezen. Lagen eerstgenoemde het vice-voorzit- delijke oorzaak van de scheu- de vorige keer de oorzaken op terschap van het hoofdbestuur ring in de top van de wieler- een enigszins verschillende en van de KNWU onder zijn hoede bond schuilt in communicatie- mogelijk ook wat minder ge- had. De Limburgse ex-prof Ed- problemen, compliceerde golflengte al dy Breugels was onlangs nog moesten wel de nodige bakens bestuurslid van de commissie Van der Molen en Beugels worden verzet na de toen inge- beroepswielrennen der KNWU maakten voorts ook allebei deel voerde herstructurering van alsmede tweede voorzitter in de uit van de in totaal vijf man tellende commissie, die werkt aan de organisatie van de we- Naar aanleiding van nog onop- reldkampioenschappen wielren- gehelderde meningsverschillen - nen in 1979, welke dan in ons Twee personen treden hierbij geen van beide partijen wenst land zullen worden gehouden, ditmaal duidelijk op de voor- enig zinnig commentaar op de Momenteel wordt het in ieder het nationaal te voeren bonds- sportcommissie van de nationa- beleid ditmaal heeft de gang le wielerbond. Mr. P. P. M. Dingenouts uit Vught - lid van de voorberei dingscommissie op de wereld kampioenschappen 1979 - hier over: „Op zeer korte termijn zal de hele zaak binnenskamers uit voerig doorgesproken moeten worden. Rustig de punten op een rijtje plaatsen. En dan ver der gaan bezien hoe anderen de taken van beide afgetreden be stuursleden kunnen gaan over nemen. Het gaat hier om het functioneren van de KNWU in z'n totaliteit. Al is het nog te vroeg om van een crisissituatie te spreken." DICK KIERS ZEIST - De voormalige bondscoach George betaalde voetbal is namelijk de bepaling opgeno- e" rs' Martin Snoeck. die enige tijd men dat ondermeer actieve oefenmeesters geen geleden lijn functie van voomtter van de ver- bestuurslid van deze sectie mogen zijn. eniging van contractspelers (VVCS) heeft neer- o l j gelegd, zijn bij enkele kandidaatstelling gekozen öpelersraden tot lid van het sectiebestuur betaald voetbal In aansluiting op de kandidaatstelling voor het Uitslagen Hilversum kunst en kunstenaars Een IJslandse hap van de schil der Andreas Schelfhout heeft op een Amsterdamse kunstvei ling 250.000,- opgebracht Doeken van Comelis Springer haalden resp. 100.000,-, 76.000,- en 58.000,-. Bij de oude meesters spande een Van Slingeland met 100.000,- de kroon. Galerie Nouvelles Images, Westeinde 22, Den Haag, expo seert van 4 t/m 30 november recente gouaches, collages, teke ningen en grafiek van Antonio, Saura en fotoportretten en gra fiek van de Oostenrijkse kunste naar Arnulf Rainer. Galerie Arti/Shock, School straat 26, Rijswijk, exposeert van 4-25 november geweven wandkleden en miniaturen van Pat Gentenaar-Torley. Bart de Graaf exposeert van 5 t/m 26 november recente schil derijen bij Galerie Kerkdam, Lange Kerkdam 11, Wassenaar. George F. Mallie exposeert van •5 t/m 19 november schilderijen, reisschetsen en tekeningen in Noordeinde 41, Den Haag. J De Eerste 's-Gravenhaagse Ac- cordeonvereniging Haganum geeft zaterdag 5 november haar jaarlijkse uitvoering in zaal Amicitia in het Westeinde. Me dewerking verlenen het jeugd orkest o.l.v. Ruud Smit, het B-orkest o.l.v. Annie Dirven en het A-orkest o.l.v. Lauw Boel- laard. Tevens zal het electro- nium-ensemble Haganum optre- nieuwe stijl. Ze zijn voorgedragen door de ver eniging van oefenmeesters in Nederland - (WON) en de VVCS. Het bestuur betaald voet bal, dat daags na de bondsvergadering van de KNVB, die zaterdag 10 december in Zeist wordt gehouden, in functie treedt, is nu compleet en bestaat uit: mr. Jacques Hogewoning (voorzit ter), mr. Max Tripels, Ton Zwikstra, Herman Choufoer, Leo van der Kroft (leden) - allen vertegenwoordigers van de clubs-, alsmede George Knobel en drs. Martin Snoeck. De benoeming van de leden van het bestuur betaald voetbal vormt een agendapunt op de algemene vergadering betaald voetbal die zater dag 19 november in het KNVB-sportcentrum in Zeist wordt gehouden. Het is zeer goed mogelijk dat dan van de zijde van de afgevaardigden van de clubs bezwaar zal wprden aangetekend tegen de verkiezing van George Knobel. Deze heeft op dit moment geen trainerslicentie en is bij MW officieel „adviseur". In veler ogen is hij echter wel degelijk de verantwoordelijke trainer van de Maastrichtse eerste divisieclub. Dit laatste nu is onverenigbaar met het lidmaatschap van het sectiebestuur. In de nieuwe reglementen van het bestuur betaald voetbal hebben ook de spelersra den van de betaalde clubs hun afgevaardigde gekozen voor de algemene vergadering van de KNVB. De vertegenwoordigers zijn: Geert Meyer (Ajax), Theo Vonk (AZ'67), Rob Bianchi (FC Amsterdam), Oeki Hoekema (FC Den Haag), Eddy Treytel (Feijenoord), Kees van Koo- ten (Go Ahead Eagles), Joop Wildbret (Haarlem), Jan de Jong (NAC), Sije Visser (NEC), Gerrie Deijkers (PSV), André Broëks (Roda JC), Wim Meutstege (Sparta), Paul van der Meeren (Telstar), Harry Bruggink (FC Twente), Ton Wickel (FC Utrecht), Ad Mellaard (Vitesse) en Albert van der Weide (FC VW). De groep afgevaardigden uit de eerste divisie ziet er als volgt uit: Kraak (SC Amersfoort), Haan (SC Cambuur), Van der Pluym (FC Den Bosch), Den Arend (FC Dordrecht), Kreekels (Eindhoven), Van der Spek (Excelsior), Mintjes (De Graafschap), Schoonbeek (FC Groningen), Reijs (Heerenveen), Beekmans (Helmond Sport), De Clerck (Heracles), Dijkstra (MW), Nieuwenhout (PEC Zwolle), Mul der (SW), Krol (Veendam), Hessling (FC Vlaardin gen), Van der Klift (Wageningen) en Van Rooy (Willem 11). er) 3.23.0, 2 Noorderster, TVT 1 l Dakota. Totowinn.: 5.20.1 116060332 )-_ U50 - 3.50. Koppel.-j voor Feenstra LAUSANNE Los Angeles is de enige kan kiezen uit twee regio's (Chamonix of tieve voorzieningen, die zij voor de spelen kandidaat voor de organisatie van de Olym- de streek rond Courchevel in de Savoie), denken te treffen. Los Angeles zal voor 31 pische zomerspelen in 1984. Voor de winter- zich alsnog aan om mogelijk de organisatie januari 1978 moeten antwoorden. De kandi- spelen van 1984 meldden zich op de laatste ter hand te nemen. daten voor de winterspelen dienen nog dit dag de kandidaatsstelling moest op 31 jaar, voor 31 december, hun antwoord ge- oktober voor middernacht bij het IOC in Nu de termijn voor de kandidaatsstelling reed te hebben. Na uitvoerige bestudering Lausanne binnen zijn nog twee kandida- verstreken is, treedt de volgende fase in zal het IOC aan de hand van zijn conclusies ten. Naast Sapporo (Japan) en Gothenburg werking. Alle kandidaat-steden ontvangen bi mei 1978 in Athene beslissen wie de (Zweden), dienden ook Serajevo (Joegosla- een uitgebreide lijst met vragen over de organisatie voor de zomer- en winterspelen vië) en het Franse Olympische Comité, dat technische, administratieve en communica- krijgt toegewezen. HILVERSUM De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehou den paardekoersen zijn: Baron Harv ester-prijs, 2000 meter: 1 Peter Gregor (J. Wagenaar) 2.47.5, 2 Permano, 3 Posthuma. Totowinn winnen: 2.00. Plaats: 1.70 - 1.70 - 3.40. Koppel: 5.30, Trio: 67.90. Niet ge start: Pokerface en Natalie Wood. Bartinus-prijs, 2000 meter: 1 Pala (P. Heynen) 2.54.92 Dead Heat Peper-: Batik Art Gallery, Spuistraat duur en Petra Star. Totowinn.: 3.70.071 Amsterdam, exooseert van Plaats: 1.90 - 4.60 - 4.00. Koppel: 32.50 Amsterdam, exposeert van en 19.20. 4 november t/m 3 december ba- Am iens-p rijs, 2000 meter: 1 Our' tikschilderijen van de Javaanse Again (A. Suykerbuyk) 2.47.2,2 Nan-; kunstenaar Bambang Oetoro. cy Monjan, 3 Ordonnans Kid. Toto- Galerie Centre de l'Art, Java- Koppel: 243.20aTrio: 9510.60. straat 106, Den Haag, exposeert Admiral Guy-prijj, 1540 meter: 1 van *-2' november houtsneden Regina Scotch (J. Hoeyenbos) 2.10.4,' van Aimée Crince le Roy en 2 Roel, 3 Relaa D. Totowinn.: 4.70.' poppen van Wim Fraeyhoven. Plaats: 2.10 - 2.70 - 3.90. Koppel:, trnn^ 40.10. Aurau V-prijs, 2440 meter: 1 Nina: (W. Strooper) 3.23.0, 2 Noorderster, 3 Norman Dakota. Totowinn.: 5.20.' Plaats: 2.40 - 1.50 - 3.50. Koppel:, 10.90. Trio: 219.90. Niet gestart Kingl Buitenzorg. Akron B-prijs, 2900 meter: 1 Noatak (Mej. Y. Wagenaar) 4.12.0, 2 Oscar rS%,3 Xi2?r^AT°JwimY BOLZANO - De Nederlandse S™ SSSÜÏ:'Luden aI U^ockeykampioen Feenstra/- Auguste Norton-prijs, 2000 meter: 11 Thial uit Heerenveen heeft gis- Nar Buitenzorg (H. van Ooyen)| teravond in Bolzano de eerste 2.41.4, 2 Myrly Terraise, 3 Nanneke wedstrijd van de kwartfinales Hannover. Totowinn.: 1.60. Plaats:van het toernooi om de Eurone- 1.30 - 2.70 - 1.90. Koppel: 11.80. Trio: locr°°®, om ae *<urope 65.40. se beker met 4-2 verloren van Alma Scott-prijs, 2000 meter: 11 de Italiaanse ploeg Bolzano. De Phaedra (A. Knijnenburg) 2.48.4, 21 tussenstanden waren 1-2, 3-0 en O. Leendert 3 Odie Vera. Totwinn.:(j^). 2.00. Plaats: 1.80 - 2.40. Koppel: 6.00. r\Q rinaimminn Anselor-prys, 1600 meter. 1 Lente bo-1 Nederlandse doelpunten de (S. Hartman) 2.07.8, 2 Orion Da- Kwamen op naam van Koop- kota, 3 Maestro Voome. Totwinn.:mans en Van Wieren. De tweede 6.70. Plaats: 2.10-1.30 - 2.10. Koppel: j wedstrijd tussen beide ploegen |60. Tno: 203.30. Niet gestart Lukie wordt op woensdag 9 november itaroltaoprij,, 2440 mrter l oi, H. Heerenveen gespeeld. (J. van Leeuwen) 3.24.5, 2 Olaja H., 3 Pretty Boy. Totowinn.: 3.30. Plaats:1 |Sar,3ê0„a^0e„KS^iIS,N'et Burgerlijke stand Onrxe. Tolaal: 451.169 gulden. LEIDEN - G.bon»u P.„lck. rn G. J. Lagas-P. A. van der Hoeven, Angela C. M. dr. v P J. M. Oude Veldhuis-L. A. M. Rotteveel: Miranda, dr. v. J. F. Straathof-P. Boehmer, Bastiaan, zn. v. B. Zwanenburg-J. Jonker; Sandra, dr. v. J. NoordKJ W. de Tombe; Martina, dr. v dr. v OVERLEDEN: W. J. van Ooijen, oab. 1901, geh. gew met I. Olberg, M. Bui tendijk, geb. 1906, gah. gew. mat G. van Houten, J. A van Nleuwenhuijzen, geb 1922, man, T. S. Haakman, geb 1907. Gehuwd: P Jagmohan-G. G. D. Kanhai. J. H. A Verhorik-S. Roubos.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7