Het omstreden kampioenschap van Adrie Huussen Moordenaar van Blonde Dolly gaat nu vrijuit Nonchalant Godyla toch langs Cleyn Duin: 2-5 JURY BLUNDERT CONSTANT OP BOKSGALA AHOY Kunstrijveld voor Cupstrijd op Uithof 3FT7FTT leid Se courant dinsdag 1 november 1977 PAGINA 12 ROTTERDAM De eerste woorden die Arie Huussen, de nieuwe Neder landse kampioen in het zwaarwelter gewicht na de uitslag tegen opponent Stan van der Driessche zei waren: „Stan, ik kan er ook niets aan doen". In de ring nog ventileerdeHuussen zijn eigen twijfel aan de uitslag. Terecht, want de hele avond blunderende jury - beter kan gesproken worden van incompetentie - had deze partij om de erfenis van de twee jaar geleden ge stopte kampioen Ben Zwezerijnen, thans de instructeur van Huussen, moeten toewijzen aan Van der Dries sche. Het was een duel waarvoor een onbeslist niet had misstaan, maar dat kan om een kampioenschap nu een maal niet. Het geringe verschil was evenwel in het voordeel van v.d. Driessche. Later, toen de gemoederen wat waren gesust, trokken verscheidenen hun oor deel in of verzachtten het Henk Ruh- ling, manager en helper van Huussen, zei direkt na afloop van het gevecht gisteravond in de met een dikke twee duizend kijkers te schaars bezette Ahoy om er financieel uit te kunnen springen: „Dat heeft v.d. Driessche ge wonnen." Later: „Ik dacht de jury blundert steeds dus dat zal wel weer zo zijn." Maar de moeder en de vrouw van de 24-jarige Utrechter schudden ook teleurgesteld het hoofd. En toch won Huussen met twee tegen een ju- rystem. Klijnoot had v.d. Driessche winnaar met 116115, Adriaanse had Huussen met 114—113 en Meijer maak te zich voor eeuwig onmogelijk door Huussen 118113 toe te kennen. Stan van der Driessche, 31 jaar, zat stil en rustig in zijn kleedkamer op de massagebank. „Moreel voel ik me win naar en daar ben ik blij om. Ik heb goed gebokst." Dat was een waarheid als een koe. De Rotterdammer, veelal steunend op zijn gevaarlijke linkse' naar het lichaam, bediende zich van een geheel andere taktiek. Als rechts- voorstaande bokser gebruikte hij veel vuldig zijn in het verleden te vaak tot werkloosheid gedoemde rechtse. En die stoten troffen vrijwel altijd doel. Huus sen had zich ingesteld op de linkse van zijn tegenstander en bokste daarom met de rechterarm pal tegen het li chaam. Daardoor moest hij zijn gezicht meer vrij laten en v.d. Driessche profi teerde daarvan knap. Niettemin schreef de jeugdige Utrech ter de eerste ronden op zijn naam. Hij was de aanvallende partij en met zijn prima techniek bokste hij gevarieerder dan de sterker stotende en geroutineer- der optredende Rotterdammer. Huus sen onderhield ook een hoog tempo. Hij is tenslotte zeven jaar jonger. Maar in de zesde ronde bleek dat hij zijn krachten verkeerd had verdeeld, eigen lijk in het geheel niet. Hij viel sterk terug en in de volgende ronde nam v.d. Driessche resoluut het heft in handen. Het zakken van het tempo kwam hem uitstekend van pas. Huussen ging on zorgvuldiger boksen, strekte zijn stoten te weinig maar het bleef een technisch uitstekend duel, waarin v.d. Driessche onverdroten voortging punten te verza melen. Scheidsrechter Schuleijn moest de Rot terdammer tweemaal een openbare waarschuwing geven voor afklemmen en betaalde Huussen met dezelfde munt wegens duwen. Waarschuwing En juist die tweede maal, in de laatste ronde toen de balans nog nagenoeg in evenwicht was, deed Huussen de das om. Een waarschuwing kost punten behalve kennelijk bij jurylid Meijer - en op dat moment had Huussen de partij verloren. Jan Lubbers: „De uitslag was op zijn minst dubieus." Scheidsrechter Jan Krom, niet in functie omdat hij de voorkeur geeft aan het leiden van ama teurpartijen: „V.d. Driessche was win naar." Theo Huizenaar, de grijze emi nentie in de bokswereld en manager van de Rotterdammer, wond zich zo op dat hij later met trillende vingers aan een sigaret zoog. „Het is een schan daal." Veel meer kdn hij door de emo tie niet uitbrengen. Van der Driessche, uiterst sportief en zich wonderlijk be heersend: „Voor die geintjes ben ik destijds uit de amateurrijen gestapt en nu overkomt het je als prof weer." Moreel winnaar? Stan van der Dries sche heeft er weinig aan. Een revanche zal lang op zich laten wachten en de leeftijd gaat toch tellen, hoewel daar van gisteravond weinig was te merken. Ongeschonden zat de Rotterdammer in de kleedkamer. Van het vriendelijke jongensgezicht van Huussen was niet veel meer over met een gezwollen neus, een wond aan zijn linkeroog en opge zette kaken. Adrie Huussen, hoezeer het hem ook gegund is - maar niet op deze wijze - zal nu wel eerste serie internationaal worden. Dein krijgt hij een hele dobber want hij verdeelt zijn krachten niet en heeft geen eindstooL En dat laatste weegt internationaal bijzonder zwaar in deze klasse. Het eerste is te leren, het tweede heb je of niet. Huussen bleef ook in zijn zestiende partij - vijftien gewonnen, een onbeslist - onge slagen. Misschien is hij wel te snel geldommen. Dat zal de toekomst leren. Door allerlei omstandigheden moest het programma gewijzigd worden. De Antilliaan Egon Everts bokste niet, Roy Somer die zijn profdebuut zou maken evenmin en de Italiaan Filippo Rocchi was er ook niet Er was knap geïmproviseerd maar het publiek kreeg een profpartij minder: vijf in plaats van zes. Overigens niet zo erg want het programma was pas na middernacht afgelopen en dat is rijkelijk laat voor een boksavond. Oorzaak: op een na werden alle partij en uitgebokst De weiter Pempi Manue- la bokste zijn tweede partij in ons land, tegen Guus Bleus, ook al geen ster in de ring. Maar toch beter dan de onbe heerst en meermalen incorrect optre dende Manuela die dan ook met gering verschil (een punt) tot verliezer werd verklaard Ongelooflijk Evenals Manuela is ook de Antilliaan Chuco Zimmerman - debuterend in Nederland - geen aanwinst Hij is be heerster maar heeft niet veel maar dan een linkse die nog „loos" is want hij wijst er alleen mee. De Britse lichtgewicht Barry Price, ijlings gecontracteerd, was oppermach tig en speelde op den duur met Zim merman. De Brit, die alle stoten be heerst, behalve de eindstoot, was veruit winnaar. Behalve bij jurylid Adriaanse die het bestond Zimmerman te laten winnen. Ongelooflijk. En dan kwam zwaargewicht Henny Thoonen (104 kg.) weer in de ring, tegen de tot Spanjaard genaturaliseer de Argentijn Avenamar Peralta, een geroutineerde pugilist die de mokersla gen van de in uitstekende conditie verkerende Thoonen doorstond maar Adrie Huussen, dolgelukkig met zijn zege die hem de titel in het zwaarweltergewicht opleverde. Maar de twijfel aan de juistheid van die uitslag hield „heel Ahoy" bezig. na de eerste ronden, toen hij zich steeds tegen de touwen liet zetten, toch het midden van de ring prefereerde. Pas in de laatste twee ronden ging Peralta er werkelijk iets aan doen. De vele incorrecte stoten van Thoonen - op het achterhoofd - speelden hem parten. Peralta, het evenbeeld van ten nisser Ilie Nastase en even hard discus sierend met de scheidsrechter, werd de zege toegekend waar eeri onbeslist juis ter was geweest Maar ja, die voor tweederde incompetente jury. Tot slot de Joegoslaaf Marian Benes, de zwaarwelter die enige weken gele den zulk een geweldige indruk maakte. Dat deed hij weer. De broer van de ex-Europese kampioen in het midden gewicht Alan Minter, Micky geheten, was totaal geen partij voor Benes en stond geen twee ronden. Toen was de Brit al viermaal neergegaan waarvan drie keer in de tweede ronde. Hij werd totaal groggy uitgeteld. Een partij derhalve tussen twee buiten landers, wat usance lijkt te worden op boksgala's in Ahoy waar Marian Benes zich een vaste plaats heeft veroverd. Het zou interessant zijn hem tegen de nieuwe kampioen Adrie Huussen te HERMAN VAN BERGEM Draversbaan Nootdorp begint sterk programma DEN HAAG De draversbaan van Nootdorp gaat mor genmiddag weer open en het winter seizoen begin gelijk de gezellige baan van voorzitter Van der Sande met de strijd om de Zilveren Zweep. Omdat zeer veel (Van onze sporpaarden zijn ingeschreven, heeft de NDR besloten deze belangrijkste koers van Nootdorp in twee afdelingen te laten rijden. De pikeur die met zijn paard de snelste tijd maakt, komt in bezit van de kostbare zweep. De eerste start van de tien draverijen is om 14.30 uur, Onze tips voor deze meeting. ZEGWAARTPRIJS: Paulien Laren, Obert Voorne en Pareltje. STOMPWIJKPRIJS: Petra Marianne, Puckie H en Peggy Sue. VRIJIENBANPRIJS: Netty Williams, Noisy Feet en Orkaan W. AMATRICEKAMPIOENSCHAP: Nimbly Careless, Mambo en Nan- da S HOF VAN DELFTPRIJS: Milo, Orient Hollandia en Natasja W. DE ZILVEREN ZWEEP eerste afdeling): Lissy, Manderino H. en Natalie Hanover. HOGEVEENPRUS: Nachtegaal K, Mae West en Koek Buitenzorg. DE ZILVEREN ZWEEP tweede afdeling): Liatonka, Karei Duke en Larens Roem. HOGEVEENPRUS (tweede afdeling:) Lisette, Nerva en Nikosa H. VEURPRUS: Pepijn, Pesaro en Pelle Buitenzorg. Veilingen KATWIJK, groenten, 31 oktober: Andij vie 32—38 Boerenkool 58—61. Spits kool 37—44. Bospeen II p.b. 95—121. Waspeen A I p.kst. 320—450. All p. kst. 320—500. BI p.kst. 370-500. Cl p.kst. 290. Cll p.kst. 210-250. Breekpeen I p.kst. 140-380. Prei p.kg. 26-45. Pe terselie 13. Krulpeterselie p.b. 20-48. Bloemkool 6 I 89-108. 6 II 43-59. 8 I 65—84. 8 II 43—44. 10 I 69. 12 I 57. Uien 7—44. Sla 17. Koolrabi 11—27. Snijbonen 40. Rode kool 22—37. Groe ne kool 40—42. Aanvoer: 100 ton waspeen. 1000 bos bospeen. 3200 stuks bloemkool. RIJNSBURG, 31 oktober (resp. gem. prijs, aanvoer): Amaryllis 0.459 3080. Anjer gr. bl. 0.357 18700. Anjer tros 0.226 15460. Callicarpa 1.150 68. Chry sant tros jr. 0.366 45386. Chrysant tros jr. 1.123 447. Chrysant gepl. jr. 0.346 1890. Chrys. tr. nc kas 1.300 17432. .Chrys. gep. nc kas 0.460 43038. Chrys. tr. nc buit. 1.040 4353. Chrysgepnc. buit. 0.385 2070. Dahlia 0.082 740. Eike blad 1.358 325. Euphorbia 0.228 1190. Freesia enkel 0.115 31910. Gladiolen 0.158 1720. Iris 0.168 73340. Lelie kelk 0.000 560. Lelie tak 0.252 66230. Liatris 0.159 10910. Nerine 0.449 6864. Cymbi- dium Is blm. 0.100 100. M-Cymbidium tak 0.279 3345. Cypripedium 2.300 40. Imp-Anemoon 0.636 1460. Imp-Eucalyp- tus 1.738 80. Imp-Goudsbloem 0.467 225. Imp-Mimosa 1.588 740. Imp-Den- drobium 0.058 5780. Imp-Orchidee tak 0.328 630. Imp-protea 0.808 2300. Imp- diversen 1.124 1625. Omithogalum 0.059 8595. Rozen gr. bl. 0.433 2760. Rozen kl. bl. 0.321 3180. Zinnia 0.405 110. Snijbloemen 0.146 8280. Snijbloe men 0.522 81. Diversen 0.800 180. Pot planten 0.670 4735 Rijsbergen rust ROTTERDAM Na de" rönt genfoto's, die gisteren opnieuw van de enkelblessure van Feye- noorder Wim Rijsbergen zijn gemaakt, heeft de medische staf van de Rotterdamse club de verdediger opnieuw twee weken absolute rust voorge schreven. Rijsbergen zal alleen door fysio therapeut Van Breukelen wor den behandeld en mag zelfs geen looptraining verrichten. Over twee weken zal het gene zingsproces, dat nu al bijna drie weken duurt, opnieuw worden bekeken. Oefenprogram ijshockeyteam DEN HAAG Ter voorberei ding op het wereldkampioen schap ijshockey in de C-groep (van 10 t/m 19 maart op de Canarische Eilanden) gaat het Nederlands team een aantal oe fenwedstrijden spelen. Het schema luidt: 25 en 20 novem ber NederlandDenemarken in Den Haag en Utrecht; 24 t/m 30 december Kopenhagen: Pondus Cup; 7 februari: Zwitserland Nederland; 7 en 8 maart: Neder land—Noorwegen of Noorwege n—Nederland. Waarschuwing AMSTERDAM De linkerver dediger van Ajax, Jan Everse, en wisselspeler Simon Tahama- ta hebben van de strafcommis- sie van de Europese Voetbal unie (UEFA) een waarschuwing gekregen in verband met hun gedrag in de eerste wedstrijd tegen Levski Sofia op woensdag 19 oktober. Dit heeft geen gevol gen voor de wedstrijd van mor- Puskas ontslagen SANTIAGO Drie achtereen volgende nederlagen hebben Fe- renc Puskas zijn baantje gekost als trainer van de Chileense eer ste divisieclub Colo Colo. Hij werd gisteren ontslagen na dat Colo Colo een dag eerder met 3-2 had verloren van het onderaanstaande Antofagasta. DEN HAAG Aan de strijd om de eerste Ennia Challenge Cup op de Haag se kunstijsbaan De Uithof zullen 62 kun strijders en rijdsters uit 17 landen deel nemen. Ze zijn verdeeld in 24 dames, 16 heren en 11 paren, die uitkomen in het ijsdan- sen. De wedstrijden worden van 15 tot 20 november gehouden. Van de 8000 be schikbare plaatsen is een kwart al in de voorverkoop verkocht. De organisatie kosten bedragen 300.000 gulden. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Dames: Phyllida Beck (Gbr.), Alice Fell (Gbr.), Kristinia Wegelius (Fin), Susan Broman (Fin), Marie-Reine Legougne (Fr), Boo Yong Lee (z-Kor), Grazyna Du- dek (Pol), Franca Biancorü (It), Katja Seretti (It), Sonja Stanek (Oos), Anita Siegfried (Zwi), Corine Wyrsch (Zwi), Ka- thy Galecinsky (VS), Corrina Tanski (Wdl), Gabriëlle Buschu-tter (WD1), Caro lyn Skoczen (Can), Herma van der Horst (Ned), Rudina Pasveer (Ned). Astrid Jan sen in de Wal (Ned), Belinda Goulthard (Rusl), Fumio Igarashi (Jap), Shinji So- (Aus), Regina Burley (Aus), Kira Iwanova meya (Jap), en Francis Demarteau (Bel). (Rusl), Emi Watanabe (Jap) en Mariko Yoshida (Jap.) Paren voor ijsdansen: Cronhelm/Buc- Heren: Andrew Bestwick (Gb), Pierre kingham (Gb), Boucher/Malatier (Fr), Oli- Lamine (fr), Grzegorz Glowania (Pol), vier/Tarayrë (Fr), Bertele/Cecconi (Ita), Helmuth Kristofics (Oos), Richard Furrer Luksch/Schübl (Oos), Smith/Summers (zwi), Daniël Fürer (Zwi), David Santee (VS), Becherer/Becherer (Wdl), Dankow/- (VS), Jan Glerup (Den), Gert Grabner Dieck (WD1), Garanina/Zawonin (Rusl), (WD1), Joachim Edel (Wdl), Daniel Beland Skorochodowa/Badajnov (Rusl) en Kage/- (Can), Bernard Meek (Aus), Iwanov Takahashi (Jap). Lijvige dossiers na 18 jaar voorgoed gesloten .Honderd procent zeker heid heb je natuurlijk nooit, maar we moéten de wurger van Blonde Dolly wel in huis hebben ge had". Dit is de enige conclusie die oud-commis saris H. van Harskamp van de Haagse moordbri- gade kan trekken in een van de meest raadselach tige en geruchtmakende moordzaken in Den Haag, waarvan de dader als hij ten minste nog leeft vrijuit gaat Volgens de Nederlandse wet verjaart morgen namelijk het politie-onderzoek naar de onbekende, die in het najaar van 1959 de han den legde om de hals van de 32-jarige prostituée in haar woning annex be drijfspandje, aan de Nieu we Haven. In de afgelo pen achttien jaar is de politie door de afwijken de verklaringen van een dikke honderd bekenden van Dolly alleen maar verder van huis geraakt, maar de geruchten willen nog steeds dat zij door of in opdracht van wellicht een hooggeplaatst politi cus is vermoord. Geruchtmakende moordzaak verjaart morgen (Van onze sportredactie) en Wim Guyt, vlak voor rust, LISSE/KATWIJK Ondanks zetten Godyla op achterstand, een matige vertoning heeft Go- Een eigen treffer van uitblinker dyla Vrijetijdskleding aan het Arnold Boers zou na de hervat hoofdklasse-zaalvoetbalduel ting de ineenstorting van Cleyn met Cleyn Duin twee punten Duin inleiden. De Katwijkers, overgehouden: 2-5. Godyla die toch al teveel kracht hadden heeft nu na drie wedstrijden de verspeeld in de eerste periode maximale score van zes winst- en mede daardoor het uitgekien- punten. Van Gerven de Jong de counterspelletje niet accu- straffe in de eigen THB-Hal raat genoeg konden uitvoeren, LDWS volledig af. Het werd zagen Gerard van Beek en 11-0 voor de Lisser formatie. Frans van der Laan de stand naar 2-4 tillen. Godyla tikte de Titelpretendent Godyla Vt heeft wedstrijd vervolgens eenvoudig het alleen in de eerste helft uit. Uit een van de vele fraaie, moeilijk gehad met Cleyn Duin. toen nog gecreëerde mogelijkhe- Er werd, ook al door het sterke den, scoorde Elfering uiteinde- begin (treffer in de vijfde mi- lijk de vijfde en laatste goal: 2-5. nuut van Gerard van Beek), te Hoewel LDWS-doelman André nonchalant gespeeld. Een non- Bronsgeest een verdienstelijke chalance die door Cleyn Duin partij speelde, kon ook hij niet werd afgestraft. Arnold Boers verhinderen dat LDWS afging Op de bewuste dag, maandag 2 november 1959, werd Blonde Dolly 's avonds door politie-agen- ten levenloos in het bed op de zolderverdieping van haar huisje gevonden. Dat zij ondanks de zachte temperatuur in dikke, winterse nachtkle- dij onder drie lakens gehuld lag, wekte al bevreemding. Sectie wees uit, dat zij twee dagen dood in haar bed moet hebben gelegen en het raadsel groeide toen bleek dat Dolly volgens afspraken het weekeinde tevoren bui ten de stad zou doorbrengen. Afspraak Een buurvrouw die tijdens het fatale weekeinde zou passen op de hond en het huisje van Dolly, had geen sleutel van het huis gekregen. Zij zei te hebben aangenomen, dat de afspraak „wel niet was doorgegaan" en had die dagen zelfs niet de hond, de bouvier Niki, horen janken in het aangrenzende pand. Toen agenten het huisje van de prostituée binnengingen sprong Niki naar de eerste de beste boom om zijn behoefte te doen. „Er wordt nog steeds aan getwijfeld of de hond zijn behoefte al die tijd heeft kunnen ophou den", vertelt de oud-commissaris. „In het huis werden geen uitwerpselen gevonden en ervan uitgaande dat de hond al die tijd binnen is geweest moet het wel een heel goede bekende van Dolly zijn geweest Temeer omdat geen enkel spoor van geweld is gevonden is dat voor mij een vaststaand gegeven geworden. Het is heel waarschijnlijk, dat we de wurger wel hebben verhoord, maar hem niet aan de praat hebben kunnen krijgen". Er is weinig duidelijk geworden in het achttien jaar durende onderzoek. Zo kon nooit een motief voor de wurging van de prostituée wor den vastgesteld. „Toch blijft er maar één over: jalouzie", meent de heer Van Harskamp. „Roof is onmogelijk, omdat we in huis zoveel rond slingerend als verborgen geld terugvonden. Duizenden guldens lagen er. Bovendien is een zedenmisdrijf uitgesloten. Maar juist omdat het hier gaat om een mooie prostituée is het heel waarschijnlijk, dat Dolly kwaad bloed heeft gezet bij de echtgenote van een van haar klanten. Want wie zégt dat het geen vrouw is geweest. Maar evengoed", preciseert de oud commissaris, „kan een van haar klanten de moord hebben begaan, omdat hij zich bedrogen voelde". Arrestatie Hoewel alle redeneringen en berekeningen van de politie stukliepen, meende de rechercheur in het verleden één keer op het goede spoor te zijn. De dag na de vondst van het lijk arresteerde de politie een 31-jarige monteur, die als „bewaker" van Blonde Dolly optrad en zodoende elke avond tot half drie 's nachts in het huisje aan de Nieuwe Haven was. De man had geen sluitend alibi en had volgens de politie tegenstrijdige verklaringen afgelegd. Men vond hem zo verdacht, dat hij voor de officier van justitie werd geleid. Maar omdat de Hagenaar ook toen hardnekkig bleef ontken nen, moest de politie hem wel vrijlaten wegens gebrek aan bewijs. De enige manier voor de politie om in het voortgaande onderzoek aan getuigenissen en bruikbare gegevens te komen, was het nagaan van de kleine agenda van Dolly, die door haar nauwkeurig werd bijgehouden. In het boekje stonden echter alleen de voornamen van der tien bekenden van haar. Jaren heeft het ge duurd voor de politie deze lieden via enkele tipgevers, die bovendien zelf ook voor de wur ging in aanmerking konden komen, had achter haald. Voor de heer Van Harskamp vormde dat de grootste plaag in het onderzoek, dat hem zes jaar na zijn pensionering nog regelmatig bezig houdt „Ronduit gekkenwerk was het om alle alibi's na te gaan", verduidelijkt hij. „Want wie weet na jaren nog wat hij op een bepaalde avond heeft gedaan". Eén van de weinige uit de grote stroom van tips, die de politie nog als ernstig opvatte, was de verklaring van iemand, die een ongeveer 55 jaar oude man in de vermoedelijke moordnacht (vrijdag op zaterdag vóór de vondst) in de buurt van het huisje van Dolly had gezien. Sindsdien richtte het politie-onderzoek zich overigens vruchteloos op deze als boers om schreven man met een mager, scherp gezicht Dubbel leven De omgebrachte prostituée gaat de Haagse historie in als een vrouw, die een dubbel leven heeft geleid. Als prostituée. Dolly was ze gierig, bij het vrekkerige af. Gasten moesten om te kunnen blijven dineren, hun eigen eten mee brengen. Tekenend voor haar gierigheid is ook dat ze bij haar verhuizing vanuit Amsterdam het eerste huis in Den Haag met contant geld kocht. Dat huis, aan de Boubletstraat, kostte destijds 32.000 gulden. Maar als Sebilla Alida Johanna was ze een voorkomende vrouw, die regelmatig lezingen hield, eigen gedichten de clameerde, soms decent model stond voor een der bekendste fotografen uit de hofstad en bijzonder gul was voor haar moeder. Dolly bleek in het bezit van ruim een kwart miljoen gulden. Zij liet haar vermogen voor de helft na aan haar vader in Amsterdam, een kwart ging naar het Provinciaal Ziekenhuis in het Noordhollandse Santpoort en het overige deel kreeg de vereniging Het Nederlands Kan kerinstituut. De fiscus kreeg bij navordering overigens een ton. Sebilla had overigens meer namen dan levens. Door haar vader werd ze Suze genoemd, vrien den kenden haar onder de naam Inge en in haar kennissenkring had Blonde Dolly de bij naam Maffe Marietje verworven. Als laatste herinnering aan de raadselachtige moord heeft haar werkpand aan de Nieuwe Haven no. 498 bijna de gehele onderzoekperiode overeind ge staan. Tot in de afgelopen zomer ook deze laatste stille getuige met de gehele huizenrij in de straat door de slopershamer werd eeveld. Geruchten als zou Dolly door een bekend politi cus zijn vermoord, wijst oud-commissaris Van Harskamp van de hand. „Grote onzin is het. Er werd zelfs beweerd dat de politie zijn naam in de doofpot had gestopt om een groot schan daal te voorkomen. Nee, zelfs al zou ik van hogerhand de opdracht hebben gehad om te zwijgen dan had ik het nooit - en zeker niet zo lang - voor me kunnen houden". „Bewijs" Nog geen halve minuut na zijn uitspraak wordt het levend bewijs geleverd, dat die geruchten de wereld nog niet uit zijn. Een binnenkomende kennis onderbreekt het gesprek en reageert: „Dolly, ah, dat is die vrouw die door de com mando's is gedood". De man refereert hiermee naar een „speciaal vakkneepje" van deze leger eenheid om mensen uit te schakelen door het strottehoofd in te drukken, zonder dat men hoeft te knijpen. De bekende bleek overigs goed op de hoogte, want zo werd de prostituée inderdaad gevon den. De verwonding, die tevens de doodsoor zaak is geweest, bleek pas bij de sectie. Zelfs voor de heer Van Harskamp bleek dit laatste gerucht een geheel nieuw element in zijn uitge breide wetenschap over de moordzaak. Met een brede grijns zegt hij: „Dat is wel het stoutste gerucht, dat ik ben tegengekomen. En ik heb er wat gehoord". Achteraf verbaast het de gepensioneerde poli- tie-man niet, dat het politie-onderzoek in het bijkans onoplosbare cryptogram van de Nieu we Haven enorm bemoeilijkt is door de meest vreemde verhalen en verklaringen. „Eigenlijk ligt dat zelfs voor de hand", zegt hij nu, „want we hebben het tenslotte over een publieke vrouw. De kennissenkring van zo'n vrouw is erg groot en gevarieerd. Zo'n moord spreekt de bevolking aan en zeker als een oplossing blijft ontbreken komen de praatjes de wereld GUUS VAN BAAR in het treffen met Van Gerven de Jong. Al in de eerste vijf minuten namen de Lissenaren met 3-0 ruim afstand van het toen al aangeslagen, zo ver zwakte LDWS. Met name het verre uitwerpen van Van Ger- ven-doelman Hans Kortekaas le verde de nodige gevaarlijke mo menten èn Lisser-doelpunten op. Ook conditioneel "bleek Van Gervan nog de betere ploeg, ge gevens waarmee de 11-0 afstraf fing van LDWS wel zijn ver klaard. Henny van Eeuwijk was de succesvolste man bij de Lis senaren: hij scoorde viermaal. Leen Spoor, Gert-Jan Valk en Fred Dobbe doelpuntten ieder tweemaal en Van der Voort maakte het elftal doelpunten compleet. Uitslagen/stand hoofdklasse: Cleyn Duin - Godyla 2-5; Van Ger- de Jong - LDWS 11-0. 2. Godyla 3. BMW v.d. Plas 4. Van Gerven de Jong 5. Oegstgeest 6. Swift Winkeltje 8. Cleyn Duin 8. Zwaanvogels 9. LDWS AMSTERDAM De Moskouse basketbalploeg CSKA (zonder Belov en twee andere internatio nals, die met het nationale team op bezoek zijn in de Verenigde Staten) heeft gisteravond de vriendschappelijke wedstrijd te gen Delta LJoyd in de Amster damse Apollo-hal gewonnen met een punt verschil. De eind stand was 97—98, nadat de Rus sen halverwege nog een voor sprong hadden gehad 5641. Van der Velde prof bij Post RUSBERGEN Johan van der Velde wordt beroepsrenner. De 21-jarige Brabander tekende gisteren een contract voor de Raleighploeg van Peter Post. Bij het begin van het nieuwe seizoen op de weg zal hij als prof zijn debuut maken. Johan van der Velde blonk dit jaar uit als amateur in de Ronde van de Toekomst Hij droeg verscheide ne dagen de gele trui en eindig de als tweede in het eindklasse ment achter de Belg Eddy Sche pers, die als prof in de ploeg van Eddy Merckx zal debuteren.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12