Monique Bolleboom leidt aandacht af van affaire AZC maakt van Europa cup doelpuntenfestijn Klein Zwitserland superieur en de onzichtbare tegenstander HCKZ oefent tegen Oranje SPORTTRIBUNE NK TURNEN BEHEERST DOOR 15/16-JARIGEN Negen dames TURNCIJFERS Alphenaren wacht zware halve finale LEIDSE COURANT MAANDAG 3! OKTOBER 1977 pagina Monique Bolleboom wil te rug naar het turninternaat als het beleid verandert. TIEL Terwijl de Nederlandse turnwereld zich zaterdag vergaapte aan de Inderdaad fraaie prestaties van Moni que Bolleboom, sloeg niemand acht op de afwezigheid van Truus Schouten. Het zestienjarige meisje zou bij de nationale kampioenschappen In Tiei niet bij de toppers hebben behoord. De kans om dat aan te vechten kreeg zij echter niet omdat haar ouders haar hadden terugge trokken. Hans van Zetten wilde haar graag in de nieuw geformeerde sub-A top, Albert Asarjan stond daar lijn recht tegenover en het KNGV wist van niets. Truus Schouten werd uitgenodigd, maar bleek, eenmaal op Papendal, toch niet gewenst DEN HAAG - Het KNGV heeft voorlo pig negen dame* geselecteerd, die op 17 en 18 lande turn kampioene «wordt De negen zijn: Garrie van Soeren, Ans Dekker, Marteen Houter, Monique Bolleboom, Ingrld Boileboom, Ueebeth Lengkeek, Conny Zwarthoed, Maria Huyting en Marijke Aamoutse. Onder voorbehoud zijn opgegeven Car ta Braan en Carine de Koning. Op 17 december wordt de verplichte oefenstof afgewerkt een dag later de keuzeoe fenstof. Het Nederlands meisjesteam in de leeftijd van 11 tot 14 jaar heeft zater dag In Jicln een Interland tegen Tsje- chotlowakije vertoren met 190.55 te gen 179.00 punten. In de persoonlijke eindstand bezetten Tsjechische meis jes ds eerste zes plaatsen. Connie Zwarthoed was de beste Neder landse op de zevende plaats met een totaal van 36.80 punten. Het klassement werd aangevoerd door Martina Pexova met 38.60. Ingird Bolleboom kwam tot 36.05 punten. Het was de zoveelste (ondoorzich tige) affaire ten koste van een turnstertje, dat in de ogen van sommigen niet volgzaam genoeg was. Geen woord daarover uit de mond van de kort voor de huldi ging in sporthal Westroyen aange komen KNGV-voorzitter Tielrooy. Ook niet uit die van Gerrie van Soeren (kampioene 17 jaar en ou der) en Monique Bolleboom (on aantastbaar in de categorie 15 en 16 jaar) die in feite de aandacht afleidde van de affaire. Al is dat laatste misschien iets te veel ge vraagd. Vreemd genoeg echter deed de Zoetermeerse later wel haar mond open. Ze wil namelijk best terug naar het turninternaat. „Maar dan dient het beleid te veranderen. Er moet meer begeleiding zijn. De mensen moeten meer tijd voor je hebben en goed met je kunnen praten. Tenslotte zijn de mogelijk heden op Papendal beter dan bij Pro Patria, waardoor je beter zou kunnen gaan turnen". Haar uitgangspositie is veilig. Zij is immers het grote talent. Het KNGV kan zich niet veroorloven onzorgvuldig met haar om te springen, al schemert op de ach tergrond nog de affaire rond de Europese kampioenschappen in Praag. Daar mocht de Zoetermeer se niet naar toe van de bond omdat zij een vriendschappelijke wedstrijd van Pro Patria verkoos boven een training van de nationa le selectie. Maar de scherpe kant jes in de verhouding tussen clubs en KNGV zijn inmiddels flink afge sleten. Meer dan ooit bewees Mo nique Bolleboom ook dat zij Ne derlands beste turnster is. Normaal gesproken zou Gerrie van Soeren als dè nationale kampioene te boek staan omdat zij in de oudste categorie uitkwam. Dat de oudste ook de beste is, is bij de huidige ontwikkeling in het turnen inmiddels wel achterhaald. Nadat Monique Bolleboom in de ochtenduren al de titel in haar eigen leeftijdsgroep had behaald met ruim een punt voorsprong op haar clubgenote Liebeth Leng keek, deed zij kort daarop in de andere categorie mee buiten me dedinging. Gerrie van Soeren (Ex celsior) was met ruim drie punten voorsprong uit de voorwedstrijd gekomen en bouwde het verschil met Gerda Zwarthoed (St. Mauri tius) en Tilly Berghuis (SV Veen- dam) nog verder uit. Op de vier onderdelen behaalde ze echter wel een punt minder dan Monique Bol leboom. De Zoetermeerse had moeite zich weer te concentreren na haar och tendwedstrijd en ging niet bepaald soepel over het paard. Gerrie van Soeren echter faalde volledig op de balk. waar ze liefst drie keer afviel. Monique vatte de training voor de achtkamp in december serieus op en kwam bij de vrije oefening zelfs tot 9.40. Op de balk lukte haar bovendien de losse rad slag achterover, die enige uren daarvoor nog was mislukt. Naast die interessante tweekamp was de strijd in de groep 15/16-ja- rigen het belangrijkst. Daarin zitten immers de meisjes, die de ploeg voor de Olympische Spelen in Moskou moeten gaan bepalen, al wordt dat overigens door sommi gen ook ernstig betwijfeld. Zeker is echter wel dat Pro Patria talen ten uit voorraad leverbaar heeft. Liebeth Lengkeek was een genot om naar te kijken al leidt haar wat Uitslagen (achtereenvolgens paard, brug, balk, vrije oefening, totaal voorwedstrijden, totaal): Vijftien- en zestienjarigen: 1. Monique Bolleboom (Pro Patria) 8.075-9.36 8.70-9.35-35.95-72.175, 2. Liebeth Lengkeek (Pro Patria) 9.15-9.356.25- 9.15-35.15-71.05, 3. Marleen Houter (Klimop. Heiloo) 8.7256.468.45-9.06 34.40-68.975. 17 jaar en ouder: 1. Gerrie van Soeren (Excelsior) 8.975-8.967.469.26 36.275-70.75.2. Gerda Zwarthoed (St. Mauritius) 8.056.268.056.0633.86 66.10, 3. Tilly Berghuis (SV Veendam) 8.108.15-8.05-7.70-32.9064.90. 6. Yolanda v.d. Spek (Pro Patria) 7.906.907.508.2032.5063.00. DEN HAAG Joost Bel- laart rookt niet meer en meteen wint Klein Zwit serland weer. Er is na tuurlijk nauwelijks enige verband tussen beide fei ten buiten de omstandig heid dat Bellaart toevallig de coach is van de hoc- keypioeg. Maar het moch ten gisteren toch twee opvallende gebeurtenis sen worden genoemd. Wint net zo vanzelfspre kend bijna als het gege ven dat Bellaart per wed strijd een pakje sigaret ten de lucht in blies, zo waarschijnlijk leek het dat HCKZ Want tegen Oranje Zwart erg moeilijk zou krijgen. De Eindhove- naars bezetten niet voor niets de derde plaats in de hoofdklasse, terwijl Klein Zwitserland de laat ste twee weken enige steken had laten vallen. Daardoor werd de tot voor kort onaantastbaar lijkende positie van HCKZ danig aangetast. Maar wie een spannend duel tussen Klein Zwitserland en Oranje Zwart had verwacht kwam giste ren op een opmerkelijk slecht bezet Klein Zwitserland bedrogen uit. De Haagse titelkandidaat was op alle fronten superieur, zelfs zodanig dat er sprake was van een vervelende wedstrijd. HCKZ won de ontmoeting met maar liefst 41 en lijkt de malaise van de afgelopen veertien dagen te hebben vergeten. Dat wil ook Joost Bellaart. Nadat hij met droefenis had geconsta teerd dat de wel zeer florissante start van zijn team in de competi tie twee weken geleden had ge leid tot een wat ongeïnteresseer de en bestrafte houding tegen Bloemendaal en er in het daarop volgende duel met Laren nog weinig verbetering was te be speuren greep hij begin vorige week in. Tijdens de wekelijkse training op het kunstgrasveld in Rotterdam liet hij zijn selectie oefenen op de meest simpele onderdelen van het hockey: het stoppen en slaan. Daarbij bena drukte hij nog eens het belang van collectief spel in de wed strijd. „Er is bij Klein Zwitserland altijd een neiging geweest dat als het team niet draaide een paar spelers probeerden dat op te vangen door individueel te werk te gaan. Ik heb er op gehamerd dat er vooral als ploeg moest werden gespeeld. Dat gebeurde nu eindelijk vandaag weer eens". Geen kind HCKZ heeft aan Oranje Zwart, zoals gezegd, eigenlijk geen Idnd gehad. De Brabanders kon den slechts kort voor de rust en gedurende een bentel minuten ru de pauze enigszins dreigei.d Erik Visscher, èén van de jonge talenten van HCKZ, raakte kort voor de pauze aan het hoofd gewond. Na in de kleedkamer te zijn behandeld keerde hij terug en scoorde later een fraaie treffer. DEN HAAG Klein Zwitsertand speelt donderdag op het kunstgrasveld In Rotterdam een oefenwedstrijd tegen het Nederlands team. In dit duel, dat om 18.00 uur begint, speelt Ties Knilze van HCKZ In het Oranjeteam als laatste verdediger, waaruit blijkt dat het bondscoach Wim van Heumen ernst Is Krulze volgend jaar bij het wereldkampioenschap in Argenti nië eveneens als libero te laten acteren. In de buurt van het Hsagse doel komen, maar voor het overige werd de hoge klassering op de ranglijst In geen enkel opzicht aangetoond. „Ik vond Oranje Zwart inderdaad heel erg zwak. De ploeg heeft niet èèn kans gehad", verklaarde coach Bellaart van HCKZ later. Het was de niet geheel onbjectie- ve benadering van de coach van de tegenpartij, maar in zijn wooen school veel waarheid. Nu was HCKZ wel op een erg simpe le manier aan een veilige voor sprong gekomen. De Hagenaars kwamen al na vijf minuten op 1—0, doordat Ties Kruize een strafcomer op de van hem be kende wijze afwerkte. Zeven mi nuten later leek de thuisploeg helemaal op rozen te zitten toen dezelfde speler uit een om on duidelijke redenen toegekende strafbal raak schoot. Oranje Zwart, dat zijn sterkste spelers kende in Van Nes en Van der Staak nu de gevaarlijke spits Van Stiphout absent was, kwam nau welijks tot aanvaardbaar spel. Toch brachten de Eindhoven aars de spanning ietwat terug door een serie slordigheidjes in de Haagse defensie af te straffen. Doelman Joost Claushuis stopte eerst nog een Brabantse inzet, maar Marrienboer schoot de te rugspringende bal beheerst in: 2-1. Geen sprake Van een echte wedstrijd was daarna toch geen sprake. Daar voor was het surplus aan tech niek en beweging van HCKZ toch te groot, hoewel het spel van de thuisclub toch ook geen erg grote hoogte haakte. Ties Kruize verstopte zich groten deels op het middenveld en het gevaar moest daardoor komen van de spitsen Borstlap, Vis scher (de de laatste ben minu ten moest missen vanwege een hoofdblessure) en Hans Kruize. De beste man bij HCKZ was evenwel Tim Steens, die door Bellaart als linkerverdediger was geposteerd. „Met Tim meende ik een persoonlijkheid in de laatste lijn te hebben", verklaarde de coach van HCKZ zijn beslissing. „Hij kan met zijn inmiddels al behoorlijk grote internationale ervaring rust brengen in de ver dediging. Door bovendien Vrede- goor als breker op het midden veld te zetten heb ik zo'n beetje de ideale opstelling gevonden". Bellaart kan zich dit seizoen bij HCKZ verheugen in een brede basis, waardoor er van een zeke re vorm van concurrentiestrijd sprake is. „Dat geeft sommige jongens een goede stimulans", meent Bellaart, die enige weken geleden al aankondigde veel te zullen wisselen als dat hem no dig scheen. Goede spoor Die onderlinge rivaliteit bracht HCKZ, zo bleek gisteren, weer in het goede spoor. Er werd Inderdaad stevig gewerkt, waar bij ook de bekroning niet uit bleef. Nadat Ties Kruize uit een lange hoeks!ag fraai voor 3—1 had gezorgd smaakt» do talent volle Erik Visscher het genoe gen uit een voorzat van de goed doorzettende Tjeerd Borstlap met een knap schot voor 4—1 te kunnen zorgen. Het was een correcte afspiegeling van het spelbeekf. „Nu komen er een paar zware weken", zei Joost Bellaart. „Vol gende week spelen we thuis te gen Amsterdam (in welke ploeg ik toch wel onze grootste con current voer de titel zie) en daar na uit tegen Kamping, toch altijd nog een tegenstander met een reputatie. We moeten in ieder geval tegen Amsterdam geen punten verspelen", aldus Joost Bellaart, die zich heeft voorgeno men tijdens de wedstrijden niet meer te roken. „Ik denk dat ik daarvan nog onrustiger wordt dan ik al ben", zegt hij. Als het niet-roken van Bellaart en het winnen van HCKZ hand in hand blijven gaan heet de aanstaande landskampioen hockey Klein Zwitserland. FRANK frivolere instelling dan Monique haar soms wel wat af van het gebeuren. Niettemin won zij de onderdelen paardsprong en brug. De laatste oefening oogde weliswaar minder snel dan van haar clubgenote, maar er zaten meer moeilijke on derdelen in waardoor de waarde ring met 9.35 tegen 9.30 toch in het voordeel van Liebeth uitviel. Met de punten uit de voorwedstrijd op zak kon Monique echter niets gebeuren en zij werd met een totaal van 72.175 dan ook onbe dreigd kampioene. Opvallend was de derde plaats van Marleen Houter. De turnster van Klimop uit Heiloo, die deel uit maakt van de A-selectie, reikte vorig jaar niet verder dan de acht ste plaats. Het kost haar alleen nog moeite om van de jury mini maal negens los te peuteren. Slechts op de vrije oefening, door gaans toch het best verzorgde deel bij de Nederlandse meisjes, reikte zij tot 9.00. Zij zal ook haar opwachting maken tijdens het algehele kampioen schap op 17 en 18 december in Westervoort omdat zij de verplich te oefenstof beheerst. Gerda Zwarthoed, die tweede werd in de oudste leeftijdsgroep beheerst die stof niet en zal dan ook ontbreken bij de achtkamp. Eens te meer een bewijs dat de kracht van het Ne derlandse damesturnen bij de 15- en 16-jarigen ligt. Ook met inacht neming van de blessure van Ans Dekker en de afwezigheid van de gestopte Jeanette van Ravesteyn en Marianne Heeren. De laatste was vorig jaar nog kampioen, maar verdween na een affaire. Wat dat aangaat, is er dus niets veranderd. DICK HOFLAND DELFT Tien voor halt vier. Ton Diepeveen heeft al anderhalf uur ach ter het toneel van de Stadsdoelen In Delft rondgedrenteld. Alleen de „zware jongens" zijn nog over bij de nationale titelstrijd power lifting. Er wordt gean nonceerd 170 kg. Diepeveen haalde het met moeite. Hij gaat naar 177 1/2 kg. bankdrukken en vestigt een Neder lands record, zeveneneenhalvè kilo meer dan het bestaande. Diepeveen probeert het wereldrecord van de Brit Coilins te evenaren: 182 1/2 kg. Om vier minuten over half vfer levert hij zijn derde krachtsexplosie. De gewich ten zijn hem de baas. De poging om het wereldrecord tenminste te evena ren, is mislukt en de bedoeling was een wereldrecord te drukken. Ton Diepeveen, de Haagse krachtsporter van Simson/KDO: „Ik ben bij mezelf te rade gegaan maar ik weet niet waaraan het ligt. Misschien overconcentratie. Ik voelde me goed maar de eerste beurt ging al slecht. Misschien komt het ook omdat ik in het middengewicht nooit tegen standers heb gehad. En nu dan die onzichtbare, dat wereldrecord". Temidden van de sterke mannen die zich op de bank vlijen, door helpers of eigen verzorger de halter krijgen aangereikt die zij gestrekt boven hun hoofd moeten houden, dan laten zakken op de borst en op een teken uitstoten, concentreerde Ton Diepeveen zich. Langzaam gingen de gewich ten omhoog: 115 kilo, 120, 130 en verder. In de nieuwe 100-kilogramklasse drukte Albert Harms in een extra beurt een Nederlands record met 175 kg. en later nog een: 2121/2 kg. Ton Diepeveen, zonder enige egards behandeld hoewel hij een wereldrecordpoging had aange kondigd, moest op zijn beurt wachten. Trillend Er werd 170 kg. aangeslagen. Met trillende armen bracht hij de halter omhoog. „Mijn rechterarm wilde niet bij die eerste beurt terwijl het nota bene mijn sterkste is". Andere krachtsporters zeiden: „Hij doet het te snel". Diepeveen: „Dat is mijn stijl nu eenmaal. Hoe langer je de halter gestrekt houdt, des te meer energie kost het. Omdat het in de eerste beurt slecht ging, heb ik een stapje terug gedaan, tot 177 1/2 in plaats van de 180 die ik zou pakken. Ik moest bij 177 1/2 al te hard duwen en ik wist toen eigenlijk al dat 182 1/2 niet zou lukken". Dat gebeurde inderdaad. De halter hing scheef, de rechterhand weigerde weer dienst. De eerste poging van de eerste Nederlander die in de krachtsport een aanval op een wereldre cord deed, was mislukt Ton Diepeveen zal zijn teleurstelling moeten over winnen. „Over een paar maanden probeer ik het weer. Misschien in februari als het kampioen schap bankdrukken wordt gehouden. Anders in malrt bij de Europese kapioenschappen power lifting in Manchester of in mei bij de Nederlandse titelstrijd. Ik ben in een jaar toch van 155 op 177 1/2 kilo gekomen en ik ben tenslotte slechts vijf kilo van het wereldrecord af. Met intensieve WERELDRECORDPOGING MISLUKT traning moet het lukken. Misschien heb ik ditmaal mentaal niet aangekund. Ik denk daar over na". Records Anderen, die met minder ambities naar 0 waren gekomen, sleepten ook Nederlandse cords in de wacht. Middengewicht Eddy Pat kwam bij deadlift tot 257 1/2 kg. en Tjaard Nieh (zwaargewicht) op dat onderdeel tot 300 kg. Ti Diepeveen had ook zijn Nederlands record ma de teleurstelling werkte zo diep door dat hij drie beurten kniebuigen „verdeed" en bij middengewichten niet in de uitslag voorkwam. Deze uitslagen waren (resp. bankdrukken, kni buigen, deadlift en totaal): bantamgewicht 1. Pa Theuerzeit (Simson. Den Haag) 115-135—14685 2. John Mamadus (R'dam) 352 1/2, 3. Kr Dobbelaar (R'dam) 342 1/2; lichtgewicht 1. P. Ruiter (SSS. Alkmaar), 107 1/2-150-150-407 II 2. Kooy (Leeuwarden) 375, 3. Glenn Lyrn (R'dam) 342 1/2; middengewicht 1. Eddy Pan (Simson) 120-185-257 1/2-562 1/2, 2. Ronald Gi denmondt (Simson) 375; licht zwaargewicht Ricardo Barron (R'dam) 127 1/2-230-256607 11 2. Anthony Richardson (Simson) 557 1/2,3. Fr» Oostenvink (alg. lid) 540; middenzwaar 1. R< Liehappo (R'dam) 175-190-240-605, 2. Rob He derson (Simson) 580, 3. Piet Hekke (R'dam) 58 100 kg-klasse 1. Albert Harms (alg. lid) 1762 1/2-217 1/2600, 2. Greveling (SSS) 580, 3. Fn de Geus (R'dam) 552 1/2; zwaargewicht 1. Tjaa Niehof (R'dam) 170-235-300-705; 2. Ferry v Meulen (SSS) 637 1/2, 3. Ben Zwanenburg 480; superzwaargewicht 1. Braas (SSS) 16620 245-610, 2. Hans Cinjé (Hercules. Delft) 575. HERMAN VAN BERGE Eén van de vijftien. Top! rer Eric Noordegraaf cap) haalt vernietigend Doelman Harald Loidl ATSE Graz wordt weer g passeerd. AZC zou er twii tig gaan maken. (Van onze sportredactie) ALPHEN AAN DE RIJN Zo simpel als AZC het afgelopen weekend winnaar werd van de In eigen bad georganiseerde eerste ronde van het Europa-cuptoernooi waterpolo, zo moeilijk zal het voor de Alphenaren worden om de finale te bereiken. De Nederlandse kampioen, die in vier wedstrijden tot een productie van vijfenzeventig treffers kwam, zal over drie weken In Syracuse (Sicilië) een zware dobber hebben aan CSKA Moskow (Europacuphou der), Vasas Boedapest en Canotterle Napoli. „Vasas wordt het grootste probleem", meent Eric Noordegraaf, een van de internationals van AZC en topschutter (145 treffers) van het toernooi. „De Russen zijn ook niet te onder schatten tenslotte hebben ze vorig Jaar de beker gewonnen maar ze zijn altijd wat bang voor de Nederlandse clubs en misschien kun nen de Hongaren ervoor zorgen, dat we twee de worden. Die hebben de Russen liever niet In de finale". En aanvoerder Ton Buunk, even eens beseffend dat de loting voor de halve finale ongunstig is voor AZC: „Het wordt erg lastig, maar er valt veel te leren". In zwembad De Dillen kon AZC zelf nog voor leermeester spelen. Nadat vrijdagavond het Turkse Galatésary al kennis had gemaakt met AZC (21—5 voor AZC), werden zaterdag SC Horgen (dat overigens verrassend tweede werd vóór het Oostenrijkse ATE Graz) en de Belgi sche kampioen Maccabi het slachtoffer van de scoringsdrift van het team van interim-trainer Nico van Dam (coach George Geurtsen is her stellende van een hartinfarct). Het werd respec tievelijk 14—4 en 20—4. De gretigheid van de Alphenaren was in de slotwedstrijd, zondagmid dag, nog niet afgenomen, getuige de 26—3 winst op ATSE Graz. Via de tussenstanden 5—1, 9—2, 143 en tenslotte 26—3 moesten ook de mannen van trainer-coach Ernst Hubinger dee moedig buigen voor de superioriteit va AZC, dat Gljze Stroboer (gekneusde vinger) aan de kant hield met het oog op de competitiewedstrijd van morgen tegen Neptunus. Hoewel AZC zaterdag tegen het Zwitserse SC Horgen moeizaam uit de startblokken kwam (aanvoerder-international Ton Buunk moest zijn ploeg in het eerst part de weg wijzen; hij scoorde driemaal), was de tegenstand te zwak. Bij de doelpogingen hadden de Alphenaren ook enkele malen de fouten van doelman Hans-Rudi Kern nodig. De captain verliet enkele malen zijn doel, waardoor Ton Buunk en Cees van de Broek met simpele boogballen konden scoren. Toch maakte de Zwitserse doelman geen zwak ke indruk want even later wist hij een strafworp van Eric Noordegraaf te stoppen. In de slotfase gunde AZC routinier Géza Kaltenecker de eer om de slotstand te bepalen. De 35-jarige AZC'er mocht de strafworp benutten die gegeven werd voor een overtreding tegen Richard Moor. Het Alphense publiek beloonde Kaltenecker met een luid applaus. Het Belgische Maccabi probeerde zaterdag avond aanvankelijk AZC door middel van veel overtredingen af te stoppen. In het sportief verlopen toernooi was het opvallend, dat de Belgen in één duel zeven maal een 45-secon- denstraf kregen opgelegd. Rudy Polak spande de kroon voor de Koninklijke Sportclub: tegen AZC werd hij driemaal, dus voorgoed, naar de kant gezonden. Het baatte Maccabi evenwel niet. AZC bleef met de regelmaat van de klok scoren: via 5—1, 16—2, 143 werd tenslotte 20—4 bereikt, een 'magische' grens, waar het Alphense publiek al lang voor het einde om riep. Nico van Dam, die eerder actief was bij het Haagse Zian/Vitesse, kon tevreden terugblikken op de prestaties van zijn tijdelijke pupillen: „Het is de verdienste geweest van AZC, dat de ploeg bleef gaan. Ze steunen hier sterk op het publiek en de spelers hebben de toeschouwers daarom gegeven waar ze recht op hadden: zoveel mogelijk doelpunten. Het was voor mij ook erg prettig dat ik mijn taak zo heb kunnen afron den", aldus Van Dart;, die van George Geurtsen, zaterdagavond even aanwezig, compliments had ontvangen voor het motiveren van zij team. Ton Buunk daarover: „Het is erg moeilijl om geconcentreerd te blijven spelen, wannes je weinig tegenstand ontmoet". En er lachen aan toevoegend: „Ik had eigenlijk wel verwacl dat het erg eenvoudig zou worden, maar di mag je van tevoren nooit zeggen". ROEN VAN DER GEESl Uitslagen: SC Horgen—Maccabi 5—4; GalatasarayAZC ATSE Graz—Galatasaray 12—6; AZC—SC Horgi 14—4;ySC HorgenATSE-GRAZ 8—6; Maccabi—AZ 4—20; Galatasaray—SC Horgen 6—9; Maccabi—AT9 Graz 6—8; Maccabi-Galatasaray 12—9; AZC—AT» Graz 203. _J Eindstand: 1. AZC 4—8; 2. SC Horgen 4—6, 3. AT* Graz 4—4; 4. Maccabi 4—2; 5. Galatasaray 4-0. Scoreverloop van de duels van AZC: AZC—SC Horgen 14-4. 1e part: Ton Buunk 1—0, 2—0, 3—0; 2e part.: Cw v.d. Broek 4—0. 5—0. Attila Külkey 5—1, Hans Korevs» 5—2, Eric Noordegraaf 6—2 (strafworp); 3e part.: Gij* Stroboer 7—2, Hans Korevaar 7—3; Cees v.d. Bro» 8-3, Ruud de Heij 9-3, Frank van de Akker 104 11-3; 4e part.: Frank van de Akker 12—3 (strafworp) 13-3. Attila Külkey 13—1 (strafworp), Géza Kalteneo ker 14—4 (strafworp). AZCMaccabi 20-4 1e part: Ton Buunk 1—0, Eric Noordegraaf 2—0. Rufl Polak 2—1. Wim Keman 3—1, Frank van de Akker 4- Giize Stroboer 5—12e part: Eric Noordegraaf 6—)i Lucien Lewy 6—2. Cees van de Broek 7—2. Ene Noordegraaf 6—2. Hans 't Hart 9—2, Ruud de Hej 10—2; 3e part: Gijze Stroboer 11—2, Luc van Weyer 11—3, Ruud de Heij 12—3. Wim Keman 13-& Ton Buunk 14—3 (strafworp): 4e part: Ton Buurt 15—3, Eric Noordegraaf 16-3 (strafworp);Gi|ze Stroboe 17—3, Patrick Heyninckx 17—4, Ton Buunk 16-* Ruud de Heij 19-4, Eric Noordegraaf 20—4. AZCATSE Graz 20—3 J 1e part: Frank van de Akker 1—0, Eric Noordegrae 2_o, 3-0. Richard Tandl 3-1, Ton Buunk 4—1. Hart ■t Hart 5-1; 2e part: Ton Buunk 6-1. 7-1. Efi Noordegraaf 01. Hoerst Kólll 82, Eric Noordegne 9-2; 3e part: Frank van de Akker 10-2. luudrt Heij 11—2, Frank van de Akker 12—2. Wtan Kern» 13—2, Cees van de Broek 14—2; 4e part: Wim Kan» 15—2, 16-2. Ron de Vogel 17—2 (strafworp), Richa» Tandl 17—3, Wim Keman 18—3, Hans 't Hart 19-* Eric Noordegraaf 20—3.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 20