Bouwstop voor be j aardenoorden onverteerbaar' SPROOKJES Gebouw ijsclub totaal vernield GROEI VOORHOUT WEER IN RAAD iGIO jiVER r CLARIS JESCHORSTE fEERLIEDEN Alkemade overweegt beroep tegen vonnis ambtenarenrechter isse wil meer iandaeht schenken Jan gedrag van brom)fietsers DUBBELE AANSLAG 3U NIET BETALEN 30NDENBELASTING JNerdORP Bezitters van honden die nalatig zijn aangifte e>or de hondenbelasting te doen, lopen de franc een dubbele jinslag te ontvangen. „Elsgeest" boos over verhuizing FIAT G.S. VOOR PLAN „TER WEER" bruna KORTWEG LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 OKTOBER 1977 PAGINA 5 ROELOFARENDSVEEN/KAA- GEKLAND De gemeente Al kemade overweegt beroep in te stellen tegen de uitspraak van het ambtenarengerecht in Den Haag, dat de gemeente alsnog de salarissen van de op verden king van fraude met veergelden geschorste veerlieden van het pontveer naar Kaageiland moet gaan betalen. Tot 12 november heeft de gemeente de gelegen heid om in hoger beroep te gaan tegen deze uitspraak. Burgemeester drs. Bolten heeft laten weten niet erg gelukkig te zijn met de uitspraak. De uit spraak heeft namelijk ernstige gevolgen voor de financiële po sitie van de gemeente. Als de gemeente zich volgens de burge meester zou neerleggen bij de uitspraak van de ambtenaren rechter, dan zou de gemeente de geschorste veerlieden moeten blijven salariëren tot er een on herroepelijk oordeel van de rechterlijke macht over het ten laste gelegde is gevallen. Dat kan volgens burgemeester Bol ten nog geruime tijd duren, om dat er na een uitspraak van de strafrechter nog verschillende beroepsprocedures mogelijk zijn Volgens burgemeester Bolten kan hierdoor een situatie ont staan, die niet goed met het rechtsgevoel is te verenigen. Het zou namelijk betrokkenen kun nen stimuleren om hoger beroep aan te tekenen tegen een beslis sing van de rechter, die eigen lijk niet voor beroep in aanmer king komt In de overwegingen van het ge meentebestuur speelt ook mee, dat de nu door het ambtenaren gerecht bepaalde procedure kan inhouden dat gemeenschapsgeld wordt uitbetaald aan ambtena ren, die op grond van een uit spraak van de strafrechter in aanmerking hadden moeten ko men voor een snelle ontslagpro cedure. Het is volgens burgemeester Bolten wellicht beter, dat aan de hand van de uitspraak van de strafrechter betaalbaarstelling van het ingehouden salaris plaats vindt. Worden de veerlie den veroordeeld dan zou geen uitbetaling behoeven plaats te vinden. Worden ze niet veroor deeld dan zou de gemeente het salaris alsnog dienen te betalen. In zijn verklaring wijst burge meester Bolten erop, dat de uit spraak van de ambtenarenrech ter geen vrijspraak voor de ge schorsten inhoudt. De strafver volging staat daar volkomen los van en het valt juist in de uit spraak van het ambtenarenge recht op, dat die zich nadrukke lijk niet over de strafbaarheid heeft willen uitspreken. ''bvincie in conflict met CRM i (Van een onzer verslaggevers) (EN/DEN HAAG Zuid-Holland ligt flink loop met het rijk. Naast de jongste perikelen het onverwacht oplopen van het begroting- irt (zie elders deze krant), is er een hooglo- confict ontstaan over de door het ministerie DRM afgekondigde bouwstop voor verpleeg- zen voor bejaarden. De bouwstop is het Ig van de door het demissionaire kabinet (evoerde 1%-bezuiningingsoperatie. Duwstop heeft grote gevolgen.voor de plannen veel bejaardenoorden die met verbeterings wei uitbreidingswensen bij de provincie heb- aangeklopt. Het ministerie heeft namelijk zijn tate verklaring van geen bezwaar voor de ijering van deze plannen gekoppeld aan de dat niet meer dan 7% van de bejaarden in 7jrgingstehuizen mag wonen. Dat heeft voor de incie Zuid-Holland tot gevolg gehad dat, waar lercentage is bereikt, geen enkele goedkeuring leen verbetering, wijziging dan wel nieuw- _ii van een bejaardenoord hoe terecht deze ook Jraeer los kwam, waardoor het totale vernieu- psbtleid drastisch is gefustreerd. 'tot woede van het provinciaal bestuur, dat iren bij monde van Gedeputeerde drs. Boone ■^ondigde van elke afwijzing door het„ rijk frwijld beroep aan te tekenen bij de Raad van Je. „Het is een afschuwelijke zaak, werkelijk irteerbaar," stelde Gedeputeerde Bonne gis te- in een persgesprek. Op deze manier gaan we heel goed de vernieling in. Er kan gewoon maal niets meer gebeuren: alles, hoe noodza kelijk ook wordt door CRM tegen gehouden." Volgens drs. Boone die de juistheid van de 7% overigens bijzonder in twijfel trekt, werkt het ministerie ook in die zin met een botte bijl, dat het tot nog toe geen enkele rekening hield met het feit dat er ook bejaardenoorden gesloten dan wel ingekrompen worden. De hele zaak is intussen zo hoog opgelopen dat drs Boone namens het college van GS de staatsse cretaris heeft voorgehouden de provinciale taak inzake de bejaardenzorg niet langer te zullen vervullen als CRM bij zijn huidige beleid blijft „Dan moet de staatssecretaris zelf maar alle Wa gende wethouders ontvangen en hen te woord staan," vond drs. Boone. Drie dagen geleden heeft de provincie nog een laatste poging ondernomen het roer om te krijgen door de staatsecretaris een brief te zenden met een overzicht waaruit blijkt dat er de laatste jaren maar liefst 519 plaatsen door sluiting en inkrim ping van bejaarden-verzorgingstehuizen verloren zijn gegaan .en dat er dus alle aanleiding is dit aantal middels uitbreiding van bestaande, dan wel bouw van nieuwe verzorgingstehuizen te compen seren. Eén van de tehuizen die daarvan zou kun nen profiteren is de Vijverhof in Bodegraven, dat in zijn plannen ook door het onverbiddelijk „neen" van CRM is getroffen. Ook in deze kwestie heeft de provincie bezwaar gemaakt bij de Raad van Sate. De meeste beroepsprocedures lopen nog, maar in de ene, waarin intussen uitspraak is gedaan werd de provincie door dit college in het gelijk gesteld. Dat betreft de aanvage van het Wassenaarse verzorgingstehuis „Willibrord". i| ^SE „Het verkeersgedrag in Lisse laat nog veel te wensen ~ir, vooral fietsers en bromfietsers rommelen maar wat aan. zouden langzamerhand moeten gaan overwegen een ambtenaar i te trekken, die hierop gaat letten. De rijkspolitie kan door Ier bezetting te weinig aandacht schenken aan deze problemen". i merkte gisteravond burgemeester Berends van Lisse op tijdens antwoorden op vragen van de raad ter gelegenheid van de (roting voor volgend jaar. Evenals tijdens de algemene beschou- ugen, kende de vergadering van gisteren een uitermate tam riooo. thouder De Kort sprak over de bouw van plan Meerenburgh. plannen zijn thans in een vergevorderd stadium. In deze innen is veel aandacht besteed aan woondifferentiatie. De finan- le problemen rond de bouw zijn nog niet geheel opgelost; van npraak kan geen sprake zijn omdat er nog geen bewoners zijn. et PvdA-raadslid Rosdorff merkte op, dat Lisse nogal wat kansen eft gemist om straten te promoveren tot „woonerven". Wethouder it Kort was het daarmee niet eens, maar moest wel concluderen nt de komst van „woonerven" in de oudere wijken niet mogelijk n Het parkeerprobleem - ook een van de knelpunten bij de aanleg rw woonerven - kwam later op de avond nogmaals ter sprake al het antwoord van wethouder mevrouw Meulemans over de nrkeernood bij het sportpark. De parkeeraccommodatie zal duide- liier worden geaccentueerd. Paaltjes in de bermen zijn al maatre- itlen om de voetgangers te beschermen. nöjdagavond komt de raad opnieuw bijeen om over de begroting >S te praten. Dan komt ook het verzoek om financiële steun van r- Christelijk Nationale School aan de orde. Zoals bekend werd e-school onlangs gedupeerd door brandstichting. gisteravond behandelde de commissie beroep- en bezwaarschriften eJi drietal bezwaarschriften van inwoners van Leiderdorp tegen „!n door burgemeester en wethouders „ambtshalve" opgelegde ^inslag hondenbelasting 1977, behalve het normale tarief moet men ■jpg eens 57.- extra betalen. Jaarlijks wordt door de gemeente - glns aan huis een kaart bezorgd waarmede men de aangifte kan sPen. De gemeente heeft een controleur voor de hondenbelasting dienst die op gezette tijden een ronde door het dorp maakt 1 eventuele „vergeetachtigen" op te sporen. De bezwaarden, aarvan er een ter zitting was verschenen om zijn bezwaren toe achten, vinden om uiteenlopende redenen dat zij ten onrechte mbtshalve" zijn aangeslagen. Het te laat insturen van de kaart, laivoor een termijn van 14 dagen staat, mag geen reden zijn i het dubbele gedrag te betalen, zo werd aangevoerd. De mmissie zal op korte termijn advies aan B. W. uitbrengen. VOORHOUT De volk stuinvereniging „Els- geest" in Voorhout is boos over het gemeente lijke plan om een deel van het complex te ver huizen en de vrijkomende grond te gebruiken als ijsbaan. De resterende tuinen zou den moeten worden her- verkaveld, zodat met de nieuw toegevoegde grond wel meer tuinders onder dak zouden kunnen krij gen, maar elk wel met een geringere hoeceelheid grond. De boosheid werd gisteravond uitgesproken door het overgrote deel van de leden tijdens de jaarvergadering. Uit de discussie bleek, dat de vereniging weinig tegen het plan heeft in te bren gen omdat de gemeente altijd bij de jaarlijkse ver huur een voorbehoud heeft gemaakt Het ge meentebestuur is wel be reid de tuinders tegemoet te komen door hobbykast jes toe te staan. Voorzitter Buurman (2e van links) temidden van de ravage. WASSENAAR - Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heb ben het Wassenaarse bestem mingsplan Ter Weer goedge keurd. De bezwaren van de be woners van de Seringenlaan werden met de overige tegen werpingen ongegrond ver klaard. In het plan Ter Weer wordt voorgesteld woningen te bou wen. De bewoners van de Serin genlaan vreesden, dat met de komst van de huizen hun uit zicht zou verdwijnen. Het be zwaar was al eerder door de gemeenteraad ongegrond ver klaard. Het gemeentebestuur hoopt dat omstreeks april van het volgende jaar met de bouw van de 153 woningen wordt be gonnen. VOORZITTER BUURMAN: ,,Het is om moedeloos van te worden" SASSENHEIM De Sassenheimse ijs- club kampt met zeer ernstige problemen. In de afgelopen zomer is het clubgebouw aan de Kagerdreef in totaal vier keer vernield. Drie keer heeft het bestuur van de ijsclub het houten gebouwtje weer enigszins laten herstellen voor een totaal bedrag van 1000 gulden. Onlangs hebben de verenigingsleden het gebouw ont ruimd. Wat hen betreft kunnen de vernie lers nu hun gang gaan. De laatste vernielingen die een maand geleden verricht zijn spannen de kroon. Herstel van het gebouw is onmogelijk. Het meubilair van de vereniging ligt bui ten de houten keet, alle ruiten zijn inge gooid. De oliekachel is omvergeworpen, duidelijk is te zien dat de vandalen heb ben getracht een brandje te stichten. De peperdure lichtmasten zijn uit de grond gerukt en gebruikt om het clubgebouw kort en klein te slaan. De voorzitter van de vereniging, Buur man is al diverse malen op het politiebu reau geweest „De politie kan hier ook vrije weinig aan doen. Ze kunnen het terrein niet 24 uur per dag bewaken. Bovendien is de ijsbaan aan het gezicht onttrokken door hoge bomen die in de wintermaanden voor wat luwte moeten zorgen." Materiaal Het ijsclubbestuur heeft de nog bruikba re materialen naar een veilige plaats gebracht De sneeuwschuivers, schoppen en bezems zijn opgeborgen. Voorzitter Buurman maakt zich ernstig zorgen over de komende winter. „Als het een winter wordt met veel ijspret is het nog maar de vraag of we kunnen functioneren. Het herstel van het clubhuis kost 2.500 gul den, dat kunnen we dus wel vergeten". Aftreden De 60-jarige Gerrit Buurman treedt bin nenkort af als voorzitter van de IJsclub. „Ik heb 30 jaar in het ijsclubbestuur gezeten waarvan de laatste 15 jaar als voorzitter. Ik heb nachtenlang wakker gelegen van de vernielingen", aldus de heer Buurman die het belangrijk vindt dat het bestuur zich verjongt. „Misschien dat een jongere generatie bestuursleden heel anders tegen deze problemen aan kijkt". Het ijsbaanterrein wordt niet alleen door de 2000 leden tellende ijsclub gebruikt. Van maart tot half november maken de Sassenheimse sportverenigingen gebruik van de grasmat die in de winter in een ijsbaan wordt veranderd. De stichting Jeugdrecreatie houdt er sinds enkele zo mers de zomeraktiviteit „Kinderstad". Ook de andere gebruikers hebben het gemeentebestuur van Sassenheim ver zocht om een stenen gebouw neer te zetten. Een toiletgroep behoort tot de wensen van de IJsclubvereniging. aldus de wethouder. De gemeente Sas senheim vindt het bouwen van een club huis wel een grote investering voor de korte tijd dat er geschaatst kan worden. „Een houten gebouw voldoet in normale gevallen uitstekend. In dit geval moeten we gaan investeren om vernielingen te gen te gaan", aldus de wethouder die de aanschaf van een mobiel gebouw over weegt. De heer Mazee is van plan om de hele problematiek in de gemeenteraad te be spreken. „We moeten de al gedane inves teringen in de ijsbaan rendabel maken. Naar een oplossing voor de komende winter moet ook gezocht worden." Mobiel Wethouder van sport en culturele zaken, de heer Mazee staat achter het ijsclubbe stuur. „We weten dat het verlangen op een betere accommodatie bestaat, maar we kunnen moeilijk een gebouw van ijzer en beton met gepantserd glas plaatsen", Triest Het meest trieste van de hele zaak vindt Gerrit Buurman het feit dat de vernie lingen worden aangericht door jongeren. „Dat is nu juist de bevolkingsgroep die het meeste baat heeft bij de ijsbaan en een clubgebouw. Het is om moedeloos van te worden". Woningbouw ook voor Warmond VOORHOUT De Voorhoutse gemeenteraad zal zich van avond buigen over het grootste probleem dat deze gemeente op dit moment bezighoudt: de uit breiding voor eigen woningzoe kenden en wellicht ook vopr die van Warmond. In augustus van dit jaar werd bekend dat de wens om van Voorhout een sterk groeiende woonkern te maken waarbij het bollenstreekdorp zou moeten functioneren als overloopkern voor Den Haag en Leiden door Gedeputeerde Staten van Zuid Holland ook van de baan was geschoven. Men stelde toen dat uitgroei van Voorhout niet mo gelijk was doordat aan één van de gestelde voorwaarden nog niet was voldaan. Deze voor waarde zou de vervaardiging van een tuinbouwstructuurplan voor de Bollenstreek zijn. B en W zijn het duidelijk niet eens met het voorontwerp Streekplan Zuid Holland West waarin wordt verklaard dat de bollen streekgemeenten uitsluitend voor eigen aanwas mogen bou wen. De bouw van 1500 wonin gen (variant D) waarover de raad zich op 16 juni van dit jaar boog en waarover zij een goed keurende uitspraak deed hield in 85% sociale woningbouw en 15% vrije sector woningen. B en W hebben nu de raad voorge steld tegen het besluit slechts voor eigen bevolkingsaanwas te bouwen, te protesteren in de vorm van een bezwaarschrift. Warmond De gemeente Warmond kan we gens gebrek aan ruimte niet meer in eigen woningbehoefte voorzien. Een bespreking met het gemeentebestuur van die plaats maakte duidelijk dat zij voor haar woningzoekenden graag in Voorhout zou willen bouwen. Een reden waarom het college in de nieuwe berekening vraagt tevens rekening te hou den met de bouw van een aantal woningen voor Warmond. Een eventuele bijdrage van de pro vincie in de kosten van een ge projecteerde ontsluitingsweg 'Verzamelweg' De aanleg van een ontsluitings weg tussen de Jacoba van Beie- renweg en de Rijksweg in Sas senheim blijkt bij de bouw van 700 800 woningen met maxi maal 15% vrije sectorbouw om zuiver financiële redenen niet mogelijk. Volstaan zal moeten worden met een "verzamelweg" die alleen aansluit op de Jacoba van Beierenweg. Zou de raad vanavond besluiten om deze problemen in een bezwaar schrift in het kader van de pro cedure tot vaststelling van het Streekplan Zuid Holland West, vast te leggen, dan zou tevens worden verzocht in het vast te stellen streekplan een gezamen lijk bouwprogramma ten behoe ve van de gemeenten Warmond en Voorhout op te nemen. De gemeenteraad van Warmond zal eenzelfde verzoek tot het pro vinciaal bestuur richten. De bouwlocatie van Voorhout: plan Oosthoek ADVERTENTIE Boeken-Tijdschriftcn-Papeterie LEIDEN: Bruna Maaremansteeg 10, NOORDWIJK AAN ZEE: v.d. Jtaak Hoofdstraat 3A. OEGSTGEEST - In het „Camphuys" aan de Rhijn- geesterstraatweg wordt tot 31 oktober een expositie gehou den van pentekeningen van de heer C. G. Overdevest. De pen tekeningen zijn gemaakt in Leiden en omgeving. Opening stijden: dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur. stompwuk - De handbal vereniging HVS houdt van morgen 21 oktober tot en met zondag 23 oktober een fancy fair in de kuikenhal van de firma Van der Bosch aan de Stompwijkse Merenlaan. Op een oppervlakte van 700 vier kante meter worden stands in gericht. Vrijdagavond is er een bingoavond. Zaterdagavond verzorgt „Lexy" een disco- avond en zondagavond wordt de trekking gehouden van een loterij. De fancy fair is vrij dagavond vanaf 7 uur geo pend, zaterdag en zondag van af 15.00 uur. LEIDSCHENDAM - In het Paus Johannes Centrum wordt morgen 21 oktober een klaverjasavond gehouden ten bate van het bouwfonds van het centrum. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Aanvang 20.00 uur. WASSENAAR De scouting groep „Willibrord" houdt mor gen 21 oktober en zaterdag 22 oktober een rommelmarkt in de kleuterschool aan de Was senaarse Zonneveldweg. De markt wordt gehouden van 19.00 tot 22.00 uuer en op za terdag van 10.00 tot 18.00 uur. Op Op de zolder van de kleu terschool is de scoutinggroep al 32 jaar gevestigd. De pad vinders hebben de zolder in de loop der jaren eningszins ver bouwd. De laatste uitbreiding was het in gebruik nemen van een grote speelzolder. De op brengst van de rommelmarkt is bestemd voor de aanleg van verwarming. Op de rommel markt is van alles te koop: boeken, kleding, speelgoed, kunstvoorwerpen en televisie toestellen. Naast de rommel markt wordt voor hetzelfde doel een loterij gehouden. SASSENHEIM - De tweede ontspanningsavond van het seizoen voor de bewoners van „de Barnardus" vond gister avond in de grote turnzaal plaats. De avond werd ver zorgd door de toneelvereni ging Hillegom. Gebracht werd het blijspel „Het begint in Monte Carlo". Na een wel komstwoord door directrice zuster Wilma Straatman werd het stuk, in drie bedrijven. door drie dames en vijf heren vlot gespeeld. Het was de tweede maal dat het toneelge zelschap uit Hillegom optrad, maar het zal zeker niet de laatste maal zija Na afloop was er dan ook een hartelijk dankwoord door de heer Z. Mesman, van het Bewonersco mité wat onderstreept werd door een dankbaar applaus. HAZERSWOUDE De dam vereniging Samen Sterk orga niseert binnenkort weer het toernooi om het schooldam- kampioenschap van Hazers- woude. De teams van de plaat selijke basisscholen gaan el kaar achter de damborden het leven zuur maken, teneinde uit te maken wie zich te titel anno 1977 mag aanmeten. Daar naast verwerft de kampioen zich het recht om mee te din gen naar de provinciale titel. Chiel Hamers, Erwin Hamers en Wybo Speckling, allen jeugdspelers van Samen Sterk, doen in de herfstvakan tie mee aan de Zuidhollandse jeugdkampioenschappen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5