Leiderdorpse raad wil bespreking tennishal uitstellen CD A-Leiderdorp binnenkort van de grond Regionale brandweer bestreed namaak-brand Record-aantal deelnemers bij zevende Bloemenloop Burgemeester Nieuwkoop sloeg eerste paal in Alkemade Etmaal op bank Vroege i vogel DOOR LATE VERZENDING STUKKEN Leimuidenaai verongelukt Beste beesten WETHOUDER GORDIJN WORDT LIJSTTREKKER Ot en Sien in Nieuwveen ROELOFARENDSVEEN De traditio nele bloemenloop heeft opnieuw zijn deelnemersrecord verbroken. Ongeveerd 1000 deelnemers schreven zich voor de zevende editie van deze loop in. Opval lend veel belangstelling bestond er giste ren voor de halve marathon, waarvoor bijna 300 lopers om 11 uur van start gingen. Winnaar werd de uit Vlaardingen afkom stige Johan Kijne in een tijd van 72 minuten en 30 seconden. Kijne werd op de voet gevolgd door Peter Fritz (72.45) en D. van Santen uit Rotterdam, die als goede derde eindigde. Aan de halve marathon nam slechts één vrouw deel. Het was de Oude Weteringse Plonie Klein, die in 133 minuten de finish wist te bereiken. Bij de negen kilometer was er een Haarlemse winnares, C. Kalb- fleisch (35 minuten) en bij de heren een Rijpweteringse overwinnaar, Henk van Leeuwen (28 minuten). De vijf kilometer voor meisjes werd ge wonnen door Conny Schot uit Lisse. Bij de jongens won Sjon Hogenboom uit Roelofarendsveen. Bij de dames won Ca- th. Fritz uit Rotterdam en bij de heren won A. van Tol uit Wassenaar de korste afstand van de zeer geslaagde zevende bloemenloop. STAD/REGIO LEIDSE COUJtANT- MAANDAG 10 OKTOBER 1977 In Nieuwkoop werden afgelopen zaterdag regionale brandweerwed strijden gehouden. Plaats van han deling was het industrieterrein en de brandhaard was gelegen in de magazijnen van de firma De Rijk. Onder het toeziend oog van het massaal toegestroomde publiek kwam het brandweerkorps van Ter Aar als eindoverwinnaar uit de bus. Het korps van Nieuwkoop behaalde voor de spuitgasten uit Alphen aan den Rijn een eervolle tweede plaats. Hot korps van Wou- brugge ontving van de jury een extra prijs voor de perfecte uitvoe ring van bepaalde onderdelen bij de brandbestrijding. De publieksprijs zou, zo die er ware geweest, ongetwijfeld zijn uit gegaan naar de Nieuwkoopse postbode Verhage. die zich tot grote hilariteit van de toeschou wers vele malen kermend als een waarlijk slachtoffer uit de branden de hallen liet wegslepen. zijn gemeente, de eerste paal van een serie, waarop totaal 75 woningen zullen gaan rusten, de grond in. De woningen in Oude Wetering worden gebouwd in het kader van bouwstroom. Een aantal, merendeels kleine gemeenten WOUBRUGGGE De 19-jar H. B. van Kouwen uit Leiffl den is afgelopen zaterdag een verkeersongeval in W'| brugge om het leven gekomel Het ongeluk gebeurde 's ocht» toen de jonge Leimuidenj vermoedelijk met te hoge sil heid de brug over de Weterl passeerde. Door het gladde w[ dek ter plaats verloor het slal toffer de macht over het st» en slipte tegen een lantaarn» en een boom aan. Met beh van een uit Alphen uitgerd rampenwagen werd de Leinj denaar uit het wrak bevrj maar het slachtoffer was inrrf dels aan zijn verwondingen I zweken. LEIDERDORP Het is vrijwel zeker dat de Leider- dorpse raad zich in zijn vanavond te houden raadsver gadering niet zal buigen over het agendapunt „bouw tennishal". De fracties van de VVD, PvdA en CDA zijn in hevige mate ontstemd over het feit dat de stukken met betrekking tot dit belangrijke agenda punt pas afgelopen vrijdag werden ontvangen. Met name de PvdA-fractie is door de late ontvangst van de stukken niet meer in staat geweest de bouwplan nen te bespreken. Het ligt dan ook in de lijn der verwachting dat de drie fracties het college ertoe zullen dwingen een extra raadsvergadering voor de bespreking van de tennishalbouw in te lassen. Mogelijk dat het vanavond tot een confrontatie tussen het college van b. en w. en de Raad komt over de wijze waarop de besluitvorming tot stand komt en de mate waarin de raad bij de voorbereiding van raadsbe sluiten wordt betrokken. De laatste tijd bestaat er een stuk onvrede bij de raad op deze punten. Onlangs was er nog sprake van een conflict bij de behandeling van het plan voor de bouw van een wijkaccommodatie in het Zijlkwartier. De raad liet toen duidelijk blijken niet uitsluitend als een „besliscollege" te willen fungeren. De voorgeschiedenis van deze in opdracht van de tennisvereniging „De Munnik" aan de Hoogmadeseweg te bouwen overdekte tennishal is nu in een zoveelste stadium gekomen. De eerste plannen dateren reeds van 1969. De gemeente gaf toen echter de voorkeur aan een eigen sporthal waarin ook de tennissers een onder dak konden vinden. De verlangde medewerking werd echter toegezegd in ruil voor het intrekken van een door de Munnik tegen het bestemmingsplan Winkelhof ingediend bezwaarschrift. De tennisvereniging voelde zich bedreigd omdat projectonwikkelaar Matser in Winkelhof een sporthal met onder andere vijf tennisba nen wil bouwen. Op verzoek van het college van b. en w. zullen ook de hockeyvereniging „Alecto" en de korfbalvereniging „Velocitas" van de tennishal gebruik gaan maken. Dit om de ergste nood van deze verenigingen voor het beoefenen van de binnensporten te lenigen, voor zolang de eigen gemeentelijke sporthal nog niet gereed is. Het beleidsplan van de gemeente Leiderdorp voorziet in de bouw van een dergelijke hal in 1980. Het is echter de vraag of het ooit zover zal komen. Er zijn twijfels gerezen over de financiële haalbaarheid, vooral nu de bouw van dependances voor het voortgezet onderwijs geen doorgang zal vinden. Ook op langere termijn zijn de vooruitzichten niet rooskleurig. De wethouders E. Drenth (volkshuisvesting) en D. W. Tichler-Moerman (onderwijs) lieten onlangs nog doorschemeren de kan sen voor de realisering voor een gemeentelijke sporthal uiterst minimaal te achten. Als reden werd hiervoor aangevoerd de optredenende gezinsverdunning in de toekomstige wijk Buitenhof. Rekening wordt gehouden met een gemiddelde woningbezetting van 2 1/2 persoon tegen thans 3.15. De bouw van scholen voor het lager onderwijs zal hierdoor evenredig afnemen, waardoor de financiële haalbaarheid in een nog slechter daglicht j komt te staan. Voor wat de bouw van de tennishal betreft hoeft de gemeente zich geen zorgen te maken, omdat de kosten daarvan geheel door de tennisvereni- ging zullen worden opgebracht. Daartoe zal een afzon derlijke stichting in het leven worden geroepen. Het medegebruik van Alecto en Velocitas zal in een over eenkomst tussen de gemeente en de Munnik worden geregeld. Men hoopt hiermede de belangen van de betrokken verenigingen voldoende te kunnen garande ren. De zaterdag gehouden jongveedag op het bedrijf van veehouder van Veen in Zoeterwoude is bijzonder geslaagd. Door tien veehouders uit deze gemeente werden ongeveer 100 blaarkoppen aangevoerd, die onder een redelijke publieke be langstelling door de heren W. P. Eikelenboom en W. Los aan een keuring werden onderworpen. Vooral de aangevoerde melkvaar- zen bleken kwalitatief van een zeer goed gehalte te zijn. Veehouder van Veen voerde in het gezelschap de absolute boventoon. Bij de melkvaarzen, de pinken en de kal- LEIDERDORP De Leiderdorpse wethouder voor maatschaappelijk welzijn en middenstands aangelegenheden Cor Gordijn wordt de lijsttrek ker van het CDA bij de gemeenteraadsverkiezin gen, die volgend jaar worden gehouden. Binnen kort zal het CDA in Leiderdorp ook formeel een feit zijn. Het ontwerp voor samenwerking van de drie christelijke partijen wordt in de diverse afdelingen besproken. De plaatselijke kiesvereniging van de ARP heeft reeds zijn goedkeuring aan de oprichtingsakte gehecht. De CHU belegt hierover op 26 oktober een ledenvergadering, terwijl de KVP de dag daarop de instemming van de leden hoopt te verkrijgen. In de oprichtingsakte wordt ook de volgorde van de kandidatenlijst geregeld. Voor de eerste tien plaatsen is de volgorde als volgt: 1. AR, 2. KVP, 3. CHU, 4. AR, 2. KVP, 3. CHU, 4. AR,1 5. KVP, 6. AR, 7. KVP, 8. CHU, 9. AR, 10. KVP. De drie partijen werken sedert kort na de gemeen teraadsverkiezingen van 1974 nauw samen. Hoewel de AR er, CHU als protestants christelijke groepe ring en de KVP gescheiden de verkiezingen zijn ingegaan vormen ze in de gemeenteraad één frac tie. De zittende gemeenteraadsleden Jan Hekkel- man (CHU), Joop Tieken en Jos Verdier (KVP) hebben zich bereid verklaard opnieuw lid van de raad te worden. Koos Reugebrink daarentegen heeft te kermen gegeven geen plaats op de CDA- kandidatenlijst te ambiëren. De definitieve kandi-1 datenlijst wordt in de afdelingsvergaderingen vast-1 gesteld. ROELOFARENDSVEEN Roelofarendsveen lijkt kweekvijver voor merkwaue ge sporten en activiteiten.^ kele jaren geleden ontston^ het tuindersdorp het watera,] zitten. Deze merkwaar^ sport heeft zich inmiddels <^j| heel Nederland verspreid ei^ wereldkampioen paalzitLj Aad van de Berge uit Weteri„ brug begint langzamerhand de prominente streekbewonu! te behoren. j) Zaterdagmiddag besloot f vijftal jongens uit Roelofarei jj veen en Oude Wetering y,- eens wat anders te bedenlj- Ze gingen zitten op een bar-J op de Noordhoek in Roeli, rendsveen met de bedoel daar 24 uur te blijven zitten. Het bankzitten gebeurde keer in ploegverband en om t uur zondagmiddag gingen ze een- verblijf van 24 uur op j bank weer naar huis. De ea bankzitmanifestatie trok niet zo erg veel belangstellij r hoewel verschillende yourfl gangers er toen het fijne a wilden weten. De vijf zijn plan om in de zomer te pri ren het 48 uur op de bank, n te houden. v 1 SASSENHEIM - Een 30-jaI Sassenheimer is gistermori door de politie op heterdi betrapt bij het vangen van! 1 schermde vogels. i De politiemannen signaleed I de vogelvanger in de vrol- ochtenduren op de vuilnisti Daar was hij met behulp t een groot net druk doende! vogels, die vermoedelijk voor verkoop bedoeld waren, te vj gen en in kartonnen doosje^ verpakken. In een tas die! man bij zich had, trof de poll drie puttertjes en een keep a| Tegen de man werd proces-\l baal opgemaakt. De vogels li kregen hun vrijheid. veren wist hij de eerste pla#*' de wacht te slepen. Bij deVC bedrijfscollectie van de p moest hij echter de eer laterju J. L. P. Versteegen. Veehouder H. W. Versteegen in het bezit te zijn van het stierkalf. hebben enige jaren geleden de handen ineengeslagen om serie- bouw mogelijk te maken. Om dat alle deelnemende gemeenten van dezelfde aannemer en de zelfde architect gebruik maken, is het mogelijk om relatief goed kope woningen te bouwen. Inmiddels zijn er in Alkemade al drie projekten in het kader van de intergemeentelijke bouwstroom tot stand gekomen. Voor het vierde projekt was burgemeester A. van Montfoort uitgenodigd het officiële start sein te geven in zijn functie als voorzitter van de bouwstroom- commissie. Vertegenwoordigers van de gemeente Ter Aar, Lei- muiden, Rijnsaterwoude, Nieuwkoop en Nieuwveen en Uithoorn (onlangs toegetreden) waren aanwezig om de laatste officiële handeling van de schei dende burgemeester van Nieuw koop gade te slaan. Na afloop kreeg burgemeester Van Montfoort lof toegezwaaid van burgemeester Bolten van Alkemade, omdat hij zich zo had ingezet voor het bundelen van de krachten van de ver schillende gemeentebesturen. Burgemeester Van Montfoort sprak de hoop uit, dat de bouw stroom nog vele jaren zal kun nen functioneren. Volgens hem heeft de bouwstroom aange-1 toond, dat het ook voor kleine I gemeenten inderdaad mogelijk I is door verantwoorde seriebouw goedkoop te bouwen. Burge- meester van Montfoort kreeg verschillende cadeaus aangebo den. Van aannemer Vink en I Veenman ontving Van Mont- j foort een Delfts blauw wand bord met een voorstelling van een metselaar. I Nieuwveen zette afgelopen zaterdag de klok enige tientallen jaren terug. Reden was de viering van de Tamboerania, een tot een dorpsfeest uitgegroeid feest je van de openbare lagere school De Tamboerijn. De klok terug betekende voor wat betreft de feestende jeugd authentieke Ot-sen-Sien-kledij en voor de vol wassen Nieuwveners een hernieuwde kennismaking met het aloude bikkelen, hoepelen en tollen. Gedanst werd er ook en wel op de tonen van een antiek boekorgel, dat voor deze gelegenheid uit het orgelmu seum te Utrecht naar Nieuwveen was gehaald. j OUDE WETERING De bur- êemeester van Nieuwkoop, de I heer A. H. van Montfoort, heeft i vrijdag de eerste paal geslagen voor een nieuw woningencom plex in Oude Wetering. Met krachtige slagen werkte de bur gemeester van Nieuwkoop, die binnenkort afscheid neemt van

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4