lijdelijke spoorwegovergang levensgevaarlijk Zuidhollands Landschap bezorgd over Rijnstreek Noordwijkse verzamelaars gaan postzegels exposeren Vrolijk buigt zich over Voorhoutse problemen Rijnsburg: meer belasting Veilig Verkeer Warmond: nn« i i Lustrumviering met Nophilex IV JUBILEUM ONDERWIJZER A. V.D. ZANDEN REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 4 OKTOBER 1977 PAGINA 4 1 WARMOND De tijdelijke spoorweg overgang die gedurende drie jaar ge bruikt zal worden om de bouw van een viaduct over de Oranje Nassaulaan mo gelijk te maken, baart Veilig Verkeer Warmond ernstige zorgen. De haakse bochten, het ontbreken van een strook voor fietsers en het niet over de hele overgang doorlopende voetpad is vol gens Veilig Verkeer een levensgevaar lijke situatie. stuift worden dè fietsers min of meer genoodzaakt midden op de rijbaan te fietsen. Dit schept op de tot snelheid uitnodigende asfaltwegen een gevaar lijke situatie die beslist geen drie jaar kan duren", zo zegt Veilig Verkeer Warmond. Voor de voetgan gers is er geen doorlopend voetpad, bij de afrit in de richting Warmond kan men via een trapje over de rijbaan hun weg moeten vervolgen of eerst naar de Padoxbrug moeten gaan en dan de Padox- laan terug. Veilig Verkeer heeft een verkeersdeskundige ge vraagd de toestand te komen bekijken en dan een advies uit te brengen. Dit zal gebeuren op 19 oktober. Ook het gemeentebestuur vindt de tijde lijke overweg alles behalve veilig. De hekken aan weerszijden van de overweg die geplaatst zijn voor een vijver aan de ene kant en een afstap naar terecht gekomen. Hij had dan ook nog het geluk niet het nek naar de Padoxlaan gemist te hebben. Tijdens de spitsuren zal de rijkspolitie zoveel mogelijk toezicht houden maar ook daar is de mankracht maar beperkt. De rijkspolitie acht het plaatsen van waarschuwingsborden niet voldoende om de gevaarlijke situatie op te lossen. Over de gevolgen van gladheid daar ter plaatse durft nie mand nog iets te zeggen. De gevaarlijke spoorwegovergang. RIJNSTREEK-ZUID De stichting Het Zuidhollands Landschap maakt zich ernstige zorgen over de mogelijke gevol gen die het ontwerp-ruilverkavelings- plan Rijnstreek-Zuid op het landschaps beeld in dit gebied kan hebben. De stichting heeft Gedeputeerde Staten in een brief verzocht de landschappelijke waarde van het Zuidelijk deel van de Rijnstreek te erkennen en dienovereen komstig te handelen. De stichting acht het onjuist dat het weer rendabel maken van de boerenbedrijven in de Rijnstreek-Zuid ten koste van de landschappelijke waarde moet gaan. Hoewel zij stelt begrip te hebben voor de problemen van de boeren in het betreffende gebied vraagt zij zich af of er geen andere mogelijkheden bestaan dan alleen het ingrijpend verkavelen van grond, waardoor, volgens de stichting, het landschap in dit gebied geweld wordt aangedaan. De stichting acht het verstandiger het geringe boeren-inkomen te verhogen middels op een beroep op een overheids regeling in de vorm van subsidies. Op die manier blijft het landschap tenminste gespaard, aldus de stichting Zuidhol lands Landschap. Met name de plannen voor verlaging van het polderpeil in de polders rond Zoeter- woude baren de stichting ernstige zor gen. Zij stelt dat dit poldergebied uiter mate grote waarde heeft voor het weide vogelbestand. Ook de voorgenomen ont sluiting van het Hazerswoudse Rietveld zint de stichting maar matig. Dit en de ook daar voorgenomen polderpeilverla- ging acht zij funest voor het nu nog aanwezige natuurschoon. Ruitertjes reden voor diploma In de manége aan de Vossiuslaan werd dit weekeinde door 24 leden van de ruitervereniging „Liethorp" de proeven voor het behalen van het diploma-B verreden. De verrichtingen van de jeugdi ge ruitertjes werden kritisch bekeken door de examinator van de Nederlandse Pony Club de heer Priemus. De heer Priemus was vol lof over het peil van de prestaties en de wijze waarop de deelnemers op het examen waren voor bereid. Aan het slot van deze geslaagde ponydag kon hij dan ook mededelen dat alle 24 geslaagd waren. De voorzitter van deze actieve ruitervereniging dr. A. W. Helder bracht dank aan degenen die aan dit succes een bijdrage hadden geleverd in het bijzonder de instructeurs. I NOORDWUK De Vereniging I van Postzegelverzamelaars j „Noordwijk" bestaat dertig jaar. Zij gaat dit lustrum vieren met een groots opgezette tentoonstelling, i waaraan men de naam Nophilex IIV heeft gegeven. Men vindt daar- I in zowel Noordwijk als de filatelie terug, terwijl het romeinse cijfer j herinnert aan het feit, dat het voor i de vierde maal is, dat de club een dergelijk evenement organiseert, i De expositie wordt gehouden in het dorpshuis „De Kuip" aan de Zeestraat op 21, 22 en 23 oktober. Burgemeester mr. J. M. Bonnike zal op vrijdagmiddag, 21 oktober, om vijf uur de opening verrichten. Dat de leden niet stil zitten en de circa honderd dames en heren tellende vereniging een bloeiend bestaan leidt, wordt op deze tentoonstelling ondubbelzinnig bewezen. Al le facetten van de filatelie worden getoond, van zowel de meest moderne vorm als ook de klassieke wijze van postzegels verzame len. Een bloemlezing uit het te exposeren materiaal onderstreept dit nog eens. De Nederlandse zegels zijn er in ruime mate vertegenwoordigd, niet alleen in collecties, maar ook in talrijke specialité's, zoals de automaatboekjes, roltandingen en rolzegels, foutdrukken, plaatafwijkingen, en andere zeldzaamheden. Verder valt er een diversiteit aan Europese- en buiten-Europese verzamelingen te bewon deren. Een greep daaruit: oud-Duitsland, Hongarije 1918-1945, Ierland, Finse auto maatboekjes, Montenegro, de postmeesters van België, Hongaarse maaierzegels, Groot- Brittannië en verder collecties van de voor malige Duitse koloniën, Franse port in Chi na, precansels USA-Califomië, enzovoorts. Ook de thematische verzamelingen ontbre ken niet en evenmin de luchtpost. Routiné's in de filatelie kunnen kennis nemen van bijzondere collecties als de Aerogrammen van de Kanaaleilanden en het eiland Man, FD's van de Bondsrepubliek en van Enge land, en van een unieke verzameling zegels (voorlopers) van de Levant Voor de begin ners zijn er eveneens interessante zaken, waaronder een handleiding onder het motto: Een kijkje in het rijk der filatelie. Op 22 en 23 oktober bestaat er gelegenheid tot ruilen en het verhandelen van zegels. Verschillende tentoongestelde objecten zul-- len op de show hun debuut maken om straks voor bekroningen in aanmerking te kunnen komen op regionale, landelijk en internationale exposities. Nophilex IV is voor het publiek opengesteld op vrijdag, 21 oktober van 19 tot 20 uur; op zaterdag, 22 oktober van 10 tot 20 uur en op 23 oktober van 10 tot 17 uur. De Vereniging van Postzegelverzamelaars Noordwijk werd destijds opgericht door een aantal verzamelaars, van wie er verscheide- nen lid waren van de Leidse vereniging. Nadat de club enige tijd had gefungeerd als dochterafdeling, werd de vereniging in 1947 zelfstandig. Sommige oprichters zijn nog altijd lid en vieren dus het zesde lustrum mee. De dertig jaar „jonge" vereniging heet alle filatelisten uit Noordwijk en elders uit het land van harte welkom op de Nophilex IV en biedt hen een unieke gelegenheid om kennis te maken met het aktief verenigingsleven van een club, die niet aan de weg timmert, maar nu eens „de postzegeltjes buiten zet". VOORHOUT Mr. M. Vrolijk, commissaris van de Koningin in Zuid-Holland heeft zich gisteren uitgebreid laten voorlichten over de problemen van Voorhout Dit gebeurde tijdens een werkbezoek, dat de vertegenwoordiger van de Kroon bracht aan de gemeente. Het bezoek begon met een bespre king" van het Voorhoutse college van B en W en de heer Vrolijk. Als belangrijkste knelpunt werd de groei van Voorhout in Oosthoek aangeroerd. Ook kwamen ter sprake de plannen voor een gymnastiekzaal, een onderkomen voor de Volksuniversiteit, de peuterspeelgroep en de jeugdclubs op een terrein aan de Boek horstlaan. Met nadruk werd de heer Vrolijk gewezen op de verkeersproblemen aan de Leidsevaart naar het Warmonderhek, waar nog steeds geen fietspad is. Tijdens de bijeenkomst werd gesproken over de afwijzende beschikking van het ministerie ten aanzien van de bouwplannen Mr M. Vrolijk van SEC, het Sociaal Educatief Centrum. De beschikking is ruim anderhalf jaar uitgeble ven. Het gezelschap bracht om half elf een be zoek aan de Katholieke Technische School aan de Leidsevaart, waar mr. Vrolijk werd rondgeleid door broeder Angelus Scheffer. Na de lunch werd de nieuwe huisvesting van de broeders bezocht Aan de hand van een maquette werd het toekomstige hoofdge bouw getoond. Tijdens een hierop volgende rondrit werden bezoeken gebracht aan het nieuwe dameshandbalveld en de kleedac commodatie op het sportveld. Een bezoek aan de Boekhorstlaan waar de nieuwe gym zaal gebouwd zou moeten worden, werd wegens tijdgebrek van het programma ge schrapt. Wel werd de commissaris met be trekking tot deze nieuwbouw een in rijm vorm gegoten toelichting overhandigd. In deze toelichting werden, de verwachtingen van de omwonenden verwoord. Na een be zoek aan proefboerderij Bonda aan de Jaco- ba van Beierenweg werd het werkbezoek besloten met een informatief gesprek met de gemeenteraad in de raadskelder van het gemeentehuis. Na afloop verklaarden de raadsleden het gesprek als „zeer nuttig" te hphhpn ervaren RIJNSBURG In navolging van de omliggende gemeenten wil het Rijnsburgse gemeente bestuur de gemeentelijke belas tingen verbogen met 5 procent. Van overheidszijde is verzocht de belastingverhoging spoedig in te voeren. Als de Rijnsburgse gemeente raad in de zitting van donder dag 6 oktober accoord gaat met de voorstellen wordt het reini gingsrecht gesteld op 55 gulden. De opbrengst van deze rechten voor 1978 wordt door het college geraamd op 203.000 gulden, in clusief de verhoging van 11.00 gulden. De uitgaven ten behoeve van de reinigingsdienst worden voor het begrotingsjaar ge raamd op 526.00 gulden. Dit be tekent dat de kosten slechts voor 38% worden gedekt. De hondenbelasting wil het col lege van b en w verhogen met 10 gulden per hond. Zestig gul den hondenbelasting acht het college beslist niet teveel in ver band met het toenemend aantal Leerkrachten Muziekschool Katwijk KATWIJK Voor de nieuwe cursus aan de Gemeentelijke Muziekschool Katwijk zijn door burgemeester en wethouders negen leraren en leraressen be noemd. Allen hebben een con servatorium- of vergelijkbare opleiding achter de rug, behal ve de krachten voor Algemene muzikale vorming (AMV); de zen hebben een gespecialiseerde cursus voor dit vak gevolgd. B en w spreken de verwachting uit dat het docententeam ir. staat zal zijn de muziekschool snel op verantwoord peil te brengen. Tot 8 oktober kunnen nog nieuwe leerlingen worden ingeschreven; echter niet voor de dependance van de muziek school in de Hoomes, die geheel is volgeboekt. De benoemde leerkrachten zijn: mej. E. Deve- ling (Katwijk) AMV; R. B. B. van Efferink (Katwijk) orgel; K. Hooijer (Katwijk) AMV; J. M. Koonen (Schiedam) accordeon; M. R. Kreiken (Voorburg) gi taar; S. Mostoei (Rotterdam) or gel; mevr. T. Siek (Wassenaar) blokfluit; mej. N. T. Thia (Mon ster) piano; F. Vogels (Den Haag) slagwerk. Inspraakresul taten ontwerp- streekplan ter inzage gelegd KATWIJK De inspraakresul taten van werkgroepen en een groot aantal reacties van parti culieren, organisaties en instan ties op het voor-ontwerp streek plan Zuid-Holland West zijn sa mengebracht in het rapport „Mensen wensen". Dit rapport ligt thans ter inzage in de „Kat wijk-hoek" van de gemeen schappelijke openbare biblio theek aan de Schelpendam te Katwijk. Hier zal men van half oktober tot half december eveneens het ontwerp-streekplan kunnen in zien. Uit dit ontwerp zal blijken in hoeverre het provinciaal be stuur van Zuid-Holland wijzi gingen heeft aangebracht naar aanleiding van de inspraak en het overleg dat in de afgelopen maanden heeft plaatsgehad. Het ligt in de bedoeling dat Provinciale staten begin vol gend jaar het streekplan Zuid- Holland West zullen behandelen en vaststellen, waarna het on middellijk van kracht zal wor den. honden en de daaraan inherente verontreiniging. De controle op het aangeven van de huisdieren zal door het gemeentebestuur worden verscherpt. De totaalop brengst van de hondenbelasting bedraagt 27.000 gulden. Het marktgeld wordt met 25 ver hoogd. Zelfs met deze aanzien lijke verhoging blijft 7.000 gul den van de kosten ongedekt. In dezelfde raadsvergadering wordt de Rijnsburgse raad ge vraagd om een bedrag van 4 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de realisatie van 41 woningwetwoningen in het be stemmingsplan „Frederik- soord". Voor de bouw van 51 premie-koopwoningen in het zelfde bestemmingsplan wil het college bouwgrond verkopen aan de woningbouwvereniging „Spinoza" voor een totaalbe drag van 700.000 gulden. Verder is een krediet van 866.000 gul den nodig voor het bouwrijp maken van het bouwterrein. Een krediet van 200.000 gulden voor de bouw van twee noodlo- kalen voor de Chr. Basisschool „De Wegwijzer" vraagt het col lege in verband met het stijgend leerlingenaantal van de basis school. De noodlokalen moeten ook de openbare kleuterschool „De Drie Turven" uit het ruim tegebrek helpen. SASSENHEIM A. J. v.d. Zanden viert vrijdag 14 oktober zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer. Het jubileumfeest begint om kwart voor negen met een eucharistieviering in de St. Pancratius- kerk en wordt besloten om vijf uur met een afscheidsreceptie in de St. Antoniusschool. De heer van der Zanden begon zijn loopbaan in Monster, gaf voorts les in Zevenhoven en kwam 16,5 jaar geleden naar de Sassenheimse St Anto ninec-hno? Hebalve als onderwiizer maakte de jubilaris zich verdienstelijk als koordirigent van de drie koren van de St. Pancratiusparochie. Ook is hij voorzitter van de stichting Goldfusz-concer- ten. Het jubileumfeest wordt in de school uitgebreid gevierd. De leerlingen van de drie hoogste klassen hebben 's ochtends een creatief programma en 's middags een filmvoorstelling in Ontmoeting". De leerlingen van de laagste drie klassen hebben 's ochtends een filmvoorstelling en 's middags een KORTWEG WARMOND Leden van de Hervormde Gemeente in War mond organiseren op 7 en 8 oktober een bazar in het Tref punt De gebruikelijke attracties zullen uiteraard niet ontbreken zoals rad van avontuur, grabbel ton e.d. Om de sfeer nog gezelli ger te maken zal 's avonds een muzikaal Warmonds trio voor achtergrondmuziek zorgen ter wijl er kaas en wijn wordt ge serveerd. Op vrijdag is de bazar geopend van 15.00-22.00 uur en op zaterdag van 15.00-23.00 uur. Toegang gratis. LISSE Na de rampzalige branden in zowel het kreatief centrum Harlekino als het VJV centrum Qbus is er op initiatief van enkele lagere school kinde ren een oud papier-aktie op touw gezet Deze aktie die wordt gecoördineerd door mevrouw B. Kortekaas, Kievitstraat 26 te Lisse, heeft tot op heden bijna duizend gulden opgeleverd. In overleg met oudpapierhande laar Kees Hogervorst (die voor deze aktie zijn vrachtwagens ter beschikking stelt) is voor de ko mende drie maanden het vol gende ophaalschema opgesteld: 9 oktober Lisse dorp, 15 oktober Poelpolder; 5 november Lisse dorp, 12 november Poelpolder; 3 december Lisse dorp en 10 december Poelpolder. LISSE/NOORDWUK - De Badmintonvereniging Lisse gaat binnenkort haar 10-jarige be staan vieren. De eerste aktiviteit die men in dit kader ontwikkelt j is een Open Strandloop op zondag 9 oktober. De officiële start zal om 12.00 uur gegèven worden op het strand van het Langevelderslag te Noordwijk. Inschrijven kan men zich ter plekke en wel vanaf 10.30 uur in C. R. De Oase aan het Lan- gervelderslag. De inschrijvings- kosten bedragen 2,50 per per soon. KATWIJK Op woensdag 5 oktober wordt in 't Mallegat een film vertoond over de proble men die kunnen ontstaan tussen jongeren vanaf het zestiende jaar en hun ouders. De film is bedoeld als „voorloper" op het Mallegat-programma van de maanden oktober en november, dat in het teken zal staan van „de rechten en plichten van minderjarigen". Aanvang 20.15 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN- De motor- en autoclub „Rijnland" organiseert morgenavond de zo geheten „herfstrit". Inschrijven voor deze oriëntatierit is moge lijk vanaf 19 uur tot 20.15 uur in het restaurant van de Rijn streekhal aan de Dillenburg straat in Alphen aan den Rijn. Voor deze rit die volgens het KNMV-reglement wordt verre den kan men in drie klassen inschrijven. De eerste deelne mer staat om 19.31 uur

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4