Treinkapers en bezetters zes tot negen jaar Unieke operatie: afgerukte nana lerug Vader Nijssen op de loop Bert Lance afgetreden /lussen Lijfwacht voor Cruijff MET REGENJAS OVER HOOFD DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND ADVERTENTIE. Dk HUUR met recht van koop «ZOU JE N)£T^ EENS OP L j eigen kracht] f OAAN VLIEGEN] OE J'J WET OPOE, l\S VAN P»£ r r 1 yjp*- 4 ^nt g-* -ft- AV11 A* pP' it I- «HBP W ROTTERDAM (ANP) Dankzij de micro-chi- rurgie, die sinds kort zijn intrede in Nederland heeft gedaan, is het de chirurgen van het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam voor het eerst gelukt een hand te replanteren. Er zijn tot nu toe verschillende replantaties verricht, die evenwel zijn mislukt Bij een bedrijfsongeval raakte de 19-jarige Rolf den Otter uit Slikkerveer zijn linkerhand kwijt. Hij werd direct overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis, waar tijdens een dertien uur duren de operatie zijn hand dezelfde dag nog werd aangezet De chirurgen slaagden er onder een microscoop in de bloedvaten met een voor het blote oog vrijwel onzichtbare hechtingsdraad aan elkaar te naaien. De pezen en zenuwen zullen later aan elkaar gehecht worden. De hand doet het volgens de artsen goed. Het ziet ernaar uit, dat de jongeman zijn hand over enige tijd weer normaal kan gebruiken. Rolf den Otter: eerste Nederlander met een „nieu we" hand. [0rt Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. dvertenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) bonnementen: kwartaal 40.45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Donderdag 22 september 1977, 67e jaargang no. 20844 Kernwapens Doe. „Kernwapens Nederland uit", op Ned. II om 22.45 uur. Om 20.25 uur De Wrekers en .om 21.15 uur All you need met swing. Ned. I om 20.20 uur Adam of aap, om 20.50 uur EO-jongeren- dag en om 22.15 uur Het bloe- menvrouwtje, tv-film. Veel bewolking In het algemeen veel bewolking en plaatselijk wat regen. Maxi ma rond 14 graden. Morgen zon: 7.27 19.37. Maan: 17.34 2.39. Scheveningen hoog water 12.52. Laag water 8.13 20.38. De aangifte ten overstaan van loco-burgemeester Van Aken van Leiden. Vader Nijssen in gesprek met vrouwenarts N. J. C. Keirse. ASSEN (ANP) De rechtbank in Assen heeft vanmorgen de drie Zuidmolukse treinkapers en de vier schoolbezetters die in mei treinreizi gers bij De Punt en schoolkinderen en onderwijzers in Bovensmilde hebben gegijzeld, veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van zes tot negen jaar. Op vrijdag 9 september eiste officier van juistie mr. C. J. van Oldenbeek tegen hen tien jaar gevangenisstraf. De mede plichtige 23-jarige J. P. werd veroor deeld tot 1 jaar. Tegen hem was vier jaar geëist. Alle straffen zijn met aftrek van voorarrest. De vier veroordeelde schoolbezetters zijn de 26-jarige Willem S.S. die leider van de acties was, de 24-jarige Gustaaf J.T. de 28-jarige Isaac T. en de 18-jarige Tommy F.P. De drie overlevende treinkapers zijn de 23-jarige Mar cus R. L., de 18-jarige Andreas A. L. en de 27-jarige Junus R. Alle verdachten komen uit Assen en Bovensmilde. Eerste sneeuw in Zermatt In het Zwitserse Zermatt is de eerste 6neeuw gevallen. Nogal onverwacht, want op de ter rassen staan nog de tafeltjes en de stoelen, die dan ook met een sneeuwlaag- je bedekt wer den. (Van een onzer verslaggevers) Cruijff verklaarde nogmaals dat hij geen idee had waarom de45-jarige Carlos Gonzales bij hem was BARCELONA Na de mislukte aanslag op de „binnengedrongen". Ik ben al vaker bedreigd", zo familie Cruijff, maandagavond Barcelona, wor- zei Cruijff. „Ik heb via de telefoon bommeldingen den Johan Cruijff en zijn gezin door een zes mans gehad en ook ben ik eens bedreigd dat ze mijn sterke lijfwacht bewaakt. Met dit escorte ver- kinderen zouden ontvoeren. Ik heb daar nooit scheen Cruijff gisteren op een persconferentie in enige waarde aan gehecht, maar nu is het me het stadion van Barcelona, waar hij de wereld- duidelijk dat ik voorzichtig moet zijn", pers te woord stond over wat zich in zijn flat Volgens Cruijff was het niet zijn wens om streng had afgespeeld. bewaakt te worden, maar van Barcelona. airconditioned stationsgebouw Schiphol heeft te kampen met mussenplaag. De bijschrijving in het trouwboekje ZESUNG OP LEWS STADHUIS AANGEGEVEN (Van één onzer verslagge vers) LEIDEN Vader Siem Nijs sen heeft ook gisteren bij het doen van aangifte van de ge boorte van zijn zesling de publiciteit nadrukkelijk ont weken. Zijn commercieel waarnemer, Cor Coster, had hem hiertoe geadviseerd. „Alleen de hoogste bieder komt aan bod". Maar ook de heer Nijssen wilde gistermor gen van journalisten en foto grafen niets weten. Op vra gen van loco-burgemeester M. van Aken van Leiden hierover, verklaarde hij er 'prijs op te stellen, als de aangifte niet door de media werd bijgewoond. Na de officiële gebeurtenis ontvlucht te de heer Nijssen het stadhuis van Leiden via de fietsenstalling en per soneelsuitgang. Een ambtenaar assis teerde hem hierbij door hem met een gemeentelijke regenjas over het hoofd naar een gereedstaande perso nenauto te brengen. Naderhand ver klaarde gemeentelijk voorlichter W. Issendonk: „Het zijn niet alleen com merciële redenen die de heer Nijssen tot deze vlucht hebben gebracht. Hij maakt een uiterst gespannen indruk. Een confrontatie met een groot aan tal journalisten kan hij op dit mo ment zeker niet verwerken". Van een overdadige aandacht van journalis ten voor de gebeurtenis was echter geenszins sprake. Voor de ingang van het stadhuis stonden slechts twee fo tografen, een schrijvend journalist en een cameraman van het NOS-jour- naal. Bij de plechtigheid in de raadzaal van het stadhuis waren twee fotogra fen aanwezig: de stadhuisfotograaf en een fotograaf van het Academisch Ziekenhuis. De stadhuisfotograaf 'heeft van het gebeuren een reportage gemaakt. Loco-burgemeester Van Aken heeft deze foto's in een fraai album vervat, gisteravond tijdens het bezoekuur aan mevrouw Corrie Nijs sen overhandigd. De Leidse Courant is vandaag, mede door bemiddeling van de afdeling voorlichting van het stadhuis, in staat om enkele foto's van de aangif te te publiceren. De foto's zijn ver vaardigd door stadhuisfotograaf C. Baars. Met de zesling in het Academisch Ziekenhuis gaat het momenteel goed. De kinderartsen hebben besloten lichttherapie toe te passen om de enigszins toegenomen geelzucht bin nen de perken te houden. De zesling gaat zich thans aanpassen aan een zelfstandig bestaan. Dit verloopt, vol gens de artsen, geheel normaal. Zoals gebruikelijk is bij zwakke pasgebo ren kinderen worden hartslag en ademhaling zeer intensief gecontro leerd. Daarmee sloeg hij bij het Amerikaanse publiek wel een golf van sympathie los, maar in de afgelopen dagen was niet in de laatste plaats als gevolg van nieuwe beschuldigingen wel duidelijk geworden dat Lance voor president Carter niet langer houdbaar was. Carter maakte het afteden bekend 1 door aan het begin van een persconferentie die via de televisie werd uitgezonden een brief van Lance voor te lezen. Lance, die als begrotingsdirecteur één van de belangrijkste posten in de regering Carter vervulde was een vertrouweling van de president in de ware zin van het woord, onderhield voor hem meer of minder de contacten met het nogal eens wantrouwige bedrijfsleven een sproot voort uit de groep die Carter jarenlang steunde in zijn eenzame strijd om door te dringen tot de top van de Amerikaanse politiek. Rechtstreeks van importeur. de allernieuwste ^urliTzer model W625 16.900.- hoor en speel hem in onze showroom de nieuwe dimensie in geluid SHINGTON (DPA'/RTR) Directeur Bert Lance (43) van het Amerikaanse regeringsbureau voor de begroting, een van grootste vrienden van de Amerikaanse president Carter gisteren afgetreden na deze post acht maanden te hebben bekleed. President Carter, die dit bekendmaakte, zei het ontslag van zijn begrotingsdirecteur met diep gevoel van spijt anvaard. Lance trok door te treden de consequentie uit een hele serie be schuldigingen dat hij indertijd zijn positie als direc teur van een bank de Amerikaan se staat Georgia onder meer mis bruikte om aan persoonlijke lenin gen te komen. Vorige week nog beet Lance fel van zich af door tegen over een Commis sie van de Ameri kaanse Senaat te verklaren dat zijn geweten zuiver was en dat hij het slachtoffer was een campagne van vijandig ge- Bert Lance neemt afscheid van zijn vrouw zinde politici. Labelle, kort voor zijn ontslagaanvrage be kend zou worden gemaakt. fep raak ambtenarengerecht: i'recteur Groenoordhal ;n onrechte ontslagen ^IDEN/DEN HAAG De ter Th. C. Daey Ouwens is K>r de gemeente Leiden ten ichte ontslagen. Tot deze ^nclusie komt het ambtena- igerecht in de procedure die voormalige Groenoordhal- :cteur tegen de gemeente d aangespannen. het vonnis bepaalde de amb tenarenrechter vanmorgen, dat niet een ernstige mate van onge schiktheid is gebleken die het ontslag zou moeten rechtvaardi gen; dat de gronden die door de gemeente ter verdediging zijn aangevoerd, het ontslag niet kunnen draden en dat het ont slag derhalve nietig moet wor den verklaard. Nieuwe model"^^Q 3*295*-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1