HIELDEN EEN GESLAAGDE MARKT] VERENIGINGEN „DE DEYLKNOTSEN DEELDEN GELD UIT Burgemeester v.d. Have gezinsvervangend tehuis opent Succesvol muziek Rijnsburg concours m Familieconcert Residentie-orkest Inwoner Nieuwe Wetering slachtoffer van wraakactie Reddingsbrigade Wassenaar sluit seizoen af zonder verdrinkingsgevallen ALPHEN AAN DEN RIJN - Op de kruising Oranje Nassau- singe I Van Boetzelaerstraat is gistermiddag de 12-jarige H. T. uit Alphen door een autoge- schept. Het meisje werd via de motorkap en voorruit tegen het wegdek gesmakt. Ze brak haar bovenarm, haar linker onder been en haar schouder. Verder liep ze nog een hoofdwond op. Met een ambulance werd ze naar het Rijnmondziekenhuis vervoerd. A. Kamphuis overleden HAZERSWOUDE Ir. A. Kamphuis uit Hazerswoude is vrijdagmorgen plotseling over leden in het Academisch Zie kenhuis te Leiden. Hij werd zevenenveertig jaar. De heer Kamphuis, getrouwd en vader van vier kinderen, was drie jaar voorzitter van de Vereni ging van Protestants-Christe lijk Schoolonderwijs. De luitenant-kolonel van de Ko ninklijke Landmacht had van 1970 tot 1975 voor de ARP zit ting in de gemeenteraad en spande zich met enkele anderen in om in zijn woonplaats het CDA van de grond te krijgen. In 1975 gaf hij het gemeente raadswerk eraan, maar nu J. de Vogel deze functie heeft neerge legd, zou hij op 19 september aanstaande weer als raadslid worden geïnstalleerd. VOORSCHOTEN Zaterdag waren 65 vereni gingen in weer en wind bezig op de Voorstraat aan ieder te vertellen of te demonstreren hoe vrije tijd het beste besteed kan worden. De I Voorschotense verenigingmarkt werd evenals drie jaar geleden grotendeels in de openlucht gehóuden. Het weer was ook dit maal erbarme lijk slecht, tocht wisten zeer velen de weg te vinden naar het dorpscentrum. Het aantal be langstellenden had zeker groter kunnen zijn in ieder geval kwamen er nu wel mensen, die belangstelling voor het verenigingswerk hadden. De verenigingsmarkt, een drie jaarlijks verschijn sel, dient om bekendheid te geven aan de vereni- Drumband „Irene" uit Wassenaar die ditmaal niet in de prijzen viel RIJNSBURG Muziekver eniging „Adest Musica" uit Sassenheim heeft zaterdag bet muziekconcours van de Rijn- burgse Floraband gewonnen. Tweede prijswinnaar werd „Velp-Zuid" uit Velp, derde werd „Dlndna" uit Enkbuizen en de vierde prijs ging naar D.W.S. in Rijnsburg. Vijfentwintig korpsen namen aan het muziekconcours deel. Om kwart voor negen werden de korpsen verwelkomd door burgemeester De Roos. De mars- en showwed-strijden be gonnen om twee uur in de aanvoerhal van veiling „Flo ra". Alle korpsen kregen na afloop een herinneringsbeker. De prijzen voor de beste tam- bourmaitre en voor de beste, miss-minirette ging respectie velijk naar Adest Musica en het Amsterdamse showpele- ton. De Miss majorette van het concours werd geleverd door „De Happy Girls" uit St. Willi- brord. ging, maar daarnaast ook ter versterking va ledental. Burgemeester J. van der Haar oj zaterdagmorgen om 10 uur de markt. De mi tent werd de gehele dag afwisselend get door muziek en toneel. Benvenuto en La ure zorgden voor de muziek en de Voorscho toneelvereniging voor enige eenakters. Wie aan het kijken niet voldoende had, kon worden onder meer in de Vlietloop georgani door twee sportverenigingen. De voorbereid voor de verenigingsmarkt starten maanden den. Gezien het slechte weer gaan er sten op om deze markt over drie jaar eerder i jaargetij te houden. WASSENAAR Het residen tie-orkest komt evenals in vori ge jaren weer eeh familiecon cert verzorgen in de Wassenaar- se sporthal en wel op maandag avond 12 september om 19.30 uur. Het bezoek van het gehele gezin aan dit concert wordt ge makkelijk en voordelig ge maakt doordat er „gezinskaar- ten" voor 10,- verkrijgbaar zijn, waarmee vader, moeder en' maximaal 3 kinderen het con cert kunnen bijwonen. Op het programma, dat uitge voerd wordt onder leiding van dirigent Sergiu Comissiona staat een mini-opera van De Falla, compleet met decors, kos- tumes, belichting enz. Drie solis ten van de Nederlandse Opera, Angela Bello, Rudolf Ruiven kamp en Joep Bröcheler zingen de opera-rollen, terwijl Jan Bouws de regie voert. Het gramma vermeldt dan ve nog „Midsommarvaka" vai Zweedse componist Alfven, soort rhapsodie waarvan thema in de lichte muziek I bekend geworden is. Tensl wordt nog uitgevoerd de (ei symfonie van Bizet. De meense dirigent heeft enkel ren geleden al veel succes concerten met het Resident kest gegeven. NIEUWE WETERING Een inwoner van Nieu we Wetering, de heer J. Vis lijkt het slachtoffer te zijn geworden van een wraakaktie. Na twee maal op vrijdagavond een anoniem telefoontje te hebben gekregen, dat de voorruit van zijn auto zou worden vernield, werd de auto om half' twaalf vrijdagavond brandend aangetroffen. De in allerijl gealarmeerde brandweer kon de twee jaar oude Ford Escort niet meer van de vlammen redden. Naar de reden van de wraakaktie heeft de rijk spolitie in Alkemade dit weekeinde uitgebreid gespeurd. Het ligt volgens de politie voor de hand dat de dader gezocht moet worden binnen de kleine dorpsgemeenschap van Nieuwe Wetering. De politie hoopt door na te gaan met wie de heer Vis wel eens diepgaande menigsverschillen heeft gehad, de dader te vinden. De auto stond geparkeerd langs de Noordveen- weg, nabij een houten woning van de familie Zoetendaal. De brandende auto leverde gevaar op voor de houten woning. De brandweer slaagde er echter in om de al smeulende woning te blussen en van brand te vrijwaren. „Kunstuitleen" reikt abonnementen uit LMHC start lustrumfeesten! i |met jeugdtoernooi Voorzitter K. Brunsveld (rechts) met de cheque van 30.000,-. Geheel links Nico Vollebregt en achter de microfoon Wim Teeling. Rommelmarkt 1977 ongekend succes OEGSTGEEST Het zestigjarig bestaan van de Leidse M Hockey Club wordt gevierd met een reeks feestelijkheden dii i een rode draad door het sportieve wintergebeuren heenlc Zaterdag werd in het clubhuis op het sportveldencomplex j de Hofbrouckerlaan in Oegstgeest gestart met de grote STSI I jeugdactie. „STSSTS" vormen de eerste letters van Stiel i Souvenirs, Sleutels en T-Shirts. Al deze zaken zijn gedurende I achttal weekeinden te koop in een speciale lustrum-kraam heer en mevrouw Prins, belast met de uitvoering van dit lusti I onderdeel, hopen op een grandioze verkoop. De opbrengst j de actie is bestemd voor een cadeau voor het clublid Marl Bosma die in een revalidatiecentrum te Leersum herstellend j van een ernstige aanrijding op de Hofbrouckerlaan toen ze i hockey ging en een nuttig geschenk aan de, net als LH I jubilerende Mytylschool. Een en ander werd zaterdagmiddag uit de doeken gedaan i de voorzitter van LHMC, de heer W. Heilbron. Deze heette in bijzonder welkom de wethouder van sportzaken en openl i werken de heer J. J. Thorn en echtgenote die waren uitgenoi j om de lustrum-actie te starten. Met een forse ruk aan een k< verscheen het bord „Lustrum-kraam" en nadat de heer Thorn j actie voltooid had kleedde hij zich in een speciaal LMHC-lust I shirt om de actie kracht bij te zetten. wezlgheid van de bewone in de nacht van zaterdaj zondag ingebroken in een ning aan de Hoofdstraat, verschafte zich toegang vi keukendeur na een ruit te ben ingeslagen. De woonlu en de slaapkamers we doorzocht Er wordt onge achtduizend gulden aan gel sieraden vermist De bus van de „Kunstuitleen" Alp hen aan den Rijn" trokt gedurende enkele weken door de Rijn- en Veenstreek. In Leimuiden was de rijdende kunsttentoonstelling don derdag en vrijdag te bekijken. In totaal doet de bus tien gemeenten in de Rijnstreek aan om aan de' gemeentebesturen een gratis abonnement op Kunstuitleen uit te reiken. Op de foto maakt dé Lei- muidense gemeentesecretaris een keuze uit de collectie van Kunstuit leen. WASSENAAR Carnavalsver eniging „De Deylknotsen" heeft in de maand juni van dit jaar voor de derde achtereenvolgen de keer een „rommelmarkt" georganiseerd op de Luifel- baan. Zaterdagavond Is tijdens een gezellige bijeenkomst in „Deylzicht" aan de Rijksstraat weg de operatie Rommelmarkt I 1977 afgesloten. Een tiental Wassenaarse verenigingen heeft, zoals tevoren was be loofd, uit de opbrengst van de markt intussen al een geldelij ke bijdrage voor de vereni gingskas ontvangen. Twee an dere Wassenaarse verenigingen mochten zaterdagavond hun „aandeel" in ontvangst nemen. De drumband van „Irene", die dit jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een inzame lingsactie organiseerde, kreeg van voorzitter Karei Brunsveld een bedrag van 2500. De groep Scouting Willibrord, die over een onverwarmde zolder in de kleuterschool aan de St. Wil- librordusstraat beschikt en actie voert voor een verwarming, kreeg 1500,- aan contanten, maar ontving bovendien al eer der 1000 balpennen van de Deyl knotsen, die ook nog eens 1000.- opbrachten. Na aftrek van deze giften en van alle kosten, die voor de rommelmarkt gemaakt werden resteerde het fantastische be drag van 30.000.- Het werd door W. Teeling in de vorm van een wat vergrote cheque aan voorzitter Brunsveld overhan digd en daarna aan penning meester Teske in beheer gege ven. Het vormt weer een nieuw stuk werkkapitaal voor het so ciale werk van de carnavalsver eniging. WARMOND In sportzaal I Klim Op werd zaterdag gevol- Ieyd om de .zilveren pomp". Voor de tweede achtereenvol- gende maal werd deze trofee I gewonnen door Haak-Novo uit Noordwijk mede dankzij voor treffelijk spel tegen Leython A.C. dat tweede werd. Het orga- niserende team Mentink Mode V.C.W. werd laatste en liet j Quintus en Toesj voorgaan op de derde en vierde plaats. De gastheren treurden echter in het geheel niet over het verlies en noemden de volleymiddag zeer geslaagd met goed spel en publiek wat dat wist te waarde-, ren. SASSENHEIM - Tijdens de af- WASSENAAR Niet dat de Wassenaarse Red dingsbrigade daar prat op gaat je moet ook geluk hebben, zegt voorzitter W. R. van Velzen maar een feit is toch, dat het strandseizoen 1977 aan de Wassenaarse Slag, dat zaterdag j.l. met het traditionele „schollenfeest" werd afgesloten het vijfentwintigste was, waarin zich geen ver drinkingsgevallen voordeden. Wethouder A. J. M. van der Klaauw noemde dit opmerkelijke gege ven in de toespraak, waarin hij namens het gemeentebestuur de brigade dank bracht voor wat ook in dit seizoen weer is gepresteerd voor de veiligheid van het Wassenaarse strand. De WRB, aldus de heer Van der Klaauw, is in onze plaatselijke gemeenschap een voorbeeld van be langeloze dienstvaardigheid zonder de vraag die men tegenwoordig steeds hoort „wat verdien ik er mee?". Voorzitter Van Velzen hield een korte nabeschou wing over het afgelopen seizoen. Het was een slecht seizoen wat het weer betreft; er is door de ruim 14 brigadeleden, die gemiddeld iedere dag aanwezig waren dan ook méér geklaverjast dan in de vorige seizoenen. Maar zij waren er in ieder geval en zij waren paraat. Een voordeel van de slechte zomer was, dat er meer aandacht besteed kon worden aan de opleiding en oefening van de leden. De heer Van Velzen memoreerde, dat er in het afgelopen seizoen 61 verdwaalde kinderen werden opgevangen. Hij dankte de instanties, waarmee weer goed was samengewerkt, in het bijzonder de Rode Kruis-colonne. De Wassenaarse Oranje vereniging stelde de brigade in staat toch een aantal reddingen te verrichten, namelijk bij het „wildwater-kano-varen" tijdens de zomerfeesten, toen 16 onervaren kanoërs die met hun kajak omgeslagen waren, weer boven water geholpen werden. Na het „officiële" gedeelte kwamen de traditione le scholletjes ter tafel, als altijd weer met grote vakbekwaamheid gebakken door oud- en ere voorzitter Rinus Schrijver. SASSENHEIM Een perso auto, bestuurd door een sterdammer raakte zondag dag omstreeks twaalf uur o rijksweg ter hoogte van de1 monderdam door onbeki oorzaak van de rijbaan. De i kwam via de berm op het ei Ie meters lager gelegen rijv pad terecht De wagen v totaal vernield. De bestuu werd met rugletsel ove bracht naar het Academ Ziekenhuis in Leiden. G. Dol wint voorronde paraplu-hang LISSE Maar lieffst honderd twintig deelnemers meldden zich gistermiddag voor een tweede wedstrijd parapluhan- gen, die in de Kanaalstraat werd gehouden. De eerste prijs ging naar Gerard Dol. Hij bleef 2.39.1 min. aan de paraplu han gen. Tweede werd Piet Ruigrok met een tijd van 1.39.2 en derde de heer Stoop die een tijd van 1.33.3 liet noteren. De beschikbaar gestelde taarten gingen naar Jos Elfering, B. Cu- ry, Ad. Vermeulen, Alfons I ber, R. Tricht, H. Baan en van Rooyen. Aanstaande zi dag wordt er opnieuw een p plu-hang-festijn gehouden, maal is de plaats van hande het winkelcentrum „De I markt" in de Poelpolder, finales parapluhangen wol zaterdag 24 september gel den. De hoofdprijs is ander ve minuut gratis winkelen iï consumentenmarkt „De ben". STAD/REGIO LEIDSE COURANT LEIDERDORP Burgemees ter M. A. van der Have open de zaterdagmiddag het gezins vervangend tehuis Brunel- kamp 9. Tijdens een bijeen komst in de Leiderdorpse Menswordingkerk ontvingen alle bewoners een welkomst oorkonde. In de namiddag werd het tehuis door de bur gemeester en belangstellen den bekeken. Het tehuis biedt een onderko men aan 24 geestelijk gehandi capten die werkzaam zijn in sociale werkplaatsen in Leiden en Oegstgeest. Onder begelei ding van 8 medewerkers wordt in „gezinsverband" ge leefd. De benedenverdieping van het pand bevat 7 slaapka mers voor de ouderen van het gezin met een eetzaak en een huiskamer. De bovenverdie ping bestaat uit 17 slaapka mers, een televisiekamer en een hobbyruimte. Het gezins vervangend tehuis is niet „weggedrukt" in een hoekje van Leiderdorp, maar bevindt zich tussen riante eengezins woningen in de nieuwbouw wijk Voorhof. „Uniek", zegt hoofdleider Teun Booij, „We proberen zo min mogelijk op een internaat te lijken, we be spreken dan ook alles met de bewoners. Het hele huis is in overleg met de bewoners inge richt, de slaapkamers zijn he lemaal door de mensen zelf ingedeeld." Bejaarden „Ons gezin bevat ook een aan tal bejaarden en dat is iets dat je meestal niet tegenkomt in tehuizen. Ons huis staat mid den in een woonwijk, dat ga randeert een actieve deelname aan de samenleving," aldus Teun Booij die dolgraag wat meer begeleiders zou hebben. „Om de bewoners optimaal te begeleiden moeten we eigen lijk veel meer personeel heb ben. Nu is het zo dat we met een groepje van acht moeten gaan winkelen." Met de buren kunnen de be woners van het gezinsvervan gend tehuis het uitstekend vin den. Tijdens de bijeenkomst in de Leiderdorpse Menswor dingkerk gaven de buren rui terlijk toe dat ze de ingebrui kname van april van dit jaar met angst en beven hebben gadegeslagen. „Nu is gebleken dat onze angst totaal onge grond was en we heten jullie dan ook van harte welkom," aldus een woordvoerder van de buren. Een aangeboden gie tijzeren open-haardstel ge tuigd van het warme hart dat de buurtbewoners dei mensen van Brunelkamp 9 toèdragen. De leiding van Brunelkamp 9, een naam voor het tehuis is nog niet gevonden, probeert de bewoners zo min mogelijk te „betuttelen". Zoveel moge lijk worden de mensen gewe zen op hun eigen verantwoor delijkheid. „Begeleiden bete kent in onze formule niet over heersen," aldus de vriendelijk glimlachende Teun Booij. „Men leeft zo vaak in de ver onderstelling dat geestelijk ge handicapten geen eigen me ning hebben, we proberen ze juist zoveel mogelijk voor zich zelf te laten beslissen. De be woners hebben allemaal een eigen bankrekening en ze heb ben daar zelf zeggenschap over." MEISJE (12) GESCHEPT Burgemeester v.d. Have temidden van de bewo ners van Brunelkamp 9.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4