Willeke, Chiel en Ivo bepalen TROS-gezicht Mireille M met eigen show Anita Kerr met elpee vol warmte TELEVISIE VANAVONI kok TELEVISIE DINSDAG RADIO VANAVOND RADIO DINSDAG nederland i NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 Happy Days, TV-serte 19.30 Holmes en Yoyo, TV-serte 19.55 rallycross 20.45 Mireille Mathieu NOS 21.35 Journaal AVRO 21.50 The blue Knight, TV-serte 22.40 Symbiose NOS 22.44 Journaal nederland ii 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.04 Addams Family, TV-aerie 19.30 Seniorenshow (herhaling) NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 Nederlands Elftal 20.55 Klaverweide (herhaling) 21.45 Jack Parneil Show 22.10 Achter het Nieuws 22.45 Socutera NOS 22.55 Journaal duitsland i 18.05 Schots vogeleiland, docu mentaire 18.35 Renpaarden 18.55 Journaal 19.00 Nieuws uit Noordrtjnland- Westfalen 19.05 Het geheim van de t kroon, TV-aerte 20.15 Hier und Heute 20.45 Kabillowitsch, kluchten 21.00 Journaal 21.15 Report 22.00 Alles of niets, quiz 22.45 John F. Kennedy, docun* r tal re 23.30 Journaal 23.50 Exposities in West-Bertljn 0.50 Journaal duitsland ii 18.00 Journaal 18.10 De vertoren eilanden, TVi rie 18.40 Draaischijf 19.20 4 4 Wlr 20.30 Dagtocht in West-Bertljn 21.15 Impulsen 22.00 Journaal 22.15 Un enfent dans la for, Franse speelfilm (1975) 23.45 Journaal 18.00 De muis op Mars 18.05 Klein, Ideln kleutertje 18.20 Circus Rondau, TV-serte 18.45 Open school 19.15 Sporttribune 19.45 Journaal 20.15 Rad der fortuin, quiz 21.00 Upstairs, downstairs, TV-4 rie nederland i duitsland i 11.00 Journaal 11.05 Draaischijf 11.30 The Sand Pebbles, Ameri kaanse speelfilm (1966) 13.05 Monitor 13.50 Persoverzicht 14.00 Journaal 17.15 Journaal 17.20 Verkeersveiligheid duitsland ii Hilversum i hilversum ii Hilversum i hilversum lil (Van onze popredactie) Tijdens een gezellige bijeenkomst vandaag in Blaricum heeft Anita Kerr samen met haar echtgenoot Alex Grob een elpee het licht doen zien, waarop liedjes die alle iets met menselijke warmte te maken hebben. Deze plaat kreeg dan ook als titel mee „Sound of Warm". Anita vindt dat de menselijke warmte in de huidige maatschappij verloren dreigt te gaan, omdat iedereen achter eigen welzijn aanjaagt. Zij maakt er geen geheim van, dat zij daarin zelf voorop loopt met haar constante pogen zichzelf onder de aandacht van het platenkopend publiek te brengen. Nu weer heeft zij voor deze plaat van alles en iedereen in werking gezet, met als resultaat, dat radio en tv dezer dagen alle ruimte aan deze muziek zullen geven. Maar Anita Kerr meent het vriendelijk tegen vreemdeiin- goed getuige de introductie die gen, maar ook tegen de mensen zij aan deze plaat hééft meege- waar je dagelijks mee werkt. geven: „Ik denk dat als ik een boek kon schrijven ik onder woorden zou brengen wat ik ervan vind dat de mensen tegen woordig zo'n gehaaste en ner veuze indruk maken. Wat nie- Maak tijd vrij voor mensen die je duidelijk nodig hebben, al is het alleen maar om met ze te praten. Let eens op hoe een medemens kan opfleuren wan neer je je open en vriendelijk mand zich realiseert, is dat hier opstelt. Doe het eens wat kal- alleen maar mensen door ge- mer aan en geniet van de na- kwetst worden. We leven op zo'n tuur, kijk naar de dieren prachtige planeet, maar nie- klein of groot en zie hoe ze mand schijnt dat nog te weten, leven. Er zijn miljoenen wonde- Iedereen is alleen maar met ren in deze wereld^ maar we zichzelf bezig. Misschien ben ik 1 wat men noemt nog van de oude stempel: wanneer iemand op staat om een bejaarde zijn zit- staan er niet meer bij stil. We zijn de hele dag op jacht naar materiële rijkdom. Toch zijn het niet de materiële dingen die ons plaats aan te bieden, of wanneer echt gelukkig maken; het gaat kinderen met respect tot vol- om menselijk contact. Ik zag wassenen spreken, dan doet mij dat goed. En is het geen heerlijk graag een wereld vol gelukkige mensen, die elkaar met respect, gevoel om bij het winkelen een warmte en liefde bejegenen. Zo glimlachende bediende te tref- groot is ^deze wereid^met We fen, die echt even de tijd voor je heeft? Oftewel.stel je ge rust open voor je medemensen, dat is een mooier cadeau dan welke materiële gift ook. En er zijn 1001 manieren om menselij ke warmte te bewerkstelligen: Besteed bijv. eens wat meer tijd aan je eigen gezin. Doe samen leuke dingen. Wees opgewekt en zijn één familie, een gfote fami lie, die samenwoont op deze aar de. Menselijke warmte, dat is de term waarmee ik mijn ideale wereld zou aanduiden, een we reld met „warme" mensen, die elkaar tot vreugde zijn. Maar ik ben geen schrijver of woord kunstenaar, dus vertaalde ik mijn gevoelens in muziek". hilversum ii KRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn.7.20 Het levende woord. 7.25 Badinerie 7.54 Overweging. 8.00 Nws. 8.11 Echo. 830 Aubade. 9 00 De Letter M. (9.30 Scheep- Met Joris Ivens en Marceline Loridan gingen wij gisteravond verder na „hoe Yoekong de ber gen verzette". In de tweede afle vering van de film ging het over „een vrouw, een gezin". En vooral om Kao Choe-Lan, een geschoolde arbeidster in een lo- comotievenfabriek, waar ze (op het moment dat de film werd gemaakt) al weer een jaartje of veertien werkte. Kao Choe-Lan bleek ook een man en een doch tertje te hebben en een familie (moeder, broer en schoonzuster) waar ze bij inwoonde. Door toe doen van Ivens en zijn echtge note kwamen wij weer veel te weten over hoe het Kao Choe- Lan en haar familie in dit leven verging en vergaat. Zo vertelde de moeder over de ongetwijfeld barre Chinese toestanden van weleer, de dame zelf gaf blijk van haar inzichten inzake huwe lijk-liefde (haar man moest ook „politiek betrouwbaar" zijn) en haar collega's legden niet altijd even vlijende getuigenissen over haar af, zoals collega's overal ter wereld dat, geloof ik, wel geneigd zijn te doen. Ivens en zijn vrouw waren daarbij weer te werk gegaan met een letterlij- RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT'1'' MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 PAGINAIM The Blue Knight Een narcotica-handelaar moet gearresteerd worden. Als Bum per en zijn collega's zijn huis omsingeld hebben komt de „sneeuwman" naar buiten: hij wordt doodgeschoten door Con rad, een onervaren politieman. Om zijn daad te verbloemen vertelt Conrad dat hij Bumpers' leven heeft gered omdat deze speurder anders het slachtoffer van de handelaar zou zijn ge worden. Ned. I, 21.50 uur. Addams Family Korresponderen is leuk, maar (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Willeke Alberti, Chiel Montagne en Ivo Niehe zullen in het komende winterseizoen voor een belangrijk deel het gezicht van TROS-tv bepalen. In „Willeke's Troeven" op de vaste dinsdagavond zal Willeke Alberti haar voorkeur op nationaal hitgebied laten gelden. Chiel Montagne komt eens in de veertien dagen met een nieuwe spel programma, terwijl Ivo Niehe een sport-spelshow gaat presenteren. In het programma-onderdeel, dat door Willeke Alberti wordt verzorgd, treedt een uit achttien man bestaande big band op o.l.v. José Marcello, die hoofdza kelijk voor nostalgische muziek zal zorgen. Nog weer een ander programma in de lichte sfeer knjgt als titel „Gast Vrij" mee. Dit zal worden gepresenteerd door Robert Paul en zal steeds betrekking hebben op een Nederlandse artiest, die op dat moment in de belangstel ling staat. De Mounties keren de komende winter terug, evenals Martlne Bijl en Marco Bakker, die in eigen shows in de weer zullen zijn, zo goed als Theo Olof weer de kans krijgt in een eigen pro gramma. Ook Henk v.d. Meyden komt terug, zij het in een nieuw jasje. De TROS is openlijke samen werking aangegaan met de Ne derlandse platenindustrie en maakt samen met dit commer ciële fenomeen een „Edison Ga la". Jen Keja blijft ook de komende winter vertoeven in de sfeer van Guy de Maupassant. Van deze auteur staan er drie tv-spelen in het programma, die door Anton Quintana zijn bewerkt Het theater van John Lanting zorgt daarnaast voor een aantal vrije produkties met daarin acteurs als Rijk de Gooyer, Ronnie Bier man, Luc Lutz en Simone Roos- kens. Elke dinsdag staat ook Wibo v.d. Linde met zijn .Aktua" op de lijst. Hij is een samenwerk- Ivo Niehe brengt een sport-spelshow op de buis. Robert Paul bouwt eigen programma's rond Nederlandse Willeke Alberti gaat zich bezig houden met de Nederland artiesten. stalige Top Vijf onder de titel „Willeke s Troeven In de show van Mireille Ma thieu die de AVRO vanavond uitzendt ontvangt zij als gasten Sac ha Distel en Dionne War wick. Mireille Mathieu, die in het Zuidfranse Avignon werd geboren wilde al op jonge leef tijd zangeres worden. Ze was de oudste van veertien kinde ren en omdat haar ouders arm waren moest ze al vroeg mee helpen. Door haar werk thuis kon ze niet goed meekomen op school en ging zij al snel in een fabriek werken; wel deed zij regelmatig mee met zang-wed strijden. Toen ze achttien was' mocht ze optreden in een televi sie-uitzending en ging zij voor het eerst van haar leven naar Parijs. De kranten waren de volgende dag vol lof over haar, omdat men vond dat men nog zooit zo'n stem had gehoord sinds de dood van Edith Piaf. Impresario Johnny Stark vond dat ook maar hoorde waar schijnlijk nog harder de kassa's rinkelen. Hij besloot zich over Mireille te ontfermen. Ze kreeg zanglessen en Stark vernieuwde haar garderobe en sloot de no dige kontrakten af. Mireille Ma thieu, is nu een ster die in het hedendaagse Frankrijk niet weg te denken is. Ned. I, 20.45 uur. Seniorenshow gewijd aan wonen op Ned. II om 19.30 uur. als je je korrespondentievrien- bent, dan wordt het wel moeilijk dinnetje wijsmaakt dat je een wanneer je kaal bent en je haar knappe romantische jongeman toch één keer wil ontmoeten. Oom Fester staat voor dat pro bleem. Ned. H, 19.04 uur. Klaverweide De aflevering „Drie stappen te rug" die de VARA uit zendt, brengt wethouder Kuipers in moeilijkheden. Arie Vonk over- lijdt omdat zijn dochter Patricia niet alleen wil blijven, komt ze bij Kuipers wonen zodat ze met zijn dochter kan optrekken. Voor Kuipers dreigt een faillis sement, wanneer zijn drie-tons huizen niet verkocht worden. Het komt zelfs zover dat hij zijn eigen huis moet verkopen. Hij trekt met Patricia in een van zijn eigen villa's. De gemeen schap denkt niet langer meer aan een vaderlijke verhouding, de raad dient een motie van wantrouwen tegen hem in, maar Kuipers houdt voL Ze zijn nog niet van hem af. Ned. H, 20.55 uur. 18.00 (S) Daar waar de molens staan, een muzikale rondreis door Ne derland. PP: 18.19 Uitz. van de CPN. 18 30 Nws. 18.41 (S) De grote opdracht. 18 55 (S) Metterdaad 19.00 (S) Ronduit: Muzikaal en inform, progr. voor jongen. 19.40 (S) De Bijbel open. 20.00 (S) Gramm muz. 20.15 (S) Een bruggehoofd in het oerwoud, hoorspel. 21.00 (S) Report, van de schooldag van de Geref. Kerken (VrijgemNOS: 21.30 (S) Intern. Koorfestival 1977. 21.40 Voor blinden en slechtzienden. 21.55 (S) Ambu: in form. en verzoekplaten voor Antillianen in Nederl. 22.25 Bond zonder Naam. 22.30 Nws. NCRV: 22.40 (S) Nocturne: Amsterdams Kamerorkest olv Marinus Voorberg. VOO: 22.55 (S) Inform.show en actual. 23.55 Nws. Populaire Avondoverdenking. Andriessen, bijna Robert Hol, bas en no. 21.35 (S) boeken, schrijvers en Vochtplekken. hoorspe het oog op morgen met Aktuel. overz. 23.10 De krant gen en om 23 20 Den 23.55 Nws. NOS. 18 03 De vakaturebank. NOS-maal. AVRO: 19.02 (S) Het tijdperk. 20.02 Superclean De Negen-uur-jazz-show. journ. 22.05 (S) Blues. 23.02 (S) Candlelightshow journ.) N0S: 1 (S) AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) AVRO-klok. (7.30 Nws. 7.41 Radiojourn.) 8.30 Nws. 8 36 Gymn. voor de huisvrouw. 8.36 De Groenteman. 8.50 Morgenwijding 9.00 (S) Gevarieerd. NOS: 9.30 Spiegel van België. AVRO. 10.00 radio Lawaai pape gaai, kinderprogr. 10.10 Arbeidsvitami nen. verzoekpl progr. (10.30 Nws. 10.33 Radiojourn.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, een uur allerlei. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Radio journ. 12.55 Knipperlicht, ver- keersmagazine 13.25 Beursplein 5. 13.30 'n Middagje AVRO muziek, in form. en service. (15.30 Nws. 14.33 Radiojourn 17 00 Voor ons gemaakt (door ons gekraakt), kinderprogr 17.20 Overh.voorl.: De Nederl. Antillen. 17.30 Nws. 17.32 Radiojourn. 17.45 Toppers van toen, gramm.pl. ke nauwgezetheid, die op i duur toch wel een tikje v moeiend is. Sommige kijk bleken te zijn gevallen over tolken-vertaling, die bij de f geleverd wordt. Maar dat beurt, zo werd meegedeeld, verzoek van de makers zei die van mening zijn dat ondertiteling afleidt van l beeld. Daar zit zeker iets in. B dan ook, „deze vrouw en gezin" werden door het cine ten-echtpaar duidelijk exemp risch gesteld voor de vrouw en de gezinnen in het China f na de culturele revolutie, min of meer ook voor een geli kig huwelijks- en gezinsleven een zonnige, maatschappeli omgeving. Maar om daarin n te kunnen gaan moet je ws schijnlijk een geloof hebben, wel een geloof dat inderdi (Mao-istische) bergen verzet. „Hier en Nu" hield ons de zat dagavond uitstekend op hoogte van de benauwei gang van zaken in Assen Bovensmilde. Of, om met R Eijbersen te spreken: wij kre| beelden te zien „die aan burgeroorlog deden denken". HERMAN HOFHUI2 ing aangegaan met de sportre dactie van zijn omroep. Dit re sulteert hierin, dat Ivo Niehe een sport-spelshow gaat bren gen. Dit gebeurt eens in de maand onder de titel „Match point". In „Informatie op woensdag" zullen opnieuw bepaalde the ma's in discussievorm ter spra ke komen, zoals eerder te doen gebruikelijk. Hierin zal om. het vluchtelingenprobleem aan de orde worden gesteld. Terwijl voor de jeugd „Ren je rot" blijft, is samen met het Amsterdamse speel theater een reeks produkties ontwikkeld voor de woensdag- en zaterdag middag. Het aantal aankopen van de TROS in het buitenland blijft ongeveer op hetzelfde peil. Hier toe behoort een musical als „High Society" met Bing Cros by, Frank Sinatra, Grace Kelly en Louis Armstrong, maar ook de „West Side Story" en „Oli ver" met niet minder bekende acteurs. Barbara Streisand zien we in „Furrny Girl" en andere bekende acteurs in „Seven Bri des for Seven Brothers". Voorts is een Britse serie aange kocht, getiteld „The Duchess of Dukestreet", een BBC-drama in vijftien afleveringen over het le ven van Rosa Lewis. Deze be gon als keukenmeisje en eindig de als eigenaresse van een van de grootste hotels van Londen. Van de BBC werd verder aan gekocht de 13-delige serie „I Claudius", die handelt over deze opmerkelijke Romeinse keizer. Op het scherm keren terug „Man over de vloer", „Wordt u al geholpen?" en „Oh, moeder, wat is het heet". Gehandhaafd blijven „De verpleegsters en series als „Pepper", Baretta" en „Charlies Angels" zullen inci denteel op het TROS-scherm blijven verschijnen. Uit Japan komt de avonturense- rie „The water margin" over de klassieke volksroman „Shui Hu Chuan", waarvan de uitzending in tien afleveringen inmiddels vast staat Verder komen er weer natuurfilms van de Ita liaan Bruno Vallati, een serie Walt Disney en uiteraard „De man van zes miljoen". Voor de kinderen blijft „Calimero" en voegt zich daarbij de „The New Mickey Mouse Club". Op het programma staan voorts een show met Udo Jürgens, een nostalgische documentaire over Java, een sociale documentaire over in de steek gelaten kinde ren en een expeditie naar de Himalaya In de maak bij de TROS is zoals we al schreven een bewerking van Bomans' boek „Erik", ter wijl Dick Maas opdracht kreeg een tv-spel te schrijven. Bassie en Adriaan zijn twee clowns, die vooral de kinderen hopen te ple zieren. Chiel Montagne komt met een nieuw spelprogramma. Op alle vier Hilversumse radio- zullen afwijken van wat we eer- zenders zal de TROS blijven der te horen kregen, ofschoon komen met publieksgerichte er wat verschuivingen in de pro- programma's, die niet al teveel grammering optreden. HillYHii-1'li Echo 13.40 Vreemdeling huis. 14.00 Lange vingers: 15 00 In de wachtkamer. 16.03 Spreekuur. NOS: 17.00 mijn tijd wel duren- progr. en grondstofaangelegenheden. (S) Eurolight. 17.40 Inform uit di 17.55 Meded. VARA: (Van 7.C gen van de ders, 9.03

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2