AV Holland terug in hoofdklasse DERDE VERLIES PERNIX zege voor Ruimt experimenterend Foreholte: 16-7 Goede prestaties Jan van Heek! Spectaculaire winst BC Veglo SPORTTRIBUNE i ONBEPERKT TREINREIZEN DOOR NEDERLAND LEIDSE COURANT, pacina* (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Bl| reglonalewedstrljden van de Spartaan heeft de al laren meedraaiende Jan van Heek gezorgd voor een zeer goede prestatie bij het speerwerpen. Met 64.62 meter maakte hij duidelijk nog altijd tot de Nederlandse top te behoren. Ook Nico van Noort, ook al lid van de organiserende vereniging, zorgde voor een fraai resultaat, maar dan bij het discuswerpen: 43.32 meter. Behalve het speerwerpen voor ne ren en de 3000 meter termwed strijd werden de nummers in twee of driekamp afgewerkt. Op de sprinttweekampen voor heren kon geen van de atleten uit de regio imponeren. De tweekamp discus werpen/kogelstoten werd daaren tegen een afgetekende overwin ning voor Nico van Noort. Met de kogel kwam hij tot 11.68 meter. Jan van Heek werd hier derde met 37.62 discus en 10.55 kogel. De 3000 meter termwedstrijd werd ge wonnen door de Spartaan voor AV Leiden. Bij de dames was er maar weinig deelname. De sprinttweekamp werd een zege voor Tineke de Groot (Bataven) met 13.0 voor de en 26.3 voor de 200 meter, et Hendriks (Bataven) kwam tot 13.1 en 26.5. Anne Politiek (Bataven) liep ook 13.1 op de 100 meter. Paula Kortekaas (Spartaan) stootte 10.57 met de kogel. Jan Hoving (AAV) toonde zich weer de sterkste bij het discuswer pen/kogelstoten: 35.76 en 12.34. Bert Mens (Spartaan) kwam met de discus tot 32.75. Bij de B-junio ren kwam Henny van Egmcnd jnze ïS (AVL) met de discus tot i,ge terwijl Ard Vermeulen (Sparti,erll met de kogel tot 11.99 en meUi». speer tot 42.27 kwam. Johntfer| Loon (Spartaan) sprong een 5.98 ver. b|n| Bij de verspringtweekamp (|t|,c B-meisjes was een spannue strijd tussen Klarien Winkelmive (Spartaan) en Imca Cohen (AV|n zien. Klarien Winkelmolen wo^ teindelijk met vijf centimeter^ schil: 4.60 en 4.70 tegen 4.6. 4.62. Ook op de sprinttweek moest Imca Cohen net het ori^ j, spit delven. Hier was het t^n Jacqueline Bierman (Spartaje 13.1 en 13.2 tegen 13.4 en jj,t to (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Van de vier ploegen die In de landelijks competitie de finale hadden gehaald Is alleen de herenploeg van Holland suc cesvol geweest. Dit team Is na een éénjarig verblijf In de eerste klasse weer teruggekeerd In de hoofdklasse. De dames van de Spartaan en AAV kwamen mede door de afwezigheid van enige van hun vedetten niet verder dan een vijfde plaats In respektleveli|k de hoofd- en de eerste klasse. De Holland-dames werden vierde in de vierde klasse en misten daar door voor de tweede keer de overgang naar de derde klasse. De dames van de Spartaan moes ten het in de finale doen zonder Marga Kortekaas en Joke van Ger- wen. Dit zal ongetwijfeld veel ge scheeld hebben. Ze werden nu vijfde met 15.296 punten. Janet Bosman scoorde goed met 15.2 op de horden en 59.7 op de 400 meter. Marjan van der Niet sprong evenals Annemiek Bouma 1.65 hoog en liep de 200 meter in 25.2. Leny van der Poel had slechts 2.16.3 nodig voor de 800 meter. Annemiek Bouma kwam met de speer ook nog tot 32.90 De 4 x 100 ging in 49.8. Holland heeft het vorig jaar verlo ren gegane terrein al weer snel goed gemaakt. In Nijmegen wer den ze met 21.872 punten duidelijk eerste voor de AV Haarlem. Vooral Dick van der Vijver verraste hier met 10.9 op de 100. Mark van Vliet dook weer over de 4.40 heen bij polshoog. Ook Frans Kroone was weer goed op dreef op de 800: 1.55.9. Alfred Verhoef liep de 100 in 11.0. Op alle andere nummers werden zeer goede gemiddelden genoteerd. Op de 5 km bijvoor beeld liepen Nico Volker en Gerard van der Ham 15.33 en 15.35.2. De 110 meter horden werd door Tom Saat en Aya van Gemeren afgelegd in 15.9 en 16.1. Kees Justus Vogel sprong niet minder dan 6.80 ver. De estafettetijden waren 44.1 en 3.28.9. De dames van AAV, die Ella Hoog- endoorn misten, zij blesseerde zich bij het inlopen, kwamen tot een puntentotaal van 11.804 het geen niet meer opleverde dan een vijfde plaats. Ingrid Hoogeveen had zoals gebruikelijk weer een grote inbreng met 39.32 discus en 40.92 speer. Lia van der Jagt liep de 400 en 800 in 64.1 en 2.27.6. Joke Wijfje noteerde op deze laat ste afstand 2.24.4. De estafettetijd was 52.1. De Holland-dame* zullen ook het volgende jaar weer uitkomen in de vierde klasse. Op eigen terrein werd het duidelijk dat het hun vooral aan een echte topper ont breekt. Joske Boom liep een goe de 100 meter: 12.8. Alice Saat sprong 5.20 ver en Marion Kom- deur liep de 800 in 2.23. De estaf ette was weer goed verzorgd en werd in 51.2 afgelegd. Van onze badmlntonmedewerker LEIDEN Zeer rooskleurig Is de eerste com petitiewedstrijd voor badmintonclub Veglo uit Lelden verlopen. Veglo, viert 7 oktober het 20-Jarlg bestaan, versloeg met 6-5 het gere nommeerde Vlletwljk uit Voorschoten op eigen bodem, de sporthal Vllethorst. De grote verras- slngsstoot gat Vegto-speler Dick van Wijk die Plm Koemans In twee sets, 15-12 en 15-11, klop gaf. B.C. Vlletwljk, die meende dat B.C. Veglo door het vertrek van „1e heer" Andró de Rooy naar Haarlem, dusdanig verzwakt was dat het een „gebakken eitje" zou worden had zwaar verkeerd gedacht. Ook Jan Slingerland, van B.C. Leiden naar Veglo overgewipt, won al zijn partijen in zijn debuut bij de Veglo-eersteklasser. „Ik zit nu in een team", aldus Jan Slingerland, „waar iede reen knokt, en dat heb ik graag". Ook Irene de Vrind, nu doorgestoten naar het 1e team Badminton won haar partij tegen Jorinde Bisschops. Samen met Helga van Balgooij won Irene ook het schops moesten hun eerste nederlaag sinds jaren in de dames-dubbel incasseren! Alleen Hans van Harteveld had kennelijk zijn dag niet. Hij verloor van Vlietwijkspeler Alfons van de Berg. De meest spectaculaire partij was de mix-dubbel van Jan Slingerland en Helga van Balgooij tegen het Voorschotense dubbel Jorinde Bis schops en Pim Koemans. Op een gegeven moment stonden Jorinde en Pim met 13-0 voor. Veglo kwam toen nog terug tot 11 en verloor die eerste set met 15-11. Het Vlietwijk-dubbel was daardoor toch zo aangeslagen dat de twee volgende sets verloren werden met 15-11 en 15-10. De overwinning dus voor Veglo die ook z'n tweede en derde team zag winnen. Het vorig jaar gedegradeerde B.C. Lelden ver loor de eerste wedstrijd in de landelijke tweede klasse met 5-3 van Aristo uit Scheveningen. „Wij hebben", aldus routinier Enzo Spadon, „ons team voor 75% moeten wijzigen. Jan Slinger land is vertrokken en ook Jolanda Heemskerk is weg en Lineke Laman is in blijde verwach ting. Wij moeten nog goed trainen op de dubbels en mix-dubbels". Nu werden al die partijen in drieën verloren. Enzo Spadon verloor ook samen met Herman Strik de herendubbel doordat hij tijdens die partij geblesseerd raakte. De kans op een gelijkspel was toen helemaal verkeken. Debutant Mans Slats maakte een goede entree in het team van B.C. Leiden door haar single te winnen met 11-6 en 11-4 van E. Bos. RONALD VEEREN (Van onze sportredactie) LEIDEN Voor het Leldse korf bal Is het afgelopen weekeinde niet slecht verlopen. Van de In de hogere klassen uitkomende teams moest alleen Pernlx zijn derde achtereenvolgende grote nederlaag slikken: 6-10. De Danaï den daarentegen kwamen wel tot een zege op Het Zuiden: 10-9. Ook Fides Pacta voegde twee punten aan hun totaal toe. De Danaïden—Het Zuiden 10-9 (6- 6) De beide ploegen ontliepen elkaar niet veel in kracht. Dit kwam ook duidelijk tot uiting in het scorever loop van de eerste helft. Na de rust wist De Danaïden een voorsprong van twee punten op te bouwen. Hier had Het Zuiden geen verweer tegen. De punten werden gemaakt door: Fred van Duyn (3x), Kees Chris- tiaanse (3x), Mat Baart (2x). Ivonne Kamerling en Henny Devilee. PSV—fides Pacta 4-5 (2-3) Fides Pacta mag dan wel de gehe le wedstrijd voor of gelijk gestaan hebben een echt duidelijke zege was het niet. De beide ploegen waren geheel aan elkaar gewaagd. Kort voor het einde, toen Hen Brakel 4-5 maakte, werd de wed strijd beslist. Gescoord werd er door: Hen Brakel (2x), Joke Noord- ervliet, Ruud Niessing en Dick Rijs- bergen. Pernlx-KVS 6-10 (4-5) Voor Pernlx zal het waarschijnlijk een zwaar seizoen gaan worden. Ook In deze wedstrijd was het afmaken en afvangen matig ver zorgd. Tot aan de rust bleef Per nlx, dankzij wlndvoordeel, op ge lijke voet Na rust ging het weer helemaal verkeerd. Daan Vree ken, Johan Mulder, Kees van der Kraan en Willy van der Kooy zorgden voor de punten. Zuiderkwartier—OKC 10-7 (6-4) Vooral na de pauze was Zuider kwartier veel sterker dan DKC. Voor de rust wisten de Leidenaars wel een voorsprong op te bouwen maar de strijd was toen zeker nog niet beslist. Els Lardé (2x), Dirk Jan de Kreek (4x), Dick Derksen (2x), Ineke de Hertog en Wil de Wit joegen de bal door de korf heen. Celerltas—De Algemene 3-11 (3-8) De Algemene wees de nieuwkomer Celeritas op zeer forse wijze terug. Binnen de kortste keren stond De Algemene met 5-1 voor. Na rust, toen De Algemene zelfs windvoor- deel had, werden er verrassende wijze slechts drie punten ges coord. Ruud van Vliet (3x), Wim Iterson (2x), Aad Rusman (2x). Henny Rusman (2x), Wim van Vliet en Ivonne Uphof zorgden voor de ruime zege. TOPSMS 8-6 (3-2) Pas in het laatste kwartier wist TOP dat ongeveer van de zelfde kracht als SMS was van de tegen stander weg te lopen. Zonder moeilijkheden werden toen de twee matchpunten binnen gehaald. Gescoord werd er door: Kees Zuurmond (2x), Peter Ciggaar, Bert Staal. Jacqueline Westerbeek, Ine ke Westerbeek en Jan Willem Sim- melink. ODO-FIks 7-2 (3-2) Tot aan de rust wist Fiks nog tegenstand te bieden. Toen was het echter al duidelijk dat Fiks het zwaar zou gaan krijgen. Er werd nog wel gewisseld maar het mocht niet baten. De twee punten kwa men van Marjan Huizing en Robert van der Kraan. Crescendo—OSCR 5-8 (3-4) Crescendo verloor niet alleen de wedstrijd maar ook een speler. John Huigsloot moest met een ernstige hoofdwond naar het zie kenhuis gebracht worden. Dit ge beurde in de tweede helft waarin Crescendo, misscien mede door dit voorval, zich bij een nederlaag moest neerleggen. Marlies Alberts (2x), Wilfred Cornelisse, Benno Baak en Piet l'Ami scoorden. FluksVelocltas 4-2 Door de wind wisten de beide ploegen niet tot scoren te komen. In deze vrij matige wedstrijd werd vrij ruw gespeeld, lbo Schutte en Rien van Poelgeest zorgden voor de Velocitas punten. BKCKNS 6-5 (1-3) Tot ver na de rust ging het goed met KNS. Het team kwam nog mei 5-2 voor maar werd toen te over moedig, waarvoor het een zware tol moest betalen. Liesbeth La- laauw (2x), Charles Steiger, Rene Kolen en Henny Slegtenhorsl schoten raak. Het eerste doelpunt van Pernix, dat uiteindelijk met niet minder dan 10-6 zou gai verliezen van KVS. m De eerste wissel van de Holland-dames bij de 4 x 100 meter, waarop zij tweede zouden worden. Alice Saat neemt de stok over van Marion Komdeur. Van onze handbalmedewerker LEIDEN Foreholte kon het zich tegen Wlngs permitteren om te oefenen op competities. Die wa ren nog niet perfect, maar de individuele kwaliteiten van speel sters als Hannle Boskamp, Nel Geerlings en Lenle van Beek ble-. ken voor de debutanten In de regionale eerste klasse toch ruim schoots teveel. In de eerste helft bleef de marge tussen belde ploegen nog acceptabel, 8-5 voor Plantenhoek-Foreholte, maar na de hervatting ging Foreholte steeds duidelijker domineren. De 4-2 en 5-1 defensie van de Voor- houtse formatie was voor de Haagse dames onneembaar. Al leen vla strafworpen kon Marlies van de Nleuwendljk worden ge passeerd. Hannle Boskamp be nutte drie van de vier strafworpen onbrlspelljk. Met Nel Geerlings, 4 treffers, tekende zij met 6 doel punten voor 10 van de 16 Forehol te treffers. Marlies van de Nleu wendljk gaat het in het doel steeds beter doen. Weliswaar moest zij In de tweede helft twee maal capituleren voor een straf schop, zoals reeds vermeld, maar zl) bleef ook tweemaal meester van het terrein bij een knalharde kogel vanaf de zeven meter. In de regionale tweede klasse was na vorige week Northa nu ook HVS kansloos tegen het Haagse Athene. Met de rust stond Athene met 8-4 stevig aan de leiding, maar die marge was voor HVS beslist niet in overeenstemming met de krachtsverhouding. Vla de hervat ting echter was Athene zonder meer de betere ploeg. Het werd een ruime zege voor de Haagse ploeg, 19-10. In de afdelings eerste klasse moest Sanocel/Saturnus een 12-19 ne derlaag incasseren tegen de reser ves van AHC '28. AHC '28 kon in de tweede helft de marge bij de rust, 9-4 wat geflatteerd nog uit bouwen. Northa boekte met slechts zeven spelers, waaronder invaller Jan den Elzen, een verras sende zege op Hercules 2, 14-13. De invaller bleek een gouden greep, want hij scoorde liefst vier maal. In de laatste minuut van de wedstrijd zette Piet van der Geer de kroon op de inspanningen van zijn team met een daverend schot waar de Haagse doelverdediger al leen maar naar kon kijken. Bij de dames in deze klasse toon de MMO zich veel sterker dan NIO, dat met rommelig spel alleen be reikte dat MMO niet tot een goede prestatie kon komen. Overigens was het van meetaf aan duidelijk duidelijk wie aan het langste eind zou trekken. Met de rust stond MMO met 5-1 voor, het einde kwam met een 9-3 zege voor MMO. Topscorers bij MMO waren Margret Volwater, 3 treffers, en José Elsgeest, 2 treffers. In de afdelings tweede klasse verloren de heren van MMO na een gelij- kopgaande strijd, rust 5-7, met 13-16 van VELO. Gerard Elsgeest was met 7 doelpunten zonder twij fel de beste schutter bij MMO, gevolgd door Hans Elsgeest die viermaal raak schoot. De dames van Jong Ade kwamen nog onverwacht in moeilijkheden tegen VELO. Nadat Jong Ade bij rust een 5-2 voorsprong had opge bouwd, slaagde VELO er in die marge na de hervatting volledig weg te werken: 5-5. Onder aanvoe ring van Helma van der Geest sloeg Jong Ade vervolgens toch nog hard toe. Doelpuntenmaak- sters: Helma van der Geest 6x, Margreet van Leeuwen 2x en Lydia v.d. Poel. In samenwerking met de J w NEDERLANDSE g SPOORWEGEN g biedt de LEIDSE COURANT zijn lezers op zaterdag 17 september 1977 tegen j sterk gereduceerd tarief een dag y U vertrekt vanuit het dichtst bij uw woonplaats gelegen station en reist krls-kras door het gehele land; onbeperkt in- en uitstappen. Dus waar u maar wilt. (Niet geldig In D-, TEE- en extra treinen). De tarieven zijn: 2e klas volwassenen 15.- (normaal 29,-). 2e klas kind (4 t/m 9 jaar) 7.50 (normaal 14,50). De kaartjes zijn vanaf heden dagelijks (behalve op zaterdag) verkrijgbaar op onze kantoren Kort Rapen burg 2, Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18