Afwerking onvoldoende bij Noordwijk RCL: pressie zonder resultaat Zege Quick Boys geen maatstaf Rijnsburgse Boys handhaaft zich MMO verrast Rijpwetering SPORTTRIBUIME ZWAK DERBY LISSER BOYS-ARC TELEURSTELLEND LANDSKAMPIOEN IJSELMEERVOGELS ONTHUTSEND Randstad Sport-Bernardus zonder treffers KNVB zaterda KNVB zaterdag Lisser Boys' rechterspits Jan van Slooten maakt het de ARC-defensie lastig. Het was overigens een van de weinige keren, dat Lisser Boys enig initiatief ontplooide. Ook ARC stelde zich te behoudend dp, waardoor het teleurstellende duel in 1—1 eindigde. Vierde klasse LEIDSE COURANT Ven onze sportredactie NIEUW-LEKKERLAND - Tien minuten voor tijd kreeg Noordwijk waar het eigenlijk al zo lang recht op had. Op het moment waarop Noord wijk zich al leek te hebben neergelegd bij de onrechtvaardige 1-1 bij Nieuw Lekkerland, sloeg de Eelman-brigade dan toch nog toe. Eén van de, in die periode zeldzame vloelende Noordwijk-comblnaties (Van der Veen, Brörlng) bracht Rob Suttorp in stelling. Even hield het onrecht vervolgens stand de falende Noord- wljksplts raakte de staander toen was het gebeurd met Nieuw Lekkerland: Frans van der Veen tikte de terugspringende bal alsnog te gen de touwen: 1-2. De dan toch nog moeizaam tot stand gekomen Noordwijk-winst, mocht zaterdag in het afgele gen Nieuw Lekkerland volledig verdiend worden genoemd. Immers: op bijna alle fronten was de roodwitte elf uit Noordwijk de meerdere van de. dit jaar in de hoogste klasse debuterende tegen stander. Op bijna alle fronten uitgezonderd één: de afwerking. Want, Noordwijk mocht dan individueel en collectief duidelijk sterker voor de dag komen, het counterende Nieuw Lekker land was ook gevaarlijk. Zag ook kans in de negentiende minuut de leiding te nemen. Nadat doelman Cees den Besten Ab Spaarderman en John van Dijk moeizaam van goals had afgehou den. doelpuntte Nieuw Lekkerland-middenvelder Arie van der Ham wel. De door scheidsrechter Brand terecht toegekende vrije schop Ab Spaanderman had Kees Smit met beide handen vastgehouden werd door Van der Ham be kwaam genomen. Vanaf twintig meter carambo leerde de bal via de binnenkant van de rechter- paal achter Noordwijk-goalie Henk van Buytene: 1-0. Een tweede vrije schop zou de tweede treffer in dit duel inluiden. Ook al omdat scheidsrech ter Brand niet wachtte totdat aanvoerder Slob terug was in zijn verdediging Slob had van de arbiter op het middenveld te horen gekregen dat Ton van Wijk officieel was gewaarschuwd stichtte de hoge vrije trap van Jaap van Kesteren paniek in de Nieuw Lekkerland-gelede- ren. Doelman Den Besten tastte mis en Piet Alders werkte de bal in het verlaten doel: 1-1. Na de hervatting verdween het Noordwljk- overwlcht. Het middenveld van de roodwltten viel conditioneel wat terug (Boot en Ab Sf derman werden dan ook gewisseld voor Gerlof en Slem van Beveren) en het zM naar uit dat de thuisclub de kostbare pu deling zou kunnen vasthouden. Totdat stopper Frans van der Veen de winnende produceerde: met die treffer het velö hoekschoppenoverwicht tenminste nog e zins In de score tot uitdrukking brengend. EN Gert-Jan Ois/ [l (Van onze sportredactie) LEIDEN Het sterk gestarte RCL heeft zijn eerste verllespunt moe ten Incasseren. Tegen het altijd lastige Vitesse, uit Delft, konden de Leiderdorpers niet tot scoren komen. Dat lukte ook de tegen standers niet, zodat de eindstand 0-0 was. Zoals verwacht speelde Vitesse de gehele wedstrijd op een snel doel punt waardoor de tegenstanders verplicht zouden worden om in de aanval te gaan. zeker niet hun sterkste punt. De mogelijkheden hiertoe waren aanwezig maar eerst miste Hans Braat, na aangeven van Leo Holl, en vervolgens was het Wilbert Witteman die net iets te kort kwam. Na de actieve openingsfase, waar in Vitessenaar Ed Blok nog een keer net over schoot, bleef het lange tijd rustig. Vijf minuten voor rust vloog echter weer de vlam in de pan. Jan van Duyn mocht op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nemen. Hieruit ont stonden goede kansen voor Wil bert Witteman en Ben Heemskerk maar doelman Hans Schot rea geerde beide keren uitstekend. Na rust kreeg het publiek, dat naarmate de wedstrijd vorderde steeds duidelijker om een doelpunt begon te schreeuwen, ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien. RCL bleef wel druk uitoefenen, maar kwam maar enkele keren tot een echte kans en Vitesse hield het op het spelen op de counter. De beste kansen in die tweede helft kreeg Ben Heemskerk. Hij was echter weinig gelukkig met zijn schot terwijl doelman Hans Schot een goede partij stond te spelen. De klok bleef doorlopen en er begonnen steeds meer risico's aan het pressievoetbal van RCL te kleven. „Dat countervoetbal blijft altijd gevaarlijk. Vooral tegen het einde van de wedstrijd. Als de tegenstander dan nog scoort dan ben je weg", aldus trainer John Hugenin. die na afloop van de wedstrijd best tevreden was over het door zijn team geleverde spel. (Van onze sportredactie) KATWIJK - De vreugde bij Quick Boys was begrijpelijk. Niet alleen was tegen het duel met IJssel- meervogels opgezien vanwege de reputatie van de regerende lands kampioenen, maar bovendien be gon het de Katwljkers dwars te zitten, dat er na twee compeltie- duels nog niet gescoord was. In de 2-0 zege werd na afloop daar om ook een beetje een overwin ning op de eigen schotloosheid gevierd. Een 'feestje' waarbij ma tiging overigens wel op zijn plaats was. Immers, de Improduktleve periode werd afgesloten dank zij een vlak voor rust blunderende Spakenburgse defensie en (wat veel erger was) Quick Boys bleek daarop niet in staat te zijn om het onthutsend zwakke IJsselmeervo- gels op een grotere achterstand te zetten. Het werd niet meer dan 2-0 en daarmee bleef de 'Vogels' een verdiende ontluistering be spaard. Voor. de wegens ziekte niet-actleve trainer Arie Lagendijk zal deze eerste winst dan ook geen definitieve maatstaf ziln. Wie wel wist waar hij aan toe was. was collega Pierre Stevenaart. Hij zag zijn ploeg in de eerste drie wedstrijden slechts twee punten behalen, een start zelfs voor IJssel- meervogels erg zwak: "We starten meestal in de competitie niet best. maar wat er nu aan de hand is: ik weet het niet. Als we achter komen is het bij ons tegenwoordig gebeurd. Voor hetzelfde geld wordt het vanmiddag ook 4-0 of meer". De gelouterde oefenmeester van de Spakenburgers gaf daarmee een juist oordeel. Usselmeervogels was het laatste half uur van de wedstrijd rijp voor een grote ne derlaag. maar de bezoekers had den het geluk, dat Quick Boys weinig raad wist met de kansen. Vooral Jaap Hoek, de centrumspits van de blauw-zwarten, had een off-day. De ettelijke malen, dat hij oog in oog met doelman Jos de Feyter kwam te staan, wist hij niet beter te doen dan de bal in diens handen te schieten of te koppen. Ondanks dat falen scoorde Quick Boys tweemaal. Vlak voor rust tast Hij vond dat de opgaande altijd in het spel Met nog hooguit vijf spelen leek het ineens dat Jan van Duyn met een blessure het veld had zien ten, gedaan te zijn. er weer een uitval van Peter van der Meer loste vaarlijk schot maar tot van de spelers en het de bal net naast, door volkomen terecht een eigen handen, een kleine zelfs wel zo terecht (Van onze sportredactie) Het duel 1 re hol te-S (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys heeft zich aan de top van de tweede klasse eenvoudig kunnen handhaven. De uitwedstrijd tegen Marken werd met de overtuigen de cijfers van 51 gewonnen. In de eerste rondgang namen de Rijnsburgers door toedoen van Henk v.d. Zwan en Cor Vreugdenhil een 2—0 voorsprong. Na de hervatting moest Rijnsburgse Boys tegen de forse wind optornen. Deze handicap weerhield de Boys er niet van om het heft in handen te houden. Eerst was het Hennie de Klerk, die uit een vrije trap doel trof. Cas Zwaan en wederom Cor Vreugdenhil zorgden voor de ruime 5—1 zege. Ter Leede is ook het derde competitieduel zonder punten gebleven. Het ongeslagen ZCFC won in Sas- senheim met 2—0. De beginfase was voor de elf van Turkenburg. Wim Kosters kopte maar net over uit goede positie. Na tien minuten nam ZCFC via Evert Muller de leiding na een blunder in de Sassenheimse defensie. Acht minuten voor tijd viel de beslissing. De handige ZCFC-spits Evert Muller ging er van door. Zelfs doelman Wim van Harskamp wist Muller geen halt meer toe te roepen: 2—0. Katwijk boekte tegen Amstelveen zijn eerste overwin ning: 31. Het liep bij de Katwijkers beduidend beter dan de voorgaande duels. Katwijk nam onmiddellijk het initiatief hetgeen in enkele doelrijpe kansen resul teerde. In de vijftiende minuut benutte Arnold Boers een van die mogelijkheden. In de tweede periode kwam Amstelveen opzetten. Katwijk bleef in de tegen aanval echter levensgevaarlijk. Toen Wim Guyt was doorgebroken, was een van de Amstelveen-verdedigers genoodzaakt de bal met de hand te beroeren. Freek Rienks faalde niet vanaf elf meter. Wim Guyt zorgde even later met een lob voor 3—0. Vlak voor tijd redde Amstelveen de traditionele eer De topper in de derde klasse tussen de debutanten Lisser Boys en ARC eindigde in een teleurstellend gelijkspel: 1—1. Geen van beide ploegen durfde enig initiatief te tonen. De wedstrijd verzandde daardoor in een zeer matte vertoning. Halverwege de tweede helft nam Lisser Boys een 1—0 voorsprong. Piet Boot bereikte uit een vrije trap Ed Langerijs. Bert Stenfers maakte even later voor de Alphenaren gelijk. Stenfers profiteerde slim van een fout in de Lisser Boys-verde diging. Koudekerk heeft in de eerste periode de volle zege laten liggen tegen Maasdijk. Nu moesten de Koudeker- kers met een 1—1 remise genoegen nemen. Voor rust dicteerde Koudekerk het spel. Na drie minuten had Jan Platteel het net voor de thuisclub al gevonden: 1—0. Na deze treffer kreeg Koudekerk nog diverse kansen via Platteel en Hans Hoogenveen. Na de hervatting viel Koudekerk ver terug en had zelfs nog moeite om het ene punt vast te houden. SVOW kwam tegen DEVJO opnieuw goed voor de dag. In Oude Wetering werd DEVJO met 3—1 teruggewe zen. Cock Gortzak opende de score na aangeven van Kees van Borstelen. Dit doelpunt viel pas in de tweede rondgang. Peters maakte eerst nog gelijk alvorens SVOW kon toeslaan. Tot tweemaal toe was het Rinie wd. Wetering die voor SVOW scoorde. Eerst uit een scrimmage en even later na een combinatie met Menno Gilian. DSVP werd door de Sleutels met lege handen naar huis gestuurd. De Leidenaren behaalden evenals vori ge week een 1—0 ovenwinning. De Sleutels ging goed uit de startblokken. Sjaak Bavelaar brak gevaarlijk door. Een schot van Bert Montagne werd maar net van de lijn gehaald. In de tweede helft kreeg De Sleutels de wind in de rug. Bert Montagne voelde dat goed aan en schoot van grote afstand verrassend raak: 1-0. Randstad Sport boekte een verdienstelijk resultaat door het altijd thuis sterke Hoekse Boys op 1—1 te houden. Randstad heeft vrijwel de gehele wedstrijd gedomineerd. In de eerste minuut na rust zette Aad Keyzer zijn club op 1—0. Na dit doelpunt waren er voor Randstad Sport reëie mogelijkheden om definitief door te drukken. Hans Toor en Koos Zoetemelk lieten kansen op 2—0 liggen. Na een fraaie combinatie kwam Hoekse Boys langszij. Zevenhoven en Hazerswoudse Boys deelden de pun ten: 1—1. De thuisclub was voor rust aanzienlijk sterker en kwam voor, toen doelman Kees van Tol over een houdbaar schot heendook. Met Joep de Ruiter in de ploeg werden de Boys na de pauze sterker. Rob de Roo knalde van afstand de gelijkmaker in. Eddie Harkes en Jan Vondeling troffen nog wel het houtwerk voor de Hazerswoudenaren maar niet meer het net. te doelman Jos de Feyter mis op een indraaiende corner van Bart Zandbergen, waarna de bal via zijn handen in het doel belandde. Tiem minuten voor tijd pas viel de be slissing. Uitblinker (naast Sis-Thu- Pan, die Jaan de Graaf uitschakel de) Nico Kuyt zond Teun van der Plas op rechts weg. Diens voorzet werd door Aalt Kok op een vreem de wijze omhoog gelepeld voor het doel. waar Cees van Rooyen vrij stond en 2-0 in kon koppen. Reon van der Geest Henk de Graaf (links) en Bart Zandbergen van Quick Boys kijken geobsedeerd de bal. die Wassenaar verdiend op 1-0 bracht. Voor rust was het Kees Baader die Altior uit een straf schop op 1-1 zette. Dank zij doel man Aad Otto bleef Altior in de tweede helft op de been. Randstad Sport behaalde tegen Bernardus zijn eerste punt: 0-0. ASC redde het niet tegen Tonegi- do: 0-2. SVLV en BMT kwamen een remise overeen: 1-1. Paraat en Alphen schoten er lustig op los: 4-4. UDO verloor bij Valke niers met 1-0. Ondanks het gemis aan doelpun ten was het duel tussen Randstad en Bernardus het aanzien ten volle waard. De nodige spanning en sensationele momenten zorgden voor een attractief kijkspel. Dat de doelpunten ontbraken was te dan ken aan beide doelverdedlgers. Zo wel Jan Groen (Bernardus) als Ron Recourt (Randstad) stopten de moeilijkste schoten. Alphen heeft tegen Paraat een 3-0 voorsprong uit handen gegeven. In LEIDEN In de vierde klasse blijft debutant Alphense Boys ver rassen. Ditmaal werd ODB met 5-2 geklopt. MMO won met 1-0 in de derby tegen Rijpwetering. Wassenaar en Altior deelden de punten: 1-1. Foreholte hield streekgenoot SJC In bedwang: 3-3. OSR leed In een harde wed strijd tegen WSB een 1-0 neder laag. De nederlaag die Rijpwetering bij MMO leed was vooral te wijten aan het slechte schieten van de Rijp- wetering-voorwaartsen. Na vijf mi nuten viel de beslissende treffer. Wardy van Emmerik passeerde zijn eigen doelman door foutief terug te spelen. Rijpwetering heeft na dit vroege doelpunt voortdurende aangevallen. Het was echter MMO dat in de counter gevaarlijk bleef. werd geki merkt dt drie pen ties. Op ot foto is eerste v Foreholte de maa Jan Vink I gaat e overtredint tegen C van Stel Piet Ruigi zal van meter ga scoren. oe eerste periode scoorde Anton Neuts. Na de hervatting waren het Erik Lens en Hans Verkerk, die voor 3-0 zorgden. Nadat Paraat verrassend op gelijke hoogte was gekomen namen de Alphenaren via Peter v.d. Neut wederom de leiding. Vlak voor tijd moest de slechts georganiseerde Alphen-ver dediging de gelijkmaker incasse ren. Het heeft er lang naar uit gezien; dat ASC tegen het veel sterker geachte Tonegldo een punt zou pakken. Totdat de fatale vijfentach tigste minuut aanbrak. Ben Boers moest na een botsing het veld met een hoofdwond verlaten. ASC kon dit verlies niet opvangen waardoor Tonegido via doelpunten van Mar tin v.d. Donk en Ruud Staats op 2-0 kwam. De roodzwarten hebben de gehele wedstrijd Tonegido goed partij gegeven. Vooral de handige Ronald v.d. Pot creeërde enkele doelrijpe kansen. De hard werkende Tjeerd Langerhorst en Huib de Goey wisten deze moge lijkheden niet te benutten. ÜDO heeft zich door het forse spel van Valkeniers te veel laten inl deren. De Oegstgeestenaren over veel meer technische ei( schappen beschikten moesten zien hoe de Rijswijkse form geheel tegen de verhouding in kwartier voor tijd de winne aoal produceerde. SVLV heeft tegen BMT te kansen laten liggen. De Voorsi tenaren hebben tegen een 1-01 terstand aan moeten kijken. 1 George zorgde in de eerste I voor de gelijkmaker. In de tw« rondgang wist Wim Vreeburg tweemaal toe uit ideale positie te scoren. RKNSV heeft weinig moeite ge om WSE terug te wijzen. De pl uit Noorden won met 2-0. Ir eerste periode scoorden P Fransen en Herman de Hertog. Nieuwkoop kwam tegen Oudf ter niet verder dan 0-0. Nieuwk was wel sterker maar Slem l en Jan de Vries konden de gi den kansen niet verzilveren. De tweede helft was van hetzelfde laken een pak. Doelman Jan van Leeuwen was een sta in de weg voor Rijpwetering. Vele schoten van Hans Weenink maakte hij on schadelijk. Nadat vorige week ESDO met de veel zeggende cijfers van 5-1 was weggespeeld ondervond ODB af gelopen weekend de kracht van Alphense Boys. In de eerste perio de hielden de Hagenaars de Boys nog van scoren af. Na de hervat ting bracht Nick Verwoerd de Alp henaren aan de leiding. Goof Me taal schoot ODB nog wel naar gelijke hoogte. Het waren achter eenvolgens Jan Verwoerd, Kees v.d. Nieuwendijk, Paul Bahlmann en Kees de Rijk die Alphense Boys aan een 5-1 voorsprong hielpen. In al deze treffers had Stan v.d. Meel een groot aandeel. ODB verkleinde de achterstand via Ben Kleinee. Het duel tussen Foreholte en SJC werd gekenmerkt door het aantal strafschoppen. Foreholte mocht van elf meter tweemaal raak schie ten. SJC faalde vanaf de wit ge klakte stip. Foreholte-speler Henk v.d. Berg zette SJC op 1-0. Deze stand bleef ongewijzigd mede door het feit dat Jan Vin een penalty onbenut liet. Jan v.d. Zalm leek SJC na rust op een comfortabele 2-0 voorsprong te brengen. Fore holte liet de moed echter niet in de schoenen zakken. Door straf schoppen van Piet Ruigrok en Cor van Steyn was de strijd weer in evenwicht. Wil Reeuwijk bracht de Noordwijkers voor de tweede maal aan de leiding. In de allerlaatste minuut was het Hans Datema, die solerend voor de gelijkmaker zorg de. De wedstrijd tussen WSB en DOSR viel in negatieve zin op door het veel te harde spel. Van beide kanten werd te vaak naar onregle mentaire middelen gegrepen. De winnende goal viel al na tien minu ten. Henk van Maris bediende Al bert v.d. Burg die met het hoofd geen fout maakte. DOSR had in de tweede rondgang pech toen .een inzet van Ron Loos tegen de paal belandde. Altior wist een veel sterker Waase naar toch op 1-1 te houden. Voor al in de eerste helft was Wasse naar beduidend beter. Na een kwartier was het dan ook Cor Pot

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16