!C Pen Haag veer met >eide benen >p de grond Aiax van het kastie naar de muur gestuurd incident bij Volendam- PSV Doelman Folkertsma held FC Amsterdam Haarlem heeft geseoord. EAGLES TEST JOEGOSLAAF VOLENDAM Jaap Jonk zal voorlopig niet meer voor Volendam spelen. HIJ kreeg de ro de kaart, nog wel op een moment dat PSV al met 3—0 voorstond en de wedstrijd dus verlo ren was. Een zinloos In cident, alverwege de tweede helft amen Deijkers en Jaap Jonk botsing. Ze gingen op de vuist en scheidsrechter Jonker gaf beiden de gele kaart. Pal daarop ondernam Jonk een veel te heftige charge op Deij kers en toen kon Jonkers niets anders doen dan hem de rode kaart voorhouden. PSV was superieur aan Volen dam, dat technisch veruit in de minderheid was. De steeds vrij- lopende PSV'ers maakten de toch al nerveuze Volendam- mers nog onzekerder. André verspeelde de bal aan Deijkers. doelman Koning liet de bal los en Deijkers was er weer bij en dat was 0—2. Toen Cor Zonneveld evenwel tweemaal had aangetoond dat de Brabantse defensie niet on neembaar was, legde Volendam de angst af. PSV verloor het overwicht maar Volendam kwam niet toe aan scoren. Toen Van der Kuijlen de bal ineens op zijn schoen nam. (0—3) werd het onvriendelijk in het veld en volgde het zinloze incident, waarna PSV nog eens de roos trof. 5. Deiikers l i Kuijlen 0—3, 88. Lubse 0—4, Scheidsrech ter: Jonker. Toeschouwers: 8.000. Volendam: Koning; Mol, Andrè, Guyt, Oe Bper (Braam), Billy Bond (Tol), Jaap" Jonk, Zonneveld; Dick' Bond, Helling, Kramer. PSV: Van Bevaren; Krijgh, Poort vliet. Van Kraay. Stevens. Brandts; Willy van de Kerkhof. Deijkers (Francois); Van der Kuijlen. Lubse, René van de Kerkhof (Deacy). AMSTERDAM Dolgeluk kig renden tien Amster dammers In het angstvallig lege Olympisch stadion na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Charles Corver op doelman Mario Folkertsma af. De derde doelman van FC Amster dam na de geblesseer de Heinz Stuy en de ge schorste Ad Raven was het middelpunt van de hoofdstedelijke feestvreug de. Terecht, want de hele wedstrijd tegen Sparta had de jeugdige sluitpost goed Ingegrepen. Zo redde Folkertsma vier minu ten voor tijd de voorsprong van 2—1 en de twee broodnodige punten voor FC Amsterdam door een ziedend schot van de ver opgerukte Luuk Balkestein onschadelijk te maken. Halverwege de eerste helft ook al de nodige opwinding. In eer ste instantie weigerde Corver de thuisclub een strafschop te geven toen Willy van Bommel werd neergelegd. Amper één minuut later lag de bal alsnog op de stip. Co Stout scoorde beheerst: 1—0. Ton Marijt maakte voor Sparta gelijk maar op slag van rust besliste FC Amsterdam de wedstrijd toen Heini Otto een voorzet van Wil ly van Bommel feilloos inkopte: 2-1. FC Amsterdam: Folkertsma; Sweris- sen. Koopman. Swart, De Leeuw; Kamphues. Van der Merkt (Van Aken), Otto; Stout. Wetzel, Van Bommel. Sparta: Doesburg; Jansen. Balken- stein, Mariit, Stuy van der Herik; Valke, De Goev (Henson), Weerden burg; Peltzer, Clarke, Van Staveren. KERKRADE Aan alle ge luk komt eén einde, zelfs voor A|ax. Tegen een op volle toeren draaiend Roda JC kreeg de landskam pioen geen been aan de grond en mocht zelfs nog bil) zijn dat de schade be perkt bleef tot 4-1. Roda speelde als herboren, nog altijd zonder Dick Nanninga, maar niettemin waren de Limburgers over alle linies superieur. Ajax mocht geen moment aanspraak maken op de overwinning. Tomis- lav Ivic was na afloop dan ook erg kort en zakelijk in zijn commen taar: „Roda JC was gewoon de beste ploeg". Een fel. agressief en beweeglijk Roda JC joeg Ajax van het kastje naar de muur. In de 25ste minuut rommelde Johan Toonstra op links met de bal en schoot onverwacht Invaller-doelman Tervoort dook naar de bal, maar tikte deze voor Ook dat nog, ondanks hefti ge protesten van Ajax. Een strafschop voor Roda, die Toonstra feilloos Inschiet: 2-0. de voeten van de inlopende Kol- ding, die geen enkele moeite had de bal in het lege doel te depone ren: 1-0. Tot dat moment was Ajax geen enkele maal gevaarlijk ge weest, terwijl Roda al voor hache lijke momenten voor het Amster damse doel had gezorgd. Opwinding Ajax begon nog vol goede moed aan de tweede helft Maar aldra zorgde Invaller Adrl Koater voor opwinding. Terwijl Theo de Jong met de bal aan da voet naar voren stormde, rende Koater van af de linkervleugel naar het cen trum. De verdediger* van Ajax lieten Koster lopen en hadden slechte oog voor Da Jong. Op het moment dat drie Ajacieden de ex-feyenoorder op de nek wil den springen, gaf hij de bal aan Koster. Doelman Tervoort kon toen niets anders meer doen dan hem onderuit halen. Na een massaal protest van Ajax belandde de bal toch waar hij thuishoorde: op de stip. Johan Toonstra maakte geen fout: 2-0. Vanaf dat moment moest Ajax wel overschakelen op de aanval, wat de Amsterdammers al lange tijd niet meer gedaan hebben. Dat was dan ook wel te merken. In de defensie vielen gaten zo groot als een huis. Suurbier, Krol, Van Dord en Everse wisten niet hoe ze het hadden. Keer op keer werden ze voorbijgelopen door Kerkraadse spelers. Zo sprintte Koldlng ongehinderd in de diepte, de peae van Koster kwam precies op tijd en dat bete kende 3-0. Zeven minuten later wat het al 4-0. Door een misver stand tussen Ruud Krol en doel man Tervoort. Adri Koster profi teerde hiervan. Draaglijker In de laatste minuten liet Roda JC de teugels vieren en daarvan profi teerde Pirn van Dord door van flinke afstand de bal achter Jan Jongbloed te schieten: 4-1. Dit doelpunt gaf de stand voor de Ajacieden een draaglijker aanzien, maar niettemin was de nederlaag beschamend. - Scoreverioop: 25. Kolding 1-0, 50. Toonstra 2-0. 63. Kolding 30. 70. Kost ar 4-0. 87. Van Dord 4-1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 16.500. Roda JC: Jongbloed: Broeks. Pfeiffer. Ziegler en Degens; De Jong. Mauser, Ehlen; Vermeulen (Koster). Toonstra, Kolding. Ajax: Tervoort; Everse. Van Dord. Krol en Suurbier; Schoenaker. Hotten. Zuid- ema, Amesen (Meijer). Geels en Leity Gele kaarl voor Lerby (Ajax) voor on deruit halen van Pierre Vermeulen. (Van onze sportredactie) DEVENTER De Joegoslaaf Branco Radovic heeft zich vandaag, bij de selectie van Go Ahead Eagles gemeld. De 28-jarige „laatste' man", afkomstig van Rode Ster Belgrado, zal enige dagen de training volgen. Beide partijen willen nog deze week tot een beslissing komen. Branco Radovic is onlangs door de Franse club Paris Saint Germain getest en te licht bevonden. H HAAG Dat één zwaluw nog géén zomer maakt ft FC Den Haag gisteren aan den lijve ondervonden, een reeks plezierige resultaten, die zes punten In wedstrijden betekenden, staat de Haagse ploeg r met beide benen op de grond. Het waarlijk niet lotse FC VW drukte Den Haag op pijnlijke wijze met neus op de feiten en die gaven In De Koel weinig Jen tot opgewektheid. Met niet minder dan 5-1 kon t gezelschap uit de Residentie de terugreis aanvaar- n in de wetenschap dat het nog te vroeg Is om te bhen. MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977 DEVENTEH Haarlem heeft gescoord, tweemaal zelfe. Dat la het enige vermeldenswaar dige van het barre duel dat Go Ahead Eagles en Haarlem za terdagavond opvoerden. Er werd fors gespeeld en Wil- bret liep, toen hij woedend de bal wegschoot, een boeking op. Van Kooten, niet onderhe vig aan de algemene malaise, kopte de Eagles naar een voor sprong. Na de rust miste Haar lem eerst enige kansen voordat i velerlei kant kon men gisteren afloop van het duel in Venlo opmerking "Hier is geen verkla- j voor" in het Haagse kamp uisteren. Welnu, de verklaring is pel. Wat FC Den Haag in eigen geving aan energie, daden- ng en vechtlust kan opbrengen breekt in uitwedstrijden. Zoals spelers eigen publiek kunnen lien met hartverwarmend, essief en offensief voetbal, zo h, ongeïnteresseerd en plicht- lig werd in het duel met FC geacteerd. En dat is een laak- e houding yan betaalde voet- Iers. Want een behoorlijke tot i uitstekende honorering mag t betekenen dat de profs alleen thuiswedstrijden het vole pond den. Ook in vreemde omgeving g worden verwacht dat er waar het dure geld wordt geleverd. was gisteren met FC Den niet het geval. Anton Matatlnsky mocht na afloop verklaren dat "er elke ploeg wel eens een oorkomt", hij kon nlat verhelen dal aantal spelers van zijn ploeg die Inzet demonstreerde die was om een aan- af te leveren. Aad Kila, gisteren met de geblesseerd aan de wedstrijd zijnde Fred Goemans behorend tot de betere Hagenaars, had moeite met de gang van zken. "Hoe kan het nou dat een man als Dojo Perazic al vier weken lang vrijwel niet traint en toch elke1 zondag speelt? Dat is onverant woord, want in de wedstrijd komt hij te kort. En dat moeten anderen dan weer opvangen". Het onbegrip dat Aad Klta onder woorden bracht kwam gisteren In het spel van Rob Ouwehand tot uitdrukking. Hoewel de In de tweede helft voor Schoenmaker Ingevallen Ouwehand na afloop ontkende dat hem lots zwaar op de maag lag demonstreerde hij op het veld zo'n mate van desin teresse dat die nauwelijks gene geerd kan worden. Het lijkt aannemelijk dat Ouwe hand, die kort voor het begin van de competitie zoals bekend alsnog werd gecontracteerd om eventueel als laatste verdediger te opereren, weinig tevreden is. Hij verklaarde al eerder dat hij vond dat hij geen eerlijke kans heeft gekregen op de post van libero, die Malatinsky liever in handen, legde van Perazic. Dat gaf niet alleen blijk van korte termijntaktiek de Joegoslaaf zal na dit seizoen zeker niet voor contractverlenging in aanmerking komen maar blijkt dus tevens irritatie te verwek ken in de spelersgroep. Vooral nu Perazic het weinig imponerend doet als organisator van de verde- Lensen uit een vrije trap, geno men door Haar, na zeshonder denzeven minuten voor Haar lem het eerste doelpunt In de competitie maakte. Huyg moest er nog een te slappe inzet van Groeneweg van de doellijn wer ken alvorens Lensen van een blunder in de Deventer defen sie profiteerde, met de hand dé bal meenam scheidsrechter Thomas ontging dat en Haarlem de winst bezorgde. Scoreverloop: 16. Van Kooten 1—0, 67. Lensen 1—1, 90. Lensen 1—2.. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 4000. Go Ahead: Endeman; Strijdveen, Kist, Oude Wesseling, Koopman; Woudstra (Lodeweges), Van der Pas. Vuskovic (Koerver); Groene weg, Van Kooten, Kristiansen. Haarlem: Boersma; Wentink, Peys (George), Huyg, Wildbret (v.d. Ban); Haar, Melgers. Maesfield; Lensen. Van den Berg, Kip. Bert Blijie (vierde van rechts) heeft de bal achter doelman Vieten gekopt, nadat Hoekema (9) het leer had teruggelegd uit een voorzet van Albertsen (11, op achtergrond). diging. Het zou van visie getuigen als Malatinsky zijn vergissing inziet en Ouwehand opnieuw als laatste verdediger een mogelijkheid biedt. Weinig betrouwbaar Ook gisteren zat de defensie van FC Den Haag weinig betrouwbaar in elkaar. Zondervan nam op nieuw de positie van de nog ge blesseerde Korevaar waar en had zijn handen meer dan vol aan opponent Kurclnac. Maar dat waa niet het enige probleem. Trainer Rob Baan had linkerspits De Jonge de opdracht gegeven Martin Jol op elke schrede te vol gen en het effect was voor FC VW succesvol. De Haagse rechtsachter kon nauwelijks voor gevaar zor gen, normaliter een extra dimensie in het spel van FC Den Haag, dat bovendien kampte met een, met uitzondering van vooral de tweede helft Aad Kila, zwak middenveld. Albertsen was bij Advocaat gepos teerd en de Noor speelde de ex- Hagenaar uit de wedstrijd, maar ontkrachtte daarmee tevens de ei gen inbreng. Want Schoenmaker, die de hele week niet had getraind, bleef door zijn spierblessure ook onder zijn kunnen. Overwicht Daarbij kwam dan nog dat FC VW vooral In de eerste helft op het voor FC Den Haag linker ge deelte van het middenveld een overwicht kon opbouwen, doordat Schoenmaker en Kila belden de rechterhelft bestreken en Albert sen konsekwent de toen nog be weeglijke Advocaat moeat volgen. De Venlonaren konden verscheide ne keren diep penetreren, waarbij de eveneens licht geblesseerde Goemans verdedigend nogal veel moest corrigeren. Hij deed dat be wonderenswaardig, maar er werd meteen de zwakke stee in het Haagse team mee aangetoond. Al leen in het eerste kwartier had VW wat moeite met de opbouw van de eigen aanvallen, doordat de tegenstander toen nog behoorlijk stoorde. Maar na die openingsfase trok de thuisclub het initiatief aan zich. Toch waren de beste kansen in de eerste helft voor FC Den Haag, maar Albertsen faalde hopeloos en Hoekema zag zijn knappe inzet net over de lat scheren. Na een klein half uur bezorgde Hilkes FC VW een morele ruggesteun door een serie onattentheden in de Haagse achterhoede af te straffen: 1-0. De Duitser beslechtte vier minuten na de hervatting het pleit. Perazic behandelde de bal koppend ver keerd, waarna Hilkes zich langs de te traag reagerende Toet kon ma noeuvreren en doelman Galjé kon passeren. Het bleek het "doodvon nis" voor FC Den Haag. De Jonge (ongehinderd). Pala (eveneens zonder bewaking) zorgden voor 4-0, waarna de voor Goemans in gevallen Blijie tegenscoorde: 4-1. Pala onderstreepte de wanorde in de Haagse linies door de eind stand op 5-1 te bepalen. De ontreddering in de Haagse achterhoede in beeld. Kurcinac (11) heeft ingeschoten, Zondervan en Perazic zijn te laat. Via de handen van de niet zichtbare Hans Galjé zal Hilkes (links) scoren. FC VW leidt met 1—0. Waarmee de tweede "monstersco- Scoreverloop: 28. Hilkes 1-0; 49. Hikes re" in Limburg (na de 4-2 tegen 2-0; 53. De Jonpe 3-0; 59. Pala 4-0; 78. Roda JC) een feit was. Zou FC Den |K£lL2l5r- v«n Ftt«v™wv t**. u i i mt-rsir* Scheidsrechtervan Ettekovsn, too Haag slecht tegen lange busreizen schouwers: 10.000. kunnen? FRANK WERKMAN rc VW: Vleten; Oostrom. Rettkowskj, Hermans, Schreurs; Pala. Advocaat, va Weide; Kurcinac, Hilkes, O# Jonge (Janssen). FC Den Haag: Galjé; Jol. Perazic. Toet. Zondervan; Kila, schoenmaker (Ouwe hand). Albertsen; Hoekema, Van Laau-' wen. Goemans (Blijie).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11