PRIJSPRIMEUR De bewezen wereldreserves aan olie zijn voldoende voor, schrik niet, 25 jaar. FLINKE BEZORGERS Gezellig genieten van een geurig kopjeDouweEgberts koffie... LEIDSE COURANT KENNISGEVING Verstandig met eneigie. Douwe Egberts koffie... lekkere koffie, iffi' WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 LEIDSE COURANT PAGIK vraagt voor LEIOEN enkele Aanmelden dagelijks: Kort Rapenburg 2 of van 15.00 tot 17.00 uur Trompstraat 2 hk. Zijlsingel. bedoeld in artikel 35, lid 2, van de Ruilverkavelingswet 1954 Gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland brengen ter voldoening aan het bepaalde in artikel 35, lid 2, van de Ruilverkavelingswet 1954 ter openbare kennis, dat wiet ingang van 22 augustus 1977 gedurende een maand op de secretarieën van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Boskoop, Hazerswoude, Benthuizen. Leidschendam, Leiden en Zoeterwoude ter kosteloze inzage van een ieder lioaen de volgende stukken, betrekking hebbende op de door hun college bij hun besluiten van 13 augustus 1969, G.S. no. 347/1 en 16 december 1970, G.S. no. 293, goedgekeurde aanvragen om ruilverkaveling van de complexen gronden, deel uitmakende van het in voormelde gemeenten gelegen blok „Rijnstreek-Zuid", waarvan de grens globaal in het noorden (van west naar oost) loopt langs de spoorbaan van Leiden naar Alphen aan den Rijn, de Zwetsloot, de Hoge Rijndijk, de Gemeneweg, de spoorbaan, de oostgrens van de wijk „Rhijnenburg" en de Hoge Rijndijk, in het oosten (van noord naar zuid)> lanas de CoDDierenkade. de Spiikerboorsche kade, de Baanwegse kade en de Gouwe. In het zuiden (van oost naar west) langs de Otwetering, de Padesche wetering, de Voorwegwatering, de molenboezem ten zuiden van de Rietvfstdse molen, de noordgrens van der polder De Noordpias, noordelijk van het sportpark, de Ringvaart, de Nieuwe Wetering, de Ringdijk, de Broekweg, de Strook, het Gelderswoudse kerkoad. de WeiDOortse Vliet, de Noord Aa en de Ommedijksche wetering en in het westen (van zuid naar noord) langs de Jan Koenesloot, de provinciale weg (secundaire weg 17), oostelijk langs het tuinbouwcomplex aan het Oosteinde en de Nieuwe Vaart, de Meerburgerwa- terino. de provinciale weg (secundaire weg 17), de Stompwijkse weg, zuidelijk en oostelijk langs het dorp Zoeterwoude, de Meining en de Meerburgerwate ring,: a. het rapport van de Centrale Cultuurtechnische Commissie: b. de lijst van hen, die bij het kadaster als eigenaren bekend staan; c. de kaart, aangevende de grenzen van het blok en van de te treffen voorzieningen (wegen, e.d.); d. de kaart, aangevende een voorlopig landschapsplan. Eventuele bezwaren kunnen binnen één maand na 22 augustus 1977, dus vóór 23 september 1977, schriftelijk bij hun college Provinciehuis, Koningska de 1 te 's-Gravenhage worden ingediend. Het is voor iedere eigenaar van belang na te gaan, of de vermelding van zijn naam en adres in de ter inzage te leggen lijst juist is, aangezien de stemming onder meer plaats vindt op basis van deze lijst met de daarin tot aan het einde van de zevende dag voorafgaande aan de stemming overeenkom stig het kadaster aan te brengen wijzigingen. Iedere eigenaar wordt daarom aangeraden zo nodig met medewerking van een notaris zorg te dragen- voor een juiste tenaamstelling en een juiste adressering bij het kadaster. De in artikel 34c, zevende lid, van de Ruilverkavelingswet 1954 bedoelde lijst van pachters is inmiddels vastgesteld. Onder leiding van de voorbereidingscommissie zal een drietal voorlichtingsver gaderingen worden gehouden ter toelichting van het ruilverkavelingsplan, de procedure, de stemming enz. en ter beantwoording van vragen en wel: op maandag 5 september 1977 om 20.00 uur in gebouw Don Bosco, Zuidbuurtse-, weg 50 te Zoeterwoude (dorp), op dinsdag 6 september 1977 om 20.00 uur in hotel-restaurant Groenendijk. Riindiik 96 te Hazerswoude (Hooe Rijndijk) en op woensdag 7 september 1977 om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 183A te Hazerswoude (dorp). De oproeping tot de op een nader te bepalen datum te houden «temming volgt later. Het rapport met verkleinde reproducties van de kaartbijlagen zal, zolang de voorraad strekt, tegen betaling van 2,50 verkrijgbaar worden gesteld en wel: a. bij de hoofdingenieur-directeur van de Landinrichting in de provincie Zuid-Hplland. Van Speijkstraat 13 te 's-Gravenhage. door storting of over-* schrijving op postrekening 417780 onder vermelding: „bestemd voor rappor ren) „Rijnstreek-Zuid"; b. ten gemeentehuize van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Boskoop, Hazerswoude, Leidschendam, Leiden, Benthuizen en Zoeterwoude; c. op dó te houden voorlichtingsvergadering en bij de te zijner tijd in te stellen stembureaus. 's-Gravenhage, 20 juli 1977 Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, M. Vrolijk, voorzitter. W. C. D. Hoogendijk, lo. griffier. Shetland pullover waarmee u fijn kunt kombineren. Naturel, zwart, marine, grijs, rood, bruin, bleu of camel. S.M.LXL. Per stuk 27.- 2 Stuks De bewezen wereldreserves aan olie zijn voldoende voor zo'n 25 jaar. Nu wordt er nog wel nieuwe olie gevonden, maar de geschatte hoeveelheid daarvan is hooguit voor zo'n 20 jaar extra. Daarbij moet u bedenken dat een flink deel van die olie alleen winbaar is tegen veel hogere kosten. Zo zijn de investeringskosten voor olie uit de Noordzee al 15 a 20 keer zo hoog als in het Midden-Oosten. De aardgasreserves zijn ook niet zo reusachtig als de berich ten over nieuwe vondsten doen denken. De wereldvoorraad aardgas is ongeveer gelijk aan die van olie. En ook daarvoor geldt dat een deel alleen winbaar is tegen veel hogere kosten.Terwijl weer een ander deel helemaal nog niet winbaar is met de huidige technische mogelijkheden. De wereldvoorraad steenkool is groter. Als we daar, net als nu, elk jaar een paar procent meer van gebruiken, hebben we nog steenkool voor zo'n 200 jaar. Maar u moet daarbij wel bedenken dat de winning van steenkool ingewikkeld en duur is. En ook niet zo best voor het milieu. Al ziet het er wel naar uit dat de techniek daar verandering in kan brengen. Voorlopig zijn we dus vooral aangewezen op olie en aardgas. Daarom moeten we daar zuinig op zijn. Om de kosten in de hand te houden. En de wetenschap de tijd te geven om betere energie winningstechnieken en -mogelijkheden te ontwikkelen. Alleen als we allemaal een handje helpen, kunnen de dreigende energieproblemen wor den opgelost. Wie meer wil weten over energiebesparing kan schrijven aan: Energiebespa ring, Postbus 503, Apeldoorn. Dit is een publikatie van het ministerie van Economische Zaken. (jeweetdatigxdis) Koffie zetje met zorg... Omdat je koffie drinkt wanneer je samen bent. Met je vrienden, je man, je kinderen. Dat zijn momenten van gezelligheid. En dan is alleen de lekkerste koffie goed genoeg. Geurige, vertrouwde Roodmerk. Van Douwe Egberts. Oók van Douwe Egberts: de nieuwe Excellent-10 met de unieke keuzeschakelaar. Met deze grote 10-kops snelfilterautomaat - uitgevoerd in goudkleurig aluminium - zet u nog lekkerder koffie. Want met de keuzeschakelaar stelt u de juiste zettijd in voor 2 tot 5 kopjes öf voor 6 tot 10 kopjes. Op twee manieren verkrijgbaar: voor 4.000 punten f 64,50 of voor 5.000 punten+f 57,-.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 8