Nieuwe kazerne mijlpaal voor brandweer Voorschoten geen halteplaatsen in de bollenstreek ■«.„^«•schiphollijn kbijgt Leidschendam met Voorburg Gezondheidsdienst m een Toren Pancratiuskerk krijgt opknapbeurt VOORSCHOTEN - De officiële ingebruikne ming van de nieuwe brandweerkazerne is een mijlpaal in de ge schiedenis van de Voor- schotense brandweer. Op het voormalige M.O.C.-terrein heeft de brandweer een gebouw, dat berekend is op de uitbreiding van de werkzaamheden van het brandweerapparaat. De vier brandweerauto's (bluseenheden) staan in een zeer ruime garage met de twee historische spuiten, waarvan de oudste uit 1875 stamt. De begane grond van de brandweerkazerne be staat verder uit een seinkamer, materiaalka mer, slangengang en nog enige kleinere ruim ten, terwijl de eerste etage een zeer gezellig instruktielokaal bevat. Tevens zijn daar de ka mer voor de comman dant en administratieve opbergruimten. De bouw van de brandweerka zerne is niet eenvoudig ge weest. Commandant J. Lek- kerkerker zag de eerste aanzet op 2 juli 1971. Sinds die datum werd officieel erkend dat de brandweer een eigen onderko men nodig zou hebben. Er kwamen moeilijkheden zowel van planologische als finantie- le aard, maar zoals comman dant Lekkerkerker tijdens zijn toespraak verklaarde, de strijdgeest heeft het overwon nen en Voorschoten heeft recht op een goede brandweer man maar die man heeft even zeer recht op een goede behui zing. Tal van sprekers gingen de officiële opening door burge meester J. van der Haar voor af. Onder die sprekers waren de commandanten van Leiden en Wassenaar, maar ook de districts-inspekteur Aaldijk, die meende dat in Voorscho ten plaats gevonden kan wor den voor de regionale brand preventie mede omdat Leiden nog geen goede huisvesting voor de brandweer heeft kun nen realiseren. Terwijl burge meester J. van der Haar de sleutel van de hoofdingang van de brandweerkazerne om draaide, reden vier brand weerauto's met loeiende sirene de garage uit. Onder de aan wezigen waren oud-burge meester L. de Kool en oud wethouder G. Schrama in hun funk tie van ere-burgers van Voorschoten. De opening van de brandweer kazerne had iedere bewonder aar van het brandweerwezen in vuur en vlam gezet en daar om volgde na het officiële ge deelte een informatieve „na blussing" waarbij het glas menig maal geheven werd. LEIDSE COURANT. Taptoe Noordwijkse j muziekkorpse NOORDWIJK De drie plai I selijke muziekkorpsen „Cn 1 cendo", „De Echo der DuW en „Excelsior" gaven gist avond een taptoe op het Vui torenplein. Behalve de orki ten, werkten ook de majorett< en tamboerkorpsen aan het pi gramma mee. Het muzikale evenement tr enorme belangstelling. Op 1 plein stonden de toeschouw) rijen dik en ook vanaf de ba strade luisterden honderden t< Het Vuurtorenplein blijkt knipt" voor een dergelijk gebi i ren. Het heeft een goede ako tiek en daardoor kwam 1 tromgeweld nog beter tot recht. Elk korps verzorgde een ondé 1 deel van het taptoeprogramn v Dank zij een perfecte organi tie werd het vlot afgewet Een- en andermaal kreeg m »- van het duizendkoppig publi S een dankbaar en verdiend e plaus. p REGIO WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 PAGINA Burgemeester Van der Haar verrichtte de officiële opening Rolstoelbus Prinsenhof SASSENHEIM De Schiphollijn krijgt geen halteplaatsen in de Bollenstreek. Dit werd gister avond tijdens de vergadering van de Sassenheim- se gemeenteraad meegedeeld naar aanleiding van vragen van mevrouw Henstra. Wel zal een onder zoek worden verricht naar het weer openstellen van oude stations aan de spoorlijn Leiden-Haar- lem. De ruiltransactie die de gemeente Sassenheim zal moeten aangaan in verband met de Schiphollijn, was bij het raadslid Horstman in het verkeerde keelgat geschoten. Hij vond het niet juist dat de gemeente 156.000,- onkosten moet maken om de transactie te bewerkstelligen. Burgemeester A. Kret wees hem erop dat deze onkosten niet wor den betaald aan de Schiphollijn, maar dat het hierbij voornamelijk om het verschil in waarde van de te ruilen grond gaat. De verpachting van de kantine van de nieuwe sporthal, die in november wordt geopend, kwam eveneens ter sprake. Het raadslid Ciggaar maakte zich zorgen over de exploitatie van de kantine. Hij wees het college op dat de pachter waarschijnljk niet in staat zal zijn om zijn verplichtingen na te komen, omdat de vereiste omzet niet zal worden behaald. Zijn suggestie om de pachter elk kwar taal inzicht in zaken te laten geven, werd door het college van de hand gewezen. Wethouder Westerbeek vond dat de pachter niet gevraagd mag worden naar zijn cijfers, aangezien deze de kantine geheel op eigen risico in exploitatie heeft genomen. Wel zal de gemeente wel en wee van de kantine nauwlettend in de gaten houden. Bij de rondvraag vroeg de heer Wagner het ge meentehuis op koopavond open te stellen. Me vrouw Henstra vroeg om het gemeentehuis ook toegankelijk te maken voor invalidewagens. Bur gemeester Kret beloofde de mogelijkheden tot vervulling van deze wensen nader te laten onder zoeken. e» HAZERSWOUDE De vereni ging jeugdsoos Ons Stekkie uit Hazerswoude-dorp heeft de bur- tje geattendeerd op het Stekkie festival. Dit festival wordt morgen, vrijdag en zaterdag ter gelegenheid van de vierde ver- jaardag van de soos gevierd in «A een tent aan de Sportparklaan, pi Kees Kraan uitgedost als Ara- bier ging op sjouw met een ka- ijf meel, die zich in het dagelijks leven verdienstelijk maakt in ^mm circus Toni Boltini. Kees en het dier maakten reclame voor Ons Stekkie. Vanavond, vanaf onge veer kwart voor zes zijn ze te vinden in de wijk Rhynenburch. Het Stekfestival start morgen avond om acht uur met een optreden van Peter Schaap en het cabaret Kwart over Elf. Vrijdag zijn de popgroepen Ho bo String Band en Limousine te gast in defestivaltent. Zaterdag, na de kinderspelen en de puzzel- rit, komt de steelband Caribian in de tent optreden. Kinderen mochten de Boltini-kameel gerust even vasthouden De toren van de Pancratiuskerk SASSENHEIM De rèstaura- tie van de uit 1930 daterende toren van de Sint Pancratius kerk in Sassenheim is in volle gang. De restauratiebeurten door de loop der jaren zijn niet voldoende gebleken. Een gron dige opknapbeurt werd noodza kelijk na de voorjaarsstorm van 1975 toen de torenspits werd beschadigd. De gelden om de reparatie mo gelijk te maken zijn bijeenge bracht op de dit jaar gehouden kerkeveiling. De kosten worden geraamd op ongeveer 40.000 gul den. Het gehele leien dak van de toren zal worden vervangen. Daarvoor zijn maar liefst 12.000 Portugese leien nodig. De werk- KOSTEN: 40.000 GULDEN zaamheden aan de toren zullen Den Haag. Het bedrijf zal ver worden uitgevoerd door bou- der werkzaamheden verrichten wonderneming Toorenburg uit aan de spits. LEIDSCHENDAM De in de Leidschen- damse begroting van vorig jaar aangekon digde gemeenschappelijke regeling van een gemeentelijke geneeskundige dienst voor Voorburg en Leidschendam gaat 1 januari volgend jaar van start. De ontwerpregeling die vorige week van de Voorburgse raads commissie een gunstig advies meekreeg komt donderdag 18 augustus 's avonds om half acht ter sprake in de Leidschendamse commissie voor sociale zaken en volksge zondheid. Voornaamste reden voor dit sa mengaan is de ambulancedienst waarvan Voorburg heeft meegedeeld Leidschendam niet meer in de huidige vorm te willen bedienen omdat de vergoedingen in geen enkel opzicht de kosten die Voorburg maakt meer dekken. Bijna de helft van de 2500 ritten die in 1975 werden gemaakt waren voor Leidschendam. De kostprijs per rit was 244 guldenterwijl volgens oude afspraken Leidschendam slechts 83 gulden betaalde, een tarief dat de Haagse zieken fondsen overigens ook aan Den Haag en Rijswijk betalen. In de gemeenschappelijke regeling wordt ook de schoolgezondheidszorg opgenomen. De regeling die Leidschendam hiervoor met Zoetermeer had is namelijk per 1 juli j.l. Kosten opgeheven. De Voorburgse GG en GD had vorig jaar via zijn jeugdartsen een werkrela tie met Leidschendam omdat ongeveer 1500 kinderen uit deze gemeente Voorburgse scholen bezoeken. Het onderbrengen van de schoolzorg is voor Leidschendamse kinderen ook van belang omdat velenweliswaar de Leidschendamse kleuter- en basisscholen be zoeken maar daarna in Voorburg voortgezet onderwijs volgen. Ook de gezondheidsvoorlichting op scholen, die in Voorburg al is ingevoerd, komt, via een versneld inhaalprogramma in Leid schendam aan de orde. Voornamelijk voor de schoolgezondheidszorg zal in Leidschen dam een dependance worden ingericht die plaats biedt aan twee half-time schoolartsen en hun assistenten, een wachtkamer plus kleedgelegenheid en 'n keukentje. De ruim ten kunnen ook gebruikt worden voor advie zen aan de sociale dienst, voor bejaarden spreekuren en dergelijke. Voor Leidschendam is het ook belangrijk dat de gemeente voortaan de beschikking heeft over een bedrijfsgeneeskundige dienst. Op het ogenblik wordt ziektecontrole ver richt door het GAK maar dit werkt volgens b en w van Leidschendam niet bevredigend omdat duidelijkheid ontbreekt over het ver band tussen taak en arbeidsplaats en de ziekte. Aard en omvang van het ziektever zuim van het gemeentepersoneel vragen, aldus het college om bedrijfsgeneeskundige begeleiding. Uit een ontwerp-begroting voor de gemeen schappelijke regeling voor dit jaar zou Leid schendam ruim 680 duizend gulden moeten gaan betalen en Voorburg ruim 1 miljoen gulden. De kosten van de ambulancedienst zou voor Leidschendam komen op bijna 290 duizend gulden, voor Voorburg iets meer dan 3 ton, de schoolgezondheidszorg resp. ruim 189 duizend en 400 duizend den kosten. De Leidschendamse raadsco missie heeft bij een voorbespreking van ontwerp kostenverdeling naar het aai inwoners gesuggereerd maar b en w vin< dit een te willekeurige zaak. Het colli heeft vooral rekening willen houden met uitgestrektheid van de gemeente (zes m groter dan Voorburg. Red.) en verder m de wagen steeds uit Voorburg komen, wordt nu gerekend naar een kostenoms naar prestatie. De kosten per inwoner wel berekend: 22 gulden 70 per jaar v< Leidschendam en 22 gulden 40 voor Vo burg. De personeelsbezetting van 23 per nen van de Voorburgse GG en GD zal het samengaan met 6 man moeten word uitgebreid, namelijk twee schoolartsen ei assistenten, alle vier half-time, 1 verplel en 1 administratief medewerker. Wat het ambulancevervoer betreft is meegedeeld dat de provincie acht gemeenl in de Haagse regio zal verplichten een 0 trale meldpost in te richten. Ook hiervi is een gemeenschappelijk regeling in maak. Bovendien heeft de minister van titie aangekondigd dat de politiemobilofo niet meer voor ambulance-oproepen ra worden gebruikt. Voorburg heeft eveni met Den Haag afgesproken dat de Haal meldkamer mag worden gebruikt. Dit bev dert, zonder meer de kosten, de efficiëni Niet alleen Leidschendam, dat een g geoutilleerd en deskunsig apparaat ter schikking krijgt, maar ook Voorburg he volgens b en w van Leidschendam v belang bij de totstandkoming van een ge menlijke GGD LEIDSCHENDAM De bui| meesters van Leidschend Voorburg en Voorschoten len aanwezig zijn bij de fee lijke overdracht van de eet) rolstoelbus voor het Verpl» tehuis Prinsenhof in Leidsch dam. De handeling van de on dracht van deze uit Amei afkomstige rolstoelbus zal schieden door burgemeester J. M. Kolfschoten van h schendam, zaterdag 20 augui 's middags om 2 uur in Verpleegtehuis aan de Gra Juliana van Stolberglaan 1. gebeurtenis zal muzikaal v den opgeluisterd door Sh band '75. De nieuwe brandweerkazerne Zonnewijzer jOude stations misschien weer open Kameel maakt voor Parkeer plaatsen op Dr. Kuyperlaan VOORHOUT B en W van Voorhout willen het aantal par keerplaatsen in de Dr. Kuyper laan uitbreiden. Tijdens de ver gadering van de gemeenteraad, morgenavond, stelt het college voor 5.400,beschikbaar te stellen. Momenteel zijn er negen par keerplaatsen in de Dr. Kuyper laan. Vaak worden auto's buiten de parkeerplaatsen neergezet. Dit levert onaanvaardbare ver keerssituaties op. Het Voorhouts college stelt de raad voor het aantal parkeerplaatsen met zes uit te breiden. Dit kan geschie den zonder afbreuk te doen aan de bestaande groenvoorzienin gen. Aan de Boekenburglaan wor den, wanneer de gemeenteraad aarmee akkoord gaat, parkeer havens aangelegd. De havens komen gespreid tegenover de woningen te liggen. Tevens komt er een parkeerver bod voor de zuidpostzijde van een gedeelte van de Boeken burglaan. Deze maatregelen zijn noodzakelijk in verband met de toename van het verkeer op de laan die van de belangrijke functie als ontsluitingsweg voor liet plan Spoorlaan dient wi ggg LEIDSCHENDAM Namens de bewoners van de flats van de Stichting „Duivenvoorde" is gisteravond ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Dienstencentrum Duiven voorde een zonnewijzer aange boden. De voorzitter van de bewonerscommissie, de heer H. W. Bachofner, zei dat na een circulaire over het initiatief voor de schenking driekwart van de ruim 400 bewoners bin nen enkele weken twee-en-een- half duizend gulden bijeen had den gebracht. De zuiver koperen zonnewijzer staat op een sokkel van dezelfde stenen waarvan de flats zijn ge bouwd en rust op een betonnen fundament. Sokkel en vloer zijn belangeloos opgericht door twee bewoners van het centrum. Een koperen gedenkplaatje herin nert aan de oprichting: Duiven voorde 1972-1977. Het vijfjarig bestaan van het dienstencentrum dat bestemd is voor alle bewoners van Leid- schendam-Noord, is in mei fees telijk gevierd. Tijdens een korte bijeenkomst die aan de over dracht aan de Stichting Duiven voorde en de Stichting Bejaar- denwerk Leidschendam vooraf ging zei de heer Bachofner dat de zonnewijzer de saamhorig heid van de bewoners tot uiting wil brengen. Wethouder J. M. Kranenburg die samen met de heer A. de Rooij van de stich ting Bejaarden werk het ge schenk aanvaardde noemde het kontakt tussen de bewoners en met het bestuur van de stichting uitermate belangrijk. 2* If

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4