gehoordgezien Rob Out herdenkt met muziek de dag waarop de muziek stierf mrnmm Evro heeft plezier in uw werk, TELEVISIE VANAVOI TELEVISIE DONDERD RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG HlC: NOS herhaalt film „Tijd van leven' over ongeneeslijk zieke vrouw RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT' WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1977 PAGfjNS1 BARBAPAPA De allerjongste televisiekijkertjes kunnen gerust zijn. In Japan wordt thans een nieuwe serie van 105 afleveringen vervaardigd van de geschiedenis van de vreedzame familie Barbapapa, waarvan inmiddels 50 afleveringen gereed zijn gekomen. Ómdat de na-synchronisatie veel tijd vergt zal het wel tot in de winter duren eer de kleintjes van de nieuwe avonturen van deze in korte tijd tot een grote wereldpopulari- teit gestegen schepping van de Amerikanen Annette Tison en Talus Taylor zullen kunnen genieten. Tison en Taylor zijn inmiddels schatrijk geworden door deze televisie-figuren en dat terwijl Taylor aanvankelijk de ideeën van de tekentafel nauwelijks kwijt kon. Al in 1971 werd de basis gelegd voor deze onwerkelijke diertjes, die door hun bijzondere samenstelling allerlei vormen kunnen aannemen. Maar pas in 1973 vond Taylor, die niet in eigen land maar in Europa interesse probeerde te kweken gehoor en wel in Nederland. De mensen die toen anderhalf miljoen gulden neertelden hebben nooit spijt gehad. Want Barbapapa is een wereldomvattende produktie geworden, die jaarlijks vele miljoenen in het laatje brengt De televisiefilms woiden in 35 landen op alle continenten vertoond, waarbij pas onlangs vaste voet is gezet in Noord en Zuid-Amerika. Er verschijnen boeken, tijdschriften en stripverhalen in vijftien talen en in dertien landen worden grammofoonplaten met muziek uit de serie verkocht. Ook is er een industrie ontstaan van voorwerpen, gebaseerd op de figuurtjes uit de serie en dat varieert dan van washandjes en snoep tot complete in de vorm van Barbapapa geconstrueerde zwembaden voor in de tuin. Volgens de meest recente cijfers zouden er al vijfhonderd verschillende toepas singen in omloop zijn. Kortgeleden is ook een in Italië gemaakte zeventig minuten durende speelfilm over de familie Barbapapa gereedgekomen, die eind augustus in veertig bioscopen in Italië gaat lopen. Er zijn intussen al besprekin gen met vele landen, ook Nederland, om ook daar deze film uit te brengen. Het zenuwcentrum van deze wereldomvattende industrie ligt in ons land. Wat het uitbrengen van boeken en handelsartike len betreft bij Frank Fehmers Productions in Amsterdam, voor televisie, films, muziek, grammofoonplaten en audio-vi- suele toepassingen bij de Polyscope B.V. in Hilversum, een „achterkleinkind van Philips en Siemens". Van hieruit wor den Barbapapa, zijn vrouw Barbamama en de kleintjes Barbabenno (de uitvinder van de familie), de sportliefhebber Barbaborre, de natuurliefhebber Barbabee, het "geëmanci peerde typetje Barbabientje, de artiest Barbabob, het muzi kale meisje Barbalalla eri de ijdeltuit Barbabella de wereld over gestuurd. Naar Tokio, Gabon en Nigeria, naar Sao Paolo, naar New York, naar Saoedi-Arabië en Koeweit, naar Thailand, naar Nieuw-Zeeland en wellicht binnenkort, wan neer de besprekingen tot een goed resultaat leiden, ook naar Indonesië. FREEK van Neerlands Hoop, die volgend jaar in het theater komt, gaat Jan zowel muzi kaal als theatraal in het dan ontstane trio fungeren. Freek hechtte hieraan, om dat een hele avond met tekst op het toneel een zeer veelei sende bezigheid is, die hem geen minuut rust gunt en hem bovendien de gelegen heid beneemt van uitdossing te veranderen. Door de me dewerking van Jan de Hont hoopt hij in zijn nieuwe show met nog meer fantasie in de weer te kunnen zijn door meer figuren op het toneel te zetten. Een titel hebben zij al voor de nieuwe show, nl. „Men voert een hetze tegen ons", ontleend aan een uitspraak van Toon Hermans, toen diens show in het Scheveningse Circus theater niet het verhoopte succes bracht. JOHNNY Johnny Kraaykamp gaat met zijn zoon, die ook Johnny heet, in het nieuwe seizoen de planken op. Door Berend Boudewijn hebben zij een Engelse komedie laten vertalen, die zij hier op het toneel zullen brengen onder de titel „De verlegen versierder". Johnny is jarenlang samen met Rijk de Gooyer in de weer geweest en daarna met Tonny Huurdeman. Steeds met wisselend succes. Maar samen met zijn zoon, die de toneelschool heeft doorlopen, hoopt hij het nu te gaan maken in een vrije produktie, waarin hij buiten de vertier om zelf de nodige grappen heeft aangebracht. JAN Jan Blaaser, op diverse ter reinen artistiek in de weer, van One Man of One Jan Show tot tv-spel, trok zich terug uit het woelige Amster damse leven. Hij heeft zich in Lelystad gevestigd, waar hij samen met zijn twee zoons een BV (besloten ven nootschap) heeft opgericht, die theaterprodukties en wat dies meer zij uit gaat bren gen. Hij bhjft intussen be reikbaar voor bedrijven en verenigingen, die op hun avondjes een gezellige cau seur in hun midden willen hebben. Freek de Jonge, die al sedert jaren het leeuwedeel van de teksten van Neerlands Hoop zegt en zingt, heeft in over leg met Bram Vermeulen be sloten het anders aan te pak ken. Er komt een derde man bij. De keus is gevallen op Jan de Hont, van huis uit gitarist. In de nieuwe show Marianne Faithfull doet het nog best op de buis. (Foto Simon E. Smit) Stan Haag schrok van Mi Amigo-mensen op Scheveningse strand (Van onze radio- en tv-redactie) SCHEVENINGEN Geschrok ken reageert „Mi Amigo's" top- disjockey Stan Haag. Hij heeft net zijn aandeel in het pro gramma „the day the music died", waarvoor de opnamen vorige week in Scheveningen zijn gemaakt, afgeleverd. Tus sen de ongeveer duizend toe schouwers op het strand ont dekte hij leden van de beman ning van het zendschip „Mi Amigo". „Als de politie weet dat die kna pen hier rondlopen komen ze nooit meer terug op het schip", zegt hij. Tegelijkertijd wendt hij het hoofd af: „Ach", vervolgt hij, „het interesseert me toch eigenlijk niet meer zoveel". Stan Haag is een van de vele prominenten uit de geschiedenis van het fenomeen „zendsche- pen", die als gast van de VOO aanwezig zijn in Scheveningen. Twee dagen lang heeft een ploeg van circa 75 medewerkers van deze omroep een deel van' het strandvlak naast de pier op stelten gezet, samen met de Brit- Stan Haag kwam ook nog even in Scheveningen kij ken se groepen „Troggs" en „Scor pions", die nogmaals hun hit „Wild thing" en „Hello Josephi ne" meebrachten. Marianne Faithfull getuigde met haar „Summer nights" van het feit dat ze nog best voor de came ra's kan optreden. Verder staan diverse Nederlandse groepen op het podium boven de branding. Scheveningen Ze opereren dan wel niet meer vanaf de woelige baren, maar de piraten zijn nog onder ons. Men wordt dat vanavond opnieuw gewaar in de Veronica- tv-uitzending „The day the music died" op Ned. II om 20.30 uur. Op hetzelfde Scheven- ingense strand, waar het zendschip losge slagen van zijn ankers ooit in het zand beet, bracht de VOO verleden week een reeks artiesten bijeen voor een piratenprogram- ma, artiesten die groot werden dankzij de piraten, omdat Hilversum hen nooit eerder had zien staan. Treffender locatie dan juist dit Scheven ingse strand voor zo'n programma had niet gekund. Immers, piraten hebben zich va nouds het meest thuis gevoeld op zee. Ook radiopiraten. Zee en radiogolven schijnen goed bij elkaar te passen. De stranding van het schip „Veronica" in april 1974 op het Scheveningse strand betekende het begin van het einde van alle piraten. Eén schip (twee zendstations: „Radio Caroline" en „Mi Amigo") voor de Engelse zuidkust houdt nog steed vol. Maar hoelang nog? Stan Haag, topplatendraaier van „Mi Amigo" is tenmin ste erg verbaasd als hij in een ochtendblad leest, dat „Mi Amigo" aan uitbreiding van de aktiviteiten denkt. „Nieuw voor mij", zegt hij. De oude piraat „Veronica" koos nog een keer zee die als achtergrond voor de tv-op- namen moet fungeren. Tineke Vos ervoer een lichte schok, toen ze het oude zendschip in zicht kreeg. Ze had nooit gedacht dat ze na zoveel tijd nog zo emotioneel zou reage ren bij het zien van de oude piraat. Er wordt overigens gemusiceerd op een vlonder in de branding. De muziek-in-beeld komt niet echt uit zee. De overheden en etherbeheerders in Europa hebben dan wel de piraten aan de ketting gelegd en hun zenders het zwijgen opgelegd of in een officieel keurslijf gestoken, hun geruchtmakende aktiviteiten liggen nog zo vers in het geheugen, dat het strand bij de pier ondanks de frisse bries zwart zag van de mansen. Dat strand dat een rol speelde in de geschiedenis van „Radio Veronica". Een strandpaviljoen met de naam „Veroni ca" houdt de herinnering levend, maar de ex-piraten kozen strandtent „Eldorado" als centrum voor hun „terug-naar-toen"-pro- gramma. Toppers van toen ook. Het „Stran- ge-effect" van Dave Berry, George Mc Cray „Rock me Baby"), onze eigen Cats met „Lea" en The Scorpions met „Hello Josephi ne". Een strand derhalve met heel wat be jaarde tieners, want de piraten zijn (wat gaat de tijd toch snel) al twintig jaar oud. De kiel voor het eerste piratenschip werd gelegd in augustus 1958 in Denemarken: ,'Radio Mercur". Een tweede zendschip („Radio Syd") kwam al snel buitengaats daarna. Op initiatief van de door deze pira ten belaagde Deense regering werd in Stock holm de eerste piratenwet aangenomen. De- Scandinavische piraten legden aldus in 1962 het loodje. Voor Nederland begon het zee- zenden in oktober 1959. De Vrije Radio Omroep Nederland (V.R.O.N.) rustte een zendschip uit, de „Borkumriffdie al snel „Veronica" ging heten. Later ging de IJs land tra wier „Norderney" onder Veronica- vlag varen (drijven), Daarna zijn al die ander gekomen. „Caroli ne", „Atlanta", „Invicta" (later „King"), „London" en „Brittain" (later „Dolfijn"). Niets is de piraten bespaard gebleven. Zelfs een echte kaping en een moord niet. De kaping was toen „Radio Noordzee" en „Ver onica" in eikaars vaarwater kwamen. Met wapengekletter van de kant van „Radio Noordzee"-eigenaren (twee Zwitserse inge nieurs) is de zaak beëindigd. Wel explosies, geen slachtoffers. Het zendschip „Laissez Faire" (laat maar gaan) ging de ether in als „Swinging Radio England" (en als „Radio Britain" op een golflengte), gilflengte). Later werd dat „Radio Dolfijn". Geldgebrek maakte in 1967 een einde aan de uitzendin gen. Augustus 1967. De Britse regering vaar digt een wet uit die elke medewerking aan een zendschip buiten de territoriale wateren verbood. Een wet die er met spoed door kwam, toen in die dagen een gewapende overval op „Radio City" gepleegd werd die uitliep op een moord op eigenaar Calvert. Aan deze roerige geschiedenissen doortrok ken van (inderdaad) bloed, zweet en tranen, harde commercie, sentimenten en veel zilt zeewatergeruis (ook in de uitzendingen) wijdt de VOO deze uitzendingen. Met de titel van dit programma bleef Rob Out duidelijk op de vlakte. Destijds bij de gedwongen sluiting van de zeezender, sprak hij geroerd over „De dag waarop de democratie dood ging", daarbij het feit verwaarlozend, dat de echte democratie van een parlementaire meerderheid „Veronica" afwees. Daarom liet Rob Out nu de muziek dood gaan in de titel. Maar ook daarvan is tot op heden weinig te merken want ook deze VOO-uit- zending zit weer vol muziek. VOO-camera op het strand waar „Veronica" eens vast liep. The Troggs zijn er weer met hun oude topper „Wild (Foto Simon E. Smit) things", (foto Simon E. Smit) uh.U:in;i.i»a Teleac 18.15 Duits NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.04 Van Gewest tot Gewest 19.50 Tijd van leven 21.35 Journaal 21.50 Studio Sport 23.00 Panoramiek extra 23.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Staatsloterij 18.55 Journaal IKON 19.04 Jouw Beurt IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Stichting Socutera VOO 20.30 The day the music died 22.45 Starsky en Hutch 23.30 Agenda NOS 23.33 Journaal DUITSLAND I 18.55 Journaal 19.00 Regionaal Nieuws 19.05 Intermezzo progrfj formatie 19.10 Rikl en Rudl 19.15 Sierra: Het grote vij 20.15 Hier und Heute 20.45 Bij negenen: Wat li I overgebleven? 21.00 Journaal 21.15 Een zee wordt gecu 22.00 Omslaan, alstublieft 22.45 De zwarte Islam 23.30 Journaal T 18.00 Journaal 18.10 Paradijzen der dler^^i 18.40 De draaischijf 19.20 The Protectors 19.55 Verhalen uit de ge; nis 20.00 Journaal 20.30 De sportspiegel 21.15 ZDF-Magazine 22.00 Journaal 22.15 Op weg in deze tijd n een 22.45 Es muss nicht se'n gaal AC .lAiimaal aen. 19.45 Journaal 20.15 Het meisje van de tv ve7 20.40 Herinneringen v^fcJ lkUrie van ird. i adert! koorknaap 22.05 De vijfde windstreek" 22.40 Journaal Hr vai NEDERLAND I 15.00 Van hart tot hart DUITSLAND I 17.15 Journaal leen 17.20 Huwelijksbedrog Ijken er ee HILVERSUM I 1830 Nws. 18.41 (S) Goed getoetst. 19.00 (S) Muziektriptiek, van zeven tot tien. (19.00 (S) Jazz-sir. 20.00 (S) Eight o'clock special. 21.00 (S) Kruis en mol). 22.00 (S) Een mondje Frans. 22.30 Nws. 22.40 (S) Aktua 3. 23.00 (S) Lieve be kentenissen. 23.50 (S) Lichte grammo- foonmuziek. 23.55 Nws. HILVERSUM II 19.30 (S) Orkest Malando. 20.L 20.05 (S) Radio Filharmonisc® en viool. 21.05 (S) Een t laatste nacht. NOS 22.30 Gar Alpha en Beta. Nws. uit de v wetenschappen en technologil (S) Met het oog op morgen. 23.» HILVERSUM III NOS 18.03 De vacaturebank. NOS-maal. 19.30 (S) Langs de liji (S) Nordring Radio Price 1977. |V"|1 Take it easy. 02.02 (S) Dat nachtwerk. 04.02 (S) De achter NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus: gewijde muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Vandaag... donderdag 8.24 Trefwoord. 8.30 Nws. 8.36 Gym. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Tot uw dienst, klass muz. 9.45 (S) Onder de hoogtezon 10.30 Nws. 10.33 (S) In "t Zilver, progr. voor bejaarden. 12.00 (S) De Kilima Hawaiians Show 12.14 Boer en tuinder. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu 12.55 (S) Middagpauzedienst, kerkdienst 13.15 (S) Metropole Orkest: amus. muz. 13.30 (S) NCRV-Globaal (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. 7.20 Op' blote voeten, spelprogr. (8.00 Nws. 8.11 Radiojoum.) 8.50 Morgenwij ding 9.00 Je moet niet leven want daar krijg je kanker van 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 Radio Lawaaipape- gaai 10.10 Arbeidsvitaminen Populair verzoekplatenprogr. (11.00 Nws. 11.03 Radio'journ.) 11.30 Rondom t var progr. 12.30 Y'al come and Westernmuz. 13.00 Nws diojoum. 13.25 Beursplein 5. de Middagje AVRO, gevar. progr. "Igkor speciaal cabaret, jeugdprogr. ~haU HEIDSVOORL. 17.40 De pol"to 17.55 Meded. TROS: 7.02 (S) Vaak 's ochteiP* JJ (S) De Hugo van Gelderen shot loe Gerard de Vries draait op verzo*Ste€ (S) Boter, Klaas en Prijzen Hs, Polderpopparade 16.03 (S) Eurojffev irijd HILVERSUM IV KRO: 7.00 Nws. 7.02 Badineriehier muz. 9.00 Nws. 9.02 (S) Aan wtan i voorbij..: gedachten ter overweg» (Ja (S) Admeto, opera van Handel, L u 10.15 (S) Radio Kamerorkest P muz. 11.(50.(S) Admeto, opera v?mei del, 2e akte, 12.00 (S) Rondom itser rijen (2). 14.00 Nws. 14.02 (S) Atóai opera van Handel 3e akte 15L Kollage van alledaags en zeldzaar ADVERTENTIE DC Hoe beter uwnba tijdelijke baan[ u bevalt, hoe liever het ons is. Daarom zoeken we net zo lang tot u de baan heeft die by u past. EVRO maakt er werk van 40 vestiging* venhage, Anna Paulo\ 070-65 29.45 uitzendbureauï De NOS zendt nog eens de Zweedse televisiefilm uit: „Tijd van leven", eer der te zien geweest op 29 december van het vorig jaar. Het verhaal van de film maakte in brede kring diepe indruk; in ons land, maar ook in Zweden waar de film binnen een half jaar werd herhaald. In „Tijd van leven" gaat het om Nina Torstensson, 45 jaar, huisvrouw met drie kinderen en getrouwd met Bengt, leraar. Juist als zij, nu de kinderen groot zijn, overweegt aan het arbeidsproces deel te nemen slaat het noodlot toe: Nina blijkt een ongeneeslijke hersentumor te heb ben. De film toont de ervaringen van Nina en haar familie tot het moment van haar overlijden: haar strijd om de dood te accepteren en de problemen waarvoor Bengt zich zfet geplaatst. Ned. 1,19.50 uur. Panoramiek kan nu verder worden onderzocht. Klaas Jan Hindriks en Chriet Titulaer stelden deze Panoramiek-aflevering samen, Ru- dolf Spoor regisseert Ned. 1,23.00 uur. Jouw beurt In de studio praat Wim Neijman met 12 kinderen van werklozen. Hoe is het als je vader zo veel thuis is. Wat merk je ervan dat hij (soms) wat minder geld verdient? En vooral: hoe zou je de werk loosheid kunnen oplossen. In deze herha ling van „Jouw beurt" van 21 januari vorig jaar bezoekt Froukje de Tweede Kamer om met een paar kamerleden te praten. Ned. II, 19.04 uur. Starsky Panoramiek-extra houdt zich bezig met de eerste vrije vlucht van Space Shuttle, waarmee de ruimtevaart een nieuwe fase ingegaan. Afgelopen vrijdagavond vond de eerste vrije vlucht van de Ameri kaanse Space Shuttle pia-ts: de ruimte Nina en Bengt Torstensson in „Tijd van leven" In de aflevering „Survival" van Starsky en Hutch treedt Hutch op als contactper soon tussen de gangster Vic Humphries en een oosters syndicaat in een dubieuze autohandel. Hutch riskeert hiermee zijn leven, maar Starsky komt op tijd om hem te redden. Toch blijft het oppassen. Ned. JI, 22.45 uur. VPRO vindt vijffL gulden voor p! een lid genoegt )rde (Van onze radio- en tv-r^ke dactie) (n I r HILVERSUM - Dl"0 VPRO heeft in een brifl. aan de Kamercommissie^ voor CRM gesteld, dat d( minimumbijdrage vaï tien gulden voor een liiF 1 omlaag gebracht mo«GaÉ worden tot vijf gulden of",®1 nog minder. Jj De VPRO is het ook nie eens met de getalscriteria- voor A-, B-, en C-omroef£n in de nieuwe wet resp£. 400.000, 275.000, ei 150.000. De laatste twe< cijfers wil de VPRO naai0; 265.000 en 135.000 bren-jj gen. De VPRO kreeg er in c afgelopen maanden 17.0( nieuwe leden bij. Men w er nu nog eens 15.000 eztye dan een hertelling aanvra^ gen. Voor de ledenwerfac-jtap tie heeft men een potjeieni van vier ton. Deze zulle%n wel helemaal opgaan.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2