I I ,,'t Looze Vissertje"brengt 65-plussers aan de hengel der wet èrhuur (Engelse) kruiser makt luxe varen betaalbaar Manégehouder beboet voor paardrijden op strand Noordwijk Woningen en tennishal op landgoed ,,Berbice' Leidschendamse raad tegen bouwlokatie w^Hop moeilijk Öoorbij ltRombouts agSP/IREGIO LEIDSE COURANT PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertél len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn gedulde ge telefoon is 071-122244: u kunt dan naar toestel 18 vragen. Zaterdag 20 augustus gaat een flink stel 65- plussers vissen op de plas. Nu worden ze niet, zoals in het verhaaltje van Ibbeltje met pa en moe Katzwijm, naar het midden van de plas ge stuurd, omdat daar de meeste snoeken zitten. Het is geen verhaaltje, maar de meesten heb ben geen idee, dat ze een boot van een ton mee krijgen. Maar daar moet het toch wel naar be taald worden". De heer Schouten, die de jacht werf „Olympia" bestiert, tracht de vaargemoede- ren op te zwepen door duidelijk te maken, dat je beter een jachtkruiser kunt huren dan te ko pen. Twee Boekanier- motorkruisers uit de Britse binnenwateren heeft hij al in huis en verhuurd. Op 9 augustus komen er weer twee bij en in september nog een paar. „Het hele probleem voor mij was het investeren, want het wordt steeds duurder in dat - gekke Engeland. Tot een jaar of vier terug bouwde ik zelf kruisers. Een heel leven in de bootjes, mag ik wel zeggen. Maar ik voelde met m'n klom pen aan, dat het zo niet door kon gaan. Het is teveel geld voor te weinig gebruik dat je van zo'n boot kunt maken. Koop een boot van een ton bijvoorbeeld en die kost dan jaarlijks (aan stalling, verzeke ring, reparatie en onderhoud, renteverlies en waardevermin dering) ruim 18.000 gulden. Ga nou zo'n boot eens huren. Zeg maar drie weken hoogseizoen, paas- en herfstvakantie en dan nog de vaarbare weekeinden, dat komt bij elkaar op 6900 gulden per jaar. Wel een ver schil, dacht ik zo. Er ligt voor kapitalen in het water en er wordt zo weinig gebruik van gemaakt. Echte varensmensen zijn er maar weinig." De Boekanier-kruiser is in Ne derland nog uitzonderlijk. Het is een „smalle kanaalboot", die je op de Theems vaak tegen komt en voor „continentaal" gebruik gemoderniseerd is en aangepast aan de verhuurbusi- ness: kajuiten met wastafels, lange keuken, salon met be- dru ïm te. Het biedt veel meer leefmogelijkheden dan het meer conventionele type. Ver huurder Schouten: „Door de lage opbouw is de boot weinig windgevoelig en bovendien is de Boekanier gemakkelijk ma- noeuvreerbaar. Het varen is dóódsimpel, het probleem komt pas bij het aanleggen. De huurders krijgen vooraf een grondige instructie van me. Daarna is er luxe en com fort voor prijzen vanaf 600 tot 1400 gulden, al naar gelang de huurperiode in het seizoen, per week. Voor het onderhoud draai ikzelf op en dat is al heel wat". maar ontspannende werkelijkheid die een aantal bejaarden van Roelofarendsveen en Oude Wetering wordt voorgezet door de vis club ,,'t Looze Visser tje", die sinds 20 juni 1955 onder koninklijke goedkeuring allerlei wa terrijke activiteiten ont wikkelt tot meerdere verstrooiing van velen. ,,'t Looze Vissertje" gaat nu voor de eerste keer vislustige bejaarden (ook echtparen, maar die worden over de ver schillende boten gesplits om bevoordeling van pa door moe - die elkaar eventueel de vis zouden kunnen toespelen - te voorkomen) de Braasse- mermeer opsturen. Een stuk of zeven boten zijn al besproken, maar er zullen nog wel een paar bijkomen. ,,'t Looze Vissertje" dartelt al ruim 20 jaar rond met het simmetje - of wat het ook mo ge zijn - Aanvankelijk was het een onderafdeling van de KAB, omdat men weieens de zinnen wilde verzetten en niet steeds over arbeidsvoorwaar den wenste te praten. In later jaren werd de basis verruimd en konden ook niet-leden met vis-neigingen toetreden. De hoofdmoot bleef bestaan uit echte Veenders, maar een stuk of vijf kwamen van „buiten". Het ledenbestand is thans 115. De animo werd zo groot, dat op het ogenblik een ledenstop geldt Er kan niets meer bij, er mag niemand meer bij, want de loze vissertjes van het moment willen het gezellig houden. Zoals secretaris Hans Koster me uiteenzette: .An ders krijgen we een te grote club die voor het vissen niet meer te overzien is." Hij zei niet: „voor de vissen", immers die krijgen nooit een redelijk overzicht van wat hen boven het hoofd hangt. Een club-stop dus. „We ken nen nu elkaar nog bij de naam, maar bij verdere uit breiding zouden we nummers voor elkaar gaan worden. We willen niet groter groeien, want de voordelen van het on deronsje moeten bovenaan blijven staan. Vis je nou van de kant af, dan is het simpeler, maar we vissen in boten en dan wordt het vis wegen (want dat doen we) een erg moeilijke aangelegenheid als je een stuk of 200 boten hebt. Zoiets wil len we voorkomen. Tot nog toe Twee loze vissertjes in het riet. Aanstaande zaterdag zullen het er veel meer dan twee zijn hebben we het best naar ons zin. We organiseren elf zomer competitiewedstrijden (waar van één afvalwedstrijd) en vijf wintercompetitiewedstrijden. Met een actieve deelname van ongeveer 50 procent. Afgelo pen zaterdag hebben we gevist om de Jan van der Meer-bo- kaal, een ingelaste wedstrijd met 56 leden. Maar we doen echt wel meer - met festivitei ten (Oranjefeesten, kermis en dergelijke) zetten we viswed strijden voor kinderen in el kaar en al een paar jaar „be geleiden" we de wedstrijden van de Z en PCA (Zwem- en Poloclub Alkemade) in de baan af met onze boten en houden verder de zaak in de gaten, dat er niets misloopt. Ook begeleiden we de viswed strijden tijdens de vakantie- spelen," aldus Hans Koster, die zelf een jaar of tien mee draait bij ,,'tLooze Vissertje". Dit jaar dus voor het eerst de bejaarden-viswedstrijd op de Brasem. De nog ongetwijfeld jeugdig-enthousiaste vissers op AOW-niveau worden veilig naar hun „stekkie" gevaren en voor het overige zullen ze heel huids worden gehaald en thuisgebracht. Ieder krijgt een boot van ,,'t Looze Vissertje". In elke boot komt er een clu blid bijzitten, voor een safe afloop. Koster verwacht zo'n 20 deelnemers, die alle geneug ten van een viswedstrijd kun nen smaken, inclusief het na- babbelen in visserslatijn na afloop in de bejaardensociëteit Googherweide. Het idee kwam een tijd geleden zomaar bij het bestuur op. Hans Koster wil nog wel even kwijt, dat de dub erg trots is op ïn eigen botensteiger (anno zomer '75) die met 450 palen plaats biedt aan 60 visboten en ook alweer een „stop" kent; „van hieruit beginnen wij elk visavontuur, ook met de bejaarden". Zaterdag wordt het een kleine twee uur visgenot voor de ou deren onder ons. Behalve bij hoosweer, want dan wordt de hele vis-aangelegenheid ge woon uitgesteld. Maar daar hoopt werkelijk niemand op. Hans Koster: „Het is afwach ten wat het wordt. We hebben er de beste verwachtingen van. Het is de eerste keer. Straks zitten die ouderen op de Brasem te vissen. De Rijk spolitie houdt een oogje in het zeil, zeker wat die speedboten aangaat Wat dat betreft zullen „rampen" zeker worden inge damd. Hoe dan ook, ik denk dat deze viswedstrijd voor be jaarden, door een visclub georganiseerd, zeker in deze omstreken een unicum ge noemd mag worden. We zoe ken altijd naar dingetjes die anderen niet doen. Met een boot het meer op gaan doen ze niet zo gauw, als het 65- plussers betreft. We zijn als visclub een beetje overtuigd van succes, wat die mensen aangaat; vissen geeft ontzet tend veel rust Je zult zaterdag zeker zien, dat we gelijk heb ben. •nvol 1 J deed ERSWOUDE Tot spijt menig B-speler is er deze k geen B-toernooi in het riet Leiden. De C- en D-spe- komen wel aan hun trek- want de komende week de vijf banen tel- een ende Hazerswoudse tennisclub 'oor de tweede maal een open r en D-toemooi. De inschrij- ing is erg groot, maar in het lerenenkelspel C ontbreken de pelers, die dit seizoen in de verschillende C-toernooien de iienst hebben uitgemaakt geplaatste spelers bij de --heren moesten gisteren al in actie komen Jan Pieter Hop, als eerste op de plaatsingslijst geno teerd, nam het tegen Rombouts in de tweede set iets te gemak kelijk op, maar hij liet zich deze set niet ontfutselen: 6-0, 7-5. Hans v. Tongeren, tweede ge plaatst, was via een wock-over sneller klaar. Hans Ekker speel de zich al in de derde ronde. Hij gunde Luc Lucas slechts een game. De als vierde geplaatste Bené de Bakker won gemakke lijk van Ron Lips. In het damesenkel C. waar de dames Snellenberg, Thjo en v.d. Merwe ver moeten gaan komen, vochten de Munnikspeelsters Bemadette Kraayevanger en Truus Tonjaann een verbeten strijd uit, welke verrassend in een 4-6, 7-6, 8-6 zege voor de jeugdige Bemadette eindigde. In het herendubbel C hebben Hans v. Tongeren en Edwin Bosch veruit de beste papieren. Tweede genoteerd staat het duo Veerman/De Groot uit Bodegra ven. In dit onderdeel zagen Les- frand en Van de Loo kans om Kuyt en Arendsen, een HTC- koppel, uit te rangeren, hoewel hj minder games in hun voor deel beslisten: 7-6,1-6, 8-6. De favorieten in de D enkelspe len zijn respectievelijk mevr. Zonnevylle en Peter Bauw. LEIDEN Een manégehouder uit Leidschendam werd gister middag door de Leidse kanton rechter De Koning veroordeeld tot een geldboete van 150 gul den, waarvan 100 gulden voor waardelijk wegens bet ongeoor loofd paardrijden op het strand van Noordwijk. Met 12 paarden was de man naar het strand getogen om daar zijn leerlingen rijles te geven. Ter hoogte van kilometerpaal 80 geldt 's zon dags tussen 13.00 en 17.00 uur echter een „rijverbod", waar voor aan de manégehouder geen ontheffing was verleend. Die ontheffing is hem reeds tot tweemaal toe geweigerd door het Noordwijks gemeentebe stuur. Als belangrijkste tegenargu ment voerde de manégehouder aan, dat zijn collega's wel ont heffing was verleend en dat hij de overtreding had begaan in de stille winterperiode. Ook al wil de kantonrechter De Koning zich niet mengen in het onthef- fingsbeleid van het Noordwijks gemeentebestuur toonde hij zich toch gevoelig voor de argumen ten van de Leidschendamse pi keur en verlaagde hij de gebrui kelijk 150 gulden tot 50 gulden en 100 gulden voorwaardelijk met het advies alsnog te probe ren een ontheffing van het ge meentebestuur te verkrijgen. Een in Zoe term eer woonachtige ondernemer uit Wassenaar be streed de meettechnieken van snelheid door de politie. Een De plaats waar op het landgoed de tennishal zal worden gebouwd LEIDSCHENDAM Het CDA-raadslid J. C. van Erp heeft gisteravond in de gemeenteraad voorgesteld over een eventuele bouwlocatie in Leidschendam-oost een brief aan de betreffende minister te sturen. Dit in verband met de negatieve houding van de minister ten aanzien van het aanwijzen van Leidschendam als groeikern en het vasthouden van de provincie aan de bouwlocatie. Hij sprak bovendien zijn ongenoegen uit over de brief van B. en W. namens de raad aan de provincie waarin naar zijn mening te weinig door zijn fractie aangedragen materiaal was gebruikt. In voorkomende gevallen zullen dergelijke brieven eerst aan de raad moeten worden voorgelegd. „Dit zal ons niet meer gebeuren", aldus het raadslid. Wat de brief aan de minister zei nader overleg van de provin- betreft sloten de andere fracties cie met Leidschendam verwacht zich hierbij aan. De heer J. J Roovers van Progressieven te hebben. Ook zij meende dat door de snelle reactie van de Porsche van de Rijkspolitie had de man gedurende drie kilome ter achtervolgd op rijksweg 4 bij Leiderdorp en een snelheid van 150 kilometer per uur geno teerd. De ondernemer bereken de dat de politie dus precies anderhalf minuut de tijd had om de snelheid te meten en achtte deze tijd onvoldoende. Bovendien verklaarde hij regel matig in de achteruitkijkspiegel gekeken te hebben en geen poli tiewagen gezien te hebben. On der het motto „Ik heb hen niet gezien, dus hebben zij mij ook niet gezien" trok hij de juistheid van de snelheidscontrole in twij fel. „De mensen denken altijd dat je te hard rijdt" voegde hij eraan toe. Kantonrechter De Koning achtte de overtreding echter bewezen en veroordeelde de ondernemer tot een boete van 125 gulden conform de eis van de officier van justitie. VOORSCHOTEN De aanvragen om bouwver gunning ingediend voor bet bouwen van vier ééngezinswoningen en bet oprichten van een ten nishal aan de Benvenutolaan beeft voor een paniekerige situatie gezorgd binnen de raadscom missie voor openbare werken. De aanvraag is ingediend door mejuffrouw R. Begeer, in Voor schoten bekend als secretaresse van de Stichting Oud, Groen en Leefbaar Voorschoten en als zoda nig strijdster voor het behoud van al wat leeft en groeit binnen de gemeentegrenzen van Voor schoten. Mejuffrouw Begeer wil op het grondgebied van „Berbice" woningbouw en een commerciële tennis hal van 9 meter hoogte plaatsen en hoewel op tal van gronden zoals natuurbescherming e.d deze bouw verworpen kan worden, is de aanvrage volledig in harmonie met het thans vigerende (geldende) bestemmingsplan „Centrum 1949" Een kleine hinderpaal werd door het college van b en w ontdekt. Er wordt niet voldaan aan artikel 290 der bouwverordening Voorschoten". Dit artikel bepaalt dat aan een weg alleen gebouwd mag worden indien deze in eigendom of beheer van rijk, provincie of gemeente is. De Benvenutolaan is eigendom van mejuffrouw R. Begeer, maar zij is bereid om de weg over te doen aan de gemeente Voorschoten. Het verlenen van een bouwvergunning is gedele geerd aan het college van b en w en zo kreeg de commissie openbare werken alleen het voorstel te behandelen tot onverdracht van de weg. Op verzoek van de PPV-fractie werd de overdracht van de weg uit het openbare gedeelte van de vergadering gehaald en verschoven naar het beslo ten deel. Mejuffrouw Begeer pleitte twee jaar geleden als secretaresse van de Stichting Oud, Groen en Leef baar Voorschoten voor het opnemen van het land goed „Berbice" in een apart bestemmingsplan. De gemeenteraad weigerde, waardoor thans nog steeds op het landgoed „Berbice" een zwaar verou- ders bestemmingsplan „Centrum 1949" rust In die tijd werd minder aandacht geschonken als thans aan natuurgebieden en zo kan mejuffrouw Begeer ongestoord haar erfdeel uit het landgoed „Berbi ce" commercieel gaan maken. Zij overtreedt geen enkele wet ze trapt alleen op gevoelsuitingen. Overigens staat nu al vast dat de tennishal een welkome uitbreiding voor de tennissport in de wintermaanden zal zijn. Verwacht wordt dat de gemeenteraad de over dracht van de Benvenutolaan zal goedkeuren in het besef dat een beroep tegen een eventuele weigering bij G.S. een goede kans van slagen maakt. Alle partijen hebben tot op dit moment geen behoefte aan commentaar om dat officieel de hele zaak nog niet in de openbaarheid is geweest Leidschendam wilde dan echter provincie éen goede studie van eerst de standpunten van de het standpunt van de raad „bij fracties precies op papier heb- na onmogelijk" is geweest Naar ons weten, was het antwoord van burgemeester Kolfschoten, is wat de raad gezegd heeft in de brief goed verwoord. De opmerking van wethouder Van Dongen dat hij de indruk had dat de provincie toch op belangrijke wijze rekening houdt met het Leidschendamse standpunt werd door de heer Van Erp beantwoord met bo vengenoemde suggestie van een brief aan de minister. Burge meester Kolfschoten beloofde op de dinsdagse bijeenkomst van B. en W. de suggestie te zullen bespreken., tegelijk met het aantwoord van de provincie. Bij de aanvang van de zitting installeerde de voorzitter het nieuwe WD-raadslid mevrouw J. J. van Nievelt-Volmïlller, die nog voor de sluiting tevens het lidmaatschap van zes commiw- sies kreeg toegeschoven. De vraag hierbij van het raadslid Pohlkamp het laatste jaar van de zittingsperiode tot lid te wor den beooemd van de commissie voor openbare werken en ruim telijke ordening zal nog door het college worden bestudeerd. ben wat voorzitter burgemeester E. J. M. Kofschoten ontraadde omdat „de raad als een eenheid moet optreden". De heer J. A. W. Pohlkamp (GNL) meende dat doordat bij de provincie te weinig argumen ten naar voren zijn gebracht „de raad met een bloedneus is blij ven zitten". Op zijn vraag waar om alternatieve bouwlocaties in Leidschendam niet naar voren zijn gebracht antwoordde wet houder H. L. van Dongen dat met locaties als Duivenvoorde, 700 woningen, Voorburgseweg, ongeveer 500, en 't Lien, 1500 woningen in het voorontwerp streekplan al rekening is gehou den, „dat is ouwe koek", aldus de wethouder. Het „verrassend snelle" antwoord van Gedepu teerde Staten op de Leidschen damse brief was tevoren voor de heer Van Erp al aanleiding geweest te betwijfelen of de brief wel gelezen was, in ieder geval zou naar zijn mening be wezen zijn dat de beslissing van de provincie al tevoren vast stond. Mevrouw ir. T. C. Kiers van Progressieven Leidschendam

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5