Raffinaderijen op Aruba plat pirst lady' van Italiaans terrorisme voorlopig vast Israël geeft bezette gebieden gelijkereehten Corsica verdeeld na bomaanslag op televisiezender Voeding onder dwang voor Duitse gevangenen 50 ct goedkoper lerikaans Rhodesiè looid _de Meer winst voor DSM ZOON VAN SAM PROFITEERT NIET Zoon van Carter moet Witte Huis uit -TENLAND LEIDSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 1977 PAGINA 7 ïalarm op irveld New TORE (AP) - Een ano- elefoontje waarin mel- irerd gemaakt van de ig van vijf bommen op rein van de luchthaven 4ia bij New York heeft i-en voor gezorgd dat het |d werd gesloten, jers en personeel werden leerd naar een ruimte je parkeergarage van het tl, waarin men volgens (havenautoriteiten veilig „Zejrijn. vropbrigade van de politie drofff York kamde de terrei- ORANJESTAD, Aruba Het Antilliaanse eiland Aruba, dat onafhankelijkheid wil, is vandaag zijn vijfde dag van onrust ingegaan. De olieraffinade rij Exxon/Lago, één van de voornaamste bronnen van inkomsten van het eiland, lag vandaag hele maal plat. Ook de winkels bleven vandaag geslo ten. De scholen, die deze week open zouden gaan blijven voorlopig dicht. Honderden toeristen heb ben inmiddels het eiland verlaten. De hotels zijn vrijwel leeg. Een van de vorige week gearresteerde vakbonds leiders, Juan Yarzagaray, is zaterdag vrijgelaten, omdat hij alleen zou hebben geholpen met de verspreiding van de pamfletten. De opsteller van de pamfletten, Geerman, blijf in arrest Vakbonden, het eilandelijk bestuur en een aantal Arubaanse politici hebben in een reeks telegram men aan koningin Juliana, premier Den Uyl en minister de Gaay Fortmann van Antilliaanse za ken geprotesteerd tegen het politieoptreden en het feit dat daarbij materieel van de koninklijke Mari ne zou zijn ingezet. In de telegrammen wordt aangedrongen de fundamentele mensenrechten en vrijheden te herstellen en te waarborgen. Verder wordt erop gewezen dat een oplossing van de problemen alleen zit in een direkt overleg tussen de Nederlandse regering en Aruba. Afschriften van de telegrammen zijn gestuurd naar een groot aantal Zuidamerikaanse landen en internationale organisaties. Een woordvoerder van de Marine-voorlichtings dienst in Den Haag heeft medegedeeld dat over een daadwerkelijke inzet van manschappen en materieel van de Marine op Aruba niets is geble ken. Het is volgens hem mogelijk dat op verzoek van de Antilliaanse premier Evertsz faciliteiten, die de Marine op Aruba heeft ter beschikking zijn gesteld. Dat zou dan beperkt zijn gebleven tot het gebruik van marine-accommodaties en het vervoer van politie-eenheden die uit Curasao werden aan gevoerd. 19 Vi op zoek naar de bom- jnanou jt steun van partijen i (Rtr) De Cyprische Ipyros Kyprianou, die jfet overlijden van presi- Jjakarios diens functie nt, wordt tijdelijk met lentschap bekleed tot jaar februari. Dit is in Nicosia duidelijk nadat de vier be- 5 Grieks-cyprische zijn overeengekomen kandidaten te stel- rige Kyprianou was 20 i naaste medewer- Makarios en fungeerde j lang als minister van indse zaken. Hij is een I-rechts politicus die ifend het politieke beleid 'erleden president aan- ke de kwestie van de jezetting van Cyprus is venals Makarios, vorming van twee Jrlijke staten op het ei- laanvaarden. De Turken ren hem als hard en lexibel. [NGTON - Het Brits- taanse plan voor de v es- van een zwart meerder- twind in Rhodesië in de an het volgend jaar-is jd. Het is een gedetail- plan met als hoofdbe- jtel een grondwet voor p/hankelijk Zimbabwe, We de Amerikaanse mi- Tan buitenlandse zaken, Vance, zaterdagavond in <f 4 1 £,tse minister van buiten- 'we zaken, David Owen, en .lerikaanse ambassadeur Verenigde Naties, An- (Van onze correspondent Ami van Vree) j BONN De Westduitse justitie is er dit week- I einde toe overgegaan om zes anarchisten die in Keulen en Bochem gevangen zitten, kunstmatig te voeden. Zij behoren tot de groep van ca. 30 gevangenen, verspreid over de gehele Bondsrepu bliek, die uit protest tegen hun behandeling sinds begin vorige week in honger- en dorststaking zijn gegaan. Volgens de autoriteiten bestaat er nog geen acuut levensgevaar voor de stakers. De advocaten van de gevangenen echter vrezen dat er binnenkort doden zullen vallen. I Tot degenen die onder dwang kunstmatig worden I gevoed, behoren de voormalige advocaat Haag die ervan wordt verdacht een belangrijke rol te heb ben gespeeld bij de moordaanslagen op procureur- i generaal Bubak en de bankier Ponto, alsmede de I vier mannen die onlangs tot levenslang zijn ver oordeeld i.v.m. de aanslag op de Westduitse am bassade in Stockholm. In een interview in een Duits zondagblad heeft "oung, waarschijn- e jannen twee weken naar Afrika om het pakket n liqien voor te leggen aan okken partijen. „Wij me- 1 het plan billijk en rede- dat het instemming zal bij de partijen en de ^gJtionale opinie", zo ver- Vance na tweedaagse üngen in Londen. aar" 'gen over mratie in Ho,drschoten ICHOTEN - De Voor- se raadsleden H. v. Wijk isser hebben vragen ge- wfi P b en w over de restau- n het Ambachts- en Bal- (de raadsleden al meer jaar niets meer over de ie hebben gehoord, wil- ;ten of er al een ver voor is aangevraagd bij of deze vergunning ook £n is. Verder wil men vat de oorzaak van het te uitblijven van de ver- 1 kan zijn, en of er al een ig is ingediend voor sub- ja HHtie Bfrel Üfivo _jo verlaagt theekrente De Rabohypo- ^nk heeft haar hypothee met 0,25 procent ver- De rente voor een gewo- lotheek bedraagt nu 9 1, en de rente voor de otheek 9.25 procent de nieuwe procureur-generaal Rebmann er tegen gewaarschuwd voor de druk van een honger- en dorststaking door de knieën te gaan. „Men moet zich hierdoor niet meer laten chanteren", aldus Rebmann. Indien een van de gevangenen als ge volg ervan zou komen te overlijden, zou dit vol gens hem weliswaar een „kwalijke zaak" zijn, „maar het is de consequentie die de gevangenen en hun verdedigers duidelijk gemaakt is. De ge vangenissituatie rechtvaardigt zo'n staking niet: zij zij is onder de gegeven omstandigheden zelfs goed te noemen". In een kerk in Braunschweig hebben dit week einde ongeveer dertig mensen, leden van een „comité tegen foltering" geprotesteerd tegen de manier waarop de Westduitse justitie haar gevan gen zittende anarchisten behandelt. Amnesty In ternational heeft de Duitse justitie gevraagd om informatie over de toestand van de gevangenen en over de termijn waarin dezen nog geisoleerd moeten blijven. San Francisco, heeft geprobeerd een katje te redden met behulp van kunstmatige adem- haling. Het dier was uit een brandend huis gehaald, waar het door de rook was bevangen. Alle pogingen om het M dier te redden wa ren echter vergeefs. HEERLEN De omzet van DSM is in het eerste halfjaar van 1977 ten opzichte van de zelfde periode van vorig jaar met ruim 13 procent gestegen van 4.7 miljard tot 5.3 mil jard. Na aftrek van kosten en afschrijvingen resteert een be drijfsresultaat van 110.5 min. tegen 133.9 min. De netto winst steeg van 58.3 min, tot 71.8 min. Het bedrijfsresultaat verminder de als gevolg van het lagere prijsniveau op de afzetmarkten voor chemische produkten. De winstmarges voor deze produk ten waren hierdoor onvoldoen de. Desondanks is de nettowinst ten opzichte van het eerste halfjaar van 1976 gestegen en wel als gevolg van verminderde inte- restlasten door aftrek van interest Op onder handen zijnde grote investeringsprojekten en lagere belastingen. De direk- tie verwacht dat de nettowinst over 1977 ongeveer gelijk zal zijn aan die over 1976 132 min.) NubijSRV: IfE ROODMERK KOFFIE JERUZALEM (AP/Rtr) De Israëlische regering heeft giste ren besloten de bezette gebie den, de Westelijke Jordaanoe ver en de Gazastrook, 'dezelfde rechten te geven als die gelden op Israëlisch grondgebied. Het zou volgens een regerings woordvoerder, niet betekenen dat het gebied geannexeerd wordt of dat de wettelijke sta tus van het gebied verandert, maar de beslissing zou zijn be doeld als een 'moreel gebaar': het zou de gebieden dichter bij Israël brengen.' Een parlementslid van de Arbei derspartij, die momenteel in de oppositie is, noemde de stap echter een vorm van geruisloze annexatie en vroeg om een par lementair debat over de beslis sing. De gebieden worden nu bestuurd door een Israëlische militaire gouverneur, die op de niet-Israëlische inwoners res pectievelijk de Jordaanse en Egyptische wetten toepast. De bewoners van de bezette gebie den zijn in de jaren sinds de Zesdaagse oorlog al verregaand geïntegreerd in de Israëlische samenleving. Een groot aantal Arabieren heeft banen in Israël, terwijl Israël ook de voornaam ste afzetmarkt vormt voor de produkten uit de bezette gebie den. Ook de Israëlische sociale wet ten zijn voor een groot deel in die gebieden van toepassing. De NEW YORK De staat New York heeft een wet uitgevaardigd waaronder voorko men wordt dat misdadigers zoals „de Zoon van Sam" profiteren van de verhalen van hun levenswandel zolang hun slachtoffers niet schadeloos zijn gesteld. De indiener, staatssenator Emanuel Gold, zei dat hij „door de grond zakte" toen hij las dat de man die bekend heeft zes mensen te hebben vermoord en zeven te hebben verminkt, op het punt stond rijk te worden door de verkoop van publiciteits- en film rechten over zijn leven. De wet eist dat iedere cent die een schuldige misdadiger ontvangt gebruikt moet worden ter voldoening van de wettige aanspraken van diens slachtoffers. David Berkowitz, die bekend heeft als „zoon van Sam" de moorden te hebben gepleegd, verblijft in Kings County hospital, een groot ziekenhuiscomplex in Brooklyn, onder maxi mum bewaking, gedeeltelijk om te voorko men dat woedende Newyorkers hem van kant maken. Hij wordt daar onderzocht om vast te stellen of de 24-jarige moordenaar goed genoeg bij zijn verstand is om een proces te kunnen bijwonen. Enkele rechercheurs hebben al voorspeld dat hij nooit voor de rechter zal verschijnen. De Newyorkse politie vreest dat de Zoon van Sam een imitator heeft gekregen. Zater dagnacht werden een man en een vrouw vermoord op dezelfde wijze als de Zoon van Sam te werk ging: ze werden op korte afstand neergeschoten terwijl ze in een par- keerauto zaten. Overigens was het patroon van de moord niet helemaal dezelfde. Er was een geweer gebruikt in plaats van het pistool kaliber .44 dat de Zoon van Sam gebruikte. Bovendien hadden beide slachtof fers veel geld bij zich, waardoor roof ver moedelijk het motief is geweest nieuwe beslissing zou bijdragen tot een snellere opbouw van de medische voorzieningen en het onderwijs, en daarentegen de kinderarbeid in die gebieden te gengaan, aldus de regerings woordvoerder. De Palestijnse bevrijdingsorga nisatie is vanmorgen teruggeko men op haar aanvankelijke wei gering om in te stemmen met een band tussen een mogelijke Palestijnse staat en Jordanië. Maar de PLO voegde eraan toe dat vóór er sprake kan zijn van een dergelijke binding er eerst een volledig onafhankelijke Pa lestijnse staat moeten worden gevestigd. De Palestijnen be schouwen zich als één volk met de Jordaniërs, maar de betrek kingen met Jordanië zijn slecht geweest sinds koning Hoessein in 1970 de Palestijnse comman do's met behulp van het leger zijn land uitjoeg. Ook op een ander punt is er misschien sprake van versoepe ling van de Palestijnse houding. Op de vraag of de PLO vast houdt aan een onafhankelijke delegatie naar de Midden-Oos- ten-conferentie in Genève, zei de woordvoerder dat de delegatie 'niet belangrijk' is. „Het belang rijkste punt is of de Palestijnen hun land en hun rechten zullen terugkrijgen. De kwestie van de Palestijnse vertegenwoordiging kan gemakkelijk onder de Ara bieren worden opgelost" Brieven graag, kort en 'duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het récht voor ingezon den stukken,te-bekorten. WW en vakbeweging Allerwegen kan men lezen en horen over de werkloosheid in ons land. Intussen zit men in de woningbouw te schreeuwen om bouwvakarbeiders, terwijl er duizenden in de W.W. lopen. Dit is ook in andere bedrijfstakken het geval. De overheid doet er weinig of niets aan en de vakbeweging komt alleen op voor de rechten van de arbeiders, maar doet niets aan de plichten. Volgens mij is de schuld te zoeken bij de vakbeweging omdat zij tegen controle op de WW-uitkeringen is. Hoe moeilijk het ook is, want voor heel veel mensen is het een grote ramp buitenspel te wor den gezet. Waar de vakbeweging zich wél voor inzet is de VAD, maar zo lang zij zich zo onsympathiek toont tegenover ongeorganiseer de arbeiders (tweederde van de werknemers bij een staking) gaat het niet aan beslag te leg gen op door deze mensen geza menlijk verdiende winst Boskoop B. Mastop De Paauw WASHINGTON - Chip Carter (27), zoon van de Ameri kaanse president, heeft het Witte Huis verlaten. Hij gaat zich in zijn geboorte- don) Plains in Geor gië vestigen, terwijl zijn 26-jarige vrouw Caron, met wie hij in 1973 getrouwd is, en hun zoontje van zes maanden voorlopig in Washington blij ven. Chip wil van zijn vrouw scheiden. De president, die zijn schoondochter graag mag, zou daar woe dend over zijh en Chip de toegang tot het Witte Huis heb ben ontzegd. Evenals Carters an dere zoon Jeff (24) en zijn 'vrouw Annette woonden Chip en Ca ron in het Witte Huis. Chip werkte voor het bestuur van de De mocratische Partij, een baan van 8.000 dollar per jaar die hij enkele dagen geleden heeft opgezegd. Hij trad bij officiële gele genheden wel als ver tegenwoordiger van zijn vader op en maakte in diens op dracht ook buiten landse reizen. Chip Carter, zijn vrouw Caron en hun zoon James. Het getuigt van gemeentelijke opgeblazenheid, dat Wassenaar er naar streeft het prachtige landgoed „De Paauw" te ontsie ren door middel van administra tieve nieuwbouw. Voor zover de ambtelijke rompslomp in Was senaar dringend behoefte heeft aan nieuwbouw, kan zulks uite raard elders geschieden dan op het „prachtig recreatiegebied de Paauw" zoals dit terrein zeer terecht wordt geschetst door dr. ir. Höuwink, die alleszins tot oordelen is bevoegd. Is het niet de hoogste tijd, dat er een einde komt aan de ge meentelijke, provinciale en rijksbouwdriften, die allerlei monsterachtige betonnen con structies doen oprijzen ten koste van deze en volgende genera ties? Inflatie-bestrijding en be zuiniging worden dagelijks van hoge en zelfs van de hoogste (sic) politieke daken ge schreeuwd. Spreekt het daarom niet vanzelf, dat de grootste zui nigheid en....bescheidenheid na gestreefd moet worden in de publiekrechtelijke bouwdriften, en in het bijzonder in de ontsie ring van unieke terreinen? Zoals gebruikelijk geeft het stel len van de vragen uit zichzelf het bevestigende antwoord. In Den Haag kunnen wij mee praten inzake stedebouwkundi- ge politiek. De betonnen hor reurs rijzen hier om zo te zeg gen als paddestoelen uit de grond. De wanstaltige admini stratieve nieuwbouw, die aan het fraaie en oude stadhuis op de Groenmarkt werd geplakt, is een van de vele bewijzen van municipale wansmaak. En straks krijgen wij een „nieuw- dorp in zee" voor de vervuiling en ontsiering van de Noordzee. Hoe bestaat het? De gemeente Wassenaar kan alsnog haar politieke gezicht redden door deze Paauw-ontsie- rende plannen te deponeren in I de gemeentelijke prullemanden. 1 De Wassenaarse politiek heeft reeds meer dan voldoende ruim te, groen, rust en....stilte vernie tigd. Den Haag E. H. (Van onze correspondent Jan Drummen) PARIJS Op Corsica is het gisteren tot een grote confrontatie gekomen tussen diverse autonomibewegingen, nadat een illegale separatistische groep in de nacht van vrijdag op zaterdag een belangrijke radio- en televisierelayeerzender opge blazen had. Hierdoor zal een groot ge deelte van het eiland vermoedelijk maandenlang zonder televisie blijven zitten. Vijf gemaskerde mannen waren in de nacht de gebouwen van de relayeerzen- der van Serra di Pigno bij Bastia binnen gedrongen. Zij verzochten de technici en bewaker met zijn gezin beleefd weg te gaan en lieten daarop de installatie in de lucht vliegen. De schade bedraagt naar schatting meer dan 20 miljoen Franse francs (ruim 10 miljoen gulden) en de reparatiewerkzaamheden zullen mogelijk anderhalf jaar in beslag nemen. Men hoopt een noodzender in te richten om althans een deel van het eiland van radio en televisie te kunnen voorzien. Niettemin blijft langs de oost- en van de noordkust de ontvangst van de Italiaanse en de Monacese televisie mogelijk, terwijl het gebied van Ajaccio ook nog twee van de drie Franse kanalen kan blijven ont vangen. De gewettigde autonomiebeweging van de gebroeders Simeoni die zondag in Furiani nabij Bastia een zeer grote bij eenkomst organiseerde, beschuldigde het Corsicaanse bevrijdingsfront, dat de ver antwoordelijkheid voor de aanslag opeist, ervan de televisiezender opgeblazen te hebben om te voorkomen dat beelden over de meeting van de gematigde bewe ging in Furiani uitgezonden zouden wor den. Deze autonomistenbeweging eist een beperkte mate van zelfbestuur, maar zon der de afscheiding van Frankrijk, terwijl het bevrijdingsfront een onafhankelijke Corsicaanse staat wil. Het front heeft sinds vorig jaar een aantal bomaanslagen gepleegd. Cambodja mobiliseert SYDNEY - Cambodja heeft be kendgemaakt dat het troepen mobiliseert om zich tegen Viet nam te verdedigen. Deze mel ding zegt de Australian Brocad- casting Commission (ABC) van daag te hebben opgevangen van radio Phnom Penh. Volgens het bericht van de ra dio, dat in Bangkok werd opge vangen, vechten Cambodjaanse troepen op vier fronten, in het oosten, noordoosten en zuiden aan de grens met Vietnam en aan de Cambodjaanse grens met Thailand. 19 stonze correspondent George Arm- Stront) /erktui ..first lady" van de Italiaanse sten, Maria Pia Vianale, zal na haar Itij; 41 vonnis door een rechtbank in Rome Bkse aklelijk enkele jaren verdwijnen van r. ^jroristische toneel. Maar het moet wel verdr bijzondere gevagenis zijn die Maria ischaihnen haar muren kan houden. Ze is n staat een gebalde vuist te heffen e fotografen die haar op haar ziekbed deerden na haar confrontatie met een ,JVJ§nan. Tijdens het proces heeft zij ook \l :ue(ridene keren geroepen dat alle rech- i :ibus „vijanden van het volk" gedood 0 OC :,i worden. (Vorig vorig jaar was er in iedere 24 uur en 22 minuten een popping uit een gevangenis). Pia en haar celgenote Franca Salemo 'pten in januari uit een gevangenis in WÊÊf- door de tralies van hun celraam door [en eh naar buiten te klimmen met behulp van een touwladder die kameraden buiten de gevangenis hen hadden toegewor pen. Voor zij hun cel verlieten lieten zij op de muur van hun cel het symbool van hun Maria Pia en Franca zijn afkomstig uit de keurige middenklasse. Hun families komen uit Apulië, de hiel van Italië. Maria Pia (23) pleinen. zitten in de gevangenis. Momenteel zitten 128 Franca gebruikte al drugs toen ze 15 jaar leden van Rode Brigades gevangen en 123 ze kreeg vorige winter een miskraam anderen die zeggen lid te zijn van de NAP. is nu vijf maanden zwanger. Tezamen zijn die groepen schuldig bev on terroristische groep achter: NAP (kernen is de jongste van de twee, maar duidelijk Maria Pia's voornaamste taak bij de NAP den aan 53 moorden, 46 ontvoeringen van het gewapend proletariaat). De rechtbank in Napels veroordeelde Maria Pia later tot 13 jaar gevangenisstraf wegens haar lidmaatschap van een terroristische organisatie en voor het bezet van wapens. Een maand later veroordeelde een recht bank in Rome haar en Franca tot nog vier jaar extra, eveneens voor verboden wapen bezit Er waren pistolen in hun tassen gevon den bij hun arrestatie. De rechtbank bepaalde eveneens dat beide vrouwen gedurende vijf jaar na hun vrijla ting geen openbare ambten mogen bekleden - een ironische bepaling als men beseft dat beiden zoals alle rechtgeaarde leden van de NAP, juist de huidige Italiaanse staat willen vernietigen daarbij en alle openbare amb- de overheersende. De 25-jaar oude Franca is volgzamer, maar het is Franca die veroor deeld is als de vrouw die in juni een nieuws- redacteur van de Italiaanse televisie in de benen heeft geschoten. Franca's vader is journalist en haar moeder werkt in Rome bij de economische rechter. Maria Pia's vader is gepensioneerd en haar moeder is onderwijzeres in Napels, waar Maria Pia opgroeide, naar kerkelijke scho len ging en vreemde talen studeerde. Zij raakte betrokken bij de beweging Lotta Continua („De strijd gaat voort"), uiterst links maar niet crimineel. In die beweging ontmoette ze een man die haar bij de NAP bracht. Franca ontmoette haar man op Piaz za Navona, een van Rome's meest elegante van de kerk van St. Petrus Banden perziken zaten te eten. Bij hun was Antonio Lo Muscio, de 27-jarige erfgenaam voor het leiderschap van de NAP. Twee moedige carabinieri vroegen hen om hun identiteits papieren. Het kwam tot een schietpartij en Lo Muscio werd gedood, de vrouwen in Maar nu Maria Pia en Franca van het toneel verdwenen zijn en de meeste leden van hun werd een logistieke: het vinden van bruikba- veel andere misdaden. De losgelden zorgden re schuilplaatsen. Ze is mooi, temidden van voor de financiële middelen van beide groe- de jeans-generatie gaat ze elegant gekleed, pen. Tot hun minder ernstige misdaden elkaar geslagen, en ze heeft een beetje van de natuurlijke behoorden het opblazen of in brand steken s~ trots van de Zuiditaliaanse vrouw. Mannen van fabrieken en magazijnen, hoefden niet tweemaal te denken om haar Er bestaan niet te vermijden theoriën dat groep ofwel dood ofwel gevangen zitten kan hun flats te lenen in verschillende steden en de twee guerrillagroeperingen deel uit ma- het toch slechts een kwestie van weken of onder verschillende valse namen. Die flats keii van een wereldomvattend plan de Ita- maanden zijn eer een nieuwe, soortgelijke werden vervolgens door de NAP gebruikt liaanse democratie zo te verzwakken dat de groep opduikt of hun groep dankzij nieuwe voor de opslag van wapens, het verbergen regering - welke regering er dan ook aan leden weer opleeft. Misschien blijft het be- vari losgelden na ontvoeringen en van appa- de macht is - een excuus heeft om onder- trekkelijk rustig in Italië tot de herfst, om- ratuur om identiteitskaarten te vervalsen. drukkende maatregelen af te kondigen, dat zelfs de terroristen evenals 40 procent Niemand weet wat de NAP wil of heeft waardoor Italië tenslotte zou veranderen in van alle Italianen hun deuren sluiten en gewild. Zij is, of was de Napolitaanse pen- een politiestaat, vergelijkbaar met enkele naar zee of naar de bergen gaan voor hun dant van de Rode Brigades die meestal in Zuidamerikaanse landen. vakantiemaand noordelijk Italië opereerden, maar die nu Maria Pia en Franca werden op 1 juli welverdiende traditionele vakantiemaand augustus. buiten gevecht zijn gesteld - hun leiders gevangen genomen toen zij op de trappen Copyright The Guardian)

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7