Raad Wassenaar buigt zich over plan Villawijken" Jubileum pastoor Nijmar uitbundig gevierd ML WIELER- STRUD OOSTDORP SPORTIEF VERLOPEN K Beker polsstokspringen S definitief naar V. Marwiili BRAM)JE IN SCHUUR LISSE Nieuwe banen „Rijnkanters" in gebruik gesteld STAD/REGIO LEIDSE COURANT 'PA(|N1 Zaterdag was het weer 20 ver: rond 1 uur in de middag gaf loco-burgemeester mr. G. C. van Dijk het eerste startsein voor een race over 4 ronden voor jongens van 10—12 jaar. Er was niet alleen voor alle deelnemers aan deze race een aantrekkelijke prijs, er waren onderweg ook vele premies te verdienen. En dat gold ook voor de latere wedstrijden. De uitslagen waren als volgt: Jongens 10—12 jaar: 1. Gerrit van Zanten; 2. Johan van Kleef, 3. E. Meurs. Jongens 13—14 jaar: 1. Peter Tacx 2. Jan v.d. Steen, 3. K. Knijnen- burg. Jongens 15—16 jaar: 1. Theo Driessen 2. Rob van Deursen, 3. C. Ijsveld. Dames: 1. Ria Verhart, 2. Ma rijke van Leeuwen, 3. Petra van Rhijn. Veteranen: 1. Tom Rueck, 2. Ties Odijk, 3. Theo van der Aa. Cracks: 1. Karei Prins, 2. Wil lem van Leeuwen, 3. Leo Rem merswaal. WASSENAAR De gemeente raad van Wassenaar zal zich vanavond gaan uitspreken over de bezwaarschriften die zijn in gediend tegen het ontwerp-be- stemmingsplan „Villawijken". De bedoeling van dit plan is een onaanvaardbare verdich ting van de bebouwing, vooral in park „De Kieviet" tegen te gaan vooral op die plaatsen, die van natuurhistorische waarde zijn. Met andere woorden: op een aantal plaatsen in de villa wijken waar tot nu toe nog wel gebouwd mocht worden, wordt die mogelijkheid geschrapt. Zoals te verwachten was, heeft een aantal eigenaren van perce len waarop uitbreiding van de woningbouw een halt is toege roepen daartegen bezwaren ge maakt. In een aantal gevallen willen burgemeester en wet houders aan die bezwaren tege moet komen. In andere geval len laat het college echter de natuurhistorische waarde van het terrein zwaarder wegen dan Er zijn ook enkele bezwaar schriften van parkbewoners, die het er niet mee eens zijn dat op een nog onbebouwd terrein wel gebouwd zal mogen worden. Zij menen dus, dat burgemeester en wethouders met het bestem mingsplan niet ver genoeg gaan. Bewoners van de Oranjelaan en Nassaulaan bijvoorbeeld, pro testeren ertegen dat op een ter rein aan de Oranjelaan, dat nu als tuin is ingericht, een villa mag worden gebouwd. Zij plei ten voor een „onderbreking van de bouwstrook". Als dat niet gebeurt wordt niet het karakter van de wijk gehandhaafd, zoals de bewoners dat wensen. Dan zou namelijk de ruimte tussen de huizen die er nu nog is en het aanwezige groen worden aangetast en dat zou een benau wende invloed hebben op de naaste omgeving aldus deze adressanten. Burgemeester en wethouders antwoorden daarop dat de be doeling van het plan inderdaad is het karakter en de allure van met name de villawijk Die Kie viet te bewaren. Maar dat bete kent niet, aldus het college, dat hierdoor alle bebouwing onjuist en ongewenst zou zijn. In het geval van de Oranjelaan is de dichtheid van de bebouwing in de omgeving al zodanig, dat het niet gerechtvaardigd zou zijn een individuele eigenaar de be staande bouwrechten voor twee huizen onder een kap te ontne men. Ook bij andere bezwaarschrif ten wijzen burgemeester en wet houders erop dat bestaande bouwrechten op een aantal plaatsen in redelijkheid niet kunnen worden opgeheven. Daarom staat het college ook afwijzend tegenover verzoeken van de Haagse Duinwaterlei ding en van enkele natuurbe schermingsorganisaties om in waterwin- en natuurgebieden al le nog mogelijke bebouwing te schrappen. Dat zou aldus het Wassenaarse gemeentebestuur, een onaanvaardbare hoeveel heid schadeclaims opleveren. Bovendien vraagt het college zich af of het tegengaan van woningbouw op duidelijke bouwpercelen in reeds bestaan de woonwijken wel reëel is. Het gaat om reeds aanwezige bouw mogelijkheden; er worden geen nieuwe mogelijkheden ge creëerd. Een interessant punt is aan de orde gesteld in een bezwaar schrift van het bestuur van de Lawn Tennis Club „Oud Wasse naar" die het tennispark bij het gelijknamige kasteel bespeelt. Dit bestuur en ook de eigenaar van het park maken er bezwaar tegen dat in het bestemmings plan niet de mogelijkheid wordt geopend in de wintermaanden een opblaasbare tenmshal op te richten. Namens de eigenaar van het park wordt erop gewe zen dat de tennisclub Oud Was senaar daardoor m een steeds ongunstiger concurrentiepositie komt te verkeren tegenover de sportvereniging „De Kievieten", die immers wel over een over dekte speelgelegenheid beschikt. Burgemeester en wethouders merken op dat er wel planologi sche bezwaren bestaan tegen een opblaasbare tennishal, maar dat zij een dergelijke hal niet onder alle omstandigheden on aanvaardbaar achten. Het is be reid voor een jaar een proef te nemen en dan de reacties van de onwonenden af te wachten. Intussen hebben twee leden van de commissie Technische Diensten zich tegen de mogelijk heid om de hal op te richten uitgesproken. Sportdag Aarlanderveen druk bezocht AARLANDERVEEN De jaarlijkse sportdag van speel tuinvereniging Aarlanderveen is een groot succes geworden. Veel kinderen streden om de hoogste eer. Bij verschillende spel onderdelen ging het zeer spannend aan toe. De uitslagen: Bootje varen voor jongens en meisjes van 7 t/m 8 jaar: 1. Wim van der Vis; 2. Janny de Vries; 3. Cora van der Pijl; 4. Gertjan Ahles. Kussengevecht boven water: jongens en meisjes van 12 t/m 14 jaar: 1. Annie van der Vis; 2. Willy Verduin; 3. Hans Herr. Kussengevecht boven water meisjes van 9 t/m 11 jaar: 1. Ineke Hijman; 2. Corine Ver- duin; 3. Sonja van der Pijl. Balspel voor jongens en meisjes van 4 t/m 6 jaar: 1. Albert van der Veldt; 2. Yvonne van der Pijl; 3. Anthonette Kempen. Wateroverbrengen jongens 9 t/m 11 jaar: 1. Jan Verheul; 2. Johan Valentijn; 3. Peter Luyben. Wateroverbrengen meisjes van 9 t/m 11 jaar: 1. Marry de Vries; 2. Linda van der Berg; 3. Clau dia van Dam. Blikken spuiten voor jongens en meisjes van 7 t/m 14 jaar: 1. Jan Vink; 2. Mary Hyman; 3. Arnold Luyben; 4. Paul Hoogerwerf. Enkele deelnemertjes aan de sportdag. Ingrid Kraakman en Sander Bel overhandigen de pastoor de cadeaus van de pa/Iaa, nen. P°' hen vel VOORHOUT De Voorhoutse parochianen heb ben het afgelopen weekeinde het zilveren pries terfeest van hun pastoor Nijman zeer actief meebeleefd. Tijdens een druk bezochte receptie werd de pastoor namens hen een Russische Ikoon, een reis naar Brazilië en een kleurenfoto- reportage van het feest aangeboden. Zaterdagavond begonnen de feestelijkheden rond het zilveren jubileum met een drukbezochte ge zinsmis, waaraan alle Voorhoutse koren hun me dewerking verleenden. Na afloop van de mis werd igsbi de pastoor letterlijk bedolven onder de b an, Van bijna elk kind uit de parochie kreegjen Nijman een gladiool aangeboden. lwrri Zondagmorgen werd een hoogmis opg eei met medewerking van het dames- en gnst koor in Voorhout. 's-Middags was er de $s er Behalve door zijn parochianen werd past: man bedacht door zijn „buren", de hen^™ gemeente. Uit handen van Ariadne Br ontving hij het boek „Kunstschatten j._ Vaticaan." Burgemeester Van der Wouw jubilaris namens de gemeente een kapst. au [als Fed «I mmjterl STOMP WIJK Rienus van Marwijk heeft voor de derde achtereenvolgende maal de open kampioenschappen pols- stok-slootspringen in Stomp- wijk gewonnen en daarmee de door de carnavalsvereniging „de Gaanders" beschikbaar gestelde beker definitief in zijn bezit gekregen. Van de 20 finalisten die na de dubbele stokbreuk van veertien dagen geleden waren overgebleven waren gistermiddag aan de Meer en Geerweg slechts zes tien springen komen opdagen. In de eerste serie over de ne gen meter afstand bereikten slechts twee deelnemers droog de overkant waardoor de en kele honderden toeschouwers veertien maal 'n sprong ontij dig zagen beëindigd. De organisatoren hadden voor vier nieuwe, origineel noorse, polsstokken gezorgd waardoor het risico van opnieuw een voortijdig einde van de wed strijd aanzienlijk werd ver minderd. Bij herkansing voor de twaalf overblijvers, waarbij een van de deelnemers nog kans zag de altijd nog honderd gulden kostende stok als 'n luciferhoutje te breken, be reikte niemand droog de over kant. De jury had echter cle mentie voor Piet Beekman die juist de overkant raakte zodat de echte finale slechts drie springers kende: Rienus van Marwijk, Wim van den Bosch en Beekman. Alleen van Mar wijk paste echter de goede techniek toe: een snelle aan loop, evenwicht bewaren en, dit vooral, hóóg klimmen. De deelnemers die het Ipkce maar zochten in hoog inlde gen kwamen alleen ma®^ een vochtig resultaat. JJO"" Bij de prijsuitreiking in Jmi: Blesse Paard" door wethdand J. J. Meijer (25 gulden n pi voor de kampioen en ct elk voor de tweede en derde he' naar) vroeg de heer de W" van „de Gaanders", een 1 kende speaker die ook j goede technische toelicf zorgde, de wethouder vor* jaar een stukje weg af te ten. Het rijwiel- en wande IT1 keer zorgde voor nogal gjj oponthoud. De wethoudei hoopte op een groeiend be^ aan dit vermaak in het p(^ a tige polderlandschap beid het verzoek in overwegii^ou nemen. |en LC-fotograaf door speer getroffen VOORHOUT/HAZERSWOUDE/ROE- LOFARENDSVEEN De vakantiespe- len in Voorhout hebben een voortijdig einde genomen. De organisatie had voor de deelnemertjes aan de vakantieevene menten afgelopen zaterdag een groots programma opgesteld. De jubilerende pastoor Nijman, een groot kinder vriend, zou de vakantie-evenementen rond half zes definitief afsluiten. Zover is het evenwel niet gekomen. Tijdens het tobbetje steken werd LC-fo tograaf H. v.d. Ende dermate gewond dat in allerijl de festiviteiten werden afgelast. De fotograaf had zich vlakbij de glijbaan opgesteld, waar de tobbe tjesstekers vanaf kwamen zetten. Een van de deelnemertjes miste met zijn speer de ring en trof de LC-fotograaf precies in zijn mond. Hevig bloedend werd de heer Van der Ende naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij na behandeling weer naar huis werd gestuurd. In Hazerswoude had de afsluiting van de kindervakantieweek een vrolijker einde. Honderden Hazerswoudse kinde ren plus de organisatoren van de va kantie-spelen, die de afgelopen week aan de Rijndijk en in het dorp op touw werden gezet, kunnen met grote voldoe ning op de vijfdaagse terugzien. En degenen die een deel van hun vakantie opofferden omdat ze bij nacht en ontij voor de jongens en meisjes in de weer waren, moet het deugd hebben gedaan dat menige ouder op gezette tijden als toeschouwer bij het vakantiespel pre- Aan de Rijndijk was er voor de organi satoren op de laatste dag geen houden meer aan: een kleine half duizend jon gens en meisjes was van de partij op de spelltjeskermis en bij het brood-bak- festijn. In Hazerswoude-dorp was het van hetzelfde laken een pak: enorme belangstelling voor de spelletjes, de picknick en het kampvuur. Opvallend was dat in beide dorpsdelen de eerder in de week geleerde volksdansjes waren blijven hangen en bij het sluitingsfestijn nog eens werden uitgevoerd. In een hal van veiling EMM zijn zater dagmiddag de vakantiespelen in de ge- meente Alkemade afgesloten. Tijdens de slotmiddag trad een goochelaar en een buikspreker op. Ook het Rijpwete- ringse kinderkoor De Jonge Toekomst verscheen op de planken. Er waren ongeveer 800 kinderen op de slotmiddag aanwezig in de Roelofarendsveense bloemenveiling. LISSE Een schuurtje aan de Prinsessestraat is in de nacht van zaterdag op zondag in brand gevlogen. De brandweer had een klein kwartiertje nodig om het vuur meester te worden. Het interieur van het schuurtje viel geheel ten prooi aan de vlammen. Na een onderzoek van de re cherche van de rijkspolitie is komen vast te staan brand hoogstwaarschiji veroorzaakt door een dei 11 de in de schuur in werk/-* de accuoplaadapparatui gevraagd werd door vy woordigers van de rel -£ nadrukkelijk gesteld L brand zeker niets uit! I heeft met de pyromaan/-* laatste maanden Lisse maakt. iiuiiimfijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiimiiiiii Noordwijkers boos over nepbom NOORDWUK - In de bad- plaats is men bijster slecht te spreken over het neerleggen van een nepbom op een terrein I aan de Jan van Henegouwen- I weg. Op een bij de politie bin- I nengekomen telefonische mel- 1 ding, dat daar elk moment een 1 bom zou kunnen ontploffen, 1 werd groot alarm geslagen. De politie zette het gebied in rui- I me kring af en deskundigen op het gebied van explosieven stel den een onderzoek in. Zij trof fen slechts een kartonnen doos aan, maar van een werkelijke bom bleek geen sprake te zijn. Eerst na drie uur werd de afzet ting opgeheven. Een en ander trok grote publieke belangstel ling. Betrokkenen bij het vreem delingenverkeer zijn van me ning, dat dergelijk vandalisme de reputatie van de badplaats ernstig kan schaden. De politie maakte aan de melding weinig woorden vuil. Inspekteur Cozijn noemde het onverantwoordelijk, idioot gedoe. Op een dergelijke melding moet je verschillende hulpdiensten in aktie laten ko men, die op hetzelfde moment elders in de gemeente dringend nodig kunnen zijn. IIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII De „toss" voor de feestelijke tennispartij RIJNSBURG Tennisvereni ging De Rijnkanters heeft za terdagmiddag om 17.00 uur op informele wijze twee tennisba nen van de gemeente, bij het tennispark overgedragen gekre gen. Dit gebeurde door middel van een mixed-dubbel gespeeld door Burg. de Roos en Monique van de Gugten tegen voorzitter van de Rijnkanters drs. v.d. Wa ter met Gerda Breedijk. De twee jonge dames van 11 en 12 jaar oud gaven ook goed partij. Dr. V.d. Water en Gerda Bree dijk wonnen in dit spel van 5 games met 4-1. Zij speeldi partij op de nieuwe „fll banen. De eerdere vier tf zijn gravelbanen, c we van kunststof. De tei£ eniging heeft nu ongeve leden. Umpire was C. 1 terwijl wethouder De Moo als netrechter nuttig maa^ WASSENAAR Al meer dan een kwart eeuw behoort de wielerronde van het Oostdorp tot de jaarlijkse zomerevene- menten in Wassenaar. De laat ste jaren gebeurt de organisa tie door de Buurtvereniging Oostdorp in samenwerking met de Wassenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilhel- mina", die dit evenement heeft opgenomen in het pro gramma van haar zomerfees ten. Klaar voor de start....

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4