aotel- Personeel n Spanje ver kt weer Nationaal visplan per schip nodig NA 24-UURS- STAKING Politie wagen vijfmaal door kogels getroffen Judith Bosch en Ati Dijckmeester kwamen in een rolstoel terecht VOORZITTER ZEEUWSE VISSERS: Lekker zomerweer Vader en zoon in speedboot verongelukt Bomaanslag in basiliek te Lourdes Alkmaarse pyromaan weer in aktie Patient steekt arts neer Kwalijke primeur Oranje tegen Rusland Keetie en Willy blijven thuis Gelukkig maar een huldiging ADVERTENTIE toilet* 64.0(1 r;t hoogtepunt van gas. nodel ner tl kapel] I5.00| )kamt rruim 19.001 toeristen in ADVERTENTIE. dkami £eidóe Sou/tont 540 l epenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. HaJIewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Kities (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes 4,16 Klachten bezorging: tel. 071-122244 (ia00 tot 19.00 uur) jnientan: kwartaal 39,60; jaar 147,70; losse nummers: 55 cent Maandag 15 augustus 1977,67e jaargang no. Lindbergh De ontvoering van de baby Lindbergh op Ned. I om 19.04 uur. Om 21.50 uur Margot Wer ner en om 22.45 uur EK zwem men. Ned. II om 19.04 uur Filmblik, om 20.25 uur Nederlands elftal en om 20.55 uur Tadellöser und Wolff (2). Op de meeste plaatsen droog Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Zwakke tot matige wind uit noordoost tot oost. Minimumtemperaturen omstreeks 12, maxima rond 21 graden. i.od uur( t: o| wo 5 (Van onze verslaggevers) L," HAAG/MADRID De hotelsta- 30 00aan de Spaanse Costa del Sol, die gistermorgen vierentwintig uur uis voor een chaos zorgde in druk inwhte plaatsen als Torremolinos en onkaiella is afgelopen. Vanmorgen iet itt bereikten werkgevers en vakbon- mer rna langdurige onderhandelingen vooraenstemming over de loonsverho- 38 00 voor het hotelpersoneel. De sta- trof honderdduizenden toeristen net tit moment bevinden zich naar ting dertigduizend Nederlandse )0 00|ten jj! Spanje. Gisteravond werd revreesd dat de staking zou over- JISBeJnaar andere delen van Spanje, oiletthplete Europese toeristenindustrie was giste- akkap staat van alarm gebracht nadat het perso- '9.0l neel van duizenden hotels aan de Costa del Sol het werk neergelegd hadden nadat de onderhande lingen waren vastgelopen. Vele vakantiegangers aan de Costa del Sol moesten zelf hun bed opma ken, de kamer schoonhouden en kilometers reizen om aan een maaltijd te komen. Aan de Costa Brava werd gisteravond alleen in het gebied rond Lloret de Mar gestaakt In plaatsen als Torremoli nos en Marbella werd de situatie nijpender toen ook het personeel van cafe's, restaurants en nacht clubs het werk uit solidariteit neerlegden. De stakers eisten hoger loon, vergoeding voor overwerk, betere dienstverblijven en anderhalve dag vrij per week. Touroperators in heel Europa waren al bezig andere bestemmingen te vinden voor vakantiegan gers die nog moesten vertrekken. Een woordvoer der van Holland International liet vanmorgen vroeg, nog onkundig van de succesvolle afloop van de onderhandelingen, weten dat het zeer moeilijk zou worden de bestemmingen te wijzigen: .Alleen in Joegoslavië zijn nog wat mogelijkheden. Maar daar aast heel Europa op. Bovendien zou het een zeer kostbare operatie worden. Veel plaatsen lig gen verder weg dan Spanje, met alle gevolgen voor de prijzen". een hotel in Torremolinos ontvangen van de reisleiding een soort noodrantsoen. Doet u ook mee? Evert Castelein etunlelijk amer, i oiiettjeval op is ooQzichtbrug JN De 8-jarige Sandra jldam uit Leiden is gister- verongelukt Het meisje i met een paar vriendin- op de Rijnzichtbrug. Ze -} rechtsaf de spoorweg- ing op de Morsweg over- >gte van de versmalling weg, werd zij door een ius die eveneens rechtsaf irsweg op ging gegrepen, chijnlijk heeft het meisje aar fiets een onverwachte ing naar links gemaakt n. Tisje was op slag dood. iitzich toile Beidt ADVERTENTIE^ krant ontvangen? Bel tus- VOO.8.00 en 19.00 uur nummer.' 22244 en per speciale koe- wordt de krant alsnog ge- blaf1- (Van een onaer ver slaggevers) DEN HAAG Op het Stationsplein in Den Haag is zater dagnacht een wagen van de Haagse poli tie beschoten en vier of vijf maal geraakt De dienstdoende agenten, een 19-jari ge agente en haar 27- jarige mannelijke collega, zijn onge deerd. Een van de kogels ketste af op het dak van de auto en ver nielde een ruit van een winkel aan het plein. Een andere ko gel drong tussen de motorkap en het ver- warmingsrooster de wagen binnen. De agenten hebben niets kunnen zien van de dader, die plotseling en zonder enige aanleiding van uit het duister heeft geschoten. Gezien en kele deukjes op het dak van de auto is waarschijnlijk van boven af geschoten. De politie is een diep gaand onderzoek be gonnen. De herrie is losgebarsten op de grote tribune van FC Oen Haag. (Van onze radio- en tv-redactie) ENSCHEDE De vierkamp tussen de tv-sterren van AVRO, KRO, NCRV en VARA, zaterdag in Enschede opgenomen, verliep minder voorspoedig voor Judith Bosch van de NCRV en voor Ati Dijckmeester van de VARA. Beiden liepen „zweepslag" op, een pijnlijke samentrekking van de spieren, waarvan het herstel enige weken kan doren. Zowel Judith als Ati volgden na eerste medische hulp het verloop van de wedstrijd vanuit de rolstoel. Deze vierkamp onder de titel .AVRO's Sterrenslag" wordt vrijdag 26 augustus uitgezonden. Willem Duys liep een dikke enkel op, toen hij bij het penalty schieten in de grond trapte en Fred v.d. Vlugt verstapte zich op de hindernisbaan. De „Twentse matras", beschikbaar gesteld voor de meest luie deelnemer, viel nu toe aan Judith Bosch teneinde haar herstel te bespoedigen. Breskens (ANP) Volgens voorzitter B. Schot van de vereniging Zeeuwse Visserij- belangen moet er een nationaal visplan komen. Daarin dient precies geregeld te worden hoeveel vis elk schip mag aanvoe ren. Dat is volgens hem de enige manier om de visserij tegen de ondergang te behoe den. De heer Schot zei dit zaterdag tijdens een bijeenkomst van zijn organisatie, waarbij uitvoerig stilgestaan werd bij de problemen rond de tong- en scholvisserij. Secretaris Kranenburg van de stichting Ne derlandse Visserij meende in dit verband, dat het voor een groot deel van de Neder landse zeevissers zelf zal afhangen of de landen rondom de Noordzee hun houding ten aanzien van de Nederlandse vissers zul len verscherpen. Als de Nederlandse vissers met opzet hun toegestane hoeveelheid te vangen vis zullen overschrijden, dan wordt het voor de Nederlandse regering steeds moeilijker om de belangen van de Neder landse vissers optimaal bij de EEG-partners te behartigen. Aldus de heer Kranenburg zaterdag in Breskens. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De zomer keert deze week terug. In de komende dagen wordt namelijk meer zon verwacht en komen er hogere temperaturen tussen 22 en 25 graden, begeleid door een droge oostenwind. Nederland ligt met andere West-Europese landen namelijk in een hoge drukcentrum, waardoor de temperatuur duidelijk oploopt Sommige deskundigen spreken al van een vroege inzet van de- nazomer. De Bilt beschouwt dit weertype liever als een normaal zomerbeeld. DEN BOSCH (ANP) - Bij een aanvaring van een speedboot met de laadklep van een veer boot zijn zaterdagnacht in de Maas bij Kerkdriel twee opva renden van de speedboot va der en zoon Anj amen uit Wijk bij Duurstede om het leven gekomen. De moeder werd ernstig gewond. Het elfjarige dochtertje, dat en kele uren met de zwaargewonde moeder en de overleden vader en broertje in de speedboot rondgedreven heeft voordat zij ontdekt'werd, bleef ongedeerd. Het kind is bij familieleden on dergebracht Het drama speelde zich zater dag rond twee uur af. De fami lie keerde met hun speedboot terug van een afscheidsfeestje op een camping terug naar de eigen camping. Volgens de poli tie is de boot tijdens deze tocht met vermoedelijk een snelheid van 50 km op de laadbak van de afgemeerde veerboot geva ren. De maximumsnelheid in dat deel van de Maas bedraagt slechts zeven kilometer. LOURDES (AP/R- TR) In de onder grondse basiliek te Lourdes heeft zich gisterochtend vroeg een bomexplosie voorgedaan, die het dak beschadigde en glasschade veroor zaakte bij hotels in de omgeving. Er vie len geen gewonden, omdat er niemand aanwezig was. Volgens de politie heeft niemand nog zich voor de bomaanslag verantwoordelijk gesteld. De explosie deed zich voor aan de vooravond van Maria ten Hemel Opneming. Het programma van de viering vandaag heeft geen wijzigingen ondergaan. Bij gelegen heid van het feest bevinden zich momenteel veertig- tot vijftigdui zend pelgrims in Lourdes. ALKMAAR (ANP) De Alkmaarse politie gelooft, dat de pyro maan, die de laatste maanden in deze gemeente aktief geweest is, het afgelopen weekeinde weer opgetreden is bij twee branden. Zaterdagavond brandde het houten gebouw van de Stichting vormingscentrum Noordholland half af, vannacht moest de brand weer in aktie komen bij een brand in de Geestmolen. Het was de zeventiende brand. Even tevoren was de brandweer gealarmeerd voor een tweede brand in het houten gebouw, dat zaterdagavond al voor een deel verwoest was. De politie heeft een signalement gekregen van een man, die omstanders hebben zien wegvluchten. DEVENTER (ANP) De poli tie van Deventer heeft zondag een 25-jarige inwoner van Zwolle aangehouden kort nadat hij had geprobeerd de 33-jarige arts S. W. van de Ploeg met messteken om het leven te brengen. In de ochtenduren belde de Zwollenaar aan bij de woning van de arts bij wie hij in het psychiatrisch ziekenhuis Brink- greven in Deventer onder be handeling is. Vrijwel direct na dat de arts aan de deur was verschenen haalde de man een mes te voorschijn. Hij achter volgde het slachtoffer tot in de keuken waar een worsteling ontstond. De arts kreeg messte ken in borst en buik en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht Volgens een woordvoerder van de politie is de man buiten levensgevaar. De psychisch gestoorde Zwollenaar is in verzekerde bewaring ge steld. DEN HAAG Het Zuiderpark heeft zaterdag, helaas, de primo., «an de aerate ret In het nieuwe voetbalseizoen gehad. Aanhangers van Feyenoord en FC Den Haag raakten In de rust slaags, wrikten stenen en dakspanten los en begonnen elkaar daarmee te bekogelen. De politie greep In en verrichtte dertien arrestaties. Acht personen mochten gisteren weer naar huis, vijf bleven in arrest. Twee personen raakten gewond en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd om te worden behandeld. Het was ook bij Haarlem-Ajax onrustig. Daar werd het vuur aangewakkerd door Amsterdamse supporters. Bij PEC Zwolle - FC Groningen werden eieren op het veld gegooid. ROTTERDAM Op 5 oktober speelt het Nederlands elftal een oefenwedstrijd, in het stadion Feyenoord, tegen Rus land. Het vaststellen van een definitieve datum stuitte op problemen die thans zijn opgelost. Oranje bereidt zich met deze interland voor op de kwalificatiewedstrijd tegen Noord-lerland en België. KRIMPENERWAARD Keetie van Oosten-Haage noch Wllly Kwantes gaan naar de wereldkampioenschappen wielrennen In Venezuela. Die verrassende mededeling deed de wereldkampioene op de weg en de achtervolging zaterdag in Krimpenerwaard waar ze zojuist een wedstrijd op de weg had gewonnen. Twee dagen tevoren nog was op het bureau van de wielerbond drie uren met haar gesproken over het „pro bleem", dat begeleidster Dini Brinkman voor haar vormde. Er was overeenstemming bereikt. De zaak zou in ruste blijven tot na de w.k. Mevrouw Van Oosten, die in de mening verkeert dat zij een beslissende stem in de samen stelling van de ploeg dient te hebben is van gedachten veranderd. Dat is nog te aanvaarden maar ze schaadt het aanzien van het vaderlandse wielrennen en dat is moeilijker te verteren. Willy Kwantes toont zich solidair met de wereldkampioene. SCHEVENINGEN Voor enige hilariteit zorgde zaterdag middag tennlsbondvoorzltter C. Beek. Hij had hat centre court betreden om de twaalfjarige Ellse Klaasman te huldigen vanwege het feit dat zij enige maanden geleden als 250.000e lid van de bond was Ingeschreven. Na enige inleidende woorden wilde Beek het meisje uit Geldersmalsen op een met een tennisoutfit geklede etalage pop wijzen om aan te duiden dat zij alle attributen (waaronder een racket, schoenen, shirtje, rokje enz) als de hare mocht beschouwen. De tennispraeses, die al ruim vijf minuten naast de pop had gestaan, maakte echter een wijds armgebaar in de tegenovergestel de richting, waar enige bestuurscol- lega's zich hadden opgesteld. Het „ge denkwaardige mo ment" kreeg nog meer weg van een s apstick toen Beek vervolgens Elise Klaasman een che que wilde overhan digen voor tennis- lessen. De envelop met het kostbare papier bleek on vindbaar. Pas na lang zoeken in al zijn zakken kwam het te voorschijn. De tennisbond heeft overigens in middels 289.000 le den. Gelukkig dat die andere „mijlpa len" niet behoefden te worden herdacht.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1