Louk Sanders vindt het nog steeds leuk om kampioen te zijn ALAN JONES VERRAST ^@1 „Oost west best voor Elly" toch hun zin TENNISCIJFERS SPORTTRIBUNE Engels handbalteam imponeert niet UUDA VOORZICHTIG, HUNT ONSTUIMIG Bob Byman kampioen LEIDSE COURANT- PACBj?^ f DEN HAAG Het Engelse na tionale handbalteam heeft dit weekeinde twee wedstrijden in TUINCENTRUM „De Plantenboek" Loosterweg 39A Voorhout 02522-11048 Den Haag gespeeld. Veel eer viel er niet te behalen voor de Engelsen, zij verloren beide duels. Zaterdag versloegen de heren van Hellas de buitenlan ders met 21-14, en zondag be haalde AHC'28 een overwinning van 14-10. Het duel Engeland-Hellas werd gespeeld ter ere van het 10-jarig bestaan van EHC. De receptie van de jubilerende vereniging werd druk bezocht, onder andere door vertegenwoordigers van de gemeente en de provinciale spor traad. Ook het toernooi van EHC leek een compleet succes voor de Leidschendammers te wor den. In de finale heren kwamen zij uit tegen het Belgische Neer- pelt maar verloren met 16-7. HVS won de finale dames van UD met 6-5. Wethouder Meyer reikte de prijzen uit aan de winnende ploe gen. Lauda liet de anderen uitrazen. MkMIl Vwllbv Ei li HM w I rar»r*ro"°bi~ (Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN Zaterdagmid dag heeft eindelijk een gesprek plaats gevonden tussen de leden en begeleiders van het Davis Cupteam en bondsofflcials. Nadat in april de spelers hun veront waardiging hadden geuit over de uiterst gebrekkige gang van za ken tijdens het toen gespeelde duel met Joegoslavië en een ei senpakket hadden samengesteld kon er pas nu een maand vóór tegen Griekenland moet worden aangetreden voor een nieuwe editie van hetzelfde toernooi - van gedachten worden gewisseld. De spelers hebben vrijwel al hun verlangens gehonoreerd gezien. Dat betekent dat er voortaan een viermansploeg wordt samenge steld ten einde beter te kunnen trainen. Tevens dat er het week einde voorafgaande van de wed strijd een oefenduel zal worden gespeeld. Bovendien zal de ploeg vanaf tien dagen voor de speelda- tum bijeenkomen in een hotel en zal er een vorm van loonderving zijn. Ook in het begeleidingsteam is een wijziging aangebracht. Non- playing captain Ed van Breukelen zal worden vervangen door bonds coach Rinus Buytelaar, zodat de eerste slechts een representatieve rol krijgt toebedeeld. In één ding hebben de spelers hun zin niet gekregen. De competitie zal in het weekeinde niet geheel worden stil gelegd, omdat volgens bondsop- vatting is gebleken dat dit nauwe lijks invloed heeft op de publieke belangstelling voor de Davis Cup wedstrijd. De Nederlandse ploeg, die morgen definitief wordt samengesteld, zal naar verwachting bestaan uit San ders, Thung, Don en Fok. Als laatstgenoemde geen vrijaf krijgt treedt waarschijnlijk Laudin aan. Hemmes is wegens een blessure niet beschikbaar. Het toernooi van handbalvereniging EHC werd mede door het mooie weer succes. SCHEVENINGEN Louk Sanders vindt het nog steeds leuk om Nederlands tenniskampioen te zijn. Ondanks het feit dat hij zich eigenlijk slechts gedurende één partij van het hele toernooi echt heeft moeten Inspannen spreekt de titel hem nog steeds aan. Weliswaar staat er in Sanders' overeenkomst met de bond, waar in de voorwaarden zijn geregeld voor zijn buitenlandse trips, dat hij zich beschikbaar moet houden voor de nationale kampioen schappen en duels om de Davis en Kings Cup. Maar desondanks schept de 27-jarige Leidenaar er kennelijk nog genoegen in de wanstaltig grote beker in ont vangst te nemen. Nadat hij vele dagen lang partijtjes heeft moe ten spelen die voor zijn ontwikke ling van nul en gener waarde zijn. „In het buitenland zegt het steeds minder dat je nummer één van een land bent", geeft Sanders toe. „Er wordt veel meer gekeken naar de wereldranglijst Maar ik vind het toch nog aardig om die titel te hebben. Een soort presti gekwestie eigenlijk". Gisteren veroverde Louk Sanders zijn vierde kampioenschap op rij. Daarmee is hij één keer minder succesvol dan Tom Okker die van 1964 tot en met 1968 kampioen was en daarna het enge vaderland se gebeuren definitief de rug toe keerde. Zo ver is Louk Sanders nog niet. Hij wil ook volgend jaar terug komen om het aantal van Okker te evenaren. „Ik speel de nationale zo lang ik in staat ben om kampioen te worden", ver klaarde Sanders gisteren na zijn overwinning in de eindstrijd op Wouter Fok. Het was overigens een uitermate teleurstellend duel, dat ver in de schaduw bleef van het treffen tus sen de latere titelhouder en Rolf Thung zaterdagmiddag. Die ont moeting had naar veler mening eigenlijk de finale behoren te zijn. Want hoewel Thung (die Sanders in de competitie zijn enige neder laag toebracht), in drie sets tenon- der ging stond het peil van de wedstrijd op zeer goed niveau. Sanders was echter zo sterk dat de Hilversummer er vrijwel niet aan te pas kwam. Ondanks het krachtsverschil groeide deze halve finale uit tot de beste partij van het hele evenement, hetgeen voor al een verdienste was van Thung, die een van zijn beste prestaties op het door hem niet geliefkoosde gravel leverde. „Ja, die partij was voor het publiek inderdaad de be ste om naar te kijken", meende ook Sanders. „Maar ik wist dat de Elly Vessies geconcentreerd in actie in haar Marijke Schaar. Herenenkelspel, halve finale: Sanders—Thung 63, 60, Fleury 6—3, 7—5, 76; finale: Sanders—Fok 64, 61, 6—1. Damesenkelspel, finale: Elly Vessies—Marijke Schaar 6—2, 6—0. Herendubbelspel, finale: Gorter/HeffelsHordijk/Fioury 6—3, 6—2. Damesdubbelspel, finale: 6—2,8-6. ™'u°a Gemengd dubbelspel, finale: Vessies/Fok—Schaar/Keunen 6— 6-2. He w 1-0 Andretti's stalgenoot Nilsson, de winnaar van Zolder, ging al even spectaculair te keer. Nilsson startte op regenbanden, kwam tot de tweede positie, ging ver volgens over op Slicks en reed vanuit de vijftiende positie weer naar de derde plaats om met een opgeblazen motor in de 38e ron de te eindigen. Na twaalf ronden nam wereld kampioen James Hunt de eerste plaats van Andretti over. De Brit leek regelrecht op de overwin ning af te rijden. Maar ook hij forceerde zijn wagen te veel. Hij bleef maar gas geven, hoewel zijn voorsprong op de Australiër Jones na veertig van de 54 ron den was gestegen tot 22 secon den. De voorzichtige en slimme Lauda had intussen al zoveel profijt getrokken uit de slijtage slag voor hem, dat hij alweer in derde positie reed. In de 43e ronde kwam het einde voor de onstuimige Hunt. Elf ron den van een zekere overwinning verwijderd, begaf zijn oververhit te motor het. Hij was uitgescha keld. Jones nam de leiding over, Lauda stelde zich tevreden met de tweede plaats. Op die positie deed de Zuidafrikaan een wan- hoopsaanval in de 47e ronde. Die mislukte. Scheckter schoof sjsec- taculair van de weg en kreeg aldus geen enkel punt voor het wereldkampioenschap, dat hoe langer hoe meer een prooi lijkt te worden van Lauda Opnieuw is Wouter Fok (voorgrond) kansloos gepasseerd. Louk Sanders was ook voor Fok onbespeelbaar. finale veel minder zou worden. Daarvoor is het spel van Fok te grillig. Je komt niet in je ritme en er ontstaan geen goede rallies". Wouter Fok, die zaterdag redelijk overtuigend, hoewel niet briljant had afgerekend met Niek Fleury, gaf toe dat zijn spel veel te veel ups en downs kent „Het merk waardige is dat ik het liefst op gravel speel. Maar mijn spel is er eigenlijk niet vast genoeg voor. Elk jaar heb ik aan het begin van het seizoen extra getraind om ook buiten constanter voor de dag te komen, maar de vooruitgang is minimaal. Binnen kan ik het red den met mijn service en mijn volley, maar buiten moet je ook in slagenwisselingen vast zijn. Dat ben ik veel te weinig.". De 22-jarige Oegstgeestenaar de monstreerde dat in zijn finaleduel met Sanders veelvuldig. Soms knappe slagen producerend sloeg hij veel te veel missers om het de titelverdediger moeilijk te maken. Slechts in de eerste set zat er enige muziek in. „Sanders stond toen toch wel een beetje te tril len", vertelde Fok later. „Ik had de kans om die set te pakken. Maar toen ik die eenmaal had verloren kwam Louk beter in zijn spel en was het eigenlijk voor mij afgelo- oen. Maar ik ben toch zeer tevre den over dit toernooi. Ik heb dit jaar twee evenementen goed ge speeld. Maar dat waren toevallig wel de nationale kampioenschap pen binnen en buiten (Fok is in- doorkampioen; red). Dat geeft toch wel weer voldoening". In tegenstelling tot Louk Sanders, die vandaag opnieuw naar Spanje is afgereisd om zijn circuit voort te zetten heeft Wouter Fok geen ambities In die richting. Althans voorlopig niet „Na het jaar stage dat ik nu voor mijn studie voor de boeg heb moet ik in dienst. En ik denk niet dat ik dan veel faciliteiten zal krijgen. Zelfs Louk had het wat dat betreft moeilijk. Als ik uit dienst kom ben ik nog pas 25 en kan ik altijd nog bezien of ik meer ga spelen. Ik geloof namelijk niet dat ik dan al een vaste baan zal hebben. Dus wat dat betreft zou het kunnen. Maar dan zal ik op gravel mijn spel toch wel veel moeten verbeteren. Anders heeft het geen enkele zin. Maar als je het goed beschouwt is Louk Sanders ook pas laat aan het grote werk begonnen. Dus wie weet". Wouter Fok had overigens tijdens de nationale titelstrijd enige hinder ondervonden van een lichte spierblessure in het bovenbeen, waardoor hij anderhalve week uit de running was geweest. „Ik had me conditioneel vlak voor dit toer nooi wat beter willen voorberei den. Maar daar is helaas niets van gekomen. Dan toch zo ver komen is toch bevredigend". Steeds voonit Louk Sanders, die het flnaletref- fen uiteindelijk met 6—4, 6—1, 61 op zijn naam bracht had opnieuw vastgesteld dat zijn spel nog steeds vooruit gaat „Vooral dankzij het feit dat ik me mentaal nu beter op een partij kan voorbe reiden. Ik ben nu zo langzamer hand in staat om voor ik de baan op moet andere dingen van me af te zetten. Dat is belangrijk". De viervoudige kampioen keert na zijn toernee door Spanje terug naar ons land om Davis Cup te spelen en vervolgens het profcir cuit in oktober af te werken. Dan staat een zeven weken durende door de bond betaalde trip naar Australië en Azië op het program ma, waarbij Sanders het prijzen geld mag behouden. Als die reis achter de rug is zal Louk Sanders, die nu naar eigen schatting op de wereldranglijst tussen de 180e en 185e plaats staat geklasseerd, een forse dosis ervaring rijker zijn. En naar is te hopen geen illusie ar mer. FRANK WERKMAN (Van onze verslaggever) SCHEVENINGEN Elly Vessies heeft haar tweede binnen. De Beverwijkse, die vorige week meedeelde dat zij langdurige trips naar het buitenland (lees: Amerika), was In teleurstellende finale veel te sterk voor Marijke Schaar die 6—0 in vijftig minuten moest capituleren. De Brabantse kwam geen moment in haar spel tegen de zeer treerde latere kampioene. Die daarmee aantoonde dat haar over haar tennistoekomst te betreuren is. Evenwel niet voor uving| var zitter Beek. Die verklaarde bij de prijsuitreiking onder meer: „Vo Vessies is het toch maar weer oost west, thuis best.Een 11 26 demonstratie van het enge denken van de bondsbonzen is nauLwl„ denkbaar. Alan Jones passeert de finish op Zelfweg als verrassende winnaar van de Oostenrijkse Grand Prix. ZELTWEG - Met de "onbeken- de" Australiër Alan Jones kreeg de sensationeel verlopen Oos tenrijkse Grote Prijs een bijzon der verrassende winnaar. In dertig eerdere formule 1-races zag Jones geen kans zich ook maar één keer te mengen in de strijd om de eerste plaats. Hij was nooit meer dan een ver dienstelijk coureur, die af en toe een puntje voor het wereldkam pioenschap mee sprokkelde In zijn Shadow. Na de meest on verwachte gebeurtenissen op het in het begin half natte cir cuit van Zeltweg, stond hij plot seling op het erepodium. Jones, die de eerste Australische Grand Prix-winnaar sinds 1970 (Brabham in Zuid-Afrika) werd, kon het zelf niet geloven. Hij zei: „Tijdens de trainingen had ik de grootste moeilijkheden met mijn wagen, en nu ben ik winnaar. Ongelooflijk". Er was gisteravond één coureur, misschien nog blijer dan Jones. Dat was Niki Lauda, de plaatselij ke favoriet, die zijn 100.000 land genoten langs het circuit welis waar danig had teleurgesteld door alweer niet de Grote Prijs in zijn eigen land te winnen, maar hij was toch weer uitgelo pen in het klassement om het wereldkampioenschap. Lauda werd tweede en bracht zijn pun tentotaal op 54. Een bijna onaan tastbare voorsprong op nummer twee, de Zuidafrikaan Jody Scheckter, die zijn achterstand in Oostenrijk, waar hij uit de baan vloog, zag oplopen tot zestien punter). Er resten hem nog vijf wedstrijden om het verschil weg te werken. Als Lauda in oktober na de Grote Prijs van Japan inderdaad weer wereldkampioen is, zal dat niet alleen zijn omdat hij zijn Ferrari zo hard over de circuits stuurde, maar ook door een grote dosis voorzichtigheid, die hij bijvoor beeld gisteren in eigen land aan de dag legde. Zich niets aantrek kend van de roep van het publiek ging hij in Zeltweg niet tot het uiterste. Het interesseerde Lauda niet dat hij zijn fel begeerde eerste positie onmiddellijk na de ZANDVOORT De Bob Byman is gisteren voort winnaar geworden Open Nederlands schap. Op de vierde en dag had Byman een nodig dan de Baiocchi, waardoor hij nooi in zijn voordeel Byman maakte over vier slagen, Baiocchi 279. plaats was voor de Risch met 280 slagen. Bobs ov hield aan de toernooizege)^ gulden over. Simon van a$a t, van de Haagse golfclub klapj?nt zich in het eindklassement st beste Nederlander met 290

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12