jNieuwkoops danspaar introduceert „The Rock" Ilsa, de wolvin onsmakelijk Diamanten jubileum harmonie Canite Tuba Leidse bioscopen zijn ingedommeld EN VERDER Orgelconcert Herman van Vliet j LEIDSCHENDAM Het Jon gerencentrum „Sater" opent vanavond het winterseizoen in het gebouw aan de Konin gin Juliana weg met een optre den van Arm and. Volgens Sater is Armand de I enige echte protestzanger van Nederland. In de zestiger ja ren kreeg hij vooral bekend heid met zijn hit „Ben ik te min" over zijn stukgelopen verhouding met de dochter van de heer Philips. Hoewel hij geen hits meer maakt, wor den zijn langspeelplaten nog steeds goed verkocht. Ar mand, die eigenlijk Herman van Loenhout heet, weet nog steeds voor een onvergetelijk optreden te zorgen. De zaal gaat om 8 uur open, de toe gangsprijs is 4 gulden 50. Zaterdag komt de Leidschen- damse „Stardust-drive-in-dis- co" die met haar lichtshow en film de afgelopen zomer veel succes heeft gehad in Zeeland. Ook voor deze swingavond gaat de zaal om 8 uur open. De toegang kost 2 gulden 50. I Tijdens de zomersluiting is het jongerencentrum weer gron dig opgeknapt. Het is voortaan ook mogelijk te flipperen en te I tafeltennissen terwijl over en kele weken ook kan worden gebiljart. De T-kamer is met de verlichting verbeterd en ge zelliger geworden en de grote zaal heeft door een andere op stelling van de bar eveneens een ander, en voor de bedie ning meer efficiënter, aanzien gekregen. Sater is van plan behalve mu ziekfilms ook films van een beter soort, en toneel en caba ret te brengen. Zeer binnen kort komt de legendarische muziekfilm „Cream" en ver der zijn er plannen voor een Spaanse, Ierse en Franse avond, 'n rock-'n-rollhappe- ning en een filmweekend. Sa ter is woensdag- en zondag avond open van 20 tot 23 uur, vrijdag- en zaterdagavond van 20 tot 24 uur dags van 2 tot half 6. NIEUWKOOP Deze week wordt in Winterswijk het con gres van dansleraren gehou den als inleiding voor het aanstaande dans-onderrichts- eizoen, dat ook dit jaar naar verwachting weer meer in de belangstelling zal sjtaan als het voorafgaande jaar. Stijl dansen is in. In het vorige jaar werd door de Nederland se Bond van Dansleraren een record geboekt van meer dan 400.000 leerlingen. De ver wachting is dat dit aantal in. het komende seizoen zal wor den overtroffen. Aan dit nieuw te verwachten record wordt in niet geringe mate medewerking verleend door het bekende Nieuwkoop- se danspaar Ratna de Haas en haar broer Marcel de Rijk, die nu voor het derde seizoen in Nieuwkoop dans ins truktie zul len gaan geven. Tijdens het genoemde congres zal dit paar een nieuwe dans gaan demon streren: „The Rock, kersvers geïmporteerd uit Amerika." Deze dans is een combinatie van de aloude „rock", gekom- bineerd met nieuwe „hustle" variaties. Deze nieuwe dans is een typische discotheek-dans omdat deze een minimum aan dansruimte vraagt. Deze ge heel nieuwe vorm van „touch- dancing" zal naar het zich laat aanzien, zich een plaatsje ver werven in het nieuwe dans-re- pertoir van de bij de nbd Ratna de Haas en Marcel de Rijk aangesloten dansleraren. Het NOS journaal zal dezer dagen teurs zullen haar de Neder- Perfecte kennis van deze dans tijdens de instructies van Rat na en Ronald in „De Rank" in Nieuwkoop, die dit najaar weer een aanvang zullen ne- die De Nieuwkoopse dans-instruk- kan men ongetwijfeld opdoen men. het den Charles de Wolff op Adema-orgel LISSE Charles de Wolff bespeelt zaterdag 13 augustus het Adema-orgel van de St. Agathakerk. De uitvoering wordt gegeven in het kader van de serie orgelconcerten, die wordt georganiseerd door de orgelkring Bollenstreek. Het concert begint om kwart over acht. De toegangsprijs is 4,- (scholieren 2,-). De organist voert de Fantasie in f. moll van W. A. Mozart uit en twee orgelkoralen, namelijk „O, traurigkeit, o Herzeleid" en „Herzlich thut mich verlan gen". Daarna volgt de Suite Gothique van L. Boëlmann. Vervolgens worden twee mo derne Franse werken ten ge hore gebracht. Wolff besluit zijn concert met „Trio in c. moll", „O Mensch, bewein dei' Sünde grosz" en „Passcaglia in c. moU" van J. S. Bach. LISSE De harmonie „Canite Tuba" viert dit jaar haar diamanten Jubileum. Ter gelegenheid daar van worden in augustus verschillende uitvoerin gen gegeven. Zaterdag 13 augustus concerteert de harmonie op het Ooievaarsplein in de Poelpolder. Daaraan voorafgaand zullen de drumband en de majorettes een rondgang door Lisse maken. Na het concert geven zij een show op het Ooievaarsplein. Op uitnodiging van de jubilerende mu ziekvereniging geeft de Katwijkse drumfanfare DWS donderdag 18 augustus om half acht een show op het parkeerterrein van Ho-Ba-Ho aan de Schoolstraat. „Trou moet Blijcken" maakt 25 augustus een rondgang door Lisse vanaf half acht. Diezelfde avond concerteert „Cani te Tuba" in het winkelcentrum „Blokhuis". Zaterdag 27 augustus maakt de jubilerende harmonie vanaf half drie een muzikale rondgang door Lisse. De drumband en majorettes van „Canit e Tuba" bezoeken Lisserbroek woensdag 31 augustus. De reeks uitvoeringen wordt afgesloten met een rondgang in de Engel en een taptoe op het Engelplein. NOORDWIJK Bar-Grill ,,'t Panhuys" is alom bekend om de zeer goede saté. Veel mensen kij ken in eerste instantie op tegen de prijs van 8,50 gulden per por tie, maar kunnen er niet meer vanaf blijven zogauw als ze het eerste stukje vlees binnen hebben gewerkt Het is ook niet zomaar een saté. Het vlees heeft een ge wicht van meer dan 150 gram, terwijl knoflookboter, groenten en stokbrood erbij worden geser veerd. De bar-grill is ondergebracht in het Noord- wijkse bowlingcentrum aan de Van Pan- huysstraat nummer 100. (Van Panhuys hangt in de bar-grill). Het bowlingcentrum bestaat deze maand op de kop af tien jaar. Directeur-eigenaar is de heer W. Faase (49). „Zo'n anderhalf jaar geleden hebben we de bar-grill aangebouwd. Veel bowlers wil den graag een hapje eten na afloop van hun spelletje bowlen. We hadden altijd wel kleine hapjes, maar hebben toch besloten een speciale eetgelegenheid te maken. Het merendeel der eters bestaat ongetwijfeld uit bowlers, terwijl de laatste tijd steeds meer mensen komen die uitsluitend komen eten", aldus eigenaar W. Faase, een oor spronkelijk Noordwijker, die vroeger zijn geluk zocht in de bollenhandel. Hij vond zichzelf niet geschikt voor de bollenhandel, verkocht alles wat daarmee te maken had en begon een bowlingcen trum. Dat was indertijd het vierde bow lingcentrum in Nederland dat in particulie re handen was. De bar-grill is alle dagen geopend, behalve op dinsdag. Het bowlingcentrum is alle dagen van de week open. De keuken van de eetgelegenheid gaat omstreeks vijf uur open. Hij blijft open in het zomerseizoen tot ongeveer 1 uur 's nachts en in het winterseizoen tot 12 uur. De heer Faase verklaart dat de bar-grill het moet hebben van het winterseizoen: „Toeristen zijn zui niger geworden. Als ze komen bowlen nemen ze vaak maar één drankje en gaan Chef-kok is de 32-jarige Peter van Stein, geboren in de gemeente Lisse. Hij heeft al veel eethuizen en sjieke restaurants doorlopea Hij heeft een tijdje gevaren op de Holland-Amerikalijn en is tevens werk zaam geweest bij de Beukenhof in Oegst- geest en restaurant Allemansgeest in Voor schoten. Hij prijst zich gelukkig met een restaurant als bar-grill ,,'t Panhuys". „Ik heb natuurlijk bij de verschillende restau rants wel veel geleerd, maar ik miste toch het directe contact met het publiek. In de bar-grill hebben we een open keuken. Het gebeurt vaak genoeg dat de mensen even een klein praatje met je maken en hun waardering uitspreken over het eten", al dus de kok van het restaurant. De hoofdgerechten in ,,'t Panhuys" varië ren in prijs van 20 tot en met 31,50 gulden. Alle stukken vlees wegen, buiten de gebak ken schol, rond de 300 gram. Een speciaal gerecht, dat niet zoveel voorkomt op de spijskaart in een restaurant is kalfslever. Speciaal voor de Leidse Courantlezers geeft Peter van Stein het recept van dit gerecht prijs. Kalfslever moet op een open grill of een barbecue worden klaargemaakt en niet in een gesloten grill, omdat anders het gerecht vast gaat zitten. Het is belang rijk dat permanente aandacht wordt be steed aan het vleesgerecht en dat het regel matig wordt gekeerd, omdat anders het vocht verloren gaat. Men neemt voor vier personen vier plakken kalfslever van an derhalf ons en legt deze op de open grill zonder peper of zout toe te "oegen. Vervol gens in ringen gesneden uien en reepjes spek bakken in wat boter en bij het ge recht voegen. Een eenvoudig te bereiden gerecht, dat vergezeld gaat van een net zo eenvoudig te bereiden saus: mayonaise, veel verse knoflook en verse bieslook, selderie, fijn gesneden uitjes en rijkelijk veel tabesco en wat worcestersauce. Daaraan toevoegen een hele citroen (genoeg voor vier perso nen) en vervolgens op gewenste dikte bren gen met water. Peper en zout toevoegen. Het hoofdgerecht serveren met stokbrood, kruidenboter en gemengde salade. LEIDEN De acht Leidse bioscopen lijken thans volledig te zijn ingedommeld. In zeven van de theaters worden louter films in de „zoveelste succesweek" vertoond. Dat „Een brug te ver" in Trianon een langdurige zaak zou worden, was al bij het begin van de vertoning duidelijk. Maar dat films als „The sound of music", „Samen uit, samen thuis" en „Once upon a time in the west" het zo lang zouden uithouden, is verrassend. Een schamel aanbod aan premières derhalve deze week; ook in de sector jeugdfilms en nachtvoorstellingen vallen geen nieuwkomers te noteren. Sex en sadisme vieren hoogtij in „Ilsa, de wolvin van de SS". Ilsa is de commandant van „Medisch Kamp 9", ergens in Duitsland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Onder de valse vlag van een gedocumentari- seerd kampverhaal, berustend op ware gebeurtenissen" krijgt de bezoeker van deze film naast een ongekende dosis huiveringwekkend sadisme voornamelijk bedscènes van Ilsa met ettelijke mannelijke gevangenen voorgeschoteld. De vrouwen die in het kamp terechtkomen worden met zichtbaar genoegen gebruikt als proefkonijnen waar Ilsa haar onuitputtelijke experi menteer-fantasie op botviert, wat door de slachtoffers in de regel niet wordt overleefd. De mannelijke hoofdrolspeler REX Ilsa de Wolvin (16) met Dyanne Thorne. Re gie: Don Edmonds. een Amerikaanse gevangene genaamd „Wolf' weet de .zwarte weduwe" zoals Ilsa wel genoemd wordt, ongemeen te boeien dankzij een speling van moeder natuur „die hem in zijn puberteit al was opge vallen." Een goedkope liefdesaffaire wordt er met de haren bijge sleept, wat resulteert in een onvoorstelbaar flauw slot. Dat alles „opgedragen aan de hoop dat deze afschuwelijke misda den nooit meer voor zullen komen." Hopelijk komt een film als „Ilsa" ook nooit meer voor! P.W. LUXOR De rechter- en linkerhand van de duivel (12). De eerste Trinity-film, thans al weer enkele jaren oud. Met het vermakelijke duo Terence Hill en Bud Spencer (tweede week). CAMERA Once upon a time in the west (12). Wereldberoemde western die regelmatig van de plank wordt gehaald. Een uitstekende vakantiefilm, die deze week voor de achtste achter eenvolgende periode in Camera wordt vertoond. LIDO I Slap Shot (16) Een uitblinkende Paul Newman als coach van een ijshockeyteam, dat van een ingeslapen groepje verandert in een fel vechtend team. (zevende week). LIDO n The sound of music (a.l.) Zoete musical-film met een nog jeugdige Julie Andrews in de hoofdrol, (zesde week). LIDO in Turks fruit (16). Uitstekende Nederlandse film met Monique van der Ven en Rutger Hauwer. Een film die ook internationaal veel waardering oogstte, (derde week). STUDIO Samen uit, samen thuis (aJ.). Vakantiefilm met Louis de Funés, Bourvil en Terry Thomas, (zevende week). TRIANON Een brug te ver (16) Uitstekende verfilming van de Slag bij Arnhem in de Tweede Wereldoorlog. Met tal van prominente acteurs (achtste week). NOORDWIJK - De bekende organist en koordirigent Her man van Vliet uit Bodegraven geeft vanavond een concert in de Grote Kerk te Noordwijk- Binnen. De concertgever speelde nog niet eerder in de reeks zomer avondconcerten, die de Stich ting Orgelcentrum onder aus piciën van de Evenementen commissie VW jaarlijks in de Grote Kerk organiseert Zijn programma vermeldt enkele minder gehoorde werken, zoals de Aria met variaties en finale van Henry Smart, Ca price van Alexander Guilmant en Preludium en Fuga nr. 2 in G-dur van F. Mendelssohn.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7