In Lisse gaat men paraplu-hangen Oxford-bowlers werden niet het stiefkind van de rekening onbezorgd op vakantie Een jaar geëist tegen Alphense inbrekers LBlommendaal voortijdig uit toernooi Katwijk jongen (5) ?Walt uit raam Economisch Wel en Wee LEIDSE ATLETEN VERSLAAN OXFORD verzekeringen, vreemd geld, cheques, rekreatiekredieten enkluizen LEIDSE SPAARBANK Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. iiei- tan- In Lisse heeft men de natte zomer in het hoofd gekregen. In navolging van een televisiegebeu- ren gaat men daar bin nenkort aan „paraplu hangen" doen. Door gaans zijn dat mensen die met een verbeten ge zicht een stok vastklam pen om zo lang mogelijk de benen van de grond ■jj Het paraplu-hangen met Ted de Braak. Dat is weer bij© eens wat anders dan het vallen der bladeren te houden, op grimmige jacht naar de hoogste eer of op z'n minst naar een prijs. Om zulks mo gelijk te maken hebben Lissese winkeliers de handen ineengeslagen en organiseren zij dit adembenemende evene ment gedurende vijf achtereenvolgende we ken, daarbij daadwerke lijk gesteund door de mensen van de Harddra verijvereniging en de le den van de Sociëteit Cherubijn. De eerste „hangers" zullen op zaterdag 27 augustus in het dorp te zien zijn: tussen 10 en 's middags 3 uur kunnen dan de spierballen in werking gesteld worden. Dat gebeurt die dag in het winkelcentrum Blokhuis en op de volgende zaterda gen zal de „plu" op een andere plaats in Lisse han gen. Op 24 september is de gro te finale die de grootste hanger moet opleveren. Prijzen zijn er volop, van taarten tot aardige geld prijzen. De finale, op de parkeerplaats aan de Ha ven, zal extra met belonin gen worden beladen. De Lissenaren kunnen alvast gaan oefenen. Aan de pa raplu moet dan wel de be kende krul ontbreken. Men hange de steel aan het pla fond, waarna men erin tracht te klimmen. Het be looft een dol gebeuren te worden, dat menigeen die niet meedoet doch al leen het toekijken heeft de lachstuipen op het lijf zal jagen. Paraplu hangen bij het vallen der bladeren. Dat is weer eens iets an ders. Alsof er niets aan de hand was, werden gisteravond honderden pins omver gekegeld onder de vrolijkste omstandigheden. Dat gebeurde op de bowling van Holiday Inn Leiden, waar Ne derlandse bowlers het opnamen tegen werplustige sportievelin- gen uit Oxford die in het kader van de jaarlijkse uitwisseling tussen beide steden (op cultu reel en sportief niveau) met een opgeruimd gezicht hun manne tje en vrouwtje stonden. Alsof er niets aan de hand was. Inder daad. Want eigenlijk was er wel een en ander aan de knikker geweest. De kleine mr. Sieg de Leeuw, die behalve vice-voorzit- ter van de Bowling Bond Lei den ook voorzitter is van de Bowling Vereniging Holiday Inn wilde er wel over praten na alle concentratie. Het bowling thema vormde zowat de enige wat onprettige noot in de uit wisselingssymfonie. Het had niet veel gescheeld, of de Ox ford-bowlers hadden na veel voorpret thuis moeten blijven. Gewoon, omdat er in Leiden geen plaats voor hen was. Mr. Sieg de Leeuw: „Ik praat nu alleen - en daar stel ik prijs op - als voorzitter van de H.I-teams. We hebben hier vijf dames en vijf heren van Oxford, maar van Leiden is er niemand. Van onze kant doen wij mee als Ver. Holiday Inn, met drie dames en 7 heren. En ik mag wel zeggen, dat wij de bowling deelna me vanuit Engeland gered hebben en de honneurs in plaats van de Leidse Bond hebben waargenomen. Oorspron kelijk zou die bond haar ontvangende taak op zich nemen, maar dat is niet doorgegaan, omdat er geen onderdak voor de Engelsen gevonden kon wor den: de één kon niet en de ander wilde niet. Het was een uiterst vervelende aangelegenheid. Een aantal particulie ren heeft, dankzij de bemiddeling van mevrouw Rodrigo van het Leidse comi té dat over de uitwisseling gaat, deze mensen toch opgevangen". De Leeuw en de zijnen hebben overi gens geen moment spijt gehad van hun „inspringen". Drie keer hebben de Ne derlandse teams en de Engelsen tegen elkaar gespeeld, zaterdag-, zondag, en dinsdagavond: „de „morele verplich ting" heeft ons goed gedaan", aldus Sieg de Leeuw; „de Leidse Bowling Bond heeft de Oxfordmensen compleet in hun hemd laten staan, daar heb ik weinig goede woorden voor. En dat met een dikke 140 leden. Maar hier op de banen was de stemming prima, in één woord geweldig. Eén Engelsman gooide zondagavond tien keer alles er in één keer vanaf: een serie van 289, na tien strikes, was dat Het was bijzonder geslaagd, dat moet ik zeggen. We heb ben het plan opgevat binnen zeer af zienbare tijd naar Oxford te gaan en daar te gaan spelen; een weekendje eruit klimmen. We hebben wel een drukke tijd achter de rug. Na het afge lopen seizoen, dat op 30 april eindigde, hebben we als Vereniging Holiday Inn steeds elk weekend internationale wed strijden gespeeld. Met wisselend suc ces". De drie ontmoetingen met Oxford heb ben winst opgeleverd voor het eerste team en verlies voor het tweede. „Maar dat doet er niet toe, we hebben niet op resultaat gespeeld. Het was zuiver voor de gezelligheid, ofschoon we ons best hebben gedaan. De beste spelers heb ben we bewust niet opgesteld. Als je om een prijs gaat spelen krijg je vaak het fanatieke tegen elkaar gaan. Dat wilde ik onder deze omstandigheden beslist niet. Voor mijn mensen", aldus Sieg de Leeuw, „zijn deze ontmoetingen met Oxford de prettigste geweest wat bui tenlanders betreft, gezien het ontspan nen karakter van de wedstrijden. Daar was iedereen het over eens. En vrijdag gaan we weer, op uitnodiging, naar Kassei in West-Duitsland". Zo werd er dus allergenoeglijkst tegen elkaar ingesmeten, gisteravond, door Oxfordse Ditrrers en Rebels en H.I.- Greyhounds en Tigers. Er werd - na een geslaagde strike of een andere spannen de worp met goede afloop - bijna even veel aan handjeklap gedaan als op de Leidse veemarkt, over de drankjes, va riëren van licht onschuldig tot oppep pend, heen. Er waren opzwepende aan moedigingen als de kegels bij bosjes tegen de vloer werden gesmakt, soms et een verbeten gemoedelijkheid. Na afloop werden de privé-ballen afge droogd in een soort reuzen-slipjes en daarna gingen ze, samen met het spe ciale schoeisel, de passende tas in, als een gekoesterd bowling-kleinood. Het enig zuivere winstpunt bij dit alles was, dat de bowlers van Britsen bloede toch niet het stiefkind van de rekening zijn geworden. De Britse bowlers 'HEN AAN DEN RUN ristermogen rond 9 uur is de •jarige Michiel Sanchez uit het £l~raam van zijn slaapkamer aan het Donizettehof gevallen op vier meter lager gelegen Ikon. De jongen die in het lamkozijn zat te spelen werd iet diverse kneuzingen, een ge- kg^Wsten bovenlip en vermoede- 'ijk een hersenschudding naar iet Rijnoordziekenhuis 'oerd. esch"-" ng v Alphen/Den Haag- Vier Surinaamse in woners van Alphen aan de Rijn hebben zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden gehad, omdat zij in hun woon plaats een wijde omgeving zich bezig hebben gehouden met plegen van inbra ken en diefstallen. De officier van justitie eiste tegen een 23-jarige en 21 jarige verdachte, ieder een jaar gevangenisstraf; tegen een 21-jarige verdachte luidde de eis acht maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en tegen een 21-jarige verdachte die reeds eerder voorlopig op vrije voeten werd gesteld en nu werk heeft, 750 gulden boete en voorwaardelijk vier maanden gevangenisstraf met proef tijd van 2 jaar. De officier van justitie had zich in de dagvaarding beperkt tot slechts enkele feiten in Alphen aan de Rijn gepleegd, maar in totaal zouden 16-20 inbraken en diefstallen in de Rijnstreek zijn gepleegd. Melding werd gemaakt van inbraak in een winkel aan de Wilgenlaan, waarbij 10.000 werd buitgemaakt Eigenlijk bij vergissing kwam men via het dak van een fotowinkel aan de v.d. Mandersloot- straat naast een slagerij terecht, die als doelwit was gekozen. Als gevolg hiervan werden beide winkels „bezocht" en geld en goederen gestolen. De overige inbra ken en diefstallen betroffen vrijwel uit sluitend winkels in genoemd gebied. Verdachten bekenden hetgeen hen werd verweten. Enkele van hen waren aan verdovende middelen en drank verslaafd waarvoor veel geld nodig was, doch wer ken was er vrijwel niet bij. De verdedi gers wezen op de moeilijke levenomstan digheden van verdachten en bepleiten clementie. Vonnissen op 23 augustus. mi J katwijk aan zee Ronald Blommendaal is de eerste van ie geplaatste spelers, voor wie ftet open toernooi van de Kat- ri®jwijkse tennisvereniging Zee en as*t>uin voortijdig ten einde is gekomen. Blommendaal, die in "Be eerste ronde tegen C-speler Hermans al niet wist te impo neren, was ook gisteren niet iht goed op dreef; daarvoor te hij teveel fouten. ^^Toch kon de lange Noordwijker, unJJdie langzaam maar zeker aan tempo begint in te boeten, zijn en (oppponent Adri v. Leeuwen, y, eook een speler, die duidelijk /er0over zijn top heen is, nog lang «3 a bijblijven en normaal gesproken een zou hij de partij op routine nog net winnend hebben kunnen af- ïaaJ) sluiten. De pech voor Blommen- ^^daal was echter, dat zijn tegen- 150 stander Van Leeuwen ook heel iadj<wat 3311 ervaring in huis heeft, zodat deze het was, die de over winning uit het vuur sleepte: 63, 57, 86. Door de uitscha keling van de als achtste ge plaatste Blommendaal, zou Van Leeuwen het wel eens ver kun nen gaan brengen, want in de kwart-finale moet hij nu aantre den tegen de welliswaar als eer ste geplaatste, maar zeker niet de sterkste speler, Marinus Brooshooft. Bram Madera, na zijn overwin ning op Roomburg toch weer de grote favoriet, behaalde een re gelmatige 6—3, 6—3 zege op Pe ter v.d. Schans. Een andere ge plaatste speler, die in actie moest komen, was Jaap Tem- minck. In de eerste set verslikte hij zich enigszins in de stug verdedigende Hans Ekker (7—5), maar daarna was het pleit snel beslist (6—0) Har Meyer moest weer eens on dervinden, dat het verschil tus sen B en C soms aanzienlijk kleiner is dan men geneigd is te denken. Het scheelde althans niet veel, of C-speler Ton Gibe- rius had hem nog een set afges noept: 7—5, 7—5. Carl Schoon, eveneens de C-lijst nog niet ont groeid, had nog meer succes. Met 7—6 pakte hij verrassend een set tegen Cees-Jan Assel- bergs, die het hierna verder voor gezien hield. De eerste he- - rendubbel in B was het aankij ken meer dan waard. Het gele- genheidsdubbel John Asselberg- s/Bub v.d. Zee moest het hierin afleggen tegen het geweld van Temminck en het subtiele vol- leerwerk van Van de Capellen: 2—6, 57. Andere uitslagen; HEB: Van de Zee-Fuleda 6—1, 6—2; J. Theunissen-P. v. Dijk 6—4,6—3; A v.d. Capellen-Vese- ly 6-3, 6-0. DEB: Beuth-Fra- chon-Dugas 6—3, 4—6, 6—1. HEC: P. v. Duyvenvoorde-B. v. V/erven 6—1, 6—2; G. Lucasse- Hofman 6-3, 6-4; W. J. de Jong-Lopes Kardoso 6—0, 6—1. Aan de Haarlemmerstraat 55 is Van Heeringen, winkel in mu ziekinstrumenten gevestigd, ge- komen van Haarlemmerstraat I 77. j Aan de Sint Aagtenstraat 8 is in een v.m. opslag en autostal- ling van B.V. Het Motorhuis, I café „Het Wijnvatje" geopend, j Aan de Roodenburgerstraat i 66 is fysiotherapeur, gevestigd. Aan de Roomburgerlaan 14 is in een eerder leeggekomen winkelpand (herenkapsalon en tabaksartikelen) P. J. Th. Ver steeg, administratiekantoor ge vestigd. Aan de Roomburgerlaan 14 is ,'De assurantie aussurantie en financieringskantoor, eig. M. A. A. Geerlings, gevestigd. Aan de Haven 50 is in een v.m. opslagruimte van sporthuis Breedeveld, „Magro", groothan del in nappa- en suède kleding, gevestigd. Aan de Sophiastraat 33 is Reclame Service, verzendhuis part-time, bezorgen van recla mefolders en cadeau-artikelen, eig. M. H. Boer, gevestigd. Aan de Groenesteeg 37d is F. Hartman, veranderen, herstellen van 2e hands kleding, vervaar diging van sieraden en lederen gebruiksvoorwerpen, tevens Meer tegenstand dan op eerste dag Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Op de tweede, en laatste dag van de atletiekontmoe ting tussen Leiden en Oxford hebben de atleten van Oxford laten zien dat ook zij er wat van kunnen. Vooral Peter Farwel liet zien dat hij er wat van kon. Zowel de 1500 als de 5000 schreef hij met overtuigende tijden op zijn naam Desondanks wist de Leidse selectie Oxford met 168 tegen 146 te verslaan. De tweede dag gaf een heel ander beeld te zien dan de eerste. Was op de eerste dag Leiden oppermachtig nu gaf Oxford regelma tig goed partij. Peter Farwel bijvoorbeeld liet een sterke indruk achter. Hij won zowel de 1500 als de 5000 in de zeer goede tijden: 4.03.0 en 14.43.8. Op beide nummers had hij geen of weinig concurrentie. Op de korte afstanden was dat heel anders. Tot tweemaal toe wist Alfred Verhoef de Engelse concurrentie te weerstaan. Op de 100 meter liet hij evenals Dick van der Vijver 11.3 noteren en op de 200 was dat 23.0. De 110 meter horden werd het snelst gelopen door Theo Brussche: 16.4. De 400 werd een zege voor Ton van Velzen met 52.6. De 4x 400 estafette daarentegen werd een prooi voor Oxford: 3.37.3. Bij de dames was een iets ander beeld te zien. Alleen bij de estafette en bij de 100 meter horden was er een zege voor de Engelsen. De horden werden het snelst genomen door Almin Sutton: 16.7. De 4x400 tijd voor Oxford was: 4.12.0. De 100 en de 200 meter waren voor Tineke de Groot: 13.0 en 26.2. De 800 meter gaf zowel bij de dames als bij de heren een spannende strijd te zien. Bij de dames won Heieen Haverkort in 2.19.9 en bij de heren won Peter Wezel in 1.59.8. Het enige technische nummer dat gisteravond werd afgewerkt was het discuswerpen voor dames. Dit werd een dubbele zege voor de Engelsen. Julie Cooper was de sterkste met 32.06 voor Sally Hawthorne met 30.50. ^STAD/REGIOLEIDSE COURANT WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1977 PAGINA 5

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5