onder barre weers- Rijnsburgs Bloemencorso omstandigheden van start Jeugd geeft de toon aan Annie en Arnold Mooyman winnen KPJ-sportdag Zwemprestatietocht viel in het water Nieuwe evenementen bij zomerfeest in Wassenaar vielen goed in de smaak STAD/REGIO LEÏDSE COURANT MAANDAG 8 AUGUSTUS 1977 PAGINA 4 j (Van een onzer verslaggevers) RLJNSBURG Het Rljnburgs Bloemen corso vertrok zaterdagmiddag vanuit de Florahal In Rijnsburg onder barre weersomstandigheden. De regen viel het eerste half our met hakken uit de hemel. Allerhande materialen werden aange sleept om de bestuurders van de open sportwagens en de figuranten op de praalwagens te beschermen tegen de nattigheid. Uit alle hoeken en gaten werden brokken plastic aangevoerd; te weinig om er voor te zorgen dat iedereen droog bleef. Met name de leden van de verschillende drumbands en muziek korpsen moesten bet ontgelden. De weersomstandigheden hadden duidelijk invloed op de hoeveelheid toeschouwers. Ondanks het feit dat het weer tegen de klok van twee uur opknapte, was het totaal aantal toeschouwers beduidend minder dan vorig jaar. Zoals elk jaar trok het Bloemencorso ook nu weer vlekkeloos door Rijnsburg, Oegstgeest, Leiden en Leiderdorp. Het vertrek vanuit de Florahal verliep aan vankelijk minder vlekkeloos. Daar bot sten twee belangen: de belangen van het bloemencorso en de belangen van de bloemenvervoerders. Het zat een aantal bloemenrijders erg hoog, ze hadden lang moeten wachten alvorens ze bloemen konden laden. Er waren er zelfs bij die hun vrachtwagen niet goed hadden kun nen laden. De Florahal was zaterdagmid dag één grote hekseketel. In de weg staande personenwagens, luid claxone- rende bloemenrijders, monteurs die een laatste hand legden aan de tractoren en auto's; dat was het beeld van de Florahal op zaterdag vlak voordat het corso be gon. En daar tussendoor liepen dan nog enige honderden toeristen, die nog even foto's wilden schieten van de praalwa- gens en de versierde personenwagens. Waterrad gende praalwagens: een oud winkeltje, een rustiek dorpspleintje met pomp en al en een bomschuit In die bomschuit zaten Katwijkers, die zeekaak verkochten aan de toeschouwers als daar maar even tijd voor was (zeekaak werd vroeger gegeten op zee door de vissers). "Dingen van toen Het Rijnsburgse bloemencorso (het 31ste alweer) telde dit jaar 13 praalwagens en 25 met bloemen versierde personenwa gens. Muziekkorpsen uit Leiden en om streken zorgden voor de vrolijke noot Meer dan 100 politieagenten van rijks- en gemeentepolitiekorpsen zorgden voor een goede afwikkeling van het corso, dat dit jaar onder het motto „dingen van toen en bloemen van nu" door de streek reed. De wachtcommandant van de Leidse po litie verklaarde na afloop van het corso dat zich evenals vorig jaar ook dit jaar geeen moeilijkheden hebben voorgedaan. Meer dan 150 figuranten gekleed in kledij uit grootmoeders tijd, gaven vorm aan het corso. De ontwerpen voor de praal wagens waren van Joop Visser, die dat dit jaar voor de twintigste keer deed. Ter gelegenheid daarvan kreeg Joop Visser uit handen van de voorzitter van het corsobestuur de heer Leeuwenburg, een Delfts-blauwe vaas. Joop Visser ontwierp ondermeer de vol De fraaiste wagen was de praalwagen „Het oude waterrad", die was aangebo den door de veilingvereniging Flora. Het arrangement van deze wagen was van Van der Voort b.v. uit Leiden. Terecht kende de jury deze wagen een eerste prijs toe en tevens de medaille met het gouden boeket De wagen ontving even eens de binderprijs. De mooiste perso nenwagen van het corso was dit keer een auto van het Motorhuis. Na afloop van het corso werden de wagens naar Noord- wijk gebracht, waar 's avonds nog een rondrit door het dorp werd gemaakt Daarna werden de praalwagens geplaatst op de Koningin Wilhelmina boulevard, waar ze tot gisteravond te bezichtigen waren. Het idee om het Rijnsburgse bloemencor so ook door de badplaats te laten rijden, is een „vondst" gebleken. Duizenden heb ben op deze mooie, windstille zomer avond dit sprookje op wielen over de kilometers lange route zien voorbijtrek- kea Drie, vier rijen dik stonden de toe schouwers en op sommige punten hoopte men soms massaal bijeen. Temidden van het publiek bevond zich minister De Gaay Fortman, nu als gewoon toerist, vergezeld van vrouw en kleindochter. Men genoot duidelijk van de vertoonde bloemenschat, de unieke opmaak van de praalwagens en de schitterende arrange menten op de glanzende showwagens van bekende automobielmerken. Er reed voor een kapitaal over de heerbanen van de badplaats. GEEN APPLAUS Helaas moet het kritisch commentaar van de bloemenmeisjes uit het streekcor- so herhaald worden. Applaus was er ook deze keer niet of nauwelijks bij. En toch verdiende dit corso dubbel en dwars, dat de handen op elkaar gingen. Bovendien is het leuk voor de nymphen, feeën, en andere figuranten. Als het Noordwijkse publiek niet het praedicaat „naar en kil" opgeprikt wil krijgen, zal het meer z'n enthousiasme moeten laten blijken. Al heeft men het dan niet zo uitbundig laten merken, toch is Noordwijk met de komst van het Rijnsburgse bloemencorso erg gelukkig. Dank zij deze praalstoet en de gladiolenshow in de Kapel (tot en met woensdag a.s. geopend) is Noordwijk weer echt bloemenbadplaats en heeft zij haar gasten prachtige bloemenarrange- menten kunnen laten zien in talloze kleu rencombinaties. deelnemers te water, van wie meer dan de helft voor de kilometer. Door het goede toezicht van de EHBO en de vis club, die de zwemmers in de gaten hield, deden zich geen moeilijkheden voor. De oudste deelneemster zaterdagmiddag was de 69-jarige mevrouw Beelen uit Rijp we tering. Zaterdagavond waren de weersomstan- WASSENAAR Water heeft een belangrijke rol gespeeld in het programma van de somerfeesten, die eind vorige week door de Wassenaarse Oran jevereniging Koningin Wilhelmina" werden geor ganiseerd. Het regenwater bleef gelukkig be perkt, al verstoorde het bijvoorbeeld wel de wedstrijd touwtrekken, waardoor men zijn toe vlucht nam tot het troephuls van de seeverken- nersgroep Van Woeslk en al stelde het wel de deelnemers aan de bengelwedstrijd op zaterdag morgen extra op proef. Maar de meeste evene menten konden onder redelijke weersomstandig heden doorgang vinden: de kinderspelen aan de Hofcampweg, het kuipjesteken, en de massale tekenwedstrijd op het asfalt van de Starrenburg- laan. Ook de ringrijderijen rond het Burchtplein konden ongestoord doorgang vinden. Nieuw in het programma waren wedstrijden in het waterfietsen, waarvoor de Oranjevereniging een viertal soepel draaiende twee persoons-water- vélocipedes heeft aangekocht In die voertuigen moesten door de deelnemers behendigheidsproe- ven worden afgelegd. Een tweede nieuwigheid in de reeks evenementen wat de demonstratie „wild- kano-varen" door de Eindhovense Kanovereni ging „Genneper Molen" die met een groep enthou siaste leden en met een aantal plastic „kajaks" naar Wassenaar kwam om eens te laten zien wat men in die verderlichte en ranke vaartuigjes voor kunsten kan uithalen. De Wassenaarse brandweer had voor wilde golven gezorgd in het anders zo rustige water van de Zijlwatering en de zeer vele toeschouwers hebben zich uitstekend vermaakt. Na de demonstratie mochten liefhebbers uit het publiek het ook eens proberen. Leden van de Wassenaarse Reddingsbrigade waren paraat om hulp te bieden aan de inzittenden van omgeslagen kajaks. Wat de kermis aan de Dr. Mansveltkade betreft, een onmisbaar onderdeel van de feestelijkheden, met name op de laatste avond, zaterdag, was de belangstelling zeer groot. Oecumenische basisschool in Wassenaar Wassenaar De (rooms-kath olieke) Pius X-school en de (protestants-christelijke) lagere school aan de Bloemcamplaan zijn met ingang van het nieuwe schooljaar samengevoegd tot een nieuwe oecumenische Pau- lusschool. Zaterdag is deze nieuwe school ondergebracht in het gebouw van de voormalige Pius X-school officieel geopend door loco-burgemeester Mr. G. C. van Dijk. Dat gebeurde tij dens een samenkomst van be stuur, leerkrachten, ouders en leerlingen. Er werden enkele toespraken gehouden. De voor zitter van het (nieuwe) schoolbe stuur Mr. J. van Wessum., herin nerde er aan, dat aan dit samen gaan van twee scholen een lang durig overleg is voorafgegaan. Dar overleg is in de beste har monie gevoerd. Mr. van Wessum sprak de wens uit, dat het be sluit tot samengaan achteraf als een goed besluit beoordeeld zal wordea Wethouder Mr. van Dijk vertel de, dat gemeentebestuur en schoolbesturen zich al enige tijd bezighouden met het probleem van de teruglopende leerlingen aantallen op de verschillende scholen. Er is een werkgroep samengesteld, die zich zal bera den over de gevolgen van dat Links wethouder Mr. van Dijk, Wessum. verschijnsel en van de te nemen maatregelen. De besturen van de Pius X-school en van de christelijke school aan de Bloemcamplaan hebben, voor uitlopend op de resultaten van dat beraad zelf al een oplossing voor dat probleem bewerkstel ligd: zij hebben hun scholen sa mengevoegd. Mr. van Dijk gaf uitdrukking aan de waardering van het gemeentebestuur voor deze stap en vooral ook voor de wijze, waarop in de beste har monie deze toch uitermate be langrijke beslissing werd voor bereid. Pastoor J. F. Steenman en de hervormde predikant Ds. J. T. Wiersma spraken een gelu kwens uit Deze beide pastores Het „wild-kano-varen" was een nieuw onderdeel in het programma van het Wassenaarse Oranjefeest. TENNISTOERNOOI NIEUWKOOP ZOETERWOUDE De K.PJ. hield gisteren haar jaarlijkse sportdag, die ondanks het wat sombere weer een redelijk aantal toeschouwers en deelnemers trok. Algemeen kampioene bij de dames werd Annie Mooyman, met op de 2e en 3e plaats Rieneke Borst en Anneke v.d. Salm. Bij de heren werd Arnold Mooyman vóór Kees-Jan v. Leeuwen en Nico v.d. Salm kampioen. Om half twaalf werd gestart met het hoogspringen voor he ren waarbij Arnold Mooyman winnaar werd met een sprong van 1.45 m. Hierna kwamen de dames aan de beurt Anja Berg bleek met 1.30 m. het hoogste te kunnen springen. Het 60 m hardlopen voor dames werd gewonnen door Marion Turk, 2e Toos Mooyman en 3e Nel Verstegen. De overige uitslagen waren: hoepelen voor dames: le Corrie v. Rijn, 2e Toos Mooyman, 3e Rieneke Borst Hoepelen voor heren: le Walter Turk, 2e Nico v.d. Salm. 400 m hardlopen dames: le Ma rion Turk, 2e Nel Verstegen, 3e Magdalène v. Rijn. De loop voor kinderen van 10-15 jaar werd gewonnen door Hans j Opdam, terwijl Mrian v. Leeu wen en Peter Borst respectieve lijk 2e en 3e werden. rechts voorzitter Mr. J. van en de nieuwbenoemde gerefor meerde predikant in Wassenaar Zuid zullen de nieuwe school begeleiden wat het godsdienst onderwijs betreft Tenslotte was het woord aan de heer H. W. Metkemeijer, voor malig hoofd van de Pius X-school en nu met ziekteverlof, die zijn opvolger, de heer Th. Remken en de andere onder wijskrachten veel succes toe wenste en een eerste gift gaf voor een „beukenfonds" waar uit het herstel van het fraaie beukenlaantje langs de school te zijner tijd bekostigd zal kunnen worden. Na dit officiële gedeelte trad voor de kinderen en de ouders een groep artisten van het cir cus Althoff op. NIEUWKOOP Het open ten nistoernooi van de tennisver eniging Nieuwkoop is de afge lopen week vlekkeloos verlo pen. In zowel de D als ook in de C en de B klasse werden goede en spannende partijen tennis op het gravel gelegd en de vele toeschouwers konden het afgelopen weekend genieten van finale-partijen op een hoog peil. In de herenenkel C klasse leek de plaatselijke favoriet Ben Baard erg snel af te gaan reke nen met zijn aanzienlijk jongere opponent Lex Borsboom. In de eerste set zegevierde Baard in een zeer uitgekiend spel met 6-0. De jeugd kwam echter erg sterk terug en in het verdere verloop van de strijd ontbrak het Baard aan conditie en rekende Bors boom keurig met hem af: 6-0, 3-6,3-6. Een bijzonder spannende finale partij was te zien bij het heren- dubbel C. De als favoriet gestar te Borsboom'Nickel zagen' te genover zich het duo Verhoeff/- Nordanus, die zich al eerder deze week hadden ontpopt als een uitstekend op elkaar inge speeld dubbel met een surplus aan aanleg en spelinzicht Ook Nieuwkoops hoop in deze klasse, het dubbel Roling/- Scheepmaker moesten voor dit jeugdige geweld al eerder het hoofd buigen. In een prachtige partij wisten zij al snel de eerste set naar zich toe te trekken 6-4. De wat meer geroutineerde Borsboom/Nickel kwamen ech ter sterk terug en pakten de tweede set met 6-3. Bij een voor sprong van 2-0 voor Borsboom/- Nickel in de beslissende set leek de zaak bekeken. Verhoeff/Nordanus gunden hun verbouwereerde tegenstanders geen enkele game meer en won nen de laatste set met 6-2. Te recht konden zij zich de win naars noemen in de categorie herendubbel C. Rond 6 uur, met nog twee fina-* lepartijen voor de boeg, gooide Pluvius in Nieuwkoop roet in het eten. Een werkelijke wolk breuk zette de banen geheel blank en de leiding zag zich genoodzaakt voor de laatste fi nalepartijen een andere datum te prikken. Deze zullen nu wor den verspeeld op zaterdag 3 sep tember a.s. Ook de thuisclub Nieuwkoop kende enkele kampioenen. Bij de herendubbel D zegevierde het duo Röling/Schoemaker ter wijl Mimi Carlier samen met Bonny Binkhuysen in het dames dubbel C de hoogste eer voor zich opeisten in een 3-sets partij tegen de dames "Sollner/Kooy- man: 6-2,4-6,6-3. Overige winnaars: HED-E. NICKEL. Mixed Dubbel D: K. en J. Roodenburg. Dames- dubbel D de dames De Vries/Ci troen. Damesenkel C: Bonny Binkhuyse. Damesenkel D: mej. L. van der Marle. Op zaterdag 3 september a.s. zullen ter afsluiting worden ge speeld de partijen in het here nenkel B tussen Ton van Rooyen en J. W. Bruyn en in het mixed dubbel C tussen de Nieuwkoopse favorieten Dolf de Blécourt /Mimi Carlier en P. Meeuwisse/F. Verhoeff. Roeiwedslrijd in Sassenheim SASSEN HE 1M Tpc Jorrui beeft de roeiwedstrljd die nterdafmid- da® in bet kader van de jeugdre- creatle werd gehouden, gewonnen. BIJ de groep van 8- en 9-Jarigen werd Peter van Bieten eerste. En bij de groep van 10- en li-Jarigen kwam Daan Doing als eerste aan. Zaterdagmorgen werd een dieren- keuring gehouden. Niet minder dan vijftig kinderen kwamen met hun poezen, honden, caviaa, konijnen etc. naar dokter De Geus, die voor deze gelegenheid zitting had op het ple ROELOFARENDSVEEN/OUDE WETE RING Door de slechte weersomstan digheden is de prestatietocht in het Braassemmenneer, die zaterdagmiddag door de Zwem- en Poloclub Alkemade werd georganiseerd, niet zo'n succes ge weest als vorig Jaar. Alleen de echte sportxwemmers verschenen aan de start Ondanks de regen en de betrekkelijk lage temperatuur van het water gingen 86 digheden aanzienlijk beter en daar kon de werkgroep VW van profiteren. Hoe wel de aangekondigde demonstratie van het Pepsi-team uit Utrecht danig tegen viel, waren vele honderden toeschouwers afgekomen op de touwtrekwedstrijd, die op een terrein aan de Plantage tegenover jachthaven Arie de Boom werd georgani seerd. De touwtrekploeg van de garage Baarse won in de klasse van de bond- strekkers. De ploeg van de farmhouse uit Oude Wetering zegevierde bij de onge- trainden. Er deden ook twee damesploe- gen mee. De dames Kruyswijk uit Boven kerk wonnen in deze kleine klasse van de dames van de werkgroep VW uit Oude Wetering. Met een disco-avond werd het feest van de Oude Wetering se VW besloten. Onder de 10 jaar werd Eric v. Bemmelen winnaar, 2e was Yvon de Jong en 3e Rob v. Voorn. Buslopen heren: le Mooyman, 2e Arnold Mooyman, 3e Theo v. Leuwen. Buslopen dames: le j Annie Mooyman, 2e Anneke v.d. Salm, 3e Rieneke Borst Spijker- 1 slaan dames: le Marja v.d. Lub- be, 2e Jopie Mooyman, 3e Annie Mooyman. Spijkerslaan heren: le Nico Captein, 2e Kees-Jan v. Leeu wen, 3e Arnold Mooyman. Bij de gemengde zitestafette bleek de ploeg van Anja Berg, Harry Borst en Casper Bakker het snelst te zijn. Het 1500m hardlopen voor he ren werd gewonnen door Cock Mooyman, 2e werd Chris v. Meurs en 3e Nico v.d. Salm. Bij het touwtrekken werd de ploeg van Theo Mooyman, Mien v.d. Lubbe, Casper Bakker en Cor rie v. Rijn winnaar. Vakantiespelen in Leimuiden Leimuiden Voor het eerst zal ook in Leimuiden dit Jaar een vak&ntieklnderweek worden gehouden. Meer dan 60 vrij wil ligen hebben zich de afgelopen maanden Ingezet om deze week, die zal worden gehouden van 9 tot en met 12 augustus tot een waar feest te maken voor de kinderen en volwassenen. Aan vankelijk heeft het erom ge spannen, of iets dergelijks in een kleine gemeente wel tot stand zou kunnen komen, maar de spontane reakties vanuit de bevolking en de financiële hulp van het gemeentebestuur en de plaatselijke winkeliers hebben alle zorgen hieromtrent kunnen wegnemen. Een reeks van aktiviteiten staat op het programma. Zo zal onder meer een kinderdorp worden getimmerd, maar behalve dat zal er een ballonwedstrijd zijn, een viswedstrijd jd en een rol- schaatswedstrijd. Er is een spor- torama georganiseerd, een hele ochtend vol met sportieve spe len, waar behendigheid en slim heid een grote rol spelen. De spelen worden in de buitenlucht afgewerkt, maar er is ook een „alternatief programma voor handen, indien het weer de va- kan tievierders in de steek laat. Er zullen demonstraties worden gehouden door de verschillende sportverenigingen. Onder lei ding van deskundige sportlei ders kan ook de jeugd aan ver schillende onderdelen meedoen, zoals tafeltennis, volleybal, bad minton, volksdansen, kinderrit- miek en schaken. De kinderen kunnen zich verder vermaken met fiets- en wandelpuzzeltoch- ten, straattekenen, poffertjes bakken, kindertheater, hande narbeid en doorlopende film voorstellingen. Voor de hele kleintjes is er zelfs een crèche, waar kleuterleidsters de peuters aangenaam bezig houden. Ook de volwassenen zijn niet vergeten. Voor hen is er een zomeravondbal georganiseerd. Een ontspannende gebeurtenis, waaraan ieder tussen 8 en 80 jaar kan meedoen. Deze oerge- J zellige happening zal worden opgeluisterd door „The New Herring Jazzband" oJ.v. Gert- Jan Wolffensperger. 1 Dinsdag, 9 augustus om 10 uur zal de officiële opening zijn. Dan zal burgemester van der Kroft de gemeentesleutel over- I handigen aan zijn collega van het kinderdorp. De feesten zullen vrijdagavond, 12 augustus worden besloten met een groots kampvuur. Voor af zal het tambour- en trompet ter- en majorettekorps „Mavi- leo" een rondgang door Leimui den maken. Daarachter zullen alle kinderen en ouders marche ren naar de kampvuurplaats, waar de brandweer inmiddels 1 gereed staat om het grote vuur, dat zal worden opgebouwd uit de restanten van het timmer- j dorp, te ontsteken. Inschrijvingen voor dit vakan- tiekinderfeest kan dagelijks tus- i sen 9.00-10.00 uur bij het Spant. Inschrijfgeld per kind per dag 1 voor alle evenementen. Kin deren die ver weg wonen kun nen onder toezicht overblijven en hun meegebrachte lunchpak- ketje nuttigen. Voor alle andere kinderen is er pauze van 12.30- 14.00 uur. Het corso trok weinig, maar wel enthousiaste toeschouwers.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4