Opnieuw goede ..generale" Frits Don 15de Alphense wielerronde „Gerrit de Wit sterkste in l jos m mm derde BRAM MADERA WINT B-toernooi ROOMBURG Finale Nieuwkoop verregend Peter Bosch breekt door op open Nederlandse titelstrijd Hut snelste in sterrenfinale LEIDSE SCHAKER EINDIGT ALS DERDE 2 Sandra Dorlas succesvol Goede prestaties H Ingrid Hoogeveen Leiden overklast Oxford LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) NIEUWKOOP Het tennistoer nooi van de TV Nieuwkoop heeft een voorlopig nat einde gekend. Het klapstuk van de finaledag, de eindstrijd in het herenenkelspel tussen Ton van Rooyen en de Hazerswoudse trainer Willem Jan Bruin kwam niet verder dan de stand 1—0 In het voordeel van Van Rooyen, toen Pluvius met een zware donderbui roet In het eten strooide en de partij moest worden afgebroken. Het herenenkelspel in C werd een overwinning voor Lex Bosboom, die de Nieuwkoper Ben Baardt met 0—6 6—3 6—3 klopte. Bij de da mes in deze categorie streek Bon nie Binkhuisen (13 jaar) met de eer. Zij versloeg Paulien Meeuwis- sen met 6—3 6—4. Vorig jaar won zij nog de titel in D. Samen met Mimi Carlier (Nieuwkoop) behaalde zij ook de winst in het damesdub- bel. De jeugdige combinatie bleek te sterk voor J. Sölner en E. Kooy- man( 6—2 46 6—3. Overige uitslagen: HDC: F. Verhoe- f/R. Noordanus—L. Bosboom/E. Niekel 6-3 3-6 6—2; GDC M. Carlier/D. de Blècourt—P. Meeu- wissen/F. Verhoef afgebroken; Tennis HED: E. Niekel—J. Roodenburg 63 6—3; DED: L. van der Most Trudy Baarspul 3—6 7—5 7—5; HDD: J. Schoemaker/G. RölingR. Bijmans/T. van Poelgeest 6—1 6—1; GDD: J. en K. Roodenbur- g—R. Tossiem/T. van der Ing 6—2 6-2. ALPHEN A/D RIJN Paul Bam- hoorn en let ten Hage zijn de nieuwe titelhouders van het Rijn streek D-toemool. Bamhoom bleef zijn tegenstander Gerard Hazenbroek, die al een halve eindstrijd in de benen had, op het nippertje de baas: 6—2 2—6 7—5. Ook bij de dames was het krachts verschil miniem. Carée Groenedijk had aanvankelijk goede kansen op de overwinning, maar maakte op de kritieke momenten te veel) fou ten. let ten Hage greep de zege met 5-7 6-^t 6-2. Overige uitslagen: HD: H. Swier/E. KroeseLos/Teyeman 61 6—3; DD: A. Ponsioen/C. Groenedij- k—Mw. Ponsioen/Bergsma 62 4—6 6-0; GD: L. Hins/H. Dank- meijerN. en A. Engel 63 75. (Van onze sportredactie) LEIDEN Gisteren werd op het terrein achter de Groenoordhallen de vijfde serie om het Nederlands kampioenschap Oval Racing gereden. In de sterrenfinale reed S. Hut de vifjftlen ronden het snelst E. van Goor, die in het totaalklassement van de finales de leiding heeft, eindigde met zijn standaardwagen als vierde. De races werden door meer publiek bijgewoond dan de afgelopen afleveringen. Het aantal deelnemers, waaronder nu ook enkelen uit Valkenswaard. steeg tot 58 De normen ten aanzien van de geluidshinder worden zeer streng nageleefd. Verliest een coureur tijdens de strijd zijn geluidsdemper, dan volgt direct diskwalifikatie. Uitslagen standaardklasse: 1 F. Wijsman; 2. P. van Zwienen; 3. E. van Goor. Sportklasse: 1. J. Lockemeijer; 2. A. van Bruggen; 3. J. Kuper. Superklasse: 1. P. Driessen; 2. S. Hut; 3. H. Hoogenboom. Sterrenfinale: 1. S. Hut; 2. J. Uithoven; 3. F. Wijsman. Sterk geconcentreerd spelend sloeg Frits Don, op de Nationale Kampioenschappen vierde geplaatst, zich naar de tweede achtereenvolgende titel der Open Leidse Kampioenschappen. (Van onze tennismedewerker) Leiden Voor de tweede achtereen volgende maal heeft Frits Don uit het eerste team van de Metselaars op Roomburg de Open Leldse Kam pioenschappen op zijn naam ge bracht Samen met opponent Martin Koek van Popeye zorgde hij gisteren voor een prachtige afwisselend ge speelde eindstrijd. In de eerste set was het Don, die de strijd met zijn hoge tempo dicteerde (6—3), maar in de tweede reeks was het de artistiek tennissende Koek, die de show stal. Het hoge tempo uit de eerste set was wat afgezwakt en dit gaf Koek de gelegenheid zijn onvolprezen drop shot in de strijd te werpen. Gezegd moet worden, dat de snelle Don, die de bal voortdurend dansend op wacht, de op het eerste gezicht on haalbare dropshots vaak knap terug had, maar daarna volgde dan van de kant van Koek steevast een lob op maat Met maar liefst 6—1 trok Koek de stand in sets weer gelijk. Don. die de tweede set vanaf 1—4 eigenlijk min of meer had laten schieten, verdubbel de in de beslissende set zijn concentratie en zag kans het initiatief weer naar zich toe te trekken. De ballen kregen weer te veel vaart en diepte voor Koek en de precisie, die Don in de tweede reeks miste, kwam weer terug. Via 6—2 kwam Don als winnaar tevoorschijn uit de sportieve twee strijd. Voor Frits Don, op de Nationale kampioenschappen komende week vierde achter Jan Hordijk geplaatst, een sterke generale repetitie. Verliep de eindstrijd in het herenenkelspel geheel volgens de plaatsing, in het dubbel spel lag dit geheel anders. In de halve finale moest hier het duo Don/Koek, waar van de verwachtingen, gezien de resultaten in de single, hoog gespannen waren, ver rassend capituleren. Via een ruime 6—4, 6—1 zege ging de winst naar Rob Mentink van de Metselaars en Peter Vaarties uit Breda. Ondanks deze verrassende winst startte tiit duo in de finale tegen het Leeuwenbergh-koppel Hordijk/Fleury toch weer als under-dog. Dat dit onterecht was bleek spoedig. Mentink tenniste beheerst en Vaarties kreeg met zijn subtiele volley's en cross-passings de handen van het in grote getale aanwezige publiek meermalen op elkaar. Hordijk en Fleury bezaten weliswaar het voordeel van een fysiek overwicht, waar door zij met hun hardere slagen meer pressie konden uitoefenen, doch gisteren ging dat met zo veel fouten gepaard, dat de eerste set verdiend met 64 naar Mentink en Vaarties ging. In de tweede set leek het Leeüwenberg-duo zich te herstel len, maar bij 1—4 groeide vooral de met een dubbel bespannen racket spelende Vaarties naar een grootse vorm. Via op nieuw 6—4 kreeg het toernooi voor het als nummer èèn geplaatste duo Hordijk/Fleury een droevig slot. De finale damesenkelspel A werd niet wat men van een A-partij zou mogen verwach ten. Daarvoor was het treffen tussen favo riete Ellie Blomberg en Els Veentjer teveel een base-line duel. Els Veentjer, die alle tijd had om bij de zwakke tweede service van Ellie Blomberg om haar backhand heen te lopen en de bal met de forehand in de verste hoek te plaatsen greep verras send de overwinning. Met 6—4, 62 ging de titel naar de eredivisiespeelster van de Metselaars. Het gemengddubelspel leverde Els Veentjer haar tweede titel op. Samen met Martin Koek bleef zij echtgenoot Piet Veentjer en opnieuw Ellie Blomberg met 63, 75 voor. De dagen van Bram Madera zijn, hoewel het tegendeel van tijd tot tijd wordt gesug gereerd, nog lang niet geteld. Gisteren in de finale herenenkel B moest Madera, die de hele week niet in al te beste vorm leek te verkeren het opnemen tegen Allard Castelein, die juist wel de gehele week imponeerde. Vóór de wedstrijd werden de kansen van Madera niet hoog aangeslagen, want Castelein is iemand, die in staat is tot scherp aanvalsspel met degelijk smash en volleerwerk. Maar juist gisteren lukte het bij Madera weer voortreffelijk. Zijn lobs waren voor Castelein net te hoog en zijn passeerslagen net te gewiekst. De pas negentienjarige Castelein wist niet hoe hij het had en begon steeds meer te forceren. Ondanks winst in de tweede set ging hij eigenlijk kansloos de boot in: 6—1, 4—6, 6—2 voor Madera. In de halve finale was Madera dichter bij de nederlaag geweest, toen Arnold v.d. Capellen met 7—5, 46, 5—4 voor kwam. Door enkele onnodige blunders aan het net verloor Van de C len toen toch nog met 7—5. Bij de dames ging de overwinning na een merkwaardig scoreverloop naar Sandra v.d. Heiden ten koste van Martina Korthals: 0—6, 6—1, 8—6. Het gemengddubbelspel B kreeg een finale vol wisselende kansen. Op 6—4, 6—6 had het koppel Joke Bos/- Hans Vergoed de kans de partij uit te maken, maar de tie-break werd ge-wonnen door het echtpaar Treffers. De laatsten kregen in de derde set drie matchpoints, Bos en Vergoed wonnen echter alsnog met 86. De Lissense meisjes Henny Fehling en Bernadette Tombrock, de finalisten in het damesenkel C, werden de verrassende winnaressen in het damesdubbel B. 7—5, 76 versloegen zij het duo Treffers/- Koole. Overige finales: HDB: Appelboom/Van Geuns—Korthals/R. v.d. Feen 6—4, 62; DEC: B. Tombrock—H. Fehling 2—6, 64. 6—1; HEC: Hins—Zuydam 6—4, 4—6, 6-4; GDC: M. Gast/Zuydam—E. de Groot/Vroe- gop; DDC: Gast/Gast—Honhoff/Verroen 6—3. 6—1HDC: Rodenburg/Hop—De Jon g/Griffioen 1—6, 7-6, 6—4. Paul Theunissen (Van onze sportredactie) ALPHEN AAN DEN RIJN De vijftiende, door de wielervereniging Avanti georganiseerde ronde van Alp hen is gisteren gewonnen door Gerrit de Wit uit 's-Gra- vendeel. De Wit toonde zich de sterkste uit een kopgroep van elf man die zich na vijfenveertig kilometer had losgerukt uit het peloton. Harrie van Piere eindigde als tweede, terwijl Alphenaar Jos de Bruin beslag legde op een meer dan verdienstelijke derde plek. De ruim vijfduizend toeschouwers zagen gistermiddag honderd ama teurs van start gaan voor een wed strijd over negentig kilometer. Hal verwege zagen de elf coureurs kans zich los te maken van de grote groep en al spoedig werd een comfortabele voorsprong op gebouwd. Pogingen vanuit het pe loton om de weglopers weer te achterhalen bleven dan ook zon der succes. Na tachtig kilometer werd datzelfde peloton gelapt door de elf renners die zich vervolgens konden gaan opmaken voor de beslissende eindsprint. De Wit bleek in die eindfase superieur. De dames betwistten in Alphen het clubkampioenschap van Neder land. Een individueel verreden kampioenschap overigens dat door Truus van der Plaat uit Geldermal- sen werd gewonnen. In de sprint bleef zij haar medevluchtsters Bel la van der Spiegel en Gre Knete- mann (vrouw van Gerrie) voor. In deze wedstrijd over vijftig kilome ter werd wereldkampioene Keetie van Oosten Hage op achterstand gefietst. Zij eindigde als vijfde, nog achter Nederlands kampioene Nita van Vliet. Uitslagen: Veteranen: 1. A. Vee- nendaal (Zeist); 2. K. Tolbroek (ler- seke); 3. J. van Geest (Maasland). Liefhebbers: 1. L. van de Berg (Noordwijk); 2. P. Koop (Schiplui den); 3. H. de Groot (Amsterdam). Dames: 1. Truus van der Plaat (Geldermalsen); 2. Bella van der Spiegel (St. Maartensdijk); 3. Gré Knetemann (Huibergen). Amateurs: 1. G. de Wit ('s-Graven- deel); 2. H. van Piere (Mijdrecht); 3. J. de Bruin (Alphen); 4. Ton van der Valk (Voorschoten). Een beeld uit de door vijf duizend toeschouwers be keken vijftiende wielerronde van Alphen. Hier gaat een gedeelte van het honderd man sterke peloton door de bocht. Van onze schaakmedewer- LEIDEN Tijdens het open Nederlands schaak kampioenschap, dat voor de tweede achtereenvol gende keer gewonnen Is door de Joegoslaaf Nemet, Is de jeugdspeler Peter Bo sch, uitkomend voor LSG, eindelijk doorgebroken. Met een totaal van zeven punten eindigde hij op de gedeelde derde plaats met onder andere Rob Hartoch, Paul van der Sterren en Sörensen. Peter Bosch, die in de eerste week al zijn partijen had gewonnen, bleef ook in de tweede week over tuigen. Slechts twee keer moest hij het hoofd buigen. Tegen Wim Lu- berti leed hij een regelmatige ne derlaag maar tegen Frans Borm blunderde hij. Datzelfde deed zijn laatste tegenstander Frans Hel mond in een gelijkstaand eindspel. Verder boekte Peter Bosch regel matige zeges op de goede hoofd klassers Peter Scheeren en Ballon. Arthur Schuering en Joan Baart, beiden lid van LSG, eindigden op een totaal van zes punten. Vooral van Joan Baart was iets meer verwacht. Tegen de betere tegen standers, Rob Hartoch, Frans Borm en Bram van Dijk liet hij het echter volledig afweten. In de tweede week boekte hij wel zeges op veel onbekendere spelers, zoals Jacob, Bor en Riksen. Schuering speelde vooral aan het einde van het toernooi sterk. Hij veroverde toén onder andere een half punt op de Deense kampioen Iskov. Tegen Sjaak Sibbing inde hij het punt na ruim 80 zetten. Ook won hij van Schmeing en had hij rede lijke kansen tegen Kees Dekker. Twee jeugdspelers, Wim Heems kerk (LSG) en Peter Gelpke (Phili- dor) speelden 5 1/2 punt bij elkaar. De 15-jarige Peter Gelpke had in de laatste ronde zelfs een goede kans op een prijs. Met een dame Schaken voorsprong liep hij echter in een matval, die gesponnen was door Riksen. Daarvoor had hij geremi seerd met de Canadees Boyd en gewonnen van Anton Rosmüller. Wim Heemskerk had te kampen met heel wat minder sterke oppo nenten. Zijn remises tegen Ros müller. Hanneke van Parreren en Otto ter Haar waren echter van een behoorlijk gehalte. De mensen waar het meeste van was verwacht, Charles Kuijpers (LSG), Van Reek (Philidor) en Ger rit Visser (Philidor). vielen met vijf punten enigszins door de mand. Gerrit Visser, die van start was gegaan met vier uit vier. kon in de tweede week niet verder komen dan twee remises. De belangrijkste wapenfeiten van Kuijpers waren een reglementaire zege op de Fransman Labarthe en een remise met de Deen Iskov. Van Reek kon in de laatste vijf ronden alleen winnen van van onbekende spelers als De Bruijn en Wubs. Tjaco Ossewaarde (LSG). Jan Tole- naar (LSG) en Leo Barendse (Phili dor) wisten nog net de vijftig pro cent grens te behalen. Jan Tole- naar boekte daarbij een zege op John van Baarle Folkert Jan Geertsma (LSG) kwam in het twee de gedeelte van het toernooi nog behoorlijk terug en eindigde met onder andere een remise tegen Hans Bartels, op vier punten. Ru- dolf Dobbelaar (LSG) liet het met 2 1/2 punt volledig afweten. Eindstand: 1. Nemet 8; 2. Luberti 7 1/2; 3. Bosch. Borm. Hartoch, Sörensen, Van der Poel en Van der Sterren 7. ïnn h Ron it). 3. Van onze atletiekmedewerker Uzen- LEIDEN Enige C en D junioren van de Bataven hebben met suc- (En. ces deelgenomen aan wedstrijden wen- in Reeuwijk. Sandra Dorlas werd twee keer eerste en wel op 600 en 100 meter. De 100 meter legde ^3' zij af in 10.8 en de 600 in 1.44.5. idei), Op de laatste afstand werd Mauri ce Hunck in 1.49.4 tweede. Ook bij (Vlij. het hoogspringen leverden deze noen twee strijd. Sandra Dorlas werd ™»n)- met 1.45 tweede en Maurice Hunck derde met 1.40. ngen Bij de jongens werd Perry Hoogen- Adne boom eerste op de 1000 meter met abers 3.07.8 als eindtijd. Paul Omen liet een goede tijd noteren op de 800 meter: 2.16.1. Verder sprong hij uipof 1-55 hoog. Yre Corel liet een keer Oud- 12.8 noteren op de 100 meter. 4. asiei) Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Tengevolge van de weersomstandigheden zijn de atle tiekwedstrijden in Alphen niet zo best bezet geweest. Alleen bij het snelwandelen voor junioren, waar gestreden werd om het Nederlands kampioenschap, verscheen een goed veld aan de start. Zoals ver wacht finishte Hans van der Knaap (RWV) als eerste. Charles den Uyl (AW) werd hier vierde. Ingrid Hoogeveen maakte bij de overige wedstrijden een goede in druk. Zij werd tweede bij kogelsto ten (11.46) en eerste bij discuswer pen (38.02). Harry de Hey (AAV) won bij de heren het polsstok hoogspringen met 3.50. Kees Jus tus Vogel (Holland) en Willem de Wit gaven elkaar weinig toe bij het hink-stapsspringen: 13.12 om 13.04. (Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Tot groot ongenoegen van de organisatoren is de eerste atletiekontmoeting tussen de teams van Leiden en Oxford in het water gevallen. Alleen de techni sche nummers konden afgewerkt worden. De loopnummers werden naar dinsdagavond verschoven. Leiden was op deze eerste dag duidelijk sterker dan Oxford. Een goede reeks prestaties werd geleverd door Marjan Bruinsma.Zij veroverde bij de dames niet minder dan drie eerste plaat sen: hoog (1.55), kogel (9.89) en speer (28.86). Bij het verspringen kwam alleen Tineke de Groot over de vijf meter: 5.07. Sandra van de Graaf kwam tot 4.85. Alleen Alwin Shulton wist zich bij de dames in de strijd om de eerste plaatsen te mengen. Zij werd tweede bij hoog met 1.55 en vierde bij speerwerpen met 25.04. Bij de heren kwam geen enkele Engelsman tot een ereplaats. Goede prestaties lever den Theo Brussche met 6.57 ver en Bram van der Mey met 13.29 bij het kogelstoten. Ruud Eveleens overmeesterde bij het hoogspringen de 1.80 m. Ayavan Gemeren kwam bij het speerwerpen tot 46.66 en Gerrit Verdoes was de beste discuswerper met 39.32. Lambert van der Berg, de trainer van de Bataven, kreeg tijdens deze wedstrijd een reis naar Rusland aangeboden door de leden van zijn vereniging. Hij zal nu Koen Gijsbers vergezellen op zijn tocht naar de Europese kampioenschappen voor junioren te Donetzk. De regen sloeg het afgelopen weekeinde weer toe. Bij de atletiekontmoeting Leiden-Osford monden nog slechts vijf nummers afgewerkt worden waaronder het verspringen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13