Katwijkse Molenwijk in ban kindermoord Derde rapport over LEAO-school Alphen Kindermodeshow Rijpwetering Matig Telstar langs Rijnsburgse Boys (1-2) ZUCHT VAN VERLICHTING NA ARRESTATIES Nico Zaal wint ronde Aarlanderveen Feestmiddag in Alkemade voor gehandicapten Ook Voorschotense commissie tegen aanleg rijksweg 11-West Rik Schouten wint jeugdwielerronde KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1977 PAGINA 4 SI AARLANDERVEEN Nico Zaal heeft gisteren de wieler ronde van Aarlanderveen ge wonnen. Hij werd gevolgd door Guus Enghardt en Koos van Niekerk. De wielerronde vorm de de afsluiting van het Aarlan- derveense Oranjefeest. Gereden werd over een parcours Kerk- vaartseweg-v. (L Leeplein - Jac. van Damstraat. Voorafgaande aan de wielerron de waren er ringsteekwedstrij den per tractor, paard en tilbu ry. Het ringsteken per tractor werd gewonnen door D. de Graaff en mevr. H. Everaerts, gevolgd door Ans Kempen en Bertus Ubink. Ringsteken per paard werd gewonnen door Piet Rodenburg en Willy Kempen. De jeugdwielerwedstrijden wer den gewonnen door Jac. Bal- vert, Ronald van Beek, Petra de Bruin en Peter van Niekerk, elk in een afzonderlijke leeftijdsca tegorie. UVS TE STERK VOOR TEYLINGEN SASSENHEIM - UVS speelde gisteravond een oefenwedstrijd tegen het Sassenheimse Teylin-, gen. De Leidenaars wonnen met 40 en overheersten gedurende de gehele wedstrijd. Teylingen- trainer Van der IGugt had voor dit eerste oefenduel enkele jon gere spelers opgesteld. Paul v. d. Zwaan en Leo Dols verdedigden elk een speelhelft het doel. De eerste helft werd afgesloten met een 0—3 stand. Kort voor het einde van de tweede helft depo neerde UVS ook de vierde tref fer in het Sassenheimse doel. Het slachtoffer Ali Isik Vervolg van voorpagina (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK AAN DEN RIJN Een zucht van verlich ting ging gisteren door de Molenwijk in Katwijk aan den Rijn nadat steeds aanhoudende geruchten als zou de politie enkele arrestaties in de kindermoordzaak hebben verricht gisteren in de namiddag schoorvoe tend bevestigd, werden. De hele dag leek de Molen wijk en met name de Asterstraat en omgeving vrijwel kinderloos: alle moeders hielden hun kroost angstvallig binnen of strak aan de hand. De speel- plaatsjes in de wijk waren permanent uitgestorven uit angst dat de moord op de 9-jarige Ali Isik het werk zou blijken te zijn van een of andere lustmoor denaar. De hele dag gonsde het door gaans toch vrijwel rustige Kat wijk van de geruchten over het drama aan de Asterstraat, te meer daar een aantal handelin gen uit het politieonderzoek no gal voor speculaties zorgde. Zo werden op aanwijzing van het gearresteerde meisje de sokken en schoentjes van Ali gevonden in een papieren tas die in een van de talrijke bosjes in de om geving van de Asterstraat lag. Toch heeft de buurt van de arrestatie van broer en zus Van S. niet zoveel gemerkt: al voor dat de eerste persconferentie door de recherche werd belegd zat dit tweetal op het bureau en in de loop van de dag werden de verdenkingen tegen hen al leen maar groter. Deze mond den uiteindelijk uit in een voor lopige bekentenis van het meisje tegenover een doorgewinterde oudere Katwijkse rechercheur die een goede bekende van het gezin Van S. is. De verhoren van broer en zus Van S. werden nog al bemoeilijkt door het feit dat de verklaringen van beiden op belangrijke punten nog al van elkaar afweken. Daar komt bij dat zij tegenover elkaar het zogenaamde verschoningsrecht hebben: het recht om belastende punten voor elkaar achter te houden, een recht waarop ver- Inspecteur H. Casemier van de Haagse politie tijdens de persconferentie dachten die in familierelatie tot elkaar staan door de ondervra gende rechercheur gewezen moeten worden. Begrafenis Het lijkje van het slachtoffer is gisteren na sectie door de justi tie vrijgegeven voor de ter aar de bestelling. Op verzoek van de ouders van Ali zal deze in Tur kije plaats vinden. Het Katwijk se gemeentebestuur heeft in de persoon van burgemeester Bos gisteren toegezegd financieel bij te springen wanneer de ouders van Ali een en ander niet kun nen bekostigen. De moeder van Ali is inpakster bij de koekfa- briek van Van Tongeren, de va der werkt bij de Northgo-deu- renfabriek. Het gezin woont al tien jaar in Nederland. ALPHEN AAN DEN RUN - De VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) zal een derde rapport samen gaan stellen over de stichtingsmogelijkheden voor een LEAO-school in Alphen aan den Rijn. Na gesprekken met de schoolbesturen is zowel de gemeente Alphen als het IGOR tot de conclusie gekomen dat het wenselijk is de eerder uitgebrachte rapporten te gaan toet sen aan de werkeljke situatie van bet leer- lingenpotentieel in de Alphense scholen die voor een LEAO in aanmerking (willen) komen. De VNG concludeerde in haar laatste rap port onder meer dat de landelijk vastgestel de leerlingenorm in Alphen alleen haalbaar is indien een te stichten LEAO zou kunnen rekenen op het totale leerlingenpotentieel. De Christelijke Schoolraad liet evenwel we ten alle medewerking te weigeren aan het stichten van zo'n „samenwerkingsschool" en claimde de LEAO exclusief. Gevolg daarvan was dat ook de Gemeenschappelijke School raad voor het Openbaar Onderwijs en de Schoolraad voor het Rooms Katholieke On derwijs in de rij gingen staan voor een LEAO met hun respectievelijke levensbe: schouwingen. Na het recente overleg met alle betrokkenen is de fel opgelaaide schoolstrijd voor enige maanden in de ijskast gezet. Naar verwach ting zal de VNG die tijd nodig hebben om het derde rapport samen te stellen. RIJP WETERING - Zondag middag zal een heel bijzonder programma-onderdeel van de Alkemadese vakanties pelen plaats hebben. Voor het eerst heeft het comité vakantiespelen ook gedacht aan een groep voor wie kind-zijn en vakantie een eigen dimensie heeft: de geeste lijk gehandicapten. Voor deze - groep zal in het dorpshuis in Rijpwetering door de medewer kers van de vakantiespelen een eigen feestmiddag worden ver zorgd. Initiatiefneemster is de uit Rijp wetering afkomstige mevrouw Van Scheppingen: „We hebben al eens eerder de Rijpwete- ringse ouders met hun kinderen bij elkaar gehad en dat was een enorm succes. Tijdens één van de vergaderingen van het comi té vakantiespelen, heb ik voor gesteld om dat tijdens de zomer vakantie voor de gehele ge meente te doen. Alleen waren de kosten na de bijval, die ik voor dit plan kreeg, lang een probleem, maar door een stand op de fancy fair en steun van enkele mensen is dat rondgeko men". Zondagmiddag zullen de geeste lijk gehandicapten, van wie alle ouders door mevrouw Van Scheppingen en de heer Verhey thuis zijn bezocht, om half een in het dorpshuis arriveren. Om half twee begint de feestmiddag dan officieel. Het koor De Sleu tels, dat uit Leiden afkomstig is en bestaat uit geestelijk gehan dicapten, 'zal optreden, evenals het cabaret duo Van Brussel uit Den Haag. Ook het vorig jaar tijdens het open-huis opgerichte jeugdkinderkoor uit Rijpwete ring zal optreden. Er staat ook nog een (gratis) verloting op het programma en om zes uur zal iedereen weer naar huis worden gebracht. Er zullen zondagmiddag 10 me dewerkers in touw zijn om het hele feest op rolletjes te laten verlopen. 57 Alkemadenaars zijn voor de feestmiddag uitge nodigd. VOORSCHOTEN De meer derheid van de commissie voor openbare werken is het eens met de conclusie van burge meester en wethouders dat de voorgenomen aanleg van Rijks weg 11-West afgewezen moet worden. Alleen Mr. Begeer (WD) deelde de conclusie niet en zal tijdens de behandeling in de raadsvergadering zijn me ning nog kenbaar maken. Omwonenden klagen over stankoverlast veroorzaakt door een bakkerij voor indische pro- dukten. Het bedrijf „Coörinda is gevestigd tussen Bij dorpstraat en Papelaan. Wethouder Eve- leens kon meedelen dat dit be drijf een voortdurende bron van zorg is. Volgens b. en w. moet het bedrijf direkt sluiten, maar omdat de exploitant in beroep is gegaan bij de Raad van State, kan niet meerder tot sluiting worden overgegaan na de uit spraak van dat college. Voorschoten heeft bezwaar te gen enkele onderdelen in het bestemmingsplan landelijk ge bied van Leidschendam. Het be stemmingsplan is veel .ruimer" voor ontheffingen dat het aan- grenze Voorschotense bestem mingsplan. De commissie meen de, dat het een eerlijke zaak is om het gemeentebestuur van Leidschendam alvast mee te de len dat bij het ter visie leggen vandit plan door Voorschoten op enkele punten bezwaar aan getekend zal worden. Leid schendam laat o.a. toe de bouw van een 2de woning in dit na tuurgebied en dat is voor Voor schoten een onverteerbare zaak ROELOFARENDSVEEN Arno Schouten beeft gisteren de jeugdwielerronde van Alkemade op zijn naam gebracht Tijdens de vierde en laatste avond kwam zijn eerste plaats, die hij al na de eerste etappe had veroverd, geen moment meer in gevaar. In de eindklassering werd Jan van Ruiten tweede en Henri Loos derde. Ook de groene trui was voor de oppermachtige Arno Schouten. Bij de acht- en negenjarigen ging de strijd tussen Theo v.d. Veer en Dik v.d. Meer. De eerste legde beslag op de gele trui, terwijl Dik v.d. Meer de groene trui won en een tweede plaats in de eindklassering bereikte. Remco Jonkoman werd derde. De rijders op toerfietsen werden dit jaar voor het eerst in een aparte afdeling geklasseerd. Zodat ook hier twee winnaars te noteren vielen: Tonnie Warmerdam (8- en 9 jarigen) en John v. Haastregt (10- 12 jarigen). Bij de scholenstrijd kwam de Gerardus/- Schakel-combinatie als eerste uit de bus. De Ignatiosschool werd tweede en de Jozefschool derde. Ook op de slotavond viel een valpartij te noteren. Rik Schut kreeg de trapper vaan mederenner in zijn wiel en kwam te vallen. Met een flinke vleeswond aan zijn arm werd Rik naar de dokter gebracht. De apotheose van de modeshow in Rijpwetering: een ouderwets kinder-bruidspaartje RIJPWETERING Bijna 200 kinderen hebben zich gisteren in het dorpshuis van Rijpwete ring bezig gehouden met aller lei open-huisactiviteiten, die daar in het kader van de vakan tiespelen in Alkemade werden georganiseerd. Een heel bijzon der evenement gisteren was de modeshow, waarin de meisjes hun al dan niet met hulp van moeder gemaakte creaties toon den. Een breed scala van uitdossin gen verscheen ten tonele. Win naar werd de familie Jansen, van wie drie zusjes verkleed als clown, nar en zigeunerin de compleetste indruk maakten. De zevenjarige Trudie Rotteveel werd als showgirl met de twee de prijs beloond. De derde prijs werd gedeeld door Mariël Ver haar (haremdame) en de 12-jari- ge Linda van Klink (avondja pon). In een aparte klasse wer den de bewerkte lakens beoor deeld. Marja Voskuil ontving de eerste prijs en Marlies Couwen- hoven de tweede. De modeshow werd traditioneel besloten met een creatie door de medewerksters van het open huis was gemaakt. Dit keer wa ren Connie v.d. Geest en Henri Turk op hun zesde jaar de hu- welijksboot ingestapt en daar hoorde passende kledij bij. In zijn zwarte krijtstreep, naast zijn in witte sluier en lange ja pon gestoken minivrouwtje, stapte Henri in het dorpshuis rond als had hij de huwbare - leeftijd bereikt. Het bruidspaar had twee in kabouterpakjes ge stoken bruidsmeisjes (Marian - v.d. Geest en Petra v. Es). Het open-huis in Rijpwetering, dat vandaag voor het laatst open is, heeft dit jaar meer kin- LI deren getrokken dan vorig jaar. dt Vandaag hebben de kinderen et hun tekeningen, kleiwerk en an- H dere creatieve uitspattingen ten- h< toongesteld. Met een songfesti- b< val is het open-huis afgesloten. b< ZOETERWOUDE - De K.P.J. organiseert zondag weer haar jaarlijkse sportdag. Er is be sloten dit jaar een nieuw ele ment aan de sportdag toe te voegen; n.l. een totaalpunten telling, d.w.z. dat er voor elk onderdeel apart punten te be halen zijn. Deze punten wor den opgeteld en bepalen wie de beste sportman en sport vrouw zijn. Evenals in voor gaande jaren zijn er echter ook per onderdeel prijzen te winnen. Om mee te dingen naar de totaalprijs is het wel nodig dat iedereen op tijd aan wezig is om zich in te laten schrijven. Hiertoe is vanaf 10.45 uur gelegenheid. Het evenement vindt plaats op de AARLANDERVEEN - De ruitersportvereniging Be Vier- gangruiters organiseert mor gen 6 augustus op het terrein bij de Sporthal langs de Aar- landerveenseweg, onderlinge spring- en behendigheidswed strijden. Aanvang om 10.00 uur. AARLANDERVEEN - De speeltuinvereniging organi seert morgen 6 augustus voor de kinderen van haar leden een grote viswedstrijd langs de Achtermiddenweg. Deze viswedstrijd begint voor de leeftijden van 6/9 jaar om I half 3, voor de leeftijdsgroep van 10 t/m 14 jaar om kwart voor 4. ROELOFARENDSVEEN - De zwem- en poloclub Alke made organiseert morgenmid dag 6 augustus in het Braasse- mermeer een zwemprestatie- tocht. De deelnemers kunnen kiezen uit drie afstanden: 250, 500 of 1000 meter. Langs de zwemroute zullen leden van visclub 't Looze Vissertje van uit hun visboten een wakend oog op de deelnemers gericht houden. De inschrijving kan vanaf een uur aan het einde van de Noorderhemweg in Roelofa- rendsveen plaats hebben. Om twee uur gaan de eerste zwem mers te water. De rijkspolitie te water heeft de Braassem botulismeveilig verklaard voor dit evenement Bij harde wind zal de zwem vierdaagse wor den afgelast. RIJNSBURG Peppi en Kokki verrichtten gisteravond de aftrap van de voetbalwedstrijd tussen eredivisieclub Telstar en Rijnsburgse Boys. Rijnsburgse Boys toonde zich niet afgeschrikt door de op papier sterke tegenstander. Integen deel. Het Rijnsburgse team van trainer Atte Bouma begon fris aanvallend en scoorde door Cor Vreugdenhil het eerste doelpunt. Pas tegen het eind van de eerste helft wist Telstar zich aan de Rijnsburgse druk te onttrekken en werd de gelijkmaker genoteerd. Kort voor het einde van de wedstrijd wisten de Noordhollanders hun tweede doelpunt te scoren. De voetbalstrijd was het hoogtepunt van de feestelijkheden, die gisteren in het bloemen- dorp werden gehouden. Uitzonderlijk geslaagd was weer het kindercorso. Ook de braderie en de kermis trokken volop belangstelling. Meer dan 100 koppels namen deel aan de wedstrijden tonnetje-steken. Winnaars werden Martina de Mooy en Liesbeth v. d. Mey. Het boegsprietlo pen werd gewonnen door Fred van der Eijkel. M. de Lange won het ringrijden. Na de lampio noptocht stond het touwtrekken centraal. Het team van Gebr. Ravensbergen toonde zich het sterkst, gevolgd door Huub van Egmond en Frank Koemans.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4